PDA

View Full Version : DV - 2012 broj izvucenih sa frouma?


vrhunski
06.08.2011, 06:27
Pitanje za iskusne forumase ili moderatore :)
Da li je ove godine manje izvucenih (sa foruma) u odnosu na broj izvucenih predhodnih godina (minus porast u broju korisnika na forumu)?

ZeljkoUSA
06.08.2011, 08:23
Na forumu sam "preziveo" proslogodisnje i ovo izvlacenje. Ove godine je definitivno manje dobitnika. Sto se tice ranijih godina, ima ovde dosta "starijih" od mene, javice se...

Bas me interesuje da vidim zvanican broj dobitnika po zemljama za ovu godinu, mrsavo nesto kod nas...

mijan
06.08.2011, 08:51
Pitanje za iskusne forumase ili moderatore :)
Da li je ove godine manje izvucenih (sa foruma) u odnosu na broj izvucenih predhodnih godina (minus porast u broju korisnika na forumu)?
Stanje je sve gore. Vidi se po aktivnostima na forumu. Nekada su dobitnici diskutovali cele godine i preko leta do razgovora u ambasadi, bili aktivni i svaki dan pisali nove postove. Jeste da je tada bilo manje informacija na forumu sa manjim brojem tema pa su se vise razmenjivala misljenja, ali ipak je sada to sve tanko zbog malog broja dobitnika. Uglavnom je aktivan Oktobar mesec jer je broj cekalica za izvlacenje u porastu i tada se vrte standardna pitanja gde da se slikam, gde da se prijavim, sta bi bilo kad bi bilo ako me izvuku, itd....

vrhunski
06.08.2011, 11:10
ja licno mislim da je ove godine manje dobitnika iz razloga sto su ponavljali izvlacenje. Oni jesu selektovali 100.000 ljudi ali garant je neki x procenat njih izgubio broj na Emailu i slicno. Iz tog razloga me zanima za koliko otprilike je broj dobitnika manji nego inace.

mijan
06.08.2011, 12:01
ja licno mislim da je ove godine manje dobitnika iz razloga sto su ponavljali izvlacenje. Oni jesu selektovali 100.000 ljudi ali garant je neki x procenat njih izgubio broj na Emailu i slicno. Iz tog razloga me zanima za koliko otprilike je broj dobitnika manji nego inace.
Ako je razlog ove godine gubitak brojeva onda bi manje dobitnika trebala biti normalna pojava i na stranim forumima. Ne bih rekao da nesto puno kukaju kao mi. Nase dobitnike iz YU drzava ce da svedu da se na prst mozemo izbrojati. Ove godine vecina dobitnika se na forumu pojavila posle 15.7. kao novi forumasi, a svaki stari forumas ko je citao forum ranije tesko da je bacio CN tek tako jer je bio informisan bar toliko sa foruma oko osnovnog. Znaci forumasi su tesko bacali CN a sve nas je manje, tako da se ne slazem sa tvojim misljenjem. Pravi odgovor cemo vidjeti naredne godine kad (ako) sve bude regularno bez bacanja CN. Ovo je moj utisak.

vrhunski
06.08.2011, 13:00
Ako je razlog ove godine gubitak brojeva onda bi manje dobitnika trebala biti normalna pojava i na stranim forumima. Ne bih rekao da nesto puno kukaju kao mi. Nase dobitnike iz YU drzava ce da svedu da se na prst mozemo izbrojati. Ove godine vecina dobitnika se na forumu pojavila posle 15.7. kao novi forumasi, a svaki stari forumas ko je citao forum ranije tesko da je bacio CN tek tako jer je bio informisan bar toliko sa foruma oko osnovnog. Znaci forumasi su tesko bacali CN a sve nas je manje, tako da se ne slazem sa tvojim misljenjem. Pravi odgovor cemo vidjeti naredne godine kad (ako) sve bude regularno bez bacanja CN. Ovo je moj utisak.

