PDA

View Full Version : odbijena turisticka viza-problem za intervju


zeleni1122
04.08.2011, 15:16
Pozdrav svima,

u drugom izvlacenju moja supruga je bila sretne ruke,izvuceni smo nakon 4 prijave.Zanima me da li bi mogao biti problem to sto smo jednom bili odbijeni za turisticku vizu(razlog je bio to sto moja tada djevojka-danas supruga nije imala stalni posao pa je bio rizik da cemo ostati)?

Zanima me da li je netko imao kakvo slicno iskustvo i da li bi mi to mogao biti problem na rqazgovoru u ambasadi?

mikiSA
04.08.2011, 16:00
Ne vjerujem da ce to biti problem. Turisticka je non-immigrant viza, DV je imigrantska viza. Druga pravila vrijede. Ne brinite se.

Pozdrav svima,

u drugom izvlacenju moja supruga je bila sretne ruke,izvuceni smo nakon 4 prijave.Zanima me da li bi mogao biti problem to sto smo jednom bili odbijeni za turisticku vizu(razlog je bio to sto moja tada djevojka-danas supruga nije imala stalni posao pa je bio rizik da cemo ostati)?

Zanima me da li je netko imao kakvo slicno iskustvo i da li bi mi to mogao biti problem na rqazgovoru u ambasadi?

ZeljkoUSA
04.08.2011, 16:11
Po mom misljenju, takodje, necete imati problema. To jr potpuno druga prica, a niste na tom intervjuu lagali, falsifikovali dokumenta,... Samo ste regularno odbijeni.

Bez brige, uzivajte....

Naja
04.08.2011, 18:47
Kod nas je slicna situacija, muz je odbijen prije nekih 4-5 godina. I u formularima ima pitanje 42. (Have you ever been refused....) pa smo zvali ambasadu u Kentucky rekli su nam da se to odnosi na ulaz u USA(na granici)tj. da smo dobili vizu pa da nismo mogli uci na aerodromu prilikom ulaska u USA. I da to odgovorimo sa NO -te da to nema veze s ovim. Nadam se da sam malo pomogla.

zeleni1122
04.08.2011, 21:55
Kod nas je slicna situacija, muz je odbijen prije nekih 4-5 godina. I u formularima ima pitanje 42. (Have you ever been refused....) pa smo zvali ambasadu u Kentucky rekli su nam da se to odnosi na ulaz u USA(na granici)tj. da smo dobili vizu pa da nismo mogli uci na aerodromu prilikom ulaska u USA. I da to odgovorimo sa NO -te da to nema veze s ovim. Nadam se da sam malo pomogla.

i mi smo tako odgovorili,nadam se da ce sve biti ok i da nam to nece radit problem.hvala svima na pomoci.

noki
05.08.2011, 04:22
Pozdrav svima,

u drugom izvlacenju moja supruga je bila sretne ruke,izvuceni smo nakon 4 prijave.Zanima me da li bi mogao biti problem to sto smo jednom bili odbijeni za turisticku vizu(razlog je bio to sto moja tada djevojka-danas supruga nije imala stalni posao pa je bio rizik da cemo ostati)?

Zanima me da li je netko imao kakvo slicno iskustvo i da li bi mi to mogao biti problem na rqazgovoru u ambasadi?

Zdravo,ja sam dobitnik green karte za 2011 godinu,i vec 4 meseci smo ovde u USA.Pre da se udam,jednom sam bila ovde turisticki,i posle toga sam pokusala 8 puta(i svih osam puta sam bila odbijena-jos uvek mlada,nemas stalni poso,a hoces li ti da se vratis nazad i sl,to su bili uglavnom razlozi da ne dobijem turisticku vizu)E sad kad meni nije naskodilo tih 8 negativnih turistickih viza,nece ni vama ta jedna.Ujedno vam cestitam i znam da ce te najkasnije dogodine biti ovde,bez nervoze spremajte dokumente,pravite planove skupljajte pare i put pod noge.Srecno:1081: