PDA

View Full Version : Varijante za život u USA - Studiranje


Mikimax
09.04.2011, 20:01
Dragi forumaši,

nađoh ovaj sajt i mogu vam reći da mi je dosta toga postalo jasno nakon detaljnog čitanja ranijih postova i mnogo tema.

Da ne dužim, imam nekoliko pitanja:


1. Čekam lutriju sledeće godine, na ovu sam zakasnio, kakve su mi šanse da dobijem?

2. Čvrsto sam odlučio da pičim za USA, mislio sam da se sledeće godine ubacim na neki njihov fax da završim zadnju godinu studija, da li postoje neke varijante da se ostane i radi nakon faxa i naknadno dobije radna viza pa možda i zelena karta?

3. Imam rođake u USA, imaju pasoše i državljanstvo, da li mogu nešto preko njih da odradim za useljenje (loza preko majke, njena braća od tetke)

4. Pošto niko ne priznaje diplome BG fakulteta (završio Višu poslovnu, BK menadžement i FON master) može li se desiti da me njihov državni fax primi da završim četvrtu godinu osnovnih studija i da odradim predmete koje mi odrede kao razliku?

5. Može li se kao student zaraditi koja para, negdje sam pročitao da se sa studentskom vizom mogu raditi samo part-time yobs?

6. Državljanin sam CG, rođen u BG, da se prijavim na lutriju za CG ili SRB, gdje su bolje šanse?

7. Ukoliko neko ima ikakvih iskustava sa školovanjem u USA molim ga da postuje sve moguće informacije.



Hvala svima na odgovorima :1081:

olivera77
10.04.2011, 03:54
Dragi forumaši,

nađoh ovaj sajt i mogu vam reći da mi je dosta toga postalo jasno nakon detaljnog čitanja ranijih postova i mnogo tema.

Da ne dužim, imam nekoliko pitanja:



:wtf:
Da si detaljno procitao ranije postove gotovo da ne bi bilo potrebno da postavljas pitanja.
Sve najbolje u ponovnom citanju:book::book::book:

Mikimax
10.04.2011, 08:59
:wtf:
Da si detaljno procitao ranije postove gotovo da ne bi bilo potrebno da postavljas pitanja.
Sve najbolje u ponovnom citanju:book::book::book:


Sve je to extra, ali fizički je nemoguće da se pročitaju svi postovi, nema se toliko vremena :nene:

olivera77
10.04.2011, 09:52
Sve je to extra, ali fizički je nemoguće da se pročitaju svi postovi, nema se toliko vremena :nene:


Heheh do oktobra imas jos oko 6 meseci,bice ti i vise nego dovoljno da iscitas ono sto te interesuje.Ako tebe mrzi da citas i trazis po forumu odgovore na svoja pitanja veruj da ce nekoga drugog jos vise mrzeti da jednu istu stvar pise po 10-i put.

dare_ns
10.04.2011, 10:48
nećeš verovati, ali može se pročitati sve. Odvojiš nekoliko noći ili jutarnjih kafa samo za forum. Preskačeš teme koje te ne interesuju, pa se kasnije ipak vratiš i na njih, da potvrdiš da u tim temama nema tebi interesantnih činjenica.

Probaj, sve ćeš shvatiti ;)

Mikimax
10.04.2011, 12:21
Baš vam se zahvaljujem na iscrpnim odgovorima na postavljena pitanja, bili ste od velike pomoći :suure:


P.S.
Neko mora i da radi :no:

lenhi
10.04.2011, 14:59
Njegova pitanja nisu sva vezana za prijavu za lutriju pa da ima fore 6 mjeseci za čitanje do Oktobra. Čovjek hoće odgovore odmah da može juriti neku studentsku vizu i kontaktirati eventualno fakultete gde bih uletio na studije. :obrva:

olivera77
10.04.2011, 16:33
Lenhi pa odgovori coveku onda na pitanja,zasto da trosi svoje vreme na citanje postova.

@Mikimax-da na forumu ne postoje odgovori na tvoja pitanja pa i da se ljudi raspisu i odgovore ti.Ocekujes da neko drugi gubi svoje dragoceno slobodno vreme i servira ti na tacni ono sto te zanima.

