ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Intervju (interview) - Ambasada (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Interviews DV2017 - Concise Version (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1799)

Ninovranje 08.11.2016 15:29

Intervju uspesno obavljen
 
Samo da javim da je moj drug uspesno prosao interviju, imao je zakazano jutros 08.11.2016 u 8:30. kaze da je sve bilo formalnost, kao sto su ostali clanovi pisali. Dakle pozeleneo je :papa::papa::papa:

Ako moze, dodajte u tabelu.

Srecno svima, pozdrav

Sharlo 16.11.2016 01:47

Sharlo uspeno prosao intervju.
Jos jednom se potvrdilo da treba nositi samo ono sto je napisano da treba. U tom slucaju sve ide kao po loju. Ja sam zavrsio do pola dvanaest. Zvali su me posle dva dana i obavestili me da je viza gotova.
Sada lagano. Nova godina, praznici a na prolece, polecemo!

Sharlo 17.11.2016 01:48

Intervju je bio 8. kako je i zakazan. Ja sam samo sacekao da uzmem i pasos pa da obavestio forum. Inace imao sam turisticku vizu koju sada vise nemam jer zamenjena imigracionom. Svrha i smisao sledeceg putovanja se menja.
P.S. Imam utisak, sada kad je vec proslo malo vremena i kad vec razmisljam uveliko o svom zivotu u Americi da svako od vas ko jos uvek nije bio prilici da ide na intervju treba samo da se opusti. Dobice na lutriji sledeci put ako vec nije do sada, a ako jeste proci ce intervju. Neznam koliko je moj slucaj specifican. Bio sam jednom u Americi. Svidelo mi se. Poslao sam jednu prijavu za lutriju, izvucen sam, sada idem da zivim tamo. Zvuci kao film, a sve je to samo zivot ustvari!

