ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Intervju (interview) - Ambasada (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Interviews DV2017 - Concise Version (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1799)

Magelan 02.10.2016 22:06

Interviews DV2017 - Concise Version
 
Kako smo polako zagazili u mesec Oktobar, tako nam se primicu i prvi intervjui za fiskalnu 2017. godinu.

Ova tema je iskljucivo rezervisana za postove u kojima clanovi doobitnici/izvuceni za DV-2017 opisuju svoja iskustva sa intervjua. Kako bismo ocuvali preglednost bez off-topic postova (zelje, cestitke i pozdrave cemo ovde zaobici) i spamova, tema ce biti zakljucana, a iskustva sa intervjua dodavana onim redom kako ih clanovi budu postavljali u temi "Interview DV 2017".

Srecno sa intervjuima :)

Moderatori foruma "Zelena Lutrija"

Tomin 06.10.2016 18:07

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro (Poruka 63822)
Danas bi Tomin i Milica Smile trebalo da probiju led s intervjuima ove godine :) Nadam se da ce se javiti s dobrim vestima :)

Kako prati Kilimandzaro, svaka čast :)
Čekaj jel smo mi probili led? Zar nije neko pre nas bio? ...mislim da je neko imao zakazano 3. oktobra.

U svakom slučaju...
Poslednji poziv do šaltera, priđem i čujem:
Please read this out loud, ja pročitam... thank you, your visa has been approved :)

Upoznao sam Milicu i njenog supruga, sigurno će se oni javiti sa vestima :naughty:

-----
Tok događaja je bio sledeći:
2015. godine prvi put aplicirao za Green Card (pretposlednji dan lutrije)
3. Maj 2016.: izvučen
13. Maj: poslao DS-260
22. Septembra: obavio lekarski
6. Oktobar - Ausvajs za novi život u pasošu (kakva ironija - 6. oktobar)
29. Oktobra letim za New York.

Nema se šta čekati, svaki dan proveden u Srbiji je jedan dan izgubljen u US.
U susret novim izazovima što pre pa kako bude.

Svima koji uskoro očekuju intervju želim puno sreće i dok ste tamo, uživajte i smejte se (u sebi) :D
Onima koji do sada nisu izvučeni - Srećno ljudi! Držimo Vam palčeve.

p.s. Javio bih se i ranije, ali sam u povratku, od table Novi Sad do kuće brojao kafane i ocenjivao kvalitet rakija u ponudi :)

milica_smile 06.10.2016 18:23

Drugari, vize odobrene!! :)
Od tolike frke, na kraju sve toliko jednostavno! Do pola 11 smo sve zavrsili!
Prosli cetiri saltera...prvi za predaju dokumenata, drugi za placanje vize, treci za otiske prstiju i na kraju kod konzula, sa kojom smo imali prijatan razgovor na engleskom (mislim da je moglo i na srpskom)
Nismo ni shvatili da je to glavni deo intervjua, dok nam nije rekla da su vize odobrene! :)))
Pitanja koja su postavljana su ponovljena na forumu vise puta...Gde planiramo da idemo, da li smo do sada bili u Americi, cime planiramo da se bavimo...i dalje pitanja za nasu vezu...koliko dugo smo zajedno, gde i kada smo se upoznali, koliko dugo zivimo zajedno, kad i gde je bilo vencanje, koliko ljudi je bilo...i za kraj da li imamo neke dokaze o vezi? Prilozili smo fotografije od ranije i sa vencanja, kao i prepiske...
Zaista nema razloga za strah, paniku i nervozu, svi su maksimalno ljubazni i sve je vrlo jednostavno!!
P.S. Uverenje iz suda nije potrebno, samo iz Mup-a.
Ako neko ima neka pitanja, samo izvolite ;)

Kilimandzaro 11.10.2016 12:30

Hvala vam svima puno :1072::1072::1072:
I mi smo pozeleneli :1081::1081::1081:
Sve je bilo gotovo izmedju 8:30 i 11h
Cekali smo ispred, prvo su prozivali one za obicne vize, a onda je izneo papir za nas sa lutrije. Prodje se obezbedjenje, pa recepcija na kojoj dobijes broj. Za razliku od obicnih mi smo dobili trocifreni. Posle jedno 20 minuta su nas prozvali (sreca ima u cekaonici kutak za decu) da predamo papire. Nas covek, popricao je s nama da li smo vec aplicirali za neku drugu vizu (moj tata je za mene pre nekoliko godina ali nisam htela tad da idem kad su zvali), da li smo vec putovali tamo. Nama se misteriozno od ulaza do saltera zagubile slike starijeg sina. Muz je sve pretrazio ali nije nasao. Pa nas je covek jos jednom pozvao i pitao da li smo nasli, a posto nismo, da nema veze (da li su oni uradili ponovo slike, ali ih je on naknadno nasao ne znam).
Onda cekanje za salter za placanje. Pa cekanje za davanje otisaka. Onda opet cekanje pa citanje papira na kom se zaklinjemo da su svi podaci ispravni i opet davanje otisaka, s tim sto sam ja moje dala i za decu. Tu nas je zena na engleskom ispitivala gde i kod koga idemo, sta sam zavrsila od skole, a dva puta me je pitala da li sam vec zivela van zemlje. Ne znam da proveri da li cu se sbuniti, sta li. Tu nam je rekla da smo dobili vize.
Na kraju opet kod coveka koji nam je uzeo dokumenta, ovaj put da nam ih vrati i da nam kaze da ce nas pozvati za koji dan da dodjemo po pasose.
Nije bilo stresno a ja sam sad malo kao izduvan balon, valjda jos nisam skontala sta se desava :D

Srecno svima ostalima!!!!

Tamarica6000 13.10.2016 14:08

ni da ni ne
 
Dragi prijatelji,

danas je trebao biti d-day za nas i da nam odobre vize ali izgleda da nije bio...naime niti smo vize dobili niti smo odbijeni...sve je teklo po proceduri i ok do poslednjeg momenta, dakle platili vize, položili zakletvu, tj potvrdili da su svi podaci koje smo dali tačni i onda nas konzularka kada je počela ubacivati podatke u komp. umesto da čestita, prebacila do kolege jer mora da se dovrši "administrativna procedura"... navodno su oni obzirom da je suprug rodjen u Bijeljini, dakle u BiH, umesto 4 bosanska broja za nas, uzeli srbijanske, obzirom da je intervju bio u Beogradu (pretpostavili su valjda da je i rodjen u Srbiji kad već ima srpsko državljanstvo) i da će nas pozvati za 10-tak dana da dodjemo sa posošima ukoliko se vize odobre, koje su nam inače vratili...svu ostalu origanalnu dokumentaciju su nam zadržali...sve mi je ovo pomalo čudno ali i nije jer se suprugu slična situacija desila, još pre 15 godina, naime bila je neka provera koja je trajala 15-tak dana i na kraju su mu odobrili J1 vizu...nadam se da će sve biti ok, ali ako i ne, malo smo sagoreli na kraju, kako god, čekamo tih 10-12 dana, pa javljamo novosti...ovo su inače i informacije za moderatora da u tabeli izmeni country of chargeability u BiH i željeno mesto odlaska iz Chicago u Boston, ako uopšte i odemo :naughty:

Tamarica6000 18.10.2016 17:11

Odobrili nam vize
 
Drugari,
Samo da vama javimo, danas su zvali iz konzulata, sredili su sa Bosnom i odobrili nam vize!!!!Sutra idemo da odnesemo pasose izmedju 10 i 11h, pa su rekli da ce nam vize uraditi odmah sutra u toku dana izmedju 14 i 15 casova!!!!!!:1081::1072:

System 03.11.2016 21:36

E drugari, mi pozeleneli :==D: Interview je formalnost, mi smo obavili sve za 90 min. Planiramo let polovinom februara, ako može dopuna u tabeli :==D:

Pitanja su tipa: Kakvi su vam planovi, zašto Amerika, da li ste živeli u nekoj drugoj zemlji, da li ste nekad aplicirali za neku Američku vizu, da li ste bili u Americi? Pitanje u vezi osobe kod koje idemo...

dimi 04.11.2016 00:34

Izvinete sto pokasno vi pisuvam.

Da bidam direkten, gi dobivme vizite :)

Rabotite tecea vaka:
Znaci intervjuto bese zakazano vo 08.00. nie tamu bevme malce pokasno. Na vlezot ne precekaa i za kratko vreme bevme vnatre. Imase poveke luge, i nie dojdovme na red duri vo 10 casot. Prvo ni gi pregledaa dokumentite dali imame se sto e potrebno, pa koga ne viknaa na salter uste ednas gi pregleduvaa i pisuvaa vo kompjuter, otidovme na kasa da platime i pocekavme uste 15 min. Kazavme deka sakame da zboruvame na angliski. Samoto intervju so konzulkata traese edvaj 3 minuti.
Me prasaa koj e najvisokiot stepen na obrazovanie sto go imam, potoa dali sme osuduvani i jas i zenami, dali imame ziveeno vo dr zemja podolgo od 1 godina, i posle toa ni kaza deka se e vo red so nasite dokumenti i ednostavno ni cestita deka sme dobile visa i ni kaza naredniot den da si gi podignime pasosite. Vsusnost spored mene se e veke odluceno koga ke otidete vo ambasada.

Nemase prasanja od tipot kade odite, sto ke rabotite, koja e vrskata pomegu vas i sponzorot... Na dvajcata ne prasuvaa istovremeno, a sinceto ne bese tuka na salter no bese vo prostorijata. Bidejki sme vo brak skoro 3 godini ne ni baraa sliki. Sto se odnesuva za kes na smetka, nisto od toa. Kes baraat na tie sto se za turisticka viza, bas dodeka bevme nie imase par sto baraa turisticka viza i niv im baraa smetki od banka. Nie imavme samo formular I-134 i smetka od banka za platen danok od sponzorot. Znaci da povtoram,tie dokumenti ne ni gi pobaraa tuku sami si gi dadovme po sovet na agentot sto ni gi pravese dokumnetite, i bea razgledani od strana na sluzbenik vo ambasadata. A konzulot nisto ne ni pobara i ne gledase, samo ne prasuvase 3-4 prasanja i ni rece deka se e ok.

Izvinete na dolgiot post.

