ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Prijava na Lutriju (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Dv-2017 (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1556)

adojaro 06.04.2015 10:17

Dv-2017
 
Pozdrav svima,

Iako je jos rano za sami naslov teme, koristim priliku da se predstavim.
Novi sam na forumu, ali pratim ga vec dva-tri mjeseca. Imam porodicu, supragu i kcerku od 7godina. Planiram se prijaviti na DV-2017. Imam dvije rodice u Jacksonville s kojim se ne cujem redovno, ali vjerujem da bi mi pomogle kada bih trazio pomoc. Takodjer i supruga ima rodicu u New Yorku s kojom je u odnosu kao i ja sa svojim. Pored svega navedenog razmisljam o opciji, u koliko naravno prodjem u svim procedurama, mnogi ce se sloziti da je prerano o svemu ovome pricat, ali svi volimo da mastamo, da se uputim u Ameriku bez pomoci rodbine.
Citao sam dosta kritika u vezi upustanja u ovakvu „avanturu“ pogotovo sa dijetetom, sto ne kazem da je losa strana ovog foruma jer treba nas u nekom segmentu i vratiti na zemlju, ali dosta ima i ohrabrujucih tema tako da jos nisam rascistio sa sobom da li ici samostalno ili ipak da trazim pomoc od rodbine.
Iako sam procitao i naucio dosta stvari s foruma, htio bi da mi se neko javi ko je u slicoj poziciji kao i ja sa porodicom, bez para, krenuo na put, da li privatno ili kako god pa da podjeli svoja iskustva. Dosta tema ima ovog tipa, ali eto mali updata ne bih bio na odmet i ovakvih zivotni tema nikada nije na odmet. Ako moze California da se javi privatno ili ovdje, jer ako sam dobro razumio on je u slicnoj poziciji kao i ja, mada jos nije otisao ali nadamo se da hoce :grin: Hvala svima unaprijed

johnywalker 06.04.2015 10:31

Daleko je 2017, ali evo uzmi ovo u obzir:
prijaviš se, izvuku vas i šta onda slijedi? Naravno početni troškovi koje imaš da bi samo dobio vizu u pasoš. Vas je troje, znači treba ti u samom početku:
500 Eura po osobi sa vizu + troškovi ljekarskog i troškovi dok se pribavi sva potrebna dokumentacija. To sve x 3 = 1500€ najmanje samo za vize. Onda kako doći do Amerike, drugačije nego avionom ne može, znači i to karta po osobi najmanje 500€ x 3 = 1500€. Što ispadne na kraju da ti samo u početku troškovi da bi kročio na američko tlo iznose 3000€ a gdje su ostali troškovi koji tek nastaju kada tamo dođeš. Ovo sve kao odgovor na tvoje pitanje kako bez para. Bez para nikako odnosno veoma teško.

To što imate neku rodbinu tamo može biti od velike koristi u samom početku. Ne moraš se brinuti gdje ćeš prvih par sedmica/mjeseci dok se ne snađeš ali kada već dođeš do te faze onda si već prošao sve one prepreke koje slijede do tada. Bilo kako bilo, sretno i sve najbolje.

adojaro 06.04.2015 12:27

Da, bas tako. Jucer sam gledao avionska karta za nas troje sa Turkish-om je 2019 $ ako rezervises nekih 6mjeseci unaprijed. Ljekarski ako se ne varam negdje sam procitao oko 600KM, a kako California rece za suprugu, dijete i sebe da je platio 990 $ vize plus sto treba novac za prikupljanje papira. Ovo je samo jedan od dokaza da nije lagan ovaj put.
Ko se odluci na ovaj proces mora biti spreman i na ove troskove, ali prvenstveno kada sam napisao "bez para" mislio sam da osobe koje sa sobom nece ponijeti 1000 $ i vise, jer naravno i ako si imao neke pare potrosit ces na ove gore troskove.
Bas iz tog razloga sto sam svijestan da sve to nije jednostavno i zanimaju me slicna iskustva, sto ne znaci da cu i ja uspjeti ako je neko drugi uspio u istom.