slucajni_prolaznik 24.11.2016 14:44

pucajte, ja konciznije ne mogu
 
Intervju, Ambasada

Pristigli smo samo minut-dva ranije, a osoba koja je zadužena za inicijalni pretres nas je već čekala, tako da nije nikakav problem stići i ranije. Ne znam zašto, ali čitajući ovaj forum imao sam neki pogrešan utisak koji red za vizu stoji levo, a koji desno, pa sam očekivao da će nas poslati u desnu kolonu, ali ispalo je da mi ipak idemo levo i da smo jedini, pa su nas identifikovali gledanjem u pasoše i inicijalno preskenirali metal-detektorom. Kandidati za druge vrste viza su uredno čekali sa par papira u rukama, a mi smo poneli gomilu svega i svačega, dokaza o vezi, diploma raznih dimenzija, ranac koji ćemo sa svim metalnim stvarima ostaviti na prijavnici, i veću kesu u koju ćemo sve ostalo prebaciti, pa su počele stvari i papiri i da nam ispadaju pri prebacivanju. Pomislio sam (nemojte samo da se neko uvredi zbog ovoga) da smo "kao čergari". Nadam se da cela uredna ekipa iz drugog reda nije pretpostavljala zbog čega smo tamo, jer bi im se verovatno "želudac okrenuo", ali "ako ovo nije diverziti, ne znam šta je". Elem, razdvojene su nas uveli na leva vrata i pošto su sve stvari ostale kod mene, supruga me je sve sa trocifrenim brojem već par minuta čekala u zgradi na drugom kraju dvorišta, dok sam ja na prijavnici skidao i vraćao kaiš i prebacivao metalne stvari u ranac, a ostale, potrebne za intervju, u papirnu kesu. A u drugoj zgradi opet svi sede sa desne strane, a mi jedini sa leve. I CNN. Lično, ne pratim ni domaće vesti već decenijama, možda sam čak i opterećen time da mi nije neizostavno potrebno da slušam najnovije tračeve iz kruga dvojke (dovoljan mi je njuz.net i sve mi je jasno), ali ovo sam morao otrpeti. Lakše mi je, i onako ne razumem sve baš najbolje. Sledilo je poduže čekanje koje su supruzi na početku i najavili i napokon prozivka na jedini (najdesniji, br.10) šalter koji je zapravo kabina. Tu su nas prvo ostavili neko vreme, a mi smo se zanimali naslonima na stolicama koji nisu bili podjednako podešeni. Potom smo predali lična dokumenta koja smo spremili. Ovde moram da napomenem da imam završenu srednju školu, višu, pa fakultet i sve sam spremio zajedno sa kopijama, ali sam veče pre intervjua rešio da sva dokumenta minimalizujem, tako da sam predao samo diplomu fakulteta, izvod iz mkr, potvrdu od policije, pozivna pisma i suprugina dokumenta uključujući i venčani list. Potvrdu od suda nisam, kao ni diplome od ostalih škola, a njene diplome su mi odmah vratitili. Sve ostalo sam imao spremno, ali eto, nisam hteo da bespotrebno komplikujem posao osobama sa druge strane šaltera. Najobimniji deo dokumentacije bio je po pitanju naše veze, a pošto živimo zajedno preko 10 godina, pohvalio sam službenika ambasade da "im skidam kapu i ako i ovo sve ne prođe kako očekujemo što su me naterali da se oženim, jer ne znam šta bi me drugo moglo na to naterati". Predali smo račune za mobilne telefone sa iste adrese, razglednice koje smo dobijali, izvode iz banke do kojih sam mogao doći online (za ostatak od ranjih godina sam se samo informisao kako se može pribaviti), a i na njima su bila razne međusobne transakcije, kao i izvod zajedničke kreditne kartice, potom odštampan jedanaestogodišnji google chat, sve od perioda pre nego što ćemo početi da živimo zajedno, zajedničke fotografije gde su sve po gustini moje kose mogli da procene da veza nesumnjivo traje dugo-dugo pre braka. Mislim da je sve to bilo više nego dovoljno, jer nas nisu ni zvali na odvojene razgovore, mada supruga ni prezime nije promenila iz praktičnih razloga. Potom smo još malo pogledali šta ima novo na CNN-u da bi me prozvali na prvi šalter da platim "šta se platiti mora" - baš sam prokomentarisao: "ode honorar, nit' računa nit' vize" i ostavili nas da još jednom utvrdimo da nismo nešto od vesti propustili. Na kraju nas je prozvala prijatna ženska osoba i kada mi je pokazala zakletvu, 'mal' se nisam onesvestio. Još malo nas je ispitivala (samo ovog puta na engleskom jeziku) o dužini i početku naše veze, a kako zaista nismo imali šta da krijemo i sve je potpuno isto svemu što smo ispričali i na srpskom, a dovoljno dobro vladamo i engleskim da se i našalimo na kraju po pitanju svega, usledilo je već poznato "CONGRATULATIONS". Supruga je htela da me cmače, ali nisam mogao pored uključenog TV-a da se opustim. Još smo malo sačekali da se dogovorimo oko isporuke viznog paketa, ali ja više nisam mogao da gledam u TV, pa sam izašao napolje, a radnik obezbeđenja za mnom sve sa upaljačem, koji mi baš i nije trebao. Želim samo da kažem da sam se toliko traumirao danima pre intervjua, još i dan danas mi se vrti u glavi, ne znam da li od vakcina ili stresa, uspeo sam da raskrvarim deo uva od nervoze - išao sam na intervju sve sa nekom glinom koja je zaustavila krvarenje, nisam mogao ni da se obrijem kako treba, patike su bile udobne, ali ne i preterano nove, a sa suprugom sam se posvađao više puta u zadnjih 10 dana nego u zadnjih 10 godina, napravio sam kopije svih mogućih dokumenata i u boji i crno-bele, a predao minimum minimuma, a na dan intervjua više nisam imao snage ni da se nerviram - mislim da ne bih prošao psiho-test ni za rad sa džogerom. Ispada da je sve to moglo i mnogo opuštenije. Šta reći za kraj, nego da ne verujete baš svemu što pročitate na forumima.

tashana 02.12.2016 10:39

Zdravo svima:papa:
Ja pozelenela :==D::==D: mogu vam odmah reci sve je cista formalnost!
Sve je isto kao sto su svi do sada pisali,s obzirom da sam ja sama isla mislila sam da ce ici brze ali ne... od 8:30 nakon prozivanja,skeniranja i ulaska u cekaonicu sledi cekanje i cekanje. No dobro,gotovo je i to. Predaja papira mi je trajala 6min,cime se bavim,da li sam zivela van Sr,gde planiram da idem u Usa,standardna pitanja kao i pitanje da li znam da sewplaca 330$ i kako cu platiti. Cekanje. Nakon toga prozivaju samo mene da platim,ook.. cekanje. Otisci. Cekanje i onda poslednji salter. Gospodja kaze Hello i nastavlja na srpskom. Daje mi zakletu. Pita da li sam ranije aplicirala,da li imam plan za zivot u Americi i CESTITAM. :==D: cekanje.. 12:30h su me prozvali da mi kazu da ce me za par dana pozvati da mi kazu kada je viza u pasosu. I to je to!!! :==D:
Iskreno,mislim da oni vec znaju kome ce dati,samo je formalnost sve ovo. Par posle mene je morao nesto da izmeni u aplikaciji,pa su odmah na licu mesta na kompu izmenili i usli na kraju.
To bi vam bilo to :) ja odoh da se napijem
Puno srece svima zelim!!!!:==D:
01.12.2016. Green day :papa:

