PDA

View Full Version : re-entry permit I-131


pericp
12.05.2011, 20:55
Da li je neko imao iskustva sa popunjavanjem ovog formulara? Gde se salje/popunjava? Koliko se ceka odgovor? (da bih znao kad da popunim) Koliko kosta?

Sve ovo pitam, jer imam plan da odem u USA, aktiviram zelenu kartu i posle mesec dana se ponovo vratim u Srbiju zbog obaveza. Nisam siguran da cu se vratiti u roku od godinu dana u USA, tako da bih popunio ovaj formular za svaki slucaj.

Hvala

Taji
13.05.2011, 02:09
Da li je neko imao iskustva sa popunjavanjem ovog formulara? Gde se salje/popunjava? Koliko se ceka odgovor? (da bih znao kad da popunim) Koliko kosta?

Sve ovo pitam, jer imam plan da odem u USA, aktiviram zelenu kartu i posle mesec dana se ponovo vratim u Srbiju zbog obaveza. Nisam siguran da cu se vratiti u roku od godinu dana u USA, tako da bih popunio ovaj formular za svaki slucaj.

Hvala

Probaj naci odgovre na svoja pitanja ovdje


http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=b11747a55773d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1 RCRD

Srecno!

pericp
13.05.2011, 07:32
Hvala na odgovoru. Ovaj link na USCIS sam video jos juce. Vise me zanima iskustvo ljudi sa foruma. Koliko pre putovanja su slali ovaj formular. Koliko se ceka da odobre i tako ta pitanja...

Taji
14.05.2011, 15:45
Hvala na odgovoru. Ovaj link na USCIS sam video jos juce. Vise me zanima iskustvo ljudi sa foruma. Koliko pre putovanja su slali ovaj formular. Koliko se ceka da odobre i tako ta pitanja...


Nema na cemu, samo ja nisam sigurna da ce ti se iko javiti sa foruma sa ovom vrstom iskustva, jer vecima forumasa kad dobiju GC se vise ni ne pojavljuju ovdje, pogotovo oni koji su se iz nekog razloga morali vratiti kuci....

Ako se i pojavi neko sa licnim iskustvom, dobro je, premda je opet svaki slucaj prica za sebe i ne moze se generalizovati...svako od nas je imao drugacije iskustvo od samog pocetka a svi smo se ovdje nasli iz jednog zajednickog razloga, zar ne? Sto je za nekoga ispalo dobro za drugog nije....itd.

Ovdje dole su ti odgovori na koje mozes da se oslonis kao validne i nemoj da te mrzi da ih procitas, umjesto da cekas da li ce se i kad neko javiti od forumasa ....a vrijeme stvarno brzo leti....

http://faq.visapro.com/Reentry-Permit-FAQ.asp

Srecno!

pericp
14.05.2011, 20:57
Hvala na linku! Pomogao mi je! Ima odgovorena sva pitanja...

vesnicica
25.06.2011, 16:58
Ja sam imala to iskustvo i ako ti treba odgovor na neko podpitanje rada sam da ti dam odgovor.Trenutno sam u Americi i cekam re entry permit.Samo da znas da procedura traje do 60 dana.Ja sam poslala papire i cekam pismo od njih da su dobili moj zahtev pa se nadam da ce u tom pismu biti i dalje instrukcije koje cu ,naravno podeliti sa svima.Uglavnom,360$+85$ za biometrical servis, to je slikanje i otisci prstiju.Za odgovor se ceka do 30 dana i plus za zakazivanje biometrical jos do 30 dana.Tako su meni rekli.Izvini ako je vec kasno za ovu informaciju ali eto....bar imas iskustvo iz prve ruke!

pericp
17.07.2011, 08:28
Ja sam imala to iskustvo i ako ti treba odgovor na neko podpitanje rada sam da ti dam odgovor.Trenutno sam u Americi i cekam re entry permit.Samo da znas da procedura traje do 60 dana.Ja sam poslala papire i cekam pismo od njih da su dobili moj zahtev pa se nadam da ce u tom pismu biti i dalje instrukcije koje cu ,naravno podeliti sa svima.Uglavnom,360$+85$ za biometrical servis, to je slikanje i otisci prstiju.Za odgovor se ceka do 30 dana i plus za zakazivanje biometrical jos do 30 dana.Tako su meni rekli.Izvini ako je vec kasno za ovu informaciju ali eto....bar imas iskustvo iz prve ruke!

Hvala, ali odustao sam od toga. Ostajem u USA ipak! :)

vesnicica
20.07.2011, 04:07
Ako nekog bude interesovao nastavak priče oko forme I 131, priče dalje ide ovako:
U roku od 10 dana od momenta kad su primili moj zahtev, stiglo mi je pismo da su oni primili moj zahtev 24.6. NEkoliko dana kasnije tj 14.ili 15.7. stiže pismo u kome me obaveštavaju o datumu i vremenu kad mi je zakazan Biometric. Taj dan je 8.8. To znači da ceo taj proces od momenta slanja mog zahteva do momenta za kad je zakazan biometric je nekih 45 dana. Ja 11.8. idem nazad u Srbiju a poštom će mi poslati taj famozni travel document. Kad stigne ja javljam.

vesnicica
08.08.2011, 22:19
Danas smo moje malo dete i ja išli da uradimo taj "biometric" koji se sastoji u popunjavanju formulara koji ti daju kad uđeš i onda ideš da daje š otiske prstiju i da te slikaju. Daje se otisak svih prstiju ponaosob kao i 4 po 4 prsta i palčevi naknadno. Slikaju te, možeš i da se smeješ na slici i to sam sve završila za nekih 10 minuta. Moje dete, pošto ima 3 godine, samo su slikali. Po onome što sam pročitala i ono što mi je Ambasada u Beogradu potvrdila, ja sada mogu da napustim zemlju i naredne 2 godine ne moram da ulazim u US. Travel Dokument stiže kasnije, koliko - ne znam....javljam. Ja sa sobom imam overenu formu koju su mi poslali sa datumom i vremenom zakazanim za biometric.