Pa pazi ja se slazem samo mi je malo cudno da nas je tako malo plus jedno 5-6 njih koje poznajem su izgubili svoj CN broj. Mislim da ce tek DV-2013 biti prava slika svega. Uostalom sacekacemo kraj ove DV-2012 pa videcemo koliko ima dobitnika.

mijan
06.08.2011, 13:32
Pa pazi ja se slazem samo mi je malo cudno da nas je tako malo plus jedno 5-6 njih koje poznajem su izgubili svoj CN broj. Mislim da ce tek DV-2013 biti prava slika svega. Uostalom sacekacemo kraj ove DV-2012 pa videcemo koliko ima dobitnika.
Ja znam da sam u jedno siguran. Na forumu je vec 3. Maja pala sumnja u izvlacenje. Jasan signal za forumase da ne bacaju CN. To znaci da ce pre CN da baci neko neinformisan, nego neko sa foruma?! A nama su ljudi sa foruma uzorak za racunanje dobitnika. Zato ne vidim da smo tu nesto izgubili sa gubljenjem CN.
Ono sto nisam siguran a moja je sumnja, je to da je razlog sto su smanjili i ove godine dobitnike sa naseg podrucja pa nas je zato manje. Tu najvise sumnjam da je za Srbiju znatno smanjen broj ove godine pa je rezultat ovakav jer okosnicu dobitnika i forumasa daje Srbija (logicno kao najveca YU drzava).
Neko je napomenuo da je zbog Kosova manji broj dobitnika za Srbiju, jer je Kosovo sada posebno po broju dobitnika. Neka sabere dobitnike iz Srbije i Kosova pa ce opet vidjeti da se broj smanjuje.

vrhunski
06.08.2011, 17:54
Kosovo je i prosle godine bilo odvojeno. Ne znam uglavnom deluje mi kao da ima manje ljudi mada opet sta znam mozda su jednostavno selektovani neki koji se nigde ne pojavljuju :)

Uglavnom videcemo kad izadje builten sta i kako.

AlexxaGajic
26.04.2012, 17:14
kako da znam da li sam izvucen za dv2013 ?SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

NightSky
26.04.2012, 17:18
kako da znam da li sam izvucen za dv2013 ?SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

Dobro došao na forum! :)
Ne možeš znati prije 1. maja, a nakon 1. maja možeš provjeriti ovdje https://www.dvlottery.state.gov/ pomoću confirmation number-a koji si dobio prilikom prijavljivanja na lutriju.

AlexxaGajic
26.04.2012, 17:24
Hvala na dobrodoslici:D...Zanima me jos sta ako sam izgubio onaj broj koji se odbija po registraciji ne mogu da ga nadjem na kompjuteru nikako....Da li to znaci da i ako sam izvucen nista mi nevredi bez tog broja?

AlexxaGajic
26.04.2012, 17:29
a da li postoji nada za mene ako sam izgubio onaj dokument elektronski koji se dobije po zavrsenoj prijavi?ne znam tacno gde mi je u kompjuteru....

NightSky
26.04.2012, 17:37
Mogu ti preporučiti jedino opciju "Search" na kompjuteru i da dobro pretreseš računar, jer bez tog broja nećeš moći provjeriti svoj status.
Ja sebi nakon prijave taj broj isprintam, pa papir u fascikl i u regal. Papir je ipak crno na bijelo, a tehnika za čas zakaže.

mikiSA
26.04.2012, 17:53
Mogu ti preporučiti jedino opciju "Search" na kompjuteru i da dobro pretreseš računar, jer bez tog broja nećeš moći provjeriti svoj status.
Ja sebi nakon prijave taj broj isprintam, pa papir u fascikl i u regal. Papir je ipak crno na bijelo, a tehnika za čas zakaže.

Zovi me paranoicnom :) ali ja sam to i isprintala, i sebi print screen, pa spasila kao pdf, pa onda poslala sebi na gmail, pa stavila zvjezdicu pored da mogu lakse naci....

NightSky
26.04.2012, 17:56
Zovi me paranoicnom :) ali ja sam to i isprintala, i sebi print screen, pa spasila kao pdf, pa onda poslala sebi na gmail, pa stavila zvjezdicu pored da mogu lakse naci....

He he he, što je sigurno-sigurno je! :;D: Bolje i malo paranoje (nikog nije ubilo), nego se poslije hvatati za glavu.

dovla84
26.04.2012, 18:30
Isto sam i ja. Print varijanta, pa sa jednog poslao sebi na druga 2 mail-a (znaci 3 mail-a ukupno), sacuvao kao jpg, pdf, txt file-ove...

Cak sam razmisljao da istetoviram broj. Salim se (ovo mi palo "na pamet" dok sam kucao post :grin:).

curlika
28.04.2012, 10:08
Joj lepi moji, kad bih sve printao vazno sto imam u kompu, gde bi mi bio kraj ali nema veze, svako se snalazi najbolje sto zna. A ako znas svoj jmbg napamet nema razloga ni da ovaj broj ne zapamtis....ako povilenis pa zaboravis - jbg..nisi za USA. :) (Sala mala)

NadjaM
28.04.2012, 11:24
Ja sam npr. imala situaciju da mi je pre 2 meseca crkao hard disc i svi podaci su bili unisteni.Tj. mozda i nisu ali ih je bilo nemoguce iscitati.
Znaci sve datoteke koje sam imala-vise nemam.
A inace,sacuvala sam conf. no na vise mesta u racunaru,ali to mi nista ne bi vredelo da brojeve nisam odstampala.
Pa sad vi vidite sta vam je ciniti.

