PDA

View Full Version : Intervjui-2012


Stranice : [1] 2

highvoltage84
17.08.2011, 14:38
Evo da se pohvalim,juče sam se ulogovao na Entry Status Check i video da mi je intervju zakazan za 12. oktobar u 8.30 AM.Zvao sam ambasadu da vidim da li treba da odštampam pozivno pismo i da donesem pošto koverte više ne postoje,oni su mi rekli da može a i ne mora jer ako je to uneto u sistem onda nema problema.Neke papire sam već sredio pa kad se vratim sa mora srediću i ostalo,izvode iz matičnih knjiga rodjenih za mene,ženu i sina,venčani list i za ženu još uverenje da nije kažnjavana i uverenje da se protiv nje ne vodi krivičan postupak kao i pismo od osobe kod koje idem,eto da se pohvalim daće Bog da sve bude u redu i nadam se da će ovo pomoći ostalima i drugim srećnim dobitnicima.

kulovski
17.08.2011, 21:31
highvoltage84

Izvini, ali moram da te pitam posto sam video tvoj post, gde spominjes Entry Status Check, pa me interesuje kako si to proveravao, gde si se ulogovao? Da nije to ono gde smo proveravali status da li smo izvuceni? Mozda je glupo pitanje, ali nov sam u svemu ovome pa moram sve da pitam i proverim :blink:
Hvala !

ZeljkoUSA
17.08.2011, 22:52
Evo da se pohvalim,juče sam se ulogovao na Entry Status Check i video da mi je intervju zakazan za 12. oktobar u 8.30 AM.Zvao sam ambasadu da vidim da li treba da odštampam pozivno pismo i da donesem pošto koverte više ne postoje,oni su mi rekli da može a i ne mora jer ako je to uneto u sistem onda nema problema.Neke papire sam već sredio pa kad se vratim sa mora srediću i ostalo,izvode iz matičnih knjiga rodjenih za mene,ženu i sina,venčani list i za ženu još uverenje da nije kažnjavana i uverenje da se protiv nje ne vodi krivičan postupak kao i pismo od osobe kod koje idem,eto da se pohvalim daće Bog da sve bude u redu i nadam se da će ovo pomoći ostalima i drugim srećnim dobitnicima.

Cestitke, sve najbolje na intervjuu...

Pa to je bas blizu... :bravo:

VDJ
18.08.2011, 02:36
Svaka cast. Nama je zakazan intervju u ambasadi za 4. Octobar ali cemo morati da odlozimo.
highvoltage84 vi cete verovatno biti prvi. Pa polako sa papirima i srecno.

highvoltage84
18.08.2011, 13:50
highvoltage84

Izvini, ali moram da te pitam posto sam video tvoj post, gde spominjes Entry Status Check, pa me interesuje kako si to proveravao, gde si se ulogovao? Da nije to ono gde smo proveravali status da li smo izvuceni? Mozda je glupo pitanje, ali nov sam u svemu ovome pa moram sve da pitam i proverim :blink:
Hvala !

Pa naravno :D, a gde bih inače proveravao btw na svoj email dobiješ obaveštenje da ti je status izmenjen i da ti je intervju zakazan kao i preostala upustva,ako naravno prethodni formulari iz prve koverte budu ok.

@ZlejkoUSA,VDJ-Da, intervju je baš blizu i hvala vam lepo,naravno da vam se sve to vrati :;D:

highvoltage84
12.10.2011, 20:22
Eeee pa da se javim sa najnovijim dobrim vestima.Intervju mi je bio zakazan za 12. oktobar,taj dan je doso i ranom zorom krenuo prema ambasadi dok mi je milionska suma leptira igrala u stomaku,jedno ogromno neopisivo uzbudjenje itd itd nisam video ni gde idem ni sta radim bio sam totalno izgubljen.
Dosli smo ispred ambasade sluzbenik je izasao prozvao prvo ljude koji su intervju imali nesto ranije zakazano,a onda smo nastupili nas nekoliko koji smo imali zakazan intervju od 8:30.
Usli smo unutra,prosli kroz skener,ja sam iz prve,a moja zena iz 3-4 puta jer je imala neke nakite i metale na sebi i pri tom je morala da iz bebinih flasica sa cajem i mlekom ispije malu kolicinu tecnosti(valjda je mislila da je otrov),kako god uputili smo se niz stepenice i pravac u cekaonicu,malo je bilo guzve,a nas za iseljenicke je bilo svega 2-3.
I tako sedeci cekali smo da nas prozovu dok su osobe koje su aplicirale za turisticku vizu bili vrlo brzo obradjivani(onaj na salteru je bar MILION puta reko "Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku...itd)...I najzad su prozvali mene,zenu i moje dete.
Usli smo u kabinu br. 8 i dao sluzbeniku prikupljenu i sledecu dokumentaciju:
1. Odstampao strane sa interneta na kojima pise da mi je intervju zakazan(ali to uopste nije potrebno)
2. Pozivno pismo(email) od osobe iz Amerike kod koje idem
3. Diploma+kopija samo za mene(original vracen,kopija zadrzana)
4. Uverenja za mene i zenu da nismo osudjivani
5. Uverenja da se ne vodi krivican postupak protiv nas
6. Uverenje o odsluzenom vojnom roku(vraceno mi je)
7. Izvode iz maticne knjige rodjenih+kopije za mene zenu i dete(originali vraceni,kopije su zadrzali)
8. izvod iz knjige vencanih+kopija(oba uzeta) i
9. pasosi,slike nam nisu uzimali
i to bi bilo to od dokumentacije, ako sam nesto propustio nadovezacu se,nakon toga sluzbenik nas je pitao da li zelimo intevju u 11:15 ili 2 sata(mi smo rekli u 11:15) i ako zelimo mozemo da cekamo u cekaonici ili da se prosetamo,posle cega smo mi ostali i cekali.
Nakon toga,proslo je mozda 15-30 min. prozvali su me na salter br.5 da platim novcanu sumu za vize u iznosu od 2.457 dolara,ali znajuci da su neki ljudi sa foruma imali nezgodnih situacija sa aparatom za proveru novcanica(kao i ja) nije mi bilo svejedno, jedna novcanica prodje 3 ne prodju i sve tako,a meni pritisak u hiljadu,medjutim kako ih je sluzbenik malo presavijao i okrecao sve su prosle tako da je i placanje proslo kako treba i nakon toga smo cekali zavrsni deo,a to je intervju.
Samo nas troje je cekalo da zavrse sa iseljenickim vizama i kada smo dosli na red prvo smo na salteru davali otiske prstiju,a nakon toga opet prozvani u kabinu br. 8 gde je poceo da nas ispituje amerikanac i odma nam je reko da podignemo desne ruke i da li se zaklinjemo da cemo pricati samo isitnu,mi smo rekli DA,pitao me je koju sam skolu zavrsio(srednju cetvorogodisnju),da li sam bio u Americi(ne) i koga imam tamo i u kom su mestu.Sve se poklapalo sa mojim podacima koje sam naveo u formulare(ds-131 i ds-220) i sa njegovom proverom u kompjuteru i nakon toga su mi rekli da je sve u redu i da dodjem po pasose sutradan oko pola 3,da mogu sam i da nije potrebno da cela porodica dolazi.Bio sam presrecan drugar me cekao ispred hteli smo da se slikamo ispred ambasade da uslikam taj momenat ali nam nisu dozvolili,presli smo ulicu i opet pokusali medjutim opet je neki drugi sluzbenik izasao,potrcao ka nama i rekao da izbrisemo sliku iz aparata i da je to strogo zabranjeno te smo tada i konacno odustali od svega toga. :)
Ljudi intervju je trajao svega 5 MINUTA doslovno i sve ide vrlo brzo i po dobroj uigranoj proceduri.Ja sutra tj. 13. oktobra idem po pasose i idem nazad u Leskovac,da jos malo radim i prezimim pa Boze zdravlja 23. marta Franklin,Indiana.SAMO OPUSTENO i bez brige.

highvoltage84
12.10.2011, 20:47
Inace u Bg sam doso 10. oktobra jer sam tad zakazao pregled,to smo sve odradili,prvo smo vadili krv ja i zena i odmah platili 280$ u dinarima,otisli da snimamo pluca ulica paralelno sa Smiljanjicevom i nakon toga da se vratimo oko 1:15,pred povratak u ordinaciju uzeli snimke pluca(ali nam to na intervju nisu uzeli) kasnije kad smo se vratili u 1:15 bili smo skroz pregledani meni je rekla da skidam gace :D i da se naguzim steta sto mi se nije prdelo :DD merio tezinu i visinu,primio jednu vakcinu 2.800,zena 2 vakcine 3.600 i to je bilo to.

todorovskimkd
12.10.2011, 21:11
Super cestito i mnogu sreka u buduci zivot u americi ja imam zakazano intervju na 19ti OKT. u sredu pa i ja cu pisati ko tebi za moe iskustvo iskreno cestito pozzz

wolf
12.10.2011, 23:22
Highvoltage84 cestitam. Todorevski tebi puno srece 19 okt. Ja imam jos da gulim do marta ili aprila sledece god.

todorovskimkd
12.10.2011, 23:48
Eeee pa da se javim sa najnovijim dobrim vestima.Intervju mi je bio zakazan za 12. oktobar,taj dan je doso i ranom zorom krenuo prema ambasadi dok mi je milionska suma leptira igrala u stomaku,jedno ogromno neopisivo uzbudjenje itd itd nisam video ni gde idem ni sta radim bio sam totalno izgubljen.
Dosli smo ispred ambasade sluzbenik je izasao prozvao prvo ljude koji su intervju imali nesto ranije zakazano,a onda smo nastupili nas nekoliko koji smo imali zakazan intervju od 8:30.
Usli smo unutra,prosli kroz skener,ja sam iz prve,a moja zena iz 3-4 puta jer je imala neke nakite i metale na sebi i pri tom je morala da iz bebinih flasica sa cajem i mlekom ispije malu kolicinu tecnosti(valjda je mislila da je otrov),kako god uputili smo se niz stepenice i pravac u cekaonicu,malo je bilo guzve,a nas za iseljenicke je bilo svega 2-3.
I tako sedeci cekali smo da nas prozovu dok su osobe koje su aplicirale za turisticku vizu bili vrlo brzo obradjivani(onaj na salteru je bar MILION puta reko "Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku...itd)...I najzad su prozvali mene,zenu i moje dete.
Usli smo u kabinu br. 8 i dao sluzbeniku prikupljenu i sledecu dokumentaciju:
1. Odstampao strane sa interneta na kojima pise da mi je intervju zakazan(ali to uopste nije potrebno)
2. Pozivno pismo(email) od osobe iz Amerike kod koje idem
3. Diploma+kopija samo za mene(original vracen,kopija zadrzana)
4. Uverenja za mene i zenu da nismo osudjivani
5. Uverenja da se ne vodi krivican postupak protiv nas
6. Uverenje o odsluzenom vojnom roku(vraceno mi je)
7. Izvode iz maticne knjige rodjenih+kopije za mene zenu i dete(originali vraceni,kopije su zadrzali)
8. izvod iz knjige vencanih+kopija(oba uzeta) i
9. pasosi,slike nam nisu uzimali
i to bi bilo to od dokumentacije, ako sam nesto propustio nadovezacu se,nakon toga sluzbenik nas je pitao da li zelimo intevju u 11:15 ili 2 sata(mi smo rekli u 11:15) i ako zelimo mozemo da cekamo u cekaonici ili da se prosetamo,posle cega smo mi ostali i cekali.
Nakon toga,proslo je mozda 15-30 min. prozvali su me na salter br.5 da platim novcanu sumu za vize u iznosu od 2.457 dolara,ali znajuci da su neki ljudi sa foruma imali nezgodnih situacija sa aparatom za proveru novcanica(kao i ja) nije mi bilo svejedno, jedna novcanica prodje 3 ne prodju i sve tako,a meni pritisak u hiljadu,medjutim kako ih je sluzbenik malo presavijao i okrecao sve su prosle tako da je i placanje proslo kako treba i nakon toga smo cekali zavrsni deo,a to je intervju.
Samo nas troje je cekalo da zavrse sa iseljenickim vizama i kada smo dosli na red prvo smo na salteru davali otiske prstiju,a nakon toga opet prozvani u kabinu br. 8 gde je poceo da nas ispituje amerikanac i odma nam je reko da podignemo desne ruke i da li se zaklinjemo da cemo pricati samo isitnu,mi smo rekli DA,pitao me je koju sam skolu zavrsio(srednju cetvorogodisnju),da li sam bio u Americi(ne) i koga imam tamo i u kom su mestu.Sve se poklapalo sa mojim podacima koje sam naveo u formulare(ds-131 i ds-220) i sa njegovom proverom u kompjuteru i nakon toga su mi rekli da je sve u redu i da dodjem po pasose sutradan oko pola 3,da mogu sam i da nije potrebno da cela porodica dolazi.Bio sam presrecan drugar me cekao ispred hteli smo da se slikamo ispred ambasade da uslikam taj momenat ali nam nisu dozvolili,presli smo ulicu i opet pokusali medjutim opet je neki drugi sluzbenik izasao,potrcao ka nama i rekao da izbrisemo sliku iz aparata i da je to strogo zabranjeno te smo tada i konacno odustali od svega toga. :)
Ljudi intervju je trajao svega 5 MINUTA doslovno i sve ide vrlo brzo i po dobroj uigranoj proceduri.Ja sutra tj. 13. oktobra idem po pasose i idem nazad u Leskovac,da jos malo radim i prezimim pa Boze zdravlja 23. marta Franklin,Indiana.SAMO OPUSTENO i bez brige.
@Highvoltage84 na kog jezika ste pricali na intervju engleski ili matreni jezik????

highvoltage84
13.10.2011, 08:14
Na srpskom smo pricali i nije me pitao hocu li engleski ili srpski.

Hvala na cestitkama!

VDJ
13.10.2011, 11:38
Inace u Bg sam doso 10. oktobra jer sam tad zakazao pregled,to smo sve odradili,prvo smo vadili krv ja i zena i odmah platili 280$ u dinarima,otisli da snimamo pluca ulica paralelno sa Smiljanjicevom i nakon toga da se vratimo oko 1:15,pred povratak u ordinaciju uzeli snimke pluca(ali nam to na intervju nisu uzeli) kasnije kad smo se vratili u 1:15 bili smo skroz pregledani meni je rekla da skidam gace :D i da se naguzim steta sto mi se nije prdelo :DD merio tezinu i visinu,primio jednu vakcinu 2.800,zena 2 vakcine 3.600 i to je bilo to.

Cestitam i nadam se da ce i ostali da prodju kao i vi, laganno.
Kako je prosao lekarski pregled za bebu,jel primala neke vakcine i slicno?

Sacipko
13.10.2011, 13:43
Na srpskom smo pricali i nije me pitao hocu li engleski ili srpski.

Hvala na cestitkama!
Cestitam :bravo:
Interesuje me koliko si puta aplicira, da bi na kraju proslo sve ok?

wolf
13.10.2011, 13:59
VDJ sta bi sa tobom? Ti si trebao da imas razgovor 4.10.2011. , ako se nevaram.

todorovskimkd
13.10.2011, 14:23
Na srpskom smo pricali i nije me pitao hocu li engleski ili srpski.

Hvala na cestitkama!
Izvini highvoltage84 sta te tormozim imam jos jedno pitanje u vezu sa intervju u dokumenti (ds-131 i ds-220) sta si popunio koim jezika da znas da govoris ja sam pisao pokraj ostali i engleski ni je problem za meni ja znam perfekno engleski ama moja sopruga ne zna a i na njoj sum pisao da prica engleski neznam da ne bude to neki problem predvremeno ti hvala

smexor
13.10.2011, 15:38
highvoltage84, cestitke i od mene. Bas fino sto je intervju proslo glatko, bez nikakvi problema. Sada spremajte kufere :bravo:
Mi ostali cekamo da vidimo kad cemo biti zakazani za intevrju.

VDJ
13.10.2011, 16:42
VDJ sta bi sa tobom? Ti si trebao da imas razgovor 4.10.2011. , ako se nevaram.

Odlozen nam je razgovor u ambasadi dok mi se zena ne porodi, rekli su nam da je tako najbolje,jer beba prolazi istu proceduru kao i mi. Verovatno cemo u februaru ici.

highvoltage84
13.10.2011, 21:42
@VDJ: beba nije primala inekcije,samo mu merili tezinu,pritisak i srce.
@Sacipko: prvi put aplicirao,maja nisam izvucen ali zato jesam 15. jula
@todorovskimkd: pisao sam da znam engleski i srpski ali je sluzbenik na intervjuu odma poceo na srpskom,sve u svemu samo opusteno.
Ostalima HVALA od srca i zelim svima istom merom da se vrati.

Pedjat87
14.10.2011, 00:44
Eeee pa da se javim sa najnovijim dobrim vestima.Intervju mi je bio zakazan za 12. oktobar,taj dan je doso i ranom zorom krenuo prema ambasadi dok mi je milionska suma leptira igrala u stomaku,jedno ogromno neopisivo uzbudjenje itd itd nisam video ni gde idem ni sta radim bio sam totalno izgubljen.
Dosli smo ispred ambasade sluzbenik je izasao prozvao prvo ljude koji su intervju imali nesto ranije zakazano,a onda smo nastupili nas nekoliko koji smo imali zakazan intervju od 8:30.
Usli smo unutra,prosli kroz skener,ja sam iz prve,a moja zena iz 3-4 puta jer je imala neke nakite i metale na sebi i pri tom je morala da iz bebinih flasica sa cajem i mlekom ispije malu kolicinu tecnosti(valjda je mislila da je otrov),kako god uputili smo se niz stepenice i pravac u cekaonicu,malo je bilo guzve,a nas za iseljenicke je bilo svega 2-3.
I tako sedeci cekali smo da nas prozovu dok su osobe koje su aplicirale za turisticku vizu bili vrlo brzo obradjivani(onaj na salteru je bar MILION puta reko "Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku...itd)...I najzad su prozvali mene,zenu i moje dete.
Usli smo u kabinu br. 8 i dao sluzbeniku prikupljenu i sledecu dokumentaciju:
1. Odstampao strane sa interneta na kojima pise da mi je intervju zakazan(ali to uopste nije potrebno)
2. Pozivno pismo(email) od osobe iz Amerike kod koje idem
3. Diploma+kopija samo za mene(original vracen,kopija zadrzana)
4. Uverenja za mene i zenu da nismo osudjivani
5. Uverenja da se ne vodi krivican postupak protiv nas
6. Uverenje o odsluzenom vojnom roku(vraceno mi je)
7. Izvode iz maticne knjige rodjenih+kopije za mene zenu i dete(originali vraceni,kopije su zadrzali)
8. izvod iz knjige vencanih+kopija(oba uzeta) i
9. pasosi,slike nam nisu uzimali
i to bi bilo to od dokumentacije, ako sam nesto propustio nadovezacu se,nakon toga sluzbenik nas je pitao da li zelimo intevju u 11:15 ili 2 sata(mi smo rekli u 11:15) i ako zelimo mozemo da cekamo u cekaonici ili da se prosetamo,posle cega smo mi ostali i cekali.
Nakon toga,proslo je mozda 15-30 min. prozvali su me na salter br.5 da platim novcanu sumu za vize u iznosu od 2.457 dolara,ali znajuci da su neki ljudi sa foruma imali nezgodnih situacija sa aparatom za proveru novcanica(kao i ja) nije mi bilo svejedno, jedna novcanica prodje 3 ne prodju i sve tako,a meni pritisak u hiljadu,medjutim kako ih je sluzbenik malo presavijao i okrecao sve su prosle tako da je i placanje proslo kako treba i nakon toga smo cekali zavrsni deo,a to je intervju.
Samo nas troje je cekalo da zavrse sa iseljenickim vizama i kada smo dosli na red prvo smo na salteru davali otiske prstiju,a nakon toga opet prozvani u kabinu br. 8 gde je poceo da nas ispituje amerikanac i odma nam je reko da podignemo desne ruke i da li se zaklinjemo da cemo pricati samo isitnu,mi smo rekli DA,pitao me je koju sam skolu zavrsio(srednju cetvorogodisnju),da li sam bio u Americi(ne) i koga imam tamo i u kom su mestu.Sve se poklapalo sa mojim podacima koje sam naveo u formulare(ds-131 i ds-220) i sa njegovom proverom u kompjuteru i nakon toga su mi rekli da je sve u redu i da dodjem po pasose sutradan oko pola 3,da mogu sam i da nije potrebno da cela porodica dolazi.Bio sam presrecan drugar me cekao ispred hteli smo da se slikamo ispred ambasade da uslikam taj momenat ali nam nisu dozvolili,presli smo ulicu i opet pokusali medjutim opet je neki drugi sluzbenik izasao,potrcao ka nama i rekao da izbrisemo sliku iz aparata i da je to strogo zabranjeno te smo tada i konacno odustali od svega toga. :)
Ljudi intervju je trajao svega 5 MINUTA doslovno i sve ide vrlo brzo i po dobroj uigranoj proceduri.Ja sutra tj. 13. oktobra idem po pasose i idem nazad u Leskovac,da jos malo radim i prezimim pa Boze zdravlja 23. marta Franklin,Indiana.SAMO OPUSTENO i bez brige.