pelcer224 06.04.2015 12:32

Care moj, ti ako si do detalja jurio avio karte i slicne stvari a jos te nisu ni izvukli, brzo ces ti da sagoris u ovoj prici pritisnut svakodnevnom balkanskim zivotom... :;D:

adojaro 06.04.2015 12:41

Drug moj, tu se i pisu stvari bas do detalja kako bi se osvijetlio put drugima. Bas sam procitao da su karte od 2000-3000$ zavisi od lokacije i od kompanije, pa sam uradio dva klika i provjerio. A svakako je neozbiljno i upustiti se u nesto ako nisi svjestan sta te sve ceka i koje troskove mozes da ocekujes.

Ma ne ovo i dodje ispusni ventil od svakidasnjeg balkana :naughty:

johnywalker 06.04.2015 12:41

pa dobro, nije zabranjeno malo se raspitivati i maštati, međutim realnost će brzo da uradi svoje i da te spusti opet na zemlju, posebno što je 2017 tako daleko, a valja gledati kako do tada preživjeti :) osim toga niko ti ne može garantovati da će 2017 uopšte biti lutrije još, jer republikanci se bore već duže vrijeme da se ta lutrija ukine.

SRBghost 06.04.2015 14:42

Nas dvoje i klinja od 5 godina smo za proces do viza u pasosima dali nesto manje od 2.000 USD. Tri povratne karte (BEG-JFK) smo platili manje od 1.500 USD.

pelcer224 06.04.2015 15:34

Citat:

Prvobitno poslao korisnik johnywalker (Poruka 52851)
pa dobro, nije zabranjeno malo se raspitivati i maštati, međutim realnost će brzo da uradi svoje i da te spusti opet na zemlju, posebno što je 2017 tako daleko, a valja gledati kako do tada preživjeti :) osim toga niko ti ne može garantovati da će 2017 uopšte biti lutrije još, jer republikanci se bore već duže vrijeme da se ta lutrija ukine.

Bas tako. Ovde pobjegnes od istine i realnosti, mastas a gomilaju se tekuci problemi vezani za prezivljavanje, narocito ko ima porodicu. Jednog dana shvatis da to sve ide jako sporo, presporo, i da ne vrijedi cekati na dobitak na lutriji i sakupljati u prazno infromacije o USA, nego gledati kako i sta ciniti za prezivljavanje.

Srećko 06.04.2015 17:44

Citat:

Prvobitno poslao korisnik johnywalker (Poruka 52851)
osim toga niko ti ne može garantovati da će 2017 uopšte biti lutrije još, jer republikanci se bore već duže vrijeme da se ta lutrija ukine.

Ništa, svi oni koji su tamo ostvarili pravo glasa neka glasaju za demokrate. ;)

@adojaro u potpunosti se slažem sa tobom oko pripreme bez obzira na to što nisi izvučen, ne treba živeti u budućnosti, ali kao što kaže Konfučije "Ako čovek ne promisli o problemima koji su udaljeni, biće pun briga kad mu se približe". :)

adojaro 06.04.2015 20:49

Opet da se ne shvati pogresno, prvim postom kako sam i naveo prije svega htio sam da se predstavim ostalim clanovima :beer: i usput ako neko nadje vremena da napise neko svoje iskustvo.

@pelcer & @johnywalker hvala za kritike to svakako osvijesti covjeka.
Ujedno raspitivanje, mastanje, provjera cijena svega potrebnog do nekog cilja ne znaci razarenje svoje porodice. Zivot pored zelene karte i mastanja o usa ide dalje i to se nesmije i nece zaboraviti.

Sreca ima ovaj forum gdje mozes pustiti masti na volju:obrva:

Po meni nije uredu da se neko prijavi na lutriji i da bude izabran, nakon cega ta osoba shvati da za dalju proceduru treba odvojiti 2000-3000 $ i naravno odustane i na taj nacin oduzme nekome sansu za odlazak.

Ako se ne varam od 2011-e se govori o ukidanju lutrije, ali eto jos se nije to desilo hvala Bogu pa vjerujemo da nece jos.

Hvala svima na razumijevanju.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:36.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.