A sto se tice pamcenja broja,mislim stvarno:nene:

Naravno da nije tesko zapamtiti jmbg kad ti je u njemu sadrzan datum i godina rodjenja:==D:
Mislim da conf. no ne bih zapamtila,taman da ga ponavljam svakodnevno od prijave do 1. maja (mislim da ima 16 karaktera,kombinovano slova i brojevi:wee:)

asmir_tanjic
28.04.2012, 12:38
Poštovanje forumaši, imam jedno pitanje stigao mi je mail od USState da sam prošao na lutriji i traži da uplatim po prijavi 440$ u Englesku, je li to neka prevara ili kako u stvari obavjestavaju, probao sam na njihovoj stranici da provjerim al ne mogu je neznam onaj broj, ima li koji drugi način?
Hvala unapijed

dare_ns
28.04.2012, 12:47
1. US State dept. ne šalje nikakve mejlove izvučenima. Proverava se samo na https://www.dvlottery.state.gov/ od 1. May.

2. Ukoliko si izvučen, to ćeš moći tek od 1. May da saznaš na onom sajtu, i moraš imati confirmation number. Bez njega - pozdravi se sa gledanjem rezultata. I čekaj prijavu za DV2014.

3. Ako si izvučen, poslao papire, zakazan ti je intervju, tek tada plaćaš za vize i to u američkoj ambasadi. Do tada - ništa ne plaćaš, pogotovu ne nekim talibanima iz UK.


a sad, pravac čitanje foruma od prve do poslednje teme (to je samo savet)

asmir_tanjic
28.04.2012, 12:56
Hvala za odg., nisam ocekivao tako brzo, a evo čitam, i valja čekati prijave za 2014 godinu, al dobro bar ću do tada znati više...i čuvaću brojeve...

NightSky
28.04.2012, 18:29
Joj lepi moji, kad bih sve printao vazno sto imam u kompu, gde bi mi bio kraj ali nema veze, svako se snalazi najbolje sto zna.

Ja sam npr. imala situaciju da mi je pre 2 meseca crkao hard disc i svi podaci su bili unisteni.Tj. mozda i nisu ali ih je bilo nemoguce iscitati.
Znaci sve datoteke koje sam imala-vise nemam.
A inace,sacuvala sam conf. no na vise mesta u racunaru,ali to mi nista ne bi vredelo da brojeve nisam odstampala.
Pa sad vi vidite sta vam je ciniti.


Ja sam paranoična i u vezi ovakvih situacija, pa svakih par mjeseci pravim backup CD-ove važnih dokumenata, tako da već imam backup backup-ovog bakup-a.

Nedavno mi se desilo da sam neke vrlo bitne podatke imala na USB-u i računala sam da mi je to 100% na sigurnom. No, ne lezi vraže, ubacim ja jedan dan USB da si prekopiram jedan od tih bitnih foldera na računar, kad ono folder se ne zove više kako bi trebalo, nego nešto XY45HUD...nešto. Kliknem na njega, svi folderi unutar tog također promjenili imena u XYZ78X...nešto. Koji god da otvorim - svi prazni. :smrc: Milisekunda panike, a onda se sjetim svih onih svojih backup-ova. :bravo:
Na CD-ima svi podaci uredno spašeni, bez greške, bilo mi došlo da se potapšem po ramenu :grin: Bez zezanja, ne znam šta bih da sam izgubila te file-ove :nene:

Još dok sam studirala naslušala sam se tih priča da su ljudima crkavali kompjuteri pred sam kraj projekata, pa su gubili ne samo ono što trebaju predati za 2 dana, nego i se što su ikada nacrtali (isprojektirali). A bar CD-ovi i DVD-ovi više nisu skupi, ne isplati se da se čovjek nervira.

