PDA

View Full Version : Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10.


Vuvuzela
05.05.2011, 10:38
Ajde da razriješimo misterij. Neka se ovdje jave svi koji su dobili DV2012, a nisu se prijavili 5. ili 6.10./ako ih ima). Smatram da će uzorak biti, ne samo zanimljiv, već će idati odgovore na pitanja o kojima se puno raspravlja i na ostalim forumima.

Vuvuzela
05.05.2011, 19:37
Vrlo interesantno! Ima li uopće takvih na forumu??

outer_space
05.05.2011, 20:55
ne znam o kakvoj se misteriji ovde radi, ali slucajno se secam da sam poslao prijavu 25.10.2010 neki minut posle 12 PM i, naravno, nisam imao srece :no: :no:

spectra
05.05.2011, 21:38
Vrlo interesantno! Ima li uopće takvih na forumu??
Imas ovdje par dobitnika, iz Rusije, koji su prijavljeni 7.10, a negdje sam citala da je bilo i 24.10..
http://www.govorimpro.us/showthread.php?t=28361
(http://www.govorimpro.us/showthread.php?t=28361)

Vuvuzela
05.05.2011, 22:02
Ali vezano uz ovaj forum i naše dobitnike, pa nisu se valjda uistinu svi dobitnici prijavili 5.10.?

Doro
06.05.2011, 11:04
Pozdrav svima!

Evo po prvi put se javljam iako vec duze vrijeme citam forum:)))

Ja sam se predzadnji dan prijavila i hvala bogu izvucena sam !Ovo mi je bio 3 pokusaj.

Vuvuzela
06.05.2011, 17:38
Zar sam jedan? Očito su dobili, u pravilu, samo oni koji su se prijavili 5.10. To objašnjava i ogroman broj parova, supružnika i rodbine koji su dobili svi zajedno - prijavljivali su se isti dan. To nikako nije random selection očito je neki bug ove godine napravio pomutnju. :wtf:

Neverhood
06.05.2011, 17:56
Ocigledno je da je nesto nakrivo ali sta je tu je. Idemo sledeci krug. Sigurno nece prosiriti broj izvucenih zbog ovog propusta.

jovke
06.05.2011, 17:57
Zar sam jedan? Očito su dobili, u pravilu, samo oni koji su se prijavili 5.10. To objašnjava i ogroman broj parova, supružnika i rodbine koji su dobili svi zajedno - prijavljivali su se isti dan. To nikako nije random selection očito je neki bug ove godine napravio pomutnju. :wtf:
Ne razumem zasto mislis da je neki bug ove godine kad je to mozda bilo i prethodnih godina tako prilikom odabira, samo sto mi nismo znali do ove godine, jer je sad uvedena provera on-line. Mozda je i prethodnih godina izabrana ekipa iz dva-tri dana prijavljivanja kao sada.

Vuvuzela
06.05.2011, 18:12
Zbog dvije stvari:
1. Prošlih godina na forumima nije uočen takav slučaj izbora (svi istog datuma)
2. Nikad nije zabilježen tako velik broj parova i supružnika da je izvučen zajedno

pa i na ovom forumu se, neposredno prije provjre, raspravljalo da li je to uopće moguće u jednom slučaju, a kamoli u ovakvom broju.
Čudno kako je to sad svima postalo sasvim normalno. E pa nije normalno. Dajte ljudi razmislite malo.

Doro
06.05.2011, 18:31
Znam osobu koja se prijavila 27og ja mislim da je rekla i izvucena je,takoder 2 poznanika inace iz madjarske su se prijavila zadnji dan i isto tako izvucena.

Vuvuzela
06.05.2011, 20:04
To su sve pojedinačni slučajevi, činjenica je da je strahovito veliki broj dobitnika prijavlje upravo 5. I taj ogromni nesrazmjer ukazuje da nešto nije bilo u redu u postupku izvlačenja.

Neverhood
06.05.2011, 20:59
Znam osobu koja se prijavila 27og ja mislim da je rekla i izvucena je,takoder 2 poznanika inace iz madjarske su se prijavila zadnji dan i isto tako izvucena.

To i dalje ne rusi ovu statistiku:
1301 win from 6, 0 win from 7 till 17, 57 win from 18 to 29.
zabrinjavajuce je ovo 0 izvucenih od 7 do 17 a i 57 prema 1301 nije bas prikaz slucajnog izvlacenja. Pogotovu sto je tih 57 rasporedjeno na 11 dana.

Vuvuzela
06.05.2011, 21:11
1301 win from 6, 0 win from 7 till 17, 57 win from 18 to 29.
zabrinjavajuce je ovo 0 izvucenih od 7 do 17 a i 57 prema 1301 nije bas prikaz slucajnog izvlacenja. Pogotovu sto je tih 57 rasporedjeno na 11 dana.

o tome ja pričam, ispada da se 80-90% izvučenih prijavilo 5. i 6.

Doro
06.05.2011, 21:13
Moj odgovor nije bio u namjeri niti da rusi niti da podrzava ikakve teorije...cisto odgovor na pitanje thread-a!

jovke
06.05.2011, 21:16
Zbog dvije stvari:
1. Prošlih godina na forumima nije uočen takav slučaj izbora (svi istog datuma)
2. Nikad nije zabilježen tako velik broj parova i supružnika da je izvučen zajedno

pa i na ovom forumu se, neposredno prije provjre, raspravljalo da li je to uopće moguće u jednom slučaju, a kamoli u ovakvom broju.
Čudno kako je to sad svima postalo sasvim normalno. E pa nije normalno. Dajte ljudi razmislite malo.

