ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vodič za emigrante (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   prvi posao-vozač taksija (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1912)

sremskesume 14.01.2018 21:51

prvi posao-vozač taksija
 
Da li neko od ljudi na forumu ima iskustva sa taksiranjem?Koliko se kreću satnice,i generalno,kako vam se čini ta ideja za prvi posao?
Često sam viđao u filmovima kako samo sveži emigranti voze taksije i većina nema pojma engleski.:==D:

MarkobacJe 14.01.2018 22:59

Pozdrav
 
Sto se tice taksija,znam da Uber placa u 3 najveca americka grada satnicu od 20 dolara(plati taxe,kredit za gora,osiguranje i gorivo,pa ostane ti manje) i od nekih 8-14 dolara u manjim gradovima.Potrebno ti je znanje engleskog,jer ako budes zanimljiv musteriji dace ti dobru ocenu,a od ocene ti zavisi satnica i opstanak na poslu.Za ovaj obican taksi mislim da su satnice vece,ali mislim da se sada vise ljudi vozi Uberom jer je jeftiniji

Dukeduki 15.01.2018 03:08

taksiranje
 
Citat:

Prvobitno poslao korisnik sremskesume (Poruka 70200)
Da li neko od ljudi na forumu ima iskustva sa taksiranjem?Koliko se kreću satnice,i generalno,kako vam se čini ta ideja za prvi posao?
Često sam viđao u filmovima kako samo sveži emigranti voze taksije i većina nema pojma engleski.:==D:

evo ja mogu da ti pricam o svom iskustvu , ja povremeno vozim za lyft , moze da bude ok, satnica zavisi od vise faktora da li imas svoje vozilo, u kojim i tervalima vozis, jezik se potrudi da savladas osnovno radi sebe, ostalo radi navigacija. Od toga kako se sporazumevas svakako zavisi i hoces li dobiti napojnicu

elefteros 15.01.2018 05:59

Ja mogu da dodam nešto iz ugla putnika, jer sam nedavno preko 50x koristio usluge Lifta (povezano sa Deltinom Skymiles American Express, pa skupljam milje :) )

Na prste jedne ruke mogu da nabrojim one koji su bili ljubazni ili spremni na razgovor i skoro sve su bili sami Amerikanci. Jedan Jermenac me je oduševio jer je bio u fazonu kako voli Srbe, pa mi je čak dužu vožnju prekinuo u nekom trenutku u aplikaciji i nastavio da me vozi do destinacije, samo da mi Lift ne bi naplatio nešto viši iznos koji je trebao da bude :D

Azijati uglavnom voze automobile proizvođača iz Japana ili Južne koreje, i to mahom novije, i vožnja u njima je stvarno uživanje. Vozila su bila čista i uredna. Neki su imali vode i grickalice za putnike. To bi meni uvek bio plus da dam 5 zvezdica osobi koja bi me vozila.

Jedan od vozača, Meksikanac, super zanimljiv lik (pričao kako je burazera prošvercovao iz Meksika u vreme kada je to moglo da prođe neopaženo), pričao mi je kako npr funkcioniše kada hoćeš da počneš da radiš kao vozač za Lift sada - pre nego što dobiješ dozvolu od kompanije, predstavnici Lifta dođu i ti treba da odradiš vožnju i "dokažeš" da si dovoljno dobar da radiš za njih. To je njegova priča. On radi full time inače, i kaže da je čak više puta imao vožnje van grada, tipa od LA do SF-a. Tu mu je Lift plaćao smeštaj i gorivo i sl. Ne znam da li je sve to istina.

Takođe, pored Ubera i Lifta, postoje i varijante dostave hrane, čak i sam Uber ima tu priču ko želi to da radi. U Njujorku (ne znam za ostatak Amerike) funkcioniše i Gett, što je bio Izraelski start-ap, mada ga nikada nisam koristio.

Neki površan zaključak koji sam izveo je da raditi kao vozač za neku od ovih kompanija nije sam po sebi dovoljan posao za život, osim ukoliko ne provodiš ceo dan u kolima.

Amerikanci vrlo često rade ovaj posao kao part time, dok imaju regularan posao sa strane.

Bockyman 24.01.2018 20:56

Citat:

Prvobitno poslao korisnik MarkobacJe (Poruka 70201)
Sto se tice taksija,znam da Uber placa u 3 najveca americka grada satnicu od 20 dolara(plati taxe,kredit za gora,osiguranje i gorivo,pa ostane ti manje) i od nekih 8-14 dolara u manjim gradovima.Potrebno ti je znanje engleskog,jer ako budes zanimljiv musteriji dace ti dobru ocenu,a od ocene ti zavisi satnica i opstanak na poslu.Za ovaj obican taksi mislim da su satnice vece,ali mislim da se sada vise ljudi vozi Uberom jer je jeftiniji

Не знам одакле овакве информације... сатница на Уберу, па ти још Убер плаћа. У Чикагу је оваква ситуација: дакле, за сваку вожњу сте плаћени основна тарифа (или што би се код нас рекло: старт) је $1,27, $0,7125 по миљи и $0,15 по минути. Дакле, то је комбинација која одређује колико ће зарадити возач. Даље, постоји surge када је повећана тражња и цене расту рецимо 1,5 или 2 или три пута (све малопре наведено се множи тим фактором, зависи колико је велика тражња. Знам да је за дочек нове 2017 surge ишао и до 8 пута). Постоји и boost, када Убер плаћа већу цену, дакле опет 1,3 или 1,3 или 1,8 пута.
Даље, постоји и бонус. Први бонус је од понедељка у 4 ујутру до петка у 4 ујутру а други је од петка у 4 ујутру до понедељка у 4 ујутру. Убер да би вас мотивисао да радите даје одређене бонусе типа (мој тренутни бонус до петка у 4 ујутру) $75 за 30 вожњи. Дакле, то је додатак на оно што сте зарадили за вожње, ако остварите задати циљ.
Ја Убер возим парт тајм (као и VIA, слично као Убер али и са неким разликама, а VIA поред Чикага постоји у Њујорку и у Вашингтону), и моје искуство каже да Убер ако возиш много, даје ти много више вожњи за мањи бонус (пример мој друг, који има $15 бонуса за 35 вожњи), јер се ваљда воде логиком да ће тај неко да вози у сваком случају и не треба му нека екстра мотивација... ово је само мој закључак из пуно примера. Ако не возиш неко време, увек дају боље бонусе за мање вожњи. Бар мени нема много сврхе возити Убер ако се не освоји бонус и ако так бонус није добар (ја овако размишљам јер је мени то ипак парт тајм посао).
Такође, постоји и тип, али се не добија тако често (бар ја га не добијам често, ваљда нисам довољно nice).

Такође, моје искуство каже се тешко пребаци $20 на сат и то је грос, дакле од тога треба поплаћати све могуће трошкове. Да поновим, сатница као сатница не постоји, али ако се прерачуна време проведено онлајн на Уберу са зарадом, буде тако некако отприлике. Дакле, и ово може много да варира, зависи какве сте среће, али ја ако имам око $25, ја сам задовољан... некада буде више, али као што рекох, често ниже од тога.
Некада је било другачије, па је Убер узимао проценат (20% или 25%) од зараде а остало је остајало возачу а сада често буде и 40% за Убер. Али, максимално су транспарентни и тачни тако да је све увек јасно.

Не знам како је за такси, мислим да овде у Чикагу треба да се положи неки тест да би се возио такси, али за Убер је правило да морате да имате најмање годину дана УСА искуства у вожњи, односно годину дана УСА возачку дозволу. Што значи да Убер не може одмах да се ради. Претпостваљам да је тако и са Лифтом.