Pozdrav do site, se nadevam deka i vie ke ste lucky winners :)

disljenko 07.11.2016 10:22

Cao svima, evo ja napisem koju rec. Imao sam intervju 25.oktobra i vec 27.ktobra mi je viza bila gotova i pozvan sam da pokupim pasos i kovertu. Znaci ekspresno. Da ne ponavljam, iskusvo mi je isto kao i kod drugih clanova koji su ranije isli na razgovor. Znaci cista formalnost, bar u mom slucaju.

R_I_B 08.11.2016 15:09

Dojdovme u 7.30 h
Prviot sluzbenik ni gi podredi dokumentite i cekavme da platime 660 dolari za dvajcata . Posle makedonski nas sluzbenik ne povika na salter 4 i gi pobara site dokumenti i gi otvarase eden po eden DS formularite i gledase dokumnet po dokument. Postacuvase bekoi prasanja i prasuvase dali imame izmeni vo podatocite
Imavem smena na adresa i sponzor. Go vnese toa i gi zema affidavit ot i pismata i platenite taksi od sponzorot.
Posle otisoci ni zemaa
I ja vide vencanicata i vide deka sme zemeni vo maj posle lotarijata
I vikam da togas se zemavme
I ni rece dajte mi dokazi za vasata vrska
Imavme 6 albumi i pribatni moabeti postovi povici itn
Stana sito toa go dade. Na konzulot
Posle ne viknaa na 7 salter i dojde eden labav amer dali 30 godini imase mn bese kul i ja procita zakletvata
Posle ni cestita i dve tri prasanja postavi od tipot dali sme osuduvani, koj stepen obrazoviani go imame i kaj ke odime u usa
Toa e toa

:D :D :D

Ninovranje 08.11.2016 15:29

Intervju uspesno obavljen
 
Samo da javim da je moj drug uspesno prosao interviju, imao je zakazano jutros 08.11.2016 u 8:30. kaze da je sve bilo formalnost, kao sto su ostali clanovi pisali. Dakle pozeleneo je :papa::papa::papa:

Ako moze, dodajte u tabelu.

Srecno svima, pozdrav

Sharlo 16.11.2016 01:47

Sharlo uspeno prosao intervju.
Jos jednom se potvrdilo da treba nositi samo ono sto je napisano da treba. U tom slucaju sve ide kao po loju. Ja sam zavrsio do pola dvanaest. Zvali su me posle dva dana i obavestili me da je viza gotova.
Sada lagano. Nova godina, praznici a na prolece, polecemo!

Sharlo 17.11.2016 01:48

Intervju je bio 8. kako je i zakazan. Ja sam samo sacekao da uzmem i pasos pa da obavestio forum. Inace imao sam turisticku vizu koju sada vise nemam jer zamenjena imigracionom. Svrha i smisao sledeceg putovanja se menja.
P.S. Imam utisak, sada kad je vec proslo malo vremena i kad vec razmisljam uveliko o svom zivotu u Americi da svako od vas ko jos uvek nije bio prilici da ide na intervju treba samo da se opusti. Dobice na lutriji sledeci put ako vec nije do sada, a ako jeste proci ce intervju. Neznam koliko je moj slucaj specifican. Bio sam jednom u Americi. Svidelo mi se. Poslao sam jednu prijavu za lutriju, izvucen sam, sada idem da zivim tamo. Zvuci kao film, a sve je to samo zivot ustvari!

slucajni_prolaznik 24.11.2016 14:44

pucajte, ja konciznije ne mogu
 
Intervju, Ambasada

Pristigli smo samo minut-dva ranije, a osoba koja je zadužena za inicijalni pretres nas je već čekala, tako da nije nikakav problem stići i ranije. Ne znam zašto, ali čitajući ovaj forum imao sam neki pogrešan utisak koji red za vizu stoji levo, a koji desno, pa sam očekivao da će nas poslati u desnu kolonu, ali ispalo je da mi ipak idemo levo i da smo jedini, pa su nas identifikovali gledanjem u pasoše i inicijalno preskenirali metal-detektorom. Kandidati za druge vrste viza su uredno čekali sa par papira u rukama, a mi smo poneli gomilu svega i svačega, dokaza o vezi, diploma raznih dimenzija, ranac koji ćemo sa svim metalnim stvarima ostaviti na prijavnici, i veću kesu u koju ćemo sve ostalo prebaciti, pa su počele stvari i papiri i da nam ispadaju pri prebacivanju. Pomislio sam (nemojte samo da se neko uvredi zbog ovoga) da smo "kao čergari". Nadam se da cela uredna ekipa iz drugog reda nije pretpostavljala zbog čega smo tamo, jer bi im se verovatno "želudac okrenuo", ali "ako ovo nije diverziti, ne znam šta je". Elem, razdvojene su nas uveli na leva vrata i pošto su sve stvari ostale kod mene, supruga me je sve sa trocifrenim brojem već par minuta čekala u zgradi na drugom kraju dvorišta, dok sam ja na prijavnici skidao i vraćao kaiš i prebacivao metalne stvari u ranac, a ostale, potrebne za intervju, u papirnu kesu. A u drugoj zgradi opet svi sede sa desne strane, a mi jedini sa leve. I CNN. Lično, ne pratim ni domaće vesti već decenijama, možda sam čak i opterećen time da mi nije neizostavno potrebno da slušam najnovije tračeve iz kruga dvojke (dovoljan mi je njuz.net i sve mi je jasno), ali ovo sam morao otrpeti. Lakše mi je, i onako ne razumem sve baš najbolje. Sledilo je poduže čekanje koje su supruzi na početku i najavili i napokon prozivka na jedini (najdesniji, br.10) šalter koji je zapravo kabina. Tu su nas prvo ostavili neko vreme, a mi smo se zanimali naslonima na stolicama koji nisu bili podjednako podešeni. Potom smo predali lična dokumenta koja smo spremili. Ovde moram da napomenem da imam završenu srednju školu, višu, pa fakultet i sve sam spremio zajedno sa kopijama, ali sam veče pre intervjua rešio da sva dokumenta minimalizujem, tako da sam predao samo diplomu fakulteta, izvod iz mkr, potvrdu od policije, pozivna pisma i suprugina dokumenta uključujući i venčani list. Potvrdu od suda nisam, kao ni diplome od ostalih škola, a njene diplome su mi odmah vratitili. Sve ostalo sam imao spremno, ali eto, nisam hteo da bespotrebno komplikujem posao osobama sa druge strane šaltera. Najobimniji deo dokumentacije bio je po pitanju naše veze, a pošto živimo zajedno preko 10 godina, pohvalio sam službenika ambasade da "im skidam kapu i ako i ovo sve ne prođe kako očekujemo što su me naterali da se oženim, jer ne znam šta bi me drugo moglo na to naterati". Predali smo račune za mobilne telefone sa iste adrese, razglednice koje smo dobijali, izvode iz banke do kojih sam mogao doći online (za ostatak od ranjih godina sam se samo informisao kako se može pribaviti), a i na njima su bila razne međusobne transakcije, kao i izvod zajedničke kreditne kartice, potom odštampan jedanaestogodišnji google chat, sve od perioda pre nego što ćemo početi da živimo zajedno, zajedničke fotografije gde su sve po gustini moje kose mogli da procene da veza nesumnjivo traje dugo-dugo pre braka. Mislim da je sve to bilo više nego dovoljno, jer nas nisu ni zvali na odvojene razgovore, mada supruga ni prezime nije promenila iz praktičnih razloga. Potom smo još malo pogledali šta ima novo na CNN-u da bi me prozvali na prvi šalter da platim "šta se platiti mora" - baš sam prokomentarisao: "ode honorar, nit' računa nit' vize" i ostavili nas da još jednom utvrdimo da nismo nešto od vesti propustili. Na kraju nas je prozvala prijatna ženska osoba i kada mi je pokazala zakletvu, 'mal' se nisam onesvestio. Još malo nas je ispitivala (samo ovog puta na engleskom jeziku) o dužini i početku naše veze, a kako zaista nismo imali šta da krijemo i sve je potpuno isto svemu što smo ispričali i na srpskom, a dovoljno dobro vladamo i engleskim da se i našalimo na kraju po pitanju svega, usledilo je već poznato "CONGRATULATIONS". Supruga je htela da me cmače, ali nisam mogao pored uključenog TV-a da se opustim. Još smo malo sačekali da se dogovorimo oko isporuke viznog paketa, ali ja više nisam mogao da gledam u TV, pa sam izašao napolje, a radnik obezbeđenja za mnom sve sa upaljačem, koji mi baš i nije trebao. Želim samo da kažem da sam se toliko traumirao danima pre intervjua, još i dan danas mi se vrti u glavi, ne znam da li od vakcina ili stresa, uspeo sam da raskrvarim deo uva od nervoze - išao sam na intervju sve sa nekom glinom koja je zaustavila krvarenje, nisam mogao ni da se obrijem kako treba, patike su bile udobne, ali ne i preterano nove, a sa suprugom sam se posvađao više puta u zadnjih 10 dana nego u zadnjih 10 godina, napravio sam kopije svih mogućih dokumenata i u boji i crno-bele, a predao minimum minimuma, a na dan intervjua više nisam imao snage ni da se nerviram - mislim da ne bih prošao psiho-test ni za rad sa džogerom. Ispada da je sve to moglo i mnogo opuštenije. Šta reći za kraj, nego da ne verujete baš svemu što pročitate na forumima.

tashana 02.12.2016 10:39

Zdravo svima:papa:
Ja pozelenela :==D::==D: mogu vam odmah reci sve je cista formalnost!
Sve je isto kao sto su svi do sada pisali,s obzirom da sam ja sama isla mislila sam da ce ici brze ali ne... od 8:30 nakon prozivanja,skeniranja i ulaska u cekaonicu sledi cekanje i cekanje. No dobro,gotovo je i to. Predaja papira mi je trajala 6min,cime se bavim,da li sam zivela van Sr,gde planiram da idem u Usa,standardna pitanja kao i pitanje da li znam da sewplaca 330$ i kako cu platiti. Cekanje. Nakon toga prozivaju samo mene da platim,ook.. cekanje. Otisci. Cekanje i onda poslednji salter. Gospodja kaze Hello i nastavlja na srpskom. Daje mi zakletu. Pita da li sam ranije aplicirala,da li imam plan za zivot u Americi i CESTITAM. :==D: cekanje.. 12:30h su me prozvali da mi kazu da ce me za par dana pozvati da mi kazu kada je viza u pasosu. I to je to!!! :==D:
Iskreno,mislim da oni vec znaju kome ce dati,samo je formalnost sve ovo. Par posle mene je morao nesto da izmeni u aplikaciji,pa su odmah na licu mesta na kompu izmenili i usli na kraju.
To bi vam bilo to :) ja odoh da se napijem
Puno srece svima zelim!!!!:==D:
01.12.2016. Green day :papa:

dreeamers 05.12.2016 16:20

Ljuuuudiiiii upravo smo se vratili oz basade i VIZE SU ODOBRENE!!!!! Pozdrav svima,da nam se malo sve slegne i pisem detalje!!!

Botanika 05.12.2016 19:42

Viza odobrena! Dosla sam u 9:00, u 10:32 upalila telefon ispred ambasade da vidim koliko je sati. :1081:
I dalje ne verujem da je gotovo! Bila sam u fazonu kako tako brzo, da nisam zapalila greskom :no: :==D:

Srecno svima! Javljam kad dobijem pasos, rekli su da ce me zvati za 3-4 dana.

nikolaknezevic 06.12.2016 14:36

Pozdrav svima,

Lepe vesti i od nas. Imali smo juče (5.12 u 9h) zakazan intevju. Imigracione vize su nam odobrene.

Ukratko, kako je to izgledalo.

8.45 Javljanje oezbedjenju, pretres u dva prstena obezbeđenja - standardna procedura.
9.00h Dobijanje trocifrenog broja i odlazak na šalter - predaja dokumenata.
Čekanje - deca nam se igraju igračkama koje stoje na raspolaganju.
Oko 10h Plaćanje za vizu...
Čekanje i animacija dece jer im polako popušta strpljenje :)
10.45 Uzimanje otisaka.
11.00 Odlazak na razgovor sa službenicom ambasade. Nezaboravno iskustvo. Prosto smo bili oduševljeni načinom koji je razgovara sa nama i njenom ljubaznošću.
Budući da dolazim iz sfere obrazovanja, postavila mi je nekoliko pitanja o tome. Gde sam studirao, gde sada radim itd... Pitala nas gde planiramo da odemo - tu je i moja supruga uletela i dala nekoliko informacija - službenica ambasade je nakon toga izjavila da smo eligible, da nam čestita, da smo doneli hrabru odluku i želi sve najbolje u SAD. U tom momentu smo malo i zaplakali od sreće.
Ubrzo nakon toga su nas pozvali na šalter da se dogovorimo oko preuzimanja pasoša. Čekamo da nam jave iz ambasade kada da dođemo po njih.

dreeamers 06.12.2016 21:18

E,pa ljudi,na nase veliko iznenadjenje vec danas smo dobili poziv iz Ambasade i javili su nam da su vize gotove,tako da sutra idemo po svoje pasose...ocekivali smo cekanje od par dana,medjutim...a:grin:
Sto se tice jucerasnjeg dana i dugo ocekivanog intevjua,kako su i clanovi koji su bili pre nas pisali,zaista je sve cista formalnost...sve je bilo gotovo za dva sata...ni jedno pitanje koje nam je bilo upuceno nije delovalo kao dvosmisleno,ili kao neka posebna provera...pitali su kada sam zavrsila srednju skolu,od kada suprug zivi i Srbiji,i da li i koliko dugo zivimo zajedno s obzirom na to da smo se vencali neposredno nakom izvlacenja...nas odgovor je bio da smo se vencali kako bi ispunili uslov za vizu,a da zivimo zajedno vec 10 godina...zatim nas je konzulka,nakon citanja zakletve,a pre nego sto nam je receno da smo dobili vize pitala da li imamo nekoga u Americi,gde idemo i imamo li plan cime cemo se tamo baviti...
Tako da zaista nema mesta nerviranju i strahu...pozzz

damn.mm 09.12.2016 10:20

Društvo, i mi smo pozeleneli! :1081::1081::1072:
Da ne ponavljam kako je išla procedura, pisalo se dosta puta, četiri odlaska na šalter i CONGRATULATIONS :1072: I da se pridružim čuvenoj rečenici da je intervju formalnost! :grin: Samo detaljno prikupite dokumentaciju i to je sve!

MMDJ 12.12.2016 18:56

Samo da javim da smo jutros imali intervju i da je sve dobro proslo. Srecno svima i opustite se - zaista su jako fini i sve je manje vise formalnost :)

defrinol 14.12.2016 13:37

Zdravo svima, bio sam sa suprugom na viziranju, medjutim posto smo kratko u braku, kao dokaze poneli smo slike nase veze koja traje nekih godinu i po dana. U ambasadi nam traze jos neke dodatne dokaze o vezi/braku, ukoliko neko zna nesto sta bi to moglo da bude neka mi se javi. Hvala puno

MMDJ 15.12.2016 16:07

Pozdrav svima! Juce smo preuzeli pasose sa vizama pa da napisem nesto vise o svemu i mozda nekima razresim neke dileme.
Prvo sto se tice samog intervjua sa konzulom mogu da kazem da je bio u izuzetno prijatnoj atmosferi i trajao svega 10-15 minuta. Ja sam dobila na lutriji na koju sam se prijavila kao single, a udala sam se 29.10. tek kada sam saznala da mi je intervju zakazan za 12.12. Naravno, pitali su nas najvise u vezi sa tim. Mi smo u vezi pre vencanja bili oko godinu dana ali se poznajemo bar 5-6 godina. Tako smo i rekli i mislim da je to sto se toliko dugo znamo, po reakcijama konzulke, imalo uticaj, bas kao i cinjenica da smo se upoznali na poslu tj. da radimo zajedno. Pitala nas je onda da li smo putovali zajeno i rekli smo da jesmo. Pitala je gde i kada smo rekli porverila je pecate za putovanja u inostranstvo i videla da se poklapaju. Ja sam takodje rekla da imamo slike a ona je rekla dajte da pogledam. Ja sam izradila slike sa razlicitih mesta jer sam htela da pokazem, obzirom da je veza relativno kratka, da smo imali mnogo zajednickih aktivnosti. Krenula je da lista slike i pitala kada smo bili na Mecavniku i ja sam rekla u maju. Onda je pogledala jos jednu sliku iz CG i pitala gde je to i kad smo bili tamo a ja sam odgovorila da je to isto putovanje i da smo na putu za CG srvratili na Mokru Goru. Ona je rekla dobro, a gde je ovo. Ja sam rekla da je to sa Ulice otvorenog srca i naglasila da je to bilo 01.01. tj. za novu godinu cisto zbog datuma. Ona je rekla kao, da, da, zna. Malo detaljnije je pogledala samo slike sa vencanja. Pitala je koliko smo imali gostiju i ja sam rekla da je u restoranu bilo samo 15 ljudi tj. nase porodice jer ja ne volim velike svadbe, ali da smo uvece izasli sa drustvom. Naravno, imali smo slike i iz sale u opstini, i iz restorna i sa zurke i ja sam svugde bila u vencanici. Rekla mi je da joj se bas svidja vencanica i ja sam rekla hvala. Pitala je u kom je restoranu bila svadba i ja sam rekla. Posebno je pogledala slike sa mojom i sa njegovom porodicom sa vencanja, kao i sliku svih zajedno. Mi smo poneli nesto vise fotografija sa vencanja ali i dosta pojedinacnih (ili po najvise dve-tri) sa razlicitih drugih mesta. Zatim je jos mog muza pitala zasto mu je jedna prethodna turisticka viza za USA otkazana i on je odgovorio jer mu je isticao pasos pa je vadio novu vizu i ona je odgovorila uredu. Takodje ga je pitala gde je u USA bio (jer je bio ranije dva puta) i gde je bio smesten i on je odgovrio. Jos je mene samo pitala sta sam zavrsila od skole i ja sam rekla. Koliko se secam nikakvih dodatnih pitanja nije bilo. Osim slika, kao dokaz veze smo poneli i izvode iz banke da se vidi da smo jedno drugom nekoliko puta prebacivali pare ali to nije uzuimala i nista drugo nije trazila (mi nismo ni poneli nista drugo jer ja nisam htela da im dajem nase prepiske jer mislim da je to licno) iako smo iskreno rekli da smo u vezi samo godinu dana i da smo se vencali pred intervju (sto je uostalom i sama mogla da vidi jer su nam iz BG u novembru i otkljucali aplikaciju da bih mogla da promenim prezime i da bih supruga naknadno unela). Dakle ovo je bilo otprilike sve na razgovoru sa konzulkom, polozili smo zakletvu i rekla na je "congratulations" :)
Sto se tice popunjavanja DS-260 i ostalog a vezano za zbivanja pre i posle intervjua evo nekoliko na sopstvenom primeru proverenih informacija:
- slova "dj","ch" i sl. ne predstavljaju nikakav problem i oko toga se ne treba brinuti
- muskarci koji su civilno sluzili vojsku treba da napisu da jesu sluzili i u sva polja u DS-260 formularu treba da unesu samo "civilno" (napominjem samo da je moj muz ipak pratilac a da sam ja izvucena pa ne mogu biti sigurna kako bi bilo da je on nosilac ali pretpostavljam da je isto)
-ko nije primao vakcine u zadnjih 10 godina nema razloga da prikuplja bilo kakvu medicinsku dokumentaciju u vezi sa vakcinisanjem jer mu nece biti priznata i svakako ce morati da primi sve vakcine (cak ni Tetalpan primljen relativno skoro nije mi priznat jer ne sadrzi sve sto sadrzi ta vakcina koja se zahteva a koja sadrzi tetalpan tako da mislim da ima smisla dokumentaciju o vakcinama prikupljati samo za decu)
-adresa koja je uneta u DS-260 moze se promeniti pri ulasku u USA
-prilikom prvog ulaska u USA moze se uci u bilo koju drzavu tj. ne mora se uci u onu drzavu koja je navedena u DS-260
-nosilac vize mora uci u zemlju prvi i pratioci mogu uci u isto vreme sa njim ili kasnije ali nikako ne pre nosioca
Eto, ja se nadam da je ovo od pomoci a ako neko ima jos nekih pitanja ja cu rado odgovoriti ako sam sigurna u odgovor.
Pozdrav i srecno svima koji treba da dobiju ili su dobili zelenu kartu :)

