PDA

View Full Version : Jel poslao neko prve formulare?


Stranice : [1] 2

vrhunski
19.07.2011, 22:49
Ja jesam (upravo malo pre) i otisla je posiljka :)

https://iship.com/priceit/track.aspx?t=1&Track=MMA6T6VXGH4XX&src=_e

milosx
19.07.2011, 23:12
Ja, jos u ponedeljak. Ali Fedexom, i stici ce u petak 16h.
Samo bez veze sam dao 3200 din a morao sam 250 u posti kad svakako nece ni otvoriti prvu kovertu do 31. septembra dok ne zavrse sa ovogodisnjim aplikacijama; a moju ce tek u maju sledece godine. :ohman:

Mr.Marzik
19.07.2011, 23:52
Koliko je bitno brzo poslati formulare?
Supruga i ja imamo nedoumica kako ih popuniti...
Postoji li neki deadline za slanje "prve koverte"?

rogi34
20.07.2011, 00:52
Ja sam poslo u ponedeljak (18.07.2011) postom preporuceno za 270 din.:ohman:
Mislim da je ostalo bacanje para.

Kupio sam onu jednu bucmastu tapaciranu kovertu "bubble wrap" 47 din i naguro u nju tih nekoliko papira i dve slike, otiso u postu i poslo.
Dobio sam potvrdu sa brojem i to je valjda to.

Cak sam proverio i staus moje poslilje preko http://www.usps.com/shipping/trackandconfirm.htm

i kaze mi:

Label/Receipt Number: RR15 5XXX XXXRS
Service(s): Registered Mail™
Status: Origin Post is Preparing Shipment

We have received notice that the originating post is preparing to dispatch this mail piece.

jakov
20.07.2011, 01:08
Koliko je bitno brzo poslati formulare?
Supruga i ja imamo nedoumica kako ih popuniti...
Postoji li neki deadline za slanje "prve koverte"?

Ima mi smisla da najpre obradjuju proslogodisnje zahtjeve
a pise
Last day online status checking is available for previous lottery
April 30, 2012
http://www.mygreencard.com/index.php#deadlines

To je odprilike kada cu ja sa svojim astronomskim brojem doci na red, pa valjda ako neko tek tada provjeri, tada ce i da posalje

Vjerujem da je bitno da posaljes rano ako si mali broj pa da na vrijeme dodjes na red, ali meni je svejedno, imam vremena da probam jos jednom sa svojom bivsom, pa mozda i nju povedem ako vidimo da ide :inlove: (Ne znam za vas ostale, ali ja imam motivaciju za sve zivo u posljednjih par dana, imam osjecaj da bih fakultet zavrsio u sljedecih godinu dana ako ovaj osjecaj potraje)

Bockyman
20.07.2011, 07:30
Ima mi smisla da najpre obradjuju proslogodisnje zahtjeve
a pise
Last day online status checking is available for previous lottery
April 30, 2012
http://www.mygreencard.com/index.php#deadlines

To je odprilike kada cu ja sa svojim astronomskim brojem doci na red, pa valjda ako neko tek tada provjeri, tada ce i da posalje

Vjerujem da je bitno da posaljes rano ako si mali broj pa da na vrijeme dodjes na red, ali meni je svejedno, imam vremena da probam jos jednom sa svojom bivsom, pa mozda i nju povedem ako vidimo da ide :inlove: (Ne znam za vas ostale, ali ja imam motivaciju za sve zivo u posljednjih par dana, imam osjecaj da bih fakultet zavrsio u sljedecih godinu dana ako ovaj osjecaj potraje)

Ма пусти нек траје.... све док траје, добро је...

:naughty::naughty::naughty:

vrhunski
21.07.2011, 01:18
heheh stigla mi koverta u San Diego :D

https://iship.com/priceit/track.aspx?t=1&Track=MMA6T6VXGH4XX&src=_e

vrhunski
21.07.2011, 05:51
otkud znam valjda je tuda najblize :)

evo sada na putu za finalno odrediste!!
7/20/2011 7:26:00 PM IN TRANSIT TO LOUISVILLE, KY US

milosx
21.07.2011, 16:28
Evo moj je iz LOUISVILLE, TN je dosao u LONDON, KY
tj, prosao je kroz WILLIAMSBURG, KY
pa ce ga sad valjda vracati... eto skoro je stigao.
Pobedio sam :) ali koliko vidim samo ce Jakov posle mene doci na red :) heh, kao sam sam trcao na voz koji krece tek za nekoliko dana

highvoltage84
22.07.2011, 21:10
Poslao još u ponedeljak, poštom preporučeno, 105g koverta,a ona na šalteru samo što nije u nesvest pala i pita šta ima u ovoj koverti zar samo papiri ovoliko teški reko da gospođo mnogo papira,formulara i tako to...Da Bog dragi da, da stigne kako treba da se to završi i sve bude ok i štura,i naravno svu sreću želim svima.

milosx
22.07.2011, 21:44
Covece na kakvom si ti kartonu to stampao? Koliko znam ima 7 papira + 2 slike,
pa ako koristis standardni 80g papir treba da je teska 35g.

Osim ako si slike slao zajedno sa drvenim ramom :) :) :) Salim se

...ili da pretpostavim da vas ima troje ;) ?

highvoltage84
23.07.2011, 05:28
Da upravo tako,stranica sa mojim izvučenim imenom i bar code,ds-122 dva papira za mene, i ds-230 po četiri papira za mene,ženu i sina i naravno po 2 fotografije stvaljene u one kesice za slike kada ti odrade i uruče slike.

Minny
24.07.2011, 16:06
Ja imam jedno pitanje...verovatno je bilo price,ali nisam zaista pronasla temu o tome...Suprug je nosilac zelene karte,i mene zanima da li u formularima treba popuniti adresu gde da vam stigne greencard...mi smo stavili N/A...jer je malo bzv i rano da razmisljamo o tome...nije greska? Vidim da na intervju svi pominju da pitaju ko su ljudi kod kojih idete...pa me to malo zbunilo..
I da imam jedno jos "tupavije" pitanje :==D: da li ima neko da je izvucen a da mu druga koverta nije stigla odnosno da nije stigao do intervjua...
Mi smo 26xxx razumedoh da se iz Evrope prima 33 000? znaci realno sanse imamo,zar ne? Postavljam ovakva pitanja jer sam u velikoj neverici...hvala unapred

milosx
24.07.2011, 16:20
Ja imam jedno pitanje...verovatno je bilo price,ali nisam zaista pronasla temu o tome...Suprug je nosilac zelene karte,i mene zanima da li u formularima treba popuniti adresu gde da vam stigne greencard...mi smo stavili N/A...jer je malo bzv i rano da razmisljamo o tome...nije greska? Vidim da na intervju svi pominju da pitaju ko su ljudi kod kojih idete...pa me to malo zbunilo..
I da imam jedno jos "tupavije" pitanje :==D: da li ima neko da je izvucen a da mu druga koverta nije stigla odnosno da nije stigao do intervjua...
Mi smo 26xxx razumedoh da se iz Evrope prima 33 000? znaci realno sanse imamo,zar ne? Postavljam ovakva pitanja jer sam u velikoj neverici...hvala unapred

Za adresu moze N/A, ali na intervjuu moracete reci neku adresu.
Za drugo pitanje ne znam, mada nisam ni video neke vece brojeve do sad kao sto je vas ili jos gore ovaj moj.
Ne, ne primaju 33.000 vec 20.000. Ovo 33.000 je redni broj do kog su trenutno dosli za proslu godinu, a ima jos da raste do 30.septembra ako ne popune pre. Ovo samo znaci da je neadekvatno 13.000 evropljana do sad (teze osudjivani / odustali / nemaju srednju skolu / imaju sifilis... )

Evo na Wikipediji pise 50.83% sanse da se prodje dalje (http://en.wikipedia.org/wiki/Diversity_Immigrant_Visa)
ali ja koliko vidim svi prolaze, pa se nadam da ce i moj broj do septembra 2012 doci na red...

Minny
24.07.2011, 16:30
Hvala Milosx :bigkiss:
Ocekujes tek septembar,ja se nadam april-maj.....mozda i mart,uvek sam bila optimista :==D:

Mr.Marzik
24.07.2011, 22:16
Da li znate da li se desavalo nekome da posalje prvu kovertu, a da mu intervju nikada ne bude zakazan, tj da KCC napravi denial?

spectra
25.07.2011, 00:01
Da li znate da li se desavalo nekome da posalje prvu kovertu, a da mu intervju nikada ne bude zakazan, tj da KCC napravi denial?
Otkako pratim ovaj forum (a precesljala sam ga kvalitetno od samog pocetka) jos nisam vidjela primjer da neko ko je poslao prvu kovertu nije pozvan na interview...

Mr.Marzik
25.07.2011, 13:40
Hvala spectra.
.

MIA
28.07.2011, 11:48
Pozdrav svima!
Prvi put sam na ovom forumu.. i ja sam isto izvučena za DV-2012 :bravo: i sad imam milijun pitanja!!!!!

MIA
28.07.2011, 11:51
Btw.. još nisam ispunila formulare
Ima li netko iz Hrvatske da je izvučen i voljan pomoć barem u informacijama ili podijeliti iskustvo?

wolf
28.07.2011, 11:58
MIA
Na ovoj stranici imas primer kako se popunjavaju dsp-122 i ds-230.
http://www.zelenalutrija.com/prva-koverta/formulari.php

highvoltage84
28.07.2011, 14:06
Formulare poslao u ponedeljak 18.07. i malo pre email Kentakiju da proverim da li je moja pošta stigla tamo kad u kratkom vremenskom periodu dobijem poruku:

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email dated
7/21/2011.

Čudno mi da je toliko brzo stigla s'obzirom da sam poslao poštom preporučeno(avionom naravno) ili je neka greška u pitanju,mada bi trebalo da je to to,ako ne zvaću telefonom neki dan.

wolf
28.07.2011, 14:20
highvoltage84
Ja sam poslao Fedex-om 18.07 i stiglo je 20.07. Primila neka T.Campbell

milosx
28.07.2011, 15:02
The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email dated
7/21/2011.

Pa stigao im je email a ne mail :)
Sigurno automatski odgovor. Na njihovom sajtu sam procitao da pocinju primati Email na onu adresu od 1.8.


Primila neka T.Campbell

Kod mene je T.Cambel :)

highvoltage84
28.07.2011, 15:47
Ma da i ja sam video da je email, ali ovaj datum nema veze sa ničim 7/21/2011...ok onda ćemo tamo 01.08. da proverimo ako ne stigne neka vest pre od pošte,mada 11 dana je i više nego dovoljno ali što je sigurno sigurno je.

rogi34
28.07.2011, 18:25
RR1556XXXXXRS Arrival at Unit July 28, 2011, 7:55 am WILLIAMSBURG, KY 40769 Registered Mail™ :inlove:

MIA
29.07.2011, 13:17
MIA
Na ovoj stranici imas primer kako se popunjavaju dsp-122 i ds-230.
http://www.zelenalutrija.com/prva-koverta/formulari.php

Wolf, hvala!
Isprintala sam primjere i dosta su mi pomogli :==D:
Bilo bi super da imaju primjeri i za one koji moraju ispunjavati obrasce za djecu, muža/ženu itd.. Ako ima netko da je već ispunjavao za sebe i obitelj please da objavi na forumu. Svaka pomoć je dobro došla:papa: Hvala svima unaprijed!

highvoltage84
29.07.2011, 13:51
Ja sam popunjavao za svoje dete koje ima 9 meseci,ništa posebno sem što su tvoja starija sigurno pa bi možda eventualno navela škole koje pohadjaju ovo ostalo je sve manje-više isto,naravno 3. i 4. stranicu ds-230 štikliraš sve no sem naravno

Do you want the Social
Security Administration to
assign you a SSN and issue a
card? (You must answer YES
to question 43b. to receive a
number and a card.)

Odgovoriš Yes(ja sam tako) i 43b. Yes podrazumeva se,ostalo sve No na 3/4 stranici,a na 1/2 naravno isto ko za vas samo u njihovom licu ništa posebno i naročito,samo polako i opušteno bez žurbe.

vrhunski
01.08.2011, 13:11
Evo kako izgledaju moji podaci

Status: DELIVERED
Last Scan: 7/21/2011 9:50:00 AM DELIVERED WILLIAMSBURG, KY US
Delivered To: WILLIAMSBURG, KY US
Delivery Date: Thursday, July 21, 2011
Delivery Time: 9:50 AM
Delivery Location: DOCK
Signed By: CAMBELL
Carrier: UPS
Service: Next Day Air Early A.M.
Expected: Jul. 21, 2011 10:00 AM

i kod mene je neka Cambel :D al izgleda da sam ja oborio rekord od nasih :))

Naja
02.08.2011, 11:25
Poslali formulare Fedexom, uh skupoooo :)) ali zaradit cemo mi to u USA :) iz BiH za USA 92,80 KM

mikiSA
02.08.2011, 14:44
Poslali formulare Fedexom, uh skupoooo :)) ali zaradit cemo mi to u USA :) iz BiH za USA 92,80 KM

Mogla si i EMS (preko BH Poste), doslo bi te 39 KM :) Nema veze, sretno i prati dokle je stigao paket, mislim da si dobila tracking broj.

milosx
02.08.2011, 15:09
Nisi trebala da zuris i da toliko placas. Ja sam bio neinformisan i zurio sam jer sam mislio da cu pre doci na red ako pre papiri stignu, ali posto idu po brojevima aplikacije uopste nije bitno kad ce aplikacija stici.
Ja svakih 10 dana saljem pakete i pisma u USA obicnom postom (i to markice na bubblewrap i u sanduce) i stize svaki unutar 10 dana a kosta ispod 3 evra.

MIA
03.08.2011, 08:04
Ljudi jel imate savjet kako je najbolje slat dokumente?

mikiSA
03.08.2011, 09:44
Ljudi jel imate savjet kako je najbolje slat dokumente?

