ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Lokacije u USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Atlanta, Georgia (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=384)

mare9 02.01.2009 23:38

Atlanta, Georgia
 
Cuo sam puno lepih stvari o ovom gradu,pa bi zeleo da mi kazete par stvari o njemu ako znate ili ako ste bili u njemu...Hvala unapred

landlord 03.01.2009 14:51

dobrodosao na forum..

Sloba_Kg 03.01.2009 16:04

Citat:

Prvobitno poslao korisnik mare9 (Poruka 6389)
Cuo sam puno lepih stvari o ovom gradu,pa bi zeleo da mi kazete par stvari o njemu ako znate ili ako ste bili u njemu...Hvala unapred

Ja sam cuo da ima veoma jaku gay zajednicu (400 000) pa ako si solo to znaci mnogo zena za tebe haahhaha :)
To mi rece kolega koji zivi tamo sa zenom :)

dreamerns 03.01.2009 19:37

Ja imam strica tamo, a i upoznao sam par ljudi koji su tamo ziveli.....sta ja znam....niko mi nije bio bas nesto uzbudjen o tom gradu....kao..ok je ono, ali nista specijalno.

Zana 03.01.2009 22:39

Pozdrav Mare9 i dobrodošao na forum!
Moja bivša koleginica (sad u zatvoru - tako je to kad se u LA vozi pijan) je živela tamo godinama sa svojom devojkom i igrala softball. Pričala je da je ok živeti tamo, vrlo brzo je kupila kuću ali joj je bilo dosadno i nije volela odnose ljudi... šta znam, ja hoću da verujem da ne postoji loše mesto za življenje nego da samo treba da odaberemo koji mentalitet ljudi nam više odgovara i koja grana privrede pa po tome da se bira... čitala sam na netu o gradu - zvuči interesantno...

Good Spirit 04.01.2009 12:35

Ja sam živeo 6 meseci u Atlanti prošle godine. Ajde pitaj malo konkretnije šta te zanima, pa da probam da odgovorim iz mog malog iskustva.

Evo par subjektivnih stvari:

Atlanta je najbrže rastuću grad u USA
Atlanta je grad sa najviše "single" osoba ;)
Atlanta je grad mnogih velikih kompanija (Coca-Cola, CNN, itd ..)

Što se tiče posla, mislim da ga nije preterano teško naći (mada mislim da to važi za sve veće gradove)

Porezi nisu veliki;

Ljudi su fenomenalni, gostoljubivi, spremni da pomognu. Mada možda to zavisi gde živiš (ja sam živeo u kraju Alpharetta, kao i u Sandy Springs)

Bez auta u Atlanti ne možeš ništa. Mada imaju metro (4 linije), kao i sistem autobusa (MARTA), ali ne povezuju sve krajeve. Atlanta zauziva ogromnu površinu i zbog toga auto je obavezan.

Troškovi života su veoma povoljni. Stan u kome sam ja živeo sa cimerom, Dve spavaće sobe, dnevna soba, dva kupatila, terasa, kuhinja ... ~800$ (komunalije su uključene).

Noćni život im je sasvim ok. Ima super restorana, kao i klubova.

Atlanta ima najveći akvarijum na svetu, jedini koji ima Beluga kitove u USA ;)

Takođe kao što reče Sloba_Kg postoji ogromna gay zajednica, mada ih ja nisam viđao po ulici ovako. Jedino sam to zaključio kada je bila parada, pa se skupilo u centru pola miliona ;)

Klima je po meni odlična, mada sam ja bio samo u periodu maj-oktobar. Veoma je toplo što meni ne smeta, malo je čudno što je uz velike temperature, leti npr. 40c bude i ogromna vlažnost, toga u Srbiji nema.


Eto ukratko ... pitaj šta te baš interesuje ...

PS. Naših ljudi ima, ali ne puno, bar koliko sam ja imao prilike da vidim ... poslednjih dve godine ja znam jedno 10-ljudi koji su otišli u Atlantu.

PSS. Ono što bih zaključio, ja bih definitivno preporučio Atlantu za život i rad. Moj plan je i da se vratim tamo. Samo moram da se ogradim, da nisam bio u drugim većim gradovima, pa ne mogu da povučem neku paraleelu.

Pozdrav

mare9 04.01.2009 16:22

e hvala na odgovorima :) hteo bi da pitam da li je onako pravi americki grad ili malo vuce na evropske?kolika je plata na sat?i ako neko moze po vasem misljenju da kaze koje su lose strane koje ima ovaj grad..?:;D:

Good Spirit 04.01.2009 17:23

Šta znam, ja bi rekao da ni malo ne vuče na evropske. E sada pošto nisam bio u nekom drugom većem američkom gradu, ne mogu ni da ti kažem da li je američki ;)

Dosta je čudna Atlanta, amerikanci afričko-američkog porekla su uglavnom u centru, dok sva bolja i bogatija naselja su na periferiji (gde sam i ja živeo).

ja sam bio nekih 25 milja ili kilometara sada ne mogu da se setim ;) od centra, ali to je 15 minuta kolima po autoputu, naravno van radnog špica, kada se autoput sa osam traka pretvara u parking. :D
U centru grada su samo predstavništa mnogobrojnih firmi i ništa više. Nema klubova, restorana, prodavnica, itd ... Sve je po periferiji. Kroz centar prolazi Inter-State autoput, tako da je povezanost dobra.

Što se tiče plata, nemam pojma, sve zavisi naravno koji posao, u kojoj firmi, gde ... ja sam radio sezonski posao, pošto sam bio na studentskom programu. Radio sam kao spasilac na bazenu i satnica mi je bila 9$ sat. Prekovremeno je bilo 50% od osnovne satnice, i sve preko 40 sati nedlejno se računa prekovremeno.

Za ozbiljnije poslove ne mogu da ti kažem ništa specijalno.

Lucky 05.01.2009 15:41

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Good Spirit (Poruka 6409)
Dosta je čudna Atlanta, amerikanci afričko-američkog porekla su uglavnom u centru, dok sva bolja i bogatija naselja su na periferiji (gde sam i ja živeo).

Ovo skoro pa da je pravilo u svakom gradu.

xeg 27.02.2009 13:11

Da se upisem u ovu temu:grin:
Pocetkom aprila letimo za Atlantu i tamo zabadamo zastavicu. Zivecemo u Sandy Springs, kako smo za sada saznali fin kraj.
Rado cemo biti od pomoci svima koje Atlanta bude interesovala... samo da prvo odemo:;D:


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:29.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.