PDA

View Full Version : Popunjavanje 2012 DS-230 Online Formulara


jedan.od.nas
02.05.2011, 20:50
Popunjavam formulare (manje više jednostavno) ipak jedna nedoumica ...
Na formularu DS-230 na drugoj strani treba potpis aplikanta, pošto smo mi porodica i idemo na jednu, ko potpisuje formulare ??? Nas je četvero i popunjavamo 4 formulara DS230 za svakog od nas, s tim što u polju broj 39 upišemo ime onog ko je dobitnik. Da li svaki potpisuje dobitnik, ili formulare od supruge i dece potpisuju oni lično???

ZeljkoUSA
02.05.2011, 20:54
Popunjavam formulare (manje više jednostavno) ipak jedna nedoumica ...
Na formularu DS-230 na drugoj strani treba potpis aplikanta, pošto smo mi porodica i idemo na jednu, ko potpisuje formulare ??? Nas je četvero i popunjavamo 4 formulara DS230 za svakog od nas, s tim što u polju broj 39 upišemo ime onog ko je dobitnik. Da li svaki potpisuje dobitnik, ili formulare od supruge i dece potpisuju oni lično???

Iskreno, nemam formular ispred sebe, ali sta da dete ima godinu dana...?!?! Tako da ne verujem da svaki clan podpisuje....

P.S. Nisam siguran, ovo je sugestija... :book:

jedan.od.nas
02.05.2011, 21:01
Iskreno, nemam formular ispred sebe, ali sta da dete ima godinu dana...?!?! Tako da ne verujem da svaki clan podpisuje....

P.S. Nisam siguran, ovo je sugestija... :book:

Tom logikom razmišljam i ja ... dečije ću potpisati ja, a da li da supruga potpiše svoj ili da ga potpišem ja, pošto mu po nekoj mojoj logici ja dođem kao aplikant i u njeno ime, jer idemo na moj dobitak ...

jedan.od.nas
02.05.2011, 21:18
не могу да трвдим 100%, али са 99% сигурности могу да кажем да се попуњава само један формулар, и то попуњава носилац визе (ти или жена, ко је већ извучен). у формулару има део где се попуњава ко иде са тобом, и тамо наведеш да иду жена,деца итд.

можда се тек на интервјуу доносе подаци (тј. формулари) за остале чланове породице. ко мисли да грешим, нека ме исправи...

али сам прилично сигуран да се у кентаки шаље само формулар добитника,тј. носиоца визе.

Mrzim ljude koji unose zabunu i haos bez potrebe, a u sebi prepoznajem upravo takvog ;-)
Do večeras sam i ja mislio da popunim formular na ime nosioca, pošaljem i samo dve slike nosioca ... kad ovi moji "englezi" čitajući početno zaglavlje formulara skapirali da se šalju po dve slike svakog od nas četvero i da šaljemo četiri primerka ovog formulara DS230 a jedan DSP-122 i jedno ovo obaveštenje o dobitku koje smo odštampali prilikom provere.
Ako je neko načisto neka kaže. Kod samaca je poprilično jasna situacija, kako stoje stvari kod porodica???? I ovo vezano za potpis (naravno, ukoliko se šalje za svakog člana) ko potpisuje ostale, svako svoje ili svaku samo nosioc???
Još jednom izvinjenje svima kojim unesem zabunu, bolje malo i zabune nego da krivo pošaljemo, a sutra je prvi radni dan i valja se slati ....

magic
02.05.2011, 23:35
Popuni odma na računaru. Ja sam tako. Pa tek onda štampaj.

Popunio sam i ja na kompu obe forme, ali pošto sam solo, tj nisam oženjen rubrika za recimo ženin datum rođenja mi ostane prazna, tj "sistem" mi ne dozvoljava da upišem N/A, a gore piše da se popune SVA polja, pa zbog toga pitam.

A da li ćeš na gornji desni ugao da upišeš svoj case number? (Koji ti komp neće dozvoliti da sam upišeš) :)

I ja sam tako skontao kao ti, da to što si naveo ide od dokumentacije. Ovaj prvi ti ide samo za nosioca, a drugi za svaku osobu ponaosob + 2 slike za svakog + stranica sa bar kodom i to je to što se tiče prvog koraka. Ja svoju kovertu šaljem za Kentucky u sredu! :)

jedan.od.nas
03.05.2011, 07:50
Popunio sam i ja na kompu obe forme, ali pošto sam solo, tj nisam oženjen rubrika za recimo ženin datum rođenja mi ostane prazna, tj "sistem" mi ne dozvoljava da upišem N/A, a gore piše da se popune SVA polja, pa zbog toga pitam.

A da li ćeš na gornji desni ugao da upišeš svoj case number? (Koji ti komp neće dozvoliti da sam upišeš) :)

I ja sam tako skontao kao ti, da to što si naveo ide od dokumentacije. Ovaj prvi ti ide samo za nosioca, a drugi za svaku osobu ponaosob + 2 slike za svakog + stranica sa bar kodom i to je to što se tiče prvog koraka. Ja svoju kovertu šaljem za Kentucky u sredu! :)

Nisam planirao da pišem ništa u gornji desni, a sad možda i hoću. Ne može da smeta ... Opušteno sa formularima, šta i ako se napravi neka greška, pa nismo svi nekih administrativnih struka, mislim i meni je ostalo ponešto da nisam napisao N/A možeš dopisati rukom. Ja šaljem danas, u BiH je danas prvi radni dan ;-) Mislim da nije prekasno ni poslati za 15 dana, al ovaj pritisak oko popunjavanja i slanja odmah su svesno "oni" napravili, kako im nebi u zadnji trenutak stigao veliki broj formulara i zatrpao ih u suprotnom ograničili bi sa konkretnim datumom ;-)

kovacevs
03.05.2011, 18:32
I jos nesto: da li u gornjem desnom uglu na svakom od DS formulara treba napisati onaj broj 2012EU00.....? Posto na tom mestu nema polje za upis podataka kao na svim ostalim mestima u pdf-u gde treba nesto upisati.

magic
03.05.2011, 19:14
I jos nesto: da li u gornjem desnom uglu na svakom od DS formulara treba napisati onaj broj 2012EU00.....? Posto na tom mestu nema polje za upis podataka kao na svim ostalim mestima u pdf-u gde treba nesto upisati.

Da. I ja sam to pitanje postavio pošto sam pročitao na njihovom sajtu da pri svakom kontaktu pismom sa KCC u gornji desni ugao svakog DS papira treba napisati case number.

Kako je to nemoguće upisati preko kompa, ja ću crnom hemijskom-olovkom rukom da ga napišem da bude čitko. To ne može da bude minus nikako. Kontam da je to da im se olakša posao samo jer da je formalnost, ostavili bi rubriku na tom mestu, zar ne?:bravo:

Isabelle
03.05.2011, 19:34
Pa ja ne vidim kako drugacije ga napisati, a mora se napisati na svakom formularu, na svakoj strani formulara..nemojte samo na pocetnoj, pogotovo kod DS230 jer ima 4 strane....Ili masinom za kucanje, sto sumnjam da danas iko ima kuci, ili hemijskom olovkom citko..Ja cu hemijskom....

Bockyman
03.05.2011, 20:29
Da. I ja sam to pitanje postavio pošto sam pročitao na njihovom sajtu da pri svakom kontaktu pismom sa KCC u gornji desni ugao svakog DS papira treba napisati case number.

Kako je to nemoguće upisati preko kompa, ja ću crnom hemijskom-olovkom rukom da ga napišem da bude čitko. To ne može da bude minus nikako. Kontam da je to da im se olakša posao samo jer da je formalnost, ostavili bi rubriku na tom mestu, zar ne?:bravo:

Држим у рукама женин формулар, који је био у Кентакију, па враћен код нас у амбасаду, а на крају враћен нама (зато што смо знали да ће службеник преправљати њене податке јер јој се у међувремену променио статус тј. удала се, па смо имали спремљене нове формуларе лепо одштампане са свим новим подацима, да не мора да се шврља....).

Ми (тј, моја жена) нидге нисмо уписивали CN, јер се ваљда шаље и оно одштампано обавештење да сте извучени...

У горњем левом углу, у оном квадрату, је захефтана њена слика (али ми је нисмо захефтали, већ смо слике послали онако у оном целофану који смо добили у фото-радњи, значи да су то тако захефтали у Кентакију вероватно...)

Понављам, ни на једној од 4 стране нисмо уписивали Case Number...
Надам се да сам помогао мало...

jedan.od.nas
03.05.2011, 20:53
Ili vi pravite tenziju ili sam ja preopušten.
Prvo "taj" broj nigdje nisam upisivao po ćoškovima. Imaju papir sa bar kodom kliknu na njega priheftaju i idu dalje. Baš će neko toliko brojeva prekucavat, pa nije ovo japanska zelena karta ;-p
Drugo, ja osnovnu školu nisam pisao, samo fax i srednju ...
Treće, slike u celofan i sve skupa u kovertu, najobičnijom Pošte Srpske čak i bez preporuke, mislim čemu preporuka, da sutra nekom dokazujem njom kako sam poslao a oni eto nisu dobili ... proverim za 15-tak dana da li je stiglo, ako nije šaljem ponovo (mislim siguran sam da će stići).
Za koji dan odoh povaditi ove dokumente koje traže, samo zvanične sa stranice, NIŠTA više od toga. Jedino što planiran da mi rođak koji ima malu firmu tamo, pošalje ponudu za posao, onaj famozni I obrazac neću imati već najobičniji mail.
U dan D namontiram se sa sve pilićima svojim, pa u Sarajevo po vizu ;-)
I ono najvažnije više neću da se mučim čitajući tuđa nagađanja, postoji onih par koraka (zvanični sajt) i to je to ...

lukau13
03.05.2011, 22:03
Bilo kako bilo koverta je poslata, da ako im stigne! :D

A sto se tice broja, kada ste provjeravali status i pri samom dnu texta pise sledece:
"Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents...."
Direktno online upisivanje tog broja nije moguce, ali postoje razni text procesori (kao sto je MS Word) gdje mozete na blank papir napravit heder i u njemu upisat taj Case Number zatim odstampat na vec odstampanom formuralu! ;)

Sad ide skupljanje dokumenata, trka frka halabuka! Srecno svima! ;)

Orange
03.05.2011, 22:10
Treba da se upise broj posto se to trazi. Verovatno nije nista strasno ako se ne upise, broj verovatno samo njima olaksava proceduru, ali kad vec traze upisite. Obrazac je iako je on-line ocigledno isti kao i predhodnih godina, i mi smo upisivali rukom "citko" gornjem desnom uglu.

JoMan
03.05.2011, 22:29
Procitajte recenucu u celini.
If it should be necessary to contact the Kentucky Consular Center, you must always refer to your name and case number as they appear below. Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to the Kentucky Consular Center.

Po meni ovo ipak znaci da se na dokumentima koje saljemo ne upisuje nikakav broj jer za to ne postoji predvidjeno polje. Ovo je sve vrlo ozbiljna stvar da bi izosavili tako neko polje...

I love NY
03.05.2011, 22:42
Procitajte recenucu u celini.
If it should be necessary to contact the Kentucky Consular Center, you must always refer to your name and case number as they appear below. Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to the Kentucky Consular Center.

Po meni ovo ipak znaci da se na dokumentima koje saljemo ne upisuje nikakav broj jer za to ne postoji predvidjeno polje. Ovo je sve vrlo ozbiljna stvar da bi izosavili tako neko polje...

Upravo tako, nema potrebe pisati case number na formularima, samo treba pazljivo procitati uputstva.

lukau13
03.05.2011, 22:56
Najbolja opcija, ako mislite da treba upisite Case Number, ako ne ostavite prazno! :D Jer ovo treba ne treba ode u nedogled!

djtina
04.05.2011, 11:20
Ja se izvinjavam unapred ako odgovor na ovo pitanje već negde postoji, ali na formularu DS-230 Part I, postoji pitanje 10. koje kaže Permanent adress in the United states where you intend to live (if known) i tako dalje (verovatno svi već znate o čemu se radi).

E sada, ja uredno pozovem ambasadu u BG-u, imigraciono odeljenje da pitam za ovo i kažem im da ne mogu unapred da znam gde ću da živim kad još uvek nisam ni dobila zelenu kartu i oni meni kažu moguće da će vam vratiti, napišite adresu.

Da li ste vi ovo upisivali ?

Hvala unapred

batiša
04.05.2011, 11:26
Ja se izvinjavam unapred ako odgovor na ovo pitanje već negde postoji, ali na formularu DS-230 Part I, postoji pitanje 10. koje kaže Permanent adress in the United states where you intend to live (if known) i tako dalje (verovatno svi već znate o čemu se radi).

E sada, ja uredno pozovem ambasadu u BG-u, imigraciono odeljenje da pitam za ovo i kažem im da ne mogu unapred da znam gde ću da živim kad još uvek nisam ni dobila zelenu kartu i oni meni kažu moguće da će vam vratiti, napišite adresu.

Da li ste vi ovo upisivali ?

Hvala unapred

Ja sam ostavio to mesto prazno na formularu, a adresu sam dao prilikom intervijua u ambasadi.

nataly
04.05.2011, 11:28
Ja sam ostavio to mesto prazno na formularu, a adresu sam dao prilikom intervijua u ambasadi.

I nije bilo problema?! Mi znamo gde cemo najverovatnije ici ali sad u orvoj koverti ne mogu da definitivno dam adresu u SAD.

djtina
04.05.2011, 11:29
Ja sam ostavio to mesto prazno na formularu, a adresu sam dao prilikom intervijua u ambasadi.

Hvala puno. Stavka je baš bezveze, a i u zagradi piše if known, tako da ne bi smeli da prave probleme. :S

djtina
04.05.2011, 11:52
BTW, još jedno pitanje,

DA li se u stavkama gde se navodi školovanje, navodi i osnovna škola ili samo nešto više (srednja, fax) ?

Hvala

lukau13
04.05.2011, 12:54
BTW, još jedno pitanje,

DA li se u stavkama gde se navodi školovanje, navodi i osnovna škola ili samo nešto više (srednja, fax) ?

Hvala

Mozes navest osnovnu+srednju+fax, a i ne moras (osnovnu) navodit, mislim ja sam isao po principu primjera sto su okaceni na farumu, sve sam naveo, od viska glava ne boli. :D

nataly
04.05.2011, 13:29
Sta navesti sto se obrazovanja tice ako je visa skola po novom programu, u obrascu D 122 ,ako ima ponudjeno :
*University Deegree
*ili da pod tackom OTHER navedem ?

djtina
04.05.2011, 14:43
Sta navesti sto se obrazovanja tice ako je visa skola po novom programu, u obrascu D 122 ,ako ima ponudjeno :
*University Deegree
*ili da pod tackom OTHER navedem ?

To sam i ja pitala u ambasadi. Ja sam završila višu elektrotehničku (po novom programu je to visoka škola itd....). Anyway, rekli su mi da mogu u other, jer je to Bachelor degree po novom programu.

nataly
04.05.2011, 14:48
To sam i ja pitala u ambasadi. Ja sam završila višu elektrotehničku (po novom programu je to visoka škola itd....). Anyway, rekli su mi da mogu u other, jer je to Bachelor degree po novom programu.

Tako sam i ja razmisljala,ali za svaki slucaj de se posavetijem sa dragim forumasima :grin: hvala ti!
:papa:

milimelo
04.05.2011, 17:03
Popunjavam formulare (manje više jednostavno) ipak jedna nedoumica ...
Na formularu DS-230 na drugoj strani treba potpis aplikanta, pošto smo mi porodica i idemo na jednu, ko potpisuje formulare ??? Nas je četvero i popunjavamo 4 formulara DS230 za svakog od nas, s tim što u polju broj 39 upišemo ime onog ko je dobitnik. Da li svaki potpisuje dobitnik, ili formulare od supruge i dece potpisuju oni lično???

NE POTPISUJES nista do intervjua u ambasadi. Po jedan formular za svaku osobu, za maloljetne moze i roditelj da potpise ali ne dok vam se ne kaze.

Note: Each Form DS-230 Part II, Sworn Statement should be submitted unsigned.

milos
04.05.2011, 17:13
Sta navesti sto se obrazovanja tice ako je visa skola po novom programu, u obrascu D 122 ,ako ima ponudjeno :
*University Deegree
*ili da pod tackom OTHER navedem ?
Ako je drzavna skola mozes pod University pa da im dokazes tamo inace visa skola po meni bi trebalo da ide pod other i onda na liniji upises Associate degree sto je po njihovom skolskom sistemu visa skola a nije college da bi bio bacherlo i to je pitanje ko zna kod nas sta je bacherlo a sta nije.... :blink:

skiner_x
04.05.2011, 17:49
Da. I ja sam to pitanje postavio pošto sam pročitao na njihovom sajtu da pri svakom kontaktu pismom sa KCC u gornji desni ugao svakog DS papira treba napisati case number.

Kako je to nemoguće upisati preko kompa, ja ću crnom hemijskom-olovkom rukom da ga napišem da bude čitko. To ne može da bude minus nikako. Kontam da je to da im se olakša posao samo jer da je formalnost, ostavili bi rubriku na tom mestu, zar ne?:bravo:


Ostampas 6 stranica u wordu tako da samo u gornjem desnom uglu pise case number i ostalo prazno, posle kad popunis ove druge formulare onda te iste papire ubacis i ostampas one DS formulare, ako si case number stavio dovoljno visoko on ce biti iznad formulara i neormalno ce se videti, tako sam ja uradio, fino je ispalo.

Dakle, posto sam ja nesiguran uvek u sebe, da rezimiramo, potrebno je:

- DSP-122 (2 strane)
- DS-230 (4 Strane)
- Onaj papir sa bar kodom
- Dve slike

Ako je jedna osoba u pitanju, naravno :)

Zanima me samo da li je greska ne popuniti ono "Mesto stalnog boravka" posto to jos nisam utvrdio, da li ce me odbiti ako to ne popunim?

lukau13
04.05.2011, 18:11
Ostampas 6 stranica u wordu tako da samo u gornjem desnom uglu pise case number i ostalo prazno, posle kad popunis ove druge formulare onda te iste papire ubacis i ostampas one DS formulare, ako si case number stavio dovoljno visoko on ce biti iznad formulara i neormalno ce se videti, tako sam ja uradio, fino je ispalo.

Dakle, posto sam ja nesiguran uvek u sebe, da rezimiramo, potrebno je:

- DSP-122 (2 strane)
- DS-230 (4 Strane)
- Onaj papir sa bar kodom
- Dve slike

Ako je jedna osoba u pitanju, naravno :)

Zanima me samo da li je greska ne popuniti ono "Mesto stalnog boravka" posto to jos nisam utvrdio, da li ce me odbiti ako to ne popunim?

Sve na mjestu, samo jos dodajte listi, print verziju statusa koju ste dobili prilikom provjere, ono "You are among those randomly selected...."

Mjesto stalnog boravka? Ako pricamo o trenutnoj adresi, to mora bit popunjeno iz razloga jer ce na istu da salju drugu kovertu. A sto se tice instranstva, to mozete izostavit upisat samo N/A dok se ne snadjete preko prijatelja/rodbine/koga vec cije pismo ili mail morate da ponesete sa ostalim dokumentima na razgovor u ambasadu! :)

skiner_x
04.05.2011, 18:17
Sve na mjestu, samo jos dodajte listi, print verziju statusa koju ste dobili prilikom provjere, ono "You are among those randomly selected...."