Mia, ja sam iz BiH poslala bh postom (EMS) doslo me je 40 KM , evo sad gledam kod tebe ima isto to:
http://www.posta.hr/main.aspx?id=1787
Ispalo bi te nekih 216 ili 260 kuna (imas na stranici da izracunas cijene slanja posiljke) http://www.posta.hr/main.aspx?id=194
Jos sam vidjela sada: ako predas ovo u posti cijena ce biti 216 kn, ako ih nazoves pa ti dodju kuci ili na posao po ovo cijena je 260 kn (15% vise?).
Ovdje imas i tracking, kao i u DHL, Fedex ili UPS, samo sto je puno jeftinije.
Sretno sa slanjem!

MIA
03.08.2011, 13:23
Poslali formulare Fedexom, uh skupoooo :)) ali zaradit cemo mi to u USA :) iz BiH za USA 92,80 KM

Mia, ja sam iz BiH poslala bh postom (EMS) doslo me je 40 KM , evo sad gledam kod tebe ima isto to:
http://www.posta.hr/main.aspx?id=1787
Ispalo bi te nekih 216 ili 260 kuna (imas na stranici da izracunas cijene slanja posiljke) http://www.posta.hr/main.aspx?id=194
Jos sam vidjela sada: ako predas ovo u posti cijena ce biti 216 kn, ako ih nazoves pa ti dodju kuci ili na posao po ovo cijena je 260 kn (15% vise?).
Ovdje imas i tracking, kao i u DHL, Fedex ili UPS, samo sto je puno jeftinije.
Sretno sa slanjem!

Hvala na informaciji! Da, puno je bolje tako slati upravo iz razloga da mogu pratit pošiljku.

Renata
03.08.2011, 13:36
Mia,

Fedex ti naplaćuje do 0.5 kg pošiljke od Hrvatske do SAD-a 350,00 kn. To ti je informacija iz prve ruke.

Renata
03.08.2011, 15:38
Mia,

zaboravila sam napomenuti da preporučena pošiljka iz Hrvatske do SAD-a košta 35,00 kn (za jednu kovertu cca 75 g što su ti dokumenti za jednu osobu). Stiže kroz 7-10 dana. Jedino što ne možeš pratiti pošiljku ali ti je puno jeftinije. Za dva tjedna pitaš amere jesu dobili tvoje papire. Možeš poslati i preporučeno sa povratnicom to ti je samo malo skuplje. Ja inače kada šaljem poslovno dokumente van (a dosta radim sa strancima) šaljem preporučeno, Fedexom, DHL, UPS i nisam primjetila neku razliku osim u brzini isporuke

MIA
12.08.2011, 11:38
Evo ja danas konačno poslala papire, ufff..Mislim da ću sad malo lakše spavat. Zadnjih skoro mjesec dana se sve vrtilo oko toga. Btw.. poslala sam ipak EMS-om, izašlo me 216 kn. Dobila tracking broj i sad čekanje..

zeleni1122
12.08.2011, 15:52
Evo ja danas konačno poslala papire, ufff..Mislim da ću sad malo lakše spavat. Zadnjih skoro mjesec dana se sve vrtilo oko toga. Btw.. poslala sam ipak EMS-om, izašlo me 216 kn. Dobila tracking broj i sad čekanje..

ja sam poslao 19.07 i platio oko 40 kn. sutradan je izaslo iz hr i od tada tako stoji stanje na webu.poslao sam sa povratnicom i nadam se da ce skoro stici nazad da vidim kad je stiglo u KCC.

Mr.Marzik
16.08.2011, 22:46
Par pitanja....možda je neko nekad i dao odgovore, ali ja ne mogu da ih pronađem...
Poslao sam dokumenta.
Na koji način ću znati da su dokumenta primljena i prihvaćena u KCC?
Da li negde mogu da proverim status svoje aplikacije?

mikiSA
17.08.2011, 06:54
Par pitanja....možda je neko nekad i dao odgovore, ali ja ne mogu da ih pronađem...
Poslao sam dokumenta.
Na koji način ću znati da su dokumenta primljena i prihvaćena u KCC?
Da li negde mogu da proverim status svoje aplikacije?

napises im email na adresu koja se nalazi u pismu, u njemu moras sve svoje podake koje ti pisu u pismu da navedes:
Case Number: 2012EU000xxxxx
PA Name: Prezime, Ime
Date of Birth: mm/dd/year
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: Drzava
Post: Grad

Nemoj sta izostaviti, onda dodje email u kojem kaze:


When inquiring about the status of your case, you must provide your full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY). For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information.

Odgovor dobijes za dan, dva.

Mr.Marzik
17.08.2011, 08:14
Hvala mikiSA :)
.

Renata
23.08.2011, 22:14
Samo da obavijestim da pošta poslana iz Hrvatske najobičnijom preporučenom pošiljkom (cijena slanja 35 kuna) stiže u nadležnu instituciju za 14 dana (bar je moja tako stigla). Ako niste jako nizak broj pa da dokumenti moraju stići za 2 dana, a niste još papire poslali ovo je jedan od načina i stvarno je cjenovno prihvatljivo.

zoran070
29.08.2011, 13:21
Zdravo prijatelji,
Jas sam iz Makedonije, izvucen sam za zelenu kartu (dvlottery 2012).

Isprintao sam, popunio i pratio putem poshte formulare zaedno sa notification letter i slike za KCC na 4.8.2011. Pratio sam pismo preporuceno, avionski.

Sakam da vam pitam jel znate kad bi moglo da ocekujem odgovor od KCC, t.e prvi kovert? Ove godine znate da dokumenti moramo popuniti i isprintati online pa tek pratiti gi putem poshte.

Mislim da treba da dobijem pismo u kome se objasniva shta da uradim dalje...otprilika znam da treba medicinski test i sve propratno ali se brigam jel ne znam kad ce stici taj nivni odgovor za shta dalje...

hvala odnapred!

case number 2012EU00028***

todorovskimkd
29.08.2011, 13:35
Zdravo prijatelji,
Jas sam iz Makedonije, izvucen sam za zelenu kartu (dvlottery 2012).

Isprintao sam, popunio i pratio putem poshte formulare zaedno sa notification letter i slike za KCC na 4.8.2011. Pratio sam pismo preporuceno, avionski.

Sakam da vam pitam jel znate kad bi moglo da ocekujem odgovor od KCC, t.e prvi kovert? Ove godine znate da dokumenti moramo popuniti i isprintati online pa tek pratiti gi putem poshte.

Mislim da treba da dobijem pismo u kome se objasniva shta da uradim dalje...otprilika znam da treba medicinski test i sve propratno ali se brigam jel ne znam kad ce stici taj nivni odgovor za shta dalje...

hvala odnapred!

case number 2012EU00028***
zoran070 daj mi skajp ke ti objasnam se od kade si od makedonija i jas sum od makedonija preti mi privatna poraka vo koja ke go napises tvojot skajp isto taka jas sum vo oktomvri na intervju pa ke raspravam kako sum pominal pozzz

vrhunski
02.09.2011, 21:51
Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing. KCC is currently scheduling visa numbers below 8,500 for Europe for the month of October. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month.


hehe dobio odgovor posle par sati na Email :)

milosx
02.09.2011, 21:55
Zasto si im pisao ako si vec dobio potvrdu da je preuzeto od T. C.

vrhunski
02.09.2011, 22:00
pa zato sto ti oni potvrde da su primili i da su "prihvatljivi" za dalje procesuiranje :) a i necu nista da prepustam slucaju :)

Renata
03.09.2011, 12:41
I ja sam dobila identičan odgovor kao Vrhunski da su mi papiri zaprimljeni i prihvaćeni (naravno poslala sam im prije toga mail da ih pitam jer pošta stigla i je li sve ok jer ne šalju samoincijativno tu informaciju)

kulovski
03.09.2011, 16:00
pa zato sto ti oni potvrde da su primili i da su "prihvatljivi" za dalje procesuiranje :) a i necu nista da prepustam slucaju :)

Vrhunski,
Da li mi mozes reci kojeg je bio sadrzaj maila, tacnije sta si ih pitao pa su ti odgovorili da tvoj predmet ide dalje u obradu. Unapred zahvalan!

vrhunski
03.09.2011, 16:19
Dear Sir/Madam,

I would like to know if it is possible to get information whether You received the forms I sent You after I was informed through Your web site that I had been one of the randomly selected for further processing in DV program 2012.
I sent documents for myself and my wife as well.

Thank you very much for your assistance.


naravno navedes i podatke broj itd..

feanor997
20.10.2011, 18:07
Pitanje ako neko moze da mi pomogne

- Supplemental Registration for the Diversity Immigrant Visa Program, Form DSP-122: Only the principal applicant needs to complete Form DSP-122.
(znaci popunjava samo osoba koja je dobila?)

- Application for Immigrant Visa and Alien Registration, Form DS-230, Part I and II: The principal applicant and all family members applying for a diversity visa must submit both Part I and II.
(Popunjava osoba koja je dobila i u njoj su vec podatci koje popunjavaju i ostali clanovi porodice ili svako po jednu tu formu?)
help :)

todorovskimkd
20.10.2011, 18:39
Pitanje ako neko moze da mi pomogne

- Supplemental Registration for the Diversity Immigrant Visa Program, Form DSP-122: Only the principal applicant needs to complete Form DSP-122.
(znaci popunjava samo osoba koja je dobila?)

- Application for Immigrant Visa and Alien Registration, Form DS-230, Part I and II: The principal applicant and all family members applying for a diversity visa must submit both Part I and II.
(Popunjava osoba koja je dobila i u njoj su vec podatci koje popunjavaju i ostali clanovi porodice ili svako po jednu tu formu?)
help :)
- Supplemental Registration for the Diversity Immigrant Visa Program, Form DSP-122: Only the principal applicant needs to complete Form DSP-122. (popunjava samo srecni dobitnik)

Application for Immigrant Visa and Alien Registration, Form DS-230, Part I and II: The principal applicant and all family members applying for a diversity visa must submit both Part I and II.(popunjava srecni dobitnik i svaki clan od familije)

Vangelistexas
04.05.2012, 01:32
Ajde da pisemo ovde! Ja bih poslao formulare sutra (Petak, 4.5.2012.), i interesuje me koje usluge, a bezbedne, pruza obicna posta srbije (jer zaista nemam novaca trenutno da saljem fedexima i slicno). Jel bi mogao neko da mi pomogne? :)

milosx
04.05.2012, 01:40
Moj savet je da odes u postu i posaljes najjeftinijom varijantom, i onda za 2 sedmice posaljes email u kentaki da ih pitas da li je stiglo. Ako bas ne stigne ni za 3-4 sedmice onda gledaj druge varijante. Svakako i ne otvore koverte pre septembra tako da nije bitno kad stignu.

curlika
04.05.2012, 02:04
Ajde da pisemo ovde! Ja bih poslao formulare sutra (Petak, 4.5.2012.), i interesuje me koje usluge, a bezbedne, pruza obicna posta srbije (jer zaista nemam novaca trenutno da saljem fedexima i slicno). Jel bi mogao neko da mi pomogne? :)

Malo bolja varijanta ti je preporuceno. No pitaj posto je obicno preporuceno i avionski. Ipak bude posiljka oznacena kao zavedena i redje se desava da se izgubi...(puno puta sam slao i nikad nije) a kada sacuvas ceduljicu koju ispunjavas sa svojim i Kentaki podacima, s njom ides i da proveris posle nekog vrema pa ti na posti mogu reci da li je stigla u Kentaki ili ne.

milosx
04.05.2012, 02:08
Ja sam cesto slao preporuceno, i tracking broj ti je samo dok ne izadje iz srbije, posle ti nicemu ne sluzi, ni na sajtu ni u posti. Na kraju sam sve posiljke na svoju ruku trpao u koverte, lepio markice i ubacivao u zute sanducice kao pre 20 godina, i sve su stizale a placao sam 3-4 puta manje. Ne dam lopovima pare.

noki
04.05.2012, 04:25
Kad sam bila izvucena ,ja sam obicnom postom pustila formulare,i posto nisam znala da uopste treba da se puste,nisam bila dovoljno informisana(to sam saznala tek sa ovog foruma)pustila sam ih sa zakasnjenjem od par meseci.Ali ajde sto sam kasnila sa njima,vec i slike nisam poslala,pa se moja sestra javila ovde u Kentaki i rekli su joj da nema problema da mozemo naknadno da pustimo slike sa tim sto ce na njima da bude komfirmaciski broj.I evo me ovde smo vec godinu i po dana,sve se zavrsilo kao sto treba.Zato polako ne zuri,imas vremena dan ili dva ne menja mnogo,procitaj sve sto te interesuje,popuni pazljivo sve i onda ih pusti obicnom postom ko sto ti kazu ljudi.Posle ako hoces,mozes da kontaktujes Kentaki i da ih pitas dali imaju tvoje papire,Cestitam i Srecno sa celom procedurom!!

Maruko
04.05.2012, 04:56
Pozdrav svima!

Dakle, ako sam dobro razumeo, u kovertu treba da ubacim popunjene formulare, dve slike, i papir sa mojim podacima i bar kodom koji sam odštampao prilikom provere statusa pre 3 dana?

Zanima me da li slike treba da budu kao za pasoš?
Takodje, nisam siguran u vezi adresiranja pisma. Da li na prednjoj strani koverte sa mojom adresom treba da navedem i svoj case number i da zalepim bar kod, i da li adrese treba da štampam ili je dovoljno da ih čitko ručno napišem?

Izvinjavam se ako su mi pitanja malo zaglupasta :) ali želim ovo da odradim što brže i kako treba, tako da ne želim ni najmanji detalj da prepustim slučaju.

Hvala unapred,

Marko

mikiSA
04.05.2012, 05:20
Ajde da pisemo ovde! Ja bih poslao formulare sutra (Petak, 4.5.2012.), i interesuje me koje usluge, a bezbedne, pruza obicna posta srbije (jer zaista nemam novaca trenutno da saljem fedexima i slicno). Jel bi mogao neko da mi pomogne? :)

Posalji EMS postom (to je u okviru poste), jeftinije je od Fedexa tri puta, a isto dobijes tracking number da vidis dokle je posiljka.
http://www.posta.rs/struktura/lat/posalji/ekspres-inostranstvo.asp

mikiSA
04.05.2012, 05:24
Pozdrav svima!

Dakle, ako sam dobro razumeo, u kovertu treba da ubacim popunjene formulare, dve slike, i papir sa mojim podacima i bar kodom koji sam odštampao prilikom provere statusa pre 3 dana?

Zanima me da li slike treba da budu kao za pasoš?
Takodje, nisam siguran u vezi adresiranja pisma. Da li na prednjoj strani koverte sa mojom adresom treba da navedem i svoj case number i da zalepim bar kod, i da li adrese treba da štampam ili je dovoljno da ih čitko ručno napišem?

Izvinjavam se ako su mi pitanja malo zaglupasta :) ali želim ovo da odradim što brže i kako treba, tako da ne želim ni najmanji detalj da prepustim slučaju.

Hvala unapred,

Marko

Slike su 5x5 cm http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/visaphotoreq_5334.html , kao one koje si uploadovao u svojoj aplikaciji, samo isprintane.
Koverta i adresiranje: u desnom donjem cosku koverte KY adresa (fino sve prepisi sa zvanicne stranice), lijevi gornji cosak tvoja adresa, ne treba case number. Moze i rukom da se napise (ako ti je citak rukopis:)
Slanje koverte: preporucujem EMS slanje preko poste Srbije, tri puta jeftinije od DHL, TNT i tako tih, a isto dodje za 7-10 dana sa tracking number.
http://www.posta.rs/struktura/lat/posalji/ekspres-inostranstvo.asp

Maruko
04.05.2012, 06:27
Hvala :)

Sad odoh da se uslikam kod čika fotografa, ovako "svež" posle treće smene :)

Mr.Marzik
04.05.2012, 13:14
Ja sam cesto slao preporuceno, i tracking broj ti je samo dok ne izadje iz srbije, posle ti nicemu ne sluzi, ni na sajtu ni u posti. Na kraju sam sve posiljke na svoju ruku trpao u koverte, lepio markice i ubacivao u zute sanducice kao pre 20 godina, i sve su stizale a placao sam 3-4 puta manje. Ne dam lopovima pare.
Ovo nije tačno.
Preporučenu pošiljku je moguće pratiti i van Srbije.
Treba otići na http://www.postexpress.rs/usluge/pracenje-posiljaka.asp
Uz to slanje nije skupo - košta 200-300 RSD.
Moja preporuka za ovaj vid slanja.

oskark
04.05.2012, 19:11
Traking postom ili post expressom je 2600 din najjeftinije. Tj EMS.
Dok obicna posta izgleda ovako:

Cena po masi: 385 dinara
+ avonski: 175 dinara
+ prenos preporučene pošiljke: 131 dinara
Broj carinskih deklaracija koje treba popuniti za izabranu zemlju je: 2.
Engleski naziv za izabranu zemlju je: UNITED STATES OF AMERICA.

--------------------------------------------------------------------------------
UKUPNO: 691 dinara

Očekivani period prenosa je od 4 dana do 7 dana.

Vangelistexas
04.05.2012, 20:02
Ja sam danas poslao preporucenom postom, avionski. Izaslo me je 270 dinara, i dobio sam broj kojim mogu da pratim status posiljke dok ne stigne u USA :)

milan63
04.05.2012, 22:14
evo i mog pitanja:na ovom sajtu je objasnjeno da na dokumentima dsp122 i ds230 u gornjem desnom uglu treba upisati casa number.kada se otvori aplikacija za popunjavanje tih dokumenata ne postoji mogucnost da se preko racunara tu upise taj broj.da li trebamo rucno upisati broj u gornjem desnom uglu ili je to vazilo za starija dokumenta,posto vidim da postoji razlika u odnosu na ona dokumenta na kojima je objasnjena procedura

Milosdv
04.05.2012, 23:02
evo i mog pitanja:na ovom sajtu je objasnjeno da na dokumentima dsp122 i ds230 u gornjem desnom uglu treba upisati casa number.kada se otvori aplikacija za popunjavanje tih dokumenata ne postoji mogucnost da se preko racunara tu upise taj broj.da li trebamo rucno upisati broj u gornjem desnom uglu ili je to vazilo za starija dokumenta,posto vidim da postoji razlika u odnosu na ona dokumenta na kojima je objasnjena procedura

Tačno je da ne možeš da upišeš broj ALI otvoriš blanko Word i upišeš broj u gornjem desnom uglu pa odštampaš na običnom papiru i uporediš ta dva papira pa ako je ok onda ubacič DS.. u štampač i odštampaš samo broj.

Pozdrav

Maruko
04.05.2012, 23:10
Tačno je da ne možeš da upišeš broj ALI otvoriš blanko Word i upišeš broj u gornjem desnom uglu pa odštampaš na običnom papiru i uporediš ta dva papira pa ako je ok onda ubacič DS.. u štampač i odštampaš samo broj.

Pozdrav

Pa ti si mozda najkorisnija osoba na ovom sajtu :))) Inace da nije bilo ovog pitanja, i tvog odgovora, ja bih sutra poslao dokumenta bez case number-a :)

Ja sam klasican primer da Bog budale cuva :)

Hvala na pomoci!!!!!

Milosdv
04.05.2012, 23:39
Pa ti si mozda najkorisnija osoba na ovom sajtu :))) Inace da nije bilo ovog pitanja, i tvog odgovora, ja bih sutra poslao dokumenta bez case number-a :)

Ja sam klasican primer da Bog budale cuva :)

Hvala na pomoci!!!!!


Svi smo korisni samo da se postavljaju pitanja tamo gde treba :grin: da bi i ostalima ubuduće koristilo.
Polako i opušteno.

Pozdrav

milan63
04.05.2012, 23:53
cudno mi je da na zvanicnom uputstvu nigde ne stoji da je potrebno upisivati taj broj vec sam to ovde video od pojedinih clanova.ali ipak cu za svaki slucaj i ja upisati

Milosdv
05.05.2012, 00:08
cudno mi je da na zvanicnom uputstvu nigde ne stoji da je potrebno upisivati taj broj vec sam to ovde video od pojedinih clanova.ali ipak cu za svaki slucaj i ja upisati

Aj pročitaj potvrdu gde ti piše broj...
"Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to the Kentucky Consular Center."

Vangelistexas
05.05.2012, 01:46
Ok, sada je vec malo kriticno. Ja to nisam uradio. Sta se desava u tom slucaju, da li neko zna?

Maruko
05.05.2012, 02:14
Evo malo sam pretrazio neke strane forume i nasao sam da cak i na slike treba da se na poledjinu napise case number, ime i prezime, a za potpisivanje da se koristi crna hemijska. SVAKO pitanje na koje nemamo konkretan odgovor treba da oznacimo sa N/A, a ako negde mora rucno da se dopise (meni nije htelo u programu da stavi N/A tamo gde treba da idu brojevi) takodje se mora koristiti crno mastilo. Ukoliko ste iz Srbije, a ne pripadate Vojvodini ili Kosovu, u polje "Province" OBAVEZNO napisite Central Serbia, nemojte to ostavljati prazno.

JA cu jos jednom da se zahvalim do neeeeeeeeeeeeebaaaaa korisnicima milan63 i milosdv, jer da oni nisu pokrenuli to pitanje, ja bih sutra (tj. danas, malo kasnije, haha) poslao delimicno popunjena dokumenta.
Toliko od mene za sad.

Pozdrav

noki
05.05.2012, 02:16
I ja nisam to uradila,vec ko sto sam napisala i ranije,posto sam sve izokrenuto pustila,formulare kasno i to bez fotografija.Moja sestra se javila u Kentaki negde posle dve-tri nedelje od kada su bili poslati formulari,i izdiktirala mu nas komfirmaciski broj.Svi su bili mnogo ljubazni i pristupacni i nisam imala nikakvog problema.

Maruko
05.05.2012, 02:18
Ok, sada je vec malo kriticno. Ja to nisam uradio. Sta se desava u tom slucaju, da li neko zna?

Vangelis, posalji jos jednom, ovaj put lepo i pazljivo popuni, sta mozes da izgubis kad kosta 270 din :) Ozb sad, mislim da nema preterano veze, jer si izmedju ostalog poslao i papir sa bar code-om i case number-om... Evo ja to drzim pesnice da sve bude u redu!!! :)

noki
05.05.2012, 02:22
Telefonski broj ces naci na dnu ove stranice http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1322.html Ako imas bilo kakve sumnje u vezi poslatih dokumenata,ne ustrucavaj se da se javis.Mogu da ti kazem da smo se ja i moja sestra javili nekih 4-5 puta,mnogo su usluzniji nego sluzbenici kod nas.Daj malo vremena papirima da stignu i javi se ako mislis da si zaboravio bilo sta.Srecnooo!!

Vangelistexas
05.05.2012, 02:35
Hvala puno, mnogo mi je lakse! Subotom verovatno ne rade, ali probacu sutra da ih okrenem, po ranom njihovom vremenu. Mislim, samo sam to zaboravio da specifikujem, ali se moj case number nalazi na prvoj strani DSP-122 formulara koji se nalazi na vrhu od 7 dokumenata koje sam poslao danas. Svakako sam im poslao mail, ali cu ih za svaki slucaj zvati sutra! Hvala puno! :)

Vangelistexas
05.05.2012, 02:38
E da, inace, procesljao sam inostrane forume, gde ljudi kazu da je case number u gornjem desnom uglu cisto radi predostroznosti da se papiri ne bi zagubili, ne predstavlja nikakvu drugu formalnost. Nadam se da ce sve biti ok. I da, nisam napisao Central Serbia u Province, jer sam rodjen u Beogradu...mada cisto sumnjam da oko toga mogu praviti problem...svejedno cu da ih pitam.

Maruko
05.05.2012, 02:42
...mada cisto sumnjam da oko toga mogu praviti problem...

Znas kako kazu nasi stari, "Bolje spreciti nego leciti" ;) Nije mi se pokvarila tastatura, a verujem ni tebi, od par dodatnih reci :D

noki
05.05.2012, 02:43
Hvala puno, mnogo mi je lakse! Subotom verovatno ne rade, ali probacu sutra da ih okrenem, po ranom njihovom vremenu. Mislim, samo sam to zaboravio da specifikujem, ali se moj case number nalazi na prvoj strani DSP-122 formulara koji se nalazi na vrhu od 7 dokumenata koje sam poslao danas. Svakako sam im poslao mail, ali cu ih za svaki slucaj zvati sutra! Hvala puno! :)

Ako imas tvoj (cn) na bilo kojoj strani,ne treba da panicis,imaju oni i tvoj (bar cod),opusti se i cekaj da tvoj broj dodje na red.Najbolje je da bukvalno sledis instrukcije,ali ne verujem da bi takav mali propust promenio tvoj status.

milan63
05.05.2012, 05:56
ja sam popunio papire,a broj rucno hemijskom dopisao. gde je moglo stavljao sam N/A gde nije moglo ostavljao sam prazno i to mu je to.danas ubacujem slike i to cu one iste koje sam slao prilikom podnosenja prijave za zelenu kartu i pravac posta...

milan63
05.05.2012, 11:14
otisla koverta.poslao sam je na najobicniji nacin u posti i izaslo me je 368din. dali su mi neki broj i uspomoc njega mogu da pratim posiljku...eto,pa tamo za desetak dana saljem pismo u kentacky da proverim da li je koverta stigla. eto i to smo sredili

neverovatnojeto
05.05.2012, 15:37
otisla koverta.poslao sam je na najobicniji nacin u posti i izaslo me je 368din. dali su mi neki broj i uspomoc njega mogu da pratim posiljku...eto,pa tamo za desetak dana saljem pismo u kentacky da proverim da li je koverta stigla. eto i to smo sredili

Kakvo pismo brate? pa valjda samo preko broja proveris da li je stiglo i to je to... ZNam da nije vezano za temu i izvinjavam se ali me zanima kolike su sanse u procentima da se dobije gc ako si regularana, tipa srednja skola, papiri da sve bude cisto. poz

milan63
05.05.2012, 20:38
izvinjavam se,mislio sam na e-mail u kome cu ih pitati da li su primili moju kovertu.nasao sam ovde na forumu da je neko to radio i da su mu za dan dva odgovorili

neverovatnojeto
05.05.2012, 21:55
Ljudi ajde neka pomoc molim vas
1.kad popunjavam za skole jel treba da napisem dve osnovne posto sam menjao,i dva faksa posto sam i to menjao?
2. Mesto za potpis na svim dokumentima... vidm da je u onom objasnjenju samo iskucano ime, tamo gde pise signature of aplicant? Znaci ne mora potpis nego samo iskucam i to na svim
poz

neverovatnojeto
05.05.2012, 22:02
Neznam koja je fora ali ladno ne mogu da popunjavam dokumenta nemam pojma da li je do adobe-a ali 2 puta sam ga instalirao....jel moze da se odstampa blanko pa da se iskuca ili prvo moram da popunim pa stampam?

milan63
05.05.2012, 22:08
negde sam procitao da mozes da blanko stampas pa da naknadno upises potrebne informacije.za skole ne znam,ali mislim da nije greska da sve ispises.ja sam potpis istampao kao sto je objasnjeno na ovom sajtu

ivanmilosavljevic
05.05.2012, 22:13
Neznam koja je fora ali ladno ne mogu da popunjavam dokumenta nemam pojma da li je do adobe-a ali 2 puta sam ga instalirao....jel moze da se odstampa blanko pa da se iskuca ili prvo moram da popunim pa stampam?

Skini aplikaciju NITRO PDF,provereno kucas sta god zelis na pdf list...Javi si na private ako treba pomoc

neverovatnojeto
05.05.2012, 22:36
Hvala Milane, hvala Ivane...samo mi jos reci burazeru gde si citao to za potpis...brate ubi me neka paranoja da ne zajebem nesto :D

milan63
05.05.2012, 23:20
video sam ovde na ovom sajtu onaj primer uradjenih obrazaca gde je onaj lik otkucao svoj potpis i kaze da mu je to prosli

Vangelistexas
07.05.2012, 14:40
Zvao sam Kentaki. Nema problema sto u gornjem desnom uglu nema case number, kaze devojka: this won't affect your case at all, sir :))

Eto, to je to :)

ivanmilosavljevic
09.05.2012, 22:32
Poslao prvu kovertu danas,tezina 54 grama.Nadam se da je sve ispravno napisano,proverio sam hiljadu puta...:inluv::inluv:

bubamarica
10.05.2012, 12:42
Zanima me da li pre popunjavanja prve koverte treba obavestiti Kentaki da vam je bračni status promenjen iz single u marrried u odnosu na kad ste se prijavljivali za lutriju?