Confirmation number - pa to su maksimalno dva papirića (ako dvoje aplicira), meni je to ekstra bitno u životu, a ja znam na čemu štedim, a na čemu ne.

mikiSA
28.04.2012, 19:29
Mislim da je slanje sa jednom emaila na drugi svojih dokumenata jedan od boljih back up. Kompjuter moze da crkne, ali email (osim ako nisi bas baksuz i zaboravis svoj passwod) ne moze...
I ja sam sa usb stickovima naucila da ni to nije 100% sigurno... :grin:, detalje ne dajem, da se ne obrukam...

oskark
29.04.2012, 12:12
Mislim da je slanje sa jednom emaila na drugi svojih dokumenata jedan od boljih back up. Kompjuter moze da crkne, ali email (osim ako nisi bas baksuz i zaboravis svoj passwod) ne moze...
I ja sam sa usb stickovima naucila da ni to nije 100% sigurno... :grin:, detalje ne dajem, da se ne obrukam...

I jos da dodam, sem ako nisi jos veci baksuz pa crkne server i tako izgubis par emailova, kao sto se meni desilo na yahoo. Imao sam par vaznih dokumenata, i ne znam sta bi...il im crko server ili su imali neki napad na server, samo su najavili da su uspeli da sacuvaju vecinu, svega je nekoliko mailova izgubljeno. E pa od nekoliko milijarde ljudi koji ima na yahoo, meni su izgubljena svega 10 vaznih mailova od 17. :gun:
ja vise ni mailovima ne verujem.
Ja nisam stampao conf. nr, nego sam ispisao na pet papira(posto nemam stampac) i rasporedio u kuci, tako da mogu naci, posto imam obicaj da zaboravim gde sam sta stvaio. Pa kad god nesto trazim naletim na taj broj.

mijan
29.04.2012, 12:34
Svako odgovoran Confirmation number ce
1. zapisati na papiru,
2. sacuvati na svom hard disku racunara odnosno dodatno sacuvati na email adresi.
Sve ostalo je preterivanje.
To je kao kad podjes negde na put pa ti kazu vozi oprezno i pazljivo, i to je dovoljan savet. E sad svako moze imati neki specifican udes,ali to je zivot. Price o crkavanju servera, izgorela kuca, odlozila mi mama vatru sa odstampanim brojem, pojeo mi medved racunar sa brojem su samo zamaranje drugih ljudi. Uozbiljite se malo.
Dobro niste rekli da treba da odemo na kraj sveta da kupimo najnoviji fotoaparat da ga uslikamo na monitoru i da zakopamo memorijsku karticu na drugom kraju sveta do Maja. :grin:

domo-kun
29.04.2012, 15:36
Ne znam koliko ima ovde ljudi koji znaju za Dropbox, ili SkyDrive ili najnoviji Google drive, za prva 2 znam da jedino vi imate pristup svojim podacima, dok Google navodi da oni imaju pravo kopiranja, umnozavanja podataka koje okacite, ali opet sta moze neko da uradi sa conf. number...

Sva 3 servisa su cloud storage, gde mozete kaciti vasa dokumenta, slike... Dropbox nudi 2GB, Skydrive 25GB, a Google drive 5GB. Tako da je dovoljo da okacite txt ili da uradite screenshot conf. number i to okacite. Do sada nikad nisam cuo da su imali bilo kakvih problema sa svojim serverima, Dropbox koristim preko 3 godine.

Ja sam zapisao na papir, sacuvao screenshot na HDD, na backup HDD, i na dropbox :) Cisto da budem siguran...

mikiSA
29.04.2012, 15:58
I jos da dodam, sem ako nisi jos veci baksuz pa crkne server i tako izgubis par emailova, kao sto se meni desilo na yahoo. Imao sam par vaznih dokumenata, i ne znam sta bi...il im crko server ili su imali neki napad na server, samo su najavili da su uspeli da sacuvaju vecinu, svega je nekoliko mailova izgubljeno. E pa od nekoliko milijarde ljudi koji ima na yahoo, meni su izgubljena svega 10 vaznih mailova od 17. :gun:
ja vise ni mailovima ne verujem.
Ja nisam stampao conf. nr, nego sam ispisao na pet papira(posto nemam stampac) i rasporedio u kuci, tako da mogu naci, posto imam obicaj da zaboravim gde sam sta stvaio. Pa kad god nesto trazim naletim na taj broj.

lijepi gmail: sve sto si ikada poslao je u archive, jos puknes onu zjezdicu, pa si miran, suvisao subject tipa DV Confirmation code, sta li i prst u uho:), a sve sto saljem, ali i sve sto primam direktno se fwd na yahoo...
ne znam, od kad je kolegica bacila papir 4 maja, a onda se ponistilo izvlacenje, i kad sam vidjela cisto bijeli izraz na njenom licu kad sam joj rekla za ponistenje... (priceless u negativnom smislu) to je bila potvrda da papir nije najbolja opcija... (pozdrav za viki ako se ikad registrujes na forum!!! :grin:)

NightSky
29.04.2012, 16:38
ne znam, od kad je kolegica bacila papir 4 maja, a onda se ponistilo izvlacenje, i kad sam vidjela cisto bijeli izraz na njenom licu kad sam joj rekla za ponistenje... (priceless u negativnom smislu) to je bila potvrda da papir nije najbolja opcija...

