ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Lokacije u USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=9)
-   -   San Jose, California (Bay Area) (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1046)

poshtica 09.03.2012 15:16

San Jose, California (Bay Area)
 
Suprug i ja krecemo 9.maja iz Beograda:bravo: Nasoj sreci nema kraja! :) Elem,ako neko zivi u blizini San Jose-a,koji je nasa destinacija,neka nam malo priblizi ovo mesto. Zahvaljujemo!

hope 09.03.2012 21:18

nisam iz tog kraja, iz srbije sam. ali ovako koliko sam čuo verovatno sve znate:
San Jose, CA: centar silikonske doline, nije mali grad, samo on ima 1mil stanovnika, ali sve je predgrađe. raj za programenere, informatičare, internet, IT i sl. jaka ekonomija, jake cene, jako skupe kuće i stanovi. kalifornija ko kalifornija, lepo vreme, bazeni, lepe kuće, predgrađa, opuštancija. ta regija Bay Area i dalje raste solidnom brzinom jer IT cveta.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ic_Montage.jpg

dreamerns 12.03.2012 17:04

Ja se ne bih slozio sa ovim "lepe kuce". Arhitektura nije jaca strana u Kaliforniji. Za to ides na istocnu obalu :-)
Ostalo sve stoji....jako je skupo, centar silikonske doline itd. No, vecina ljudi koji radi u dolini zivi van San Jose-a. Sam grad ima dosta opasne krajeve i iako je dosta velik, nema bog zna sta da pruzi. Daleko su lepsa ta mala mesta u okolini, a ni San Francisko nije toiko daleko....a tu ima svega da se vidi.

Score 12.03.2012 18:04

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dreamerns (Poruka 27599)
Ja se ne bih slozio sa ovim "lepe kuce". Arhitektura nije jaca strana u Kaliforniji. Za to ides na istocnu obalu :-)
Ostalo sve stoji....jako je skupo, centar silikonske doline itd. No, vecina ljudi koji radi u dolini zivi van San Jose-a. Sam grad ima dosta opasne krajeve i iako je dosta velik, nema bog zna sta da pruzi. Daleko su lepsa ta mala mesta u okolini, a ni San Francisko nije toiko daleko....a tu ima svega da se vidi.

Apsolutno je u pravu Dreamerns. Ja ne bih nikako stanovao u San Jose-u, previse agresivnih tamnoputih sugradjana, osim u brdima iznad grada, a to je opet preskupo. Arhitektura, mislim...koja arhitektura? Kuce kao da su pravili prljavom fotokopirkom koja stancuje drvene kopije, al to je sto je.
Okolna mestasca su resenje, poptpuna istina, ali i tu treba birati, doduse iz razlicog razloga, kuca koja bi u Palo Alto-u (ne istocnom, nikako!) ili Menlo Parku kostala 4000 $ kostace vas u Lepom novom Dublin-u 2000$, a to je nekih 30-ak milja od SF-a.

vuxanne 12.03.2012 19:31

Ne znam ima li istine u ovome, ako ima volela bih ovakve mape za svako mesto gde idem:

http://bobbiblogger.files.wordpress.com/2012/01/sf.jpg

milosx 13.03.2012 03:16

Prijatelj iz SJ mi je pre par godina govorio da je SJ u prvih 5 po kvalitetu zivota i najnizem stepenu kriminala u US. Nisam znao da su toliko kuce, ali cu vise istraziti u sledecih par dana.
Ako neko normalan planira u SJ mozda mozemo da nadjemo neku kucu sa 2 ulaza ili slicno posto ima supruga i ja planiramo tamo, pa nas taman izadje povoljnije.

Score 13.03.2012 03:31

Citat:

Prvobitno poslao korisnik milosx (Poruka 27618)
Prijatelj iz SJ mi je pre par godina govorio da je SJ u prvih 5 po kvalitetu zivota i najnizem stepenu kriminala u US........

Uu, druze, ovo te je neko ozbiljno slagao. Dobro, ne kazem da je bas kao Oakland, living hell, ali je daleeeko od raja. Daleko...

milosx 13.03.2012 03:45

Ja do sad ovde nisam cuo da se iko nesto mnogo odusevljava bilo kojim gradom, mada nisam jos sve teme citao... Ali od ljudi koje licno poznajem, cuo sam eto sve najbolje o SJ i isto tako o NY.

hope 13.03.2012 17:07

A bogte. pa jel ima neki iole pristojan grad u SAD? negde gde me neće ubiti ili silovati?

ja se razmišljam o Orange County-ju. to je južno od Los Angelesa. jel neko zna kako je tamo?
ili u severne delove San Diego County-ja.

jel svagde tako jako skupo i opasno?

dreamerns 13.03.2012 19:32

Citat:

Prvobitno poslao korisnik milosx (Poruka 27620)
Ja do sad ovde nisam cuo da se iko nesto mnogo odusevljava bilo kojim gradom, mada nisam jos sve teme citao... Ali od ljudi koje licno poznajem, cuo sam eto sve najbolje o SJ i isto tako o NY.

Ljudi su realni i govore prednosti i mane. Prosao sam dosta gradova u Americi, zivim u Bay Area i moje misljenje o SJ je isto dosta lose. Ima daleko opasnijih gradova u Americi, ali daleko od toga da je jedan od bezbednijih gradova. Ovo ostalo kao da je peti najbolji za zivot i sl....na to sam se malko i nasmejao :-) Za grad od milion stanovnika nema bog zna sta da ponudi. Bukvalno na prste jedne ruke mozes nabrojati sta sve ima da se vidi u SJ. Sam grad je dosta pust (osim naravno Santana road...sto mu dodje kao Knez Mihajlova u BG). U principu je industrijski grad...i to je to. U svakom slucaju, ides pa ces videti.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:42.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.