ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vaša strana (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Posao kao oficir u americkoj vojsci i jos ponesto (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1942)

Zika90 27.06.2018 17:56

Posao kao oficir u americkoj vojsci i jos ponesto
 
Cao ljudi,radim kao oficir u srpskoj vojsci,zanima me da li bih nakon apliciranja za zelenu kartu mogao da pristupim kao oficir u americku vojsku? Inace zavrsio sam vojnomasinsko inzenjerstvo,pa me zanima i da li bih mogao naci posao kao masinski inzenjer u nekoj privatnoj vojnoj fabrici ili uopsteno bilo gde(npr. fabrika automobila, u prehrambenoj industriji, kao inzenjer u gradskom vodovodu...).I da, zena mi je veb dizajner, kakva je tu situacija sa poslom?

johnywalker 27.06.2018 20:47

Kako mislis aplicirati za zelenu kartu? MIslis preko lutrije? Ne mozes se prijaviti u vojsku ako nemas zelenu kartu, u smislu da se prijavis pa da ti oni srede papire.

Cak i da imas zelenu kartu, kako je Trump dosao na vlast, promijenio je pravila i zakone, tako da je od februara 2018 puno teze za one sa zelenom kartom da se prijave za vojsku.
Vojno iskustvo ti ne bi priznali koliko ja znam. Pocinjes od pocetka i onda se polako penjes na ljestvici u karijeri. Jedino sto bi ti bilo od koristi jeste sto imas fakultet zavrsen sto bi znacilo da bi ti plata bila veca nego da nemas fakultet.

Sto se tice web designa, posla ima ako znas svoj posao, posebno za IT.

Zika90 27.06.2018 21:37

da , prijavio bih se preko zelene karte, a da li mozda znate kakva je situacija sa fabrikama(sa inzenjerima u fabrikama).I da, da li bih u vojsci bio oficir, jer imam fakultet, ili bih bio obican vojnik?

johnywalker 28.06.2018 14:42

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Zika90 (Poruka 72877)
da , prijavio bih se preko zelene karte, a da li mozda znate kakva je situacija sa fabrikama(sa inzenjerima u fabrikama).I da, da li bih u vojsci bio oficir, jer imam fakultet, ili bih bio obican vojnik?

moras biti pravo dobar inzinjer da bi firma bila spreman da se potrudi oko h1b vize. Potrazi na google malo na temu h1b pa ces vidjeti kako su zakomplikovali taj cijeli proces.
ne bi bio oficir, barem ne na pocetku. Pocinjes sa dna, obicni vojnik i onda polako se penjes.

Zika90 28.06.2018 19:08

Hvala na odgovorima,ali nisam mislio da mi firma obezbedi vizu,nego da ja dodjem preko zelene karte,sa zenom i detetom,e da,kad smo kod toga,ako ja i zena apliciramo za zelenu kartu,da li ako izaberu samo jedno,kompletna porodica moze da ide?Procitao sam da moze, ali ipak da pitam

johnywalker 01.07.2018 16:23

ako imas papire onda je puno lakse i posao naci. jeste, ako odaberu jedno onda moze cijela porodica da ide.

SRBghost 17.07.2018 06:04

Ziko, ne znam koliko godina imas, ali u Nacionalnu gardu (bar u NJ) ne primaju posle 35-te i moras da prodjes i fizicke testove. Pretpostavljam da je za redovnu vojsku jos rigoroznije. Imaj i to u vidu.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:01.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.