Neka je sa srecom pa da sve ispadne kako ste zamislili :)

Bockyman
15.10.2011, 06:25
eeee pa da se javim sa najnovijim dobrim vestima.intervju mi je bio zakazan za 12. Oktobar,taj dan je doso i ranom zorom krenuo prema ambasadi dok mi je milionska suma leptira igrala u stomaku,jedno ogromno neopisivo uzbudjenje itd itd nisam video ni gde idem ni sta radim bio sam totalno izgubljen.
Dosli smo ispred ambasade sluzbenik je izasao prozvao prvo ljude koji su intervju imali nesto ranije zakazano,a onda smo nastupili nas nekoliko koji smo imali zakazan intervju od 8:30.
Usli smo unutra,prosli kroz skener,ja sam iz prve,a moja zena iz 3-4 puta jer je imala neke nakite i metale na sebi i pri tom je morala da iz bebinih flasica sa cajem i mlekom ispije malu kolicinu tecnosti(valjda je mislila da je otrov),kako god uputili smo se niz stepenice i pravac u cekaonicu,malo je bilo guzve,a nas za iseljenicke je bilo svega 2-3.
I tako sedeci cekali smo da nas prozovu dok su osobe koje su aplicirale za turisticku vizu bili vrlo brzo obradjivani(onaj na salteru je bar milion puta reko "kod koga idete u ameriku,kod koga idete u ameriku,kod koga idete u ameriku...itd)...i najzad su prozvali mene,zenu i moje dete.
Usli smo u kabinu br. 8 i dao sluzbeniku prikupljenu i sledecu dokumentaciju:
1. Odstampao strane sa interneta na kojima pise da mi je intervju zakazan(ali to uopste nije potrebno)
2. Pozivno pismo(email) od osobe iz amerike kod koje idem
3. Diploma+kopija samo za mene(original vracen,kopija zadrzana)
4. Uverenja za mene i zenu da nismo osudjivani
5. Uverenja da se ne vodi krivican postupak protiv nas
6. Uverenje o odsluzenom vojnom roku(vraceno mi je)
7. Izvode iz maticne knjige rodjenih+kopije za mene zenu i dete(originali vraceni,kopije su zadrzali)
8. Izvod iz knjige vencanih+kopija(oba uzeta) i
9. Pasosi,slike nam nisu uzimali
i to bi bilo to od dokumentacije, ako sam nesto propustio nadovezacu se,nakon toga sluzbenik nas je pitao da li zelimo intevju u 11:15 ili 2 sata(mi smo rekli u 11:15) i ako zelimo mozemo da cekamo u cekaonici ili da se prosetamo,posle cega smo mi ostali i cekali.
Nakon toga,proslo je mozda 15-30 min. Prozvali su me na salter br.5 da platim novcanu sumu za vize u iznosu od 2.457 dolara,ali znajuci da su neki ljudi sa foruma imali nezgodnih situacija sa aparatom za proveru novcanica(kao i ja) nije mi bilo svejedno, jedna novcanica prodje 3 ne prodju i sve tako,a meni pritisak u hiljadu,medjutim kako ih je sluzbenik malo presavijao i okrecao sve su prosle tako da je i placanje proslo kako treba i nakon toga smo cekali zavrsni deo,a to je intervju.
Samo nas troje je cekalo da zavrse sa iseljenickim vizama i kada smo dosli na red prvo smo na salteru davali otiske prstiju,a nakon toga opet prozvani u kabinu br. 8 gde je poceo da nas ispituje amerikanac i odma nam je reko da podignemo desne ruke i da li se zaklinjemo da cemo pricati samo isitnu,mi smo rekli da,pitao me je koju sam skolu zavrsio(srednju cetvorogodisnju),da li sam bio u americi(ne) i koga imam tamo i u kom su mestu.sve se poklapalo sa mojim podacima koje sam naveo u formulare(ds-131 i ds-220) i sa njegovom proverom u kompjuteru i nakon toga su mi rekli da je sve u redu i da dodjem po pasose sutradan oko pola 3,da mogu sam i da nije potrebno da cela porodica dolazi.bio sam prescan drugar me cekao ispred hteli smo da se slikamo ispred ambasade da uslikam taj momenat ali nam nisu dozvolili,presli smo ulicu i opet pokusali medjutim opet je neki drugi sluzbenik izasao,potrcao ka nama i rekao da izbrisemo sliku iz aparata i da je to strogo zabranjeno te smo tada i konacno odustali od svega toga. :)
ljudi intervju je trajao svega 5 minuta doslovno i sve ide vrlo brzo i po dobroj uigranoj proceduri.ja sutra tj. 13. Oktobra idem po pasose i idem nazad u leskovac,da jos malo radim i prezimim pa boze zdravlja 23. Marta franklin,indiana.samo opusteno i bez brige.

честитам пријатељу! а авантура тек почиње! чекам те са ове стране баре! ;-)

Markoo
15.10.2011, 08:14
Dali je potrebno pozivno pismo od nekoga iz Amerike,jer u mom slucaju,ja imam tamo prijatelje,ali necu traziti pismo ni od koga?Da li mogu proci bez toga?

noki
15.10.2011, 18:32
Dali je potrebno pozivno pismo od nekoga iz Amerike,jer u mom slucaju,ja imam tamo prijatelje,ali necu traziti pismo ni od koga?Da li mogu proci bez toga?

Mozes da prodjes i bez pozivnog pisma,ali bolje je da imas nesto kad izadjes pred sluzbenika u ambasadi.Ja sam imala samo obicni popunjeni obrazac I-134,bez dodatnih taksi za poslednje tri godine,kako sto uobicajeno traze iz ambasade i prosla sam bez problema.Zato ti savetujem da ako imas nekoga ovamo u USA neka ti popuni i pusti jedan I-134 obrazac,to ne kosta nista,i tvoj prijatelj ovde moze da ga uveri u banci(ovde za notarski pecat ne naplacuju ako odes u banku gde imas racun),samo ces da mu napomenes da ne mora da pustaju takse za izmakle tri godine,to ce mu biti mozda komplikacija i dodatni trosak.

highvoltage84
16.10.2011, 13:31
Hvala Boki zemljače najlepše,daće Bog da bude sve u redu pa da se tamo i vidjamo i družimo..."čekaj,čekaj me,čekaj i ja ću doći".poz

caspero
16.10.2011, 19:16
Neka je sa srecom pa da sve ispadne kako ste zamislili :)


da li obaveznol moras nekog da imas u usa ako te izvuku

Sacipko
16.10.2011, 19:24
Mozes da prodjes i bez pozivnog pisma,ali bolje je da imas nesto kad izadjes pred sluzbenika u ambasadi.Ja sam imala samo obicni popunjeni obrazac I-134,bez dodatnih taksi za poslednje tri godine,kako sto uobicajeno traze iz ambasade i prosla sam bez problema.Zato ti savetujem da ako imas nekoga ovamo u USA neka ti popuni i pusti jedan I-134 obrazac,to ne kosta nista,i tvoj prijatelj ovde moze da ga uveri u banci(ovde za notarski pecat ne naplacuju ako odes u banku gde imas racun),samo ces da mu napomenes da ne mora da pustaju takse za izmakle tri godine,to ce mu biti mozda komplikacija i dodatni trosak.

A kako se dokazuje da imas nekoga tamo?
Da li je to njegova adresa bez nekog dokaza (Kopija racuna za struju, itd...), ili u nekoj njihovoj (Americkoj) ustanovi postoji adekvatan obrazac kji se popuni i posalje postom. Ili pa nesto trece?

todorovskimkd
18.10.2011, 15:55
Evo i ja da se pohvalim sa novi vesti danas sum bio na intervju u Skopje intervjuto ni bese zakazano vo 08:00AM bili smo tamu 5min poranje za oko 20min ne prozvaa i usli smu u ambasadi go pominavme prviot vles se sa ni provelili sa detektor verovatno za metal i sluzbenikot ne upati na kade treba da se dvizime od kako sme usli u druga prostorija dosaoo je jedan drug sluzbenik i ni gi podredi site dokumenti od dokumenti sme nosile:
1. Odstampao strane sa interneta na kojima pise da mi je intervju zakazan(nije bio potrebno)
2. Pozivno pismo email od prijatel iz Amerike kod kog idem
3. Diploma i kopija samo za moja sopruga(original vracen,kopija zadrzana)
4. Uverenja za mene i zenu da nismo osudjivani
5. Uverenja da se ne vodi krivican postupak protiv nas
6. Izvode iz maticne knjige rodjenih(originali su zadrzali)
8. izvod iz knjige vencanih (originali su zadrzali) i
9. pasosi i (2) slike nam su uzimali samo po edna slika
10. potvrda da je student moja sopruga uzeli su original
11. potvrda i preporaka od firmata gde radim ja

od kad prviot sluzbenik ni gi podredi dokumentite i ni rece da sedeme dodeka ne ne povikat posle 15-20min ne povikaa na salter br.5 i sluzbenikot koj izleze od tamu ni gi kaza pravilata znaeteli deka dokolku ne gi ispolnuvate uslovite parite koi treba da gi uplatite ke vi propadnat nie rekovme dek znaem i ni kaza kade da gi uplatime i posle uplakanjeto da se vratime na istiot salter gi uplativme parite i povtor se vrativme i odkoga se vrativme istiot sluzbenik zapocna povtorno da gi sreduva dokumentite i da ni postavuva po nekoe prasanje najprvo gi sredi dokumentite na zenami pa potoa i moite ne prasa kolku godini sme zaedno mu rekovme 4god iako sme pomalku od 4god zaedno, dali imame sliki zaedno da me slikani nekade na odmor ili na svadba mu rekovme deka noseme sliki megutoa ne sme pravile svadba poradi smrt na babai na soprugata i deka imame vo plan da napravime vo idnina gi zede slikite istotaka mu kazav deka moze da provere vo pasosot pecatite deka zaedno imame patuvano i isto taka moram da napomenam toj ni rece deka moze da bideme vrateni poradi toa sto nemame I-143 no mu rekov deka nie ne ni znaevme za toj dokument no ni gi prifati dokumentite i rece deka konzulot moze da odobri no moznoe i da ve vrati za dopolnitelno da go dostavite toj dokumentod koga gi proveri site dokumenti ni kaza da sedneme i da cekame da ne povikaat posle 20-30min ne poivkaa da ni zemat otpecatoci i povtorno ni rekoa da sedneme i da cekame e ovoj pat si pocekavme mozebi 30-40min i povtorno bevme povikani ovoj pat da razgovarame so konzulot predhodno onie koj sto bea na intervju kaj istiot toj zboruvase makedonski no koga nie dojdovme na red so soprugata toj zapocna da zboruva angliski, a po sto zenami ne zboruva mnogu dobro angliski mi se obrati na mene i mi rece na angliski gledam imas odeno nekolku pati za amerika i pretpostavuvam deka znaes dobro angliski jas potvrdno mu odgovoriv i rece deka razgovorot ke go vode so mene iako mojata sopruga e dobitnik na lotarijata nisto ne me prasuvase samo 3-4parsanja kade planirate da odite mu odgovoriv kade planirAMe da odime kaj kogo ke odite mu rekov po sto sum bil 2pati vo usa imam mnogu prijateli i drugari koj ziveat tamu pa istotaka imam mnogu ponudi za kade da prestojuvam a isto taka i tolku ponudi za rabota i mu objasniv deka mozebi na pocetokot ke rabotam bilo sto megutoa posle nekoe vreme ke se potrudam da si rabotam na specijalnosta koja ja imam zavrseno i ni kaza nema sto da ve prasuvam poveke vie ste vredni mladi i deka uspesno ke si ziveete vo usa i nakrajot go zamoliv dali e mozno da ni se izdade vizata podocna posle nekolku meseci odnosno nie pobaravme da ni se izdade na 21.12.2011g. po sto ako ni ja izdadat denes odnosno utre ke nema da moze mojata sopruga dokraj da ja islusa poslednata godina na fakultet prvo ni rece deka ne e vozmozno no rece pocekajte da se konsultiram so kolegite i dojde posle 1 min i ni rece koga sakate da si ja podignete vizata mu rekovme koja data sakame da ni bidat izdadeni vizite ni gi dade pasosite i so niv 2livcinja na koj pisuva imigrantsaka viza i datata koga da otideme da gi ostavime pasositeza da ni bidat izdadeni vizite. Taka pominavme nie bez nikakov problem vi posakuvam na site taka da pominete i samo da napomenam citajte vo forumot i nema da imate nikakov problem dokolku ima nekoj nekakvi prasanja slobodno prasajte pozdrav i so sreka na site i vi pozeluvam da pominete na intervjuto kako nas I mnogu blagodarnost do onie koj sto me upatija I mi pomognaa vo celiot proces :D

mikiSA
18.10.2011, 17:21
Cestitam todorovskimkd!

Znaci tvoja supruga je dobila na lutriji. A jeste li ovo molili da vam odgode stavljanje vize u pasos da imate vise vremena da se pripremite (vidim da ce viza biti u pasosu 21.12.2011.).
Da li ljekarski vi donosite u ambasadu ili doktor to salje sam? Koliko vremena treba da se uradi ljekarski i koliko je kostalo?
I jeste li platili cash ili karticom?

Izvini na dosadnim pitanjima :)

Jos jednom srdacne cestitke i puno srece tebi i suprugi!!!

feanor997
18.10.2011, 18:02
CESTITAM!!! Ja nemogu da docekam kad ce moj interviju :)

dreadnot
18.10.2011, 20:25
Dali je potrebno pozivno pismo od nekoga iz Amerike,jer u mom slucaju,ja imam tamo prijatelje,ali necu traziti pismo ni od koga?Da li mogu proci bez toga?

Moj ti je savet da svakako nabavis pozivno pismo, nista ne kosta a dobro izgleda, da ima ko da te doceka kad sletis, neces biti ko pao sa marsa, ima ko da ti pomogne da se snadjes tokom prvih dana u USA. Ja sam dobio od drugarice koja je vec opavno drzavljanin i zivi ovde dugo, pitali su me ko mi je i odakle se znamo, a kada su videli da radi ovde na faksu kao profa i da je ozbiljna osoba u pitanju, sve je proslo kao podmazano. Da nastavim dobru tradiciju, ja sam poslao pismo jednom forumasu kada mu se priblizio intervju, nije imao nikoga ovde, i sve je proslo kako treba. Da ne ureknemo... neka ti neko napise kako se bas raduje sto dolazis, da mozes kod njegas za prvo vreme, da vec gleda za posao i sl.

highvoltage84
18.10.2011, 21:05
Todorovski čestitam i baš mi je drago,puno sreće i da sve bude ok.Isto bih poželeo i ostalima.

todorovskimkd
19.10.2011, 00:55
Cestitam todorovskimkd!

Znaci tvoja supruga je dobila na lutriji. A jeste li ovo molili da vam odgode stavljanje vize u pasos da imate vise vremena da se pripremite (vidim da ce viza biti u pasosu 21.12.2011.).
Da li ljekarski vi donosite u ambasadu ili doktor to salje sam? Koliko vremena treba da se uradi ljekarski i koliko je kostalo?
I jeste li platili cash ili karticom?

Izvini na dosadnim pitanjima :)

Jos jednom srdacne cestitke i puno srece tebi i suprugi!!!
mikiSA@ najprvo hvala na cestitke
1. Znaci ni smo hoceli da bude tako i smo zamolili konzul za to po sto ako ni e izdadena vizata na 19.10.2011g najkasnije do 19.04.2011g morame da idemo za usa a so toa moja sopriga nece moci zavrsite svoi fakultet i zato sme odlozili viziranje za 21.12.2011g da imamo jos malo vreme za da moze da zavrsi fakultet;

2. ljekarski smo zavrsili nedelju dana preddhodno i e kosatao 3000denari oko 50evra i su nam rekli da rezultati bicu gotovi u 7saat na dan intervju nis pred da idemo u ambasadi uzelismo rezultate iz bolnizi i direk u ambasadi po sto je bio zakazeno u 08 saat

3. ni smo platili u cesh u dolari reko je nas sluzbenik kako hocete tako mozete da platite :D

to je to :D

todorovskimkd
19.10.2011, 00:57
hvala puno na svima za cestitke i nadam se da proci svi isto kao i ja u ambasadi :D

Sacipko
22.10.2011, 23:15
A kako se dokazuje da imas nekoga tamo?
Da li je to njegova adresa bez nekog dokaza (Kopija racuna za struju, itd...), ili u nekoj njihovoj (Americkoj) ustanovi postoji adekvatan obrazac kji se popuni i posalje postom. Ili pa nesto trece?

Niko mi nije odgovorio, na predhodno pitanje. Kako?

Good Spirit
22.10.2011, 23:20
Ako pitaš za zelenu kartu, nije neophodno da imaš nekog u SAD. Ako već imaš nekoga ko će da ti pomogne kada stigneš, odštampaj samo email od tog nekoga ili ponesi sa sobom kontakte te osobe (ime, adresa, telefon).

Koliko je meni poznato oni će samo usmeno da te pitaju kod koga ideš, u kakvim ste odnosima (prijeteljskim, porodničnim, itd)

milimelo
27.10.2011, 22:34
Obrazac I-134 samo ispuni i potpise sponzor, apsolutno se vise ne notarizuje (ima vec bar 4 godine). Cak su ukinuli i dio koji je bio za notara i potpis/pecat.


Mozes da prodjes i bez pozivnog pisma,ali bolje je da imas nesto kad izadjes pred sluzbenika u ambasadi.Ja sam imala samo obicni popunjeni obrazac I-134,bez dodatnih taksi za poslednje tri godine,kako sto uobicajeno traze iz ambasade i prosla sam bez problema.Zato ti savetujem da ako imas nekoga ovamo u USA neka ti popuni i pusti jedan I-134 obrazac,to ne kosta nista,i tvoj prijatelj ovde moze da ga uveri u banci(ovde za notarski pecat ne naplacuju ako odes u banku gde imas racun),samo ces da mu napomenes da ne mora da pustaju takse za izmakle tri godine,to ce mu biti mozda komplikacija i dodatni trosak.

Kobe
30.10.2011, 17:20
Imam jedno pitanje:
Da li treba da uzimam neko uverenje iz vojnog odseka, posto ja nisam sluzio vojni rok?

highvoltage84
30.10.2011, 17:45
omg wtf holy mother i cant belive :D .....naravno da ne treba

Kobe
30.10.2011, 18:11
To pitam zato sto sam procitao ovde na forumu da je jedna zena napisala da njen muz nije sluzio vojni rok i da je uzao uverenje o (ne)sluzenju vojnog roka.

mijan
30.10.2011, 20:05
To pitam zato sto sam procitao ovde na forumu da je jedna zena napisala da njen muz nije sluzio vojni rok i da je uzao uverenje o (ne)sluzenju vojnog roka.

Treba ti uverenje o nesluzenju vojnog roka kao i tom njenom muzu sto je trebalo i bilo kom drugom muskarcu. Zasto bi ti bio izuzetak? Ako ne prestanes da lupas dupla pitanja na 2-3 teme verovatno neces dobiti vise niti jedan odgovor na forumu :1060:

Nikolica014
02.11.2011, 14:30
Evo da javim i slucaj moje porodice. Kao sto sam u odgovarajucim temama pisao ranije, moji roditelji su izvuceni, otac kao nosilac, intervju je bio zakazan za 14. decembar, ali oni zbog privatnih razloga nisu u mogucnosti da odu tada(citaj nisu imali dovoljno para za vizu i lekarski).

Danas su zvali ambasadu, zamolili ih za odlaganje za kraj februara. Na cistom srpskom su im rekli da nema problema, zamolili za CN i jos jednom za datum intervjua, i rekli da se jave tacno mesec dana pred datum kada su planirali da dodju na intervju kako bi im odredili termin.

Proslo je lakse neko sto sam i sam mislio, ocekivao sam da ce traziti dodatna objasnjenja, ali nisu.

Mozda ljudima koji se jos uvek dvoume da li da odu ili ne, koji nemaju nikoga, nemaju para, ili im jednostavno treba jos vremena da se odluce, ovaj post pomogne. Ne dozvolite da sansa ode, odlozite intervju i kupite sebi jos malo vremena

milos0809
04.11.2011, 00:20
Cestitam svim dobitnicima i puno srece u USA!
Koja je fora ako neko ima broj 39xxx? Da li ce taj uopste doci na red na intervju ili ako ima srece pa da ovi prethodni otkazu u tom slucaju ga pozovu? Ja sam sa 21xxx i neku drugari sto su vec dobili GC kazu mi da idem 100% ali nikad ne verujem dok ne vidim.

oskark
04.11.2011, 10:11
Cestitam svim dobitnicima i puno srece u USA!
Koja je fora ako neko ima broj 39xxx? Da li ce taj uopste doci na red na intervju ili ako ima srece pa da ovi prethodni otkazu u tom slucaju ga pozovu? Ja sam sa 21xxx i neku drugari sto su vec dobili GC kazu mi da idem 100% ali nikad ne verujem dok ne vidim.

