ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Porodične imigrantske vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   I-130, Petition for Alien Relative - USCIS (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1536)

MagedonMM 04.02.2015 11:46

I-130, Petition for Alien Relative - USCIS
 
Unapred se izvinjavam moderatoru ako sam otvorijo temu, a ako vec postoi tema , ali nsam uspeo da pronadzem nesto slicno u vezi I 130 .

Pa bih zamolio ukoliko neko ima ideju kako da postupim u vezi I 130 .
Posto sam se vratio iz usa nenzam kako bi uradio I 130,
1.Nigde nisma uspeo da nadzem da postoi online plcanje, neznam kako bi to uradio ?
2 .Mene totalno buni ta procedura , dali prvo treba da uplatis pa da posaljes formular zaedno sa uplatom I dali osim te fome i130 treba da posaljem I druge propraten dokumente .

3. za one koji nisu u toku treba mi forma da posaljem da bi posle isho na F2 a visa , za decu .


Ukoliko neko ima ideju kako bih sve ovo zatvroijo bio bih zahvalan .

uzecu za pravo da se pozalim :) stvarno se borim vec 7-8 meseca I ovo vec je pocelo da ubija lagano .

p.s

cisto informativno ja I spupruga uzeli smo GC I SSN.

Pozdrav svima

mikiSA 04.02.2015 14:28

Citat:

Prvobitno poslao korisnik MagedonMM (Poruka 51746)
Unapred se izvinjavam moderatoru ako sam otvorijo temu, a ako vec postoi tema , ali nsam uspeo da pronadzem nesto slicno u vezi I 130 .

Pa bih zamolio ukoliko neko ima ideju kako da postupim u vezi I 130 .
Posto sam se vratio iz usa nenzam kako bi uradio I 130,
1.Nigde nisma uspeo da nadzem da postoi online plcanje, neznam kako bi to uradio ?
2 .Mene totalno buni ta procedura , dali prvo treba da uplatis pa da posaljes formular zaedno sa uplatom I dali osim te fome i130 treba da posaljem I druge propraten dokumente .

3. za one koji nisu u toku treba mi forma da posaljem da bi posle isho na F2 a visa , za decu .


Ukoliko neko ima ideju kako bih sve ovo zatvroijo bio bih zahvalan .

uzecu za pravo da se pozalim :) stvarno se borim vec 7-8 meseca I ovo vec je pocelo da ubija lagano .

p.s

cisto informativno ja I spupruga uzeli smo GC I SSN.

Pozdrav svima

Pozdrav MagedonMM,
fino da cujemo od tebe.
Znaci sad predajete za djecu I-130. Formular si vidio kako se popunjava, caka je da morate kad budete slali formular zajedno sa njim poslati i naknadu (fee) u obliku ceka ili money order-a, ne postoji mogucnost placanja online. Ako si vec otvorio racun u US (checking) onda bi mogao popuniti check i sa spajalicom ga povezati sa formularom I-130 (uz ostala propratna dokumenta koja se traze: mislim da je rodni list u pitanju za sve vas) i onda sve poslati na adresu koju treba.
Reci cu sestri da pogleda temu, pa ce ona dodati ako sam ja sta zaboravila.

noki 04.02.2015 15:15

[quote=MagedonMM;51746]Unapred se izvinjavam moderatoru ako sam otvorijo temu, a ako vec postoi tema , ali nsam uspeo da pronadzem nesto slicno u vezi I 130 .

Pa bih zamolio ukoliko neko ima ideju kako da postupim u vezi I 130 .
Posto sam se vratio iz usa nenzam kako bi uradio I 130,
1.Nigde nisma uspeo da nadzem da postoi online plcanje, neznam kako bi to uradio ?
2 .Mene totalno buni ta procedura , dali prvo treba da uplatis pa da posaljes formular zaedno sa uplatom I dali osim te fome i130 treba da posaljem I druge propraten dokumente .

3. za one koji nisu u toku treba mi forma da posaljem da bi posle isho na F2 a visa , za decu .

Cestitki za Grin Kartite Magedon....Proveri na privatni poraki pozz

MagedonMM 04.02.2015 17:03

Citat:

Prvobitno poslao korisnik mikiSA (Poruka 51751)
Pozdrav MagedonMM,
fino da cujemo od tebe.
Znaci sad predajete za djecu I-130. Formular si vidio kako se popunjava, caka je da morate kad budete slali formular zajedno sa njim poslati i naknadu (fee) u obliku ceka ili money order-a, ne postoji mogucnost placanja online. Ako si vec otvorio racun u US (checking) onda bi mogao popuniti check i sa spajalicom ga povezati sa formularom I-130 (uz ostala propratna dokumenta koja se traze: mislim da je rodni list u pitanju za sve vas) i onda sve poslati na adresu koju treba.
Reci cu sestri da pogleda temu, pa ce ona dodati ako sam ja sta zaboravila.

MikiSA
Hvala puno ima problem jer nisam otvorio racun, nije bilo vremena jer je kasnio ssn

noki 04.02.2015 17:15

Magedon mozebi mozes da se javis vo ambasada vo Skopje i da platis preku niv,isto gledam i deka postoi nekoj Fee Waiver(toa e formular so koj baras da ne platis za aplikaciite oti nemas dovolno primanja vo momentot koga apliciras za decata)-samo neznam dali toa bi ti bilo vo prihod eve go dokumentot:

http://www.uscis.gov/sites/default/f...orm/i-912p.pdf

mikiSA 04.02.2015 17:54

Citat:

Prvobitno poslao korisnik MagedonMM (Poruka 51755)
MikiSA
Hvala puno ima problem jer nisam otvorio racun, nije bilo vremena jer je kasnio ssn

Moze druga opcija: money order: odes u prvu postu i trazis 2 puta money order na tu cijenu koja ti treba (fee), i sa tim mozes da posaljes I-130.
Preporucujem postu jer u mojoj banci ti uzmu jos $5 za money order, a u posti je to oko $1,25, ili $1,65 zavisno od koliko ti treba da bude taj money order.
https://www.usps.com/shop/money-orders.htm
Ovo mozes platiti ili u cash ili preko debitne kartice, kreditne se ne primaju za money order (probala :) )

Mozda da posaljes nekome sve formulare i dokumente i das im da uplate za ovaj money order i onda oni posalju u lockbox sve to zajedno? (Tek sad primijetih da nisi u US)

Noki, waiver nece moci da dobije.

noki 04.02.2015 17:59

Citat:

Prvobitno poslao korisnik mikiSA (Poruka 51757)
Moze druga opcija: money order: odes u prvu postu i trazis 2 puta money order na tu cijenu koja ti treba (fee), i sa tim mozes da posaljes I-130.
Preporucujem postu jer u mojoj banci ti uzmu jos $5 za money order, a u posti je to oko $1,25, ili $1,65 zavisno od koliko ti treba da bude taj money order.
https://www.usps.com/shop/money-orders.htm
Ovo mozes platiti ili u cash ili preko debitne kartice, kreditne se ne primaju za money order (probala :) )

Noki, waiver nece moci da dobije.

Pa verovatno ne,a i da moze neznam koliko je dobro traziti pomoc za placanje aplikacija, ako vec hoces da uzmes nekoga ovamo. A to sa money order ti je dobra ideja,tako sam ja ovde platila za moje roditelje.

MagedonMM 04.02.2015 18:23

Citat:

Prvobitno poslao korisnik mikiSA (Poruka 51757)
Moze druga opcija: money order: odes u prvu postu i trazis 2 puta money order na tu cijenu koja ti treba (fee), i sa tim mozes da posaljes I-130.
Preporucujem postu jer u mojoj banci ti uzmu jos $5 za money order, a u posti je to oko $1,25, ili $1,65 zavisno od koliko ti treba da bude taj money order.
https://www.usps.com/shop/money-orders.htm
Ovo mozes platiti ili u cash ili preko debitne kartice, kreditne se ne primaju za money order (probala :) )

Mozda da posaljes nekome sve formulare i dokumente i das im da uplate za ovaj money order i onda oni posalju u lockbox sve to zajedno? (Tek sad primijetih da nisi u US)

Noki, waiver nece moci da dobije.

mikiSA
Ja mislim da je ovo jedino resenje da posaljem dokumente normalno i novac i da tamo urade uplatu i posalju dokumente

Taji 08.02.2015 02:12

Kad popunis sve I posaljes im na uvid, oni ce nazad da ti posalju potvrdu da su zaprimili tvoj predmet, da su ti naplatili fee, dobit ces broj predmeta za koji mozes u svakom momentu da provjeris status na netu

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do



Ovdje je ti je sve objasnjeno kako da apliciras ako nisi u USA

http://www.uscis.gov/i-130

"If you reside outside of the United States where USCIS has an international office, you may file at the USCIS Chicago Lockbox facility or at the USCIS international office in the country in which you reside. If you reside outside of the United States where USCIS does not have an international office, you may file at the U.S. Embassy or consulate having jurisdiction over the area where you live only if exceptional circumstances exist and the USCIS Field Office Director with jurisdiction over that location determines that the Embassy or consulate may accept and adjudicate the case. For a list of USCIS international offices and filing instructions please visit www.uscis.gov/international."

Ja sam podnjela svoj zahtjev u julu 2011 i tek 2014 u avgustu sam konacno dobila obavjestenje da je moj sin "elegible" za vizu. Posto je starosti preko 21 godine , pored te tri godine koje su prosle valja nam cekati jos nekih 4 godine dok ne dodje na red da dobije vizu. Onda jos 1-1.5 godina dok se taj proces ne zavrsi...sve u svemu total on nekih 8-9 godina.

Naoruzajte se strpljenjem i srecno.

Interagrar 06.11.2015 21:10

Interesuje me koliko traje proces za podnosioce I-130 forme , u pitanju je spajanje porodice to jest bracnih drugova , koliko se ceka na odgovor iz NVC-a kad se posalju dokumenta i sta posle toga sledi.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:40.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.