Jedan od Marfijevih zakona kaže:

"RICHARDOVA DOPUNSKA PRAVILA VLASNIŠTVA: Ako nešto čuvaš dovoljno dugo, možeš ga baciti. Čim ga baciš, odmah će ti zatrebati."

Prošlogodišnje izvlačenje je, vjerujem, za dosta ljudi bilo jedan od okrutnijih načina da se nauči ovo pravilo. :(

jovke
29.04.2012, 16:39
Papir jeste dobra opcija, ali ko je kriv tvojoj koleginici sto je na neki nacin "debil" pa je samo na papir arhivirala tako vazan podatak, i potrcala da ga odmah baci! Treba samo biti odgovoran kao i prema drugim dokumentima (pasos, vozacka, rodni list,...) i sve ce biti OK. Ne treba ovde sada otkrivati toplu vodu ili razvijati razne teorije cuvanja ovog dokumenta. Znam mnoge koji ne znaju ni gdje im je diploma, pasos i sl. jer zive neodgovorno. Tako vjerovatno postupaju i sa CN u slucaju lutrije. Zasto bi se neko odgovoran (valjda smo mi forumasi odgovorni i informisani) zaludjivao postupcima a kasnije i posledicama neodgovornih ljudi?!
Papir je ekstra opcija. Mozda danas-sutra anonimusi sruse internet pa dobitnike budu jurili na osnovu ambasada i jedinog dokaza u obliku odstampanih verzija Confirmation Number. :grin:
Internet + papir = dobitna kombinacija i otkrivena topla voda. :book:

noki
29.04.2012, 22:27
Ja pravo da vam kazem,iako sam vec ovde u Americi,zivim i radim,jos uvek cuvam pismo iz Kentakija sa komfirmaciskim brojem,i mejl od moje sestre gde nas obavestava da smo izvuceni i salje mi komfirmaciski broj.Sta da radim kad sam sentimentalna,hocu za nekih 20 godina da pokazem mojim unucima kako sam dospela ovde,heeheh:grin:

ZeljkoUSA
29.04.2012, 22:32
@noki

Tako je, svaka cast :bravo:

Kad vec to imas svakako cuvaj, bice i tebi super da vidis za 20 godina.... i srecno nadalje :grin:

Isabelle
30.04.2012, 11:09
Ja apsolutno sve cuvam...Imam confirm. broj od prosle godine, i poslije fijaska, cuvam sve isprintane formulare, jer sam bila izvucena u ponistenom izvlacenju, sve imam:naughty: Nikad ne znas....

RockBett
30.04.2012, 14:53
Ja apsolutno sve cuvam...Imam confirm. broj od prosle godine, i poslije fijaska, cuvam sve isprintane formulare, jer sam bila izvucena u ponistenom izvlacenju, sve imam:naughty: Nikad ne znas....

I ja sam zapisao digital signature za svaki slučaj :drool:

Bond
01.05.2012, 08:14
:obrva: pozdrav svima.

dali je neko već provjeravao rezultate - za lutriju 2013?
gdje god pročitam, kažu od 1.maja će biti rezultati objavljeni, ali kada uđem na link dv.state.gov, pokazuje se kao da page trenutačno ne radi....

šta se dešava, znatiželjnaaaaaaaa sam mnogoo :smrc:

mikiSA
01.05.2012, 08:35
:obrva: pozdrav svima.

dali je neko već provjeravao rezultate - za lutriju 2013?
gdje god pročitam, kažu od 1.maja će biti rezultati objavljeni, ali kada uđem na link dv.state.gov, pokazuje se kao da page trenutačno ne radi....

šta se dešava, znatiželjnaaaaaaaa sam mnogoo :smrc:

Rezultatti ce biti od podne po americkom vremenu (EST), znaci oko 18h po nasem vremenu.

Markoo
01.05.2012, 08:59
Rezultatti ce biti od podne po americkom vremenu (EST), znaci oko 18h po nasem vremenu.
Hvala Miki,eto razjasnili smo i to....Jos malo je ostalo