Pa pravo da ti kazem, kako sam ja citao u poslednje dve godine idu i do 32000, tako da ti prolazis sigurno. A i da je manje pre 22000 su uvek isli. Tako da nemas brige. Jedino je dobro sto ce ti intervju biti malo kasnije, tj pocetkom sl godine :naughty:

smexor
04.11.2011, 12:41
Oskark kazes da milos0809 koji ima broj 21xxx imace intervju pocetku sledece godine. Ovih dana treba da izadje novi Visa Bulletin, pa da vidimo koji ce brojevi biti na redu u Januar 2012. Jer do Nove Godine su brojeve do 13500. Jas cekam bas ovaj broj od Visa Bulletin da vidim dali ce moj broj bit u Januar 2012. Inace ja imam broj 144xx, pa vidicemo kako ce da ide.

mikiSA
04.11.2011, 16:28
smexor, mali OFF topic: vidim da si i ti izvucen dva puta ove godine? Je li ti prvi broj bio manji ili veci od sadasnjeg broja? :grin:


Oskark kazes da milos0809 koji ima broj 21xxx imace intervju pocetku sledece godine. Ovih dana treba da izadje novi Visa Bulletin, pa da vidimo koji ce brojevi biti na redu u Januar 2012. Jer do Nove Godine su brojeve do 13500. Jas cekam bas ovaj broj od Visa Bulletin da vidim dali ce moj broj bit u Januar 2012. Inace ja imam broj 144xx, pa vidicemo kako ce da ide.

oskark
04.11.2011, 21:19
Oskark kazes da milos0809 koji ima broj 21xxx imace intervju pocetku sledece godine. Ovih dana treba da izadje novi Visa Bulletin, pa da vidimo koji ce brojevi biti na redu u Januar 2012. Jer do Nove Godine su brojeve do 13500. Jas cekam bas ovaj broj od Visa Bulletin da vidim dali ce moj broj bit u Januar 2012. Inace ja imam broj 144xx, pa vidicemo kako ce da ide.

Pa mozda nisam rekao bas konkretno,ali misleci na pocetak. Sve zavisi od njih kako odrede. nekada pomeraju samo na nekoliko hiljada tj 1000 ili 2000, a nekada i znaju da iznenenade pa da pomeraju i po 5000. U svakom slucaju pocetak (misleci na januar - mart) :grin: A ako si ti 144xx po meni sigurno si u januaru...

oskark
04.11.2011, 21:23
Inace smexor ti bas imas srece :1081: Dva puta da te izvuku, ne znam dal se ikom desilo. :grin:

Nemoj da se ljutis, al ja volim da kazem za sebe u ovakvim situacija da imam vise srece nego pameti :grin: :obrva: :bravo:

smexor
04.11.2011, 22:57
mikiSA, prvi broj je bio manji od sadasnjeg broja. Prvi je bio 29xx. E sad, sto oskark kaze, da imam vise srece nego pameti :grin::==D:(bez ljutnje :obrva:), mogu da kazem samo da na prvo izvlacenje ove godine nije mi bilo svejedno kad su rekli da ce se izvlacenje ponoviti i da ne garantuju onima koji su bili prvi put izvuceni,da ce biti i drugi put. Ali eto, mogu da kazem da je sreca definitivno tad proradila i izvukli me i po drugi put iste godine. Sad cekam da vidim dali i kad ce intervju biti zakazan.

smexor
04.11.2011, 23:16
:ziveli2::tubac::trubac::harmonik::punk::bravo::== D::1081::beer: !!!!!!!!!!!!!
Nakon sto sam napisao prethodni post ovde, otisao da provjerim e-mail i pise imate 2 nove poruke. Na jedna od njih pise: "Imate promena na vas status, logirajte se da provjerite". Ja napravio log in, i sta da vidim:
INTERVJU ZAKAZAN za 05-ti Januar 2012 !!!!!:bravo::

Sad ce oskark da kaze ti stvarno nemas pameti :D

oskark
05.11.2011, 00:35
Sad ce oskark da kaze ti stvarno nemas pameti :D

To ti kazes :grin: Al dobro sta ces, tebe izgleda hoce sreca :1081::c010:
A ono glavno je da ti cestitam :bravo: . Znao sam ja da ces doci na red. :grin: Sreca pa imas vremena da skupis sve papire i da se primpremis lepo za intervju :book:

jovke
05.11.2011, 10:38
Ako ti je razgovor zakazan za 5. Januar lako je zakljuciti da su te obavijestili o tome tacno 60 dana prije razgovora. Neka i drugi forumasi napisu da li su ih obavijestili na 60 dana ranije o datumu razgovora pa da vidimo da li je to standard za obavjestavanje (60 dana) na koji se dobitnici mogu osloniti u vezi sa vremenom za prikupljanje dokumentacije.

Kobe
06.11.2011, 16:17
Zvao sam ambasadu i rekli su mi da mi NE treba uverenje o (ne)sluzenju vojnog roka, to treba da donose samo oni koji su sluzili vojni rok.

Pre dva dana sam imao pregled u Smiljanicevoj i sve je dobro proslo, doktorka mi je dala kovertu koju nosim na razgovor kao i snimke pluca, i neki papir o vakcinisanju koji dajem imigracionom na ulazu u USA.

mikiSA
06.11.2011, 16:37
Kobe, uzmi od doktorice i sebi jednu kopiju papira o vakcinisanju, vjerovatno ce ti nekad trebati u buducnosto a tamo u US su vakcine pravo skupe, pa da si i time pokriven...


Zvao sam ambasadu i rekli su mi da mi NE treba uverenje o (ne)sluzenju vojnog roka, to treba da donose samo oni koji su sluzili vojni rok.

Pre dva dana sam imao pregled u Smiljanicevoj i sve je dobro proslo, doktorka mi je dala kovertu koju nosim na razgovor kao i snimke pluca, i neki papir o vakcinisanju koji dajem imigracionom na ulazu u USA.

dejancic
06.11.2011, 17:33
Kobe, uzmi od doktorice i sebi jednu kopiju papira o vakcinisanju, vjerovatno ce ti nekad trebati u buducnosto a tamo u US su vakcine pravo skupe, pa da si i time pokriven...

Mislim da ti ne treba dodatna kopija posto ti na aerodromu oni nece uzimati taj papir. Potvrda o vakcinisanju ti sluzi samo u slucaju da hoce da te pelcuju opet :grin: Onda ti izvadis papir i viknes: "Stojte braco, ne plasi se Kobe vakcine, nego sam vec primio jednu turu!" :;D:

Ali je mikiSA apsolutno u pravu da treba da sacuvas taj papir, jer ce te primera radi prilikom prvog lekarskog pregleda pitati koje si vakcine nedavno primio, a ti vodeci se parolom pametan pise, a budala pamti izvadis papiric i viknes: "Stojte braco, ne plasi se Kobe vakcine...", ne ne ne, to je za onaj prethodni slucaj, sad ne vices nista posto si u cekaonici i neces da svi odmah vide da si balkanac, jer si najglasniji, vec izvadis papiric i gurnes ga ispod saltera i namignes medicinskoj sestri :;D: Ne, ne, ne, ne, ja se izvinjavam, ne namigujes, jer ce onda pomisliti da joj dajes broj telefona na papiricu, pa kada shvati da nije to sto je mislila ima opet da te vakcinise. :grin:

Kobe
06.11.2011, 17:33
@MikiSA

Pa da, iskopiracu ovaj papir sto mi je ona dala.

milos0809
07.11.2011, 02:24
Tako sam nesto i ja kontao. Po nekoj logici,ako idu tim tempom,ja bih negde u aprilu dosao ne red sto mi sasvim odgovara.
Sad sam slucajno proverio mail i u draftovima vidim od 23.oct od US department of state da sam viza dobitnik bla,bla... i da treba da platim onih 879$, mada mi jos nije zakazan razgovor, i da im posaljem Western union-om i to sve u roku od 72 sata!!!Mislim,sto je odavno proslo... Jeste li vi dobijali taj mail?
Please Note!

The payment must be sent via Western Union in maxx 72 hours after you have received and read the email from U.S. DEPARTMENT of STATE. You are strongly encouraged not to wait until the last day to pay. Heavy demand may result in system delays .

Crvenim slovima,molim lepo.

marton
07.11.2011, 06:48
@milos0809
to je bio slican email ovome? link (http://www.google.hr/#sclient=psy-ab&hl=hr&source=hp&q=The+payment+must+be+sent+via+Western+Union+in+ma xx+72+hours+after+you+have+received+and+read+the+e mail+from+U.S.+DEPARTMENT+of+STATE.&pbx=1&oq=The+payment+must+be+sent+via+Western+Union+in+m axx+72+hours+after+you+have+received+and+read+the+ email+from+U.S.+DEPARTMENT+of+STATE.&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=142663l143548l1l144362l2l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=3dc097709245236&biw=1680&bih=840)
Mislim da je to nekakva navlakusa, jer procesiranje za DV se placa na dan interviewa u ambasadi, a ne nekoliko mjeseci prije.
Takodjer, zamisli da to sada platis, pa da ne prodjes recimo lijecnicki pregled?! Bacio si novac u vjetar.

Takodjer iznos koji se placa za DV u ambasadi je $819

Evo malo za info:
http://www.travel.state.gov/visa/visa_4761.html
http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3744.html#bring
http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1263.html

milos0809
07.11.2011, 09:31
@marton
Identican mail sa sve mojim podacima,jedino drugoj osobi treba da posaljem pare na istu adresu u Londonu!?!?! Ladno su maznuli podatke,mamicu im hohstaplersku. Hvala na brzom odgovoru! Znam kako ide procedura a cini mi se da niko nije spominjao ovako nesto na forumu dosad i zato mi je bilo cudno. Ko zna,mozda im neko i uplati...
Hvala na brzom odgovoru.

ZeljkoUSA
07.11.2011, 12:26
@marton
Identican mail sa sve mojim podacima,jedino drugoj osobi treba da posaljem pare na istu adresu u Londonu!?!?! Ladno su maznuli podatke,mamicu im hohstaplersku. Hvala na brzom odgovoru! Znam kako ide procedura a cini mi se da niko nije spominjao ovako nesto na forumu dosad i zato mi je bilo cudno. Ko zna,mozda im neko i uplati...
Hvala na brzom odgovoru.

Kako nije spominjao?!? O tome se nasiroko pisalo, tj. o navodnim dobicima. Cak je sluzbenik US ambasade u Beogradu rekao da je i njima stigao takav mejl :==D:

milos0809
07.11.2011, 13:12
Onda ja nisam citao. :book:
Moracu da precesljam forum...

oskark
07.11.2011, 20:54
Kako nije spominjao?!? O tome se nasiroko pisalo, tj. o navodnim dobicima. Cak je sluzbenik US ambasade u Beogradu rekao da je i njima stigao takav mejl :==D:

Upravo tako :grin: Samo ti kazi njima :obrva:
Inace ima i tema otvorena o tome, nije tesko naci :no:

cvale
07.11.2011, 23:37
Mislim da ti ne treba dodatna kopija posto ti na aerodromu oni nece uzimati taj papir. Potvrda o vakcinisanju ti sluzi samo u slucaju da hoce da te pelcuju opet :grin: Onda ti izvadis papir i viknes: "Stojte braco, ne plasi se Kobe vakcine, nego sam vec primio jednu turu!" :;D:

Ali je mikiSA apsolutno u pravu da treba da sacuvas taj papir, jer ce te primera radi prilikom prvog lekarskog pregleda pitati koje si vakcine nedavno primio, a ti vodeci se parolom pametan pise, a budala pamti izvadis papiric i viknes: "Stojte braco, ne plasi se Kobe vakcine...", ne ne ne, to je za onaj prethodni slucaj, sad ne vices nista posto si u cekaonici i neces da svi odmah vide da si balkanac, jer si najglasniji, vec izvadis papiric i gurnes ga ispod saltera i namignes medicinskoj sestri :;D: Ne, ne, ne, ne, ja se izvinjavam, ne namigujes, jer ce onda pomisliti da joj dajes broj telefona na papiricu, pa kada shvati da nije to sto je mislila ima opet da te vakcinise. :grin:

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA kako sam se slatko nasmejao, ono do suza.:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::br avo:

YoWanna
08.11.2011, 12:13
Ulepsao si mi dan cvale!Bas sam se ismejala.:grin::lool::lool:

feanor997
11.11.2011, 01:03
De mi recite da li se desilo da je neko izvucen a da nije dobio poziv za razgovor ako znate?
Brine me malo posto smo velik broj dobili 31xxx :)

oskark
11.11.2011, 07:07
De mi recite da li se desilo da je neko izvucen a da nije dobio poziv za razgovor ako znate?
Brine me malo posto smo velik broj dobili 31xxx :)

Pa imate velik broj, al treba imati nade :grin:
Prosle godine su u julu isli oni do 33.000

Al evo i tabele http://www.zelenalutrija.com/forum/showpost.php?p=21814&postcount=238 sa tim da tu fali jos bulletin za jul.

Kobe
15.11.2011, 00:46
Pozeleneh i ja! :1081:

Ovako, imao sam zakazan razgovor u 8:30h, prozvali su me da udjem u ambasadu u 8:40h, posto je bila bas guzva, pre svega ljudi koji su cekali za neuseljenicke( turisticke) vize.
Oko 9:15 su me prozvali na salter da predam dokumenta, a predao sam ova:
-diploma iz srednje skole i overena kopija(kopiju su zadrzali)
-pasos
-dve slike
-uverenje iz suda i overenu kopiju (original zadrzali)
-uverenje iz supa i overenu kopiju (original zadrzali)
-izvod iz maticne knjige rodjenih i overenu kopiju (kopiju zadrzali)
-koverat,tj. medicinski izvestaj sa pregleda iz Smiljaniceve (snimak pluca mi nisu uzeli)
-pismo od druga iz Amerike (u kome on pise da cu ja ziveti kod njega dok se ne budem snasao)
-pismo od Kentucky-a

Nijedan dokument nisam prevodio na engleski, i to NIJE potrebno! Nemojte bacati novac!

Zatim su mi rekli da mogu da prosetam napolje ili da budem u cekaonici, ali ako

Kobe
15.11.2011, 00:54
... izlazim, da bi trebalo da budem do 10:45h. Ja sam ostao u cekaonici i oko 11:10 su me prozvali da dam otiske prstiju, a oko 11:25 su me pozvali da platim 819 dolara ili ako imam dinare mogu i tako. Posle toga mi je receno da sacekam jos malo i da ce me ubrzo pozvati na intervju. U 11:45 su me pozvali u kabinu 8, tu mi je konzul postavila nekoliko pitanja, gde cu da zivim, ko je osoba kod koje cu da zivim , sta planiram da radim tamo, iskreno nisu me mnogo ni ispitivali posto mene vec ceka posao tamo, a i imao sam validnu radnu vizu, tako da je sve proslo glatko. Intervju mi je bio u cetvrtak, danas sam bio po pasos,i viza je u pasosu :grin:
Za nedelju dana se vracam za USA, a do tada ce biti mnogo :beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::b eer::beer:
Hvala svima na pomoci, zaista mi je ovaj forum dosta pomogao.
Puno srece svima!
Pozdrav!

YoWanna
15.11.2011, 07:20
Cestitamo Kobe,sa srecom!Zelim ti sve najbolje!:1081:

MIA
15.11.2011, 09:17
Čestitam Kobe, svako dobro ti želim!!!!!!! :bravo::1081:

wolf
15.11.2011, 17:56
:bravo: Sve najbolje!!!! I nemoj da preteras sa :beer:

VDJ
15.11.2011, 18:31
Cestitam Kobe,neka je sa srecom! Sve je vise i vise ZELENIH, sto je lepo cuti.

highvoltage84
15.11.2011, 20:46
Extra još jedna radosna vest,sve najbolje i puno mi je drago.

VDJ
16.11.2011, 10:13
highvoltage84 jesi li nasao avionske karte? Ja sam nesto gledao za mart i ogromna je razlika u ceni izmedju Beograda i Budimpeste (mislim povoljnije je iz Budimpeste).
Malo je off topic al' nema veze

Adnan
17.11.2011, 16:22
jedno pitanje za one koji su prosli intervju ... koliko su vas prije (mislim na broj dana) obavijestili kada vam je zakaz intervju ... pitam radi prikupljanja papira ... imam broj 14xxx koji je prema rasporedu za januar a jos mi nista nisu javili ... mozda je jos suvise rano da ganjam te papirice hehe :)

danijela82
18.11.2011, 10:44
Posto sam nova na sajtu, ulogovana tek juce, nista mi nije jasno ovde......
Procitala sam tvoju poruku i jako mi je drago sto ces se skloniti odavde....
Samo mi jedno nije jasno, da li si ovde na lutriji izvucen za apliciranje vize ili si sam to odradio i ako vec ovde stoji ZELENA LUTRIJA zar to ne bi bilo da onaj ko je izvucen dobije vizu bez ikakvog garantnog pisma od nekog iz USA?!

Zamolila bih te ili nekog da mi sva ova pravila malo objasni?!

Unapred zahvalna :-)

mijan
18.11.2011, 11:04
Postavi konkretno nekoliko pitanja pod 1. 2. i 3. i evo ja ili neko drugi ce ti odgovoriti.Malo pojasniti moze mnogo da znaci a i da nista ne znaci.Imas opciju pretraga pa kucaj kljucne reci u pretragu ako te nesto konkretno zanima.Odavno su forumasi prestali padati na fore nov sam daj mi recite sve sto mi treba odmah!
Tesko da si i ti samu sebe razumela u ovoj prici :1060:

MIA
18.11.2011, 13:48
[QUOTE=Adnan;26213]jedno pitanje za one koji su prosli intervju ... koliko su vas prije (mislim na broj dana) obavijestili kada vam je zakaz intervju ... pitam radi prikupljanja papira ... imam broj 14xxx koji je prema rasporedu za januar a jos mi nista nisu javili ... mozda je jos suvise rano da ganjam te papirice hehe :)[/QUOT

Mi smo obavijest za interview dobili cca mjesec i pol ranije, ali smo već imali sve papire spremne, samo smo još obavili liječnički i to je bilo to.

wolf
18.11.2011, 16:20
Adnan ,
javi kada ti stigne poziv, cisto da bi ostali imali neki uvid u to.

highvoltage84
29.11.2011, 11:54
VGJ izvini sto tek sad odgovaram bio sam zauzet nekim stvarima,kartu cu definitivno kupiti preko Biser toursa,a ici cu iz Bg-a,jeste da je iz Budimpeste jeftinije ali koliko sam shvatio za velike gradove su uvek cene promotivne i iste na svim mestima tako da necu dzabe da se cimam do Madjarske,a i ne želim da matletiram dete.

caca
01.12.2011, 22:01
Evo mene, po prvi put, idem na intervju 6og decembra, moj broj je 1xxx, mada je prvobitno bio 8og novembra, ali tada nisam imala spremnu dokumentaciju.
Samo bih napomenula da je forum koristan i sjajan.:bravo:
Prosto prosirio mi je vidike, i pomaze mi da se organizujem i planiram.
Hvala svima koji vec dugo pisete....:pozdrav:

smexor
01.12.2011, 22:25
caca sve najbolje na intervju, da prodje sve glatko i opusteno, pa javi kad " pozelenis" :==D:

Neverhood
02.12.2011, 09:06
Srecno na itervjuu! Bas za Svetog Nidzu po katolickom, pa tu ne moze bas nista da krene naopako. :-) Pozdrav!

Positive Vibe
02.12.2011, 16:48
Srecno na itervjuu! Bas za Svetog Nidzu po katolickom, pa tu ne moze bas nista da krene naopako. :-) Pozdrav!

Xexexe Svetog Nidzu, lol
@caca Bice to jedan sasvim opusten i prijatan intervju i naravno javi utiske. :;D:

caca
02.12.2011, 19:31
Hvala, Smexor...i tebi...posto smo u istom paketu...
Hvala Positive Vibe i Neverhood!
Bas super sto Nidza radi u dve smene, tj dva puta na dva kalendara!

misica
06.12.2011, 12:25
jedno pitanje,mozda je vec neko postavio..da li dokumenta koja se salju u prvoj koverti i koja se nose na intervju,treba da se overe u opstini i da li treba da se prevedu na engleski...:udri::udri:

shanzy
06.12.2011, 13:57
jedno pitanje,mozda je vec neko postavio..da li dokumenta koja se salju u prvoj koverti i koja se nose na intervju,treba da se overe u opstini i da li treba da se prevedu na engleski...:udri::udri:
e ajde prestani da trolujes :)

jovke
06.12.2011, 14:36
Da bar postavi to pitanje na nekoj drugoj temi pa bi ti i povjerovali da lutas i tumaras. Ovako samo kad bi bilo volje da se kroz ovu temu vratis unazad i procitas postove dobila bi odgovore oko ovjere dokumenata i njihovog prevodjenja!

Jel to ta definicija :grin:
Trolovanje
Poseban oblik podjebavanja na internetu. Svoj smisao ima isključivo na forumima, blogovima i sličnim sajtovima gde se dešava komunikacija.
Smisao trolovanja je da lupiš neku žešću otrcanu frazu, davno prevaziđenu, stotinu puta prežvakanu i onda se udobno smestiš u fotelju i gledaš kako ljudi zapenili da ti dokažu da grešiš. Naravno, da bi trolovanje bilo uspešno, moraš da izabereš pravi forum za svoju nesuvislu izjavu.

misica
06.12.2011, 17:35
ajde ti prestani da se pravis pametan,nisam sve detaljno procitala jer nemam vremena..ako ne umes normalno da pises,onda nemoj...hvala:grin:

shanzy
06.12.2011, 20:57
ajde ti prestani da se pravis pametan,nisam sve detaljno procitala jer nemam vremena..ako ne umes normalno da pises,onda nemoj...hvala:grin:
bezobrazna si opet.. aj odleti, provaljena si.. :)

caca
06.12.2011, 22:22
Hvala, Smexor...i tebi...posto smo u istom paketu...
Hvala Positive Vibe i Neverhood!
Bas super sto Nidza radi u dve smene, tj dva puta na dva kalendara!




