ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Lokacije u USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=9)
-   -   San Francisco, California (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=383)

bibi 30.12.2008 22:22

San Francisco, California
 
A sto niko ne pominje SF? Nadam se da nisam jedina koju zanimaju pozitivne i negativne strane zivota u ovom gradu...
Bilo bi lepo da neko napise nesto na tu temu. Javite se vi, koji zivite u San Francisku, koji ste ziveli neko vreme tamo, vi koji ste makar posetili ovaj grad, a mogu i oni koji su "samo" culi od nekoga kako je.

bibi 08.01.2009 22:40

Izgleda da niko nema neko konkretno iskustvo sa ovim gradom.... Znam da mogu dosta toga pronaci i na netu, ali sam se nadala informacijama od vas, koji ste mu blize.
Pa evo, posto se jos nadam da zbog drugih obaveza niste stigli da napisete par recenica na ovu temu, zamolicu jos jednom: molim vas postujte nesto sto nama moze da priblizi realne zivotne uslove u San Francisku :srbincve:

xeg 08.01.2009 22:57

Ajde bar ono sto sam ja nacuo o SF-u... divan grad, fina klima, sa 3 strane okruzen vodom jer se nalazi na samom ulazu u SF bay, svima poznate iz filmova one "brezuljkaste" ulice i voznja trolley-em... na drugoj strani (po meni): lezi tacno na San Andreas Fault-u pa su zemljotresi strasno cesti i jedan od naj-gay gradova na svetu i to je u konstantnom porastu.
Naravno, ovo su samo infoi iz trece ruke, voleo bih i ja da neko ovde pusti nesto o San Fran-u.

bibi 08.01.2009 23:12

Xeg, hvala na odzivu, nadam se da ce jos neko nesto napisati, jer se trenutno dvoumimo izmedju Bostona i SF. A buduci da nam je svima dosadilo da se smrzavamo (energetska kriza, sta da se radi :grin:), ovih dana bas naginjemo vise ka toplijim krajevima.

bibi 08.01.2009 23:33

Citat:

Prvobitno poslao korisnik xeg (Poruka 6483)
lezi tacno na San Andreas Fault-u pa su zemljotresi strasno cesti

BTW, koliko cesti? i koliko jaki?

Mislim, i na Balkanu se "ponekad zatrese"... Ja licno sam u Srbiji dozivela bar tri zemljotrescica, nije bilo bas prijatno, iako nije bilo tragicnih posledica.

Procitala sam negde da je poslednji "veliki" zemljotres u San Francisku bio 1989?

baraba 09.01.2009 00:29

Citat:

Prvobitno poslao korisnik bibi (Poruka 6485)
Xeg, hvala na odzivu, nadam se da ce jos neko nesto napisati, jer se trenutno dvoumimo izmedju Bostona i SF. A buduci da nam je svima dosadilo da se smrzavamo (energetska kriza, sta da se radi :grin:), ovih dana bas naginjemo vise ka toplijim krajevima.

Da mogu da biram definitivno bi izabrao Boston. Prvo zato shto je blizhi Evropi i a drugo, mnogo je "kulturniji" grad u svakom pogledu...

landlord 09.01.2009 08:23

bibi..
dosta informacija imas na forumu city-data (dot) com
Stvarno je super forum, i tu mozes naci sve info o nekom gradu.. od ljudi koji zive tamo.. od stvari tipa gdje naci najbolje stanove.. do troskova mjesecnih, terena za rekreaciju.. i sl.

xeg 09.01.2009 08:38

Citat:

Prvobitno poslao korisnik bibi (Poruka 6486)
BTW, koliko cesti? i koliko jaki?

Mozes ovde da pratis zemljotrese na teritoriji USA mada puno ljudi zivi tamo tako da to verujem vremenom predje u naviku:w00t:

dreamerns 09.01.2009 15:51

Ja koliko sam cuo SF je ekstremno skup grad (doduse i Boston je). Uglavnom ljudi u tim gradovima zive u predgradjima, jer je ziveti u samom gradu strasno skupo (cene stanova su od milion i po, pa navise). SF ima neku mikroklimu, tako da ne bude previse vruce....sef mi zivi tamo i kada je u maju bio u novom sadu, zaprepastio se koliko je vruce...kaze u SF nikada nije tako (a bilo je nesto preko 30 stepeni). Sto se zemljotresa tice....taj grad ce jednog dana sigurno doziveti katastrofu, samo se jos ne zna hoce li to biti za godinu ili sto godina, zbog pomeranja tektonske ploce koja se tu zavrsava.
Imam jednu drugaricu koja tamo zivi....njoj je kaze super, ali nisam se previse udubljivao u tematiku.

Ako bih birao izmedju Bostona i SF, sigurno bih izabrao SF....osim u slucaju da nisam student/diplomac Harvarda ili MIT-a.....sto nisam :-).

bibi 09.01.2009 20:22

hvala svima na korisnim smernicama.
Zaista se tesko odluciti...

Prema podacima sa city-info, klima je savrsena!
Ne bi mi smetao poneki zemljotres s vremena na vreme, samo dok ne padaju knjige sa polica... Ipak, cini se da je to sa zemljotresima malo ozbiljnije.
Isto tako ni to sto ima geyeva mi ne smeta, smetaju mi neke druge ljudske karakteristike (podjednako rasprostranjenje i medju strejt i medju gay populacijom, i na istocnoj i na zapadnoj obali).

Uf, treba jos puno toga prostudirati :book:
I, naravno, bilo koja dodatna informacija je dobrodosla...


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:32.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.