Mjesto stalnog boravka? Ako pricamo o trenutnoj adresi, to mora bit popunjeno iz razloga jer ce na istu da salju drugu kovertu. A sto se tice instranstva, to mozete izostavit upisat samo N/A dok se ne snadjete preko prijatelja/rodbine/koga vec cije pismo ili mail morate da ponesete sa ostalim dokumentima na razgovor u ambasadu! :)

Pismo? Ja sam razumeo da pismo nije potrebno, da to ne traze u ambasadi? Ali jos je dalek put do ambasade, sto se tice stampane verzije statuse, ja sam mislio da je to papir sa bar kodom tj. brojem koji sam dobio 2012EUXXXXXXX, to sam i naveo gore.

skiner_x
04.05.2011, 22:11
Dakle
- DSP-122
- DS-230
- Stranica sa bar kodom, you have been selected
- Dve fotografije 50x50mm

i to je to? :==D:

Da li se potpisujuju formulari ili se samo upisuje ime tastaturom?

jedan.od.nas
04.05.2011, 22:14
Dakle
- DSP-122
- DS-230
- Stranica sa bar kodom, you have been selected
- Dve fotografije 50x50mm

i to je to? :==D:

Da li se potpisujuju formulari ili se samo upisuje ime tastaturom?

Ako ideš sam da to je to. Ako imaš ženu ili djecu onda za svakog člana dodaješ još po 2 fotografije i po jedan (njihov) DS-230

skiner_x
04.05.2011, 22:18
Ma sam planiram da idem, a sta je sa potpisom jel potpisujem ili samo upusujem kompjuterski ime i prezime?

JoMan
04.05.2011, 22:22
Mislim da se nista ne pise rucno u ovom krugu! Sve na kompu.
Tek se u ambasadi svojerucno potpisuje ali najbolje da potvrdi neko iskusniji :)

MissCynic
05.05.2011, 01:17
Imam ja jedno pitanjce koje me muči - prošle godine sam napuhala dok sam vozila, presuda došla 18.1. ove godine, oduzeli mi vozačku na mjesec dana )prvi prekršaj).

Jel ja to moram napisati tamo u ds-230 pod "have you ever been charged, arrested..."? Ako da (a pretpostavljam da moram) - jel to misdemeanor, felony ili offense? Kako to napisati?

Molim nekog da pomogne... :tot:

NadjaM
05.05.2011, 06:56
Imam ja jedno pitanjce koje me muči - prošle godine sam napuhala dok sam vozila, presuda došla 18.1. ove godine, oduzeli mi vozačku na mjesec dana )prvi prekršaj).

Jel ja to moram napisati tamo u ds-230 pod "have you ever been charged, arrested..."? Ako da (a pretpostavljam da moram) - jel to misdemeanor, felony ili offense? Kako to napisati?

Molim nekog da pomogne... :tot:

Koliko ja shvatam pitanje je da li si bila hapsena ili procesuirana za neko kriminalno delo a ne za prekrsaj.To tvoje je prekrsaj:;D:,tako da ne moras da napises nista.:grin:

Neka me isprave iskusniji ako gresim.

ZeljkoUSA
05.05.2011, 07:45
Imam ja jedno pitanjce koje me muči - prošle godine sam napuhala dok sam vozila, presuda došla 18.1. ove godine, oduzeli mi vozačku na mjesec dana )prvi prekršaj).

Jel ja to moram napisati tamo u ds-230 pod "have you ever been charged, arrested..."? Ako da (a pretpostavljam da moram) - jel to misdemeanor, felony ili offense? Kako to napisati?

Molim nekog da pomogne... :tot:

Bez brige, to je prekrsajna prijava, a ne krivicno delo.... :beer:

Nista ne pises, cista si kao suza :grin:

cile
05.05.2011, 09:23
Ocito sam na pogresnom mestu,postavila pitanje,pa ga ponavljam ovde i prihvatam kritike:nene:

Narode pomazite!
Moj sin i ja smo izvuceni - znaci 2 prijave(poslate i izvucene)Zajednicka nam je nesto visi broj,pa smo mislili da saljemo samo nju.
Ali,potpuno sam osasavela od svega i plasim se da nesto ne zeznem.Jasno je da on dobija sve papire preko mene,kao glavnog nosioca,pa i green card,iako ima 19 godina? Ili da saljemo i njegovu samostalnu?
(prosle godine je ispunjavao uslov za apliciranje,jer je zavrsio SSS i tada je imao 18,sto je nebitno)Bojim se da ne dupliramo nesto....
Verovatno ce ovo da izmami osmehe,ali molim vas pomazite kod ovog rebusa,pre nego posaljem vec spremnostvarno,ne znam sta mi je
E,i jos nesto,puno hvala

MissCynic
05.05.2011, 11:30
Čista ko suza :1072:

Hvala puno Nadja i Zeljko!!! :bigkiss:

NadjaM
05.05.2011, 17:01
Ocito sam na pogresnom mestu,postavila pitanje,pa ga ponavljam ovde i prihvatam kritike:nene:

Narode pomazite!
Moj sin i ja smo izvuceni - znaci 2 prijave(poslate i izvucene)Zajednicka nam je nesto visi broj,pa smo mislili da saljemo samo nju.
Ali,potpuno sam osasavela od svega i plasim se da nesto ne zeznem.Jasno je da on dobija sve papire preko mene,kao glavnog nosioca,pa i green card,iako ima 19 godina? Ili da saljemo i njegovu samostalnu?
(prosle godine je ispunjavao uslov za apliciranje,jer je zavrsio SSS i tada je imao 18,sto je nebitno)Bojim se da ne dupliramo nesto....
Verovatno ce ovo da izmami osmehe,ali molim vas pomazite kod ovog rebusa,pre nego posaljem vec spremnostvarno,ne znam sta mi je
E,i jos nesto,puno hvala


Ne znam zasto bi slali obe.Ako idete zajedno,a narocito ako tvoj sin nece ici pre tebe sam,zasto bi slao svoju prijavu.
Jednostavnije je da sve obavite na jednoj prijavi.Jedna koverta,isti datum intervjua,zajedno na intervjuu itd.
To je moje misljenje.:estudian:

cile
05.05.2011, 18:59
Ne znam zasto bi slali obe.Ako idete zajedno,a narocito ako tvoj sin nece ici pre tebe sam,zasto bi slao svoju prijavu.
Jednostavnije je da sve obavite na jednoj prijavi.Jedna koverta,isti datum intervjua,zajedno na intervjuu itd.
To je moje misljenje.:estudian:

Hvala,draga:bigkiss:Naravno da cemo tako i da uradimo,kako sam planirala,nego me stavili ovi moji u pretis lonac:wee::;D:Da li si i ti izvucena ove godine?:obrva:

nataly
05.05.2011, 19:25
Jos jedno pitanje imam u vezi formulara, ako ovde neko radi na ugovor ,dakle nije na neodredjeno da li navodim da radi ili da naznacim da je to privremeni posao, i ako si nezaposlen da li je ok da to napisem kao svoj trenutni status ?

Hvala unapred!

djtina
05.05.2011, 19:28
Ako je drzavna skola mozes pod University pa da im dokazes tamo inace visa skola po meni bi trebalo da ide pod other i onda na liniji upises Associate degree sto je po njihovom skolskom sistemu visa skola a nije college da bi bio bacherlo i to je pitanje ko zna kod nas sta je bacherlo a sta nije.... :blink:

Ja sam ovo na osnovu diplome napisala jer sam kada sam diplomirala na Visokoj školi dobila i diplomu na engleskom, pa sam uredno prepisala naziv diplome... A i ponovo kažem, tako su mi rekli iz ambasade u Bg-u.

Pozdrav

Orange
05.05.2011, 20:49
Jos jedno pitanje imam u vezi formulara, ako ovde neko radi na ugovor ,dakle nije na neodredjeno da li navodim da radi ili da naznacim da je to privremeni posao, i ako si nezaposlen da li je ok da to napisem kao svoj trenutni status ?

Hvala unapred!

Bitno je u svemu da se napise kako jeste, ko je nezaposlen - tako pise, to je samo trenutno stanje i njima je normalno da ljudi u nekim fazama ne rade. A ako radis (na belo :grin:) mislim da je nebitno da li je na ugovor ili na neodredjeno - tvoj status je da si zaposlena - i ne zna se da li ce tebi mozda biti produzen taj ugovor. Tako da ja bih stavila samo da sam zaposlena i tacka.:grin: (po sistemu radim tu i tu, od tad i tad).

nataly
05.05.2011, 20:56
Bitno je u svemu da se napise kako jeste, ko je nezaposlen - tako pise, to je samo trenutno stanje i njima je normalno da ljudi u nekim fazama ne rade. A ako radis (na belo :grin:) mislim da je nebitno da li je na ugovor ili na neodredjeno - tvoj status je da si zaposlena - i ne zna se da li ce tebi mozda biti produzen taj ugovor. Tako da ja bih stavila samo da sam zaposlena i tacka.:grin: (po sistemu radim tu i tu, od tad i tad).

Hvala na brzom odgovoru,bolje da se konsultujem sa mojim dragim forumasima nego da pogresim negde:grin:! Decko radi na ugovor a ja sam nezaposlena, tako da cu tako i da popunim ,hvla jos jednom. Pozdrav!:skviz:

highvoltage84
16.07.2011, 00:42
E sad izvučen sam u DV 2011 pa me interesuje sledeće,kao i ostale članove iz razloga da se ne bi nešto zabrljalo i tako sve otišlo u pm, dakle navešću samo tačke iz formulara koje mi nisu jasne a koje bi ja popunio kako mislim a vi me ispravite.