I danas, na praznik dobrog, starog patrona putnika-namernika, Sv.Nidze, Caca je pozelenela....:srbinprv:
Samo cu da malo citiram sluzbenika u ambasadi...pitam:zasto od dv podnosioca zahteva ne traze neki vid finansijskog obezbedjenja kad ulaze u sad, odgovara:da oni to vide kao neki vid avanturistickih viza tj. da mnogi aplikanti samo udju i izadju, tj. ne shvate to ozbiljno...pa su vicekonzuli popustljivi i vise gledaju, godine, obrazovanje i sposobnosti kada odobravaju vizu...
:papa:

Neverhood
07.12.2011, 08:23
Cestitam, bas mi je drago i hvala na korisnoj informaciji.

mijan
07.12.2011, 09:11
I danas, na praznik dobrog, starog patrona putnika-namernika, Sv.Nidze, Caca je pozelenela....:srbinprv:
Samo cu da malo citiram sluzbenika u ambasadi...pitam:zasto od dv podnosioca zahteva ne traze neki vid finansijskog obezbedjenja kad ulaze u sad, odgovara:da oni to vide kao neki vid avanturistickih viza tj. da mnogi aplikanti samo udju i izadju, tj. ne shvate to ozbiljno...pa su vicekonzuli popustljivi i vise gledaju, godine, obrazovanje i sposobnosti kada odobravaju vizu...
:papa:
Znaci ti si sama sluzbeniku rekla: hajde trazite mi dokaz i svima posle mene da imamo novac i da smo finansijski situirani...

smexor
07.12.2011, 11:38
I danas, na praznik dobrog, starog patrona putnika-namernika, Sv.Nidze, Caca je pozelenela....:srbinprv:
Samo cu da malo citiram sluzbenika u ambasadi...pitam:zasto od dv podnosioca zahteva ne traze neki vid finansijskog obezbedjenja kad ulaze u sad, odgovara:da oni to vide kao neki vid avanturistickih viza tj. da mnogi aplikanti samo udju i izadju, tj. ne shvate to ozbiljno...pa su vicekonzuli popustljivi i vise gledaju, godine, obrazovanje i sposobnosti kada odobravaju vizu...
:papa:

Caca sve cestitke, odlicno! :bravo: sad kad ti je viza u pasosu, pozes da pocnes da pakujes kufere :==D:

Adnan
09.12.2011, 23:08
Mali update .... intervju mi konacno zakazan ... 03.02.2012 .... dan kad cu aBd pozeleniti :)) Sretno svima!!

milosx
09.12.2011, 23:18
Ove godine izgleda brze ide:

Bulletin Jan 2011 kaze
EUROPE 17,600
a za Jan 2012 je
22,000

;)
Srecno!

mikiSA
10.12.2011, 11:44
Mali update .... intervju mi konacno zakazan ... 03.02.2012 .... dan kad cu aBd pozeleniti :)) Sretno svima!!

Cestitam Adnane, ako ti ne bude mrsko napisi gdje si radio ljekarski (kad ga uradis), jer imaju dvije opcije: Eurofarma na Ilidzi i na Kosevu (dr. Bakir Kapetanovic) i koliko si izletio za isti...

misica
10.12.2011, 13:22
cestitamoooo..valjda cu i ja sledece godine u isto vreme..

Adnan
10.12.2011, 17:39
Cestitam Adnane, ako ti ne bude mrsko napisi gdje si radio ljekarski (kad ga uradis), jer imaju dvije opcije: Eurofarma na Ilidzi i na Kosevu (dr. Bakir Kapetanovic) i koliko si izletio za isti...

Hvala :bravo: a za ljekarski javim kad zavrsim .... nadam se da ce mi priznati ove vakcine koje sam primio inace sam nadrljao tj. ne ja nego moj novcanik hehe

mikiSA
10.12.2011, 22:35
Hvala :bravo: a za ljekarski javim kad zavrsim .... nadam se da ce mi priznati ove vakcine koje sam primio inace sam nadrljao tj. ne ja nego moj novcanik hehe

mislim da ti ne gine bar vakcina protiv gripe (koliko znam da je obavezna ako si u ovom zimskom periodu na ljekarskom) :1081:, a za ostalo jedva cekam da javis...

Naja
15.12.2011, 12:39
evo da i ja javim, intervju zakazan za 06. januar 2012.

Adnan
15.12.2011, 23:35
evo da i ja javim, intervju zakazan za 06. januar 2012.

Super ... puno srece ti zelim ... i ako te mogu zamoliti samo da mi javis koja sve dokumentacija treba ... znam da pise na forumu i sve sam procitao samo da uporedim da nisam sta propustio za svaki slucaj ... gdje sta izvaditi i sta treba prevesti ... posto si iz BIH kao i ja, ako se ne varam .... unaprijed hvala :))

wolf
16.12.2011, 00:59
evo da i ja javim, intervju zakazan za 06. januar 2012.
Ajde ako nije problem reci kada su te obavestili za intervju, tacnije kada ti je stigao mail.

Naja
16.12.2011, 09:24
Mail mi nije dosao, provjerila sam na ovoj stranici gdje sam provjeravala da li smo izvuceni. Tu sad pise obavjestenje vezano za intervju.

Naja
16.12.2011, 09:29
Super ... puno srece ti zelim ... i ako te mogu zamoliti samo da mi javis koja sve dokumentacija treba ... znam da pise na forumu i sve sam procitao samo da uporedim da nisam sta propustio za svaki slucaj ... gdje sta izvaditi i sta treba prevesti ... posto si iz BIH kao i ja, ako se ne varam .... unaprijed hvala :))

Hvala, takodjer :)
Javim ti za dokumentaciju, mi nismo jos sve prikupili. A javim se i nakon intervjua, nadam se da ce dobro proci. Trema je prisutna :)

Naja
16.12.2011, 09:57
Mail mi nije dosao, provjerila sam na ovoj stranici gdje sam provjeravala da li smo izvuceni. Tu sad pise obavjestenje vezano za intervju.

Eh zaboravila sam napisati da je datum 4. novembar na obavjestenju. Znaci dva mjeseca prije zakazanog intervjua poslali su obavjestenje.

rolovani
16.12.2011, 10:55
Pozdrav svima, iskustva koja sam prochitao na ovom sajtu su bila veoma korisna za pripremu mog intervjua, i zeleo bih da se zahvalim svim ljudima koji su potroshili svoje vreme postavljajuci ih na ovaj sajt. Ne bih zeleo da ponavljam sve ono sto je vec napisano, vec samo da dodam par mojih utisaka sa intervjua, kao nekoga ko nikada ranije nije bio u US ambasadi vec samo chitao iskustva drugih ljudi :

Mesto : Beograd
Vreme : 8:30

-- Pojavio sam se u 8:20 ispred ambasade, kada su vec prozvali jednu grupu ljudi. To je bila grupa ljudi za turistichke vize u 8:30, i malo sam se zabrinuo da nisam zakasnio na prozivku.:D Medjutim, kada je ta grupa zavrshila izashao je redar i prozvao i ljude za turistichku zakazane u 8:45, pa tek kada su oni proshli izashao je sa spriskom za imigrantske vize. Nas je bilo samo chetvoro a ja jedini sa lutrije.

-- Odshtampana strana sa zakazanim intervjuom mi je ipak trebala. Pre ulaska u chekaonicu ljudi koji dolaze po imigrantske vize se prijavljuju na jedan shalter u hodniku. Na tom shalteru sam predao tu stranu (sa onim bar kodom i mestom i vremenom zakazanog intervjua).

-- Svi koji su doshli po turistichke vize dobijaju listice sa brojevima po kojima ih prozivaju na shaltere 1-7, ljude koji su doshli po imigrantsku vizu prozivaju po imenu i prezimenu za kabinu 8.

-- Prvi intervju sa sluzbenikom mi je bio kada sam predavao dokumenta (oko 9 i neshto). Posle tog intervjua nishta se nije deshavalo do pola dvanaest.

-- Prvo pitanje sluzbenika je u stilu 'da vidimo shta ste pripremili'...

-- Nishta iz vojske nije bilo potrebno (imao sam sa sobom civilnu knjizicu).

-- Drugi intervju je bio sa konzulom oko 12.

Dokumenta su bila standardna, sve vam pishe i na njihovom sajtu, i ovde... Lichno sam imao i I-134 bez taksi.... Sve shto sam im dao nishta se nisu bunili, vec su uzeli, jedino su mi vratili onaj papir sa vakcinacije koji sam valjda sluchajno ostavio medju dokumentima.

Savet (po mom utisku) : budite normalni, ozbiljni, i drzite se onoga shto vas pitaju i shto ste im napisali i predali, tj. ne ulazite previshe u neka objashnjavanja i obrazlozenja. I pravite 'sluchaj' tako da im bude jasno da necete traziti nekakvu pomoc od drzave.

Puno srece vam zelim, nadam se da ce ova moja zapazanja biti od koristi nekome... :grin:

misica
16.12.2011, 19:28
da li neko zna,da li mogu da posaljem podatke za prvu kovertu iz Nemacke,iako sam iz Srbije..ja bih prikupila sve sto treba i poslala bi,posto sam trenutno u Nemackoj..naravno ako me izvuku...:1072:

dejancic
16.12.2011, 20:48
da li neko zna,da li mogu da posaljem podatke za prvu kovertu iz Nemacke,iako sam iz Srbije..ja bih prikupila sve sto treba i poslala bi,posto sam trenutno u Nemackoj..naravno ako me izvuku...:1072:

Izvini, ja ne znam odgovor na ovo pitanje, ali znam onu izreku: "Prvo skoci, pa reci hop." Kao sto si sada u Nemackoj tako ces mozda u momentu kada te Boze zdravlja izvuku na lutriji mozda biti u nekoj drugoj zemlji. I onda ovo tvoje pitanje kao i odgovor koji ce ti neko mozda dati, po meni, prilicno gubi smisao, zar ne?

misica
16.12.2011, 22:14
hvala..vec sam dobila odgovor i ne gubi smisao jer sam ja u Nemackoj vec duze vreme i bicu ovde do daljnjeg jer imam posao..:grin:

Adnan
24.12.2011, 13:50
Jedno pitanje za ove sto su bili na isli na intervju .... da pokusamo sumirati troskove:

Trosak ljekarskog: oko 120$ (male razlike od zemlje do zemlje, ali to je tu negdje)

Trosak vize koji se placa u Ambasadi: FIKSNO 819$ ( placas u $ ili valuti tvoje zemlje tj. zemlje gdje imas intervju)

Dokumenti se ne prevode, ako su na engleskom ili na jeziku zemlje u kojoj se ide na intervju (u ostalim slucajevima prevodimo ... cijenu vidjeti kod lokalnog ovlastenog sudskog tumaca)

Eh sad moje pitanje je ... jel ima jos nekih troskova koji se trebaju platiti ovdje ili recimo po dolasku u Ameriku ili je ovo vec nabrojano sve .... kad kazem troskovi ne mislim na nase licne tipa avio karta, smjestaj i sl. vec ovi administrativni troskovi koje oni traze i koji su obavezni!!!

Unaprijed hvala :;D:

mikiSA
24.12.2011, 16:53
Jedno pitanje za ove sto su bili na isli na intervju .... da pokusamo sumirati troskove:

Trosak ljekarskog: oko 120$ (male razlike od zemlje do zemlje, ali to je tu negdje)

Trosak vize koji se placa u Ambasadi: FIKSNO 819$ ( placas u $ ili valuti tvoje zemlje tj. zemlje gdje imas intervju)

Dokumenti se ne prevode, ako su na engleskom ili na jeziku zemlje u kojoj se ide na intervju (u ostalim slucajevima prevodimo ... cijenu vidjeti kod lokalnog ovlastenog sudskog tumaca)

Eh sad moje pitanje je ... jel ima jos nekih troskova koji se trebaju platiti ovdje ili recimo po dolasku u Ameriku ili je ovo vec nabrojano sve .... kad kazem troskovi ne mislim na nase licne tipa avio karta, smjestaj i sl. vec ovi administrativni troskovi koje oni traze i koji su obavezni!!!

Unaprijed hvala :;D:

Nemas vise troskova za vizu osim toga (placa se za vozacku dozvolu od 20 do ne znam koliko $, zavisno od drzave gdje planiras biti: IL je bio $20, google drzavu i dmv, pa gledaj na fees, pokazace ti se )

Adnan
24.12.2011, 17:58
Super :ludak: ... a sto se tice ostalog vozacku necu ni vaditi za sada, mislio sam uzeti samo ID card :bravo:

mikiSA
24.12.2011, 18:59
Super :ludak: ... a sto se tice ostalog vozacku necu ni vaditi za sada, mislio sam uzeti samo ID card :bravo:

ID je bio 10$ (i ja sam prvo uzela ID, mjesec nakon toga polagala vozacki: i testove i voznju, sve mozes zavrsiti za dan ako dodjes s nekim ko ima kola)

Adnan
24.12.2011, 19:19
jel se ID moze isto zavrsiti za 1 dan ... tj. jel ga dobijes odmah ili ti stigne kuci za odredjeno vrijeme!

jovke
24.12.2011, 22:52
Koliko sam ja ispratio na forumu iskustva za proslu godinu svi koji su prosli intervju u ambasadi u Sarajevu su prilozili prevode za sva dokumenta (mislim na diplome i uvjerenja..), i nisu im rekli da je visak niti su im vratili. Zvanicno mislim da pise da ne treba prevod, ali u Sarajevu mi djeluje da se drze i dalje stare prakse na koju su navikli koja se ukorijenila i da traze na razgovoru prevedena dokumenta. Ako je kandidat iz drugog dijela BiH a ne iz Sarajeva jeftinije mu je da prevede ta dokumenta nego da ga vrate i plati jos jednom ponovo put do Sarajeva. Ako nisam u pravu neka me neko ispravi.

mikiSA
24.12.2011, 23:05
jel se ID moze isto zavrsiti za 1 dan ... tj. jel ga dobijes odmah ili ti stigne kuci za odredjeno vrijeme!

doneses dokumente, i pare ( cash ili Master card samo!) i odmah ti bude gotovo (nema cekanja kao kod nas) Isto tako cim vozacku polozis odmah se ides slikati i odmah rada vozacku dobijes.
Evo da vidis koje dokumente treba da imas za ID/vozacku:

http://img850.imageshack.us/img850/439/picture10yr.png (http://imageshack.us/photo/my-images/850/picture10yr.png/)
http://www.cyberdriveillinois.com/departments/drivers/drivers_license/acceptable_id.html

Sad sam gledala cijene, podigli su sve za 10 $: ID je 20$, vozacka je 30$.

Adnan
25.12.2011, 11:23
Uopste nije skupo ... ako uporedis njihov i nas standard ... i mi placamo skoro isto toliko novca za te dokumente .... a da ne govorim o nasim procedurama i cekanjima ... vidis u normalnoj drzavi to se sve zavrsi za 1 dan :ludak:

Adnan
25.12.2011, 11:26
Da li te mogu zamoliti za nesto vise informacija o dokumentima koji si prikupila jer kako vidim iz Sarajeva si kao i ja ... trebaju mi samo informacije gdje/sta/kako ... znas kako je to kod nas sve zamrseno kad pocnes ganjati te famozne papirice ... institucija milion .... ne znas gdje ces :nene:

mikiSA
25.12.2011, 12:27
Da li te mogu zamoliti za nesto vise informacija o dokumentima koji si prikupila jer kako vidim iz Sarajeva si kao i ja ... trebaju mi samo informacije gdje/sta/kako ... znas kako je to kod nas sve zamrseno kad pocnes ganjati te famozne papirice ... institucija milion .... ne znas gdje ces :nene:

Ovo ces pokazati kad dodjes tamo da uzmes ID/vozacku:

1. pasos (imas ga vec) : da pokazes da je to tvoj potpis, moze i SSN koji ces dobiti nakon 2-3 sedmice
2. opet pasos (imas ga) da dokazes datum rodjenja: U.S. Visa pokazes u pasosu vizu.
3. Rental/Lease agreement (i ovo ces imati ) ili Utility Bill (electric, water, refuse, telephone land/cell, cable or gas, issued within 90 days of application)

E sad, ja vec imam i ID i vozacku jer sam tamo studirala (mislim da mi je sve validno bar do 2014), a ja sam ponijela pasos, moj SSN, I-20 form (iz skole da dokazem da sam legalno tamo na F vizi), i moj lease agreement. (imala sam uz sebe i moju licnu i vozacku iz Bosne, za svaki slucaj).
Ako sve poneses sto treba nema nikakvih problema da se dobije ili ID ili vozacka (vozacka: polazes pismeni preko kompa, a onda ako to prodjes dobijes papir na kojem ti odobravaju da polazes voznju)

Ma nemoj da se brines, sam si rekao da je to malo uredjenije nego ovdje kod nas :1072:
Ako imas jos neko pitanje slobodno postavi, bice mi drago da pomognem.

Adnan
25.12.2011, 14:47
hehe hvala na veoma opsirnom objasnjenju :bravo: ... puno si mi pomogla, a vjerujem i drugima .... mada sam ja mislio na dokumente koje si prikupila za intervju ovdje u ambasadi za zelenu kartu ...tj. u koje si sve ustanove isla da sta uzmes ... npr. MUP, opstina itd.

mikiSA
25.12.2011, 19:32
hehe hvala na veoma opsirnom objasnjenju :bravo: ... puno si mi pomogla, a vjerujem i drugima .... mada sam ja mislio na dokumente koje si prikupila za intervju ovdje u ambasadi za zelenu kartu ...tj. u koje si sve ustanove isla da sta uzmes ... npr. MUP, opstina itd.
Uh, nisam te shvatila:)
Evo ide:

Uvjerenje o strucnoj spremi (ponijeti i original i kopiju), nista ne planiram prevoditi(od dokumenata) jer na onoj stranici pise da mora biti na jeziku zemlje (BiH), a zavrsna diploma je svakako na Engleskom : All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.
Ja sam 13 maja izvadila uvjerenje o nekaznjavanju (taj dan lutrija ponistena), pa se sve nadam da cu imati intervju prije maja, da nisam bezveze dala 35 KM (ovo je za MUP kod FISA, bude gotovo za 7 dana: odes u sobu mislim da je 6, kazes da ti treba to uvjerenje, dadnu ti formular da popunis, i papir o tome gdje da uplatis: u banku, rastanes se veoma brzo od 35 KM i sa kopijom uplatnice nazad u MUP, predas nju i zahtjev i strpljivo cekas 7 dana)
Drugo uvjerenje o nekaznjavanju je 15 KM, dobijes ga u Kantonalnom sudu (svrha oba uvjerenja je za emigraciju u USA) : ovo nisam vadila jos, koliko znam bude gotovo isti dan.
Rodni list: ovo je besplatno
Ljekarsko min 150 KM koliko sam ja cula, imas Eurofarm i na Kosevu doktore
$819 dolara (ja nemam pratioca sa mnom) : ove pare mogu biti u $$ a moze biti i pretvoreno u KM. Isto tako primaju kartice, tako da sam ja planirala platiti karticom.

Tebi ce trebati jos military records (ako si bio u vojsci): Persons who have served in the military forces of any country must obtain a copy of their military record. Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview.

Eto, a obzirom da ce Naja a i ti biti prije mene na intervju mozete mi reci ako sam nesto fulala na spisku. :==D:

smexor
26.12.2011, 15:50
Evo da javim da sam danas prosao medicinski pregled. Za one koji idu na pregled u Skoplju, obavezno da uzmu vakcinalni karton.
Da cestitam svim forumasima praznike i sve najbolje u novoj 2012 :ziveli2:
Pa se javim kako je proslo intervju.:papa:

noki
26.12.2011, 16:42
Evo da javim da sam danas prosao medicinski pregled. Za one koji idu na pregled u Skoplju, obavezno da uzmu vakcinalni karton.
Da cestitam svim forumasima praznike i sve najbolje u novoj 2012 :ziveli2:
Pa se javim kako je proslo intervju.:papa:

So sreca na intervju-to,sve ce pominit vo najdobar red,i duri da se svestis vece ce si vo Amerika:grin::;D:

Adnan
26.12.2011, 17:08
Uh, nisam te shvatila:)
Evo ide:

Uvjerenje o strucnoj spremi (ponijeti i original i kopiju), nista ne planiram prevoditi(od dokumenata) jer na onoj stranici pise da mora biti na jeziku zemlje (BiH), a zavrsna diploma je svakako na Engleskom : All documents not in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations.
Ja sam 13 maja izvadila uvjerenje o nekaznjavanju (taj dan lutrija ponistena), pa se sve nadam da cu imati intervju prije maja, da nisam bezveze dala 35 KM (ovo je za MUP kod FISA, bude gotovo za 7 dana: odes u sobu mislim da je 6, kazes da ti treba to uvjerenje, dadnu ti formular da popunis, i papir o tome gdje da uplatis: u banku, rastanes se veoma brzo od 35 KM i sa kopijom uplatnice nazad u MUP, predas nju i zahtjev i strpljivo cekas 7 dana)
Drugo uvjerenje o nekaznjavanju je 15 KM, dobijes ga u Kantonalnom sudu (svrha oba uvjerenja je za emigraciju u USA) : ovo nisam vadila jos, koliko znam bude gotovo isti dan.
Rodni list: ovo je besplatno
Ljekarsko min 150 KM koliko sam ja cula, imas Eurofarm i na Kosevu doktore
$819 dolara (ja nemam pratioca sa mnom) : ove pare mogu biti u $$ a moze biti i pretvoreno u KM. Isto tako primaju kartice, tako da sam ja planirala platiti karticom.

Tebi ce trebati jos military records (ako si bio u vojsci): Persons who have served in the military forces of any country must obtain a copy of their military record. Submit documentation to the U.S. Embassy or Consulate at your interview.

