PDA

View Full Version : 2012 prijave - Pitanja u vezi sa obrazovanjem i popunjavanje formi


IvanS
03.05.2011, 16:20
u novim dokumentima pod Names and addresses of school attended i all educational institutions attended dalim moze dase upise ako is isao na fakultet pa cak i apsolvirao (a nisi zavrsio) - a u daljnjem diploma/ degreee upisemo NA i onda na interview-u predocimo samo diplomu srednje skole

Bockyman
03.05.2011, 16:32
u novim dokumentima pod Names and addresses of school attended i all educational institutions attended dalim moze dase upise ako is isao na fakultet pa cak i apsolvirao (a nisi zavrsio) - a u daljnjem diploma/ degreee upisemo NA i onda na interview-u predocimo samo diplomu srednje skole

Нема потрбе да за свако питање отвараш нову тему.

Наравно да може, и напишеш No degree.

Тако смо и ја и супруга написали и није било никаквих проблема...
Њих не занима твоје образовање, осим у случају да не испуњаваш минимални услов, а то је 12 година школовања (основна школа + 4 разреда средње).

Ако си и доктор наука, то је супер ствар за тебе, али не утиче на интервју и добитак визе...

lukau13
03.05.2011, 16:35
Mislim da se to polje moze ostavit prazno bez da se pise N/A, ali nisam siguran!
P.S. Ja sam isao po ovom primjeru, ako prodje prodje. http://www.zelenalutrija.com/prva-koverta/dsp-122-p1.jpg

Isabelle
03.05.2011, 16:43
Molim vas popunjavam formulare i u formularu DS122-prva strana, moram navesti sve skole..e sad ja sam prva tri razreda isla u jednu osnovnu, pa ostatak u drugu..Hocu li ja staviti obadvije po godinama, ili mogu sve staviti pod ovu zadnju sto sam isla....jer sam osnovnu pocela u jednoj a zavrsila u drugoj.:nene::nene:

MrDax
03.05.2011, 17:17
Molim vas popunjavam formulare i u formularu DS122-prva strana, moram navesti sve skole..e sad ja sam prva tri razreda isla u jednu osnovnu, pa ostatak u drugu..Hocu li ja staviti obadvije po godinama, ili mogu sve staviti pod ovu zadnju sto sam isla....jer sam osnovnu pocela u jednoj a zavrsila u drugoj.:nene::nene:

Cao Isabelle,

imas primer formulara ovde na Forumu , potrazi na naslovnoj strani "Prva koverta" podforuma. Mislim da je tamo.

Uglavnom ako mene pitas ja bih napisao kako je bilo , ne mozes pogresiti ako das visak informacija vec ako das manjak.

Evo i ja cu ovih dana poslati kovertu za mene i zenu pa se nadam brzom odgovoru iz Kentucky-a i onda idemo dalje. :grin:

Isabelle
03.05.2011, 17:34
Nista onda cu upisati i jednu i drugu osnovnu skolu...samo cu kod druge gdje sam i zavrsila staviti Diplomma....i to je to,,nije neka greska ako stavim oboje. ..nadam se..

A ovaj dole potpis..jel se rukom potpisemo kako se i potpisuje na drugim dokumentima, ili cemo i tu iskucati na racunaru ime??

Bockyman
03.05.2011, 17:36
Molim vas popunjavam formulare i u formularu DS122-prva strana, moram navesti sve skole..e sad ja sam prva tri razreda isla u jednu osnovnu, pa ostatak u drugu..Hocu li ja staviti obadvije po godinama, ili mogu sve staviti pod ovu zadnju sto sam isla....jer sam osnovnu pocela u jednoj a zavrsila u drugoj.:nene::nene:

Mислим да треба да напишеш обе школе, с тим да за прву напишеш Degree, a тамо где си завршила опет Degree или Diploma.
Наведеш тачне године када си их похађала, мада мислим да они не иду баш толико у ситна цревца.

Немој без потребе да пишеш неистине, јер се на интервјуу заклињеш да све што пише на формуларима,као и све што кажеш на интервјуу, да је истина...

Ja сам имао сличан случај, јер сам прве две године средње школе ишао у једној а друге две (3. и 4. разред) у другој школи...

Isabelle
03.05.2011, 17:55
I sta si napisao kod prve pod rubrikom Degreee??? Jer diplomu sam dobila tek kad sam zavrsila osnovnu u drugoj skoli...Da li za prvu onda da stavim degree?? A ovu u kojoj sam zavrsila osmi razred Diplomma??

Ej sta je za potpis, jel rukom svojerucno kako ja nasvrljam ili kucati?? Kako si ti?

Bockyman
03.05.2011, 20:20
I sta si napisao kod prve pod rubrikom Degreee??? Jer diplomu sam dobila tek kad sam zavrsila osnovnu u drugoj skoli...Da li za prvu onda da stavim degree?? A ovu u kojoj sam zavrsila osmi razred Diplomma??

Ej sta je za potpis, jel rukom svojerucno kako ja nasvrljam ili kucati?? Kako si ti?

Ја сам овако написао: High school (I,II year) Degree а за трећу и четврту годину само High school Diploma.
Нешто слично напиши и за основну школу.

Што се тиче потписа на ДРУГОЈ страни само сам написао име и презиме (касније одштампано, значи не својеручно) а мислим да смо се на ЧЕТВРТОЈ страни потписали лично, на интервјуу у амбасади, онако како се иначе потписујемо (ја ћирилично, са почетним словом имена и пуним презименом)

ivanmilosavljevic
20.05.2012, 12:34
Da li je neko imao problema oko adrese iz pasosa i adrese koju je upisao?.U formularima sam upisao adresu roditelja,inace se ne vodim kod njih vec 4 godine.Ali iz prethodnog pasosa mogu da dokazem da sam se vodio kod njih

bubamarica
23.05.2012, 11:14
Potrebna mi je informacija kod popunjavanja ds230 za one koji su sluzili vojsku regularno!
Sta se upisuje za branch, sta za rank/position, a sta za military speciality/occupation?
Jel se branch odnosi na rod, npr. pesadija?
A sta je rank, a sta speciality, ako ste vojna policija?

Milosdv
23.05.2012, 13:02
Potrebna mi je informacija kod popunjavanja ds230 za one koji su sluzili vojsku regularno!
Sta se upisuje za branch, sta za rank/position, a sta za military speciality/occupation?
Jel se branch odnosi na rod, npr. pesadija?
A sta je rank, a sta speciality, ako ste vojna policija?

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=504

Ovo je tema za civilno i redovno...

ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prva koverta (druga strana pod foruma)

Milosdv
23.05.2012, 13:06
Molim vas popunjavam formulare i u formularu DS122-prva strana, moram navesti sve skole..e sad ja sam prva tri razreda isla u jednu osnovnu, pa ostatak u drugu..Hocu li ja staviti obadvije po godinama, ili mogu sve staviti pod ovu zadnju sto sam isla....jer sam osnovnu pocela u jednoj a zavrsila u drugoj.:nene::nene:

Evo ovde imas odgovor, pogledaj moj post.

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?p=29330#post29330

ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prva koverta>Pomozite