MMDJ 15.12.2016 16:52

Citat:

Prvobitno poslao korisnik defrinol (Poruka 65076)
Zdravo svima, bio sam sa suprugom na viziranju, medjutim posto smo kratko u braku, kao dokaze poneli smo slike nase veze koja traje nekih godinu i po dana. U ambasadi nam traze jos neke dodatne dokaze o vezi/braku, ukoliko neko zna nesto sta bi to moglo da bude neka mi se javi. Hvala puno

Ja sam bila u ponedeljak sa suprugom i u vezi smo godinu dana (dakle manje od vas) a u braku mesec i po (vencali smo se posto mi je zakazan intervju) i zadovoljili su se samo slikama. Ja sam doduse ponela mnostvo raznovrsnih slika plus malo vise slika sa vencanja (ali naglasavam da je iako mala svadba bila "prava" tj. i vencanica, i torta i fotograf, i drustvo posle na zurci u gradu tj. nije bilo samo nas dvoje pristojno obuceni u opstini). Nista nam drugo nisu trazili (iako sam ja ponela jos izvode iz banke). Dakle ne znam kakve ste slike poneli i pokazali i koliko ali ja bih mozda napravila jos slika ako imate narocito sa vencanja i sa putovanja u inostranstvo. Takodje, izvodi iz banke ako ste uplacivali tj. prebacivali jedno drugom novac mogu biti od koristi. Nadalje izvodi od mobilnog operatera na kojima se vidi koliko ste cesto razgovarali telefonom (ako se obicno ne cujete pomocu Vibera, WatsApp-a i sl.), razglednice koje ste slali jedno drugom ili nekome a da ste ih zajedno potpisali, pisma ako ste ih slali jedno drugom, prepiska sa bilo kojih drustvenih mreza, aplikacija ili SMS poruka (PrtSc naravno), potvrdu da zivite na istoj adresi (sto duze to bolje), eventualni personalizovani pokloni i sl. Ja sam cula da neki prilazu cak i sudski overene izjave prijatelja i porodice o njihovoj vezi ali ne poznajem nikoga ko je to radio licno (to bi vazilo i za izjave komsija ili drugih svedoka koji potvrdjuju da ste ziveli na istoj adresi ako se vec niste prijavili na istu).
Eto, toliko mi pada na pamet a vi se potrudite jer verujem da ako podnesete iscrpne dokaze nema sanse da vas odbiju :)

Tonke 15.12.2016 16:58

razgovor
 
Dodajte i mene da sam prosao.

Intervuju sam imao 12.12, danas sam preuzeo pasos sa vizom.

Procerudra trajalao oko 2 sata ( vise cekanja izmedju nego stvarnog razgovora ). Sam razgovor je mozda trajao 5 min. Pitanja su bila: cime se bavim sada i sta planiram da radim u USA, gde planiram da idem i kod koga, pitanja o mojoj prethodnoj poseti USA ( bio sam 2014 kao student work and travel program ) i to je to.

Pozdrav, i srecno ostalima koji cekaju svoj red

zmija 19.12.2016 19:21

Pozelenio, al moram dostaviti jos prevod diplome i neki police records, iako sam dostavio iz suda dva papira da nisam krivicno i prekrsajno osudjivan

Sookie 19.12.2016 21:03

Intervju iskustvo iz Sarajeva:

Prije svega, osoblje je jako ljubazno i opušteno. Za razliku od nas sa druge strane njihovog šaltera. :==D:

Nisam nešto puno morala čekati, sve je bilo gotovo za nekih satak.
Pri ulasku u ambasadu sam dobila broj po kojem su me prozvali na šalteru br. 2.
Tu sam predala dokumente koje je službenica tražila. Tražila je jedan po jedan i ja sam joj te dodavala.
Na uputama je pisalo da treba donijeti orginal dokumente, ovjerene kopije orginala i još jedan obični set kopija.
Obični set kopija nije ni pogledala.
Uzela je sve orginale, sem diploma. Tu je uzela ovjerene kopije i pitala me gdje je prevod za njih. S obzirom da nigdje nisam pročitala da treba prevod diploma, ja naravno prevoda nisam ni imala, pa mi je rekla da ću im to morati naknadno dostaviti.
Dokument o kojem sam se najviše brinula da će biti problem, za sada uopšte nije problem. :==D: Već samo diploma.
Na tom šalteru br. 2 sa provela nekih 10-tak minuta. Pored papira, uzeli su i otiske prstiju.

Zatim me poslala na šalter br. 1 gdje sam platila 330$.

Nako plaćanja sam čekala nekih 10-15 min, pa su me imenom (ne više brojem) prozvali na šalter br. 3.
Tu se razgovor odvijao na engleskom. Prvo je od mene traženo sa se zakunem da su svi podaci u papirima i informacije koje iskažem u roku razgovora tačne.
Nakon toga je išla neka priča oko tog prevoda diploma. Pitala me gdje bih išla, koga imam u Americi i to je to.
Ostatak razgovora se odnosio na daljne upute, kako da što brže dostavim prevod diplome. Naime....sve stavim u kovertu sa mojim imenom i da je ostavim stražarima ispred ulaza u ambasadu.

Na moje pitanje šta ovo sve znači za moju vizu, rekla mi je da sam na čekanju (on hold) ali da sam je tehnički dobila, jer kao nema ništa što na neki način kvari pozitivan ishod.
Međutim...ja ništa to ne vjerujem dok ne dobijem pasoš sa udarenom vizom unutra. :ohman:

Na kraju sam dobila kartončić žute boje sa uputama, da se registrujem na stranici
https://ais.usvisa-info.com/bs-ba/iv
i registrujem kao za neki novi razgovor, odnosno mjesto gdje ću podići pasoš i usljenenički paketić.
Rekla mi je da se što prije registrujem, što sam i uradila kada sam došla kući, međutim....pri kreiranju naloga na ovoj gore navedenoj stranici sistem mi govori da moj broj predmeta još uvijek nije spreman za daljnu obradu.
Probat ću sutra opet. Možda oni u ambasadi nisu svoj dio završili danas.

Predala sam:

- potvrde o nekažnajvanju > uzeta je orginal potvrda
- potvrde o nekažnjavanju iz Njemačke sa prevodom > uzeta su oba orginala
- potvrdu sa suda > uzet je orginal
- prijavu o prebivalištu - uzet je orginal
- diplome - uzeta je kopija, ali je tražen prevod. Prevod je u orginal primjerku dostavljen ručno njima.
- izvod iz matične knjige rođenih - uzet orginal
- pasoš i slike

Shodno njihovim uputama sa zvanične stranice:
https://travel.state.gov/content/vis...-selected.html
lijepo piše....svi dokumenti se predaju ili na engleskom jeziku ili na jeziku države u kojoj predajete papire.
Zato mi nije bilo jasno zašto traže prevod diploma, pogotovo jer mi je bila rekla da čitaju i razumiju lokalni jezik, ali eto neka prevoda za svaki slučaj.
Pretpostavljam da je to dodatna mjera predostrožnosti s njihove strane.

Što se tiče moje potvrde o nekažnjavanju iz Njemačke...mislim da je sasvim logičo da je tu prevod bio potreban jer je potvrda na njemačkom jeziku.

Sve prevode je radio lokalni sudski tumač. Potvrdu na njemačkom sam dala prevesti na naš jezik, a diplome na engleski.

Uglavnom...to je to što se tiče intervju iskustva u Sarajevu. :)

zmija 24.12.2016 11:49

Pasos podignut, a sad cekanje 26.3 i leta. Hvala prijatno

Ni meni nije bilo jasno zasto traze prevod diplome kada sam procitao da sve moze i na nasem jeziku, ali nebitno, uglavnom za one koji idu u Sarajevu neka prevedu diplomu i rjese se agonije da ih vracaju poput mene i cekaju 2 dana dodatno, jeste da je Sookie odgovorila vec ali eto, znaci prevod diplome za Sarajevo ambasadu treba...

PipoMkd 02.01.2017 12:39

Happy New Green Year :)
 
Среќна нова година на сите, многу здравје, пред се, и сите планови да ви станат реалност ( на нашиов форум тоа значи :papa::papa::papa: ) :grin:

Со мало закаснување да ви го пренесам моето искуство од амбасадата во Скопје.
Ќе започнам со добро познатата интевјуто е само формалност и нема потреба од паника, но како викаат лесно е после војна сите генерали...
Да не должам, се помина во најдобар ред. Сите беа фини и коректни и немаше никакви проблеми. Целиот процес од влегување до излегување траеше некои 2 часа.
После стандардната процедура на влегување, сопругата и јас бевме повикани на шалтер, каде што не дочека еден пријатен наш господин (македонец). Откако не праша кој е носителот и дали ги знаеме условите за добивање на лотаријата, ги побара документите и низ краток разговор ги задржа само оние кој му беа потребни. Во меѓувреме и ги плативме оние 330$ од човек за интервју.
Од документи ни зедоа
За мене како носител: пасош, слика, интернационален извод од книга на родени, интернационален извод од книга на венчани, уверение за кривична евиденција, потврди за казнена евиденција, потврда од војска (иако немам служено), диплома од факултет и лекарското.
За сопругата: пасош, слика, интернационален извод од книга на родени, уверенијата од суд и лекарското.

Бидејќи бракот ни беше склучен после извлекувањето, ни побара и некои докази за нашата врска. Му извадивме еден албум со слики од различни места на кои што сме биле и кратко опишавме како ја имам побарано жена ми (на 1ви април), на што и убаво си се изнасмеавме. Дури и он, гледајќи ги сликите од порано каде ја сум мноогу послаб, ме поткачи дека тек сега во Америка ќе се дебелеам :)))
Иако имавме уште еден албум, од матично, испринтани разговори од фејсбук од 2013,2014 итн...рече дека апсолутно нема потреба за тоа, и ако евентуално конзулот ги побара тогаш и да ги предадеме.
Ни предаде едно бројче и ни рече да почекаме за кратко ќе не повика конзулот на разговор. Пред тоа дадовме отисоци и за нешто помалку од 20 минути, ете го нашето бројче :))

Разговорот со конзулот траеше не повеќе од 2 минути. Прашањата што ми ги постави мене беа: Највисок степен на образование? Дали имам запишано мастер студии? Дали работам моментално, каде и што...Потоа истите прашања и ги постави на сопругата, за да на крај не праша каде ке одиме и што ќе работиме. Имаме ли некој близок таму и дали сме жиееле на некое друго место освен во Македонија. Откако одговоривме на се, кратко и вистинито, ни честиташе и ни кажа да дојдеме другиот ден за подигање на визираните пасоши.