dreeamers 05.12.2016 16:20

Ljuuuudiiiii upravo smo se vratili oz basade i VIZE SU ODOBRENE!!!!! Pozdrav svima,da nam se malo sve slegne i pisem detalje!!!

Botanika 05.12.2016 19:42

Viza odobrena! Dosla sam u 9:00, u 10:32 upalila telefon ispred ambasade da vidim koliko je sati. :1081:
I dalje ne verujem da je gotovo! Bila sam u fazonu kako tako brzo, da nisam zapalila greskom :no: :==D:

Srecno svima! Javljam kad dobijem pasos, rekli su da ce me zvati za 3-4 dana.

nikolaknezevic 06.12.2016 14:36

Pozdrav svima,

Lepe vesti i od nas. Imali smo juče (5.12 u 9h) zakazan intevju. Imigracione vize su nam odobrene.

Ukratko, kako je to izgledalo.

8.45 Javljanje oezbedjenju, pretres u dva prstena obezbeđenja - standardna procedura.
9.00h Dobijanje trocifrenog broja i odlazak na šalter - predaja dokumenata.
Čekanje - deca nam se igraju igračkama koje stoje na raspolaganju.
Oko 10h Plaćanje za vizu...
Čekanje i animacija dece jer im polako popušta strpljenje :)
10.45 Uzimanje otisaka.
11.00 Odlazak na razgovor sa službenicom ambasade. Nezaboravno iskustvo. Prosto smo bili oduševljeni načinom koji je razgovara sa nama i njenom ljubaznošću.
Budući da dolazim iz sfere obrazovanja, postavila mi je nekoliko pitanja o tome. Gde sam studirao, gde sada radim itd... Pitala nas gde planiramo da odemo - tu je i moja supruga uletela i dala nekoliko informacija - službenica ambasade je nakon toga izjavila da smo eligible, da nam čestita, da smo doneli hrabru odluku i želi sve najbolje u SAD. U tom momentu smo malo i zaplakali od sreće.
Ubrzo nakon toga su nas pozvali na šalter da se dogovorimo oko preuzimanja pasoša. Čekamo da nam jave iz ambasade kada da dođemo po njih.

dreeamers 06.12.2016 21:18

E,pa ljudi,na nase veliko iznenadjenje vec danas smo dobili poziv iz Ambasade i javili su nam da su vize gotove,tako da sutra idemo po svoje pasose...ocekivali smo cekanje od par dana,medjutim...a:grin:
Sto se tice jucerasnjeg dana i dugo ocekivanog intevjua,kako su i clanovi koji su bili pre nas pisali,zaista je sve cista formalnost...sve je bilo gotovo za dva sata...ni jedno pitanje koje nam je bilo upuceno nije delovalo kao dvosmisleno,ili kao neka posebna provera...pitali su kada sam zavrsila srednju skolu,od kada suprug zivi i Srbiji,i da li i koliko dugo zivimo zajedno s obzirom na to da smo se vencali neposredno nakom izvlacenja...nas odgovor je bio da smo se vencali kako bi ispunili uslov za vizu,a da zivimo zajedno vec 10 godina...zatim nas je konzulka,nakon citanja zakletve,a pre nego sto nam je receno da smo dobili vize pitala da li imamo nekoga u Americi,gde idemo i imamo li plan cime cemo se tamo baviti...
Tako da zaista nema mesta nerviranju i strahu...pozzz

damn.mm 09.12.2016 10:20

Društvo, i mi smo pozeleneli! :1081::1081::1072:
Da ne ponavljam kako je išla procedura, pisalo se dosta puta, četiri odlaska na šalter i CONGRATULATIONS :1072: I da se pridružim čuvenoj rečenici da je intervju formalnost! :grin: Samo detaljno prikupite dokumentaciju i to je sve!


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:30.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.