Kako mislis da su mogli ranije utvrditi ovakav slucaj izbora dobitnika kad je tek od prosle prijave uvedena elektronska provjera dobitnika? Znaci da ranije nije ni bilo mogucnosti za tako brzu razmenu informacija o datumima predaje.
Nisam zapazio (a pratio sam forum) da je prosle godine na forumu doslo do uporedjivanja kada je neko poslao prijavu, tako da ne mozes reci da nije bilo ovako isto.
Nemoj da me pogresno shvatis. Ja sam prvi koga su sjebali na ovaj nacin za dobitak, nego zelim reci da ovo mozda i nije neki bug nego njihov standard izvlacenja. Mozda recimo oni ovo tretiraju nasumicnim izvlacenjem i briga ih sto mi donosimo razne zakljucke i vrsimo analize. Mozda ce i sledece godine isto uraditi i reci da je nasumice sve izvuceno, kao sto su mozda to u nekoj od prethodnih godina istop uradili ali mi nismo analizu kao za ovu godinu. Hocu reci da mozda ovo nije bug nego standard i normalan izbor za njih. To sto mi sebe vidimo kao ostecene ucesnike je druga stvar.

Vuvuzela
06.05.2011, 21:50
Kako mislis da su mogli ranije utvrditi ovakav slucaj izbora dobitnika kad je tek od prosle prijave uvedena elektronska provjera dobitnika? Znaci da ranije nije ni bilo mogucnosti za tako brzu razmenu informacija o datumima predaje.
Nisam zapazio (a pratio sam forum) da je prosle godine na forumu doslo do uporedjivanja kada je neko poslao prijavu, tako da ne mozes reci da nije bilo ovako isto.
Nemoj da me pogresno shvatis. Ja sam prvi koga su sjebali na ovaj nacin za dobitak, nego zelim reci da ovo mozda i nije neki bug nego njihov standard izvlacenja. Mozda recimo oni ovo tretiraju nasumicnim izvlacenjem i briga ih sto mi donosimo razne zakljucke i vrsimo analize. Mozda ce i sledece godine isto uraditi i reci da je nasumice sve izvuceno, kao sto su mozda to u nekoj od prethodnih godina istop uradili ali mi nismo analizu kao za ovu godinu. Hocu reci da mozda ovo nije bug nego standard i normalan izbor za njih. To sto mi sebe vidimo kao ostecene ucesnike je druga stvar.

Pa i prošlih godina se raspravljalo na forumima tko se kada prijavio, a i u potpisima su bili navedeni datumi prijava tako da bi se ovakav slučaj poput ovogodišnjeg odmah uočio.
Prošlih godina su izuzetno rijetki bili slučajevi da su parovi ili supružnici izvučeni zajedno, a ove godine je to masovna pojava. Tu pojavu objašnjava jedino bug koji je napravio pomutnju. Ne vjerujem da su to namjerno napravili jer ne vidim koji bi im to interes bio.

Ja se ne osjećam oštećenim. Nisam izvučen i to je to. Najvjerojatnije ne bih bio izvučen i da je sve išlo normalno, ipak ruku na srce, šanse su male pogotovo da me odprve pogodi. Ja sam to i očekivao. Nije dakle meni nikakav bad već me ovo što se dogodilo ove godine baš zainteresiralo. Baš me zanima hoće li biti kakvih službenih reakcija.

olivera77
06.05.2011, 22:21
A cudno je i to sto do sada nisam videla ni ovde ni na drugim inostranim forumima CN veci od 15k,mozda neko 16 k na ruskom forumu.
Ako pogledamo medju nasim dobiticima sa foruma svi imaju jako male CN.

Vuvuzela
06.05.2011, 22:32
Pitanje koje mi se logično nameće - Hoće li, uopće, imati dovoljno ljudi za podijeliti sve vize s obzirom da će ogroman broj izvučenih odustati jer idu na partnerovu prijavu kad su oboje izvučeni?

Positive Vibe
06.05.2011, 23:48
Pitanje koje mi se logično nameće - Hoće li, uopće, imati dovoljno ljudi za podijeliti sve vize s obzirom da će ogroman broj izvučenih odustati jer idu na partnerovu prijavu kad su oboje izvučeni?

Ne verujem da ce se uopste baviti tim pitanjem, jer je sasvim izvesno, ono sto je Neverhood spomenuo, da sigurno nece povecati broj izvucenih ove godine zbog bug-a. :no:
Ipak, zaista ogroman broj izvucenih partnera baca ruzno svetlo na citavu ovu pricu. Mnogi su te 'bacene' zelene karte mogli sjajno iskoristiti.

kaneolopa
06.05.2011, 23:53
Cinjenica je da se vec godinama prica o tome kako vise nece biti zelene lutrije. Amerika je u krizi i gomila ljudi i dalje od oktobra 2008. nema posao i nije u mogucnosti da se vrati na isti standard. Postoji neka mala sansa da ako su resili smanjiti broj emigranata ne ucine to toliko javno i nasilno, vec malko suptilnije davajuci vize porodicama. Mozda ce iduce godine smanjiti broj viza koje dele ili potpuno ukinuti lutriju sve u svemu videcemo. Mozemo vikati koliko god hocemo ne pravda, kada je uvoz bele radne snage (da tako grubo to nazovem) diskreciono pravo Americke vlade. Mogu oni ljudi nikome nista da ne daju ;)

TheNenad
07.05.2011, 00:12
Mogu oni ljudi nikome nista da ne daju
Mogu, ali neće, jer većina građana i dalje stoji iza "Give me your tired, your poor/Your huddled masses yearning to breathe free". Sudeći po nedavnom Obaminom govoru, može jedino da se desi da se uvedu neke atrakcije za obrazovane ljude kako ne bi išli negde drugde.