Iz formulara DS 122:
7.Work Experience
a.Within last 5 years,i have worked at lest 2 years in a job that requires at least 2 years of training or exp:
yes no
b.Occupation
Da navedem celokupno radno iskustvo u okviru zadnjih 5godina,ili samo da sam radio 2 godine na poslu za koji je potrebno 2 godine treninga/iskustva?

Na mestu potpisa upisati ime i prezime na maternjom jeziku i u produzetku datum popunjavanja formulara? hvala unapred...i

Iz formulara DS 230 part I:
6. Place of Birth Province Country pošto sam rodjen u Sloveniji,da pišem Mesto:Ljubljana Provincija:Slovenija i Zemlja:SFRJ ili samo na Mesto:Ljubljana Provincija da ne pišem ništa i Država:Slovenia

10.Da navedem adresu i ime osobe kod koje bi za početak ostao,a pod brojem 11. samo njenu adresu na kojoj bi želeo da primim svu nadolazeću dokumentaciju jel?

14.Da li navodim ženino devojačko prezime ili venčano

30.List below all places u have lived for at least 6 months since reaching the age of 16,including places in your country of nationality.
Živeo sam od rodjenja do 7 godine u Sloveniji,a trenutno u Srbiji već 20 godina.Da navedem prvo gde trenutno živim tj. Leskovac,provincija ništa i u polje country:Serbia ili da prvo navedem Ljubljana,Slovenia,SFRJ(tj. Ljubljana,provincija prazno i zemlja Slovenija).

31.a Persons named in 14 and 29 who will acompany youto the United States now. Šta ovde da pišem.
32.b Persons named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date. Da u oba polja napišem imena i prezimena žene i sina ili nešto drugo.

34.Branch jel tu da upišem koji sam rod bio?i šta da navedem

43.Would u like to receive a replacement card. da ili ne kakva je to kartica

I jos ovo,da li formular DS-230 trebam sva 4 dela da napišem zasebno i u ženino i u dečije ime,što bi značilo još 8 papira ukupno za njih dvoje,inače sin ima 8 meseci,uskoro će 9.
HVALA UNAPRED NAJLEPŠE

lukau13
16.07.2011, 09:36
Pitanje za adno iskustvo:
Ako imas radno iskustvo u poslednje dvije godine, a pri tom mozes da dobijes potvrdu da si bio u radnom odnosu, navedi.

Samo potpis svojerucno (jer je potpis).

Nema vise SFRJ (na zalost) pa tako samo napisi, Ljubljana, Slovenia, i to je to.

Ako si siguran za tu osobu, navedi podatke, mada i ne moras, jer ces svakako u ambasadu morat ponijet e-mail ili pozivno pismo od osobe koja ce ti "pomoc"!

Valjda bi trebalo zenino djevojacko, mada nisam siguran.

Idi po redu: Slovenija (od kad do kad) pa srbija (od kad do dan danas) :)

43. Ovo odgovaras sa jes u slucaju ako si prije aplicirao za SSN, ali posto nisi (vjerovatno) preskoci.


DS 122 popunjavas samo za sebe.
DS 230 popunjavas za sve koji idu sa tobom.

todorovskimkd
16.07.2011, 10:59
Pitanje za adno iskustvo:
Ako imas radno iskustvo u poslednje dvije godine, a pri tom mozes da dobijes potvrdu da si bio u radnom odnosu, navedi.

Samo potpis svojerucno (jer je potpis).

Nema vise SFRJ (na zalost) pa tako samo napisi, Ljubljana, Slovenia, i to je to.

Ako si siguran za tu osobu, navedi podatke, mada i ne moras, jer ces svakako u ambasadu morat ponijet e-mail ili pozivno pismo od osobe koja ce ti "pomoc"!

Valjda bi trebalo zenino djevojacko, mada nisam siguran.

Idi po redu: Slovenija (od kad do kad) pa srbija (od kad do dan danas) :)

43. Ovo odgovaras sa jes u slucaju ako si prije aplicirao za SSN, ali posto nisi (vjerovatno) preskoci.


DS 122 popunjavas samo za sebe.
DS 230 popunjavas za sve koji idu sa tobom.
ve molam ako nekoj zna sta da napravim vo mojov slucaju moja zena e izvucena na ovojgodisno lutrio problemot mi e sega toa sto taa se priijavi na lotarijata so svoeto prezime a sega go ima prevzemeno moeto prezime neznam koe prezime da pisem na ovi dokumenti ve molam nekoj ako znae kako treba da napisam da mi pomogne

highvoltage84
16.07.2011, 16:35
E a jel mogu ručno da popunim sve obrasce hemijskom olovkom ili moram sve da kucam i upišem tastarurom?

Amra Huric
16.07.2011, 16:48
LJUDI MOLIM VAS AKO IKAKO MOZE POMOZITE
evo tek sam sad usla da provjerim da li sam prosla, medjutim kad god ukucam svoj code ispadne mi season timeout
A pravi mi je kod, neznam sta da radim, molim vas pomozite mi please!!!!
hvala unaprijed

highvoltage84
16.07.2011, 17:08
Ne znam da li si,ali proveri isključivo preko Internet Explorera,a ne preko drugih browsera jer je i meni to isto izbacivalo kad sam koristio Mozzila Firefox,e kada sam uključio IE radilo je sve bez problema.

Amra Huric
16.07.2011, 17:20
Hvala ti puno.....evo provjerila sam HAS NOT BEEN SELECTED :no:
bit ce od drugi put ako Bog da, samo primjetila sam da dosta sa foruma nije dobilo :nene:

Skullnick
16.07.2011, 18:58
Pred da pratim formulare zeleo bi se osigurati o nekim stvarima.

1. Jeli potrebno zalepiti slike na formularima ili je potrebno staviti ih u pliku?
2. U provinciji jeli potrebno ostaviti polje prazno ili N/A?
3. Would you like replacement card (DS-230 43a) jeli bolje ostaviti prazno ili stiklirati No?
4. Dali je potrebno pisati case number na formularima u gornjem desnom uglu?
5. Signature of applicant jel treba upisati ime ili se potpisati i dali datum treba biti datum kada je popunjen/pracen formular?

Hvala puno.

houseaddict
17.07.2011, 11:58
Imam isto prvo pitanje kao Skullnick, i sto se tice slika, mozda malo glupo pitanje, ali necu da budem neupucena, da li treba da posaljemo 2 IDENTICNE slike za svakog clana porodice i koje velicine? :suure:

highvoltage84
17.07.2011, 16:10
Naravno da sve to već ima objašnjeno kako na forumu tako i na sajtu američke vlade za one koji su izvučeni,ali s'obzirom da neke ljude mrzi da čitaju postavljaju ista pitanja koja se tako vrte u krug.Dobro i ja se za neke stvari nalazim medju njima,a i u nekim slučajevima možda je to ok jer forum je živ i aktivan.Ja sam upravo sve papire sredio i žena će poslati sutra poštom jer ja idem malo u Bosnu da se vidim sa sestrama iz Amerike i to nakon 20 god. :)...
Dakle fotografije kao prvo treba da budu IDENTIČNE dimenzija 600x600pixela(ja sam tako reko u foto radnji ne znam kolko je u cm) i njih ne treba lepiti,to će kasnije odraditi,ako sve bude u redu,ljudi koji rade u Kentaki,kolko sam ja skapirao...
u province ne pišeš ništa(bar ja nisam)
za replacement card sam štiklirao No
case no. tj. bar code sam pisao na svakom papiru
i Signature naravno svojeručan potpis crnom hemijskom olovkom

houseaddict
17.07.2011, 16:20
@highvoltage84 hvala na odgovoru i srecno :harmonik:

mikiSA
18.07.2011, 10:57
POTPIS TREBA SAMO NA DSP-122 I DS-230 PART I,
NIKAKO SE NE POPISIVATI NA ZADNJOJ STRANI (4) DS-230!!!!!!!

Iz step 2 stranice: Note: Each Form DS-230 Part II, Sworn Statement should be submitted unsigned.

MIA
29.07.2011, 13:34
Da li se formulari na kraju potpisuju vlastoručno ili se upiše ime i prezime na kompu, jer vidim da ima različitih odgovora?

Minny
29.07.2011, 14:21
Mi smo potpisali rukom,cak i nas sestogodisnjak sam potpisao.

AnDREAM
10.08.2011, 14:00
Ja sam izostavila case number u desnom uglu, pitala sam Kentaki i usmenim i pismenim putem i rekli su mi da to nece uticati na dalju proceduru pri dobijanju GC. Potpisala sam se rucno, plavom hemijskom, a posle videh da kao treba crnom, ali to su trivijalne stvari...mene zanima ako neko zna, da li svako od nas ukoliko je poslao validna dokumenta, dobija i tu drugu kovertu, i da li cemo za nju biti obavesteni preko e-maila, regularnom postom ili opet preko confirmation ili case number? Sa brojem 18 5xx ne znam ni kada da ocekujem...unapred hvala na odgovorima, ako neko zna!

milosx
10.08.2011, 14:36
Ne znam gde ste vi to procitali za pisanje tog broja u ugao ili potpisivanje bas crnom olovkom? To je u sustini sve nebitno; ima onih koji su se "potpisali" samo preko racunara kucajuci svoje ime i prezime u polje za potpis pa su pozvani na intervju.

