ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Ne-imigrantske vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   H1B viza - pojašnjenje (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1031)

snowflake 07.02.2012 01:11

H1B viza - pojašnjenje
 
Molim za informaciju...

Posto H1B apliciranje pocinje od 1. aprila, a mogucnost da se ode je naranije od pocetka oktobra, molio bih nekoga kome su ove stvari jasnije da mi odgovori:


Ako ce firma u USA aplicirati za nas trojicu krajem marta pocetkom aprila da li to znaci da oni apliciraju za 3 coveka koja planiraju da zaposle (NN lica), a tek posto im vlada da odoborenje onda se aplicira sa konkretnim podacima te trojice i njihovih porodica, ili se to mozda radi odmah na pocetku?

Ova informacija mi je veoma bitna zbog (ne)azurnosti podataka u pasosima clanova porodice.

Hvala unapred.

vuxanne 07.02.2012 02:55

Meni licno su prvo pitali Departmant of Labor jesam li ja bas najbolja za taj posao a ne neko kome ne treba viza. Kad su ovi odobrili, onda su slali zvanicnu prijavu za I797 za USCIS i to cela porodica zajedno odjednom. Za DOL ide samo glavni podnosilac za vizu (zaposlen-i/a).

A za prvi april ne znam, ne radim u kompaniji. Mene su samu prijavili nezavisno od rokova (akademija).

A na kakve neazurnosti mislis konkretno?

snowflake 07.02.2012 13:11

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vuxanne (Poruka 27130)
Meni licno su prvo pitali Departmant of Labor jesam li ja bas najbolja za taj posao a ne neko kome ne treba viza. Kad su ovi odobrili, onda su slali zvanicnu prijavu za I797 za USCIS i to cela porodica zajedno odjednom. Za DOL ide samo glavni podnosilac za vizu (zaposlen-i/a).

A za prvi april ne znam, ne radim u kompaniji. Mene su samu prijavili nezavisno od rokova (akademija).

A na kakve neazurnosti mislis konkretno?



Hvala ti puno na odgovoru!!!

Konkretno sam mislio na promenu pasosa supruge (zbog promene prezimena).
Ali prema ovom tvom za pocetak je bitan samo moj pasos, pa ako sta i bude od svega stici ce i njen pasos.

Thx.

vuxanne 07.02.2012 16:13

Citat:

Prvobitno poslao korisnik snowflake (Poruka 27136)
Hvala ti puno na odgovoru!!!

Konkretno sam mislio na promenu pasosa supruge (zbog promene prezimena).
Ali prema ovom tvom za pocetak je bitan samo moj pasos, pa ako sta i bude od svega stici ce i njen pasos.

Thx.

Ma nema ti promena prezimena nikakve veze. U Americi se razvode i ponovo vencavaju non stop a najcesce zene uzimaju prezime muza kao kod nas. Bitno je samo da ima ona vazeci pasos i da imate internacionalni izvod iz maticne knjige vencanih da prilozis uz aplikaciju da potvrdis na osnovu ceka trazis H4 vizu za nju na osnovu tvoje H1B.

Rapido 25.02.2012 19:41

Da li znate...?
 
Postoje li agencije u Srbiji ili SAD-u koje se bave posredovanjem pri dobijanju H1B vize, uz odredjenu nadoknadu? Radim za americku firmu u Bosni, engleski govorim tecno i imam VII stepen strucne spreme. Ako imate ikakvu informaciju, proslijedite. :)

vuxanne 26.02.2012 01:45

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Rapido (Poruka 27355)
Postoje li agencije u Srbiji ili SAD-u koje se bave posredovanjem pri dobijanju H1B vize, uz odredjenu nadoknadu? Radim za americku firmu u Bosni, engleski govorim tecno i imam VII stepen strucne spreme. Ako imate ikakvu informaciju, proslijedite. :)

Ja mislim da ti firma radi sve - celu aplikaciju. Da papire dostavljas HR-u u svojoj frimi a oni onda dalje salju svom advokatu.

Rapido 26.02.2012 17:49

Ma, sve je to cool. Moja firma to ne radi. To je program americke vlade u Bosni i ne mogu preko te firme da ganjam papire. Trazim agencije po SAD-u ili kod nas koje to rade. Znaci, nadju firmu kojoj treba moj profil radnika, i uz odredjenu nadoknadu ili procenat od plate sve mi to odrade. Hvala za info, u svakom slucaju. :)

vuxanne 26.02.2012 19:12

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Rapido (Poruka 27368)
Ma, sve je to cool. Moja firma to ne radi. To je program americke vlade u Bosni i ne mogu preko te firme da ganjam papire. Trazim agencije po SAD-u ili kod nas koje to rade. Znaci, nadju firmu kojoj treba moj profil radnika, i uz odredjenu nadoknadu ili procenat od plate sve mi to odrade. Hvala za info, u svakom slucaju. :)

Ako saznas, kako javi da zaposlim muza :grin: Ja sam ovde skoro 6 godina ali nisam jos cula da je neko to uradio osim jednog decka koga ja zaposlio stric u jednoj firmi i napravio mu H1B vizu da dodje. A mislim da je postupak slican, mora da se objasni njihovom ministarstvu za rad da si bolji od svih lokalaca za taj posao (ovaj ima dipl.ing-master diplomu).

vuxanne 12.06.2012 20:27

Citat:

Prvobitno poslao korisnik snowflake (Poruka 27127)
Molim za informaciju...

Posto H1B apliciranje pocinje od 1. aprila, a mogucnost da se ode je naranije od pocetka oktobra, molio bih nekoga kome su ove stvari jasnije da mi odgovori:


Ako ce firma u USA aplicirati za nas trojicu krajem marta pocetkom aprila da li to znaci da oni apliciraju za 3 coveka koja planiraju da zaposle (NN lica), a tek posto im vlada da odoborenje onda se aplicira sa konkretnim podacima te trojice i njihovih porodica, ili se to mozda radi odmah na pocetku?

Ova informacija mi je veoma bitna zbog (ne)azurnosti podataka u pasosima clanova porodice.

Hvala unapred.

I, jesi li dobio vizu? Evo proslo je 2 meseca od tada cini mi se...

snowflake 23.06.2012 15:22

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vuxanne (Poruka 30050)
I, jesi li dobio vizu? Evo proslo je 2 meseca od tada cini mi se...


Dug je to put... Ali mrda se polako, trenutno smo u fazi:

"On June 21, 2012, this I129 PETITION FOR A NONIMMIGRANT WORKER was approved"


Inace ove godine je regularna (a i ona Master) kvota ispucana strasno brzo - u prvoj polovini juna. Ovi nasi su nekako uskocili pred kraj, a onda na nasu sugestiju su nam digli nivo na 'premium' tako da je ovo trenutno stanje...

To be continued...

Mislio sam da te pitam jos par stvari, ne znam jeli bolje na private!?

Recimo da li si se odjavljivala ovde u SUPU?

Hocu da kazem ovo je ipak 'non immigrant' za razliku od vecine ovde koji su dobili na lutriji.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:01.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.