ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Uputstva za dobitnike (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Lekarksi pregledi - iskustva (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205)

dreamerns 10.03.2009 20:25

Ja koliko sam primetio na ovom forumu, ti formulari se razlikuju od drzave do drzave i nije isto za hrvatsku, srbiju, bosnu, makedoniju itd.

steficacvek 12.03.2009 09:01

Ja mislim da se template pisma koji salju u drugoj koverti razlikuju, ali formulari sa kojima ides u ambasadu i sa kojima se prijavljujes u KCC su isti

Zivkovic_NIS 12.03.2009 09:10

Moje iskustvo na lekarskom pregledu BG
 
Dakle ,
nebi bilo lepo od mene a da se ne javim , i da nesto ne napisem o nasem iskustvu sa lekarskog pregleda ! Koji je bio juce .

Izabrali smo Smiljanicevu 22 , koju sada posle pregleda ocenjujem ocenom (Odlican 5) , sve je tako jednostavno , brzo organizovano i prosto , da smo se osecali kao kada smo isli kod nekih poznanika u BG , popricali malo i vratili se natrag u rodni grad, a da pritom nismo ni osetili , nje to neki mrkotrpni lekarski pregled gde te razvlace na tamo na ovamo, gore dole, levo desno , vec je sve trajalo pola sata ! Tacnije;

Od 9 sati , kada smo i stigli , narednih 5 min , je uzimanje krvi za laboratoriju , i placanje pregleda od $110 , zatim rendgen pluca , dve ulice nize u nekoj studenskoj poliklinici , ili tako nesto , i onda smo bili slobodni do 14 sati . Kada smo se javili u Smiljanicevoj, primili vakcine ,rutinski pregled na golo, visin tezina pritisak, potpisali se na formularima , platili vakcine , 3500 RSD ,
ja sam 700 RSD , platio manje , jer sam primio TETANUS u vojsci prosle godine , to sam i dokumentovao , sa vojnom zdravstvenom knjizicom , supruga platila punu cenu , nije bila u vojsci , sta ces , u vojsci je besplatno , a ovako moras da platis :) , i sve u svemu to je bilo sve , sto se pregleda tice , ali bilo je i zanimljivosti ;)

Naime , posto sam elektrotehnicar po struci , imao sam i intervenciju u Smljanicevoj , u kupatilu na toj maloj klinici (znaju oni i mozda su videli koji su bili , to je obican stan u stambenoj zgradi koji je prepravljen u ordinacuju , stoga ima i kupatilo sa toaletom narvno) ,
i kakve srece, crkla sijalica :woohoo: , i ljubazno me zamoli doktorica kao strucno lice da zamenim sijalicu ! Ja naravno strucnjak , ne odbijem nego pristupim u pomoc !
Sijalica iznad kade, ja se popeo , meljam sijalicu , doktorka me drzi da ne padnem , i svar gorova, sada ima svetlo u kupatilu, tako oni koji idu u Smiljanicevu neka udju u kupatilo i pogledaju u sijalicu obavezno ja sam je licno zamenio , i tako se sete mene !!! ;)

Ja ga bas oduzih, ali dobro ko ima vremena citace !
I ovom prilikom da pozdravim , mog prijatelja, naseg forumasa MISU , iz Novog Sada , sa kojim sam se upoznao , on je jedan od srecnika koji je pogigao pasose toga dana , a mi bili u beogradu i tako dobili, njegovo iskustvo iz prve ruke !
A da i da ne zaboravim , posto je nas san da odemo u San Diego, nismo mogli da propustimo priliku i odemo na sajam NAUTIKE , koji je bio u Beogradu , i mogu vam reci , resio sam , da kupim jednu omanju jahticu od 267.000 eura, trebace mi tamo !!!!

Pozdravljam sve , i sve najbolje !!! Kao sto mozete videti , puno dogodovstina , lekarskli pregled sam i zaboravio kako izgleda, jer je to bila jedna sitnica toga dana !

xeg 12.03.2009 10:38

Hehehe znaci San Diego ce definitivno da zasvetli kad Niski stigne:bravo:
Super, jedva cekam da se ovako pohvalis i posle intervjua ali, pls, ne diraj struju u ambasadi:grin:

Zivkovic_NIS 12.03.2009 10:47

Priloženih datoteka: 1
http://www.zelenalutrija.com/forum/a...1&d=1236850953
Polazi kuci ,sta cekas ....:smrc::nene::udri:

xeg 12.03.2009 11:11

Priloženih datoteka: 1
Ja Sale samo da te upozorim... sta moze da se desi...
http://www.zelenalutrija.com/forum/a...3&d=1236852568

bibi 12.03.2009 21:31

zanima me da li su nekome od vas, koji ste prosli lekarski pregled rekli zbog cega im treba snimak pluca. Tj. sta gledaju na njemu? Tj. da li moze lekarski pregled da te diskvalifikuje za dobijanje vize?

kaneolopa 12.03.2009 21:40

Citat:

Prvobitno poslao korisnik bibi (Poruka 8342)
zanima me da li su nekome od vas, koji ste prosli lekarski pregled rekli zbog cega im treba snimak pluca. Tj. sta gledaju na njemu? Tj. da li moze lekarski pregled da te diskvalifikuje za dobijanje vize?

Snimak grudnog kosah ili ti snimak pluca moze stosta da otkrije, npr da li imas implatante, stanje u kojem ti se nalazi srce, potencijalne "oziljke" na plucnim krilima ... koja otkrivaju da si prelezala tuberkulozu, stanje tvoje kicme i eventualne operacije i prelome koji su bili tu. E sada imas lepo napisano koje bolesti mogu da te diskvalifikuju na onom pozivnom pismu od njih, hiv pozitivno stanje, hepatitis b i c ako se ne varam i josh neke bolesti mogu da te diskvalifikuju za ulazak u US. Sve u svemu to ce vam doktor saopstiti ako bolujete od tako necega i upozoriti na rizik.

landlord 12.03.2009 22:09

Mislim da hepatitis nije problem pri pregledu.. i da te on nece diskvalifikovati.

kaneolopa 12.03.2009 22:17

Citat:

Prvobitno poslao korisnik landlord (Poruka 8344)
Mislim da hepatitis nije problem pri pregledu.. i da te on nece diskvalifikovati.

Stvarno nisam sigurna oko kojih bolesti shta i kako... ali znam da se ziva vaga mora prekontrolisati.. kada se utovari za ovamo:grin:


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:20.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.