Eto, a obzirom da ce Naja a i ti biti prije mene na intervju mozete mi reci ako sam nesto fulala na spisku. :==D:

Cekamo Naju da nam potvrdi, jer sestog ide na intervju ... ma sve je super, samo su ova uvjerenja pravo skupa .... LOPOVI sta vise reci :blink:

noki
26.12.2011, 18:39
Cekamo Naju da nam potvrdi, jer sestog ide na intervju ... ma sve je super, samo su ova uvjerenja pravo skupa .... LOPOVI sta vise reci :blink:

Ma nije to nikakva cena ,ako stvarno hoces da dodjes vamo.Plus racunaj da ti sva ta dokumenta trebaju ponovo kad dodjes vamo,za socijalni broj,za upis deteta u skolu i sl.I bolje bi bilo barem osnovne stvari da prevedete na Engleski,posto ce vam trebati ovde a tamo je ipak jeftinije da se uradi to,za isti dokumenat sto ce da ga prevedes tamo za 200-300 dinara,ovde ce ti traziti 50 dolara

Adnan
26.12.2011, 21:49
Ma nije to nikakva cena ,ako stvarno hoces da dodjes vamo.Plus racunaj da ti sva ta dokumenta trebaju ponovo kad dodjes vamo,za socijalni broj,za upis deteta u skolu i sl.I bolje bi bilo barem osnovne stvari da prevedete na Engleski,posto ce vam trebati ovde a tamo je ipak jeftinije da se uradi to,za isti dokumenat sto ce da ga prevedes tamo za 200-300 dinara,ovde ce ti traziti 50 dolara

Ma sto se tice troskova vize i toga ... potpuno se slazem da je to ok ... ali za jedno obicno uvjerenje od naseg MUP-a dati 35 KM je stvarno previse, na te troskove mislim ... i na nase politicke LOPOVE u drzavama sirom bivse YU :smrc:

A sto se tice troskova prevoda dokumenata na engleski ... mislim da je to kod nas najbolje odraditi, pa ih fino ponijeti ... mada sve sto ja mislim prevesti je diploma (mada mislim da mi je faks moze izdati da bude na engleskom, tako bih skratio sebi muke) .... od ostalih nasih dokumenata mi tamo vise nista i ne treba!

Nina
30.12.2011, 00:07
Dragi zeelenaši ... Živim u Srbiji od 1995. ( tad sam napunila 16 god. ) i imam srpsko i hrvatsko državljanstvo, za green card sam aplicirala iz Srbije gdje sam stalno i nastanjena ... I nakon šesnaste sam išla i živjela i radila u Hrvatskoj, ali sam se vratila i odlučila na život u Srbiji .
Mene interesuje koje tačno dokumente - vezano za nekažnjavanje i neosuđivanje treba da priložim iz Hrvatske?
Ja planiram da izvadim iz Min.pravosudja rep.Hrvatske u Zagrebu (http://www.mprh.hr/Default.aspx?sec=236 ) potvrdu o nekažnjavanju, ali da li treba da i iz Opštinskog suda gdje sam rođena ( nije Zagreb ) kad sam u Srbiji izvadila u Mupu uvjerenje da nisam osuđivana, a oni su vršili provjeru po mjestu rođenja, a to je u Cro ( čekala sam uvjerenje 8 dana ), također sam u Srbiji izvadila iz Suda ( Osnovnog i Višeg ) da nisam pod istragom, niti da je podignuta optužnica ...

smexor
05.01.2012, 16:47
USA, here I come! :==D: Ljudi danas sam uspesno zavrsio intervju u Skoplju, prava laganica, nije trajalo ni 5 minuta. Tako da sam 'pozelenio' i sad normalno :ziveli2:
Prvo sam prosao obezbedzenje, gde trebate izvaditi bukvalno sve metalno, parfemi,dezodoranse, usb stikova, cd-ova itd. Ako imate neku od te stvari, najprije vam kaze da se proscpricate pred njega, zatim on sve to stavi u posebnu policu i daje vam broj gde isto ostavite i iskkljuceni mobitel. Zatim ide se u drugi objekt-zgrade i tamo me je sacekao jedan gospodin, koji je poredao sve dokumente koje on misli da trebaju. Kad je on sve to spremio, dao mi je dokumente i rekao mi sad ce da te pozovu na drugi salter. Onda sam cuo svoe ime i prezime da dojdem na salter br. 5 i tamo me je docekala jedna vrlo ljubazna osoba i pregledala dokemente, zapisala par stvari i rekla mi je da odem da platim na blagajnu i zatim da se vratim kod nje. Kad sam se vratio, ona mi je rekla sad opet sedite i pozvace vas na intervju. Nakon 30-40 minuta, americki glas je odeknuo (moe ime i prezime) da dodjem na salter br.8. Tamo je bio neki amer, koji mi je reko, vidim da odlicno pricas engleski, zatim reci mi nesto oko pravne studije koe si zavrsio (koliko traju,nesto za post-diplomske) i nakon 2-3 minuta on meni: 'Congratulations, and welcome to USA'. :harmonik::ziveli2:

mikiSA
05.01.2012, 17:40
USA, here I come! :==D: Ljudi danas sam uspesno zavrsio intervju u Skoplju, prava laganica, nije trajalo ni 5 minuta. Tako da sam 'pozelenio' i sad normalno :ziveli2:
Prvo sam prosao obezbedzenje, gde trebate izvaditi bukvalno sve metalno, parfemi,dezodoranse, usb stikova, cd-ova itd. Ako imate neku od te stvari, najprije vam kaze da se proscpricate pred njega, zatim on sve to stavi u posebnu policu i daje vam broj gde isto ostavite i iskkljuceni mobitel. Zatim ide se u drugi objekt-zgrade i tamo me je sacekao jedan gospodin, koji je poredao sve dokumente koje on misli da trebaju. Kad je on sve to spremio, dao mi je dokumente i rekao mi sad ce da te pozovu na drugi salter. Onda sam cuo svoe ime i prezime da dojdem na salter br. 5 i tamo me je docekala jedna vrlo ljubazna osoba i pregledala dokemente, zapisala par stvari i rekla mi je da odem da platim na blagajnu i zatim da se vratim kod nje. Kad sam se vratio, ona mi je rekla sad opet sedite i pozvace vas na intervju. Nakon 30-40 minuta, americki glas je odeknuo (moe ime i prezime) da dodjem na salter br.8. Tamo je bio neki amer, koji mi je reko, vidim da odlicno pricas engleski, zatim reci mi nesto oko pravne studije koe si zavrsio (koliko traju,nesto za post-diplomske) i nakon 2-3 minuta on meni: 'Congratulations, and welcome to USA'. :harmonik::ziveli2:

Cestitam smexor!
:1081:
Ako nije problem, zanima me jesi li cash platio ili karticom? I kako je prosao ljekarski, jesi li primao neke vakcine?

:grin:

smexor
05.01.2012, 18:03
Cestitam smexor!
:1081:
Ako nije problem, zanima me jesi li cash platio ili karticom? I kako je prosao ljekarski, jesi li primao neke vakcine?

:grin:

Platio sam u cash, u dolarima, 819 $ tacno. A sto se tice ljekarski, ako imas vakcinalni karton, onda nemas frke, samo napravi kopiju i nema primanje nikakvih vakcina. :;D:

Adnan
06.01.2012, 14:27
evo da i ja javim, intervju zakazan za 06. januar 2012.

... nestrpljivo cekamo da cujemo kako sve prodje haha :bravo:

mikiSA
06.01.2012, 15:45
... nestrpljivo cekamo da cujemo kako sve prodje haha :bravo:

:grin: znas da i ja jedva cekam, ipak je ovaj intervju u SA! :1072:

anukto
19.01.2012, 21:25
doneses dokumente, i pare ( cash ili Master card samo!) i odmah ti bude gotovo (nema cekanja kao kod nas) Isto tako cim vozacku polozis odmah se ides slikati i odmah rada vozacku dobijes.
Evo da vidis koje dokumente treba da imas za ID/vozacku:

http://img850.imageshack.us/img850/439/picture10yr.png (http://imageshack.us/photo/my-images/850/picture10yr.png/)
http://www.cyberdriveillinois.com/departments/drivers/drivers_license/acceptable_id.html

Sad sam gledala cijene, podigli su sve za 10 $: ID je 20$, vozacka je 30$.

heh, ja bas zivim u Chicagu i vec sam dva puta morao vaditi vozacku (svaki put kad promijenim adresu stanovanja. $30 je puno...nekad je bilo $5.

Svaka drzava u Americi ima svoja pravila za izdavanje vozacke dozvole ili ID kartica. Ako se u Google upise "Department of Motor Vehicle" + "ime drzave u SAD" onda se dodje do sluzbenih stranica lako i pogledaju uslovi.

Uslovi u Washingtonu, DC su blazi nego oni u Illinois-u

Mr.Marzik
27.01.2012, 15:43
Evo, da prenesem svoje iskustvo iz ambasade...Deo koji se tiče lekarskog pregleda sam postovao u odgovarajućoj temi.

Termin razgovora u ambasadi je bio 8:30. Pojavili smo se nešto ranije i (zbog bebe valjda) su nas odmah pustili da uđemo. Elektronske uređaje smo naravno ostavili kod obezbeđenja, dok je ostatak stvari prošao kontrolu, ali smo sve mogli poneti sa sobom, uključujući i sedeljku za kola za bebu. Bila je poprilična gužva. Nismo baš sigurni koliko je ljudi bilo za imigrantsku vizu (po raznim osnovama), ali bar 3-4 smo prepoznali.
Na prozivku smo čekali do 9:15 kad su nas pozvali na šalter 8 - u zasebnu prostoriju. Tamo se pojavio vrlo ljubazan službenik (naš čovek) sa kojim smo prošli kroz dokumenta koja smo pripremili.
-Poziv na razgovor su mi vratili.
-Pasoše i fotke naravno uzeli (uzeli su nam i stare pasoše u kojima smo imali USA B1 vize koje smo koristili). Fotografije smo poneli iste one koje smo poslali prilikom slanja dokumentacije u Kentucky. Bebine su bile ok, a nas su poslali da se ponovo fotografišemo u toku pauze, jer su im trebale fotke koje su "više zumirane". U foto radnji pored kanadske ambasade su znali šta treba da odrade i posle sa fotkama nije bilo problema.
-Uzeli su nam originale izvoda iz MKR.
-Državljanstva nisu ni pogledali - vratili su i original i kopiju.
-Uzeli su originale potvrda iz suda i od policije, kao i venčani list.
-Moja dokumenta o služenju vojske su takođe vratili i original i kopije.
-Vratili su mi i radnu knjižicu, koja im takođe nije trebala.
-Uzeli su mi original i kopiju diplome.
-Uzeli su i kopije štednih računa koje smo priložili, kao i "pozivno pismo", u stvari mail, koji su poslali naši prijatelji iz USA u kome navode kako će nam u slučaju potrebe pružiti pomoć da se snađemo.
-Uzeli su i potvrde od stranih sudova i policije za države u kojima smo živeli i prevode na srpski jezik.
-Naravno i koverte sa lekarskog, ali ne i snimke pluća, iako nam je u Smiljanićevoj rečeno da i to ponesemo sa sobom.
Imali smo i gomilu neke dodatne dokumentacije, ali ih to nije interesovalo.

Nakon što smo predali sve nabrojano imali smo pauzu od sat i po (trajala je u stvari više od 2 sata) i za to vreme smo žena i ja obavili ponovno fotografisanje. Fotke smo predali istom gospodinu kod kojeg smo bili na šalteru 8.
Nakon malo dužeg čekanja su ženu i mene pozvali da ostavimo otiske prstiju na šalteru 2, a zatim i na šalter 6 da platimo (3x819$). Za divno čudo sve novčanice su prošle iz prve.

Sačekali smo još malo i ponovo smo pozvani u sobicu – šalter 8, gde nas je pored više puta pomenutog gospodina dočekala i mlađa žena (očigledno ne naš državljanin). Svejedno, prilično dobro govori srpski (sa čini mi se hrvatskim naglaskom). Pokušala je da nam ponovo uzme otiske palčeva i kažiprsta, ali to iz nekog razloga nije išlo baš najbolje. Bilo kako bilo, od nas je traženo da podignemo desne ruke i da se obavežemo da ćemo dati samo istinite podatke, što smo i učinili. Nakon toga smo imali kraći razgovor koji se ticao našeg obrazovanja, profesija, planova o zaposlenju i smeštaju, o prijateljima koji su nam poslali pozivni mail. Ništa više, čini mi se. Vraćen mi je original diplome i stari pasoši i rečeno nam je da neko od nas dođe sutradan posle 15h da uzme vizirane pasoše.

Ja sam sutradan otišao i preuzeo pasoše, zapečaćene koverte koje ćemo predati prilikom ulaska u USA i neki informativni list (vezano za SSN i sl...). Ono što je interesantno jeste da mi je gospodin koji mi je dao sve ovo rekao da nije pametno menjati adresu boravka u USA koju smo naveli u prijavi, jer se više nego često dešava da na novu adresu ne stigne GC. Rekao je da je naše pravo da prijavimo drugu adresu na aerodromu, ali da on to ne savetuje.

Eto...mi polako počinjemo da se pripremamo za potragu za stanom i poslovima. Nove teme na forumu nam postaju zanimljive :)

mikiSA
27.01.2012, 17:17
Cestitam Mr. Marzik i cijeloj porodici!!!
:bravo: :1081:

rolovani
28.01.2012, 02:05
..... i rečeno nam je da neko od nas dođe sutradan posle 15h da uzme vizirane pasoše.

Ja sam sutradan otišao i preuzeo pasoše, zapečaćene koverte koje ćemo predati prilikom ulaska u USA i neki informativni list (vezano za SSN i sl...). Ono što je interesantno jeste da mi je gospodin koji mi je dao sve ovo rekao da nije pametno menjati adresu boravka u USA koju smo naveli u prijavi, jer se više nego često dešava da na novu adresu ne stigne GC. Rekao je da je naše pravo da prijavimo drugu adresu na aerodromu, ali da on to ne savetuje.

Eto...mi polako počinjemo da se pripremamo za potragu za stanom i poslovima. Nove teme na forumu nam postaju zanimljive :)

Prvo da chestitam i pozelim puno srece.
Drugo, ja sam bash imao, odnosno imam taj problem shto mi na koverti koju sam dobio u ambasadi pishe pogreshna finalna adresa (tj. ta adresa boravka na koju trebaju da mi stignu dokumenta). Kada sam zvao ambasadu zbog ovoga, sluzbenik je proverio moj predmet, i rekao mi da to bukvalno nije nikakav problem - Vi smete da udjete gde god hocete i prijavite adresu koju zelite, samo tu novu adresu napishite pre puta na A4 papiru i predajte pri ulasku u USA....

wolf
28.01.2012, 21:32
Mr.Marzik,
Hvala na detaljnom iskustvu iz ambasade. Sve najbolje!!!!!! :ziveli2:

Mr.Marzik
28.01.2012, 23:47
Hvala na čestitkama.
@rolovani
Znam i ja za iskustva drugih ljudi koja sam čitao ovde na forumu gde je navedeno da nije nikakav problem promeniti adresu.
Zato me je i začudila onakva preporuka.
U svakom slučaju, to je dozvoljeno uraditi.

Sync
03.02.2012, 13:25
Veliki pozdrav svima vama koji ste podelili svoja iskustva na ovom forumu, i hvala vam.

Srbija

Moja supruga je takođe izvučena letos. Pošto smo se venčali posle njenog prijavljivanja na lutriju, za USA smo slali pored ostalih obrazaca i venčani list sa prevodom i sve je prošlo kako treba.
Da ne ponavljam celu proceduru jer je već više puta opisana, iznecu samo neke detalje. Lekarski smo radili u Smiljanićevoj. Ja sam operisao bruh obostrano pre nekoliko godina pa sam se brinuo da li će to da predstavlja neki problem. Momak koji je pre nas bio na pregledu rekao mi je da mu je proveravala prepone. Kada me je Dr. pitala da li sam nešto operisao rekao sam za bruh i pitao sam je da li to može da bude problem. Rekla je ma ne, ti si to sanirao i sve je ok.
Na intervjuu su nas pitali koliko smo dugo zajedno, uzeli su kopije diploma i ostale dokumente koje smo doneli prema uputstvu sa sajta. Pitali su da li imamo nekog u US, rekli smo da imamo rođaka i da idemo kod njega. Nismo predavali nikakva pozivna pisma niti bilo kakve račune iz banaka. Ništa od toga nam nisu ni tražili. Samo su nas na kraju pitali: Kada želite da vam izdamo vize ? Intervju je bio na srpskom. Mislim da ako ti kreneš na srpskom i oni će. Znači udjete i kažete "Dobro jutro" za srpski, a "Good morning" ako želite na engleskom :) . Mi smo rekli Dobro jutro, bilo nam je lakše pored sve treme.
Ako ništa ne krijete i ne muvate intervju je čista formalnost !!!

Vize su u pasošima !!!

Srećno svima !!!

wolf
03.02.2012, 20:00
Sync,
dobrodosao na forum. Cestitam i sve najbolje!!!!!

zeleni1122
06.02.2012, 13:42
cao svima,

evo da se i ja javim,jer znam koliko znace nove informacije.
Danas smo imali zakazano u pola 11,mi smo dosli malo ranije tako da smo odmah dosli na red.predali papire,odmah platili(nova cijena 440$) i pricekali pola sata pa na razgovor sa konzulom.Razgovor se sastojao od pitanja gdje idemo,kod koga,posao i onda prisega.Nakon toga par pitanja vezano za mene i zenu(gdje smo se upoznali,kada,kada smo se vjencali,gdje sam je zaprosio,pa onda za malu gdje se rodila,u koje vrijeme,gdje sam ja bio i tako....nista posebno.

onda nam je receno da mozemo prickati malo kako bi odmah uzeli vize ili da dodemo sutra,mi smo pricekali jos nekih pola sata i to je to!

Jako ljubazno osoblje,puno razumijevanja posto smo bili sa malom koja je ispocetka plakala jer je mislila da idemo doktoru(a i malo se prepala zastitara)
stvarno smo brzo bili gotovi.

Hvala svima na korisnim informacijama ovdje i sretno svima onima koji tek idu na razgovor.

mikiSA
06.02.2012, 17:12
Cestitam zeleni1122 i tebi a i tvojima :1081:, i vi napokon pozeleniste!!!

milos0809
07.02.2012, 01:16
Cestitam na Green Card-u Mr.Marzik i puno srece u USA! ;-)
Nadam se da ce sve proteci onako kako zelite!
Da li mozete postaviti na forum e-mail od vasih prijatelja? Ne znam kako bi to trebalo da izgleda, u nekoj odredjenoj formi i sl, pa reko' vi bolje znate posto je ocigledno proslo. :-)

zeleni1122
07.02.2012, 09:34
Cestitam zeleni1122 i tebi a i tvojima :1081:, i vi napokon pozeleniste!!!


Hvala ti puno,nakon 4 prijave i puno ne prespavanih noci i mi dobili zelenu kartu.

Sad nas jos ceka da kupimo karte i da isplaniramo sve ostalo ali puno je lakse sa vizom u dzepu.

Pozdrav

Mr.Marzik
07.02.2012, 15:56
@milos0809
Ovako je izgledao naš mail (bio je dvojezični - ispod i verzija na srpskom)

January 19, 2012.
To:United States Embassy in Belegrade,Serbia
From:Petar Petrovic
1672 Long Boulevard apt#1
SomeCity, N.C.27621,United States of America
222-999-3580

To Whom It May Concern:
With this letter I would like to confirm that I will provide room and board accommodations for Mr.Marzik and Marzik Lastnameic upon their arrival in the United States of America, for as long as it's needed.
Mr.Marzik is friend of a family.
I've been living in SomeCity since June 2002, and I am employed by Company X. I am a permanent resident of United States of America.
My spouse Petra Petrovic is a permanent resident of States of America, and she is a student.
Please feel free to contact me for any additional information.
Sincerely,
Petar Petrovic

Čestitke @zeleni1122 !

mijan
07.02.2012, 18:14
Ovakvo pismo sa svojim sadrzajem je fakticki upuceno ambasadi na koju je i adresirano,a ne tebi kao dobitniku. Ono sto sam ja procitao do sada na forumu iz prica forumasa kao predlozi tih pisama za intervju bila su pisma koja su bila upucena dobitniku.
Npr. "Ja taj i taj pozivam tebe kao dobitnika i tvoju porodicu da ostanete koliko je potrebno za pocetak kod nas u USA....".
Ta pisma sa svojim sadrzajem su bila upucena dobitniku, a ne ambasadi kao kod tebe. Ovo sto si ti postavio je neka druga varijanta.

Mr.Marzik
07.02.2012, 18:57
Dobro, pa...?
Čovek me je pitao kakav mail smo imali - to je to. Nikoga ne nagovaram da ga koristi, niti tvrdim da baš tako treba.
Postavio sam ga da pomognem ako je nekom pomoć potrebna i ako želi da ga koristi.
Nešto slično sam našao na forumu, preradio i upotrebio i nije bilo nikakvih problema. Ljudi iz ambasade su ga uzeli bez primedbi.
Uostalom, zbog njih su ga prijatelji i poslali...nama nije bila potrebna potvrda da će nam pomoći ako nam pomoć zatreba :)

mijan
07.02.2012, 20:03
Sta pa? Pa nisam te nista napadao, nema potrebe da reagujes tako. Svakako da je OK sto si postavio tako nesto zbog svih nas ostalih, samo nisam do sada cuo tu varijantu da se taj email svojim sadrzajem obraca ambasadi a ne onom kome treba to "izmisljeno" pismo,da odradi posao u ambasadi.

