ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Uputstva za dobitnike (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Makedonija izvleceni dv2018 (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1852)

DzokicaMicev 15.05.2017 17:14

Makedonija izvleceni dv2018
 
Zdravo

Ja otvoriv ovaa tema so cel da se sobereme ovde site izvleceni od Makedonija i da spodelime koj sto znae za cela procedura. Bi gi zamolil i izvlecenite od prethodnite godini od Makedonija koj sto ja minaa celata procedura da se priklucat i da pomognat so sto poveke detali. Pozdrav:naughty:

Astronom 17.05.2017 18:42

Brat se slozuvam so tebe so temava. Bi bilo ubavo nekoj sto ja pominal procedurava so lekarski,ambasada itn. da dade nekoe iskustvo i detali. Pozdrav

Antula 18.05.2017 16:03

Zdravo, eve i jas da se priklucam. Ne izvlekoa i nas (familija so dve deca) i sega treba da ja pocneme postapkata. Iskreno,malku mi e zbunuvacki vo pogled na potrebnite dokumenti za mene i soprugot,kolku pari treba da imam na smetka,dali e potreben sponzor od Usa itn. Ve molam ako imate informacii da gi spodelite ,bi bila blagodarna. Pozz

moniigor 18.05.2017 20:48

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Antula (Poruka 67262)
Zdravo, eve i jas da se priklucam. Ne izvlekoa i nas (familija so dve deca) i sega treba da ja pocneme postapkata. Iskreno,malku mi e zbunuvacki vo pogled na potrebnite dokumenti za mene i soprugot,kolku pari treba da imam na smetka,dali e potreben sponzor od Usa itn. Ve molam ako imate informacii da gi spodelite ,bi bila blagodarna. Pozz

Zdravo antula imame viber grupa ako sakate mozeme da ve dodademe i ke si spodelime se sto ve interesira ostavete samo broj

DzokicaMicev 18.05.2017 20:58

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Antula (Poruka 67262)
Zdravo, eve i jas da se priklucam. Ne izvlekoa i nas (familija so dve deca) i sega treba da ja pocneme postapkata. Iskreno,malku mi e zbunuvacki vo pogled na potrebnite dokumenti za mene i soprugot,kolku pari treba da imam na smetka,dali e potreben sponzor od Usa itn. Ve molam ako imate informacii da gi spodelite ,bi bila blagodarna. Pozz

Aj prvo da vi posakam dobredojte i neka vi e so sreka. Kazete ni kolkav vi CN brojot koj sto go dobivte. Inaku i jas sum familija so dve deca, taka da ke imame mnogu zaednicki raboti niz koj sto ke pomineme zaedno. Kako sto napisa moniigor od posledniot post slobodno stavete broj da ve vneseme vo viber grupa. Inaku bi sakal da vi preporacam da go procitate celiot forum imate se objasneto. Dokolku imate nesto nejasno slobodno pisete. Pozdrav

Aleta 21.05.2017 16:29

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Antula (Poruka 67262)
Zdravo, eve i jas da se priklucam. Ne izvlekoa i nas (familija so dve deca) i sega treba da ja pocneme postapkata. Iskreno,malku mi e zbunuvacki vo pogled na potrebnite dokumenti za mene i soprugot,kolku pari treba da imam na smetka,dali e potreben sponzor od Usa itn. Ve molam ako imate informacii da gi spodelite ,bi bila blagodarna. Pozz

Zdravo na site eve se priklucuvam i jas na forumov pa se nadevam deka ke mozeme da si pomogneme site zaedno.
Me izvlekoa mene no bidejki sakame da odime so decko mi po nekolku konsultacii ni rekoa deka treba da se registirrame sto brzo i potoa da go pustime DS ot za da bide se regularno.(toa i go napravivme) Se ceka uste pasosot so novi podatoci, prezime it...

1. Mojot CN e 21xxx jas od prilika vidov po forumov koga kako zakazuvaat za intervjua no bidejki go cekam i noviot pasos pa posle da go pustime DS ot dali mislite deka kraj na Maj e docna da se pusti spored mojt CN?

2. Dali osven DS za pocetok treba i drugo nesto da se napravi ili podocna otkako ke zakazat intervju se vadat drugite dokumenti?

3. kolku vreme pred datumot na intervju od ambasada isprakaat mail so izvestuvanje za intervju?


Ve molam koj moze nekja spodeli iskustvo?

Pozdrav

Aleta 21.05.2017 16:44

Zdravo na site eve se priklucuvam i jas na forumov pa se nadevam deka ke mozeme da si pomogneme site zaedno.
Me izvlekoa mene no bidejki sakame da odime so decko mi po nekolku konsultacii ni rekoa deka treba da se registirrame sto brzo i potoa da go pustime DS ot za da bide se regularno.(toa i go napravivme) Se ceka uste pasosot so novi podatoci, prezime it...

1. Mojot CN e 21xxx jas od prilika vidov po forumov koga kako zakazuvaat za intervjua no bidejki go cekam i noviot pasos pa posle da go pustime DS ot dali mislite deka kraj na Maj e docna da se pusti spored mojt CN?

2. Dali osven DS za pocetok treba i drugo nesto da se napravi ili podocna otkako ke zakazat intervju se vadat drugite dokumenti?

3. kolku vreme pred datumot na intervju od ambasada isprakaat mail so izvestuvanje za intervju?


Ve molam koj moze neka spodeli iskustvo?

Pozdrav

Aleta 21.05.2017 17:11

I imam uste edno prasanje dali mozeme da pocneme da go popolnuvame formularot a potoa da se vrakame nazad i da dopolnuvame? Na primer da pocnam da popolnuvam dodeka ne mi e gotov noviot pasos a potoa da se vratam nazad i da go dopisam?

moniigor 21.05.2017 20:26

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Aleta (Poruka 67290)
I imam uste edno prasanje dali mozeme da pocneme da go popolnuvame formularot a potoa da se vrakame nazad i da dopolnuvame? Na primer da pocnam da popolnuvam dodeka ne mi e gotov noviot pasos a potoa da se vratam nazad i da go dopisam?

Da mozes da popolnuvas i da se vrakas nazad se do momentot dur ne stisnes submit ,potoa ti se zakluciva formularot i mozes da go odklucis samo so baranje do KCC ... mislam deka ne ti e docna da go pratis kraj na maj jas imam povisok broj pa ke go prakam sredina na juni poradi splet na okolnosti ..ako sakas mozes da ni ostavis broj ke te dodademe vo viber grupa imame od makedonija i ke mozes sve da se informiras
pozdrav

Aleta 21.05.2017 23:30

Ve molam dodadete me vo grupata :) 38978422310
Fala :D


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:21.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.