Vuvuzela
07.05.2011, 07:13
@ kanelopa

mogu oni smanjiti broj viza, mogu ukinuti lutriju, mogu što god žele. Ali ako će išta mijenjati to će sigurno pisati u pravilima. Oni postavljaju pravila i mogu ih kreirati kako žele. Ako žele dati manji broj viza to će navesti u pravilima, ako žele porodice to će navest i u pravilima i gotovo. Ne vjerujem da bi postavili jasna pravila, a onda postupili drukčije. To mi je naprosto neozbiljno i nema smisla. A upravo to se ove godine dogodilo. U pravilima piše random selection, a ove godine to nije bilo tako. S obzirom da, kao što sam naveo, ne vjerujem u takvu neozbiljnost kod amerikanaca da bi to namjerno napravili, uvjeren sam da im je došlo do greške u sustavu.

jovke
07.05.2011, 09:00
Baš me zanima hoće li biti kakvih službenih reakcija.
Da li je zaista moguce da ti vjerujes da su oni nekome duzni nesto zvanicno objasnjavati ili se zvanicno pravdati?!
Da li je nepravda ili bug zabole njih uvo kog si ti datuma predao prijavu. Za njih je i dva datuma tokom prijave random, i cao! Sve ce se analize i komentari stisati tokom ovog Maja, i sledece godine vozice opet po starom samo kako oni zele, bilo to nama pravedno ili ne. Tako ti je kako ti je, nikog ne tjeraju na ucesce. Briga njih ko ce nastaviti sledece godine da predaje prijavu zbog eventualnih nepravilnosti kako ih mi vidimo.

City Lights
07.05.2011, 09:53
Trenutno na site-u http://www.dvlottery.state.gov/ piše:


We are experiencing technical difficulties at this time.


Damn right you are (as you did while drawing)! :grin:

jovke
07.05.2011, 10:24
Trenutno na site-u http://www.dvlottery.state.gov/ piše:
Mozda jos ima nade ako sad ubacuju u sistem za provjeru ljude za brojem veci od 15000.

We are experiencing technical difficulties at this time.


Damn right you are (as you did while drawing)! :grin:

Mozda jos ima nade ako sad ubacuju u sistem za provjeru ljude za brojem veci od 15000.

Vuvuzela
07.05.2011, 11:06
@jovke

Vidiš da sam ipak u pravu. Imaju problema, a morat će i objasniti što se dogodilo. Pa ne mogu samo tako zanemariti 15-16 mil ljudi. Nisu oni tako neodgovorni. Vjerujem da će ubrzo biti objavljeno službeno obavještenje o problemu i daljnjim postupcima!

City Lights
07.05.2011, 11:24
Bit će zanimljivo vidjeti DV 2012 results (po zemljama). Baš me zanima koliko će im trebati da to objave. U svakom slučaju, napeto.... :book:

Edit: a tko zna, možda uopće nije bilo problema s izvlačenjem, nego sa pripremom rezultata za status check; malo mi je čudno da to sad odjednom ne radi. Možda su uočili problem, a ne sumnjam da im je i "pokoji" mail stigao...

Isabelle
07.05.2011, 11:33
Ja mislim da su imali malo hakerskih napada, nije lako kad haker tesko podnese cinjenicu da nije izvucen...Desava se....
Ali evo razmisljam kako bi ja to popravila, uzimjuci u obzir koliko je ljudi vec poslala koverte, ne mogu da nadjem pmetno rjesenje, nekako mi jedino dobro zvuci da ove duple dobitnike, tipa supruznici i rodbina..da svi idu na jednu, kad se sve to duzme ostace mjesta za nove dobitnike...Ne znam, mozda lupam...

lenhi
07.05.2011, 12:42
Jeste da nema izvučenih visokih brojeva u igri po forumima, ali teško da će se nešto promijeniti i kad se on-line provjera na sajtu vrati u život. Bojim se da je DV-2012 završena priča i da ameri neće priznati grešku i brukati se naknadnom podjelom novih viza.

olivera77
07.05.2011, 12:53
Ma generalno su imali tehnickih problema sa proverom statusa.Ja prvo pogresila Comfirmation code,umesto 1 pisala slovo I i dobijem odg has not been selected.Sa ispravnim codom isti odgovor.Isto tako i ako dodas ime uz prezime ne pokazuje nikakvu gresku,samo has not been selected.Probah sa izmisljenim confirmation codom i ismisljenim imenom i isto pise,kontam da bi bar ispisalo neki error,ali jok :)) Nemoguce bas da sam ubola neki postojeci code sa ispravnim prezemenom i godinom rodjenja.

Nadam se da ce bar za sledecu godinu srediti ove probleme i da ce sada biti jos neko obradovan sa CN visim od 15 K.
Navijam za Antaresa :)))

Isabelle
07.05.2011, 13:05
Mogu li ja dobiti link gdje ste nasli zvanicnu statistiku za ovu godinu da je tih 96% izvuceno 5 i 6.10..... Jer ako je to napravljeno na osnovu forumasa sirom svijeta, onda to nije validna statistika...Koliko god da je forumasa , puno je vise dobitnika koji ne ucestvuju na njima...

olivera77
07.05.2011, 13:33
Ma generalno su imali tehnickih problema sa proverom statusa.Ja prvo pogresila Comfirmation code,umesto 1 pisala slovo I i dobijem odg has not been selected.Sa ispravnim codom isti odgovor.Isto tako i ako dodas ime uz prezime ne pokazuje nikakvu gresku,samo has not been selected.Probah sa izmisljenim confirmation codom i ismisljenim imenom i isto pise,kontam da bi bar ispisalo neki error,ali jok :)) Nemoguce bas da sam ubola neki postojeci code sa ispravnim prezemenom i godinom rodjenja.