"Baš vam se zahvaljujem na iscrpnim odgovorima na postavljena pitanja, bili ste od velike pomoći"- ako vec ne zelis sam sebi da pomognes i izdvojis 15-30 min dnevno,par dana u nizu za informisanje nemas nikakva prava da trazis od nekoga drugog da ti pomaze.

lenhi
10.04.2011, 18:52
Samo sam se šalio ne moraš odmah da se primaš na moje zezanje. O studiranju u USA mu ne znam ništa reći. U svakom slučaju ste brutalni prema čovjeku. Nakon prvog spuštanja dobio je još niže udarce. Teško da će taj nekom preporučiti naš forum, a opet nije ni to poenta naravno da se stvara odbojnost na prvu. Možda je bolje iskulirati takva pitanja. A možda se čovjek već bacio na višemjesečno čitanje. Biće to dugo i toplo ljeto za njega :grin:

Mikimax
10.04.2011, 19:03
Draga Olivera77,

po tvojem stavu prema novim članovima foruma, koji ne mogu da nađu informacije o stvarima koje ih zanimaju, koji samo traže neke informacije, očigledno nebitne za tebe, shvatam da si veoma agresivna osoba.

Ukoliko nemaš šta pametno da kažeš i ukoliko ne možeš da odgovoriš na moja pitanja, onda te molim da ne spamuješ moju temu jer mi takvi kao ti ne trebaju. Ti si tipičan primjer balkanske ženske populacije od koje želim da pobjegnem.

Čudi me da me nisi napala što sam ovu temu napravio u podforumu "Razno", možda ti i to smeta.


Hvala ti

lenhi
10.04.2011, 19:22
Draga Olivera77,

po tvojem stavu prema novim članovima foruma, koji ne mogu da nađu informacije o stvarima koje ih zanimaju, koji samo traže neke informacije, očigledno nebitne za tebe, shvatam da si veoma agresivna osoba.

Ukoliko nemaš šta pametno da kažeš i ukoliko ne možeš da odgovoriš na moja pitanja, onda te molim da ne spamuješ moju temu jer mi takvi kao ti ne trebaju. Ti si tipičan primjer balkanske ženske populacije od koje želim da pobjegnem.

Čudi me da me nisi napala što sam ovu temu napravio u podforumu "Razno", možda ti i to smeta.


Hvala ti
Ne kažem da nisi u pravu neke stvari. I ja kad odem na novi forum nije lako za pretragu i teme. Nego htio sam ti reći da si možda malo uletio u nezgodno vrijeme na forum. Bliži se ekspresno 1.Maj dan kada će se saznati dobitnici za ovu godinu. Tenzije i napetost rastu na ovom forumu, razdražljivost ljudi je u porastu, pa imaj malo razumijevanja. Stariji članovi su u čekanju dobitka uglavnom već pročitali forum. U svakom slučaju, sačekaj malo, vikendom nije toliko aktivan forum, a i tek si postavio pitanja. Kao da smo svi mi dobili odgovore odmah. Eto toliko od mene, neću spamovati više, izvini i ja sam pod tom napetošću pa sam malo pretjerao:)
Poz.

spectra
10.04.2011, 19:26
@Mikimax: Da si ti do sada malo uzeo pretragu po forumu nasao bi barem pola odgovora na ta tvoja pitanja, umjesto da ovdje na svaki post tako reagujes.

I to sto kazes da olivera77 "spama" tvoju temu, jesi li se mozda zapitao da ti spamas forum, otvarajuci temu pri prvom postu i postavljajuci jedna te ista pitanja na koja je barem 100 puta vec odgovoreno...
Neki clanovi ovoga foruma imaju po nekoliko stotina postova, a nijedne licno otvorene teme, a sve informacije su dobili... pa ti sad vidi...

Zana
10.04.2011, 19:29
Cuj, meni smeta sto je postovano pod razno - pitanja imaju veze sa razno onoliko koliko si "zbut'o" sve zivo tj. razno u taj post. Tvrdnja da si citao uopste nije iskrena - jer ruke istrosismo odgovarajuci na ta ista pitanja. Da drugi forumasi misle drugacije nego Olivera77 - do sada bi ti odgovorili. Ali, vidis - vecina ignorise. Kao sto vec jednom rekoh - srecno svakom u dobijanju odgovora od ljudi koje posteno izvredja u svom drugom postu.

Da te interesuje zaista dolazak ovamo, vec bi ti saznao sa oficijelnih sajtova da to sto razno-razni rodjaci imaju drzavljanstvo ne znaci nista u tvom slucaju (kad vec nisi to nasao ovde na forumu). Sto se studija tice - izvakano je totalno, ako nije jasno - nemoj bolje ni da pokusavas :no: Ima bar 10 razlicitih tema za skolovanje. Da si iskreno procitao sve sto je moglo - ne bi baratao terminima "drzavni fax", cetvrtom godinom itd. vec bi znao da ovde mozes da upises samo napredniji program od onog za koji imas diplomu (kao strani student, a kao domaci samo tamo gde rade "drugu diplomu"). No - kao sto rekoh, ako te interesuje - procitaj. Search: skolovanje, eto toliko je lako.

I sanse smo obradili za izvlacenje...

Pozdrav od clana balkanske zenske agresivne populacije br.2,
Z

Mikimax
10.04.2011, 19:44
MOLIM ADMINE DA ZAKLJUČAJU I IZBRIŠU OVU TEMU



Hvala svima na izdašnim informacijama ispisanih na 2 strane, kao što reče ZANA, ko će da troši prste i svoje vrijeme da pomogne novom članu foruma, a može da troši na 2 strane ničega.


Sve najbolje.

TheNenad
10.04.2011, 21:20
Kao što Zana kaže, dosta nas je ignorisalo ovu temu jer znaju da je tu na forumu dosta napisano. A ja ću da kažem da nije fer prema tebi da ti neko na tvoja pitanja da odgovore na tacni, jer nisi sigurno postavio sva pitanja na koje ti treba odgovor.

Sada kada bi ti neko odgovorio na ta pitanja koja si postavio, rekao bi "hvala" i mislio bi da imaš dovoljno informacija... NIJE TAKO. Život u drugoj državi nije mačiji kašalj i nije nešto što bi trebalo olako shvatiti. Potrebna ti je svaka informacija koju možeš da upiješ. Iskreno, ne verujem da ti je teško pročitati ovaj forum dok tvrdiš da si student (kakve si knjige onda čitao za vreme studiranja?). Čitaj redom, naletećeš na pitanja koja ne bi ni u snu pomislio da pitaš, i to će ti sigurno pomoći u tvojim planovima.

ko će da troši prste i svoje vrijeme da pomogne novom članu foruma, a može da troši na 2 strane ničega.

Veruj mi, ako ti je teško da pročitaš ovo mnoštvo znanja i iskustva što je ovde napisano, time vređaš ljude koji su potrošili svoje vreme kako bi svo to znanje ovde zapisali, a mogu da zaključim da ćeš definitivno imati problema kada dođe do biranja mesta za život, biranja univerziteta, biranja stana, eventualnog vađenja dokumenata i uopšteno interakcije sa stanovništvom. Nije to drugi svet pa da će sve to biti toliko komplikovano, ali definitivno ti je bolje da sve što možeš saznati - saznaš sada, jer kada sletiš tamo gde si nameravao da ideš, tada može biti prekasno.

Nemoj sad da se duriš, već podigni glavi i pravac u arhivu. Gledao sam mnoge forume na netu koji imaju podforum sa ovom tematikom (ES, Krstarica, itd.), i ovde ćeš ubedljivo naći najviše informacija.
Ljudi su ovde trenutno nervozni jer provode tu svaki dan čitajući tuđa iskustva dok planiraju svoj potencijalni novi život, i ne sviđa im se kada dođe neko ko traži da mu se prepriča jedna čitava knjiga u par rečenica, 5 minuta pred ispitivanje iz lektire. U bilo kojem drugom slučaju bi te ljubazno uputili na "search" deo, ali u ovom slučaju ti si već 50ti koji dolazi sa istim ovim pitanjima, pa je to razlog tolike (naizgled) "neljubaznosti" od strane članova.

kaneolopa
10.04.2011, 21:27
Ovaj je od onih shto je sve zivo na fax-u prepisao i kupio ;) od pitanja za ispite do seminarskih radova... da pretpostvaimo studira megatrend ili neku tako finu shkolu ;)

Magelan
11.04.2011, 06:16
Prosto covek ne moze da ne pobesni kad naleti na ovoliku kolicinu ignorancije i drskosti.

Terazijski Crnogorac sa zavrsenom Visom Poslovnom, BK i FON-om?! Da li vam je taj scenario poznat? Iskreno, zbog takve ekipe tih vezara tamo daleko i jeste onako kako jeste (citaj - KOLAPS) i ne znam za ostale, ali ja sam konkretno morao preko bare jer nisam mogao da se probijem bas od takvih kao sto je nas "dragi" novi clan koji je "detaljno" procitao forum i dok mi ovde sedimo dokoni "neko mora i da radi":wtf:... Nije ni cudo sto sebi covek daje za pravo da jos bude i drzak. Pa to je jedan od onih koji je navikao da u zivotu sve dobije onako na tacni, bez imalo truda, pa kad ne dobije ekspresno ono sto mu treba onda nastaje kurslus. Ne daj Boze da se iskoriste "naprednije" opcije foruma kao sto je pretraga.

olivera77
11.04.2011, 09:42
Mikimax mozes da se ljutis koliko zelis,ali budi ljut na sebe zbog lenjosti i zbog neiskrenosti.