Ili najnormalnije popunjavam obrasce za sebe i supruga, a tek kasnije šaljem bračni list i šta je već potrebno?

Milosdv
10.05.2012, 13:11
Popuniš dokumenta sa trenutnim statusom (ako si menjala prezime) pošalješ za oboje dokumenta, napišeš (odštampaš) na jednom papiru u par rečenica da ste se venčali (datum, ovo ono...) i pošalješ Internacionalni venčani list.

Proveris 1000 puta jesi sve stavila u kovertu heheh :grin:

Pozdrav

bubamarica
10.05.2012, 16:18
Na formularu DS-230 koji sam skinula sa njihovog sajta pise u gornjem desnom uglu EXPIRES: 02/29/2012

Jel to ne pravi problem :blink:

Nele
10.05.2012, 16:38
Poslao danas. Sad čekam i nadam se. :bravo:

@bubamarica

Piše negde u tim silnim pravilima da nema veze datum. Pročitao sam negde.

bubamarica
11.05.2012, 14:38
Jos jedno pitanje- nije kasno poslati dokumenta do kraja maja?
Jel utice to na vreme kada salju drugu kovertu i zakazivanje intervjua?
Ili je ipak do broja 12xxx

pedjaas
15.05.2012, 00:04
Hej ekipa, da li neko ima situaciju da mu je različita adresa u ličnoj karti i pasošu?

Ja sam promenio mesto prebivališta - i u l.k. mi je nova adresa.

U pasošu je još uvek stara adresa - nisam vadio novi pasoš, što zbog procedure, što zbog viza koje su aktivne u ovom pasošu a ne znam kakva im je sudbina u slučaju poništenja pasoša.

Smatrate li da treba da upisujem adresu iz L.K. (tu trenutno živim i ona je ista kao adresa moje devojke-od-juče-supruge :) ) ili adresu iz pasoša kao relevantnijeg dokumenta?

Takođe - mali off topic - kako se šalje poruka nekom korisniku foruma? :)

milosx
15.05.2012, 00:13
@bubamarica
Imas fore do septembra, svakako nece ni otvoriti koverte do tada. Ne postoji vise druga koverta.

@pedjaas
Adresa je potpuno nebitna. U pasosu mi je adresa koja ne postoji u mom gradu, neko je u supu izmislio; u licnoj mi je opet druga adresa koja opet nije moja, a u ambasadi u sarajevu sam im rekao da zivim u beogradu, jer tu i zivim.

Svakako ti nista ne salju na adresu.

Samo opusteno, sve je sad formalnost i takvi detalji su potpuno nebitni.

ivanmilosavljevic
15.05.2012, 09:50
Kako cemo sada biti obavesteni,tacnije sta je zamena za drugu kovertu???:wtf:

marton
15.05.2012, 10:29
Kako cemo sada biti obavesteni,tacnije sta je zamena za drugu kovertu???:wtf:

Ako se ne varam (neka me netko ispravi ako grijesim), mislim da cca 60 dana prije interviewa dobijes email da je doslo do promjene statusa sa tvojim caseom. Nakon toga provjeris svoj CN broj na webu i vidjet ces daljnje upute za proceduru i datum kada ti je zakazan interview. Nakon toga obavis lijecnicki, prikupis sve papire i cekas interview. Nije naodmet usput pratiti i visa bulletin, cisto za slucaj sigurnosti.

Milosdv
15.05.2012, 12:00
Ako se ne varam (neka me netko ispravi ako grijesim), mislim da cca 60 dana prije interviewa dobijes email da je doslo do promjene statusa sa tvojim caseom. Nakon toga provjeris svoj CN broj na webu i vidjet ces daljnje upute za proceduru i datum kada ti je zakazan interview. Nakon toga obavis lijecnicki, prikupis sve papire i cekas interview. Nije naodmet usput pratiti i visa bulletin, cisto za slucaj sigurnosti.

Tačno :grin:
Nakon promene statusa za sva dodatna pitanja treba kontaktirati ambasadu u koju idete na intervju.

ivanmilosavljevic
15.05.2012, 12:02
Treba nam onaj pin iz Raiffeisn banke za bilo koji poziv,kad se zove ambasada???

mikiSA
15.05.2012, 12:07
Treba nam onaj pin iz Raiffeisn banke za bilo koji poziv,kad se zove ambasada???

Ne, to je samo za turisticke/ne imigrantske vize.
nadji broj IV odjela u ambasadi i taj broj zovi.

ivanmilosavljevic
15.05.2012, 12:10
Hvala.I dalje imam trip da nisam lepo popunio formulare,hoce li mi reci ako sam negde pogresio,odnosno hocu li biti obavesten email-om?

milosx
15.05.2012, 12:19
Meni je dosao email sa obavestenjem i linkom sa uputstvima.

ivanmilosavljevic
15.05.2012, 12:20
[QUOTE=milosx;29596]Meni je dosao email sa obavestenjem i linkom sa uputstvima.[/QU
Kako mislis?

milosx
15.05.2012, 12:25
Ovo mi je stiglo na email koji sam napisao u prijavi na lutriju:
XXX, MILOS:
You have received this email notification to inform you that you have updates available at http: //www.dvlottery.state.gov/ESC. Please log in using your conformation number from your original application to complete further processing.

Ulogujes se u onu istu stranicu gde si proverio da se izvucen, i sada tamo umesto congratulations stoji datum zakazanog intervjua i link
http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html

ivanmilosavljevic
15.05.2012, 12:29
To sam shvatio.Posle koliko vremena ti se to pokazalo?

milosx
15.05.2012, 12:34
13.2. sam dobio obavestenje, ulogovao se i nasao 13.4. za datum intervjua, tacno 2 meseca pre. Potrazi listu koju je napravio vrhunski pa ces videti kad je ko dosao na red. Sve ti pise na ovim stranicama, a nema toga mnogo.
Izvucen si, dobijes mail, sakupis papire i pojavis se na intervjuu, to je to.

pedjaas
26.05.2012, 01:59
Poslata koverta pre 2 dana, i sada svakog časa proveravamo kako pošiljka napreduje :)

Sada postaje BAŠ uzbudljivo! Toliko smo se ubacili u trip i planiranje da jednostavno NE SME ništa naopako da se desi!

Omašili smo broj telefona i email adresu tamo pri kraju gde se traže "Petitioner" podaci. Umesto da stavim devojkin, ostavih svoj telefon i email, ali je njeno ime i prezime i adresa. Kontam da nema šanse da to bude problem. Realno, možemo da koristimo isti email i telefon. :naughty:

Ne znam gde drugde ovo da napišem, pa ću ovde - ovaj FORUM je neprocenjiv izvor informacija, i totalni respect za autora i sve koji doprinose na ovako kvalitetan način.

ivanmilosavljevic
26.05.2012, 09:14
Tako je i meni bilo,mada iz dana u dan postajes svestan i trezveniji.Popustice te za koji dan,ali osecaj je prelep.Ustajes sa osmehom,i kazes pa nije ovo samo san.IDEMO!

ivanmilosavljevic
26.05.2012, 09:44
Poslata koverta pre 2 dana, i sada svakog časa proveravamo kako pošiljka napreduje :)

Sada postaje BAŠ uzbudljivo! Toliko smo se ubacili u trip i planiranje da jednostavno NE SME ništa naopako da se desi!

Omašili smo broj telefona i email adresu tamo pri kraju gde se traže "Petitioner" podaci. Umesto da stavim devojkin, ostavih svoj telefon i email, ali je njeno ime i prezime i adresa. Kontam da nema šanse da to bude problem. Realno, možemo da koristimo isti email i telefon. :naughty:

Ne znam gde drugde ovo da napišem, pa ću ovde - ovaj FORUM je neprocenjiv izvor informacija, i totalni respect za autora i sve koji doprinose na ovako kvalitetan način.
To ti nije problem,ma ko proverava tvoj mail ili telefon.Upisujes ga cisto radi reda...Ja imao neku dilemu,dal' sam trebao tako,i jos neke sitnice.Pa poslao e-mail ambasadi.
Odgovor je glasio:Sve dok su odgovori istiniti,ne morate da brinete.O diskvalifikaciji odlucuje konzulat a ne KCC.
Od tada sam iskulirao,sto se tice onog straha.

bubamarica
30.05.2012, 22:24
Imam pitanje za one koji su slali postom preporuceno :)
Kako pratite svoju pošiljku?
Meni čika iz pošte rekao stići će mi povratnica kad izađe iz Srbije,i nista drugo!

Daliborable
30.05.2012, 23:29
Imam pitanje za one koji su slali postom preporuceno :)
Kako pratite svoju pošiljku?
Meni čika iz pošte rekao stići će mi povratnica kad izađe iz Srbije,i nista drugo!

Ma ne moze s da pratis. Jedino da posaljes mail u kentaki i njih da pitas. Sacekaj na buletingu da dodjes na red pa ako ti se ne jave obavezno pitaj. Bar tako ja mislim...

ivanmilosavljevic
30.05.2012, 23:47
Thank you for your inquiry.

Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow two to four weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.

Odgovor KCC-a na moje pitanje da li su dobili kovertu.

dejanmaksa
31.05.2012, 11:30
Bubamarica,
Ako si posiljku poslal preporuceno klasicno u posti, potreban ti je broj koji si dobila kada si poslala posiljku i mislim da je ovo sajt za pracenje posiljke u USA
https://www.usps.com/, prosle godine sam i ja slao klasicnom postom i mislim da je to sajt preko koga pratis posiljke. Moja posiljka je stigla posle 21 dan na odrediste.
Inace, ako sam promasio sajt, probaj da izguglas koje su glavne poste u Americi, i da preko njih pokusas da pratis posiljku, broj posiljke ostaje isti gde god da se zadesi . Ove godine sam poslao DHL-om pa je posiljka isporucena posle 4 dana. Poslao sam 03.05 a urucena je 07.05 u 10 i 15.

PS. posiljku neces moci da pratis kroz USA dokle god ne stigne u ameriku i bude preuzeta na aerodromu ili kako god da stize.

passenger
31.05.2012, 12:47
Klasicnu preporucenu posiljku poslatu preko nase poste mozete pratiti preko R broja, koji vam stoji na potvrdi o prijemu. Sve se prati preko sajta nase poste, nema potrebe da trazite dalje ;)

ivanmilosavljevic
31.05.2012, 23:51
Klasicnu preporucenu posiljku poslatu preko nase poste mozete pratiti preko R broja, koji vam stoji na potvrdi o prijemu. Sve se prati preko sajta nase poste, nema potrebe da trazite dalje ;)
Sajt za pracenje vase posiljke.Cena 264 din preko poste.
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp
Poslao sam 9.05,stigla 17.05...

pedjaas
02.06.2012, 15:44
Kovertu poslao preporučeno preko pošte, i pratio uz pomoć linka koji je Ivan postavio u poruci iznad. Stiglo posle 8 dana, i sve vreme sam mogao da pratim :)

Ali avaj... Shvatili smo u medjuvremenu (mada nismo 100% sigurni) da postoji mogućnost da nismo poslali papir sa bar kodom. Poslao mail sa pitanjem kako da pošaljem dopunu... Još nema odgovora. Bitno da smo 19293847446 puta proverili da li smo sve dobro popunili.... a ovo zaboravili... :nene:

bubamarica
08.06.2012, 22:57
Poslala 1.kovertu 30.maja, urucena je 7.juna u 09.58, potpisnik KCC
Pratila sam posiljku i preko postinog sajta , a i preko usps :)

Loperamid
12.06.2012, 15:55
Jedno pitanjce za vas sto ste poslali formulare... posto pise za ona dva dokumenta da se posalju unsigned, to se polje se ostavlja prazno? I datum isto?
Mislim ovo bi bilo logicno, ali u onom primeru sa popunjenim formularima ovde na sajtu, lik je tu upisao ime i prezime.

mikiSA
12.06.2012, 20:00
Jedno pitanjce za vas sto ste poslali formulare... posto pise za ona dva dokumenta da se posalju unsigned, to se polje se ostavlja prazno? I datum isto?
Mislim ovo bi bilo logicno, ali u onom primeru sa popunjenim formularima ovde na sajtu, lik je tu upisao ime i prezime.

Ako si dobro procitao uputstvo, samo drugi dio DS 230 se ne potpisuje, sve ostalo se potpisuje.
:drool:

ivanmilosavljevic
13.06.2012, 21:01
Ako si dobro procitao uputstvo, samo drugi dio DS 230 se ne potpisuje, sve ostalo se potpisuje.
:drool:
Pa ne potpisuje se samo kod forme ds230 onaj poslednji list.

mikiSA
13.06.2012, 23:06
Covjek hoce da posalje sve dokumente nepotpisane.
Ja mu govorim da se sve potpisuje (zavisi koliko ih ima koji salju sa njim) osim DS 230 drugi dio koji se ne potpisuje.
Znaci ako je on izvucen on potpisuje i DSP 122 i DS 230 (1 dio) a ako jos ima zenu i djecu oni potpisuju prvi dio DS 230. Stvarno ne znam sta je tu komplikovano da se shvati.

feanor997
14.06.2012, 10:41
Ako si dobro procitao uputstvo, samo drugi dio DS 230 se ne potpisuje, sve ostalo se potpisuje.

Pa ne potpisuje se samo kod forme ds230 onaj poslednji list.

Zar miki to vec nije rekla u svom postu a ti samo potvrdjujes?

neajkan
27.06.2012, 09:13
Cao, zanima me da li neko zna do kada je rok da se posalje prva koverta?
izvucen sam prvog maja ove godine i jos nisam poslao dokumenta. Da li treba da cekam neki maili ili sam saljem, stampam sa nete? Drugar mi e rekao da treba da cekma neki mail ali je on prosle godine dobio pa sam se uplasio da je procedura promenjenja. Moj brroj je trocifreni te se nadam da je to prednost.
Poz i hvala

Loperamid
27.06.2012, 14:59
Posalji sto pre. Ni ja nisam zurio, moja koverta je juce stigla u KCC. Inace sam trocifren kao i ti. Valjda ce sve biti OK.

exciterka
06.03.2013, 21:45
Ovo pitanje oko posla u poslednjih pet godina.
Nisam radila pre nigde sem u porodicnom restoranu, za to vreme sam studirala. Sta ako mi traze radnu knjizicu, a nema nista u njoj?