Малку ни дојде збунувачки зошто пројде се многу брзо, ГОЛЕМ дел од документите што ги носевме не ни ги побараа ( ДС- формуларите, гарантор, докази, диплома за сопругата, сведителства, книшка со работн стаж... )
Потоа следи оној позитивен шок, радост, кафана:naughty::beer: и исчекување на новиот живот таму....

На сите кои допрва ќе одат на интервјуто, само опуштено, Вие веќе ги имате визите. ;) Ви посакувам многу среќа и искористување на шансите што оваа Green Card ги нуди:naughty:

wayne89 08.01.2017 20:01

искуството од интервјуто - скопје, 3ти јануари
 
Позитивно, значи веќе подигнат визиран пасош :beer:

7:20 - Другар ме остава пред амбасада, одам у "кафичот" од спроти и шефот (така се претстави) ми вика влези напиј се кафе да не смрзнеш, што и направив.

7:45 - Одам пред амбасада во делот за чекање на минус температура заедно со други луѓе, претежно фамилии.

8:00 - Доаѓа обезбедувањето со лист хартија со имиња и почнува да ги вика внатре еден по еден низ металниот детектор. Јас бев 4 по ред после 2 фамилии и една фамилија која ја пушти поради тоа што беа со мали деца кои се смрзнаа - значи влегов во 8 20 или со други зборови се тресев од ладно.

Од тука натаму веќе не пратам саат пошто ни ги земаа мобилните ама цела процедура мислам дека траеше максимум саат до саат и пол пошто немаше општо гужва - најверојатно поради помалку барања за туристички визи во тој период.

Минуваш низ детекторот, оставаш мобилен и едно цд од ремедика со рендген сликите и обезбедувањето те упатува кон конзуларната зграда по скалите.

Влегуваш во зградата, здраво, разгледуваш и одиш кај еден дечко при првиот шалтер но од твоја страна кој ти ги зима документите, ти ги проверува и селектира што му треба. Документите кои ги носев имам ги наведено во темата за Македонија и може да ги видите тука. Инаку дечкото низ брзање ми рече немаш извод, а јас сигурен дека имам (пошто 50 пати ги проверив) му реков дозволи и земав јас да го барам, го најдов и му го дадов. Рече ок седни си ќе те викнат на 2риот шалтер.

Седнав, ме викна ќелав дечко Македонец со goаtie брада, здраво-здраво, ми вика знаеш ли дека за да се квалификуваш треба да имаш средно - викам да. Добро ок ми вика, оди плати на 1 шалтер и дојди пак. Го направив тоа, се вратив кај него и после почна да споредува инфо од внесени податоци во дс260 со документи и ме праша неколку прашања за образование и моминското на мајка ми да го кажам. За кратко рече ок документите ти се добри, ме праша интервјуто на англиски може? - реков да, и ми даде еден број, рече седни си пак кога ќе го прочитат ќе одеш на шалтер.

За кратко откако еден млад дечко со фамилија зафрши ме викнаа и интервјуто почна. Конзулот млад дечко (доцни 20ти, рани 30ти),плав, насмеан. Значи ме праша околу 6-7 прашања од кои некои беа исти со оние од македонецот. Ме праша за образование; дали сум била во Америка (да) и како сум поминал (great,actually); дали сум вработен (да) и што работам; каде ќе одам во Америка, што ми е личноста каде што одам и дали планирам и на истата адреса да живеам (не, само за почеток); дали сум бил женет до сега (не); дали сум живеел во друга држава; и дали сум бил осудуван (не). Вика ok everything seems good, congrats and you can come tomorrow at 4pm to pick up your passport. Целото интервју траеше 2-4 минути и имав чувство дека е формално и дека истите прашања мора да ги постави за да заврши.

Една забелешка до сите кои што овде на овој форум пишуваат дека дечките од амбасада се ненормално љубезни. Овој ми е 2 пат да одам во амбасада во СК - Да, сите се љубезни до степен кој е нормален за цивилизирани луѓе. Ако некој беше стварно насмеан од сите таму тоа беште конзулот Американец. Имам чуство дека многу луѓе на форумот им е искривена сликата поради балканскиот шалтерски систем каде услугата е за пеза па кога стигат до нормален шалтерски работник го сметаат за многу љубезен. No offense, just an opinion :)

Ви посакувам среќа на сите кои ве очекува интервју, и најкорисен а можеби и за иста причина НАЈЧЕСТ совет е ОПУШТЕТЕ СЕ - немате реална причина за трема, плус доколку сте максимално опуштени оставате и подобар впечаток.

:1081: :papa:

TOSIC 12.01.2017 09:43

Drugari, evo da Vam se javim sa mojim utiscima.

Lekarski pregled

Zakazan za 09.01.2017. u 9:15 u ordinaciji u Smiljanicevoj. Dosao sam malo ranije jer je bio kijamet u Beogradu u ponedeljak, bez ikakvih problema usao ranije i odmah krenuo u proceduru. Svi su jako ljubazni. Odmah sam dao urin i izvadio krv. Nakon unosenja svih podataka, salju me u privatnu kliniku koja se nalazi u sklopu urgentnog centra - Clinicanova gde snimam pluca. Iz ordinacije su me zvali da se u 11 i 15 dalji pregled. Dok sam cekao snimke, upoznao sam prijatan par iz Cacka, gde smo razmenili malo iskustva i informacije koje imamo o papirima, Americi, poslu...Vracam se nazad u ordinaciju, tu me je doktorica pitala za istoriju bolesti i uradila sistematski pregled(visina, tezina, disanje, rad srca,itd) Sve ukupno jos 5 minuta. Dobijam sve informacije, kovertu, CD i kopiju vakcina koje moram da nosim u USA. Zavrseno sve u 12h.


Intervju

Zakazan za 11.01.2017. u 08:30. Krenuo sam iz NS u 6 sati, jer je sneg iznenadio sve u januaru :==D:. Haos na autoputu, mene hvata frka da li cu stici. Dolazim u ambasadu u 8:20. Dosta ljudi je vec cekalo ispred, izlazi obezbedjenje i objasnjava kako ide procedura oko prijave i ulaska. Jedino neprijatno iskustvo sam imao na ulazu. Jedan decko koji je dobio green card i ja smo predali licne karte, da provere gde smo i sta smo. Posle 3 puta provera, izlazi jedna gospodja koja kaze da nas nema na spisku da ne zna gde smo mi zakazali, da smo pogresili i da nas ta druga gospodja iz obezbedjenja posalje kuci. Tek se onda zaledih, ali ne od hladnoce :D Hteo sam da pokazem screenshot sa zakazanim intervjuom, i rece gospodja pa sto ne kazete da je lutrija, to je drugo. Kaze sacekacete jos malo (1,5h na onom minusu ispred ambasade, zaradismo hronicnu upalu zgloba... :) )
Elem, posle toga sve pohvale, svi su jako ljubazni, pocevsi i od radnika obezbedjenja, pa do svih zaposlenih u ambasadi.
-Uzeo sam broj, predao papire kod gospodina koji je drzao predavanja u American corner u Novom Sadu. Jako prijatan i ljubazan, uzima od dokumentacije sta mu treba, postavlja mi par pitanja i moli me da sacekam malo, za nastavak procedure.
-Nakon toga vrsi se placanje(mora ceo iznos u jednoj valuti, dolari ili dinari).
-Sledeca stanica davanje otisaka, i nakon toga prozivanje za razgovor sa konuzularkom.
-Pocela je razgovor na srpskom, pa smo i nastavili da pricamo na srpskom. Jako prijatna gospodja, sa par osnovnih pitanja(gde bih voleo da idem, sta da radim), nako toga polazem zakletvu, i govori mi da je viza odobrena i zeli mi sve najbolje, mnogo uspeha i srece.

Jako su organizovani, i sve ide lagano, vase je samo da uradite sta je do vas i pratite njihova upustva.

Moracu da cekam samo malo duze pasos, dok se ne dobijem "bosanski broj", ali to je desetak dana.

Plan je u martu-aprilu da idem, nisam hteo nista defitinitivno da odlcujem, dok ne zavrsim sve.

Srecno svima :1081::1081::1081:

bokiit 12.01.2017 17:59

prodje i ovo
 
Ni sami ne znamo kako docekasmo ovaj dan i jos gore kako provedosmo vreme od 4 ( cetiri ) sata u ambasadi.
Zakazani u 8.30 dosli u 8.20 ulazimo u 9.00.
Poziv 1: Predaja pasosa na salteru, sedite i cekajte da vas pozovemo.
Poziv 2: Malo bockanja oko predhodne posete US od strane samog konzula nase gore list.
Poziv 3: Da nemate slike mozda? ( Cini mi se zaboravio da uzme na pozivu br 1)
Poziv 4: Otisci prstiju

Sve se ovo odvijalo u nekih sat ipo. I onda, "u Londonu muk" jedno 2 sata.
2 sata tisine, preispitivanja samih sebe, preispitivanja sta smo rekli, sta su oni mislili kad su pitali ovo a sta kad su pitali ono. Mozak kao loptica u fliperu.

Dok se mi tako preispitujemo, ja odlazim 7x u kupatilo, 4x pijem vodu i 2x citam pamflet o "obrezivanju zena" i malo mi falilo da uzmem deciju bojanku da bojim. Tek posle svega toga supruga konstatuje da smo sami u Ambasadi sa jos 2 osobe za useljenicku vizu. Nema j1 ni turisticke, ni svih onih koji idu u onaj desni deo od ulaznih vrata.
Vreme = 11.30.