Nadam se da ce bar za sledecu godinu srediti ove probleme i da ce sada biti jos neko obradovan sa CN visim od 15 K.
Navijam za Antaresa :)))

Moram ponovo da quotujem poruku,mislila sam da ZeljkoUSA,a ne na antaresa :woohoo: Ma navijam za sve koji su se razocarali 1.maja :)

AntaresNS
07.05.2011, 14:18
Moram ponovo da quotujem poruku,mislila sam da ZeljkoUSA,a ne na antaresa :woohoo: Ma navijam za sve koji su se razocarali 1.maja :)

Ccc, dobro, dobro, znaci za mene vise ne navijas? :smrc:

olivera77
07.05.2011, 14:39
Ccc, dobro, dobro, znaci za mene vise ne navijas? :smrc:

EEE Antares druze navijam i za tebe,mislila sam da si izvucen,a mesam tebe i Zeljka.
Evo zelim vam obojici da posle popravke servera procitate You have been selected :))

Mirko86
07.05.2011, 14:43
Od sinoc je nemoguce pristupiti proveri, dobija se We are experiencing technical difficulties at this time.

AntaresNS
07.05.2011, 14:45
Nazalost, nisam izvucen jer smo supruga i ja igrali posle 05.06 (a jos namerno nisam hteo prvi dan da posaljem prijave...a da sam znaaoooo).

I meni je bilo sumljivo da ma sta ukucao (pod uslovom da pogresis) izadje ti samo "have not been selected" i to je to, bez ti da kaze da si pogresio (ako uopste pogresis) sa nekim error...Onda sam ja pokusavao razne permutacije ali opet nista. Kad te nece onda te bas nece :;D:

Zelim i ja svima da posle popravke servera procitaju to isto...ako ne, onda igramo u oktobru opet!

jedan.od.nas
07.05.2011, 14:52
Nazalost, nisam izvucen jer smo supruga i ja igrali posle 05.06 (a jos namerno nisam hteo prvi dan da posaljem prijave...a da sam znaaoooo).

I meni je bilo sumljivo da ma sta ukucao (pod uslovom da pogresis) izadje ti samo "have not been selected" i to je to, bez ti da kaze da si pogresio (ako uopste pogresis) sa nekim error...Onda sam ja pokusavao razne permutacije ali opet nista. Kad te nece onda te bas nece :;D:

Zelim i ja svima da posle popravke servera procitaju to isto...ako ne, onda igramo u oktobru opet!

Sačekajmo da proradi site. Vrlo moguće da je davao rezultate samo za prvih nekoliko dana ... možda otud niski brojevi, koncetracija prijavljenih u prvim danima i sl. iskreno iako smo i supruga i ja izvučeni, jaaaaaaako bi me obradovalo da vidim da srece ima i za druge ...biće to ok, ne popravljivi optimista sam :)

AntaresNS
07.05.2011, 15:08
Sačekajmo da proradi site. Vrlo moguće da je davao rezultate samo za prvih nekoliko dana ... možda otud niski brojevi, koncetracija prijavljenih u prvim danima i sl. iskreno iako smo i supruga i ja izvučeni, jaaaaaaako bi me obradovalo da vidim da srece ima i za druge ...biće to ok, ne popravljivi optimista sam :)

I ja sam nepopravljivi optimista ali se opet necu previse da se nadam kako se ne bih opet razocarao...no, videcemo sta ce (i da li ce) biti nesto od toga.

U svakom slucaju, hvala na podrsci :)

spectra
07.05.2011, 16:26
EEE Antares druze navijam i za tebe,mislila sam da si izvucen,a mesam tebe i Zeljka.
Evo zelim vam obojici da posle popravke servera procitate You have been selected :))

.......da jos dodam u listu vrhunskog!! :smil42d2:

Orange
07.05.2011, 19:00
Mogu li ja dobiti link gdje ste nasli zvanicnu statistiku za ovu godinu da je tih 96% izvuceno 5 i 6.10..... Jer ako je to napravljeno na osnovu forumasa sirom svijeta, onda to nije validna statistika...Koliko god da je forumasa , puno je vise dobitnika koji ne ucestvuju na njima...

"We were working with some of dv2012 data posting it and chacking winners. About 250000 (250k) were sent from 6/10/2010 till 29/10/2010 divided to equal portions. Our statistic is - 96% of all our winners were post on 6, and 4% for rest 7-29. Also I can confirm that all wiiners from 6/10/2010 that were submit with spouse / childrens have all their spouce and childrens also win. About 6/10/2010 - 62% of all submited were selected.

I'm talking just about entries we were submitting ourselves. We have preparad 252643 entries and were submitting them 10000-12000 per day from 7 to 29. First day - on 6 we were submitting less entries (2250) as we were testing. (I can give per day numbers of submitting and winners if you want).

We have winners: 1301 win from 6, 0 win from 7 till 17, 57 win from 18 to 29.

Also I can say that we had more winners last year, even that we submited 220k entries. And winner ammount was near to equal among all days."
_________________________________________


Nije to zvanicna statistika sve je sa foruma. Ovo sto sam ja kopirala je sa onog foruma koji smo dobili od CityLights, (http://forums.immigration.com/showthread.php?323624-DV-2012-was-a-SCAM-!!!/page5) pisao je Fox25 ovde gore su kopirana njegova dva posta.
Sve sa foruma se uzima sa rezervom mozda je ovaj lik sve izmislio, ali i na nasem forumu je primeceno identicno - veci broj dobitnika prvih dana i parovi dobitnici, a ovaj uzorak je malo veci pa je zbog toga zanimljiv tj. konkretniji.