Mr.Marzik
07.02.2012, 23:04
Nisam se ni osetio napadnutim, a ne vidim ni da je moja reakcija bila neprimerena.
Što se mene tiče, dobra je svaka forma koja ostvaruje cilj. Meni je ova sasvim lepo odradila posao, bez obzira što nije naslovljena na nas kao dobitnike, već na osoblje ambasade. Samo to sam pokušao da objasnim.
I pismo nije "izmišljeno". Prijatelji nude pomoć, a kako će to biti napisano...

milos0809
08.02.2012, 01:39
OK. Hvala puno. Pomoglo mi je posto sam mislio bi to pre trebalo biti neko satro pismo sa formularem ili sta ti ja znam... Ovako cu nesto i ja da ponesem posto ocigledno da valja. :-)
Hvala jos jednom.

milos0809
10.02.2012, 00:28
Moze sad par pitanja sta bi bilo - kad bi bilo. :-)
U slucaju da je Green card izdata 1.Marta 2012 da li to znaci da u US moram uci do 1.Septembra 2012? (Ovo kontam da je 6 meseci na tlu US pa otud to pravilo)
I sta se desava ako bi npr. da udjemo 15.Septembra?
Na koliko se uopste dobija Green card?

mikiSA
10.02.2012, 06:37
Moze sad par pitanja sta bi bilo - kad bi bilo. :-)
U slucaju da je Green card izdata 1.Marta 2012 da li to znaci da u US moram uci do 1.Septembra 2012? (Ovo kontam da je 6 meseci na tlu US pa otud to pravilo)
I sta se desava ako bi npr. da udjemo 15.Septembra?
Na koliko se uopste dobija Green card?

Nije karta izdata nego viza, zelenu kartu dobijes 2-4 sedmice po aktiviranju vize a vizu aktiviras kad se pojavis na nekom od POE/ Point of Entry, na prvom sletanju u US. Da, viza vazi 6 mjeseci od dana izdavanja, ako u tih 6 mjeseci ne udjes u US vize ti istekne.
Nema druge sanse ako ne iskoristis vizu na vrijeme i udjes kao u tvom primjeru 15 spetembra umjesto 1 septembra: a- nece ti ni pustiti da odletis, b- prokockao si sansu, kao i pare na vizu.

Toplo savjetujem da ne ceka se zadnji dan za ulazak u US.

milos0809
11.02.2012, 15:39
E a sad me interesuje sledece, a vrlo mi je bitno!
Da li moram da budem u US 6 meseci godisnje od datuma izdavanja zelene karte(ulaska u US) ili od datuma izdavanja vize?

jovke
11.02.2012, 16:24
Kakve veze ima tvoje pitanje sa ovom temom "razgovori u ambasadi"?!
Uostalom nisi ni pojasnio u koju svrhu pitas to pitanje?! Postavio si polu-pitanje na pogresnoj temi. Od tolikih tema kvaris jednu od najvaznijih tema svima nama koji zelimo cuti iskustva drugih ljudi sa razgovora. Pretpostavljam onako leteci nacuo si da famoznih 6 mjeseci u godini dana ima veze sa US drzavljanstvom pa ajde da pitas. Tako leteci mozes i odgovor da nadjes, jer je to obradjeno par puta na forumu! :)

feanor997
13.02.2012, 14:53
Zakazan interviju 13 aprila u sarajevu
Javljam dalje kako bude sta islo
:)

todorovskimkd
13.02.2012, 18:05
Zakazan interviju 13 aprila u sarajevu
Javljam dalje kako bude sta islo
:)
Meni me interesira vizata mi je do 20juni izvadio sam kartu za 9ti juni dali ke ima problem na granicata zasto vizata ke mi istece posle 11 dana od kad cu ici v usa predvremeno vi blagodaram

feanor997
13.02.2012, 18:16
Nije karta izdata nego viza, zelenu kartu dobijes 2-4 sedmice po aktiviranju vize a vizu aktiviras kad se pojavis na nekom od POE/ Point of Entry, na prvom sletanju u US. Da, viza vazi 6 mjeseci od dana izdavanja, ako u tih 6 mjeseci ne udjes u US vize ti istekne.
Nema druge sanse ako ne iskoristis vizu na vrijeme i udjes kao u tvom primjeru 15 spetembra umjesto 1 septembra: a- nece ti ni pustiti da odletis, b- prokockao si sansu, kao i pare na vizu.

Toplo savjetujem da ne ceka se zadnji dan za ulazak u US.

@todorovskimkd
po ovome ne bi trebao imati problema ako sam te razumio
posto ulazis u usa pre isteka vize

todorovskimkd
13.02.2012, 18:21
Nadam se da je tako hocu da cujem neko iskustvo od neki ko je vec uradio to vec ako ni je tako da promenim datu za kartu

feanor997
14.02.2012, 19:00
Info za sarajevo ambasadu
Cijena je 440 $ po osobi
takodjer provjerio za svaki slucaj uvjerenja iz suda i policije vaze 6 mjeseci
a ljekarski 1 god

provjeru izvrsio telefonski danas poz svima :P

jovke
14.02.2012, 22:24
Info za sarajevo ambasadu
Cijena je 440 $ po osobi
takodjer provjerio za svaki slucaj uvjerenja iz suda i policije vaze 6 mjeseci
a ljekarski 1 god

provjeru izvrsio telefonski danas poz svima :P
Bilo bi fino da nam nakon razgovora navedes (ako vodis evidenciju) koliko te kostalo prikupljanje dokumentacije,i naravno da li si tu dokumentaciju prevodio. Pozdrav.

mikiSA
14.02.2012, 22:42
jovke,
Sutra Adnan ima intervju u Sarajevu, obecao se javiti sa detaljima kad zavrsi.

Adnan
15.02.2012, 16:34
Pozdrav raja .... samo da javim da sam pozelenio hvala Bogu hehe :bravo:

Sad odoh slaviti, a kasnije postavljam detaljan post sa informacijama, za sve one koji idu na intervju za vizu u ambasadu u Sarajevo :;D:

mikiSA
15.02.2012, 18:56
Pozdrav raja .... samo da javim da sam pozelenio hvala Bogu hehe :bravo:

Sad odoh slaviti, a kasnije postavljam detaljan post sa informacijama, za sve one koji idu na intervju za vizu u ambasadu u Sarajevo :;D:


CESTITAM drug i jedva cekam info!!! Samo slavi!!!

:1081::1072:

Nina
16.02.2012, 10:04
Intervju obavljen 14.02.2012. u Beogradu
Samo da vam javim da je viza 440$ - potvrđeno
Viza je naravno odobrena ... kasnije ću napisati sve detalje ... jer su i meni pomogli tuđi " detalji " .

ZeljkoUSA
16.02.2012, 15:05
Intervju obavljen 14.02.2012. u Beogradu
Samo da vam javim da je viza 440$ - potvrđeno
Viza je naravno odobrena ... kasnije ću napisati sve detalje ... jer su i meni pomogli tuđi " detalji " .

Prvo - cestitke :bravo:

Nije me bilo neko vreme na forumu, ovo je potpuna novina oko cene vize. Jel to od pocetka procesa za ovu godinu ili od ove kalendarske?

jovke
16.02.2012, 16:08
Prvo - cestitke :bravo:

Nije me bilo neko vreme na forumu, ovo je potpuna novina oko cene vize. Jel to od pocetka procesa za ovu godinu ili od ove kalendarske?

Pa gdje si covjece nema te, ja pomislio ti se dokopao US i zaboravio nas! :;D:
NOTE: As of February 2, 2012, DV Lottery visa fee has been reduced from $819 to $440 per applicant. (zvanicno obavjestenje)

To ti se primenjuje tacno od tog datuma, pa od toga kakve si srece imao prilikom izvlacenja zavisi i cena. Ako si imao intervju od Oktobra do 2.2. 2012. onda si po staroj ceni platio.

Mr.Marzik
16.02.2012, 16:14
Nije ni jedno ni drugo.
Samo se u jednom trenutku (mislim 6.2.2012. - ima na zvaničnom sajtu) pojavila informacija da je cena snižena sa 819$ na 440$.
Ja nisam verovao informaciji sa facebook-a (tamo se prvo pojavila) pošto mi je nelogično bilo da naprave izmenu u sred ciklusa. Ipak, tako je i bilo.
Mi smo na razgovoru bili neposredno pre toga. Možda smo i poslednji na forumu koji su platili višu cenu :smil42d3: . Za razliku smo mogli da kupimo avionske karte do USA :(

Edit
Evo...preduhitrio me je jovke...a i dao je precizniji odgovor

zeleni1122
16.02.2012, 16:35
Nije ni jedno ni drugo.
Samo se u jednom trenutku (mislim 6.2.2012. - ima na zvaničnom sajtu) pojavila informacija da je cena snižena sa 819$ na 440$.
Ja nisam verovao informaciji sa facebook-a (tamo se prvo pojavila) pošto mi je nelogično bilo da naprave izmenu u sred ciklusa. Ipak, tako je i bilo.
Mi smo na razgovoru bili neposredno pre toga. Možda smo i poslednji na forumu koji su platili višu cenu :smil42d3: . Za razliku smo mogli da kupimo avionske karte do USA :(

Edit
Evo...preduhitrio me je jovke...a i dao je precizniji odgovor



meni je bio zakazan intervju 01.02 u 8h.
par dana prije su nas zvali da nije slobadan termin nego moze 06,07 ili 08.02.

mi naravno se dogovorili 06.02. saznao sam dan prije da je nova cijena kad sam vec pripremio dolare za 3 vize:obrva:

koja sreca:woohoo:

Positive Vibe
16.02.2012, 17:12
Intervju obavljen 14.02.2012. u Beogradu
Samo da vam javim da je viza 440$ - potvrđeno
Viza je naravno odobrena ... kasnije ću napisati sve detalje ... jer su i meni pomogli tuđi " detalji " .

Cestitke na odobrenoj vizi! :==D:
Hvala za objavljivanje ove informacije, divna vest. :grin:
Ipak sa $819 na $440 je znacajno pojeftinjenje i svakako svima dobrodoslo. :1081:

mijan
16.02.2012, 19:20
Izgleda da je postalo moderno posle razgovora samo doci na temu pohvaliti se ponosno obicnim smrtnicima konacnim dobijanjem vize u ambasadi a neki detaljniji opis ostaviti za malo sutra... :bravo:

ZeljkoUSA
16.02.2012, 21:51
Pa gdje si covjece nema te, ja pomislio ti se dokopao US i zaboravio nas! :;D:
NOTE: As of February 2, 2012, DV Lottery visa fee has been reduced from $819 to $440 per applicant. (zvanicno obavjestenje)

Evo me, stisle neke obaveze :no:

Mada, bolje je ovo sto si ti pomislio :bravo:. Bice i toga, tu sam, tu sam, druzenje se nastavlja ovde ili tamo.

Pozdrav!!!

Nina
16.02.2012, 22:04
Prijava 2010 godine
2012EUR00020XXX
Ljekarski obavljen u Smiljanićevoj 22 ( tel. za zakazivanje 011/245-19-19, 064/199-88-67 ).
Prvo vadiš krv zbog spolnih bolesti – sifilisa ( kojeg nema već 20 godina, po riječima žene što vadi krv ), zatim u dr. ulici snimaš pluća ( taj snimak ti niko ne traži u ambasadi, ali moraš da ga nosiš ) . Pauza do 13h, tad ideš na rutinski pregled, ja sam primila 2 vakcine = 3.000,00 din + 150$ za komplet pregled. Imala sam potvrdu o primljenim vakcinama u djetinjstvu, ali nije bilo pomoći, sve su “ zastarjele “ nisam ulazila u raspravu … ko kaže da štrcaju vodu laže, rame me boljelo 7 dana .
Ljekarski važi 1 godinu i obavila sam ga 20 dana pred intervju . Vrlo su brzi I ja ih preporučujem.

Intervju u 8.30
Do 9.30 niko me nije ni pogledao, a onda sam prozvana u sobu br. 8
Od papira sam pripremila sljedeće:
1. Pozivno pismo na intervju, ne bi ga ni pogledao da nisam ponudila
2. Internacionalni izvod: orginal + kopija ( džaba bačene pare = 1.250,00 din – dobar je I ovaj običan jer sadrži sve potrebne podatke, al ajde kad je bal nek je I … ) orginal su mi kasnije vratili, a kopiju su zadržali
3. Uverenje iz kaznene evidencije policijske uprave R. Srbije: orginal ( ne vraćaju dokument )
4. Uverenje iz suda da nisam pod istragom: orginal ( ne vraćaju dokument )
5. Potvrdu iz Ministarstva pravosuđa R. Hrvatske – Odjel za kaznene evidencije, da nisam osuđivana ( ne vraćaju dokument )
ja sam rođena u Hrvatskoj i tamo živjela i poslije 16. godine i da se zna, nisam iz Zagreba,
a sve ovo imate na: http://www.mprh.hr/Default.aspx?sec=236 Obrazac IIa sam poslala iz Srbije popunjen i sa 40 kn u koverti, tako su mi i rekli kad sam ih zvala u Ministarstvo na broj +385 1 632 17 01 I +385 1 632 17 77 ( do njih je pismo putovalo 7 dana, a vratilo se kad su ga oni primili, nakon 2 dana )
6. Diploma srednje škole: orginal + ovjerena kopija – kasnije ti vrate orginal
7. Diploma više škole: orginal + ovjerena kopija – nisu ni pogledali, odmah sve vratili
8. 2 fotografije – obe vraćene
9. Pasoš
10. Taksa 440$
11. I – 134 ja sam imala ovjeren: Orginal + kopija – zadržali orginal

Znači ništa nisam prevodila, čak ni Cro potvrdu ( zvala ambasadu ( 011/ 306-4660, 306-4662 ) zbog toga i rekli da ne treba ).
Pitanja:
Ko vam je osoba kod koje idete, a koja je navedena na DS – 230 … od prijatelja prijateljica, a i ne idem kod nje – dala novu adresu odštampanu na A4 formatu sa imenom i prezimenom osobe, adresom i brojem telefona, od te osobe sam i dobila I-134, ali poslije slanja papira za Kentaki.
Šta planirate da radite: Za početak bilo šta, a kasnije kad usavršim jezik … Pogledom mi reče da smaram :)
Da li ste udati … Da li ste kad bili u Americi … da li ste kad tražili vizu … ne, ne i ne
Ok. sačekajte u čekaonici i tako do pola 12 … smorila se jer me nije pustio napolje, tad sam dala otiske prstiju
Oko 12h drugi razgovor – druga osoba, ali ista soba br. 8 ha ha ha
Pitanja:
Da li imate obezbeđen posao... NE … ponavljam istu priču … Koju sam školu završila … da li se zaklinjem …
I to bi bilo to … Budite smireni i kratki sa odogovorima … Ja nisam imala tremu, jer ništa nisam ni krila … bila sam iskrena u odogovorima.
Nadam se da ću barem malo pomoći jer i meni su drugi svojim iskustvom i hvala im što su to podjelili sa nama na forumu.
pozz

Nina
16.02.2012, 22:22
Prijava 2010 godine
2012EUR00020XXX
Ljekarski obavljen u Smiljanićevoj 22 ( tel. za zakazivanje 011/245-19-19, 064/199-88-67 ).
Prvo vadiš krv zbog spolnih bolesti – sifilisa ( kojeg nema već 20 godina, po riječima žene što vadi krv ), zatim u dr. ulici snimaš pluća ( taj snimak ti niko ne traži u ambasadi, ali moraš da ga nosiš ) . Pauza do 13h, tad ideš na rutinski pregled, ja sam primila 2 vakcine = 3.000,00 din + 150$ za komplet pregled. Imala sam potvrdu o primljenim vakcinama u djetinjstvu, ali nije bilo pomoći, sve su “ zastarjele “ nisam ulazila u raspravu … ko kaže da štrcaju vodu laže, rame me boljelo 7 dana .
Ljekarski važi 1 godinu i obavila sam ga 20 dana pred intervju . Vrlo su brzi I ja ih preporučujem.

Intervju u 8.30
Do 9.30 niko me nije ni pogledao, a onda sam prozvana u sobu br. 8
Od papira sam pripremila sljedeće:
1. Pozivno pismo na intervju, ne bi ga ni pogledao da nisam ponudila
2. Internacionalni izvod: orginal + kopija ( džaba bačene pare = 1.250,00 din – dobar je I ovaj običan jer sadrži sve potrebne podatke, al ajde kad je bal nek je I … ) orginal su mi kasnije vratili, a kopiju su zadržali
3. Uverenje iz kaznene evidencije policijske uprave R. Srbije: orginal ( ne vraćaju dokument )
4. Uverenje iz suda da nisam pod istragom: orginal ( ne vraćaju dokument )
5. Potvrdu iz Ministarstva pravosuđa R. Hrvatske – Odjel za kaznene evidencije, da nisam osuđivana ( ne vraćaju dokument )
ja sam rođena u Hrvatskoj i tamo živjela i poslije 16. godine i da se zna, nisam iz Zagreba,
a sve ovo imate na: http://www.mprh.hr/Default.aspx?sec=236 Obrazac IIa sam poslala iz Srbije popunjen i sa 40 kn u koverti, tako su mi i rekli kad sam ih zvala u Ministarstvo na broj +385 1 632 17 01 I +385 1 632 17 77 ( do njih je pismo putovalo 7 dana, a vratilo se kad su ga oni primili, nakon 2 dana )
6. Diploma srednje škole: orginal + ovjerena kopija – kasnije ti vrate orginal
7. Diploma više škole: orginal + ovjerena kopija – nisu ni pogledali, odmah sve vratili
8. 2 fotografije – obe vraćene
9. Pasoš
10. Taksa 440$
11. I – 134 ja sam imala ovjeren: Orginal + kopija – zadržali orginal

Znači ništa nisam prevodila, čak ni Cro potvrdu ( zvala ambasadu ( 011/ 306-4660, 306-4662 ) zbog toga i rekli da ne treba ).
Pitanja:
Ko vam je osoba kod koje idete, a koja je navedena na DS – 230 … od prijatelja prijateljica, a i ne idem kod nje – dala novu adresu odštampanu na A4 formatu sa imenom i prezimenom osobe, adresom i brojem telefona, od te osobe sam i dobila I-134, ali poslije slanja papira za Kentaki.
Šta planirate da radite: Za početak bilo šta, a kasnije kad usavršim jezik … Pogledom mi reče da smaram :)
Da li ste udati … Da li ste kad bili u Americi … da li ste kad tražili vizu … ne, ne i ne
Ok. sačekajte u čekaonici i tako do pola 12 … smorila se jer me nije pustio napolje, tad sam dala otiske prstiju
Oko 12h drugi razgovor – druga osoba, ali ista soba br. 8 ha ha ha
Pitanja:
Da li imate obezbeđen posao... NE … ponavljam istu priču … Koju sam školu završila … da li se zaklinjem …
I to bi bilo to … Budite smireni i kratki sa odogovorima … Ja nisam imala tremu, jer ništa nisam ni krila … bila sam iskrena u odogovorima.
Nadam se da ću barem malo pomoći jer i meni su drugi svojim iskustvom i hvala im što su to podjelili sa nama na forumu.
pozz

NIŠTA osim diploma ne treba da ovjeravate da je vjerno orginalu ... uz orginal uvijek dajete običnu kopiju i ništa ne prevodite, ako su dokumenti iz zemlje iz koje ste aplicirali ...

jony018
17.02.2012, 11:10
Nina sve cestitke na dobijenoj vizi i uspesno zavrsenom procesu.

Sta si cekirala na pitanje br.6 na formularu dsp-122 ? University deegree ili nesto drugo ?
Vidim da imas visu skolu pa me zanima,posto sam i ja u slicnoj situaciji.
Kada si se prijavljivala 2010 na pitanje WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY ,sta si odgovorila : (5) Some university courses ili (6) University degree ?

Pozdrav i puno srece u novom zivotu

mijan
17.02.2012, 11:21
Da li su ti nesto posebno komentarisali vaznost ili si sama osetila prednost toga sto imas I-134 obrazac kao dobitnik jer vecina dobitnika ga nema na razgovoru?

Nina
17.02.2012, 17:32
Nina sve cestitke na dobijenoj vizi i uspesno zavrsenom procesu.

Sta si cekirala na pitanje br.6 na formularu dsp-122 ? University deegree ili nesto drugo ?
Vidim da imas visu skolu pa me zanima,posto sam i ja u slicnoj situaciji.
Kada si se prijavljivala 2010 na pitanje WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY ,sta si odgovorila : (5) Some university courses ili (6) University degree ?

Pozdrav i puno srece u novom zivotu

Štiklirala sam kućicu Other i napisla sljedeće: College, two year post high school ( Diploma ) .

Nina
17.02.2012, 17:57
Da li su ti nesto posebno komentarisali vaznost ili si sama osetila prednost toga sto imas I-134 obrazac kao dobitnik jer vecina dobitnika ga nema na razgovoru?