Ja mislim da je sve to tipa "Aha, evo ga, ovaj je poslao papire, znaci jos je zainteresovan za dolazak i nije izgubio broj; Dzejn, zakazi mu intervju..."
Ko jos ima vremena proveravati 100.000 aplikacija :book:

Evo jedan nebitan podatak koji sam upravo izracunao:
Aplikacija za jednu osobu je debljine 0.8 mm (7 listova); znaci da je to hrpa visine 80 metara (za 100.000 aplikacija)... A pomislite koliko ih/nas aplicira jos za muza/zenu, decu. Ne moze to bas stati na stol.
Ne mogu ni da zamislim kako oni to i sortiraju kad vec obradjuju po broju aplikacije i posle salju ambasadi (ovo nije pitanje)

Ja bih rekao AnDREAM da ces dobiti kovertu u Februaru sa zakazanim intervjuom u Aprilu... mesec gore-dole

Mr.Marzik
10.08.2011, 15:26
AnDREAM, imaš na ovom linku dinamiku pozivanja kandidata na intervju, kako za naredne mesece, tako i arhivu iz ranijih godina.

AnDREAM
11.08.2011, 14:10
Milosx, Mr.Marzik, hvala na pomoci, za broj sam tek nakon slanja procitala na onom papiru na kome se nalazi bar code i confirmation number, pise da svaki dokument koji se salje u Kentaki treba obeleziti case number-om, pretpostavljam u slucaju da se papirologija usled guzve pogubi...ali kao sto rekoh to nije veliki problem, jer sam i na forumu pronasla da ima dosta ljudi kojima to nije uticalo, a i sama sam proverila sa Kentakijem...takodje pise ako se popunjava rucno da se uradi citko crnom olovkom, ali i to nije toliko vazno, super ako bude februar, ja sam nesto racunala po ranijim iskustvima da ce stici kasnije, ma kad god... pozdrav!!!

kulovski
15.08.2011, 20:25
Pozdrav forumasi,
Molim za pomoc. Napravio sam jednu gresku pri popunjavanju dokumenata. U polju adresa napisao sam, 11000 Beograd umesto 11000 Belgrade. Da li to moze da mi utice na dalju proceduru? Neka me neko ispravi ako gresim, oni iz Kentucky-a drugu kovertu salju ambasadi u Bg, pa ambasada slje nama na adresu ili to ide drugacije.
Unapred zahvalan na odgovoru.

kulovski
15.08.2011, 21:09
The Nenad, hvala na brzom odgovoru. Interesuje me da li Kentacky salje na nasu adresu drugu kovertu ili ambasada iz Beograda.

TheNenad
15.08.2011, 23:23
To će ti neko drugi odgovoriti, nisam imao priliku da dobijem još istu ;)
Ali greška tipa Beograd umesto Belgrade nisu problem... to budi siguran.

todorovskimkd
15.08.2011, 23:31
ne brini i da ne dobijes kovert na tvoim adresu u beograd dobices izvestuvanje kad uneses tvog kod prezime i godina radzanja ovu godine oni obavestuju kroz to za datu intervju i medicinski pregled danas ja sum dobio to izvestenje pozzz

eliksir
02.05.2012, 15:57
Moze li mi neko pomoci oko formulara DS-230

Prvi problem
Polje 31a i 31b
31a. Person(s) named in 14 and 29 who will accompany you to the United States now.
31b. Person(s) named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date.
Sta upisujem u ova polja na obrascima
1. za suprugu kao nosioca,
2. sebe kao supruznika
3. dete?
Naime sada jos uvek ne znamo da li cemo za pocetak ici samo supruga kao nosilac i ja sa njom, ili svi zajedno sa detetom.
Sta treba upisati u ta polja posebno za mene suprugu i dete?

Drugi problem
35. Signature of Applicant
Da li za dete treba da se stavlja potpis u ovom polju?

Treci problem
39. Name and Address of Petitioner
Ovo polje ne znam cemu sluzi?! A trebao bih tumacenje za ovo polje sva tri obrasca (supruga, dete, ja) ?

mikiSA
02.05.2012, 18:22
Moze li mi neko pomoci oko formulara DS-230

Prvi problem
Polje 31a i 31b
31a. Person(s) named in 14 and 29 who will accompany you to the United States now.
31b. Person(s) named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date.
Sta upisujem u ova polja na obrascima
1. za suprugu kao nosioca, pises sebe /br.14 jer si joj spouse
2. sebe kao supruznika pises nju /br.14 jer ti je zena
3. dete?za dijete N/A pises jer dijete nema zene/muza
br.29Za vas dvoje (zenu i za sebe) pisete ime djece koju imate: vasa rodjena, usvojena, pastorcad...
Naime sada jos uvek ne znamo da li cemo za pocetak ici samo supruga kao nosilac i ja sa njom, ili svi zajedno sa detetom.

Sta treba upisati u ta polja posebno za mene suprugu i dete?
Ako ce samo zena ici (ko je dobio ovo, ti i ili zena?) onda pises nju u br.31a, a dijete u 31b. (da ce dijete naknadno doci)
Drugi problem
35. Signature of Applicant
Da li za dete treba da se stavlja potpis u ovom polju? Potpise se zena, a pored doda mother i stavi datum (ovo sam vidjela na VIsajourney forumu, bilo je pitanje)MOzes i ti, onda dodas father pored i datum

Treci problem
39. Name and Address of Petitioner
Ovo polje ne znam cemu sluzi?! A trebao bih tumacenje za ovo polje sva tri obrasca (supruga, dete, ja)
Za sve troje pisete adresu u Srbiji? odakle ste (najbolje da je prepisete sa winning notification)?

Samo da podsjetim: onaj ko je dobio na lutriji popunjava i form DSP-122 i DS-230 a ostali (suprug i dijete) samo DS-230.
Part 2 DS-230 niko ne potpisuje!!! TO se potpisuje pred konzulom. Sretno jos jednom na izvlacenju!

eliksir
02.05.2012, 18:58
Zamolicu te detaljnije da mi priblizis ako sam pogresio. Supruga je nosilac u celoj prici jer je ona izvucena.

39. Name and Address of Petitioner
Na sva tri DS-230 obrasca upisujemo nase adrese prebivalista u Srbiji koje smo u sustini naveli u samoj prijavi. Da li je tako?

35. Signature of Applicant
Mi se na svojim obrascima potpisemo svako za sebe.
Otkucamo u PDF kompjuterski stampanim slovima ili olovkom pisanim slovima kada odstampamo obrasce?
Na decijem obrascu potpise se supruga kao nosilac i doda datum, a to isto mogu i ja uciniti?

31a. Person(s) named in 14 and 29 who will accompany you to the United States now.
Ovo se odnosi na to ko ce sve ukupno uci uz nosioca u prvih 6 meseci?
Da li tu upisujem ovu varijantu iz tvog odgovora?
za suprugu kao nosioca, pises sebe /br.14 jer si joj spouse
sebe kao supruznika pises nju /br.14 jer ti je zena
dete?za dijete N/A pises jer dijete nema zene/muza
Da li je ovo uvek tako bez obzira da li cemo uci prvo supruga i ja, pa ce se ona vratiti po dete, ili cemo svi uci zajedno?


31b. Person(s) named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date.
Ova opcija mi nije jasna jer kazem da ne znam kojim cemo rasporedom uci u USA?
Moguce je da odemo samo supruga i ja za pocetak (da me ona uvede u USA) pa da se ona odmah vrati, a moguce je da svi odemo zajedno.
Sta da napisem u ovim poljima?
U slucaju da ne bude tako kako napisem u obrascu da li moram na razgovoru skrenuti paznju sluzbeniku da nece biti tako kako je navedeno?

mikiSA
02.05.2012, 19:48
Zamolicu te detaljnije da mi priblizis ako sam pogresio. Supruga je nosilac u celoj prici jer je ona izvucena.

39. Name and Address of Petitioner
Na sva tri DS-230 obrasca upisujemo nase adrese prebivalista u Srbiji koje smo u sustini naveli u samoj prijavi. Da li je tako?Da

35. Signature of Applicant
Mi se na svojim obrascima potpisemo svako za sebe.
Otkucamo u PDF kompjuterski stampanim slovima ili olovkom pisanim slovima kada odstampamo obrasce? Ne, vi isprintate formulare i potpisete ih kad ih isprintate (datum moze biti odstampan)
Na decijem obrascu potpise se supruga kao nosilac i doda datum, a to isto mogu i ja uciniti?Samo jedan roditelj se potpisuje, odlucite koji ce to biti, ja predlazem zenu jer je nosilac DV.

31a. Person(s) named in 14 and 29 who will accompany you to the United States now.
Ovo se odnosi na to ko ce sve ukupno uci uz nosioca u prvih 6 meseci?
Da li tu upisujem ovu varijantu iz tvog odgovora?
za suprugu kao nosioca, pises sebe /br.14 jer si joj spouse
sebe kao supruznika pises nju /br.14 jer ti je zena
dete?za dijete N/A pises jer dijete nema zene/muza
Da li je ovo uvek tako bez obzira da li cemo uci prvo supruga i ja, pa ce se ona vratiti po dete, ili cemo svi uci zajedno?
31.a: zena navodi tebe i dijete (jer je ona principal aplicant) Ti ne navodis nikoga. Dijete ne navodi nikoga. Mislim da je bolje da svi zajedno udjete : i kad dobijete vize, opet imate 6 mjeseci da udjete, a dijete ce opet morati biti u pratnji roditelja.

31b. Person(s) named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date.
Ova opcija mi nije jasna jer kazem da ne znam kojim cemo rasporedom uci u USA?
Moguce je da odemo samo supruga i ja za pocetak (da me ona uvede u USA) pa da se ona odmah vrati, a moguce je da svi odemo zajedno.
Sta da napisem u ovim poljima?Ja ne bih nikoga navodila u 31b, samo sebe i dijete u zeninoj DS230
U slucaju da ne bude tako kako napisem u obrascu da li moram na razgovoru skrenuti paznju sluzbeniku da nece biti tako kako je navedeno?