Orange
07.05.2011, 19:25
Sačekajmo da proradi site. Vrlo moguće da je davao rezultate samo za prvih nekoliko dana ... možda otud niski brojevi, koncetracija prijavljenih u prvim danima i sl. iskreno iako smo i supruga i ja izvučeni, jaaaaaaako bi me obradovalo da vidim da srece ima i za druge ...biće to ok, ne popravljivi optimista sam :)

:1072: bilo bi super! :bravo::bravo: kakav bi to pozitivan shok bio :1072:

ZeljkoUSA
07.05.2011, 23:05
Citat:
Prvobitno poslao korisnik olivera77
EEE Antares druze navijam i za tebe,mislila sam da si izvucen,a mesam tebe i Zeljka.
Evo zelim vam obojici da posle popravke servera procitate You have been selected ).......da jos dodam u listu vrhunskog!! :smil42d2:

Hvala i Oliveri i Spectri... Za sve razocarane 01.05. :beer:

Mada, ne zelim da se nadam..., ovo izvlacenje je vec bilo bolno :no: Ma...., idemo dalje pa sta bude... :bravo:

Alex016
08.05.2011, 09:04
Najgore je onima koji su se prijavili prvog dana, imali ogromne šanse, a nisu izvučeni :srbinpla:

Uzgred, ja i supruga smo aplicirali 20-og i nismo izvučeni :no:

Mirko86
08.05.2011, 09:21
edit.............................................. ...............................

Positive Vibe
08.05.2011, 15:46
Jos uvek stoji:'We are experiencing technical difficulties at this time'.
Definitivno se nesto dogadja.
Bilo bi fer da se obrate s nekim saopstenjem.

Isabelle
08.05.2011, 15:58
Ijao koliko mogucnosti moze biti, od toga da je neko hakirao, pa vikend niko se ne zamara sa tim, pa mozda popravljaju tu stvar sa malim i velikim slovima i brojevima, a mozda jednostavno nesto popravljaju, pa moze se desiti svasta, pa kad su bile otvorene prijave, sistem je padao par puta, pa nisu ni oni savrseni....Amozda je i trik da se malo smire ove tenzije, kao da se misli da oni nesto rade...ma u sustini, sto se mene tice, ja bih volila da svi prodju, ali ne moze...po meni logicno rjesenje bi bilo uzeti duple aplikacije tipa muz i zena, i onda ce se oslooditi dosta prostora, i onda ce jos ubaciti dobitnika...Mislim sistem je testiran sigurno....Ameri su to, nista se kod njih ne desava slucajno, sve su spekulacije, ja se samo bojim da ove reakcije ne naprave kontraefekat, pa da ne bude: e sad necete nikako- I lutriju ukinu..

Jedno je sigurno, a to je da sigurno nismo mi ti kojih da nije bilo oni ne bi znali da je veliki broj izvucenih iz 5 i 6.10...Pa dragi ljudi rade oni statistiku, na klik misa ...vidjeli su sigurno i prije zvanicnih rezultata...a sad zasto, kako i zbog cega, to je njima poznato...

olivera77
08.05.2011, 16:11
Bez obzira sto je vikend IT sektor radi i vikendom,nesto se dogadja to je sigurno,ali ne verujem da ce oduzimati duple dobitke,to je mozda moguce samo kada se adrese supruznika poklapaju,a gde su i decko i devojka dobili to je prakticno nemoguce ako su im adrese razlicite.
Veoma je moguce da azuriraju bazu podataka jer niko nema CN veci od 16K,mozda su uploadovali samo deo podataka,ma ko ce ga znati.

Sto se tice ukidanja lutrije o tome je bilo reci proteklih godina,ali tu odluku mora doneti kongres.
No videcemo sta ce biti,nista ne zavisi od nas,to je ipak samo americka dobra volja da pruzi mogucnost legalne imigracije stranim drzavljanima.

Isabelle
08.05.2011, 16:19
Pa dobro ako rade vikendom, zar tim strasnim strucnjacima treba 2 dana da rijese problem...ako treba onda je sigurno golem problem....U sto sumnjam, jer su dobitnici i 2010 provjeravali prijave online...ako je neko zapazio prije prvog Maja, je pisalo nesto kao: entrant status check for 2011....Ma ne znam, vidjecemo, ja sam dobitnik i normalno da se nadam da se nece ponavljati izvlacenje, sto bi bio nonsense, i uvijek u rjesavanju problema se pokusavaju zadovoljiti obadvije strane, tako da smatram da njihove pametne glavice ce naci neko rjesenje koje ce zadovoljiti sve.....
Znam da kongres ukida lutriu, i da se pita za sve bitno vezano za lutriju, ali sigurno ako je bio problem ove godine toliko veliki, sigurno ce doci do njih, a bojim se da ne bude: Sjeci problem u korijenu...:no::no::no:

lukau13
08.05.2011, 16:25
Ma ljudi opusteno, bit ce dobro za obje strane! No sikiriki! ;)

zeljkobn
08.05.2011, 17:47
taman sam se ohladio od izvalacenja not selected i zamislite sad oni priznaju gresku i ja izvucen budem sta onda ajd sve jovo nanovo :drool:

jedan.od.nas
08.05.2011, 18:02
taman sam se ohladio od izvalacenja not selected i zamislite sad oni priznaju gresku i ja izvucen budem sta onda ajd sve jovo nanovo :drool:

ih zemljace slatke muke, samo da bude tako, al "baba Roska" u meni mi šapće da se tako nešto kuva ;-)

zeljkobn
08.05.2011, 21:09
sve je moguce mozda i pozelenimo :bravo:, hakleri su tu umijesali svoje prste