Mislim da I-134 nije bitan faktor, da sam i imala običan e-mail i to bi bilo dovoljno. Glavni uslov i ono što baš gledaju je završena srednja škola ( iako sam zaposlena više od 5. godina nije ih to interesovalo, možda bi da nisam imala srednju ). Bitno je da navedeš bar nekog kome ideš ... da ne misle da ideš na njihove " jaslice " .

mikiSA
17.02.2012, 18:00
Nina, ako moze pitanje, pisala sam ambasadi u SA ali ne dobih odgovor:
imam magisterij, pa me zanima trebam li ponijeti i diplomu srednje i onu BA (koja je formata A3) Po meni bi bilo najlogicnije samo onu magisterija ponijeti, ali da provjerim s tobom jer me malo buni da su uzeli dokumente srednje skole, a ne vise koju si zavrsila?

Nina
17.02.2012, 20:23
Nina, ako moze pitanje, pisala sam ambasadi u SA ali ne dobih odgovor:
imam magisterij, pa me zanima trebam li ponijeti i diplomu srednje i onu BA (koja je formata A3) Po meni bi bilo najlogicnije samo onu magisterija ponijeti, ali da provjerim s tobom jer me malo buni da su uzeli dokumente srednje skole, a ne vise koju si zavrsila?

Po meni obavezno ponesi i diplomu srednje škole, ovjera te ne košta ništa ( u opštini gdje je ovjeravaš, a ne u sudu, kažeš za dalje studiranje ti treba, pa onda ne plaćaš, bar je kod nas u Srbiji tako ) ... ne znam zašto im moja viša nije bila bitna ... ja sam im čak to napomenula 2x ... ali srednja je bila dovoljna ... naravno ponesi i ovu sa magisterija .

mijan
17.02.2012, 20:56
Ovde opet moze biti rizicno za dobijanje vize za sve one sa Visom skolom a sa prethodno zavrsenom trogodisnjom srednjom skolom ako su u ambasadi insistirali na zavrsenoj srednjoj skoli a Visa im je bila u drugom planu?! Kad pogledaju srednju skolu a tamo trogodisnja.

Nina
17.02.2012, 22:34
Pa ja kad sam zvala amabasadu u vezi osnovne i srednje skole jer sam osnovnu i prvi i drugi srednje zavrsila u Cro pa me interesovalo da li moram donijeti neku dokumentaciju o tome i tad sam rekla da sam i zavrsila i Visu skolu u Srbiji - receno mi je da je dovoljna diploma VISE skole, da cak i ne treba diploma srednje skole, ali sam ja za svaki slucaj ponijela i na kraju nikog nije interesovala moja visa, vec samo srednja ... sto znaci da bi mozda mogao da iskuliras o srednjoj ... ne znam ni ja ... Da sam donijela samo diplomu vise skole mozda bi i bila samo ona dovoljna - da sam znala da imate taj problem iskulirala bi sa srednjom i vidjela da li ce da mi oni sami traziti ... lako je i meni sad pricati .

Nina
17.02.2012, 22:48
Kod koga ides ( sta ti je taj kod koga ides, a to ne znaci da mora da bude rodjak, vec moze da bude i samo prijatelj, ali da na to odgovorite sto bi rekli kao iz topa ) i sta ces da radis ... Ali ni to nije strasno ... Iz mojih se odgovora vidjelo da necu nista ~pametno~ raditi dok ne usavrsim jezik ... a morate navesti neku osobu kod koje idete ...

mijan
18.02.2012, 08:29
Pa ja kad sam zvala amabasadu u vezi osnovne i srednje skole jer sam osnovnu i prvi i drugi srednje zavrsila u Cro pa me interesovalo da li moram donijeti neku dokumentaciju o tome i tad sam rekla da sam i zavrsila i Visu skolu u Srbiji - receno mi je da je dovoljna diploma VISE skole, da cak i ne treba diploma srednje skole, ali sam ja za svaki slucaj ponijela i na kraju nikog nije interesovala moja visa, vec samo srednja ... sto znaci da bi mozda mogao da iskuliras o srednjoj ... ne znam ni ja ... Da sam donijela samo diplomu vise skole mozda bi i bila samo ona dovoljna - da sam znala da imate taj problem iskulirala bi sa srednjom i vidjela da li ce da mi oni sami traziti ... lako je i meni sad pricati .

Nisi svakako ti bila obavezna za eksperimente tog tipa. Hvala ti na odgovorima.

milos0809
28.02.2012, 15:22
Društvo, evo da se i ja pohvalim! Dobili smo vizu!!! ;-)

Pregled smo obavili u Držićevoj, sve je bilo bez problema, ljudi su bili ok, jedino smo vakcinaciju obavili drugi dan pošto je bio neradni dan posle Sretenja.
Interwiew smo odradili 23.02, Sve je proteklo bez ikakvih problema i natezanja samo što smo malo duze cekali, mada sam ja malo dremnuo, mislim dok su oni bili na pauzi. :-) Od dokumenata smo sve imali pripremljeno i sve se odvijalo po vec ustaljenoj proceduri. Prvi set pitanja je bio - šta radite - šta ste zavrsili - kod koga idete. Zatim otisci prstiju pa plaćanje. Na interwiew-u nam je bila službenica, koja je bila krajnje prijatna i pitala nas gde idemo - šta mislimo u vezi posla kad stignemo - kod koga idemo - koliko smo u vezi. Nikakvih detalja tipa poštanski broj osobe kod koje idemo i ostalih zavrzlama nije bilo, mada sam ja suprugu pripremio na sve moguce scenarije i prilicno je preplasio a imali smo i dosta slika koje su videli. Nije nam ista adresa stanovanja a nisu nas ni pitali.
Viziranje smo odlozili za kraj Aprila i dobili broj na koji da zakazemo kad mislimo da dodjemo, samo jedan je potreban ne oboje.
Sve je bilo gotovo oko pola 1.

Photographer
28.02.2012, 17:19
Cestitke! Znaci jos uvek moze da se odlozi viziranje. Nesto sam cuo da su to ukinuli u drugim drzavama u okruzenju...

curlika
29.02.2012, 00:58
Cestitam milos0809! Prvi ciklus pocetka "novog zivota" vam je zavrsen a uskoro pocinje drugi...Sretno dalje!

zdravko80
29.02.2012, 14:13
Društvo, evo da se i ja pohvalim! Dobili smo vizu!!! ;-)

Pregled smo obavili u Držićevoj, sve je bilo bez problema, ljudi su bili ok, jedino smo vakcinaciju obavili drugi dan pošto je bio neradni dan posle Sretenja.
Interwiew smo odradili 23.02, Sve je proteklo bez ikakvih problema i natezanja samo što smo malo duze cekali, mada sam ja malo dremnuo, mislim dok su oni bili na pauzi. :-) Od dokumenata smo sve imali pripremljeno i sve se odvijalo po vec ustaljenoj proceduri. Prvi set pitanja je bio - šta radite - šta ste zavrsili - kod koga idete. Zatim otisci prstiju pa plaćanje. Na interwiew-u nam je bila službenica, koja je bila krajnje prijatna i pitala nas gde idemo - šta mislimo u vezi posla kad stignemo - kod koga idemo - koliko smo u vezi. Nikakvih detalja tipa poštanski broj osobe kod koje idemo i ostalih zavrzlama nije bilo, mada sam ja suprugu pripremio na sve moguce scenarije i prilicno je preplasio a imali smo i dosta slika koje su videli. Nije nam ista adresa stanovanja a nisu nas ni pitali.
Viziranje smo odlozili za kraj Aprila i dobili broj na koji da zakazemo kad mislimo da dodjemo, samo jedan je potreban ne oboje.
Sve je bilo gotovo oko pola 1.

Cestitke i sa moje strane i svako dobro :) Obavezno se javi kad odes u USA :)

hope
29.02.2012, 16:14
Čestitke!!! Svima puno sreće s one strane bare! :D

mikiSA
29.02.2012, 17:47
Cestitam milos0809 :1081:
I veliko hvala za ovaj opis intervjua, u zadnje vrijeme mnogi obecaju da ce napisati svoje iskustvo intervjua, pa se izgube sa stranice cim viza bude u pasosu.... zaborave obecanje...
Vama puno srece u novom zivotu, pa se javite kad stignete u US!

Photographer
29.02.2012, 20:48
Jedno pitanje posto je na sajtu dosta konfuzno objasnjeno. Da li je obavezna potvrda iz suda ili je dovoljna samo iz policije?

Koliko sam tamo procitao potvrda iz suda je potrebna samo ako je osoba osudjivana:

Court and Prison Records

Applicants who have been convicted of a crime must obtain a certified copy of each court record and any prison record, regardless of the fact that he or she may have subsequently benefited from an amnesty, pardon or other act of clemency. Submit to the U.S. Embassy or Consulate at your interview. Court records should include:

Complete information regarding the circumstance surrounding the crime of which the applicant was convicted:
The disposition of the case, including sentence or other penalty or fine imposed.

http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html

Dakle, da li je potrebna potvrda iz suda ako nisi osudjivan ili ne?

mikiSA
29.02.2012, 21:34
Jedno pitanje posto je na sajtu dosta konfuzno objasnjeno. Da li je obavezna potvrda iz suda ili je dovoljna samo iz policije?

Koliko sam tamo procitao potvrda iz suda je potrebna samo ako je osoba osudjivana:



http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html

Dakle, da li je potrebna potvrda iz suda ako nisi osudjivan ili ne?

Jeste, potrebna je potvrda od suda da si neosudjivan, kao i ona od MUP-a.

mikiSA
29.02.2012, 21:35
Jedno pitanje posto je na sajtu dosta konfuzno objasnjeno. Da li je obavezna potvrda iz suda ili je dovoljna samo iz policije?

Koliko sam tamo procitao potvrda iz suda je potrebna samo ako je osoba osudjivana:



http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html

Dakle, da li je potrebna potvrda iz suda ako nisi osudjivan ili ne?

Jeste, potrebna je potvrda od suda da nisi osudjivan, kao i ona od MUP-a.

vesnat
29.02.2012, 23:17
Evo i ja da se pohvalim i iznesem svoje utiske :)
Moj muz (koji je inace izvucen) i ja isli smo pre neki dan na intervju i dobili smo vize! Inace vencali smo se u januaru, mesec dana pre intervjua. Lekarski smo obavili u Smiljanicevoj ( radi se test na HIV, sledi snimanje pluca,ostatak je slican klasicnom sistematskom pregledu). Naravno primili smo ja dve a on jednu vakcinu. Od dokumentacje na intervju smo nosili:
1.Odstampanu stranu sa neta na kojoj pise kad je intervju zakazan
2.Odstampanu stranu sa neta sa brojem da je suprug izvucen
3.Pozivno pismo (od osobe iz USA kod koje idemo)
4.Diploma sa overenom kopijom (samo za supruga, za mene nisu trazili)
5.Uverenja is MUP-a i kopije za oboje
6.Izvode iz MKR i kopije za oboje
7.Izvod iz maticne knjige vencanih + kopija
8.Pasosi +slike za mene
9.Odstampanu stranu tj. uverenje sa neta da je suprug zaposlen
Nista od dokumenata ne mora biti prevedeno! I ne treba uverenje iz suda.
Prvi intervju bio je sa sluzbenikom koji pregleda dokumentaciju. Pitao nas je cime se bavimo, koliko dugo smo zajedno i sta bismo zeleli da radimo u USA. Takodje rekao nam je, nadam se da vas ova situacija nije naterala da se vencate. Mi smo naravno rekli da nije. To je bio prvi deo razgovora. Nakon toga pozvao nas je opet da prilozimo neke fotografije koje bi potvrdile nasu vezu od ranije ( sto smo mi naravno uredno spremili) :suure:
Nakon toga sledi davanje otisaka i placanje takse od 880$
Zatim oko 11.30 pozvali su nas na isti salter na intervju ali ovog puta su bili zajedno taj sluzbenik i jos jedna devojka. Naravno razgovor je bio na srpskom. Pitala je supruga koji stepen obrazovanja ima, a mene kad smo poceli da se zabavljamo, a zatim kada zelimo da dodjemo po vize. Svi su zaista bili ljubazni. :obrva:

mikiSA
29.02.2012, 23:25
Evo i ja da se pohvalim i iznesem svoje utiske :)
Moj muz (koji je inace izvucen) i ja isli smo pre neki dan na intervju i dobili smo vize! Inace vencali smo se u januaru, mesec dana pre intervjua. Lekarski smo obavili u Smiljanicevoj ( radi se test na HIV, sledi snimanje pluca,ostatak je slican klasicnom sistematskom pregledu). Naravno primili smo ja dve a on jednu vakcinu. Od dokumentacje na intervju smo nosili:
1.Odstampanu stranu sa neta na kojoj pise kad je intervju zakazan
2.Odstampanu stranu sa neta sa brojem da je suprug izvucen
3.Pozivno pismo (od osobe iz USA kod koje idemo)
4.Diploma sa overenom kopijom (samo za supruga, za mene nisu trazili)
5.Uverenja is MUP-a i kopije za oboje
6.Izvode iz MKR i kopije za oboje
7.Izvod iz maticne knjige vencanih + kopija
8.Pasosi +slike za mene
9.Odstampanu stranu tj. uverenje sa neta da je suprug zaposlen
Nista od dokumenata ne mora biti prevedeno! I ne treba uverenje iz suda.
Prvi intervju bio je sa sluzbenikom koji pregleda dokumentaciju. Pitao nas je cime se bavimo, koliko dugo smo zajedno i sta bismo zeleli da radimo u USA. Takodje rekao nam je, nadam se da vas ova situacija nije naterala da se vencate. Mi smo naravno rekli da nije. To je bio prvi deo razgovora. Nakon toga pozvao nas je opet da prilozimo neke fotografije koje bi potvrdile nasu vezu od ranije ( sto smo mi naravno uredno spremili) :suure:
Nakon toga sledi davanje otisaka i placanje takse od 880$
Zatim oko 11.30 pozvali su nas na isti salter na intervju ali ovog puta su bili zajedno taj sluzbenik i jos jedna devojka. Naravno razgovor je bio na srpskom. Pitala je supruga koji stepen obrazovanja ima, a mene kad smo poceli da se zabavljamo, a zatim kada zelimo da dodjemo po vize. Svi su zaista bili ljubazni. :obrva:


Cestitam vesnat!!! Puno srece dalje i ostanite u kontaktu ovdje na forumu, ako mozete!

@Photographer,
posto si i ti iz Srbije, evo je vesnat navela da ne treba uvjerenje iz suda!

(Kod nas u BiH to traze, druga drzava, druga pravila valjda:))

NEMANJ@
29.02.2012, 23:58
zar nije 440$ placanje vize:blink:,barem je pisalo na njihovom zvanicnom sjtu

vesnat
01.03.2012, 00:00
Jeste za jednu osobu 440$, ali posto je nas bilo dvoje 880 $ :)

NEMANJ@
01.03.2012, 00:07
Jeste za jednu osobu 440$, ali posto je nas bilo dvoje 880 $ :)

ok,sad mi je lakse:drool:,cestitke i puno srece u USA

hope
01.03.2012, 01:15
"9.Odstampanu stranu tj. uverenje sa neta da je suprug zaposlen"

šta će ovo? ne razumem.

vesnat
01.03.2012, 09:02
To pod 9 nije neophodno, ali mi smo poneli cisto da bi dokazali da je ono sto pricamo verodostojno. A i suprug radi za americku firmu tako da nam je to bio samo jedan plus.To su nam uzeli i nisu vratili.

Nedim
09.03.2012, 01:46
Iskrene cestitke i od mene svima u ovoj temi koji su otisli za boljim zivotom,i ako me polovica ne zna,upoznacemo se na forumu,mozda i uzvio ko zivi u Sarajevu i ceka vizu ili deportaciju,pa mi moze reci neke utiske :suure:.Eto sve najbolje porodicama u Americi.:grin:

mikiSA
09.03.2012, 17:54
Iskrene cestitke i od mene svima u ovoj temi koji su otisli za boljim zivotom,i ako me polovica ne zna,upoznacemo se na forumu,mozda i uzvio ko zivi u Sarajevu i ceka vizu ili deportaciju,pa mi moze reci neke utiske :suure:.Eto sve najbolje porodicama u Americi.:grin:

Uh Nedime, nemoj nam to zeliti (nadam se da znas sta je deportacija?). Mozda si mislio emigraciju? Evo ja volontiram da ti pomognem kad te izvuku sa savjetima oko popunjavanja formulara, a i cak i ranije za slike kad budes aplicirao na lutriju u oktobru.

Nedim
09.03.2012, 18:08
Uh Nedime, nemoj nam to zeliti (nadam se da znas sta je deportacija?). Mozda si mislio emigraciju? Evo ja volontiram da ti pomognem kad te izvuku sa savjetima oko popunjavanja formulara, a i cak i ranije za slike kad budes aplicirao na lutriju u oktobru.
Ojjjjjj kakvu sam gresku napravio,izvinite svi.
E hvala mikiSa,naravno da cu aplicirat u to sam siguran.
I ako bi mi samo mogao reci,kako se salju Privatne Poruke na ovom forumu,posto ne vidim nigdje tu opciju,pa bih te htio pitat nesto tamam na pp.

hope
09.03.2012, 20:56
Uh Nedime, nemoj nam to zeliti (nadam se da znas sta je deportacija?).

hahahahahahahah!!! :grin: :wtf:
ljudi cekaju deportaciju?

izvinite, ali se dugo nisam ovako nasmejao. this made my day.

ko ceka deportaciju, nek nam kaze neke utiske o americi. kako je tamo?

hope
09.03.2012, 20:59
@Nedim
za privatne poruke treba da imas 10 poruka. valjda. a ti imas.
kliknes na necije ime i time udjes u profil. onda lepo napises poruku i posaljes. mozes slati i e mail, msn, skype itd.

Nedim
09.03.2012, 21:26
hahahahahahahah!!! :grin: :wtf:
ljudi cekaju deportaciju?

izvinite, ali se dugo nisam ovako nasmejao. this made my day.

ko ceka deportaciju, nek nam kaze neke utiske o americi. kako je tamo?

a jbg malo sam se zeznuo u gramatici xd valjda mi necete zamjerit

Da i mislio sam da je nesto na taj fazon,da treba da ima odredjeni broj postova da bih mogao slati poruke.Uglavnom hvala na odgovoru,i bas mi je drago sto sam ti uljepsao dan hahahah

mikiSA
10.03.2012, 22:21
April visa bulletin: Europe 32000, Advance notice for April: 40000!!!!

feanor997
10.03.2012, 22:35
Gdje si nasla taj info?
Sad sam gledao VB, jos ne vidim link...

mikiSA
11.03.2012, 08:54
April visa bulletin: Europe 32000, Advance notice for May: 40000!!!!

Evo ispravka za maj je advance notice, nisam sinoc znala sta sam pisala:)
/link sam dobila od svojih izvora :) http://travel.state.gov/pdf/visabulletin/visabulletin_April2012.pdf
(ovo je pdf koji dobijes kad se prijavis na njihovu mailing list)

feanor997
11.03.2012, 11:27
Nasao sam i ja al nije mi se dalo postovati posto je bilo kasno sinoc
al evo bila si brza :)

Aden
12.03.2012, 15:40
Evo i da ja nesto napisem ...Citam ovaj forum skoro 4 godine a nikad nisam komentirao do sada bilo je krajnje vrijeme da stavim i ja koje slovo..Citao sam razne komentare i teme sa foruma o DV lutriji... i ja sam isto igro i cekam maj...puno toga sam sam procitao ovdje a sto je korisno o lutriji,sretan sam zbog toga i cestitam svima koji su dobili GC od srca :1081:

feanor997
12.03.2012, 16:41
Nemoj zaboraviti i nas koji jos malo cekaju da dodju na red :)

Aden
12.03.2012, 16:58
I ja cekam pa ko zna veselim se svakom danu koji ide hehe :naughty: i jedva cekam maj :obrva::obrva::woohoo::woohoo:

mikiSA
12.03.2012, 17:12
I ja cekam pa ko zna veselim se svakom danu koji ide hehe :naughty: i jedva cekam maj :obrva::obrva::woohoo::woohoo:

Adene, brkas dvije vrste cekanja: feanor i nas jos par ceka intervju za vizu (ova tema se zove Intervjui-2012) dok ti cekas da vidis jesi li izvucen/dobio na zelenoj lutriji. Cekanje jeste, ali u razlicitoj konotaciji, jer si ti na pred-pocetku. Puno srece da budes izvucen sada u maju!!!

Aden
13.03.2012, 13:37
Adene, brkas dvije vrste cekanja: feanor i nas jos par ceka intervju za vizu (ova tema se zove Intervjui-2012) dok ti cekas da vidis jesi li izvucen/dobio na zelenoj lutriji. Cekanje jeste, ali u razlicitoj konotaciji, jer si ti na pred-pocetku. Puno srece da budes izvucen sada u maju!!!

Pa neka vam je sa srecom znam kad imate:1081::grin: ajde neka je iz tvojih usta u bozije usi hehe....sory za greskicu:1072:

aspirin
15.03.2012, 10:34
Da li ste za razgovor u ambasadi fakultetske diplome koje su vece od A4 formata kopirali u identicnom velikom formatu ili ste nosili kopije diplome u manjem tj. A4 formatu?
Diploma i ostala uverenja - crno-bele kopije ili kopije u boji?

Mr.Marzik
15.03.2012, 11:22
Sve kopije su ok u crno-beloj boji.
Čini mi se da ti za fakultetsku diplomu i ne treba kopija, jer uzimaju original, pa ga na kraju intervjua vrate. Ako ćeš već da kopiraš mislim da je A4 sasvim ok.

wolf
23.03.2012, 20:36
Dragi forumasi doslo vreme da se I ja pohhvalim da smo pozeleneli. Prvobitni zakazan razgovor su nam odlozili, ne znam iz kog razloga.