Dukeduki 24.01.2018 22:43

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Bockyman (Poruka 70321)
Не знам одакле овакве информације... сатница на Уберу, па ти још Убер плаћа. У Чикагу је оваква ситуација: дакле, за сваку вожњу сте плаћени основна тарифа (или што би се код нас рекло: старт) је $1,27, $0,7125 по миљи и $0,15 по минути. Дакле, то је комбинација која одређује колико ће зарадити возач. Даље, постоји surge када је повећана тражња и цене расту рецимо 1,5 или 2 или три пута (све малопре наведено се множи тим фактором, зависи колико је велика тражња. Знам да је за дочек нове 2017 surge ишао и до 8 пута). Постоји и boost, када Убер плаћа већу цену, дакле опет 1,3 или 1,3 или 1,8 пута.
Даље, постоји и бонус. Први бонус је од понедељка у 4 ујутру до петка у 4 ујутру а други је од петка у 4 ујутру до понедељка у 4 ујутру. Убер да би вас мотивисао да радите даје одређене бонусе типа (мој тренутни бонус до петка у 4 ујутру) $75 за 30 вожњи. Дакле, то је додатак на оно што сте зарадили за вожње, ако остварите задати циљ.
Ја Убер возим парт тајм (као и VIA, слично као Убер али и са неким разликама, а VIA поред Чикага постоји у Њујорку и у Вашингтону), и моје искуство каже да Убер ако возиш много, даје ти много више вожњи за мањи бонус (пример мој друг, који има $15 бонуса за 35 вожњи), јер се ваљда воде логиком да ће тај неко да вози у сваком случају и не треба му нека екстра мотивација... ово је само мој закључак из пуно примера. Ако не возиш неко време, увек дају боље бонусе за мање вожњи. Бар мени нема много сврхе возити Убер ако се не освоји бонус и ако так бонус није добар (ја овако размишљам јер је мени то ипак парт тајм посао).
Такође, постоји и тип, али се не добија тако често (бар ја га не добијам често, ваљда нисам довољно nice).

Такође, моје искуство каже се тешко пребаци $20 на сат и то је грос, дакле од тога треба поплаћати све могуће трошкове. Да поновим, сатница као сатница не постоји, али ако се прерачуна време проведено онлајн на Уберу са зарадом, буде тако некако отприлике. Дакле, и ово може много да варира, зависи какве сте среће, али ја ако имам око $25, ја сам задовољан... некада буде више, али као што рекох, често ниже од тога.
Некада је било другачије, па је Убер узимао проценат (20% или 25%) од зараде а остало је остајало возачу а сада често буде и 40% за Убер. Али, максимално су транспарентни и тачни тако да је све увек јасно.

Не знам како је за такси, мислим да овде у Чикагу треба да се положи неки тест да би се возио такси, али за Убер је правило да морате да имате најмање годину дана УСА искуства у вожњи, односно годину дана УСА возачку дозволу. Што значи да Убер не може одмах да се ради. Претпостваљам да је тако и са Лифтом.

pozdrav
sto se mog iskustva tice u lyft nisu strogi po tom pravilu za godinu dana vozacke jer hoce da prime i sa manje od godinu... svakako se slazem za ono oko satnice sto si napisao, manje vise je tako
ja vikendima da vozim najvise i za sad je pozitivno iskustvo

Bockyman 24.01.2018 23:26

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Dukeduki (Poruka 70323)
pozdrav
sto se mog iskustva tice u lyft nisu strogi po tom pravilu za godinu dana vozacke jer hoce da prime i sa manje od godinu... svakako se slazem za ono oko satnice sto si napisao, manje vise je tako
ja vikendima da vozim najvise i za sad je pozitivno iskustvo

Oво је са званичног Убер сајта:

Minimum requirements
Anybody can drive with Uber, although there are a few minimum requirements:

Be at least 21 years of age
Have at least one year of licensed driving experience in the U.S. (3 years if you are under 23 years old)
Have a valid U.S. driver’s license
Use an eligible 4-door vehicle
Required documents
Before hitting the road, share the following documentation:

A valid U.S. driver’s license
Proof of vehicle registration
Proof of vehicle insurance
Driver screening
After signing up, take a few minutes to start a screening online. It’ll review your driving record and criminal history.

sremskesume 26.01.2018 13:56

Znači,ništa od Ubera i taksija,jedino taj Lift dolazi u obzir,za početak.Koliko sam izračunao,ako se radi svaki dan i svaka subota ,može se zaraditi pristojno.

Bockyman 26.01.2018 19:48

Citat:

Prvobitno poslao korisnik sremskesume (Poruka 70336)
Znači,ništa od Ubera i taksija,jedino taj Lift dolazi u obzir,za početak.Koliko sam izračunao,ako se radi svaki dan i svaka subota ,može se zaraditi pristojno.

What are Lyft’s requirements?

You must be at least 21 and own an iPhone or Android phone. As part of our approval process, you’ll undergo a DMV check, plus a national and county background check. This will require a Social Security number, in addition to an in-state driver’s license that is at least a year old. Learn more about our background check standards on our Safety page, and our comprehensive driver requirements in the Help Center.

sremskesume 27.01.2018 19:27

onda i to otpada .:nene::udri:..................................... .....


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:06.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.