ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Uputstva za dobitnike (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Lekarksi pregledi - iskustva (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205)

landlord 19.08.2008 19:29

Lekarksi pregledi - iskustva
 
Evo iskustva i sa ljekarskih pregleda od ranije:


Juce sam bio na lekarskom pregledu u Smiljanicevoj 22. Dosao sam kao sto su mi preporucili u 9:15 . Mladja sestra mi je izvadila krv i sa uputom su me poslali u jednu obliznju kliniku da slikam pluca. Snimak je bio gotov u 12:30, posle cega sam opet morao da cekam sve do 2:30 gde me je ponovo u Smiljanicevoj pregledala doktorka i dala mi 2 vakcine(ne bojte se,zaista ne boli-nisam ni osetio kad me je bocnula). Inace, zena je brza ko avion. Za 10 minuta je obavila ono sto bi u drustvenoj klinici trebalo najmanje sat vremena.
Pregled sam platio 85$ plus 3400 dinara za 2 vakcine... Dobio sam zapecacen koverat koji se niposto nesme otvarati i uputstvo da koverat i snimak pluca ponesem na razgovor u ambasadu...
I jos nesto, ako ste imali neke operacije, trebali bi da ponesete neki papir od doktora koji govori o istoriji bolesti, cisto za ovu doktorku da upise u vas novi karton. Medjutim, cak i da nemate, ona je toliko iskusna da ce na osnovu vase price da provali tacno o cemu se radi, pa mozda vam taj papir i ne zatrazi (kao meni)...
Danas idem kod sudskog tumaca i nosim mu diplomu iz skole, izvod iz maticne knjige rodjenih i izvod iz SUP-a na prevodjenje. Cena je 850 dinara po strani(oni to racunaju po broju slova, pa se moze desiti da ako je dokument sa vise slova, platite malo vecu sumu)...
Eto, toliko za ovaj put od mene. Meni je zakazan razgovor za 16.Novembar...
Cim obavim razgovor, javicu vam kako je bilo...
Do tada bacite se na sredjivanje papira i nista ne brinite. Sve ovo je mnogo jednostavnije od onoga sto smo svi bili na pocetku umislili...
To je sve prirodno. Covek se sokira kao i svaki dobitnik na lutriji pa mu se javi strah da ne bude odbijen, pa usled toga gubi moc zdravog rasudjivanja - cista psihologija...
Jos jednom srecno svima

dreamerns 20.08.2008 09:13

Moram na ovo dodati malo detalje samog lekarskog pregleda. Zena je stvarno super i sam pregled ne traje duze od 10 min. Za one malo stidljivije, racunajte da ce da vas skine do gole koze (verovatno gledaju da nemas neku skrivenu tetovazu i sl.) :-) Takodje, osim samog pregleda bice vam postavljena i razna pitanja (jesi li se drogirao? jel pijes alkohol i sl?).

landlord 20.08.2008 09:30

Ma daj? nisam cuo za to...

Sokantno...

xeg 20.08.2008 11:53

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dreamerns (Poruka 2843)
...Za one malo stidljivije, racunajte da ce da vas skine do gole koze...

Hehehe... znaci lepo se sredis, dodjes na pregled i onda
http://img.photobucket.com/albums/v1.../PantsDown.jpg
To je cisto prebrojavanje tj. da vidi dal' je sve tu i na svom mestu:D

Olivera 20.08.2008 13:02

Cekaj malo...
Dali to znaci da vakcine koje nismo redovno primali kad smo bili mali, dobicemo tamo na pregledu?
Ja sam pitala prijateljicu koja radi u drzavnom zavodu zdravstva i ona mi je rekla da vakcine koje nisam primala mogu da se prime tamo (kao varichela i hepatitis B), ali mi je bilo nesto mnogo skupo! Samo hpatitis B kosta oko 100EUR!!

landlord 20.08.2008 13:07

Kako sam procitao na Velikoj temi, skoro svi su na pregledu dobili po dvije vakcine i to ih je kostalo cini mi se oko 3000 Dinara.. e to je bilo prosle godine.. a kakve su sada cijene i kakav je sada i onda odnos dinara i eura.. posto sam ja u Bosni..

wingreen 20.08.2008 13:17

Sta sve radimo zbog zelene karte......:)

jm2001 20.08.2008 16:07

landlord,

ako sam dobro razumela imas broj 2009EU16xxx i razgovor ti je zakazan za 16 novembar 2008?
kad si dobio drugo pismo? tek su izbacili brojeve za oktobar.. nije mi jasno bas :) molim te objasni da li je ovo tacno :)
hvala!

xeg 20.08.2008 17:10

Ne, kako tema kaze Ljekarksi pregledi - iskustva od ranije (tu je naravno i landlordov typo:p) , to je on preneo necije iskustvo od ranije, jeste 16. novembar ali ne ove godine.

landlord 20.08.2008 19:50

Tacno kako je Xeg naveo.. ovo su iskustva od ranije.. tj. od prosle godine

I dobro nam dosla na forum... Jesi dobila prvu kovertu? koji broj, drzava i sl?


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:55.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.