I sad radim za Princess. Sta da napisem?

exciterka
07.03.2013, 00:26
Sviđa mi se što ovde niko neće da pomogne i što se svi prave pametni.

ivanmilosavljevic
07.03.2013, 00:34
Ovo pitanje oko posla u poslednjih pet godina.
Nisam radila pre nigde sem u porodicnom restoranu, za to vreme sam studirala. Sta ako mi traze radnu knjizicu, a nema nista u njoj?

I sad radim za Princess. Sta da napisem?
Nemas potrebe da pominjes radno iskustvo ako imas minimalne uslove(8god osnovna+4 srednja)..Tebe su izvukli u dodatnom izvlacenju?

exciterka
07.03.2013, 00:37
Nemas potrebe da pominjes radno iskustvo ako imas minimalne uslove(8god osnovna+4 srednja)..Tebe su izvukli u dodatnom izvlacenju?
je l možeš da me dodaš na skajp, molim te. baš sam se uspaničila oko ovih pitanja.

ivanmilosavljevic
07.03.2013, 00:41
je l možeš da me dodaš na skajp, molim te. baš sam se uspaničila oko ovih pitanja.
Ma opusteno,samo polako.Kazi mi kada su te izvukli?

exciterka
07.03.2013, 00:43
U dodatnom izvlačenju.
Ja imam C1 D vizu i poenta je što sam avionom išla iz Majamija kući u januaru.
Ako napišem da imam moraću da je opravdam, verovatno.
A sad se ukrcavam u Los Anđelesu. Ne znam šta da radim zaista

ivanmilosavljevic
07.03.2013, 00:47
U dodatnom izvlačenju.
Ja imam C1 D vizu i poenta je što sam avionom išla iz Majamija kući u januaru.
Ako napišem da imam moraću da je opravdam, verovatno.
A sad se ukrcavam u Los Anđelesu. Ne znam šta da radim zaista
Ako mozes da dokazes posao koji radis za Princess,npr fotokopiju ugovora onda nema problema.Ipak upisi sve kako jeste.Ja sam u formama upisao poslove koje sam radio na work&travel isto za Princess.Sve u svemu,njih zanima tvoja diploma i tvoje obrazovanje,naravno i da si se uredno vracala kuci.

exciterka
07.03.2013, 00:50
Ako mozes da dokazes posao koji radis za Princess,npr fotokopiju ugovora onda nema problema.Ipak upisi sve kako jeste.Ja sam u formama upisao poslove koje sam radio na work&travel isto za Princess.Sve u svemu,njih zanima tvoja diploma i tvoje obrazovanje,naravno i da si se uredno vracala kuci.

Imam kopije ugovora potpisane, i naravno ovaj novi. E sad mi reci, u kom odeljku da napišem, kontam na ovom gde piše u poslednjih 10 godina?

ivanmilosavljevic
07.03.2013, 00:52
Imam kopije ugovora potpisane, i naravno ovaj novi. E sad mi reci, u kom odeljku da napišem, kontam na ovom gde piše u poslednjih 10 godina?
Ne poslednjih 10 vec pise 5.Tu upisi sve kako jeste,i kad budes isla na intervju cisto ponesi fotokopije ugovora,ali siguran sam da te nece ni pitati za to.
Koji ti je case number?

exciterka
07.03.2013, 00:55
Ne poslednjih 10 vec pise 5.Tu upisi sve kako jeste,i kad budes isla na intervju cisto ponesi fotokopije ugovora,ali siguran sam da te nece ni pitati za to.
Koji ti je case number?

E dobro je, sad mi je malo lakše.


2013EU00030xxx

exciterka
07.03.2013, 00:55
Ne mogu da ti odgovorim na privatnu poruku, jer si zabranio da te kontaktiramo :==D:

Dome
27.03.2013, 15:35
Mozda cu ispasti smijesan ili vise glup, :D
A za sta saljete formulare,jel' to salju ovi koji su igrali pretprosle godine,koji su naknadno izvuceni ili ... ?

RBSMC
12.05.2013, 20:49
Koverta sa formularima, slikama i barkodom je spakovana i sutra je šaljemo.
Predugo paranoišemo da nešto nismo izostavili, pogrešili i sl.

bozic.ns
13.05.2013, 22:03
Poslata koverta danas preko pošte. Dobio sam tracking number i trazio sam povratnicu. :smil42d2:

ctpubop
14.05.2013, 20:00
Poslata koverta preporucenom posiljkom uprkos izuzetno-nadrndanoj-salterskoj-sluzbenici koja je prvo pokusala da me odbije zato sto nisam naveo ni jedno ime primaoca a zatim se pravila luda kada sam pitao za broj za pracenje posiljke. Sva sreca sefovica smene je bila prisutna pa je resila svih dilema.

Ali, ne nerviram se ja. Izdrzacu jos ovo malo. :)

RBSMC
15.05.2013, 16:00
Moja koverta je stigla. Upravo sam proverio i trebalo joj je ukupno 56 sati da stigne (DHL-om).

bozic.ns
15.05.2013, 18:56
Ja na svakih par sati proveravam dokle je stigla posiljka. Pre tri dana sam poslao i jos uvek je u BG. :smrc:

SEEUSAIC
15.05.2013, 19:09
Ja na svakih par sati proveravam dokle je stigla posiljka. Pre tri dana sam poslao i jos uvek je u BG. :smrc:

Idi na USPS tracking i ukucaj tracking number (ako je u pitanju EMS).

oskark
16.05.2013, 02:47
Meni je trebalo 8 dana da stigne posiljka. Tacnije ja sam slao preporuceno avionom. Nemoj da brines, sticice ti. Vazno je da imas kako da proveris.

Zana
16.05.2013, 03:48
Ja na svakih par sati proveravam dokle je stigla posiljka. Pre tri dana sam poslao i jos uvek je u BG. :smrc:

Mozda je i tvoja koverta kao i nasa na customs u NY: prevrnulo mi se u stomaku kad sam procitala da otvaraju posiljke sa sve "obecanjem" da ce sve oni to da upakuju "kako je bilo" :( i tamo je tri dana vec...

Inside@22
16.05.2013, 08:32
Mi poslali 6.5.2013. preporučeno s povratnicom avionom iz Zagreba. Cijena 40 i nešto sitno kuna.
Dobije se tracking number s kojim možete pratiti pošiljku na posta.hr dok ide po hrvatskoj :wtf:, a kasnije kad stigne u US na usps.com.

Naša stigla prekjučer u New York i sad tamo stoji... :wtf: bar tako kažu...
nadam se da ju nisu zagubili... :no:

Makovi
16.05.2013, 10:04
Mi poslali 6.5.2013. preporučeno s povratnicom avionom iz Zagreba. Cijena 40 i nešto sitno kuna.
Dobije se tracking number s kojim možete pratiti pošiljku na posta.hr dok ide po hrvatskoj :wtf:, a kasnije kad stigne u US na usps.com.

Naša stigla prekjučer u New York i sad tamo stoji... :wtf: bar tako kažu...
nadam se da ju nisu zagubili... :no:

Pozdrav!

I mi smo dobitnici iz HR s triznamenkastim brojem (točnije, moja supruga). Poslali smo 3.5. Stigla je 11.5., ali na usps piše samo "notice left - business closed" jer je bila subota. 13.5. je pisalo delivered. Sad bi trebali navodno promijeniti na onoj stranici gdje smo saznali za dobitak (ESC), ali još se nije ništa promijenilo. Ne znam kad da to očekujemo. Naša je stajala dva dana u NY (8-10.5.), a 10.5 je došla u Louisville, KY, pa je do 13. putovala na odredište.

Inside@22
16.05.2013, 10:29
Pozdrav!

I mi smo dobitnici iz HR s triznamenkastim brojem (točnije, moja supruga). Poslali smo 3.5. Stigla je 11.5., ali na usps piše samo "notice left - business closed" jer je bila subota. 13.5. je pisalo delivered. Sad bi trebali navodno promijeniti na onoj stranici gdje smo saznali za dobitak (ESC), ali još se nije ništa promijenilo. Ne znam kad da to očekujemo. Naša je stajala dva dana u NY (8-10.5.), a 10.5 je došla u Louisville, KY, pa je do 13. putovala na odredište.

Hvala na info za stajanje pošiljke u NY... znači to je normalno da je tamo nekih 2 dana...

što se tiće promjene statusa na ESC stranici, koliko sam ja shvatio, tamo će se to moć provjerit tek od 10. mjeseca 2013. do 9. mjeseca 2014.(Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2014 (October 1, 2013 to September 30, 2014)) neka me kolege forumaši isprave ako sam krivo shvatio...

emilijamak33
16.05.2013, 11:35
Jas gi pustiv prvite formulari na 10-ti Maj i sega ke cekame za intervju no so obzir na toa deka sum golem broj 533xx znam deka ke pocekam dolgo do intervju samo edno me zagrizuva, jas imam sredno obrazovanie od 4 godini a dodeka mojot maz ima 3 godini sredno obrazovanie ne znam dali ke ima problem za toa??? I drugo kako sto slusam trebalo za na intervju da imas garantno pismo od luge sto se vo Amerika, koi sto imat dovolno mesecni primanja za da te primat, :( ????

emilijamak33
16.05.2013, 11:53
I ova za gledanjeto na broevite za intervju na internet na visa bulletin, voopsto ne mi e jasno kako odi procedurata, se prijaviv za mesecen izvestaj na email , vcera dobiv email za visa bulletin za juni 2013 no ne mi e jasno kade se broevite sto se zakazani na intervju???? Ke ve molam za pomos

Salec
17.05.2013, 11:28
Mi smo poslali u ponedeljak 13.05.2013. :grin:

Običnom poštom, preporučeno. Nadam se da će sve biti ok.

Inside@22
17.05.2013, 14:03
Pozdrav!

I mi smo dobitnici iz HR s triznamenkastim brojem (točnije, moja supruga). Poslali smo 3.5. Stigla je 11.5., ali na usps piše samo "notice left - business closed" jer je bila subota. 13.5. je pisalo delivered. Sad bi trebali navodno promijeniti na onoj stranici gdje smo saznali za dobitak (ESC), ali još se nije ništa promijenilo. Ne znam kad da to očekujemo. Naša je stajala dva dana u NY (8-10.5.), a 10.5 je došla u Louisville, KY, pa je do 13. putovala na odredište.

Dobio sam obavijest: Arrival at Unit WILLIAMSBURG, KY 40769 May 17, 2013 7:48 am

Jel to znaći da je koverta isporučena??
Fala...

DD mak
18.05.2013, 09:38
Meni je trebalo 8 dana da stigne posiljka. Tacnije ja sam slao preporuceno avionom. Nemoj da brines, sticice ti. Vazno je da imas kako da proveris.

I ja sam juče poslao preporučeno, avionom. Kako mogu da proverim kad i da li je stigla?

oskark
21.05.2013, 08:24
I ja sam juče poslao preporučeno, avionom. Kako mogu da proverim kad i da li je stigla?

Izvini sto nisam stigao pre da ti odgovorim.

Imas na postinom sajtu link http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp

U polje ukucas broj posiljke koji si dobio iz poste, a to ide "rs123456" neki broj, zaboravio sam kako to izgleda. I tamo ti izbaci dokle je posta stigla:naughty:

sazi
21.05.2013, 10:13
Izvini sto nisam stigao pre da ti odgovorim.

Imas na postinom sajtu link http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp

U polje ukucas broj posiljke koji si dobio iz poste, a to ide "rs123456" neki broj, zaboravio sam kako to izgleda. I tamo ti izbaci dokle je posta stigla:naughty:

Tako moze da se prati samo do odlaska iz zemlje, odnosno poslednje sto pise otpremljeno iz izmenicne poste. Nakon toga treba ici na sajt USPS, izabrati opciju Track&Confirm. Tu upisete broj koji ste dobili u posti RR...........RS i dobijete informaciju gde vam se sada nalazi pismo. Mozete cak da izaberete opciju da vam obavestenja o tranzitu poste stizu na mail. Neko je vec pisao i evo ja potvrdjujem da pisma koja stignu u Njujork tamo stoje cela dva dana.

bozic.ns
21.05.2013, 11:34
Pošiljka stigla u Kentaky Consular Center tačno za 7 dana. Potpisao neki/neka TCAMPBELL... Koverta poslata preko pošte 13.05. Takodje potvrdjujem da koverta stoji u NY 2 dana. Sledeći korak je da im pošaljem mail sa upitom da li je sve ok.

sazi
21.05.2013, 11:39
Pošiljka stigla u Kentaky Consular Center tačno za 7 dana. Potpisao neki/neka TCAMPBELL... Koverta poslata preko pošte 13.05. Takodje potvrdjujem da koverta stoji u NY 2 dana. Sledeći korak je da im pošaljem mail sa upitom da li je sve ok.

Kako si dosao do informacije o prijemu, prateci USPS ili drugacije?

bozic.ns
21.05.2013, 13:58
Tako je, pratio sam dok je koverta bila u Srbiji preko sajta pošte http://posta.rs, a posle preko http://usps.com

oskark
21.05.2013, 19:45
Kada sam ja slao, samo sam iskljucivo proveravao preko posta.rs sajta i redovno su mi pisali gde je update. Nisam ni isao na usps. Barem je tako bilo prosle godine.