Isabelle
08.05.2011, 21:48
Ajde dok cekamo rasplet situacije, malo smijeha nije na odmet...:) Evo zasto se kvar ne popravlja na site-u...
http://s39.radikal.ru/i083/1105/18/4019b1882598.jpg

:D:D:D

lukau13
08.05.2011, 22:07
ahahahahahahahahhaah VRH!
:==D::==D::==D::==D::==D::==D::==D::==D:

Gandalf
08.05.2011, 23:28
Iz nekog razloga sam cvrsto verovao da cu biti izvucen ove godine, ali spadam u ekipu koja se razocarala 1. maja. E sad, ako uzmem u obzir sve sto mi se desilo od datuma prijave 20ti oktobar, pa do 1. maja, pa not selected, pa sad ovo sa technical difficulties... Zlo mi je pri samoj pomisli da i dalje ima sanse... Nada umire poslednja, kazu ljudi, ja kazem da nikad ne umire, ali ove slatke muke dok cekas odgovor... Nije mi dobro :)! ma dobro mi je samo mi se bas, bas, bas, bas, pakuju koferi za NYC!

ZeljkoUSA
09.05.2011, 08:29
Jos uvek stoji obavestenje:

We are experiencing technical difficulties at this time. :aa:

jovke
09.05.2011, 12:25
Jos uvek stoji obavestenje:

We are experiencing technical difficulties at this time. :aa:

Mislim da nije realno ocekivati da nedeljom nocu sredjuju sistem. Nisu momci placeni za to, tek sad im je poceo radni dan. :naughty:
Mozda i nema problema sa sistemom, nego raspravaljaju sta im je ciniti dalje, pa je najlaksa opcija bila iskljuciti u narednom periodu on-line provjeru i sirenje sumnjive price. Ne zaboravimo mogucnost on-line provjere traje godinu dana, tako da sistem ne mora raditi 365 dana, pa im u tom smislu ne mozemo nista pribaciti. :obrva:

lukau13
09.05.2011, 12:32
Iz nekog razloga sam cvrsto verovao da cu biti izvucen ove godine, ali spadam u ekipu koja se razocarala 1. maja. E sad, ako uzmem u obzir sve sto mi se desilo od datuma prijave 20ti oktobar, pa do 1. maja, pa not selected, pa sad ovo sa technical difficulties... Zlo mi je pri samoj pomisli da i dalje ima sanse... Nada umire poslednja, kazu ljudi, ja kazem da nikad ne umire, ali ove slatke muke dok cekas odgovor... Nije mi dobro :)! ma dobro mi je samo mi se bas, bas, bas, bas, pakuju koferi za NYC!

Ah razumijem te u potpunosti, pogotovo ovo za NYC! <3

Mirko86
09.05.2011, 15:29
sa immigration foruma, sad koliko je tacno videcemo uskoro

i called the KCC
they said that's the website is experiencing technical difficulties , because the number of persone who check and it will be back soon
any other change , the algorthme was good and the winner still winner and loser can try next year
no cancel of nothing

Isabelle
09.05.2011, 15:44
Da, i ima jos jedan lik, pratim i ja taj forum, koji je isto zvao i pitao da li sam ja jos uvijek Selected, oni su rekli da jeste..

Evo ja cu ih sutra zvati ako se ne sredi...:drool:

jovke
09.05.2011, 15:58
Znaci gotovo je i sa poslednjom nadom ako su tehnicke poteskoce vezane za veliki broj ljudi koji provjeravaju svoj status, i nista drugo. Ostaje ipak mrlja gdje su ljudi sa dobitnim brojevima vecim od 15000!:nene:

Mirko86
09.05.2011, 16:07
Mislim da je najbolje da se zatvori ova tema jer bezveze unosi nervozu kod pobednika a kod gubitnika laznu nadu.

City Lights
09.05.2011, 18:34
sa immigration foruma, sad koliko je tacno videcemo uskoro

Da, taj je zvao u subotu - čisto sumnjam da je istina.

Nema smisla nagađati, a niti gajiti lažne nade. Ne vjerujem da će se išta promijeniti.

Gandalf
09.05.2011, 21:02
Kakav lame izgovor zasto im sajt ne radi, zbog velikog broja onih koji proveravaju da li su izvuceni. Ta prica prosto ne pije vodu, no u redu... sto je bilo bilo je, izvucenima cestitke. Mada, ova prica jos nije gotova, iskreno me zanima sta ce ekipa vilenjaka iz KCC-a da veli na neverovatan procenat izvucenih parova i datuma prijava izvucenih. NYC ce morati jos malo da ceka na moju malenkost, a kad bi samo znali kakav sam lik i koliko sam loood, cak ni sam neverujem koliko sam nenormalan za Srbiju a kao stvoren za Hell's Kitchen!

olivera77
09.05.2011, 22:08
Ovo je zvanicno saopstenje konzulatnog odeljenja americke ambasade u Beogradu od pre nekih 8 h.

"Attention Diversity Visa Lottery Applicants: the State Department is experiencing technical problems with the website www.dvlottery.state.gov. They are aware of the problem and taking action. Thanks for your patience."