Kad bi feanor97 mogao ovo malo bolje da pogleda i ispravi me ako sam gdje pogrijesila/ on je ovo popunjavao bas kao u tvom slucaju: zena dobila na DV, a on i dvoje djece kao derivatives ...

feanor997
02.05.2012, 20:12
Kad bi feanor97 mogao ovo malo bolje da pogleda i ispravi me ako sam gdje pogrijesila/ on je ovo popunjavao bas kao u tvom slucaju: zena dobila na DV, a on i dvoje djece kao derivatives ...

Ovako da pripomognem

39. Da

35. Ja sam uradio sledece: potpisao se na papir - skenirao - i nalijepio potpis na PDF i onda odstampao
(napominjem: pdf fajl poslan u USA kod zenine sestre ona je odstampala i poslala sve nase dokumente cak je i slike nase stampala, provjereno sa KCC da ne mora biti orginalan dokument tako da je ovo nase ispalo kao poslan fax) ali u vasem slucaju popuni sve odstampaj i potpisi se
na dijecijem obrascu u potpis sam stavio N/A MINOR po uputstvu iz KCC zvao sam ih ja vise puta :)
potpisala je zena rucno za njih al tek u ambasadi na razgovoru

31.a. Ja sam stavio imena ostalih, zena na svom imena nas, djeca na svojima su stavila imena ostalih

31.b. samo sam stavo N/A

mozda sam nesto zaboravio al to je to za sad

eliksir
03.05.2012, 05:20
Feanor moze li malo pomoci

39. Name and Address of Petitioner
Shvatio sam da treba napisati adrese prebivalista u Srbiji. Koja imena navesti?
Ime nosioca u svim obrascima?
Ili pojedinacno svako svoje ime da upise, pa i decije na decijem obrascu?

31a. Person(s) named in 14 and 29 who will accompany you to the United States now.
tvoj odgovor: Ja sam stavio imena ostalih, zena na svom imena nas, djeca na svojima su stavila imena ostalih.
Da li si tada znao pri popunjavanju da cete svi ici zajendo? Da li se nesto menja ako supruznici idu pre deteta?

31b. Person(s) named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date.
tvoj odgovor: samo sam stavo N/A
Da li se i ovde nesto menja ako supruznici idu pre deteta?

@MikiSA Ako odemo pre deteta samo ce supruga da se vrati posle mesec dana kada dobijemo GC, i dovesti dete nakon par meseci u AMriku kada se ja snadjem i obezbedim neki posao i stan. Zasto bih morali oboje da se vratimo po dete? Dao bih joj papir da moze bez mene dovesti dete u Ameriku u tih prvih 6 meseci.

mikiSA
03.05.2012, 05:53
Feanor moze li malo pomoci

39. Name and Address of Petitioner
Shvatio sam da treba napisati adrese prebivalista u Srbiji. Koja imena navesti?
Ime nosioca u svim obrascima?
Ili pojedinacno svako svoje ime da upise, pa i decije na decijem obrascu?

31a. Person(s) named in 14 and 29 who will accompany you to the United States now.
tvoj odgovor: Ja sam stavio imena ostalih, zena na svom imena nas, djeca na svojima su stavila imena ostalih.
Da li si tada znao pri popunjavanju da cete svi ici zajendo? Da li se nesto menja ako supruznici idu pre deteta?

31b. Person(s) named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date.
tvoj odgovor: samo sam stavo N/A
Da li se i ovde nesto menja ako supruznici idu pre deteta?

@MikiSA Ako odemo pre deteta samo ce supruga da se vrati posle mesec dana kada dobijemo GC, i dovesti dete nakon par meseci u AMriku kada se ja snadjem i obezbedim neki posao i stan. Zasto bih morali oboje da se vratimo po dete? Dao bih joj papir da moze bez mene dovesti dete u Ameriku u tih prvih 6 meseci.

Ja nisam ni napisala roditelja, nego roditelja (1, fali mi onaj dugi slog iznad a, pa ispade da je mnozina, umjesto jednina:)) A najsigurnije je da ipak nazovete ambasadu u Beogradu i pitate njih ili posaljete im email sa pitanjem.

feanor997
03.05.2012, 08:40
Feanor moze li malo pomoci

39. Name and Address of Petitioner
Shvatio sam da treba napisati adrese prebivalista u Srbiji. Koja imena navesti?
Ime nosioca u svim obrascima?
Ili pojedinacno svako svoje ime da upise, pa i decije na decijem obrascu?

31a. Person(s) named in 14 and 29 who will accompany you to the United States now.
tvoj odgovor: Ja sam stavio imena ostalih, zena na svom imena nas, djeca na svojima su stavila imena ostalih.
Da li si tada znao pri popunjavanju da cete svi ici zajendo? Da li se nesto menja ako supruznici idu pre deteta?

31b. Person(s) named in 14 and 29 who will follow you to the United States at a later date.
tvoj odgovor: samo sam stavo N/A
Da li se i ovde nesto menja ako supruznici idu pre deteta?

@MikiSA Ako odemo pre deteta samo ce supruga da se vrati posle mesec dana kada dobijemo GC, i dovesti dete nakon par meseci u AMriku kada se ja snadjem i obezbedim neki posao i stan. Zasto bih morali oboje da se vratimo po dete? Dao bih joj papir da moze bez mene dovesti dete u Ameriku u tih prvih 6 meseci.

Dodaj me u skype pa se cujemo veceras imas jos dosta vremena da posaljes formulare nemoj da zuris pa da pogresis ja sam imao uzas sa tim
Prvo nisam bio poslao sve formulare pa nije bio datum rodjenja uredu na zeninoj prijavi ..... bruka al sam na kraju sve sredio i zavrsio
To sto tebe buni nije nista strasno :)
Ocekujem te veceras na skype poz :)

bubamarica
10.05.2012, 23:35
Imam i ja nekoliko pitanja :grin:

Za Kentaki šaljem:
-2 fotografije (otprilike 5x5cm)
-odštampano obaveštenje gde piše da su me izabrali (2 strane, na drugoj je broj i bar-kod)
-DSP-122
-DS-230 (part I i II)

DSP-122 - pošto sam završila faks University degree (ovo pitam zato sto su me zbunili neki prethodni odgovori)
Work experience - poslednjih 5 godina nisam radila najmanje 2 i stavljam ne, ali radim trenutno 1,5 godinu (to piše u radnoj knjižici) i nije mi jasno pod c. jer pise da navedem gde sam radila a odnosi se na posao koji je iznad naveden?! Sta tu pisem??
I da li se potpisujemo ručno, potpis identičan onom iz pasoša (ja sam se tu potpisala ćirilicom) ili kako hoćemo? - ne zamerite ako zvuči glupo

DS-230 - present occupation - pošto radim kao običan radnik jel ne zvuči glupo da stavim worker ili treba employer at pa naziv radnje
province sam mislila da ne stavljam ništa, jer mislim da se to uglavnom odnosi na USA
kod obrazovanja gde piše course of study jel navodim smer za gimnaziju i smer na fakultetu?

Ne zamerite na silnim pitanjima :blink:

Milosdv
11.05.2012, 00:03
Imam i ja nekoliko pitanja :grin:

Za Kentaki šaljem:
-2 fotografije (otprilike 5x5cm)
-odštampano obaveštenje gde piše da su me izabrali (2 strane, na drugoj je broj i bar-kod)
-DSP-122
-DS-230 (part I i II)

DSP-122 - pošto sam završila faks University degree (ovo pitam zato sto su me zbunili neki prethodni odgovori)
Work experience - poslednjih 5 godina nisam radila najmanje 2 i stavljam ne, ali radim trenutno 1,5 godinu (to piše u radnoj knjižici) i nije mi jasno pod c. jer pise da navedem gde sam radila a odnosi se na posao koji je iznad naveden?! Sta tu pisem??
I da li se potpisujemo ručno, potpis identičan onom iz pasoša (ja sam se tu potpisala ćirilicom) ili kako hoćemo? - ne zamerite ako zvuči glupo

DS-230 - present occupation - pošto radim kao običan radnik jel ne zvuči glupo da stavim worker ili treba employer at pa naziv radnje
province sam mislila da ne stavljam ništa, jer mislim da se to uglavnom odnosi na USA
kod obrazovanja gde piše course of study jel navodim smer za gimnaziju i smer na fakultetu?

Ne zamerite na silnim pitanjima :blink:

Fotografije nije otprilike nego tacno tako po specifikaciji koju traze.
Drugu stranicu saljes gde je veliki barkod.
Da oba saljes DSP-122, DS-230 (part I i II)

DSP-122:
6a: University degree ako ti je to najveci stepen
6b: osnovna, srednja, fakultet popunis sva tri (kao sto vidis neki su pisali samo srednju i fakultet ili samo fakultet) pa na kraju gde pise degree... napises DIPLOMA
7. (DSP-122 formular) tu kaze da si radila u poslednjih 5 godina minimum 2 godine na poslu koji ZAHTEVA trening od 2 godine. Kapiras? Nije obicna šljaka... Odgovor je NE ides dalje.

DS-230:
Obavezno napisi trenutno zanimanje, šta ti je to običan radnik? prodavac? napisi obavezno nesto.
Course of study pises po redu: Elementary School, High School, University.
PAGE 2, PART I, SIGNATURE... mozes i da iskucas pa da odstampas
Nemoj da popunjavas 45 pitanje

Kod oba obrazca obrati paznju na dan i mesec.
Iskucaj u gornjem desnom uglu broj (2013EU...) na svakom obrazcu DSP122 i DS230. Otvoriš blanko Word i upišeš broj u gornjem desnom uglu pa odštampaš na običnom papiru i uporediš ta dva papira pa ako je ok onda ubacič DS.. u štampač i odštampaš samo broj.

bubamarica
11.05.2012, 00:14
ma znam kolike su, to otprilike sam rekla jer ne znam u mm kolike su, kod fotografa sam se slikala i rekla za američku vizu, znaju oni :;D:

a za obrazovanje navedes koja skola, koliko traje pa course of study pa degree, zato mislim da se course odnosi na smer!

hvala :)

pedjaas
17.05.2012, 20:30
Drugari, da li može neko da potvrdi:

39. Name and Address of Petitioner na DS -0230 obrascu....

Da li ovde pišem svoje ime i adresu, ili ženino, s obzirom da je ona izvučena na lutriji, a ja idem sa njom?