@bozic.ns

Za proveru dali je stigla posta mora da se ceka, mozes da proveris ali dobices isti odgovor kao i svi, da probas posle 4 nedelje od prilike. Ja sam tek posle mesec dana dobio odgovor da je posta primljena i da je sve ok.

oskark
21.05.2013, 20:07
Evo bas sam preturao po stvarima i nasao sam svoj broj. a evo sa postinog sajta http://i41.tinypic.com/33lngid.gif


PS, slucajno ili ne sutra 22. maja mi stize zelena karta, na isti dan kada je posta pristigla u Kentucky prosle godine :D
(http://i41.tinypic.com/33lngid.gif)

ctpubop
21.05.2013, 21:00
usps.com ima opciju da salje update emailom. Izgleda da funkcionise. evu updavo sam dobio prvi email od njih. Pismo je upravo stiglo u NY:

Shipment Activity Location Date & Time
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Processed through USPS Sort Facility BETHPAGE, NY 11714 May 21, 2013 2:46 pm
Origin Post is Preparing Shipment
Acceptance SERBIA May 14, 2013 11:08 pm
Processed Through Sort Facility BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA May 14, 2013 11:08 pm
Processed Through Sort Facility BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA May 14, 2013 11:08 pm

sazi
22.05.2013, 10:51
Evo bas sam preturao po stvarima i nasao sam svoj broj. a evo sa postinog sajta http://i41.tinypic.com/33lngid.gif


PS, slucajno ili ne sutra 22. maja mi stize zelena karta, na isti dan kada je posta pristigla u Kentucky prosle godine :D
(http://i41.tinypic.com/33lngid.gif)

Interesantno........kod mene je zadnja lokacija koverte izmenicna posta i posle toga nista. Tako su mi i rekli u posti da mogu samo da pratim do izlaska iz zemlje. Na USPS mogu da vidim da je isporuceno, ali ne i ko je potpisnik.
Sve najbolje u USA. Pozdrav

sazi
22.05.2013, 10:55
Evo da se ispravim sada sam ponovo proverila na postinom sajtu. Tabela je dopunjena, pise da je uruceno i potpisnik je JEARLS. Nadam se da je to ok.

via
22.05.2013, 11:43
Poslala kovertu jučer i već sam na ivici nervnog sloma. Pa da li išta u ovoj prokletoj zemlji zaista funkcioniše, ja ne mogu da vjerujem. Na sajtu Pošta Srpske uredno imate opciju za praćenje pošiljke i kad pitate službenicu na šalteru 5 PUTA da li možete pratiti pošiljku do odredišta putem sajta i broja kojeg dobijete prilikom predaje odgovor je; da, naravno (u fazonu pa možeš, šta pitaš 5 puta). Danas provjeravam 10 puta, nema statusa ni da je pošiljka primljena, boj je nepostojeći. :wtf: Nakon poziva na tri broja i razgovora sa ljudima koji uopše ne znaju ni da imaju taj servis dođem do ljubazne gospođe koja mi provjeri pošiljku i kaže da je otišla za Ljubljanu i ne bude joj teško da ode do šefice i provjeri zašto ne mogu pratiti pošiljku putem interneta i dobije odgovor da jednostavno taj servis NE RADI, pošiljka se ne može pratiti na taj način :udri:
U FedEx-u smo dobili informaciju da bi cijena pošiljke bila oko 90KM, i vjerujte mi to je mala cijena za grč koji sada osjećam u želudcu. Dakle, svi koji šaljete iz RS-a moj savjet vam je dajte tih 90KM, bar ćete znati kad ja tačno pošiljka stigla, tko je primio itd. i smanjujete rizik od dobijanja čira na želudci, čime izbjegavate i troškove liječenja u USA. Dakle, kad sve saberete i oduzmete 90KM je mala cijena.:grin:

via
22.05.2013, 12:08
Razmišljam, kad ta pošiljka stigne u Ljubljanu, da li će je oni možda zavesti po broju pa da je mogu dalje pratiti putem USPS-a? Šta mislite?

Inside@22
22.05.2013, 12:26
Razmišljam, kad ta pošiljka stigne u Ljubljanu, da li će je oni možda zavesti po broju pa da je mogu dalje pratiti putem USPS-a? Šta mislite?

Ne... Tek kad dođe u New York ćeš moć pratiti preko USPS-a...

holmes
22.05.2013, 14:06
Razmišljam, kad ta pošiljka stigne u Ljubljanu, da li će je oni možda zavesti po broju pa da je mogu dalje pratiti putem USPS-a? Šta mislite?
Na sajtu Poste RS postoji samo info da je zaprimljena posiljka pod tim brojem tog dana kad sam predao. Nakon 9 dana na USPS sam pronasao da je koverta u NY. 3 dana kasnije dostavljena u prijemnu postu. Eto, sad se opusti i otvori pivce ;)

via
22.05.2013, 18:05
Na sajtu Poste RS postoji samo info da je zaprimljena posiljka pod tim brojem tog dana kad sam predao. Nakon 9 dana na USPS sam pronasao da je koverta u NY. 3 dana kasnije dostavljena u prijemnu postu. Eto, sad se opusti i otvori pivce ;)

Uh, opustila bih se ja kad bi za moju pošiljku bilo ikakvog statusa. Prema sajtu Pošte RS moja pošiljka je nepostojeća. Štaviše, kad sam otišla danas u poštu i napravila opštu pometnju iz odjela "Izmjenična pošta" su mi rekli da uopšte nemaju praksu da unose te podatke na sajt. :wtf::wtf: Na moje pitanje čemu im onda služi opcija praćenja žena je samo slegla ramenima. Na šalteru mi
pak žena kaže da bi u Ljubljani trebali unijeti broj na "neki svoj sajt" pa da onda mogu pratiti. Koji sajt nema pojma, nije nikad ni čula za USPS... Dobila sam kontakt od glavnog otpravnika u odjelu "Izmjenična pošta", Ljubljana (gdje je pošta upućena) da ga nazovem sutra i provjerim kako stoje stvari, a oni će mu službeno poslati mail.
Očekuješ od ljudi koji svaki dan primaju i šalju pošiljke da znaju kako stvari funkcionišu, a njima kad spomeneš track-trace i USPS gledaju te kao da si pao s Marsa. Iz kojeg grada si ti slao papire, jesi išao na avio pošiljku?

DjoleBGD
22.05.2013, 20:03
Jel se pise za ML. ime roditelja kao middle name ?????
Sta pisem za province ako sam u Beogradu jel pisem Srbija ili ostavljam prazno?

cvale
22.05.2013, 20:19
Uh, opustila bih se ja kad bi za moju pošiljku bilo ikakvog statusa. Prema sajtu Pošte RS moja pošiljka je nepostojeća. Štaviše, kad sam otišla danas u poštu i napravila opštu pometnju iz odjela "Izmjenična pošta" su mi rekli da uopšte nemaju praksu da unose te podatke na sajt. :wtf::wtf: Na moje pitanje čemu im onda služi opcija praćenja žena je samo slegla ramenima. Na šalteru mi
pak žena kaže da bi u Ljubljani trebali unijeti broj na "neki svoj sajt" pa da onda mogu pratiti. Koji sajt nema pojma, nije nikad ni čula za USPS... Dobila sam kontakt od glavnog otpravnika u odjelu "Izmjenična pošta", Ljubljana (gdje je pošta upućena) da ga nazovem sutra i provjerim kako stoje stvari, a oni će mu službeno poslati mail.
Očekuješ od ljudi koji svaki dan primaju i šalju pošiljke da znaju kako stvari funkcionišu, a njima kad spomeneš track-trace i USPS gledaju te kao da si pao s Marsa. Iz kojeg grada si ti slao papire, jesi išao na avio pošiljku?

Kada pošiljka izadje iz BiH moguće je pratiti istu od njenog dolaska u Sloveniju pa sve do krajnje destinacije.
Evo odgovora od strane zvanicnog lica Pošta Srpske na moj, po zadržaju veoma oštar protest, na njihovo neažurno poslovanje.

"Poštovani,

putem našeg servisa za praćenje pošiljaka možete pratiti pošiljke samo u našem unutrašnjem saobraćaju, a za praćenje međunarodnih pošiljaka nakon što ih otpremimo ka inostranstvu možete koristiti ovaj servis za praćenje http://www.track-trace.com. U prazno polje unesete broj pošiljke u formatu RRXXXXXXXXXBA, a zatim selektujete državu.

Vaša pošiljka je 13.05. u zaključku broj 184 otpremljena za Sloveniju, jer pošiljke za USA otpremamo u tranzitu preko Pošte Slovenije. Dalje, putem linka koji sam vam gore navela, možete pratiti pošiljku. Trenutno je nema u sistemu praćenja Pošte Slovenije, jer pretpostavljam, još nije otpremljena za USA, ali vjerovatno će biti ili danas u toku dana ili sutra na jutarnjim letovima.

Ukoliko imate dodatnih pitanja, slobodno nas kontaktirajte.

Srdačan pozdrav,

Marija Medarevic
Pošte Srpske a.d.
International Operations and Inquiry Department
Kralja Petra I Karadjordjevica 93
78000 Banja Luka, Republika Srpska
Bosnia and Herzegovina
tel. +387 51 241 579 fax. +387 51 211 055
www.postesrpske.com"

zlokotlokrp
22.05.2013, 21:02
www.17track.net
Via probaj ovdje da vidite nesto o vasoj posiljci, i ja sam iz bosne i mogu vam reci da nisam ovdje pogledao vjerovatno bi za koji dan isao polupat postu :D

zlokotlokrp
22.05.2013, 21:14
May 15, 2013, 9:32 am, Delivered, WILLIAMSBURG, KY 40769
May 15, 2013, 6:57 am, Arrival at Unit, WILLIAMSBURG, KY 40769
May 15, 2013, , Depart USPS Sort Facility, LEXINGTON, KY 40511
May 14, 2013, 11:55 pm, Processed through USPS Sort Facility, LEXINGTON, KY 40511
May 14, 2013, , Depart USPS Sort Facility, LOUISVILLE, KY 40231
May 14, 2013, 2:36 pm, Processed through USPS Sort Facility, LOUISVILLE, KY 40231
, , Origin Post is Preparing Shipment
09.05.2013 08:10:00, CROATIA, HRZAGB - ZAGREB 10003, Ubacivanje pošiljke u vreću - IZVOZ
09.05.2013 05:09:00, CROATIA, HRZAGB - ZAGREB 10003, Otprema pošiljke u uvozu prema:
09.05.2013 05:08:00, CROATIA, HRZAGB - ZAGREB 10003, Prispijeće pošiljke u Izmjeničnu poštu - UVOZ
Kao sto vidite nigdje ne pise nista o BIH

via
22.05.2013, 22:01
www.17track.net
Via probaj ovdje da vidite nesto o vasoj posiljci, i ja sam iz bosne i mogu vam reci da nisam ovdje pogledao vjerovatno bi za koji dan isao polupat postu :D

Ne, ni ovaj sajt ne poznaje moju pošiljku, mislim da ću ja ipak morat lupati poštu :==D:

Sutra zovem Jožu, glavnog otpravnika u Ljubljani, kažu u našoj pošti da razumije srpski, ako im je išta više vjerovati. Eto, javim vam šta je Jožek rekel. :grin:

via
23.05.2013, 14:44
Razmjenila sam danas nekoliko mailova sa Gdinom. Jožom u Izmjeničnoj pošti, Lubljana i moram reći da je čovjek izuzetno ljubazan, susretljiv i nadasve informisan što mi poslije naših "stručnjaka" dođe kao pravo osvježenje. Nakon što je zaprimio moju pošiljku skenirao je kovertu, da se uvjerim da je stigla do njih, poslao mi linkove na kojima ću pratiti pošiljku dalje i dao informaciju da pošiljka sutra avionom nastavlja put za SAD. Dakle, kad pošiljka dođe do Ljubljane, oni je ODMAH unose i može se pratiti na njihovom sajtu www.poste.si , nakon ulaska u USA provjera ide preko USPS-a. Znači, kao što stoji u mailu koji je cukoni postavio. Moram priznati da sam odahnula kad se pošiljka napokon pojavila na njihovom sajtu :bravo:

Lijepo je obratiti se nekome tko razumije o čemu pričaš i zna kako da ti odgovori, a ne "pa ne znam kako da pratite, mislim da nema načina" :gun: Ali dobro, i to sam završila, sad mi je lakše, za 6-8 dana pošiljka bi trebala biti na tlu SAD-a, pa još 1-2 dana do odredišta.

Vidim da su skoro svi iz BiH imali neku vrstu problema sa slanjem i praćenjem pošiljke (koji su išli preko pošte), voljela bih da ste to podijelili ovdje, da znamo kako stvari funkcionišu/ne funkcionišu. Svi smo na istim "mukama", i svačije iskustvo je dobrodošlo :)

Sad može ona pivica :beer:

ctpubop
24.05.2013, 08:17
Evo, preporuceno pismo je stiglo nakon samo 9 dana.

PTT
http://www.zelenalutrija.com/forum/attachment.php?attachmentid=316&d=1369378159

USPS
http://www.zelenalutrija.com/forum/attachment.php?attachmentid=317&d=1369378187

Preko USPS mi je stizao e-mail nakon svake promene.

DjoleBGD
24.05.2013, 09:29
koja ukupna dimenzija slike treba da bude koja se salje u prvom pismu? 5x5 ili 6x6?

sazi
24.05.2013, 11:04
koja ukupna dimenzija slike treba da bude koja se salje u prvom pismu? 5x5 ili 6x6?

Slike treba da budu 5x5, mi smo slali po dve za svakoga prikacene spajalicom u gornjem levom uglu.

sazi
24.05.2013, 11:06
Gledam sva pisma je primio TC Campbell, samo je moje potpisao JEARLS. Pitam se o cemu je rec. Da li je jos nekom potpisao isti covek kao i meni prijem?

zlokotlokrp
25.05.2013, 23:35
Ja mislim da je razlika ak su papiri uredni potpisuje TC CAMPELL a ako nisu uredu potpisuje JEARLS

sombrero
26.05.2013, 09:08
@zlokotlokrp

Otkud ti ova informacija sto bi se u potpisivanju razlikovalo dal su papiri u redu??

