PDA

View Full Version : Da li je moguce dokazati radno iskustvo ukoliko nije zavedeno u radnoj knjizici.


zed015
13.10.2011, 09:57
interesuje me jel moguce dokazati radno iskustvo,ako nije zavedeno u radnoj knjizici?

dare_ns
13.10.2011, 22:05
izvod iz PIO? (Socijalnog... ili tome slichne ustanove koja evidentira radni stazh)

Radna knjizhica ti je samo crtezh kako god okrenesh...

Naravno, druga pricha je ako uopshte nisu uplachivani doprinosi...

jovke
14.10.2011, 12:54
Covjek pretpostavljam misli na rad na crno a ne na koji nacin dokazati prijavljeni rad.

kaneolopa
15.10.2011, 02:21
interesuje me jel moguce dokazati radno iskustvo,ako nije zavedeno u radnoj knjizici?


O kom tipu radnog iskustva govorimo? Nije moguce dokazati ako nije zavedeno u radnoj knjizici.

kuki
18.08.2015, 04:02
Interesuje me da li radni staz nastavnika u osnovnoj ili srednjoj skoli moze da posluzi kao uslov za kvalifikaciju za DV vizu...

i ako moze, nastavnici kojih predmeta bi ispunjavali uslov, za kvalifikaciju preko staza...

grabovac84
18.08.2015, 05:21
Interesuje me da li radni staz nastavnika u osnovnoj ili srednjoj skoli moze da posluzi kao uslov za kvalifikaciju za DV vizu...

i ako moze, nastavnici kojih predmeta bi ispunjavali uslov, za kvalifikaciju preko staza...

Pa ukoliko si nastavnik u skoli onda ispunjavas uslov po obrazovanju tako da ti niko nece gledati posao....dakle za njih je bitno da imas cetvorogodisnju srednju skolu, sto kao nastavnik svakako imas, i nista drugo.....mozes biti i astronaut nece te ni pogledati.....tako da odgovor je ne zamaraj se bezveze....imas uslov preko skole....

kuki
18.08.2015, 07:28
Pa ukoliko si nastavnik u skoli onda ispunjavas uslov po obrazovanju tako da ti niko nece gledati posao....dakle za njih je bitno da imas cetvorogodisnju srednju skolu, sto kao nastavnik svakako imas, i nista drugo.....mozes biti i astronaut nece te ni pogledati.....tako da odgovor je ne zamaraj se bezveze....imas uslov preko skole....

Da u pravu si, samo pitam ako iko zna da li nastavnik moze da se kvalifikuje preko staza, tj da li ga ima na tom nekom spisku zanimanja koja se kvalifikuju...

to proveravam jer sam jedan razred zavrsio vanredno, tako da ako idem po osnovu obrazovanja, moracu da im nametnem diplomu sa studija, ne iz srednje skole... pa se raspitujem, za svaki slucaj da li bih imao sansi preko staza, ako mi negde zapne preko obrazovanja...

Magelan
18.08.2015, 13:22
Ukoliko imas VI ili VII stepen obrazovanja, potpuno je irelevantno da li si srednju skolu zavrsvao vanredno ili dokvalifikacijom sa III na IV stepen. To cega se ti plasis se odnosi na ljude koji imaju samo IV stepen, a do njega su dosli "nestandardnim" putem (pauziranje u skolovanju gde se remeti konstantni niz od 12 godina, dokvalifikacija sa III na 4 stepen, vanredno zavrseni razredi u srednjoj itd.)