Mozda su se naljutili ili zaboravili da postojimo. Cistacica pere staklo jednog od saltera dok druga skuplja djubre. Fjaront izgleda. Sta ces cekas i gledas CNN ( glupe li tv stanice )
11.55 NAPOKON! Nas broj da se javi na salter 3 recimo. U ovom momentu progutah srce koje je polako klizilo kroz levu nozdrvu i vratih ga nazad u pete. Amerikanka. Devojka. Simpa raspolozena i kao uz solju kafe: Cao, cestiteke za ovo i ono! Ide zakletva naglas. Malo pitanja o predhodnih 7 god nase veze pre braka. Malo nase slike, po koji lajk i 1 komentar ( bas ste bili deca na pocetku zabavljanja ). Zatim, cime smo se bavili po povratku iz USA i cime cemo se baviti u USA. Par hi hi ha ha uzdaha i onda ono za sta smo i dosli CESTITAM na izvlacenji I CESTITAM VASE VIZE SU ODOBRENE. :1072:
Opet sedi dok vas ne prozove onaj nase gore list da objasni sta i kako dalje. 15 min da se saberem posto sam se 4 sata oduzimao. Pasos rece mozda sutra ne brini zovem te. Krajnje ljubazni svi od kontrole na ulazu do momaka iz odrzavanja ambasade, obezbedjenja i devojke koja je na samom ulazu u deo gde su salteri.
Izgleda da smo bili jedini sa foruma i sa lutrjije uopste zakazani za danas.
Sve u svemu, :1081: "chivas druze volim te ja." Srecno svima!:woohoo:

bokiit 12.01.2017 22:32

Samo da vam kazem sta nam je uzeto od dokumenata: vencani list original, potvrdu iz SUDA, potvrdu iz mupa, i kopije diplome nosioca zelene karte srednje skole i fakulteta, medical.
Dodatno trazena dokumentacija na uvid samo (van onog standardnog) socijalni broj koji smo dobili na J1, originale dokumenata iz USCIS o produzecima B2 vize, par mailiva koje smo imali sa USCIS oki kasnjenja nekih dokumenata. Sve nam je to posle vracenilo

bojan1981 17.01.2017 23:42

Ljudi samo kratko, a kasnije i daleko opsirnije.
Danas smo bili na intervjuu. Bilo nam je jako stresno ali za par dana vise o tome.

Ostalo nam je da dopunimo DS-260 jer smo propustili da popuniomo (JA) deo koji se odnosi na srednju skolu. Tacnije cekirao sam da uopste nisam zavrsio srednju sto mi je bilo neverovatno (zamislite facu kada sam cuo na salteru).

Ostalo je da dopunimo taj deo, da se registrujem na nekom linku kako bi mogao da ih obavestim o tome i da nam nakon toga posalju pasose na adresu preko DHL-a.

Bilo nam je jako ''zanimljivo'' od samog ulaska pa do onog ''congratulations''!

Pisem za par dan.
Reko' da nam ne ureknem pasose.

:)


P.S. BetterFuture neka je jos tabela, javljam kad nam stignu pasosi pa da nas zazelenis.
:papa:

bojan1981 25.01.2017 00:38

Dobio sam mail da su nam pasosi preuzeti od strane DHL-a i ocekujemo ih vec prekosutra na nasim adresama.
Ne usudjujem se da bilo sta kuckam ovde dok ne vidim pasose u rukama i vizu u njima.
Imacu sta i da vam kuckam.

Bilo je bas burno...

rikobaba 26.01.2017 06:24

Interviju Skopje
 
Januari 24, 2017 07:30 AM - stignavme pred ambasada i parkiravme na prviot podmrznat i neiscisten od sneg sloboden trotoar.
07:45 AM – pred nadvoresniot vlez pocnaa da se pojavuvaat i sobiraat aplikanti. So ogled deka temperaturata bese -8 stepeni a nie bevme so malo bebe cekavme vo kolata i ja pratevme situacijata. Dodeka stasavme do cekalnata pod tmurno i zamrznato nebo, 15 luge veke bea naredeni i cekaa da bidat procitani. Ni dadoa prednost i vednas ne primija i upatija na sigurnosna proverka (soblekuvanje na jakna, trganje na saat i kais, sken na tasna, ostavanje na isklucen mobilen i sken na telo pa duri i sken na 8 mesecno bebe). Ne upatija najprvo po skali za nagore a potoa i vo prostorija so salteri i stolcinja. Otkako vraboten, na nadvoresniot del od prviot salter sto e za plakanje, ni izvrsi selekcija i podreduvanje na dokumentite (pasosi i kopii od pasosi, originalni internacionalni (go prasav dali moze i obicni i mi odgovori deka moze ama podobro bilo internacionalni) izvodi od rodeni, originalen+kopja od internacionalen izvod od vencani, po edna fotografija, originalno uverenie za neosuduvanost-sud, originalna potvrda za kaznena evidencija-sud, originalna potvrda za odsluzen voen rok (sekako dokolku imas odsluzeno)-odbrana, notarski overena diploma na nositelot, plikata od medicinskite pregledi-Primamed i dokumenti od garantot/sponzorot (me prasa dali imame takvi dokumenti ili ne – nie imavme pa zatoa i ni gi zedoa megutoa nikade ne pisuva deka se zadolzitelni za DV viza. Nie od garantot imavme obrazec I-134 (https://www.uscis.gov/i-134), kopija od pasos, potvrda za vrabotuvanje i primanja, dokumenti za plateni taksi za 2015 godina). Po ova cekavme da se napolni prostorijata so edno 20 luge pred da ne povikaat na eden od salterite. Ovde nas vraboten najprvo ja prasa soprugata-nositelot na makedonski dali znae deka treba da ima soodvetno obrazovanie za da aplicira za viza, otkako soprugata mu odgovori so DA, vednas ne upati na prviot salter da platime (330$ od aplikant, vkupno 990$). Moze da se plati ili so denari ili so dolari a nemoze da se plati so platezna ili kreditna karticka, iako ja ima opcijata megutoa taa vazi samo za gragjani na SAD. Se vrativme povtorno na istiot salter za proverka na dokumentacijata, sporeduvanje so DS-260 i popolnuvanje na nekakov si prasalnik koj go pravi nasiot vraboten i potprasuva obicno nekoi osnovni podatoci (mominsko prezime na soprugata, ime i prezime na moite roditeli, dali sme osuduvani, dali sme ziveele vo druga zemja, dali ni e ova prv brak, makedonski telefonski broj i sl.), na kraj ne prasa kako da bide intervjuto na makedonski ili na angliski i ni dade brojce za cekanje. Na naredniot salter na koj ni svetna brojceto i koe go povikaa na razglas ostavivme otisoci (prvo cetiri prsta na levata, cetiri na desnata pa dvata palci, za sto ima instrukcii a i vraboteniot (afro-amerikanec) e strpliv, uctiv, pozitiven i sekako so mastika vo ustata). Na tretiot salter, kade isto ni svetna brojceto i go procitaa na razglas, vraboteniot (amerikanec) ni postavuvase prasanja na angliski, prvo zaednicki preku salter, pa posle i posebno preku telefonskata slusalka. Najprvo zaednicki se zakolnavme so podignata desna raka deka se sto ke izvjavime i sto sme izjavile e vistinito, potoa ne prasa dali cel zivot ziveeme vo Makedonija a potoa poedencno... dali nekogas si bil apsen-i dvajcata, sto imas zavrseno-i dvajcata, sto rabotis-i dvajcata, sto vi se lugeto kaj koi ke odite-mene, se e vo red so vasite vizi, moze utre da dojdete vo 16:00 da si gi podignete….“that’s it”.
That’s it ? – go prasav uste ednas.
That’s it – povtorno mi odgovori.
Se vrativme od kade sto dojdovme, mi go vratija telefonot i pobrzavme da trgneme bidejki maloto bebe veke podolgo vreme si imase svoi potrebi koi za vreme na celiot proces glasno gi iskazuvase.
09:30 AM – bevme ja zavrsile celosno procedurata i bevme na pat za doma.
So ogled na toa deka nema drug nacin za dostava na DV vizite, zoltoto pliko, instrukciite za plakanje na uste edna taksa (imigrantska vo iznos od 165$ od aplikant) i instrukciite za SSN denes (25.01.2017, 16:00) soprugata povtorno pomina tri saata pat za licno da gi podigne nadvor pred ambasada, kade na -5 stepeni zaedno so uste 20 drugi aplikanti mrznela uste 30 minuti za da si go slusne imeto i gi prezeme dokumentite.
Istiot ovoj nastan samo niz druga prizma ( https://affections.blog/2017/01/25/%...5%d1%9c%d0%b5/ ).
Ponatamosnite slucuvanja povrzani so pripremniot del i so pocetokot na noviot zivot vo vetenata zemja ke gi pisuvam na blogot sto ne znaci i deka ovoj forum ke go zanemaram. Naprotiv planiram popoleka i poaktivno da se vklucuvam i vo poveke drugi temi. Cestitki na site sto gi dobile vizite i so sreka na tie sto cekaat intervju a najmnogu so sreka na tie sto cekaat da bidat izvleceni.
____________________________________________
Case No : 2017EU00008XXX
DS-260 : 27 JUN 2016
Medical : January 13, 2017 12:00 PM
Interview: January 24, 2017 08:00 AM
Departure: May 10, 2017
Destination: Chicago, IL
https://affections.blog/

bojan1981 27.01.2017 02:55

Konacno!

Konacno smo pokupili pasose u poslovnicu DHL u Cacku.
Sve do sada nisam zeleo nista da kuckam ovde jer dok ne vidim vize u njima nikom nista ne verujem.

Prica je sledeca:
Intervju nam je bio 17. januara u 08:30.
U 8.15 dosli smo ispred ambasade (kola parkirali 200m odatle u ulicicama), napolju red i jedan lik iz obezbedjenja koji proziva ljude koji su imali zakazano u odredjeno vreme (bilo je tu vise ljudi za razlicite termine tog dana). Uredno stojimo u redu iako smo znali da mozemo preko jer znamo da iammo prednost ali nismo zeleli da nas neko popreko gleda i da sami sebi stvaramo neprijatnu situaciju. Tog jutra bilo je neverovatno hladno, bas dobar minus koji je uz sibajuci vetar kidao usi, nos, ruke... Nije proslo par min od kako smo stali u red i lik koji proziva stane sa prozivanjem i kao to je to za one koji su zakazali za 08:30. Promuvam se i pitam ga da li nas ima na spisku za imigrantske vize. Pogleda u sve one silne papire i kao nije siguran da li su mu dostavili taj spisak. Pita za prezime i nadje nas. Izdvoji nas iz reda i prekontrolise nam pasose ali i nas dvoje sa detektorom za metal. Sugerise nam da stanemo pre svih koji su pre toga prozvani i odmah nakon toga mi udjusmo prvi u prostoriju gde smo prosli detaljniju kontrolu. Sve sto imate metalno, a da vam nije neophodno ostavite u kolima ili gde vec, sve sprejeve, parfeme, hranu, tecnost... Ugasite telefone, sve sto je elektronsko (flash...) moracete da ostavite kod njih i kao revers dobijate karticu sa kojom cete te stvari kasnije i pokupiti prilikom izlaska.