@sazi

sacekaj desetak dana od kad su pristigli papiri pa im posalji mail da proveris dal je sve pristiglo, to inace rade i oni kojima je potpisao Campbell

SEEUSAIC
26.05.2013, 09:21
Ja mislim da je razlika ak su papiri uredni potpisuje TC CAMPELL a ako nisu uredu potpisuje JEARLS

Postu potpisuje onaj ko je trenutno u mailroom-u, postar ne ceka nikakvo otvaranje poste niti proveru "da li je sve u redu" - njegovo je da dobije potpis da je posta urucena. Ova tvrdnja nema veze sa vezom.

zlokotlokrp
26.05.2013, 12:49
Postu potpisuje onaj ko je trenutno u mailroom-u, postar ne ceka nikakvo otvaranje poste niti proveru "da li je sve u redu" - njegovo je da dobije potpis da je posta urucena. Ova tvrdnja nema veze sa vezom.
Ma salim se, na mojim nema nikakav potpis al sam dobio od KCC mail da su primili i da su currently processing.
Tako sto se tice potpisa mislim da to nema veze, jer na mojim je pisalo samo "delivered" bez ikakvog potpisa.

alek
26.05.2013, 16:38
jas sam malo zakasnio sa saljenje pa da pitam dal sad da gi posaljem dhl ili moze i preporuceno pismo dal ima jos vremena za saljenje do kad je termin

free
26.05.2013, 18:19
jas sam malo zakasnio sa saljenje pa da pitam dal sad da gi posaljem dhl ili moze i preporuceno pismo dal ima jos vremena za saljenje do kad je termin

Nisi zakasnio jer intervjui krecu tek od oktobra, a do oktobra ko ziv ko mrtav :D
Mi smo papire poslali tek u avgustu tako da nema u opste sekiracije dali kasnite, i slobodno salji obicnom postom posto je mnogo jeftinije nego DHl-om.

dvlSkopje
26.05.2013, 19:48
moite formulari gi primi P Partin verojatno toj bil na smena :)

formularite gi isprativ na 15.05, stignaa na 17.05 vo KCC. koga mozam i dali mozam da gi prasam KCC dali formularite se vo red ili ima nekoja greska (nekako nabrzina gi popolniv) :D?

Makovi
28.05.2013, 17:07
Danas sam poslao mail - upit kako bih pitao da li su primili kovertu. Pročitao sam negdje prije da bi trebalo pričekati desetak dana pa poslati mail u stilu "je li sve u redu?" Vidio sam i da je proslih godina na takav upit nekima došao odgovor da primaju mnogo pošte pa da ne znaju i neka se jave za mjesec dana. Mislite li da sam prerano pitao, hoću li uopće dobiti kakav odgovor? Je li se kome dogodilo da mu jave da nešto ne valja ili da jave da su primili? Ili se stvarno ništa ne zna dok se ne dobije mail da se ponovno provjeri ESC radi datuma intervjua?

ncitkovic
28.05.2013, 19:36
Ja sam poslala mail KCC-u ako su primili formulare, i bez odgovora vec 5 dana.. ..Jel to normalno, da cekam odgovor il da ih nazovem. NIsam slala preporuceno.

sazi
29.05.2013, 07:28
Poslala sam u ponedeljak upit da li su stigli formulari i jos cekam odgovor.

krle66
29.05.2013, 09:42
Dragi prijatelju,
Poslao sam pre deset dana kovertu sa obrascima za Kentaki. Da li je pametno, da ih meilom pitam, da li je moja koverta stigla kod njih!? Za dalju obradu. I da li će mi oni meilom to potvrditi ili ne ? Hvalka svima.

sazi
29.05.2013, 12:47
Dragi prijatelju,
Poslao sam pre deset dana kovertu sa obrascima za Kentaki. Da li je pametno, da ih meilom pitam, da li je moja koverta stigla kod njih!? Za dalju obradu. I da li će mi oni meilom to potvrditi ili ne ? Hvalka svima.

Ja sam im poslala upit mailom u ponedeljak da li su stigli formulari i da li je sve ok i jos cekam odgovor. Slobodno posalji, trebalo bi da nam odgovore.

zlokotlokrp
29.05.2013, 16:01
Slobodno posalji.
Ja sam im poslao mail vezano za dokumente i nakon 4-5 dana su mi odgovorili da su primili i da su currently processing.
Al nemoj im slat mail tipa dali ste primili, jel sve uredu, kad ce bit gotovo, kad mogu ocekivat intervju itd nabrajat nesto.
Kratko jasno, "Samo da provjerim dali ste primili moje dokumente, moj case nr:XXXXX.

Ana Zlatanovic
30.05.2013, 12:25
Koliko je bitno brzo poslati formulare?
Supruga i ja imamo nedoumica kako ih popuniti...
Postoji li neki deadline za slanje "prve koverte"?
Zdravo, molim za pomoc, ja bih zelela da budem clan zelene karte, lutrije, ali mi treba prva pomoc. Kako krenuti sa tom igrom?
Hvala drugari.

mikiSA
30.05.2013, 12:43
Ana sine, ovo nije igra, javi se kad zavrsis srednju skolu i napunis 18 godina (sva 4 razreda srednje skole). Do tada nema nista od igre.
Prvu pomoc mozes kupiti u apotekama.

Zdravo, molim za pomoc, ja bih zelela da budem clan zelene karte, lutrije, ali mi treba prva pomoc. Kako krenuti sa tom igrom?
Hvala drugari.

cape011
30.05.2013, 16:29
Mozes biti na primer clan biblioteke u medjuvremenu :))

zvercica
31.05.2013, 07:54
Zdravo, molim za pomoc, ja bih zelela da budem clan zelene karte, lutrije, ali mi treba prva pomoc. Kako krenuti sa tom igrom?
Hvala drugari.

Ana, nije u pitanju članstvo već lutrija gde se svi prijavljujemo i koga izvuku ima mogućnost da dobije Zelenu Kartu. Prijavljuješ se on-line, tokom oktobra ili novembra, zavisi od toga kad objave... Evo prvih nekoliko informacija a sve ostalo što te interesuje možeš pročitati ovde na forumu. Srećno :)

dvlSkopje
31.05.2013, 09:34
Slobodno posalji.
Ja sam im poslao mail vezano za dokumente i nakon 4-5 dana su mi odgovorili da su primili i da su currently processing.
Al nemoj im slat mail tipa dali ste primili, jel sve uredu, kad ce bit gotovo, kad mogu ocekivat intervju itd nabrajat nesto.
Kratko jasno, "Samo da provjerim dali ste primili moje dokumente, moj case nr:XXXXX.

Ne mogu ih pitat jel sve u redu sa dokumentima? ili mozda sami bi rekli ako ista nije u redu? ako ide na dalje processing dali to znaci da su forme u redu? :) tnx

petrojka1980
31.05.2013, 12:17
Ne mogu ih pitat jel sve u redu sa dokumentima? ili mozda sami bi rekli ako ista nije u redu? ako ide na dalje processing dali to znaci da su forme u redu? :) tnx

Nece ti reci da nesto nije u redu sa dokumentima vezano za popunu obrazaca jer ne diskvalifikuju oni nego ambasada. Njihovo je samo da obrade pristigla dokumenta i proslede dalje. Jedino ako nesto fali od obrzaca ili slika ce napomenuti... Sto znaci ako su poslati obrasci prema spisku (tj oba obrasca za nosioca i po jedan za ostale clanove porodice) i slike, po njima je to ok :)

Makovi
31.05.2013, 20:59
Evo ovako:

27.5. Poslao inquiry - upit sa svog maila u zenino ime - sadržaja:

Case number xxxx
Ime i prezime

My wife has been randomly selected for further processing (...) I would like to make sure that everything is ok with our application and kindly ask you to check and verify our documents. They were sent on may 3rd, 2013 from Zagreb, Croatia, label number xxxx

Danas (31.5.) dobivam odgovor:

Thank you for your inquiry.

When inquiring about the status of your case, you must provide your full
name, complete case number, and date of birth in the following format
(MMDDYYYY). For security purposes, KCC cannot reveal any information
regarding your case if you cannot provide all the required information.

Sada sam poslao još jednom, ali ovaj puta S DATUMOM ROĐENJA . Dakle, kako piše u mailu, šaljite upit, ali svakako navedite case#, ime i prezime ali i datum rođenja u formatu (MMDDYYYY).

Slažem se da ih ne treba gnjaviti, samo je li stiglo i da li je sve na broju. End of story.

Nadam se da sam pomogao. Javite što su vama javili na upit. Silno me zanima. Pozdrav svima i sretno!

familly
01.06.2013, 10:18
18.5.smo poslali formulare. Stigli su u Kentaki 28.5. u 9:57, a primio je i potpisao TCampbell. Ovo smo saznali pracenjem statusa posiljke.
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp

ncitkovic
02.06.2013, 21:14
Evo ovako:

27.5. Poslao inquiry - upit sa svog maila u zenino ime - sadržaja:

Case number xxxx
Ime i prezime

My wife has been randomly selected for further processing (...) I would like to make sure that everything is ok with our application and kindly ask you to check and verify our documents. They were sent on may 3rd, 2013 from Zagreb, Croatia, label number xxxx

Danas (31.5.) dobivam odgovor:

Thank you for your inquiry.

When inquiring about the status of your case, you must provide your full
name, complete case number, and date of birth in the following format
(MMDDYYYY). For security purposes, KCC cannot reveal any information
regarding your case if you cannot provide all the required information.

Sada sam poslao još jednom, ali ovaj puta S DATUMOM ROĐENJA . Dakle, kako piše u mailu, šaljite upit, ali svakako navedite case#, ime i prezime ali i datum rođenja u formatu (MMDDYYYY).

Slažem se da ih ne treba gnjaviti, samo je li stiglo i da li je sve na broju. End of story.

Nadam se da sam pomogao. Javite što su vama javili na upit. Silno me zanima. Pozdrav svima i sretno!


Meni su isto odgovorili, onda sam ja njima odgovorila s datumom rodjenja i opet cekam. ahh

sazi
03.06.2013, 07:32
Meni su isto odgovorili, onda sam ja njima odgovorila s datumom rodjenja i opet cekam. ahh

Koliko dugo se ceka na odgovor? Ja cekam vec ndelju dana.

oskark
04.06.2013, 01:55
Kada saljete mail KCC-u napisite sve od svojih podataka, tako sam i ja slao. Znaci :

Case Number: 2014EU000xxxxx
PA Name: Prezime, Ime
Date of Birth: mm/dd/year
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: Drzava
Post: Grad

Odgovor morate cekati jer je velika "guzva" te ne stizu sve da odrade kako treba. Meni je licno najkrace trebalo 4 dana, a najduze 10 dana.

Ivan986
04.06.2013, 12:06
Da li bi neko bio ljubazan da mi na mail zivanovic86@gmail.com napise sta sve treba da stavim u koverat i posaljem, posto nalazim milion informacija i vise ne znam ni sta je tacno ni sta nije. Hvala unapred.

holmes
04.06.2013, 12:22
Da li bi neko bio ljubazan da mi na mail zivanovic86@gmail.com napise sta sve treba da stavim u koverat i posaljem, posto nalazim milion informacija i vise ne znam ni sta je tacno ni sta nije. Hvala unapred.
Ivane, na zvanicnom sajtu gdje si provjerio da li si izvucen sve je napisano sta i kako treba, samo idi dalje po stranama. To je zvanicno. Ako imas problem sa engleskim, ili nesto nije jasno pitaj :da:

Ivan986
04.06.2013, 12:46
Ok. Hvala vam. A zna li neko kako da editujem ove formulare u pdf-u, i ova stranica koja se stampa sa bar codom, mora li da bude u boji??
I tu stranicu mi non-stop stampa na dve stranice...

holmes
04.06.2013, 13:13
Dokument je editabilan. Skini najnoviji Reader i klikni na "Sign" prije editovanja. Nema potrebe stampati u boji, ionako je c-b dokument. Nije problem ako izadje na 2 lista, nemoj da te to buni.

Makovi
04.06.2013, 21:32
Evo da se nadovezem na moj prijasnji post: danas stigao odgovor iz Kentuckyja! Da podsjetim, 27.5. poslao sam mail - upit da provjerim da li su papiri stigli, iako sam vec na stranici američke poste vidio da su isporuceni. Kako sam pisao sa svog maila u zenino ime, a slao sam samo njeno ime i case number, 31.5. dobivam odgovor da moram isporučiti i datum rođenja u formatu MMDDYYYY. Dakle, mjesec, dan, godina. Iskusni Oskark (kojem usput zahvaljujem na BRDU korisnih informacija) napisao e da bi trebalo i post of origin, ali eto ja sam poslao zenino ime, case number, country of origin, a i broj posiljke pod kojim je poslana kuverta. Danas (4.6.) sam DOBIO ODGOVOR:

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of August to locate the current numbers being processed.

___________________________
Lacy
Diversity Visa Unit
Support Contractor-Serco NA
CA/VO/KCC
Williamsburg, KY
Phone: (606) 526-7500
Fax: (606) 526-7501
Email: KCCDV@state.gov

E da, imamo troznamenkasti broj.

Dakle, odgovor na moj prvi i na moj drugi mail bio je unutar 4 dana.

Inače, prateći forum primijetio sam kako su svi u panici oko ove birokracije. Ali ne zaboravite da se radi o Americi, zemlji u kojoj ispod prometnog znaka piše slovima što taj znak znaci. Samo neka am netko prevede se upute i ne može se pogrijesiti. Neki stave broj i gornji desni kut, neki ne stave pa opet svi dobiju vizu, zar ne? Neki se vjencaju nakon prijave pa opet dobiju. Čitao sam i da je netko tri puta slao radi nekr kardinalne greške/vjenčanja/promjene adrese i opet je sve dobro prošlo. Eto ja sam se isto sjetio da sam zaboravio na jednom napisati što bih radio u USA. A niti američku adresu nisam napisao. Sve se to, koliko sam shvatio može i u ambasadi. To je ipak zemlja u kojoj stvari funkcioniraju, a mi Balkanci navikli da zbog slova sve propadne.

Mislim da je o kod njih ipak drugačije. Samo pošaljite što prije i nema zime!!! Vjerujem da tko ispunjava uvjete, VEC JE TAMO!

johnny_nyc
05.06.2013, 19:28
Trebam pomoć, cura mi u putovnici ima adresu na kojoj je prijavljena od rođenja međutim ima prijavljeno boravište na drugoj adresi u drugom gradu, kada se prijavila na dv2014 upisala je adresu iz putovnice i koju sada adresu da piše na obrascima koje šaljemo u KCC, ima li tko sličnu situaciju?

alek
05.06.2013, 22:09
jas ne go prativ pismoto so kodot dali e toa nekakov propust a case number go napisav na formularite i na slikite

dvlSkopje
06.06.2013, 17:52
jas ne go prativ pismoto so kodot dali e toa nekakov propust a case number go napisav na formularite i na slikite

ogromen propust, ne samo propust! :no:

isprintaj gi listovite i prati im gi samo tie

najdobro ke bide da im pises mail prvo da im kazes deka si gi pratil slikite so dsp 122 i ds230 bez pismoto od niv, oni bi trebalo istoto da ti go kazat

btw od kade si? koj case nr?

holmes
06.06.2013, 18:02
jas ne go prativ pismoto so kodot dali e toa nekakov propust a case number go napisav na formularite i na slikite

Nije strasno. Pisi im mail i objasni. Prilozi skenirani poziv. Nemoj da zaboravis u mailu da navedes ime, prezime, case number i godinu rodjenja.

petrojka1980
06.06.2013, 22:06
Trebam pomoć, cura mi u putovnici ima adresu na kojoj je prijavljena od rođenja međutim ima prijavljeno boravište na drugoj adresi u drugom gradu, kada se prijavila na dv2014 upisala je adresu iz putovnice i koju sada adresu da piše na obrascima koje šaljemo u KCC, ima li tko sličnu situaciju?