Dakle, ko je petitioner - onaj ko popunjava konkretan formular, ili onaj ko je izvučen na lutriji?

Pokušao sam da pronađem odgovor, ali ne ide...

Hvala!

ivanmilosavljevic
17.05.2012, 20:45
7. (DSP-122 formular) tu kaze da si radila u poslednjih 5 godina minimum 2 godine na poslu koji ZAHTEVA trening od 2 godine. Kapiras? Nije obicna šljaka... Odgovor je NE ides dalje.

Tu pise training or experience,tako da se to odnosi na one dve godine,koje su jedan od uslova za GC.Ne vidim razlog zasto bi stavio neko NO,ako je radio dve godine.U Srbiji,ne postoji work training.

Milosdv
17.05.2012, 21:54
7. (DSP-122 formular) tu kaze da si radila u poslednjih 5 godina minimum 2 godine na poslu koji ZAHTEVA trening od 2 godine. Kapiras? Nije obicna šljaka... Odgovor je NE ides dalje.
-Tu pise training or experience,tako da se to odnosi na one dve godine,koje su jedan od uslova za GC.Ne vidim razlog zasto bi stavio neko NO,ako je radio dve godine.U Srbiji,ne postoji work training.

PROČITAJ........... OR

Required DV Qualifying Education or Work Experience
The principal diversity visa applicant must have a high school education, or its equivalent, OR two years of qualifying work experience in the last five years.

Education: Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview, a certificate of completion equivalent to a U.S. diploma, school transcripts, or other evidence issued by the person or organization responsible for maintaining records, which specifies the completed course of study. The diversity visa selectee must have completed a 12-year course of elementary and secondary education in the U.S. or a comparable course of study in another country, sufficient in itself to qualify a student to apply for college admission. The following are not acceptable:

Equivalency certificates (such as the G.E.D.) are not acceptable.
Vocational degrees that are not considered a basis for further academic study will not be considered equivalent to U.S. high school education.

Work Experience: Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview demonstrating that you have two years of qualifying work experience in the last five years immediately prior to application. Qualifying work experience must be in an occupation that, by U.S. Department of Labor O*Net Online Database definitions, requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher. (See Step 1 for information about using O*Net Online.)

Ima na forumu....

ivanmilosavljevic
17.05.2012, 22:02
PROČITAJ........... OR

Required DV Qualifying Education or Work Experience
The principal diversity visa applicant must have a high school education, or its equivalent, OR two years of qualifying work experience in the last five years.

Education: Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview, a certificate of completion equivalent to a U.S. diploma, school transcripts, or other evidence issued by the person or organization responsible for maintaining records, which specifies the completed course of study. The diversity visa selectee must have completed a 12-year course of elementary and secondary education in the U.S. or a comparable course of study in another country, sufficient in itself to qualify a student to apply for college admission. The following are not acceptable:

Equivalency certificates (such as the G.E.D.) are not acceptable.
Vocational degrees that are not considered a basis for further academic study will not be considered equivalent to U.S. high school education.

Work Experience: Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview demonstrating that you have two years of qualifying work experience in the last five years immediately prior to application. Qualifying work experience must be in an occupation that, by U.S. Department of Labor O*Net Online Database definitions, requires at least two years of training or experience that is designated as Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher. (See Step 1 for information about using O*Net Online.)

Ima na forumu....

To znaci,da onaj ko nema srednju skolu.A prodavao je pljeskavice,gde mu je isao staz,ne moze da dobije GC ?

JovanaDalibor
17.05.2012, 22:04
Ja sam nova na forumu ujedno mi je ovo i prvi put da sam se prikljucila nekom forumu i izvinjavam se ako sam pogresila temu,ali imam pitanje i nadam se da mi mozete pomoci. Naime, muz i ja smo se prosle godine prijavili za ucesce u lutriji a muzev brat pretprosle godine. Prosle godine dobio je na kucnu adresu nekakve cd-ove za ucenje jezika,a sinoc ga je neko zvao na fixni da li iz agencije nije ni sam siguran jer slabo govori engleski takoreci nikako. Naime,koliko je razumeo rekli su mu da treba sto pre da se javi u ambasadu u Bg. Zna li neko o cemu je rec? Kontaktirao je strica iz Amerike koji ga je i prijavio na lutriju ali ovog niko jos nije kontaktirao iako im je rekao da pozovu tamo posto on ne zna engleski. Sta mislite da li je kojim slucajem izvucen? I kako se to proverava?

mijan
17.05.2012, 22:13
Ja sam nova na forumu ujedno mi je ovo i prvi put da sam se prikljucila nekom forumu i izvinjavam se ako sam pogresila temu,ali imam pitanje i nadam se da mi mozete pomoci. Naime, muz i ja smo se prosle godine prijavili za ucesce u lutriji a muzev brat pretprosle godine. Prosle godine dobio je na kucnu adresu nekakve cd-ove za ucenje jezika,a sinoc ga je neko zvao na fixni da li iz agencije nije ni sam siguran jer slabo govori engleski takoreci nikako. Naime,koliko je razumeo rekli su mu da treba sto pre da se javi u ambasadu u Bg. Zna li neko o cemu je rec? Kontaktirao je strica iz Amerike koji ga je i prijavio na lutriju ali ovog niko jos nije kontaktirao iako im je rekao da pozovu tamo posto on ne zna engleski. Sta mislite da li je kojim slucajem izvucen? I kako se to proverava?

Ne verujem da je izvucen. Ako je dobio prosle godine diskove da uci engleski a sad posle toliko vremena nije uspeo da razgovara sa njima gotov je! Videli su da ne zna engleski i da se ne trudi da nauci, sto je osnovni uslov. Nisu zvali strica u Ameriku iako ga je on prijavio jer im je to mozda skupo. Mozda je to poziv preko okeana ako je agencija negde u Evropi! U svakom slucaju neka cuva CN sto mu je stric sacuvao i dao nakon prijave, mozda mu zatraze u ambasadi ako poslusa telefonski savet i ode tamo! :a078:

Milosdv
17.05.2012, 22:17
Ja sam nova na forumu ujedno mi je ovo i prvi put da sam se prikljucila nekom forumu i izvinjavam se ako sam pogresila temu,ali imam pitanje i nadam se da mi mozete pomoci. Naime, muz i ja smo se prosle godine prijavili za ucesce u lutriji a muzev brat pretprosle godine.

Prosle godine dobio je na kucnu adresu nekakve cd-ove za ucenje jezika,a sinoc ga je neko zvao na fixni da li iz agencije nije ni sam siguran jer slabo govori engleski takoreci nikako.
Naime,koliko je razumeo rekli su mu da treba sto pre da se javi u ambasadu u Bg. Zna li neko o cemu je rec? Kontaktirao je strica iz Amerike koji ga je i prijavio na lutriju ali ovog niko jos nije kontaktirao iako im je rekao da pozovu tamo posto on ne zna engleski. Sta mislite da li je kojim slucajem izvucen? I kako se to proverava?

AJ pojasni malo.

Vi ste se prijavili ??? GDE??? Na kom sajtu, lutrija je besplatna.
Da li ste se prijavljivali preko neke agencije??? I platili ???
Ako ste se prijavili jeste dobili potvrdu ili ??? Mužev brat ??? Ako nije dobio odma ideš dalje pa se prijavljuješ opet za sledeću godinu...
Ovo je zvaničan sajt za proveru ALI morate imati potvrdu http://www.dvlottery.state.gov/ESC/

Kakve diskove ??? to veze sa lutrijom nema, proverite da li vas neko zeza.
Kontaktirao je strica ??? Pa neće ga niko ni kontaktirati moraš sam da proveriš uz potvrdu koju dobiješ kad se prijavljuješ (potvrda je u el. obliku koju možeš da odštampaš).

Aj daj još neke informacije pa da vidimo jeli zajebancija ili je neko zaj***o .

JovanaDalibor
17.05.2012, 22:21
U pitanju je USAFIS agencija - americka i sve vezano za njega su kontaktirali i strica....sad ne znam sta da mislim? I sta uopste znaci to dobijanje cd-a? jel to si dobiju ili oni koji udju u uzi krug? znam da gnjavim,ali nama jesvima zelja da odemo tamo,bili smo vec u poseti rodjacima,odusevljeni smo a koliko vidim i dosta neupuceni u celu proceduru oko zelene karte pa bi mi bilo drago kad bi neko mao volje da mi objasni...hvala unapred:)

JovanaDalibor
17.05.2012, 22:29
E ovako,moj muz je zadnjih 10 godina u toj prici da ide odavde. Muza je prijavio jedan stric 2005,pa cini mi se opet 2006 za ucesce i prosle godine u avgustu mesecu stricu je stigao mejl da za neku sumu od 150$ dobija mogucnost dozivotnog ucesca u nagradnoj igri jer je vec dva puta konkurisao. Posto smo se mi uzeli prosle godine,naveo je i mene u formularu.A njegov brat je na nagovor drugog strica koji je sito tamo UPLATIO 2010 ucesce u igri,ali preko neke agencije koja mu je za tu uslugu naplatila oko 2000$ cini mi se. Mi smo se prijavili on line i popunili,a dever je to prepustio stricu da resava za njega.I prosle godine dobije cd-ove za ucenje jezika...pre toga su ga gnjavili kako slika nije u redu itd...I sonoc poziv osoba prica na engleskom i on je uspeo da im kaze kako slabo prica enlgleski da pozovu strica i navodno je razumeo da treba da se javi u ambasadu. Mnogo toga mi nije jasno,ni oko naseg slucaja a ni njegovog....ko tu koga zeza? Jer svaki put kontaktiran je i taj stric koji je deveru pomagao a nama nije bilo potrebe jer ja odlicno znam engleski mada nas niko jos nije zvao...

Milosdv
17.05.2012, 22:32
U pitanju je USAFIS agencija - americka i sve vezano za njega su kontaktirali i strica....sad ne znam sta da mislim? I sta uopste znaci to dobijanje cd-a? jel to si dobiju ili oni koji udju u uzi krug? znam da gnjavim,ali nama jesvima zelja da odemo tamo,bili smo vec u poseti rodjacima,odusevljeni smo a koliko vidim i dosta neupuceni u celu proceduru oko zelene karte pa bi mi bilo drago kad bi neko mao volje da mi objasni...hvala unapred:)

Vidi JA nemam pojma kako ide to preko agencija znam da se nešto odma plaća da bi vas oni iz agencije prijavili.

Totalna ludost LUTRIJA JE BESPLATNA! Koja ludnica kako ga je neko ošišao za 2000 soma ?????

Ako vas je stric prijavio preko te agencije i sada agencija MOŽDA zove vas da vas obavesti da ste dobili(MOŽDA).
Zovnite strica pa proverite, valjda su njemu ostavili neki kontakt, jesu vam slali neki email.
Sve u svemu proverite da li ste izvučeni iuopšte o čemu se radi.


Inače evo ovde možete da pročitate detaljna upustva kako se prijaviti http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=2

ostalo ovde http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php

Pretražite malo forum.

Znači dever je dobio info od agencije??? A vi???

JovanaDalibor
17.05.2012, 22:36
Mi smo dobili mejl od service@USAGCLS.com i tamo smo popunili prijavu

ZeljkoUSA
17.05.2012, 22:38
Mi smo dobili mejl od service@USAGCLS.com i tamo smo popunili prijavu

Nije mi bas najjasniji ceo slucaj, ali taj mejl definitivno nije zvanican mejl US administracije. SVI njihovi mejlovi se zavrsavaju sa .gov

JovanaDalibor
17.05.2012, 22:43
Ok hvala puno :) Znaci da se mi ipak prijavimo preko www.zelenalutrija.com sto je sigurno sigurno je ? :)A kazi mi jos molim te ovaj sajt preko kog smo se mi prijavili www.usagcls.com nije neka prevara znas li?

Milosdv
17.05.2012, 22:44
Mi smo dobili mejl od service@USAGCLS.com i tamo smo popunili prijavu

Ni meni nije jasno...

Ovo što Željko kaže TO JE AGENCIJA 1000%

PROČITAJ MOJE POSTOVE

mijan
17.05.2012, 22:47
Ok hvala puno :) Znaci da se mi ipak prijavimo preko www.zelenalutrija.com sto je sigurno sigurno je ? :)A kazi mi jos molim te ovaj sajt preko kog smo se mi prijavili www.usagcls.com nije neka prevara znas li?
Sta vam znaci prijava na bilo koji email bez CN nakon toga? Svaka prijava bez CN je prevara i mozete se tako 50 puta prijaviti godisnje bez dupliranja! :smil42e3:

JovanaDalibor
17.05.2012, 22:49
Hm....nije ni meni najjasnija cela prica znam da smo na mejl dobili potvrdu o registraciji i registration broj i password. Nemam pojma. Prijavicu se ponovo bez posrednika sve detaljno prouciti pa cemo valjda imati srece...

Milosdv
17.05.2012, 22:53
Hm....nije ni meni najjasnija cela prica znam da smo na mejl dobili potvrdu o registraciji i registration broj i password. Nemam pojma. Prijavicu se ponovo bez posrednika sve detaljno prouciti pa cemo valjda imati srece...

Vidi procitaj jedan do dva dana forum

Inače evo ovde možete da pročitate detaljna upustva kako se prijaviti BESPLATNO

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=9

http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=2

ostalo ovde http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php


Ako agencija nastavi da vas prijavljuje i vi se prijavite odma ste ispali iz izvlačenja.

JovanaDalibor
18.05.2012, 09:05
Evo samo da vas obavestim...proucila sam malo bolje onu moju i suprugovu prijavu preko e-maila,dobili smo CN,ukucala sam ga da proverim staus i HAS NOT BEEN SELECTED. :(

ZeljkoUSA
18.05.2012, 10:58
Evo samo da vas obavestim...proucila sam malo bolje onu moju i suprugovu prijavu preko e-maila,dobili smo CN,ukucala sam ga da proverim staus i HAS NOT BEEN SELECTED. :(

Sad polako citaj forum do oktobra pa ako imate zelje da odete u oktobru je nova prijava (besplatna). Srecno!!!

JovanaDalibor
18.05.2012, 12:53
Hvala...u obavestenju pise da sacuvamo CN moguce da ce biti jos jedno izvlacenje u oktobru,mozda nam se posreci :)
U svakom slucaju puno srece svima koji ucestvuju u igri za zelenu kartu!

Hoping
06.03.2014, 21:16
Sada se sve izmesalo, jer visa skola vise nije kao pre nego je sad studiranje po bolonji, moraju da imaju akreditaciju. Traje 3 godine i na kraju isto diploma. Da li da u formularima ide kao university digree jer su ostale opcije kao kurs....ili skola bez diplome..?
Negde pisu cekirati university pa onda dopisati associate i naziv. To je visoka za menadzment i dobija se takvo zvanje. A oni to nemaju koliko sam citala. Imaju od 2. i od 4. godine studije. Uslov za prijavu je u redu za 12 godina skolovanja u kontinuitetu. Samo da to ne bude problem.
Izvlacenje ce uskoro pa da to na vreme pitam, posle ako treba da saljem nema vremena. Na prijavi je university.
Hvala na odgovoru.

Hoping
07.03.2014, 12:44
I da dodam na prethodni post i ovo pitanje kako da prevedem naziv ''Visoka skola za poslovno industrijski menadzment''.
Ne mogu high school posto bi to bilo kao srednja skola. Za zvanje pise bachelor.
Ne bih da prevodim diplomu unapred ako ne treba.
Hvala jos jednom. :suure:

Djordje 1991
02.04.2014, 17:44
Pozdrav svima, znam da skrecem sa teme ali samo jedno quick pitanje, da li je 1. maj jedini i konacni datum kada saznajemo da li smo izvuceni, ili se moze desiti da nas izvuku i kasnije tokom maja, juna, jula, avgusta itd? Sve u svemu vredi li proveravati status i posle prvog maja

gruja.kg.srb
02.04.2014, 22:13
Ne, 1. maj je jedini datum, u 12 h svi mogu proveriti status na zvanicnom sajtu da li su izvuceni (u nasem slucaju je bilo dostupno u 11:45h). Puno srece svima!

IgorMAD
03.04.2014, 01:44
Ne razumem sta je bilo dosupno u 11 i 45? Tek od 18h po nasem vremenu moze da se proveri. 12h je po istocno americkom vremenu.

NightSky
03.04.2014, 17:17
Pozdrav svima, znam da skrecem sa teme ali samo jedno quick pitanje, da li je 1. maj jedini i konacni datum kada saznajemo da li smo izvuceni, ili se moze desiti da nas izvuku i kasnije tokom maja, juna, jula, avgusta itd? Sve u svemu vredi li proveravati status i posle prvog maja

1. maj je datum kada rezultati postaju dostupni, po našem vremenu iza 18h. Međutim, na zvaničnom site-u piše DV-2015 entrants should keep their confirmation number until at least June 30, 2015. https://www.dvlottery.state.gov/

Pretprošle godine je prvi put bilo i dodatno izvlačenje u okotobru, o čemu je naknadno postavljeno obavještenje na web stranici lutrije, tako da su postojale dvije šanse. Prošle godine koliko znam nije bilo dodatnog izvlačenja. Tako da... Nikad se ne zna! :suure:

Djordje 1991
04.04.2014, 08:33
E pa to, bas zbog ovoga sto su napisali na zvanicnom sajtu sam i bio zbunjen. :) hvala na dodatnim informacijama

minimaxus
04.04.2014, 09:16
1. maj je datum kada rezultati postaju dostupni, po našem vremenu iza 18h. Međutim, na zvaničnom site-u piše DV-2015 entrants should keep their confirmation number until at least June 30, 2015. https://www.dvlottery.state.gov/

Pretprošle godine je prvi put bilo i dodatno izvlačenje u okotobru, o čemu je naknadno postavljeno obavještenje na web stranici lutrije, tako da su postojale dvije šanse. Prošle godine koliko znam nije bilo dodatnog izvlačenja. Tako da... Nikad se ne zna! :suure:

U pravu si, prosle godine nije bilo dodatnog izvlacenja, na zalost.

Djordje 1991
05.04.2014, 10:37
E da zaboravio sam jos ovo.........!! Ako sam dobro skontao da izvlace duplo veci broj ljudi nego sto ima raspolozivih viza, da bi bili sigurni da ce se sve vize razdeliti, jel to znaci i ako budemo npr izvuceni pod rednim brojem 90 hiljada ili kako vec, ipak treba da posaljemo dokumente u Kentaki za svaki slucaj...? mozda je malo glupo pitanje al....

gruja.kg.srb
05.04.2014, 10:59
Naravno, ukoliko budete izvuceni (a nadam se da hocete :)) svakako posaljite dokumente u Kentaki, uvek postoji sansa da stignete na red. Evo i mi smo izvuceni prosle godine, i dobili smo visok broj 51xxx, ali se ipak nadamo da cemo stici na red :). Puno srece!!!

Djordje 1991
05.04.2014, 13:40
Hvala najlepse, puno srece i vama da dodjete na red, kontam da ce biti dobro