ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vodič za emigrante (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Azil u Americi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1941)

tobi 28.05.2018 14:43

Azil u Americi
 
Pozdrav ljudi,

imam par pitanja pa ne znam da li je neko upucen.Poznanik je otisao preko W and T i nakon isteka vize nije htio da se vrati.Popunio je formular I-589 ja mislim da je,nisam siguran.Na intervju je rekao da je gay i da se ne smije vratiti u svoju zemlju,da se boji za svoju sigurnost.I azil mu je prihvacen,kaze da je dobio broj neka vrsta ID sa kojim moze da radi i da zivi u US,tek nakon 3 godine dobije GC i nakon 2 godine americko drzavljanstvo.I jos jedna informacija,posto se on planira da zeni i da ima djecu,pitali su ga na intervju u vezi toga i rekao je da zeli potomstvo i to je to.Ja sad ne znam koliko je tacna ova informacija? Da li je neko upucen? Takodje mi je rekao da postoje jos neke vrste azila koji se uspjesno dobijaju sa nasih prostora.

damagon 28.05.2018 18:33

Meni ovo nerazumno skroz, kako je moguce da se on izjasnio kao gej, a da hoce da se zeni i pritom ima decu ? Ocigledno te izlagao nesto. :wtf:

Ja sam takodje cuo da su se neki izjasnjavali kao gay nakon isteka J1 vize, sta je bilo nakon toga ne znam

Vani 14.06.2018 07:47

Citat:

Prvobitno poslao korisnik damagon (Poruka 72543)
Meni ovo nerazumno skroz, kako je moguce da se on izjasnio kao gej, a da hoce da se zeni i pritom ima decu ? Ocigledno te izlagao nesto. :wtf:

Ja sam takodje cuo da su se neki izjasnjavali kao gay nakon isteka J1 vize, sta je bilo nakon toga ne znam


Sto se tice Azila tacna je infirmacija da ljudi ostaju... ne moras da se izjasnis kao pedere, i slicno... mozes nasilje u porodici...samo su od ove godine promenili ...ne dobijes vise ID vec mogu za dve nedelje,par meseci godinu dve da te zovu na razg da potvrdus pricu i na osnovu toga mozes dobiti gc odmah...ali treba da budes u USA da bi podneo za Azil... Ja sam preko gc dosao skoro ovde i to sam cuo vezano za Azil sto sam i napisao.

johnywalker 15.06.2018 16:45

kada spomenu azil, sjetih se da sam jednom citao clanak na tu temu i evo uspjeo sam ga naci. Ali, ima sigurno i drugih nacina da se podnese zahtjev za azil osim izjasnjavanje da si gay.

http://www.6yka.com/novost/121469/ja...-i-vjencali-se

tobi 16.06.2018 15:18

To je bas popularno i znam ih par koji su bas tako dobili.Iz Banja Luke znam troje studenata koji su otisli tamo preko Work and Travel i 5og mjeseca podnjeli zahtjev bas LGBT azil jer on najbolje prolazi.Za druge ne znam,ali bi bilo od pomoci kada bi neko znao.

damagon 16.06.2018 23:07

Ja sam cuo tu stvarno razne varijante. Ali nisam se dublje ukljucivao u pricu, jer stvarno ne bi mogo da savetujem nekog da bude u Americi nelegalno i slicno.

Znam momke koji su prosle godine otisli na work and travel ,nakon toga ostali i podneli zahteve za azil, ali od tada ne znam sta je bilo sa njima

Pored izjasnjavanja da su gay, postoje i neke druge opcije.Npr oni su se izjasnili da su navijaci, i da se ne bi osecali bezbedno ako bi se vratili u srbiju... Takodje negde sam procitao da bivsi clanovi politickih /nevladinih organizacija takodje traze azil i da dobro prolaze

Takodje imam poznanika koji je otisao na work and travel pre 4-5 godina,i posle je kruzila prica da mu advokat napise neko pismo koje uputi nadleznim organima i na taj nacin produzava vizu na godinu dana, tako svake godine.... s tim sto mi je to skroz nelogicno i neverovatno

tobi 17.06.2018 10:42

Da li znate ako neko ima dvojno drzavljanstvo,npr.BiH i Srbije? Maticna drzava je BiH.Da li moze da ide sa pasosem Srbije i sa njim trazi azil a da se vraca u BiH? Ili da ide sa BiH jer je to maticna drzava,da li neko zna sta je po vama bolje?


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:25.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.