Ja sam imala slican slucaj. U vreme prijavljivanja na DV sam bila na jednoj adresi i ta adresa mi je i u pasosu, ali sam se u medjuvremenu preselila i kada sam izvucena bila je druga adresa. Na obrascima sam navela stvarnu adresu stanovanja iako je u pasosu druga. Zvala sam bila ambasadu da pitam da li treba da menjam pasos i oni su mi odgovorili da nema potrebe i da adresa uopste nije bitna. Na intervjuu me niko nista nije pitao vezano za to. Ono sto je njima bitno je da li ispunjavate osnovne uslove, da niste osudjivani i da ih ne lazete. Za sve nejasnoce oko obrazaca slobodno zovite ambasadu. Ovi u Bgd-u su uvek bili izuzetno ljubazni. Srecno!

Ivan986
07.06.2013, 11:14
Moram li u formularu DS-230 da popunjavam podatke roditelja i ako oni ne idu?

I ne mogu da napise u poljima za datume n/a jer nedozvoljava.
I nece da mi upise E-mail adresu ne znam zasto??

Pomoc

alek
07.06.2013, 20:37
vi blagodaram ke storam kako sto mi kazavte.
inaku sum od prilep, mojot case number e malku vo tie povisokite :) 2014EU00034XXX. pa se nadevam deka ke statsam do intervju :)

dvlSkopje
09.06.2013, 13:31
jas im prativ mail na 01.06 dali gi dobile moite formulari (gi prativ na 15.05 po dhl).

na 07.06 mi stigna odgovor:

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of August to locate the current numbers being processed.

good luck everybody :)

Ivan986
10.06.2013, 13:24
Moram li u formularu DS-230 da popunjavam podatke roditelja i ako oni ne idu?

I ne mogu da napise u poljima za datume n/a jer nedozvoljava.
I nece da mi upise E-mail adresu ne znam zasto??

Pomoc

Molim vas ako neko moze da mi pomogne sa ovim samo mi je to ostalo i da saljem kovertu.

sombrero
10.06.2013, 14:27
Gde je datum ne stavljas n/a, za email ako nece mozes da otvoris u drugom editoru i uneses validan email.Poz

via
10.06.2013, 14:59
Molim vas ako neko moze da mi pomogne sa ovim samo mi je to ostalo i da saljem kovertu.

Podaci o roditeljima se moraju ispuniti, ne možeš ostaviti polja prazna ili staviti N/A (osim polje gdje se navode datum smrti).

Ako baš nikako ne možeš upisati mail adresu mislim da ne bi trebao biti problem da ostaviš to polje prazno, odštampaš formulare i onda crnom hemijskom ČITKO upišeš mail adresu. Ja sam imala problem sa mail adresom koja ima više karaktera nešo što to polje dozvoljava pa sam uradila ovako. Isto možeš uraditi i sa poljima gdje umjesto datuma ne možeš ukucati N/A.

sretno :)

Ivan986
10.06.2013, 18:00
Hvala puno.

Jos jedno pitanje kako prevesti ovo za vojsku posto sam redovno sluzio vojni rok?

Ivan986
10.06.2013, 18:31
Hvala puno.

Jos jedno pitanje kako prevesti ovo za vojsku posto sam redovno sluzio vojni rok?

Ne znam kako da prevedem, da sam bio u vezi, da sam bio telefonista-linijas i da nisam imao cin nego obican vojnik.

coda81
10.06.2013, 20:59
Ne znam kako da prevedem, da sam bio u vezi, da sam bio telefonista-linijas i da nisam imao cin nego obican vojnik.

Ja sam isto bio vezista pri plavcima pa sam napisao za Branch :Air force za Rank: N/A (pa ako pitaju u ambasadi recucu sta sam bio ,bolje tako nego da nesto nelupim) Military speciality: Teleprinter pa ako sam pogresio pokazacu im na razgovoru u ambasadi.

IgorMAD
11.06.2013, 19:09
Devet dana nakon postavljenog pitanja da li su dobili papire, stize odgovor:

Thank you for your inquiry.

Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow six to eight weeks after the mailing of your forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting your forms in a timely manner.

Sad razmisljam da im posaljem odmah novi mail sa pitanjem ili da sacekam jos par dana :)

Ivan986
11.06.2013, 22:46
Hvala svima na dosadasnjoj pomoci, danas koverta otisla, prati se... :smrc::bravo:

IgorMAD
12.06.2013, 11:16
E odlicno :)
Ja sam pokusavao da ti pomognem, ali me je neki od admina bez ikakvog upozorenja banovao!
Ako taj link zbog koga sam banovan stoji coveku u potpisu i na svakoj strani se pojavljuje, ne znam zasto je problem da ga ja stavim kao pomoc nekom ko se ne snalazi?
I jos mi taj "admin" napise da me je upozoravao, sto nije istina!!! Nikad ni jedno upozorenje nisam dobio!!!

SEEUSAIC
12.06.2013, 16:21
E odlicno :)
Ja sam pokusavao da ti pomognem, ali me je neki od admina bez ikakvog upozorenja banovao!
Ako taj link zbog koga sam banovan stoji coveku u potpisu i na svakoj strani se pojavljuje, ne znam zasto je problem da ga ja stavim kao pomoc nekom ko se ne snalazi?
I jos mi taj "admin" napise da me je upozoravao, sto nije istina!!! Nikad ni jedno upozorenje nisam dobio!!!

Moderatori su nekoliko puta javno upozoravali da ce postovi sa manje od 50 karaktera (i dopisanim tackama, zarezima i ostalim) kao i sa reklamiranjem pomenutog i slicnih blogova biti uklonjeni, a clanovi nakon upornog krsenja propisa biti udaljeni privremeno ili za stalno.

Pomenuti blog je najpre preuzeo naziv ovog foruma u originalu (sto je nakon upozorenja "izmenjeno" dodavanjem DV u sredini), a takodje je preuzeta i tematika. Na ovom forumu su dobrodosli clanovi koji razmenjuju iskustva i informacije i to za sada dobro funkcionise. Instrukcije o procesu su dostupne na oficijelnim sajtovima na engleskom i na srpskom. Na ovom forumu je opisan proces, objasnjeno je kako se popunjavaju forme i mnogi drugi detalji koje su clanovi foruma nesebicno podelili. Ko smatra da treba da zapocne novi Forum sa istom tematikom - neka mu je sa srecom. Forum Zelena Lutrija je uvek otvoren za (fer) poslovnu saradnju.

Clanovi su dobrodosli da u svom potpisu objave informaciju o svojim blogovima u kojima opisuju svoj zivot u Americi ili druge aspekte svog zivota.

IgorMAD
12.06.2013, 18:17
OK, opet mi nije jasno zbog cega sam banovan na sedam dana ali nema veze...
Nisam od juce na bilo kom forumu pa da ne znam sta sme a sta ne. Vidim da mi je obrisan i jedan komentar gde sam naveo link koji vodi ka sajtu vlade USA koji sam prekopirao sa strance na kojoj pise "You have been randomly selected..."
Sta to znaci, da su oni preuzeli tematiku pa je zbog toga obrisan, ne razumem?

krle66
13.06.2013, 12:10
Dragi prijatelji, treba mi vaša pomoć !! Kada šaljem upit za Kentaki na meil adrsu : KCCDV@state.gov. , komjuter mi daje signal da ovu adresu ne prepoynaje. Da li neko yna u ;emu je problem i gde gre[im . Na koji MEIL TREBA POSLATI PITANJE? Unapred zahvalan

mikiSA
13.06.2013, 12:28
Imas tacku iza gov koja ne treba da je tu. Valjda je to to.

krle66
13.06.2013, 12:45
Ali oni su dali tu meil adresu, SA TAČKOM IZ GOV!????

mikiSA
13.06.2013, 13:48
Ali oni su dali tu meil adresu, SA TAČKOM IZ GOV!????

pa ti salji do sutra sa tackom iza gov. javi kad uspijes poslati tako

IgorMAD
13.06.2013, 14:47
Ali oni su dali tu meil adresu, SA TAČKOM IZ GOV!????

Tacka iza GOV oznacava kraj recenice :D
Koliko ja znam ne postoji na svetu ni jedna mail adresa koja ima tacku na kraju :)
Bar je ja nikad nisam video a video sam mnogo e-mail adresa...

Ivan986
13.06.2013, 15:07
Recite mi molim vas da nije tacno da ne mogu pratiti posiljku na netu kad izadje iz nase zemlje, a poslata je postom???
Ako je to tacno zna li neko koliko od prilike treba vremena da im to stigne??

pedjolino
13.06.2013, 16:10
Kad izadje iz zemlje mozes pratiti preko
https://www.usps.com/

ZukotheCat
14.06.2013, 12:19
PRVA KOVERTA: Na ovu temu može li neko ko je već posalo obrasce, bar code i fotke da mi pojasni šta konkretno stiže (NE šta se šalje u KCC) a naziva se "prva koverta" - konkretnije:

- da li po sadašnjim pravilima lutrije išta u papirnatom obliku stiže poštom na poštansku adresu a naziva se "prva koverta"
- ili se radi kompletno o linkovima i obavještenjima na stranici gdje se nalazi obavijest a je neko izvučen (znam da se obrasci download i bar code je tamo)
hvala

IgorMAD
14.06.2013, 12:39
Ne postoje vise koverte kao ranije... Na zvanicnom sajtu proveravas i saljes papire u KCC ukoliko si izvucen.
Kasnije na istom sajtu proveravas za kada ti je zakazan intervju.
Sad je prostije nego ranije :)

krle66
15.06.2013, 07:13
Dragi prijatelju, pošto sam izvučen i poslao dokumenta za Kentaki, na kom sajtu da pratim dalji tok. I , normalno , da vidim KADA ĆE ZAKAZATI INTERVJU!! Molim te napiši mi taj sajt, pošto ne znam gdew treba gledati. Unapred hvala

krle66
15.06.2013, 07:27
Pošto sam poslao dokumentaciju za Kentaki, kada bi trebalo početi sa prevodom dokumenata. To mislim, na njihovu važnost, po pitanju " zastarelosti" pošto nemam pojma kada će biti zakazan intervju!? I a ko neko zna da mi i ovo objasni. :Za sebe znam šta treba poneti od dokumentacije, ali koje prevedene papire na intervju, treba poneti za ženu i dete od 10 godina!? I , verovatno, svo troje moramo obaviti lekarski !!! Unapred hvala.

IgorMAD
15.06.2013, 07:28
Tamo gde si proveravao da li si izvucen...
https://www.dvlottery.state.gov/ESC/

ZukotheCat
15.06.2013, 09:11
U US Embassy Sarajevo obavezno traže prevod zvanični samo za dokumentaciju koja se odnosi na školovanje (diplome, svjedočanstva da se prevedu kod sudskog tumača), samo to, za sve drugo dovoljna je kopija, obavezno napravi kopije od svega
ne znam zašto to samo ovdje kod nas traže, u pravilu ne bi ništa trebali tražiti da se prevede

via
05.07.2013, 07:12
Kada saljete mail KCC-u napisite sve od svojih podataka, tako sam i ja slao. Znaci :

Case Number: 2014EU000xxxxx
PA Name: Prezime, Ime
Date of Birth: mm/dd/year
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: Drzava
Post: Grad

Odgovor morate cekati jer je velika "guzva" te ne stizu sve da odrade kako treba. Meni je licno najkrace trebalo 4 dana, a najduze 10 dana.

Jel' u pitanju 4/10 radnih dana ili kalendarskih? Naime naši formulari su stigli u Kentucky 29.05., i iskreno nisam htjela da gnjavim odmah sa mailom, tako da sam upit poslala 23.06., automatski odgovor je stigao odmah, znači da su dobili mail, ali odgovor na upit još čekamo. Navela sam sve tražene podatke, sad sam već malo zabrinuta. Razmišljam da im ponovim mail. Da li je netko čekao više od 10 dana na odgovor?

johnny_nyc
05.07.2013, 08:23
mi smo poslali upit mailom 26.6. i još nema odgovora, pretpostavljam da im je gužva a i jučer im je bio blagdan pa nisu radili, očekujemo odgovor uskoro

via
05.07.2013, 09:33
Dobro je, sad mi je lakše, znači čekamo... strpljen-spašen :):)
Kad dobiješ odgovor, molim te oglasi se (i ja ću)...

Inside@22
05.07.2013, 11:49
mi smo poslali mail 6.6., a odgovorili su nam 13.6.

DD mak
05.07.2013, 12:03
Ja sam poslao mail sa podacima 06/06 a odgovor stigao 13/06. Mislim da ni period od 10 do 12 dana nije razlog za brigu.

DD mak
05.07.2013, 12:06
Ovo je odgovor koji se dobija:

Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Please refer to the visa bulletin on our website at www.travel.state.gov after the 15th of August to locate the current numbers being processed.

:obrva:

idemo dalje

Ljudi, nama sa balkana je normalno da nešto kasni, izgubi se, nestane, zature ga i slično, ali mislim da je preko bare druga priča.

johnny_nyc
05.07.2013, 18:30
[QUOTE=via;39589]Dobro je, sad mi je lakše, znači čekamo... strpljen-spašen :):)
Kad dobiješ odgovor, molim te oglasi se (i ja ću)...[/QUOTE

kome prije odgovore javlja se :)

coda81
05.07.2013, 19:11
Pozdrav svima!!!
Kad se salje poruka KCC-u da bi se proverilo da li je sve uredu sa papirima, interesuje me kako naglasiti poruku tj,sta pisati u rubrici Subject i CC?Unapred hvala