Izlazimo i odmah nakon toga obezbedjenje koje je uz stazicu ka zgradi ambasade upucuje nas na pravu ulaz (i da ih nema ne moze se pogresiti). Ulazimo unutar zgrade i odmah nas je sacekala jako prijatna devojka (nasa) koja nas je pitala za tip vize, dala nam je broj (500) i uputila u levi deo cekaonice (kasnije provaljujem da smo odvojeni od studentskih, turistickih, poslovnih...) gde nam je rekla da samo pratimo nas broj kada se pojavi na displeju iznad saltera. Usli smo prvi u taj deo i nedugo zatim jos jedan bracni par sa klincem od mozda godinu dana. Malo po malo dolazilo je jos ljudi (mali broj) koji su americki drzavljani (nasi ljudi) koji zavrsavaju sve i svasta ali izmedju ostalog i status ostatka porodice...

Elem:
Posle nekog vremena izlazi nas broj na jednom od saltera, prilazimo i:
Dobar dan, Dobar dan. Jeste li spremni za USA? JESMO. Dajemo dokumenta, pasose... I SHOK. Odmah pitanje zasto nisam cekirao da sam zavrsio skolu, ako sam vec doneo diplome od srednje skole. Ja kazem da jesam 100% jer znam da je jedan od obaveujucih uslova da se dobije GC. On meni NISI jer da jesi ja bih to ovde video... Ja opet da je nemoguce da sam tako nesto propustio...
Pored toga 2 puta nas je pitao ko je popunjavao DS 260 i gde? Ja kazem prvi put ja, a nakon sto smo promenili bracni status da smo deo za suprugi popunili zajedno i da smo oba puta to radili kuci... Sacekajte kraj da saznate zasto bas to pitanje.
Posle par sec pita nas kako cemo da platimo, tj. da li u din ili u $?
Pitam da li moze kombinacija kartice i kesa? A on moze ali samo ako za jednu osobu placam kesom, a za drugu karticom. Dakle ne postoji kombinacija, a ja kreten ne podignem dovoljno kesa na bankomatu (jos kazem sebi i supruzi 3 puta da treba da nadjemo bankomat pre ambasade).
Kaze covek: Sedite nazad, iskombinujte se i neko ce vas prozvati za 15-tak min da platite taksu. Skrpsismo se za kintu (79200 za nas dvoje) i nakon nekog vremena dodje nas borj na red na salteru za placanje.
Nakon toga nismo dobili priznanicu vec nam je receno da opet sednemo i da cekamo.
Naravno vreme ne prolazi, imao utisak da uopste ne ide i da smo zarobljeni u njemu. Supruga nervozna mogla bi da ujeda, a kamere svuda oko nas (otkud znam da li na posmatraju obzirom da smo se vencali nakon saznanja datuma intervjua).
Pokusavam da sakrijem svoju nervozu i da je ako je ikao moguce ''animiram''.
Slaba vajda...
:(
Ovde cu preskociti jedan deo sa likom koji nam je ponudio pomoc oko snalazenja u USA ako nam zatreba (posebno cu post o tome).
Eto nas ponovo na salteru, tu vec dajemo otiske 4 prste jedne odnoso druge ruke i na kraju oba palca u isto vreme). Tu smo vec imali prvi kontakt sa Amerikankom koja nam kaze da se vratimo i da opet cekamo.
Ovi u drugom delu cekaonice menjaju se jako brzo, valjda im nije potrebna tolika administracija i polako primecujemo da malo po malo sve nas manje ima. Cak je i onaj bracni par sa klincem otisao (pretpostavka da su dosli zbog imigrantskih viza - kao mi).
I cekaj, i cekaj, i cekaj...
Nigde kraja, zivci istroseni, vec nam se smucio i CNN i Tramp i njegova inaugaracija...

Na kraju ostajemo nas dvoje i jedan matorac u nasem delu i dva lika u drugom.
Dolazi nas broj i cuveni ''salter'' 10. Cim sam video rekoh supruzi da je ovo provera nase veze odnosno naseg zajednickog zivota.
Salter 10 nije salter vec mala sobica gde ste izolovani od ostatka ljdu iz cekaonice ali i dalje postoji klasicna salterska barijera izmedju nas i sluzbenika ambasade.
Docekuje nas druga Amerikanka. Hi, Do you spek english?
Ja na eng, da , pomalo... Znam ga jako dobro ali ne zelim da prepustim nista slucaju jer ipak srpski mi je maternji pa cu ti ja lakse sve u detalje objasniti pogotovo zbog te skole koju nisam cekirao.
Ok, onda cemo na srpskom. Nakon sto nam je dala zakletvu da je procitamo naglas nesto je brljala po kompu i odmah nakon toga rekla supruzi da moze da izadje i da ce je pozvati da udje.
Meni ruke hladne, trupkam nogama... Samo da pocne sa pitanjima pa cemi biti lakse.
Brlja po onim nasim dokumentima (nesto joj nije jasno), pa ode, pa se vrati i konacno pocne sa pitanjima:
Koliko se nas dvoje poznajemo, kad smo se i kako upoznali...
Zastade i kaze mi da nije bas najbolja sa srpskim i da ce joj ipak biti potrebna pomoc nekog.
Eto je vraca se sa istim likom sa kojim smo imali susret na prvom pojavljivanju na salteru.
Pitanja se nastavljaju, a ja malo srpski, malo engleski.
Gde smo se upoznali, pre koliko, kada smo poceli da razmisljamo o svadbi, koliko dugo zivimo zajedno?
gde zivimo, gde su moji matori (odselili se na selo), kada nam je bila svadba, koliko je bilo gostiju...?
Kako provodimo zajednicko vreme, sta volimo da radimo, da jedemo, ko prvi ustaje, sta radimo nakon ustajanja, da li nakon toga pijemo caj (kafu)?
Kakvu kafu? Ko placa racune, koje racune ko placa...? Da li smo nekad bili u Vrbasu? Gde radimo, pozicije i kratak opis posla, gde se nalaze centrale firmi? Predhodne firme i pozicije...?
Moje unakrsno propitivanje trajalo je oko 15 minuta (vecnost jbt). Nakon toga pozvali su suprugu dok sam ja morao da izadjem.
Dakle drugacija meta ali isto rastojanje. Hvala bogu pa je supruga mogla da cuje moj grlat glas mada nismo imali razloga za strah oko odgovora jer nismo imali sta da lazemo. Da budem iskren morali smo da se preslisamo za neke sitnice da ih potvrdimo ali to je bilo to.
Nakon njenog 5-ominutnog ispitivanjaeto i mene.
Njih dvoje sa jedne, nas dvoje sa druge. To je to, dosli smo do kraja.
Ali eto pet onog pitanbja ko je popunjavao DS 260 i gde. Opet isti odg ovor sa nase strane (oboje u glas). Vec onako zabrinuti pitamo se sto je to tako bitno. Kad eto ga on: Sto se tice skole niej problem, izmenicemo to u DS-u (otkljucace ga ALI ovo drugo vas pitam jer IP adrese sa kojih je popunjavan DS nalaze se u Cacku, odnosno Vrbasu. JA NE VERUJEM. Promenio sam rasplozenje, boju, ton, ma sve. NEMA SANSE DA JE TAKO, Nikad nismo bili u Vrbasu niti je bilo ko mogao da se loguje da pridje DS obrazcu. Kaze on meni da se slaze sa mnom i da nas zato pita.
Onda ja opletem da vrlo dobro znam o cemu prica jer su mi predhodne pozicije u firmama za koje sam radio bile vezane za IP adrese i da kao neko kome je delimicno to bio posao VRLO DOBRO ZNAM O CEMU PRICAM I DA JE NE MOGUCE DA JE NEKO TO RADIO UMESTO NAS I DA NIKADA NISMO BILI U VRBASU.
Nakon toga ona mlada Amerikanka ga pogleda i kaze mu da misli da je to OK. On klimnu glavom, a ona se okrenu ka nama i: CONGRATULATIONS!!!

JBT, ja i dalje odmahujem glavom (u neverici zbog IP), a supruga me grli i raduje se.

E sad.
Kaze lik da su nam vize odobrene ali da moramo dopuniti DS - 260 (oko skole). Pita nas kako cemo da preuzmemo pasose (DHL ili licno). naravno mi cemo DHL-om. Pored toga dao nam je instrukcije za registraciju na linku za preuzimanje viziranih pasosa.
Da vas ne smram sad i sa tim zezanjem...

I to vam je moji drugari ''SVE''!

Nakon toliko muke i brige danas smo konacno pokupili vizirane pasose i sada tek verujem da smo na pravom putu nase imigracije.

Better Future sad nas mozes zazeleneti u tabeli.
:==D:

Nisam ni mislio da cu napisati ovoliki post ali tako na kraju ispade. Napisao sam vam bezmalo svaki moguci detalj. Naravno i dalje ostajem na forumu jer je zaista neverovatan.
Veliko hvala svima koji ucestvujete u diskusiji, a posebno moderatorima na odlicno radjenom poslu.

Srecno svima koji ocekuju intervju.
Pisite nam vasa iskustva jer ce drugima znaciti:
:papa:
:==D:
:bravo:

toske10 27.01.2017 20:44

Pozdrav svima. Vize su nam odobrene i pasoši su preuzeti. Sve najbolje onima koji su u istoj situaciji i puno sreće i uspeha svima kojima intervju tek predstoji.

Balucko 03.02.2017 12:52

Intervju
 
Da opisem"ukratko" nase iskustvo.

8:15h - dosli smo 15 min ranije posto smo zakazani u 8:30h. Covek iz obezbedjenja je poceo da proziva i kad je prozvao sve ljude koji su bili zakazani za 8:15 i 8:30h pitao nas je za koju vizu smo mi dosli- rekli smo za lutrijsku vizu. Rekao je da nista ne brinemo i sacekamo, posto taj spisak jos uvek nije dobio. Sacekali smo "malo" - jedno sat vremena ispred ambasade. Kad je dosao spisak, bili smo prvi na spisku,tacnije ja (posto sam nosilac) sa svojim devojackim prezimenom? Objasnila sam gospodinu da smo yajedno, posto sam se u medjuvremenu udala, kao sto i stoji u svim obrascima koje sam ponela i popunila prethodno. On kaza da njega nema, niti ima mene igde ubelezeno na novo prezime (pretpostavljala sam da me nema na udato,posto sam izvucena na devojacko,zato se nisam nesto uznemirila,sem sto ga nema na spisku ni kao mog pratioca). Covek se vratio nakon sto je proverio,opet njega nema nigde na spisku, ali rekao je da udjemo pa ce oni videti dole. Ton mu nije bio najprijatniji (ali mislim da je jedini tamo koji nije bas nesto posebno prijatan, SVI ostali su izuzetno ljubazni i prijatni).

9:30h - ulazimo u ambasadu, mene brine da smo zakasnili na nas termin (ali ako sam shvatila dobro za 4 sata koliko smo bili tamo, termin je zakazan da se pojavis u to vreme ispred ambasade,ne znaci da ces bas tad uci).

10h- cekamo da nas prozovu, posto je pre nas usao covek koji je imao termin posle nas, ali nije cekao da provere dal je na spisku kao i mi. Ulazimo u sobu broj 10 - soba koja je malo izolovana, ali opet ima salter unutra i dajemo pasose. Covek se vraca posle par min i kaze da mog supruga nema NIGDE. Ja vec ne znam sta da radim, kazem mu da kod sebe imamo i njegov DS260 kao i confirmation page i da smo sigurno popunili, a da mi u interview letter stoji da sa sobom vodimo sve clanove svoje porodice (odmah sam se izgubila dal je trebalo negde da najavim da dolazim sa njim ili sta vec). Kaze gospodin sa druge strane saltera da nije u tome problem, nego nesto izgleda u sistemu nije dobro,mora da proveri i da ce on da vidi kako da njega doda prijavu ili poveze sa mojom kad je vec imam. Kaze da izadjemo i sacekamo.

11h- cekali smo jedno sat vremena, nacisto mi je opalo raspolozenje. Ide nam se oboma u toalet ali nemamo pojma dal da idemo (da ne bude da nas prozovu,pa opet da cekamo sat vremena posto nismo oboje tu). Posto nismo vise imali snage ni zivaca, na smenu odlazimo u toalet i nakon izlaska, posle jedno 20min nas prozivaju. Ulazimo i on meni prvo sto je rekao je da JA kao nosilac imam gresku u prijavi. Mozete zamisliti moje iznenadjenje, nakon 10 puta proverene prijave, zivo me je zanimalo kakva je ta greska. E sad, obratite paznju. Na prvoj stranici DS-260 obrasca (ako ste ZENSKO i NOSILAC buduce vize) postoji pitanje: DA LI STE IKADA KORISTILI DRUGO IME OSIM SADASNJEG? Kako sam to pitanje potpuno previdela, misleci na to da se odnosi na neko drugo IME (dvosmisleno je pitanje) ja sam tu oznacila NO, a trebalo je YES. Zato sto kad oznacite YES, izadje vam prozor gde pise dal ste menjali PREZIME ili IME. U prevodu, tu sam trebala da navedem devojacko prezime,kad sam vec sve ostale podatke promenila,kako bi mi povezali devojacko sa udatim prezimenom, kako bio posle toga povezali i njega sa mnom. Znaci, devojke koje su izvucene na devojacko a posle promene prezime, OBAVEZNO staviti da ste koristile drugo ime u proslosti (navesti devojacko prezime i ostaviti regularno ime ako ga niste menjale). Ja to nisam ucinila, jer sam mislila da se jasno vidi da sam na prijavu pod devojackim unela novo prezime i da ce tako da me "prepoznaju". Ali nazalost ne moze.
Elem, rece covek da izadjem i prepravim podatke na kompjuteru pa ce nas neko pozvati. Narvno,opet cekanje. Ulazimo i kaze: sad mozemo nastaviti. Dajemo mu dokumenta i on uzima sta mu treba. Suprugu je skoro ve vratio,samo je uzeo o nekazanjavanju i neosudjivanosti,cak mu je jedva i pogledao dokumenta. Meni je skoro sve originale uzeo,nista me dodatno za dokumenta nije pitao,izgleda da smo sve poneli (toliko o nerviranju dal imam sve potrebo i sta cu ako mi trazi nesto). Videla sam da je zagledao moje uverenje sa master studije (diplomu nisam dobila i posle dve god,pa sam se snasla i otisla do fakulteta da trazim potvrdu zasto mi jos nisu izradili diplomu). Njemu je to izgleda zapalo za oko i zahvalio se? Sta god. :) Pitao nas je koliko se znamo,koliko smo zajedno,imamo li nekog u US, kad smo poceli sa planiranjem vencanja, gde zivimo,ciji je stan i to je to ja mislim. D a napomenem da smo bili iskreni, uzeli smo se u oktobru jer sam ja dobila,svakako planiramo crkveno vencanje u maju,zbog ostatka familije. Pitao me je koliko ljudi je bilo na vencanju, ja sam mu pokazala sliku sa vim prisutnima-15ak ljudi. Trazio mi je slike nase veze, izvadila sam gomilu. Gde smo putovali,itd,pokazala sam mu pecate iz pasosa starih.
Mi NISMO imali nista sem slika kao dokaz i pecata u pasosu, nikad novac nismo prebacivali,a 5 god smo zajedno. I jedan savet za slicne situacije. Ako ima Facebook, screenshot slike gde ste zajedno zajedno sa DATUMOM,da bi negde videli datum. Ja sam takve slike neke i uradila,pored regularnih i mislim da mu je to bilo dovoljno.

OBAVEZNO navesti sve dobijene vize ili odbijene za US. Ja sam jednom dobila ali nisam otisla,ali morate navesti.

Elem, uzima sve i ja kazem: lekarske necete uzeti? I on kaze: Dobro ste se setili, dajte mi molim Vas. I ja izvadim. Poenta, izgleda da nije ocekivao da cu mu davati sve sto su zaista trazili,pa mu se i cinilo da smo mi ok. (i pored moje greske). Mi smo izasli da cekamo,naravno,opet.

Da napomenem samo, covek za green card pre nas nije izgledao imao fotografije (5x5, 2 komada) pa je morao da izadje da se slika. Mozda ce se oglasiti, pa da ne duzim. Samo da napomenem jednu gresku na sajtu ambasade. Kad idete na lekarski, potrebne su vam 4 FOTO,a ne 2 fotografije kao sto stoji na sajtu, obavezno pitajte Smiljanicevu pre nego odete. On je mozda na lekarski poneo 4,dao im, pa mu nisu vratili i msilio da ce proslediti ambasadi. U samu ambasadu PONESITE 2 fotografije obavezno inace idete da se slikate. Nadam se da je gospodin dobio sve bez problema. :)

Vise provedete u cekanju, nego samom intervjuu. Sacekali smo da platimo,platiti smo u dolarima,u kesu,dali su nam priznanicu kasnije. Zatim opet cekanje.

Proziva nas neka zena (Amerikanka) i kaze da ostavimo otiske, kad smo dali otiske,kaze da su u redu, poklapaju se sa otiginalnim otiscima i da sednemo i cekamo. Zatim, posle 10min proziva nas druga Amerikanka i trazi da procitamo ono cudo gde pise da se zaklinjemo da dajemo tacne podatke, Opet otisci prstiju i slede pitanja na ENGLESKOM. Trazila mi je da kazem cime se bavim, koje skole sam zavrsila, koliko smo zajedno, kad smo se uzlei, zivimo li zajedno (ne pita koliko dugo). Njega pita sta je zavrsio. Oboje na engleskom. Isti odgovori, da smo u oktobru, na prolece crkveno. I ona to sve kuca u sistemu. Kad je zavrsila kaze nam CONGRATULATIONS! Your visas have been approved. I mi se jedva nasmejamo i ako: thank you. Od tolikog soka nisam mogla da verujem jer smo sami ostali u ambasadi, nigde nikog,nisam verovala da je kraj. On me posle zagrlio,ja jedva se mrdam. Kaze ova Amerikanka sad ce nam vratiti dokumeta i sve ce nam covek objasniti. Ja sam se zahvalila.

E SAD, mali sok. Primeticete da sve ljude koji su ambasadi i dobiju vize pitaju dal zele da pokupe u ambasadi ili DHL opciju i daju im neke roze papire. Nama je covek rekao ovo: izvolite dokumenta, za par dana cu vas zvati da vam se javim administravno kad obavimo nesto,pa cemo se cuti. Nista vise-ni da podignete pasose sa vizama, nista. Administrativno? Odmah sam pomislila da nesto OPET nije u redu. Posto je to onaj isti covek koji je nesto morao da popunjava za supruge, kontala sam da je to,pa nisam htela da ga dodatno zadirkujem i nerviram i rekla sam ok.
Izasli smo, covek iz obezbedjenja (drugi) kome smo se svideli, pitao nas je kako smo prosli, mi objasnimo,on kaze;aha,pa mozda neka administracija,zvace vas za neki dan da dodjete, videcemo se. Sta god-pomislih u sebi. Vise nisam imala snage.

Iazsli smo posle 4 sata.

Da napomenem da se ne sekirate, sigurno cete minimun provesti 2-3 sata u ambasadi, tako nam je covek rekao iz obezbedjenja kad smo ulazili,bez sekiracije.

Cekamo da vidimo sta je to "administrativno zapelo",pa da vam potvrdim dal smo zaista dobili.

Izvinite na dugackom postu, ali ko zna dal cu se secati za par meseci svega ovog. :)

Nadam se da je koristilo.

Srecno svimaaa!!!!!!:beer:

Balucko 06.02.2017 22:52

Samo da se oglasim. Zvali su nas danas iz ambasade da dodjemo po pasose sa vizama. Sve je u redu,pokupili smo ih i dobili smo vize! :)

Srecno svimaa!

I mi smo napokon pozeleneli! :papa::papa::papa:


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:46.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.