Negooo,mozemo li da napravimo neki deal-koliko platis da ti neko lepo napise skriptu sa svime sto te interesuje.:book:Ocito da si navikao da ti neko sve servira,a da pritom ne mrdnes ni trepavicom.:b012:

I mozes me nazivati koliko god zelis "balkanskom agresivnom zenskom populacijom" ali ova "agresivna" zenska populacija ne dozvoljava da ga neko kao ti pravi budalom i pritom laze.

ZeljkoUSA
11.04.2011, 10:08
Lud covek, zakacio se sa zenama :no: :no: :no:

Jos gore po njega sto su one u pravu, pa sad si naj.... :smrc:

dare_ns
11.04.2011, 13:43
bolje da ne dolazi u USA, ove zhemskinje cje ga prebiti :D

mijan
11.04.2011, 14:54
znaci svako ko pozeli da nesto napise na forumu treba prvo celog da ga procita pa da se onda oglasi na njemu :blink:
forumasi bre sta vam je napali ste coveka kao poslednjeg idiota
odmah ste na osnovu jedne poruke zakljucili da je terazijski crnogorac i sve lose. kakav sovinizam sutra cete reci ma da taj lik smara klasican hrvat, bosanac, lala :nene:
razumem da treba opominjati ljude na ponovljena pitanja ali ovo je bas preterivanje samo sto se covek oglasio odmah mu lupili samar pa sta ako je uleteo sa pogresnim pristupom
nemojte mi reci da vi kad odete na nov forum prvo ga citate 2 meseca pa postavite pitanje na njemu?!!! :blink:
iznenadjen sam i uvredjen s ovi odnos na forumu :grin:
znaci vise nam i ne treba niko nov na forumu jer ko ga j kad nije procitao ceo forum dajte bre malo lakse ovo zaista mislim ozbiljno
good luck

katarina
11.04.2011, 15:58
Mora vise puta da se procita i da se stalno vraca na neke teme.Ja od kako smo dobili drugu kovertu neprestalno citam i jos puno tema bi me zanimalo.Volela bih da se jave Veselinovici oni su mnogo lepo pisali ali ih u zadnje vreme nema.

ZeljkoUSA
11.04.2011, 16:01
znaci svako ko pozeli da nesto napise na forumu treba prvo celog da ga procita pa da se onda oglasi na njemu :blink:
forumasi bre sta vam je napali ste coveka kao poslednjeg idiota
odmah ste na osnovu jedne poruke zakljucili da je terazijski crnogorac i sve lose. kakav sovinizam sutra cete reci ma da taj lik smara klasican hrvat, bosanac, lala :nene:
razumem da treba opominjati ljude na ponovljena pitanja ali ovo je bas preterivanje samo sto se covek oglasio odmah mu lupili samar pa sta ako je uleteo sa pogresnim pristupom
nemojte mi reci da vi kad odete na nov forum prvo ga citate 2 meseca pa postavite pitanje na njemu?!!! :blink:
iznenadjen sam i uvredjen s ovi odnos na forumu :grin:
znaci vise nam i ne treba niko nov na forumu jer ko ga j kad nije procitao ceo forum dajte bre malo lakse ovo zaista mislim ozbiljno
good luck

Nema veze sto je covek nov...

Prvo je poceo kako je procitao mnogo toga na forumu, a onda postavio pitanja na koje je bilo tema i gde je mogao da nadje odgovore. Nakon toga je bio ironican i prvi krenuo sa klasifikacijama o "balkanskim zenama od kojih hoce da pobegne"...., onda su ga sacekali stariji forumasi i sve ostalo je - istorija :==D:

Da je bio drugaciji u konverzaciji sigurno bi dobio linkove sa temama, kao mnogi do sad iako je "detaljno citao forum" i hteo sve za juce...:blink:

Nista strasno, moze on pronaci informacije i bez aktivnog ucestvovanja na forumu sto je, valjda, i cilj a ne ko je u pravu...

"Ko je najstariji, ko je najstariji?" -Najstariji je deda, zato sto je deda star covek, to se zna..." :;D:

ZeljkoUSA
11.04.2011, 16:04
Evo kako se Katarina ne buni...?

Strpljivo skuplja svojih 30 postova i sve je ok :bravo:

spectra
11.04.2011, 16:12
znaci svako ko pozeli da nesto napise na forumu treba prvo celog da ga procita pa da se onda oglasi na njemu :blink:
forumasi bre sta vam je napali ste coveka kao poslednjeg idiota
odmah ste na osnovu jedne poruke zakljucili da je terazijski crnogorac i sve lose. kakav sovinizam sutra cete reci ma da taj lik smara klasican hrvat, bosanac, lala :nene:
razumem da treba opominjati ljude na ponovljena pitanja ali ovo je bas preterivanje samo sto se covek oglasio odmah mu lupili samar pa sta ako je uleteo sa pogresnim pristupom
nemojte mi reci da vi kad odete na nov forum prvo ga citate 2 meseca pa postavite pitanje na njemu?!!! :blink:
iznenadjen sam i uvredjen s ovi odnos na forumu :grin:
znaci vise nam i ne treba niko nov na forumu jer ko ga j kad nije procitao ceo forum dajte bre malo lakse ovo zaista mislim ozbiljno
good luck

Zasto da ne?! Evo iz licnog primjera: registrovala sam se u 2009, i dugo je proslo dok sam upste napisala neki post, a kamo li neko pitanje... I iscitavala sam ga jos prije prijave na lutriju, a da ne pricam nakon izvlacenja i svega ostalog....prema tome, koga interesuje...:book:
I uvijek ce dobiti informaciju onaj ko pokaze da je zaista potrosio neki dio svog vremena da je sam nadje, a ne samo da mu se servira na tacni. Jednostavno, treba cijeniti vrijeme i volju ostalih, pogotovo starijih, clanova koji ovdje, mogu reci, "volontiraju", a ne samo svoje.. Bitna informacija blaga vrijedi...

Mislim, forum nam i postaje tako nepregledan, upravo jer se jedna te ista tema i pitanja otvaraju na sve strane... :nene:

lenhi
11.04.2011, 16:32
onda su ga sacekali stariji forumasi i sve ostalo je - istorija :==D:

Ovo ti je najjači dio poruke. Dobio par nokauta i onda se za kraj nasukao na starije forumaše za srećan put u antologiju i anale :bravo:
Činjenica je da se ovaj forum bavi pa recimo samo odlaskom preko lutrije u USA ali po meni bolje je da admin to briše kad neko lupeta,i bolje je prećutati nego tjerati sa foruma. Neće smjeti niko da postavi pitanje kao novi tako i stariji.
Evo ja sam imao pitanje vezano za one krokodile ali ne znam u koju temu to da postavim. Linčovaće me i poslati u istoriju! :1060:

Mirko86
11.04.2011, 16:33
Takodje, dosta sam proveo vremena citajuci da ne bih bezveze ponavljao isto pitanje koje je verovatno vec odgovoreno i jedina posledica toga je da sada znam mnogo vise o materiji nego da kazem mrzi me.

dare_ns
11.04.2011, 17:04
Evo ja sam imao pitanje vezano za one krokodile ali ne znam u koju temu to da postavim. Linčovaće me i poslati u istoriju! :1060:

auuu, nemoj za krokodile da pitash... "ima te izjedu!" :D krokodili naravno :D

kaneolopa
11.04.2011, 17:39
To su ti sve ovde domace zivotinje... odes da trcis naletis na planinsku pumu samo skrenes i vrnes se kuci... jeleni i srne iskacu na sve strane, samo pazi da ih ne udaris kolima. Veverice su ono ko pacovi a pacovi su duplo veci nego bilo sta shto sam u Srbiji videla... eh da tu su i rakuni oni su djubretari. Aligatore konkretno nisam susretala... to ti verovatno neko sa juga moze bolje pojasniti ;)
U Chicago-u je bilo dosta gusaka... onih kanadskih (red velicine domace curke)... u vreme selidbe - april i oktobar... Amerika je dosta divlja kako god da okrenesh.

Orange
11.04.2011, 18:19
znaci svako ko pozeli da nesto napise na forumu treba prvo celog da ga procita pa da se onda oglasi na njemu :blink:
forumasi bre sta vam je napali ste coveka kao poslednjeg idiota
odmah ste na osnovu jedne poruke zakljucili da je terazijski crnogorac i sve lose. kakav sovinizam sutra cete reci ma da taj lik smara klasican hrvat, bosanac, lala :nene:
razumem da treba opominjati ljude na ponovljena pitanja ali ovo je bas preterivanje samo sto se covek oglasio odmah mu lupili samar pa sta ako je uleteo sa pogresnim pristupom
nemojte mi reci da vi kad odete na nov forum prvo ga citate 2 meseca pa postavite pitanje na njemu?!!! :blink:
iznenadjen sam i uvredjen s ovi odnos na forumu :grin:
znaci vise nam i ne treba niko nov na forumu jer ko ga j kad nije procitao ceo forum dajte bre malo lakse ovo zaista mislim ozbiljno
good luck


Uze mi rec iz usta, jeste isao malo glavom kroz zid ali ste ga docekali s druge strane :67: ko da je jedan od onih krokodila.... a nije cak bio ni pun mesec :grin:

vuxanne
27.12.2011, 18:15
Dragi forumaši,

nađoh ovaj sajt i mogu vam reći da mi je dosta toga postalo jasno nakon detaljnog čitanja ranijih postova i mnogo tema.

Da ne dužim, imam nekoliko pitanja:


1. Čekam lutriju sledeće godine, na ovu sam zakasnio, kakve su mi šanse da dobijem?

2. Čvrsto sam odlučio da pičim za USA, mislio sam da se sledeće godine ubacim na neki njihov fax da završim zadnju godinu studija, da li postoje neke varijante da se ostane i radi nakon faxa i naknadno dobije radna viza pa možda i zelena karta?

3. Imam rođake u USA, imaju pasoše i državljanstvo, da li mogu nešto preko njih da odradim za useljenje (loza preko majke, njena braća od tetke)

4. Pošto niko ne priznaje diplome BG fakulteta (završio Višu poslovnu, BK menadžement i FON master) može li se desiti da me njihov državni fax primi da završim četvrtu godinu osnovnih studija i da odradim predmete koje mi odrede kao razliku?

5. Može li se kao student zaraditi koja para, negdje sam pročitao da se sa studentskom vizom mogu raditi samo part-time yobs?

6. Državljanin sam CG, rođen u BG, da se prijavim na lutriju za CG ili SRB, gdje su bolje šanse?

7. Ukoliko neko ima ikakvih iskustava sa školovanjem u USA molim ga da postuje sve moguće informacije.



Hvala svima na odgovorima :1081:

Otkud ti ideja da se ne priznaje master sa FON-a? Ja licno mislim da ti je undergrad varijanta skupa i nepotrebna. Upisi neke MS studije ili PhD, mogu da ti daju F1 vizu i da ti placaju dok studiras. Evo kopiracu ti nesto sto sam postovala u drugoj temi koja se odnosi na necije iskustvo sa dodiplomskim studijama.

vuxanne
28.01.2012, 21:12
Iz mog iskustva ovde u Americi ne ide bas kao kod nas - da svi sve znaju i da je svako drugo pitanje glupo. Oni ce ti pre reci "That's a very good question!" I kad pitas najvecu nebulozu, nije tvoje opet da sudis zasto neko nema informaciju za koju te pita. Ljudi zive razlicite zivote u razlicitim okruzenjima, imaju razlicite nivoe informaticke pismenosti. To je sasvim ok.

Ja licno radim sa ljudima svaki dan i veoma mi prija ovaj americki sistem uvazavanja sagovornika i neupadanja jednog drugom u rec. Divota stvarno. Mene su vise prepravljali u drugom delu moje domovine kako pricam maternji jezik (zbog drugacijeg naglaska) nego ovde gde pricam svoj nakaradni Engleski. Kakav je takav je, daleko od idealnog. Ali licno mi prija da me ne prepravljaju kad pricam i ne upadaju u rec. I da nijedno pitanje nije glupo. Samo manje ili vise kulturno (mislim na pitanja koja se odnose pre svega na politicka, religiozna i seksualna opredeljenja pre svega).

A kad bi svi se znali, onda ni ovakvi forumi ne bi ni postojali. Bio bi onda staticki veb sajt sa informacijama i lepo trazis i sta tu ima da se prica oko bilo cega? Ili ako sve vec znas, ne treba ti ni kompjuter, prst u uvo i :grin:

Mikimax
28.01.2012, 23:47
Dobro je da si imala kontakt sa takvim ljudima dok si bila (si?) u USA.

To se zove kultura i uvazavanje tudjeg misljenja i opredeljenja.

vuxanne
29.01.2012, 00:07
Dobro je da si imala kontakt sa takvim ljudima dok si bila (si?) u USA.

To se zove kultura i uvazavanje tudjeg misljenja i opredeljenja.

U SAD sam pet i po godina.

Moram da dodam jos nesto teksta da moze da primi poruku.

misica
29.01.2012, 09:53
Ljudi ja samo mogu da potvrdim i vecini sam napisala u privatnim porukama da za svaki problem mozete da pitate MIKISU,to je jedina osoba koja ne ujeda i normalno odgovara na pitanja i dosta je upucena..Meni je pomogla na normalan nacin,a sigurna sam da ce i vama...:bravo:

oskark
29.01.2012, 11:00
Ja sam provela godine trazeci informacije, ne samo po internetu, i pre nego sto sam ga imala na racunaru. I drago mi je da mogu da podelim informacije koje imam sa nekim. Ovo je takodje copy/paste sa istog tog interneta. Samo sam znala koje kljucne reci da ukucam. Nisam ja ovo pisala, neko drugi je i to veoma dobro, precizno i sazeto i uputicu druge ne ovo kad god da pitaju.

Pitaj sta god, nisi prvi koji je u toj situaciji i dilemi. Svi mi smo nekog isto tako pitali. A na ovom forumu je vecina zainteresovana za put dobijanja zelene karte preko lutrije. Definitivno je on laksi, bolji i ekifasniji. Ali sreca je nesto na sta ne moze da se utice a na nalazenje ovih drugih alternativnih dolazaka do zelene karte (kao sto je taj preko obrazovanja i posla) moze. Samo treba mnogo vise vremena, ali opet namera je ista.

Da, i ja sam naisao na taj sajt pre maltene dve godine. I to slucajno. Pre nego sto sam se prijavio na ovaj forum. A mislim da je vec bilo postavljeno to ne negde u nekim od postova, samo nisam siguran gde.

oskark
29.01.2012, 11:51
Po tebi, ja, posto sam sada informisan, sam hejter :suure:

P.S.
Zbog hejtera ljudi napustaju forum, kao sto je Vrhunski (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=978) otisao.

Pa sad se racunas kao punopravni clan grupe. :grin: Dakle mozes i ti da "hejtujes" sada :naughty:.

Salu na stranu, niko nije rekao da ne pitas nesto sto ne znas. Ali ako krenes sa pitanjima kao na pocetku ove teme, i jos na sve to dodas da nemas vremena da pretrazujes forum,niko te nece shvatiti ozbiljno i jos se na sve to natezes sa ostalima...vidis i sam kako si prosao na pocetku:no:

Mikimax
29.01.2012, 12:25
Pa sad se racunas kao punopravni clan grupe. :grin: Dakle mozes i ti da "hejtujes" sada :naughty:.

Salu na stranu, niko nije rekao da ne pitas nesto sto ne znas. Ali ako krenes sa pitanjima kao na pocetku ove teme, i jos na sve to dodas da nemas vremena da pretrazujes forum,niko te nece shvatiti ozbiljno i jos se na sve to natezes sa ostalima...vidis i sam kako si prosao na pocetku:no:

Bio sam na toliko foruma da ne mogu da prebrojim, nema potrebe da mi pricas kako treba da se ponasam na ovom :suure:

Stekao sam utisak da su ovde pojedinci veoma isfrustrirani njima samima pa se onda izivljavaju nad drugima. Takve osobe su u prirodi slabici koji su gubitnici u realnom zivotu, "just saying" :==D:



Ljudi ja samo mogu da potvrdim i vecini sam napisala u privatnim porukama da za svaki problem mozete da pitate MIKISU,to je jedina osoba koja ne ujeda i normalno odgovara na pitanja i dosta je upucena..Meni je pomogla na normalan nacin,a sigurna sam da ce i vama...:bravo:
I ja sam na Krstarici nasao jednu devojku koja mi je isto tako pomogla, ima dobrih ljudi.

vuxanne
29.01.2012, 15:28
Da, i ja sam naisao na taj sajt pre maltene dve godine. I to slucajno. Pre nego sto sam se prijavio na ovaj forum. A mislim da je vec bilo postavljeno to ne negde u nekim od postova, samo nisam siguran gde.

Cim ne znam gde, nece znati ni neko nov ko svrati. Mozda treba posebna tema o poslediplomskim studijama, vidim da ima ona koja se odnosi na A.S. diplomu.

Evo prebacila sam to u novu temu "Poslediplomske studije u Americi"

Molloh
18.04.2012, 18:23
Ja licno ne razumem ovakvo "docekivanje" na forumu. Jasno mi je da je forum i te kako preopterecen raznoraznim duplikatima od tema, jer sam pretrazujuci ga i sama naisla na dosta dupliranja, ali zaboga, covek je shvatio sve to, i opet, kako god okrenem , ruzno mi je kad vidim kako ga ljudi iznapadase. S druge strane, ljudi ponekad trebaju i potvrdu nekih informacija koje su procitali na forumu (pogotovo na postovima koji su stariji). Opet, kontam da je svrha ovog foruma pomoci drugome koliko si god u mogucnosti (bar ja tako mislim), a ako nekoga vec nervira to sto bezbroj forumasa ovde spemuje o istim temama, pa jbg, jednostavno iskuliras i ne odgovoris. Takodje, istina je da su neki ljudi bezobzirni i jednostavno im je mrsko da odvoje pola sata da pronadju ono sto im treba (i tee kakooo) , al opet, iskuliras coveka ako te nervira i vidis da je u fazonu " ocu da mi sazvacete". Ovako, dodje mu da se vise nikad i ne obrati. :wtf:

vuxanne
18.04.2012, 21:43
U svakom od nas chuchi po jedan Mile Tranzicija i nece nestati pa makar otisli na najlepse mesto na Planeti Zemlji... Rece mi jedna drugarica (nasa) da joj je jedna drugarica (Amerikanka) rekla kako su joj deca uvek ozbiljna na slikama. A americka se vecinom smeju za slikanje od uveta do uveta, to im je ugradjeno u kulturu.