Procedura je protekla kao kod svih. Najteze od svega je cekanje. Prozvali su nas u kabinu 8, tu nas je docekao nas covek koji je bio skroz poslovan. Dali smo mu nasu dokumentaciju (Supruga kao nosilac imala je: pozivno pismo za zakazan razgovor u ambasadi, pozivno pismo od prijatelja iz USA( istampani mail gde nas poziva I nudi pomoc za prvo vreme), izvod maticne knjige rodjenih, drzavljanstvo (nije trebalo), Izvod iz maticne knjige vencanih, izvod iz suda, izvoad iz policije, dokaz da na racunu posudujemo novac, diplomu ( kopija overena u opstini) , koverte sa lekarskog pregleda ( pregled obavljen u Smiljanicevoj) I slike koje dokazuju nasu vezu od ranije. Ja sam ima sve kao supruga + vojnu knjizicu I uverenje da sam sluzio vojsku. Sva ova dokumenta su imala kopije. Pregledao je nasu dokumentaciju I postavljao pitanja tipa: Koliko dugo smo u braku? Da li smo se uzeli zbog toga sto smo izvuceni? Ko je osoba kod koje idemo? Zatim nam je rekao da smo slobodni do 12h.
Oko 12h nas prozvali za otiske pa da platimo 440 dolara po osobi. Sve novcanice su prosle I bile su od 100 dolara. Oko 12:15 nas je prozvao konzul bila je zena koja je bila I vise nego prijatna. Podigli desne ruke zakleli se da pricamo istinu I usledila su opet pitanja od malopre I to je bilo to, rekla nam je da su vize u redu I da dodjemo sutra po pasose.
Sve u svemu bilo je skroz opusteno. Bitno je da nista ne krijete I da iskreno odgovarate.
Srecno svima I tu sam da odgovorim ako nekog nesto jos interesuje !!!

jovke
23.03.2012, 21:42
Dragi forumasi doslo vreme da se I ja pohhvalim da smo pozeleneli. Prvobitni zakazan razgovor su nam odlozili, ne znam iz kog razloga.

Procedura je protekla kao kod svih. Najteze od svega je cekanje. Prozvali su nas u kabinu 8, tu nas je docekao nas covek koji je bio skroz poslovan. Dali smo mu nasu dokumentaciju (Supruga kao nosilac imala je: pozivno pismo za zakazan razgovor u ambasadi, pozivno pismo od prijatelja iz USA( istampani mail gde nas poziva I nudi pomoc za prvo vreme), izvod maticne knjige rodjenih, drzavljanstvo (nije trebalo), Izvod iz maticne knjige vencanih, izvod iz suda, izvoad iz policije, dokaz da na racunu posudujemo novac, diplomu ( kopija overena u opstini) , koverte sa lekarskog pregleda ( pregled obavljen u Smiljanicevoj) I slike koje dokazuju nasu vezu od ranije. Ja sam ima sve kao supruga + vojnu knjizicu I uverenje da sam sluzio vojsku. Sva ova dokumenta su imala kopije. Pregledao je nasu dokumentaciju I postavljao pitanja tipa: Koliko dugo smo u braku? Da li smo se uzeli zbog toga sto smo izvuceni? Ko je osoba kod koje idemo? Zatim nam je rekao da smo slobodni do 12h.
Oko 12h nas prozvali za otiske pa da platimo 440 dolara po osobi. Sve novcanice su prosle I bile su od 100 dolara. Oko 12:15 nas je prozvao konzul bila je zena koja je bila I vise nego prijatna. Podigli desne ruke zakleli se da pricamo istinu I usledila su opet pitanja od malopre I to je bilo to, rekla nam je da su vize u redu I da dodjemo sutra po pasose.
Sve u svemu bilo je skroz opusteno. Bitno je da nista ne krijete I da iskreno odgovarate.
Srecno svima I tu sam da odgovorim ako nekog nesto jos interesuje !!!
Da li su vam nesto od navedenih dokumenata nakon sto ste prilozili eventualno vratili kao nepotreban papir za razgovor? Tu prvenstveno mislim na dokaz o posjedovanju novca na racunu, sto je nama forumasima najinteresantiji dio papirologije.
U koji dio Amerike idete ako nije tajna?
Srecan put!
Sve najbolje.

jony018
23.03.2012, 22:14
Wolf-e neka je sa srecom !
Sa nasim sluzbenikom ste razgovarali na srpskom a sa konzulom na engleskom ?
Znaci oboje su vam postavili po 3,4 pitanja i to je to :papa:

Tamara85
23.03.2012, 23:24
Mene interesuje ako dodje do promena izmedju izvlacenja i intervjua u smislu vencamo se, da li to treba da se prijavi (mail gde??) ili se samo na intervju donesu svi ti dokazi i papiri za drugu osobu?? I to pitanje da li smo se vencali zbog vize :==D:

curlika
24.03.2012, 01:48
Cestitke Wolf...Javi se i pisi utiske sa puta, kad stignete i sve sto vam se desava. Bar u pocetku, sve interesuje forumase. Odgovor umesto Wolf-a...koliko sam video iskustva ostalih koji su isli na Intervju, prica se srpski sa bilo kojim od njih...jedino ako sam prvi krenes engleski onda ce naravno prihvatiti engleski. Dakle, i tu opusteno. Nije uslov za Green Card da znas jezik...on ce ti pomoci samo da se brze snadjes kad odes u USA a ako ispunjavas sve uslove, nemaju te razloga (pogotovo zbog jezika) ometati.

wolf
24.03.2012, 20:54
Hvala svima i da vam se vrati!!!
Od papirolagije su nam vratili sve kopije, od originala su nam vratili Izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljanstvo. Izvod iz banke o posedovanju sredstava nam nisu vratili ( Ne bi nam ni trazili da im sami nismo predali, ako nemas novca probaj od nekog da pozajmis cisto da bi uzeo potvrdu pa mu posle vrati).
Razgovor sa nasim sluzbenikom i sa konzulom je bio na srpskom ( usli u kabinu i rekli dobar dan :obrva:)
Ja sam se naknadno prikljucio u postupak, izvucena je supruga, vencali smo se pre intervjua. Najbolje za takve informacije pozvati ambasadu, ljubazni su i daju informacije bez ikakvog problema. Upoznali smo par koji se vencao nedelju dana pred inervju i na razgovoru su rekli da su se vencali zbog vize ranije nego sto su inace planirali i prosli su. Ako vas jos nesto zanima, voljan sam da pomognem koliko mogu :beer:

wolf
24.03.2012, 21:00
Zaboravih, da postavili su nam tri cetri pitanj i to je to. Inace planiramo da idemo u Washington.
Budite opuste koliko je to moguce (lako je meni to sada da pricam), ali mislim da je razgovor cista formalnost.

Tamara85
24.03.2012, 23:05
Hvala puno Wolf!! Cestitam i mnogo mi je drago zbog Vas!! Samo napred!!

mikiSA
25.03.2012, 10:50
Cestitke Wolf (zeni) a i tebi! Hvala na detaljnom postu, to nam treba na ovom forumu. Ostani u vezi ako mozes i dalje :)

feanor997
25.03.2012, 12:14
Sve najbolje u usa vam zelim i hvala na informacijama :)

NightSky
25.03.2012, 13:27
Wolf, sretno i sve najbolje u novom životu! Da vam sve bude onako kako ste planirali i kako želite! :papa:

pile
26.03.2012, 19:20
Pozdrav svim forumasima. Pre svega zelim da cestitam svima koji su dobili na lutriji. Svima koji su uspesno zavrsili svoj intervju i dobili tako iscekivanu svoju zelenu kartu i mogucnost da ostvare svoje snove. Vec odavno citam ovaj forum i sve pohvale za ljude koji su voljni da podele svoja iskustva. Inace i ja kao i mnogi od vas zelim da budem srecne ruke,ali dobro videcemo to,jos ima vremena. Cestitke jos jednom.

mikiSA
31.03.2012, 11:08
Wolf sretno!
Ostali jedan update: na par drugih foruma se spominje jos jedno snizenje cijena DV i ostalih imigrantskih viza (sa 440 na 330!!) a povecanje ne imigrantskih viza (turisticka: sa 140 na 160) Ovo je najavljeno za 13.4. tako da onih par sretnika koji imaju intervju tada jos jednom ovo provjere i jave se.
http://www.immigration.com/news/visa/visa-processing-fees-change-april-13-2012
Effective April 13, 2012, the Department of State will adjust visa processing fees. The fees for most nonimmigrant visa applications and Border Crossing Cards will increase, while all immigrant visa processing fees will decrease.

The Department is required to recover, as far as possible, the cost of processing visas through the collection of application fees. For a number of reasons, the current fees no longer cover the actual cost of processing nonimmigrant visas. The nonimmigrant visa fee increase will support the addition and expansion of overseas facilities, as well as additional staffing required to meet increased visa demand.

Although most categories of nonimmigrant visa processing fees will increase, the fee for E visas (treaty-traders and treaty-investors) and K visas (for fiancé(e)s of U.S. citizens) will decrease.

Nonimmigrant Visa Processing Fees Type of Visa Previous Fee New Fee

Tourist, Business, Transit, Crew Member, Student, Exchange Visitor, and Journalist visas $140 $160

Petition-Based visas (H, L, O, P, Q, and R) $150 $190

Treaty Investor and Trader visas $390 $270

Fiancé(e) visas (K) $350 $240

Border Crossing Cards (age 15 and older) $140 $160

Border Crossing Cards (under age 15) $14 $15

Because of a reallocation of costs associated with immigrant visas, all categories of immigrant visa processing fees will decrease.

Immigrant Visa Processing Fees Type of Visa Previous Fee New Fee

Immediate Relative and Family Preference Applications $330 $230

Employment-Based Applications $720 $405

Other Immigrant Visa Applications $305 $220

Diversity Visa Program Fee $440 $330

Determining Returning Resident Status $380 $275

The proposed fees were published in the Federal Register today, and will take effect in 15 days. To view the interim final rule, visit www.regulations.gov. Comments will be accepted until 60 days after publication. At that time, the Department will consider the public comments, and the published final rule will include the Department’s response to any comments received.

Fee information may also be found on the Bureau of Consular Affairs website, travel.state.gov, and on the websites of U.S. embassies and consulates.

feanor997
31.03.2012, 11:56
Da nije malo rano za 1. april :) :) :) :naughty: :naughty: :naughty:

mijan
31.03.2012, 12:03
Ekstra informacija za smanjene cene viza! Samo cini mi se da smanjuju i broj dobitnika na forumu svake godine kao sto smanjuju i cene viza...
Koji je njihov motiv da smanjuju cene ako se i dalje prijavljuje isti broj igraca iz celog sveta?!

milosx
31.03.2012, 15:21
Dobra je ova za 1. April :)

Koji je motiv... pise: Because of a reallocation of costs associated with immigrant visas
mozda i kriza, mozda veliki broj ljudi odustaje... cini mi se da ove godine mnogo brze obrcu brojeve. Da li su neki pogubili brojeve za provjeru, ili ih pobacali nakon sto u prvom izvlacenju nisu bili izvuceni, neki mozda nisu ni culi za novo izvlacnje, ili su ih price o bankrotima isprepadale, ili su mnogi ocekivali koverte koje naravno nikad nisu stigle pa su propustili intervjue...

U svakom slucaju podrzavam smanjenje cene :)

curlika
31.03.2012, 17:43
Da se umesam mozda sa pametnim odgovorom za smanjenje viza. Pa ljudi...jeste li culi da Bugarska, Rumunija i Madjarska (ne znam jel jos koja zemlja), izdaju drzavljanstva i pasose za sve koji dokazu da imaju veze sa svojim precima koji su ziveli na srpskim tim teritorijumima pocetkom 20 veka...konkretno za Madjarsku znam da je uslov da imas poznavanje madjarskog jezika na nivou osnovne komunikacije i da imas nekog pretka koji je ziveo u doba vladavine austro-ugarske ili madjarske kad su okupirali Backu i sta vec pored toga. Zena i ja isto tako i na tu soluciju idemo...da se dakle, docepamo pasosa EU sa kojim mozemo ici gde god hocemo bez ikakvih ogranicenja. Pa sta mislite, koliko stotina hiljada ljudi je za to vec apliciralo i koliko ce jos to uraditi? Strasno puno, rekao bih! Pa svi ti nece se prijavljivati za GC a recimo, placanje naknada za madjarski pasos je oko 67eura (na 10 godina)...verovatno i ostale 2 navedene zemlje se puno ne razlikuju. Logicno je da ako je manja potraznja da se spustaju cene...jer...zasto bih uopste i aplicirao za GC kad dobijemo madjarske pasose ili koje vec, te otputujemo recimo za USA, komotno i bez ogranicenja, potrazis posao, nadjes ga za...nekih mesec-dva (recimo), posto dolazis iz zemlje clanice EU treba ti samo boravisna viza, dakle bez gluposti oko placanja velikih suma novaca. A kad si vec recimo u USA, mozes da ides i na foru da si iz Srbije ili bilo koje druge "nase" drzave. Madjarski pasos mi konkretno treba samo da MOGU OTICI TAMO, BEZ OGRANICENJA i potraziti poslodavca koji bi me primio...a onda kad je to reseno, prica je zavrsena. To je nekako moje glediste a sustina svega sto sam pisao je ta, sto sam i napisao, smanjeno interesovanje za GC....sto amerikanci sigurno veoma dobro mogu proceniti pa sa manjim cenama za vize pokusavaju odrzati "kolicinu prijavljenog naroda". Nece si oni lako odreci svih dazbina za vize (za 50.000) viza svake godine. Mozda i gresim ali to mi je prvo palo na pamet kad sam procitao za jos jedno smanjenje...nek me neko ispravi ako gresim. U svakom slucaju trebalo bi da nam ide na ruku. :)

hope
31.03.2012, 18:22
nije Mađarska okupirala Vojvodinu, već je Vojvodina bila deo Mađarske sve do 1918.

nisam stručan, ali smislim da ti je svejedno dal si mađar ili srbin ili bugarin ako želiš da se preseliš u ameriku. neka drugi iskusniji odgovore na ovu temu.

u Subotici većina Mađara se prijavila za dobijanja Mađ državljanstva. dosta je sporo tekao taj proces, ne znam sad kako stoji. čekalo se par godina. treba ljudima njihovo državljanstvo jer onda mogu da idu bilo gde u EU da žive i rade. o americi nisam od nikoga čuo ni da razmišlja.

mikiSA
31.03.2012, 18:41
Dobra je ova za 1. April :)

Koji je motiv... pise: Because of a reallocation of costs associated with immigrant visas
mozda i kriza, mozda veliki broj ljudi odustaje... cini mi se da ove godine mnogo brze obrcu brojeve. Da li su neki pogubili brojeve za provjeru, ili ih pobacali nakon sto u prvom izvlacenju nisu bili izvuceni, neki mozda nisu ni culi za novo izvlacnje, ili su ih price o bankrotima isprepadale, ili su mnogi ocekivali koverte koje naravno nikad nisu stigle pa su propustili intervjue...

U svakom slucaju podrzavam smanjenje cene :)

Nije prvoaprilska, ovo je iz pouzdanih izvora. Ne - imigrantske vize su poskupljale, imigrantske se smanjile, zasto ne znam. Uglavnom, mislim da su dobre vijesti, obzirom da je cijena spala prvo sa $819 na $440, a sad ce biti i $330 , nije bas mala stvar.

mijan
31.03.2012, 18:48
Malo je takvih zemalja kao sto je primer recimo nekoga ko zivi u Srbiji i onda sa Madjarskim pasosem ima sansu da bezi u EU. To znaci ako ih je malo, da je onda to kap u moru na sve prijavljene na lutriji i ne vidim da se zbog toga smanjuje broj prijavljenih, koji i zvanicno nije manji iz godine u godinu. Ako je problem placanje viza zasto onda povecavaju broj dodeljenih viza siromasnim zemljama ciji gradjani nemaju da plate troskove u ambasadi, a smanjuju broj viza za neke razvijenije prostore? Sigurno da ljudi iz Yu republika gde smanjuju broj dodeljenih viza imaju vece sanse da skupe novac za vize nego iz neke drzave kojoj povecavaju dobitnike a tesko siromastvo u njoj. Ispada da sami sebi prave problem naplate viza i odustajanja kad ih dodeljuju siromasnima.
Tesko je ukapirati njihovu logiku, ali ne treba iskljuciti ni opciju da ce ovo smanjenje cena viza kompenzovati uvodjenjem placanja ucestvovanja na lutriji.

MarkoS
31.03.2012, 19:50
Zar je stvarno toliko bitno da li je viza $800 ili $440 ili $330? Mislim da tih ±$500 ne igra neku bitnu ulogu. Ko resi da ide tamo morace da skupi bar 10x toliko, bar tako ja racunam, a ako ne i vise.

NightSky
31.03.2012, 20:11
Zar je stvarno toliko bitno da li je viza $800 ili $440 ili $330? Mislim da tih ±$500 ne igra neku bitnu ulogu. Ko resi da ide tamo morace da skupi bar 10x toliko, bar tako ja racunam, a ako ne i vise.

Baš zato što će svakom imigrantu trebati bar 10x toliko, svaki dolar koji se uštedi će itekako dobro doći.
U svakom slučaju, drago bi mi bilo da imigrantske vize pojeftine. Mislim i da je poštenije da turističke budu skuplje. U turizam ide onaj ko ima novca, a imigrira obično onaj ko traži bolji život. A obično su novac i dobar život usko povezani :==D:

mikiSA
31.03.2012, 20:15
Zar je stvarno toliko bitno da li je viza $800 ili $440 ili $330? Mislim da tih ±$500 ne igra neku bitnu ulogu. Ko resi da ide tamo morace da skupi bar 10x toliko, bar tako ja racunam, a ako ne i vise.

MarkoS,
Za nekog ko ide sam i nije toliko, ali zamisli nekoga sa zenom, 2-3 djece... velika je razlika kad moras da platis $3276 (4 osobe) ili $1320 za vizu.
Dodaj jos avio karte, i odmah vidis kako je dobro sto su smanjene cijene viza...
Za pare sakupljene:
Evo ja nemam ni par hiljada za tamo, ali imam posao rijesen tako da ne smatram da treba imati bas toliko love sakupljeno za odlazak.

MarkoS
31.03.2012, 21:50
Da, ako treba da se vade vize za celu porodicu onda da kapiram da ima razlike. Tako da u tom slucaju snizenje ima smisla.

Skoro sam gledao cene turistickih viza za UK. Viza na 6 meseci je oko 100 eur, a za te pare sam dobio B1/B2 na 10 godina za USA, tako da ameri ipak nisu toliko skupi :)

mijan
31.03.2012, 22:30
Snizenje cena viza ima smisla ako sanse za izvlacenje ne svedu na domen teorije kako su poceli za nase prostore da smanjuju. Ako dodje do toga onda cena vise nije ni bitna...

NadjaM
31.03.2012, 23:27
Mislim da se ipak prosto radi o tome da je njima jeftinije da obave potrebnu proceduru za dodelu viza.Sve se obavlja putem interneta i e-maila,nema placanja postarine za koverte,nema troskova za papir,verovatno im i sluzbenika za obradu i kontrolu papira treba manje.Smatram da oni ne zaradjuju na ovim vizama,nego taksa za iste se placa samo da pokrije njihove troskove za obavljanje procedure.
Ovim ce se samo povecati broj prijavljenih,jer je taksa za vizu ipak bila ozbiljna stavka,narocito za jako siromasne,a o onima sa mnogobrojim porodicama da i ne pricam.

curlika
01.04.2012, 00:28
Videcemo! Mozemo se prepucavati i nagadjati koliko hocemo, neka racunica i razlog mora postojati a na koji mi obicni smrtnici, ne mozemo da uticemo. Nekad i ono sto je nelogicno postaje posle izvesnog vremena - logicno. Posto nas puno pametnih ima na forumu (to zaista mislim, ne zezam), neko ce i taj razlog provaliti pa cemo znati. Dotle, bolje da se jos neko upise ko je bio na intervju. Bice kako mora a ne kako hocemo, mi se ne pitatmo ama bas nista. :)

feanor997
05.04.2012, 13:39
Cestitam Vrhunskom koji je napokon dobio VIZU!
Sve najbolje na havaima ti zelim :)

mikiSA
05.04.2012, 17:24
Cestitke na vizi Vrhunski :1081:, sad hocemo izvjestaj ( da se spremim za sutra:))

wolf
05.04.2012, 17:28
I ja se pridruzujem cetitkama. Sve najbolje i ocekujemo izvestaj. :naughty:
Mikisa i tebi srecno sutra ako se nevaram.

mikiSA
05.04.2012, 18:07
I ja se pridruzujem cetitkama. Sve najbolje i ocekujemo izvestaj. :naughty:
Mikisa i tebi srecno sutra ako se nevaram.

Hvala wolf, presla sam u brojanje sati... do intervjua :)

NightSky
05.04.2012, 19:30
Vrhunski, i od mene čestitke! :bravo:

MikiSA, sretno sutra! :pozz:
Lijepa simbolika, 6. april!

NEMANJ@
05.04.2012, 22:27
Vrhunski cestitke,a MikiSA puno srece sutra:1081::1081::1081:,a i nama koji cekamo 1.maj:==D:

Aden
06.04.2012, 09:21
Neka je sa srecom i od mene MikiSA:1081: pa nam javi

feanor997
06.04.2012, 14:12
:1081: :1081: :1081: Cestitam miki na dobijenoj vizi!!!! :) :1081: :1081: :1081: