ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Ne-imigrantske vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1142)

Ivan_66 28.09.2012 14:29

Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu
 
Pozdrav dobri ljudi. Isao bih sledece godine u maju ili junu kod brata u Chicago a to bi mi bio prvi put da putujem za Ameriku i uopste putovanje avionom. Oko procedure za dobijanje turisticke vize pretpostavljam da nije komplikovano, tamo bih ostao 2-3 nedelje. Takodje bih voleo da iz Chicaga avionom odem do Toronta, Canada kod prijatelja na 2-3 dana pa bih se vratio u Chicago. Ono sto mene interesuje jeste da li treba da idem i u americku i u kanadasku ambasadu kod nas u Beogradu, ili je moguce dobiti kanadsku turisticku vizu u Americi tj. Chicagu? Kakva su vasa iskustva?

Zahvaljujem na odgovorima.

landlord 28.09.2012 16:59

Ma zavrsi to u Bg. Neces doci u USA pa trositi vrijeme ovde na ganjanje vize.

olivera77 28.09.2012 17:25

Za kanadsku vizu mora u Bec,zatvoreno je konzularno predstavnistvo u Beogradu.

Ivan_66 28.09.2012 18:35

Znaci najbolje je da uzmem vizu u Americkoj ambasadi u Beogradu pa da odem u Bec za kanadsku vizu. Jel necu onda imati problema da iz Amerike odem i do Kanade pa se vratim u Ameriku? Sta bi trebalo od dokumenata da predam u Kanadskoj ambasadi u Becu, jer meni viza treba samo za 2 eventualno 3 dana?

dreamerns 28.09.2012 18:55

U Chicago ni ne mozes dobiti kanadsku vizu, mislim da je Detroit najblize. Proveri dobro sa Kanadskom ambasadom da li ti uopste i treba viza. Moze se desiti da dok imas americku mozes preci u Kanadu i nazad, ali ovo proveri pa nam javi da znamo za ubuduce :-)

ZeljkoUSA 28.09.2012 23:34

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dreamerns (Poruka 31790)
U Chicago ni ne mozes dobiti kanadsku vizu, mislim da je Detroit najblize. Proveri dobro sa Kanadskom ambasadom da li ti uopste i treba viza. Moze se desiti da dok imas americku mozes preci u Kanadu i nazad, ali ovo proveri pa nam javi da znamo za ubuduce :-)

Ne moze se sa americkom vizom u Kanadu :nene:

Neka proveri pa javi da bude zvanicno...

montela 16.09.2014 14:53

Ne znam da li sam pogodio temu ako nisam molim administratora da je premesti gde treba. Ovako planiram putovanje sa suprugom u Kanadu, uplatili smo turisticko putovanje preko agencije. Dobili smo itinerer putovanja, vaucere i potvrdu o uplati od 50% od ukupne cene. Prikupio sam sva dokumenta za apliciranje turisticke vize za suprugu i mene. Planiram da posaljem online. Sad me zanima da li saljem odvojeno aplikaciju za mene odvojeno za suprugu ili sve zajedno? Da li su potrebne fotografije? I pomoc mi treba oko formulara IMM5257, da li pre apliciranja skinem taj formular i popunim ili se popunjava u sklopu apliciranja online. Bio bi mi potreban brz odgovor i pomoc posto mi putovanje krece od 1. novembra. Nadam se da nisam zakasnio, jer imam nekih 45. dana do puta ako dobijemo vizu. Hvala svima i nadam se da ce te mi pomoci. Pozdrav.

botexag 17.09.2014 04:12

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ivan_66 (Poruka 31789)
Znaci najbolje je da uzmem vizu u Americkoj ambasadi u Beogradu pa da odem u Bec za kanadsku vizu. Jel necu onda imati problema da iz Amerike odem i do Kanade pa se vratim u Ameriku? Sta bi trebalo od dokumenata da predam u Kanadskoj ambasadi u Becu, jer meni viza treba samo za 2 eventualno 3 dana?

Kanada ima potpuno odvojeni vizni rezim od Amerike.
Za prelazak iz jedne u drugu (i nazad) potrebne su odgovarajuce vize za obe zemlje.
Jedino kad vec imate Americku vizu, ne bi trebalo imati problema sa dobijanjem Kanadske.

Inace na granici Amerike prema Kanadi nalazi se samo Kanadski carinik, i obratno iz Kanade za Ameriku samo Americki carinik, koji kontrolisu ulazak u zemlju pa samim tim i vizu.

Takodje treba paziti kad se aplicira za vizu (Kanadsku) koliko ulaza je dozvoljeno, jer oni imaju kao i EU vize sa jednim i multi ulascima

Estudiante 21.09.2014 18:53

@Montela,

formular 5257 popunjavaš online, kada sve završiš i klikneš na "validate" pojaviće ti se i peta stranica sa bar kodom koji je jako bitan. Apliciraš odvojeno za sebe, odvojeno za suprugu. Ja sam prošle godine putovala sa porodicom i svi smo odvojeno aplicirali i svako je morao da ima gomilu istih dokumenata iako smo zajedno putovali, što se mislim i naznači negde u aplikaciji, više sam zaboravila. Slike treba da priložite takođe.
Nadam se da će sve proći bez problema i srećan put :)

Tomislav1970 21.09.2014 20:46

Citat:

Prvobitno poslao korisnik botexag (Poruka 48621)
Kanada ima potpuno odvojeni vizni rezim od Amerike.
Za prelazak iz jedne u drugu (i nazad) potrebne su odgovarajuce vize za obe zemlje.
Jedino kad vec imate Americku vizu, ne bi trebalo imati problema sa dobijanjem Kanadske.

Primjer od prije par dana:
momak je u SAD na Work and travel programu i vizi. Ima rodjake u Kanadi, pa ih je htio posjetiti (kad je vec blizu).
Podnio je za vizu u SAD-u, platio takse i odbili su ga.

Koliko se sjecam dreamerns je pisao da je sa GC putovao u Kanadu bez problema i viza


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:51.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.