Juce odem ja da me slikaju nesto poslovno, i trebalo mi je vremena da skontam da fotograf hoce da se nakezim od uveta do uveta jer je tako profesionalno. I setih se, pokazah moje zube, kez broj sest i odmah slika valja. :grin:

Malo smo svi izcimani i nece to nijedna Amerika izbaciti iz nas ni nakon 20, 30 itd godina. Kazem jer sam srela dosta ljudi koji su ovde duze... I ne izlazi taj cim iz nas, tesko tesko...

http://cosmoradiowakeup.com/wp-content/uploads/2011/09/fake-smile-guy-300x225.jpg

adojca
19.04.2012, 04:13
I ja sam bio nov na forumu, i ostao, i imao milion pitanja, i u vrednosti od milijardu sam zainteresovan za USA, i nikad nisam postavio pitanje, možda mi je ovo i prvi post, čitam redovno forum, tražim, snalazim se, pravim selekciju članova čiji su postovi meni zanimljivi pa samo njih čitam, i držim se van diskusije i rasprave, ali mi se prokleto penju na k.... nadrkani terazijski crnogorci svakodnevno ovde po Beogradu, pa sam revoltiran time, morao da se umešam i da ih pitam koji im je k.... pa se bune na to što ih neko stimuliše da se aktiviraju i pretraže forum, za šta će im trebati manje vremena nego da pročitaju sve to što može da se nađe, analizira i upotrebi na personalnom slučaju...
Izvinjavam se zbog drskosti.

vuxanne
19.04.2012, 14:05
Adojca, jako puno ljudi kod nas je tako. Imas one koji obicno izgledaju kao da sve znaju i puni su informacija a opet na drugoj strani one koji se prave nemusti pa pitaju da bi im ovi prvi sazvakali sve sto su naucili kad su isli tim istim putem. To ti je kao neka teznja da se pronadje neki utabani put da bi se osecalo sigurnije i manje neizvesno. A ova situacija (prijava na lutriju i cekanja neke trajne dozvole boravka) svakako to jeste - nesto neizvesno i totalno nepredvidivo. Licno mislim da masa ljudi pita neka pitanja samo konverzacije radi, mada cesto i zna ili pretpostavlja odgovor.

Mikimax
19.04.2012, 16:04
I ja sam bio nov na forumu, i ostao, i imao milion pitanja, i u vrednosti od milijardu sam zainteresovan za USA, i nikad nisam postavio pitanje, možda mi je ovo i prvi post, čitam redovno forum, tražim, snalazim se, pravim selekciju članova čiji su postovi meni zanimljivi pa samo njih čitam, i držim se van diskusije i rasprave, ali mi se prokleto penju na k.... nadrkani terazijski crnogorci svakodnevno ovde po Beogradu, pa sam revoltiran time, morao da se umešam i da ih pitam koji im je k.... pa se bune na to što ih neko stimuliše da se aktiviraju i pretraže forum, za šta će im trebati manje vremena nego da pročitaju sve to što može da se nađe, analizira i upotrebi na personalnom slučaju...
Izvinjavam se zbog drskosti.

Adojca, nista ne znas o meni, ali si tu prvi da mi sudis. Mozda kada (mentalno) odrastes naucis da ne ocjenjujes ljude na osnovu nekoliko postova. Tome navodno i tezis (odlazak u USA).

Pozz.

adojca
20.04.2012, 17:25
Adojca, nista ne znas o meni, ali si tu prvi da mi sudis. Mozda kada (mentalno) odrastes naucis da ne ocjenjujes ljude na osnovu nekoliko postova. Tome navodno i tezis (odlazak u USA).

Pozz.@vuxanne, slažem se u potpunosti sa tobom. Mene je iziritiralo to što ja mogu da listam i čitam, a tamo neko ne može pa postavlja pitanja. I objasnila si zašto je to tako, kao što rekoh, slažem se ;) Bio sam u afektu, i drzak, i zbog toga se izvinjavam.
@Mikimax, ne možeš ni ti mene da oceniš da l' sam mentalno odrastao ili nisam na osnovu jednog posta. Nema veze, težimo diskusiji bez rasprave, pa se još jednom izvinjavam.

vuxanne
20.04.2012, 20:56
adojca: ma nemoj nista da se izvinjavas, nego dodji cesce da se druzimo. Pa da pametujemo o temama x ili y cisto price radi, sta fali :ziveli2:

adojca
22.04.2012, 02:04
Tu sam ja, pratim dešavanja, pasivno sam aktivan :)
Hvala na pozivu, prihvatam ga :)