City Lights
09.05.2011, 23:16
Da ovo malo kraće traje, još bih im i povjerovala. Serveri nisu padali niti tokom najvećih peakova dok su svi ljudi navaljivali prvi dan provjeriti status, a sad kao imaju "technical difficulties".
Možda je sve ovo zbog Bin Ladena :grin: Možda ukinu DV :grin:
A možda su u šumi. :grin:

http://1.bp.blogspot.com/_PpNKNkdKU6g/TMJRzL0Ip1I/AAAAAAAAB9U/B-lPQ8m_GGk/s1600/technical-difficulties-star-wars-dark-side-difficulties-demotivational-poster-1255054626.jpg

Isabelle
10.05.2011, 07:48
Citylights...pa ti si zensko!!!!:grin::grin: Ja sve mislim neki frajer...

Ja mislim da imaju zestok problem, sva nasa nagadjanja sta bi moglo biti i se do sada rjesilo.....Moguce da im je neko ubacio neku baju ili nesto....

ZeljkoUSA
10.05.2011, 09:09
Ma gotovo je za ovu godinu iako mi se ne dopada ishod... :no:

Nista, vise srece u sledecem kolu...( kad bi bila lutrija dva puta godisnje po 25.000 dobitnika), mnooogo je do sledeceg kola...

Isabelle
10.05.2011, 09:14
Zejko sacekaj, pa mozda dodaju jos...Ja ne mogu reci da bih volila da se ovogodisnje izvlacenje ponisti jer sam dobitnik, ali bih iskreno volila da nekako upadne jos vas, pogotovo sa ovog foruma...Ja sam ih jutros htjela zvati, ali ajde reko sacekat cu jos koji dan..ali najkasnije u petak ja zovem pa cemo vidjeti sta ce mi reci..

ZeljkoUSA
10.05.2011, 09:18
Zejko sacekaj, pa mozda dodaju jos...Ja ne mogu reci da bih volila da se ovogodisnje izvlacenje ponisti jer sam dobitnik, ali bih iskreno volila da nekako upadne jos vas, pogotovo sa ovog foruma...Ja sam ih jutros htjela zvati, ali ajde reko sacekat cu jos koji dan..ali najkasnije u petak ja zovem pa cemo vidjeti sta ce mi reci..


Nema sanse da se ponisti, nije to zezanje..., ljudi (ti :==D:) vec poslali dokumenta nazad... Mozda eventualno dodaju, ali...:no: Da je trebalo da me izvuku mislim da bi me vec izvukli u prvoj turi, ako tako nesto postoji, odnosno ako su tacne pretpostavke da ce dodati broj dobitnika jer "fale" brojevi.

Ne znam, videcemo.... Srecno vama, jos jednom :bravo:

lenhi
10.05.2011, 10:06
Nema sanse da se ponisti, nije to zezanje..., ljudi (ti :==D:) vec poslali dokumenta nazad... Mozda eventualno dodaju, ali...:no: Da je trebalo da me izvuku mislim da bi me vec izvukli u prvoj turi, ako tako nesto postoji, odnosno ako su tacne pretpostavke da ce dodati broj dobitnika jer "fale" brojevi.

Ne znam, videcemo.... Srecno vama, jos jednom :bravo:

Nema govora o poništavanju, nije ni ova lutrija baš tolika zajebancija. Sva naša priča u ovoj temi može stati u jednu dilemu a to je: da li će još nekoga dodati sa većim brojem ili neće?! Priča da je gužva na serveru je glupost jer bi puklo prvi dan, a pucalo bi i prošle godine da je sistem loš.

Positive Vibe
10.05.2011, 12:52
Ovo je zvanicno saopstenje konzulatnog odeljenja americke ambasade u Beogradu od pre nekih 8 h.

"Attention Diversity Visa Lottery Applicants: the State Department is experiencing technical problems with the website www.dvlottery.state.gov. They are aware of the problem and taking action. Thanks for your patience."

Ovo definitivno ukazuje da se dogadja nesto znacajnije od guzve na serveru, a uskoro cemo saznati i sta.
Sto bi rekla City Lights mozda i jesu u sumi ali nekoj mracnoj. :obrva:

TheNenad
10.05.2011, 19:47
Ovo definitivno ukazuje da se dogadja nesto znacajnije od guzve na serveru, a uskoro cemo saznati i sta.
Najvetovatnije nećemo saznati šta je bilo, ali očigledno je da imaju "tehničkih" problema POSLE navale 1. maja, sada kada se skroz smanjio obim ljudi koji proveravaju stanje, i to je apsolutno nelogično.

Vladana123
10.05.2011, 20:00
Ajde i ja da se ukljucim...kako gotovo kad nisam ni proverila dal sam dobitnik:smrc:.Po svoj prilici imaju oni neki zesci problem,jer se nikada nije ovako nesto desilo a mislim da se DV viza daje jos od 1989.god.....neki su tek imali po koju godinu:grin:

Gandalf
10.05.2011, 20:24
Ovo postaje prilicno smesno... Technical difficulties is still on! Ma dajte ameri, koga vi lagite? Bas me zanima final outcome of the situation!

City Lights
10.05.2011, 21:20
Citylights...pa ti si zensko!!!!:grin::grin: Ja sve mislim neki frajer...

Ma kak'i :grin: Moram promijenit avatar da ne zbunjujem :grin:

saki78
10.05.2011, 21:26
Ne znam šta se desilo sa ovogodišnjim izvlačenjem....uvek sam mislila da nije potpuno slučajno :)... Moja pretpostavka je da žele da smanje broj dobitnika, pa verovatno nije slučajnost što su supružnici ili članovi jedne porodice izvučeni zajedno.... A za tehničke probleme postoji milion razloga.......Možemo nagađati sto godina, šta je tu je!

jedan.od.nas
10.05.2011, 21:53
[QUOTE=saki78;23106]Ne znam šta se desilo sa ovogodišnjim izvlačenjem....uvek sam mislila da nije potpuno slučajno :)... Moja pretpostavka je da žele da smanje broj dobitnika, pa verovatno nije slučajnost što su supružnici ili članovi jedne porodice izvučeni zajedno.... A za tehničke probleme postoji milion razloga.......Možemo nagađati sto godina, šta je tu je![/QUO

Izvlačenjem bračnih parova ne smanjuje se broj imigranata. Svaki bračni par će otići na intervju onog ko ima manji broj i tom prilikom ce dobiti ili nece vizu, a umjesto njihove druge aplikacije ući će neko sledeći. Ne zaboravite da se izvlači 100.000, a vizu dobija 55.000 tako da mjesta ima i te kako.
Broj bračnih parova mi govori više o krizi i stanju u zemljama kad se toliki broj parova prijavio. Šta meni treba da sa 32 godine, diplomom fakulteta, deset godina staza u struci, dvoje dece koji su tek započeli osnovnu školu pravim sebi sve ovo. Treba, jer nam je u Bosni, ali i na Balkanu, jako, jako, jako loše. Bar mi, a i mnogi nasi prijatelji, sličnih životnih okolnosti mislimo tako.
U neka druga vremena ova lutrija bi bila dobra stvar za neke ljude 19-28 godina starosti, slobodne, obrazovane ... Danas, nam je ovo jedini legalan način da svi skupa (porodično) odemo na neko normalnije mesto (bar mi sad tako mislimo) u suprotnom mogu da odem legalno u Češku tamo budem 2.5-3 godine i tek tad da porodicu dovodim za sobom. I to pod uslovom da nađem poslovnu ponudu u Češkoj itd itd Ostala vrata Evrope su uglavnom zatvorena, nije ne moguće, ali je jako teško sa diplomom koja nije medicina ili tehnički fakultet.

tinkulina
10.05.2011, 22:07
cekajte ljudi...znci ima sanse da ponovo proverim i budem izvucena???
molim vas ,recite DAAA....:)))
:wtf: :wtf: :obrva: :obrva::obrva::obrva:

ZeljkoUSA
13.05.2011, 08:27
Definitivno pada teorija da imaju tehnickih problema. Niko me ne moze ubediti da ne mogu da rese problem 6 dana (4 radna)....:wtf:

Ne znam sta je u pitanju, ali ovo sto pise na stranici - nije :no: !!!

jovke
13.05.2011, 08:50
Definitivno pada teorija da imaju tehnickih problema. Niko me ne moze ubediti da ne mogu da rese problem 6 dana (4 radna)....:wtf:

Ne znam sta je u pitanju, ali ovo sto pise na stranici - nije :no: !!!

Mene vise ne zanima sta je u pitanju, nego samo da li ce neko sa foruma biti dodat na listu dobitnika, a tzv. nepravdu ne mogu ispraviti sta god mislio o ovogodisnjem izvlacenju, i kakvo god obrazlozenje mi ponudili! :;D:

mijan
13.05.2011, 09:38
Mene vise ne zanima sta je u pitanju, nego samo da li ce neko sa foruma biti dodat na listu dobitnika, a tzv. nepravdu ne mogu ispraviti sta god mislio o ovogodisnjem izvlacenju, i kakvo god obrazlozenje mi ponudili! :;D:

Da li će neko novo obrazloženje ili saznanje nešto da promeni u mom osećaju da gubim još jednu godinu u nizu?Neće.Slažem se bitna je suština a to je gubitak do novog kruga.

Mirko86
13.05.2011, 13:18
Definitivno pada teorija da imaju tehnickih problema. Niko me ne moze ubediti da ne mogu da rese problem 6 dana (4 radna)....:wtf:

Ne znam sta je u pitanju, ali ovo sto pise na stranici - nije :no: !!!
Nije li 2009-te sajt bio down 2 nedelje zbog tehnickih problema?

zstef
13.05.2011, 19:01
Što reći na ovo?

A new selection process will be conducted based on the original entries for the 2012 program.

Možda mi koji nismo izvučeni budemo bolje sreće, no to je prava šteta za one koji su već "izvučeni". Sretno svima (opet).

Vuvuzela
13.05.2011, 19:17
Eto, sad smo opet na početku! Sve je ovo poprilično nevjerojatno. Teško mi je uopće povjerovati da se to desilo! Puno sreće svima u sljedećem pokušaju!:bravo:

nataly
13.05.2011, 22:46
Definitivno pada teorija da imaju tehnickih problema. Niko me ne moze ubediti da ne mogu da rese problem 6 dana (4 radna)....:wtf:

Ne znam sta je u pitanju, ali ovo sto pise na stranici - nije :no: !!!
P:;D:unooooooo puno srece tebi i tvojoj porodici sad u julu, nadam se da cete biti medju srecnim dobitnicima!

libertas222
13.05.2011, 23:57
Definitivno pada teorija da imaju tehnickih problema. Niko me ne moze ubediti da ne mogu da rese problem 6 dana (4 radna)....:wtf:

Ne znam sta je u pitanju, ali ovo sto pise na stranici - nije :no: !!!

nadam se da ces ovaj put biti izvučen! drzim fige......

ZeljkoUSA
16.05.2011, 13:19
@nataly i @libertas222

Hvala vam puno na lepim zeljama..., sto i vama zelim u "drugom" krugu (opet)...!!! :bravo: :bravo: :bravo: