ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Intervju (interview) - Ambasada (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=575)

greenie 12.11.2009 23:10

Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize
 
Izasao novi Visa Bulleting za decembar i u Advance notification za January stoji da je cut off number za Europe 19750...sto bi znacilo da i mi upadamo negde u januaru...ali, prema nekim nasim proracunima, ispada da za suprugu, dete (2 godine) i mene treba nekih $2500+ za razgovor u ambasadi i lekarski. Nema sanse! Postoji li mogucnost da se odlozi razgovor u ambasadi? Verujem da postoji (procitah negde na forumu), ali koje su realne posledice toga? Da li smanjujemo sansu da dobijemo vizu?

Zana 12.11.2009 23:41

Scenario 1 koji cu ja da ti predlozim mozda moze da ti zvuci kao saljenje, ali veruj mi da nije: been there, done that...

Scenario 1 - Tamo negde oko Bozica (sve jedno kojeg), lepo prasence ili dva na razanj, kupus salata i kisela corba posle ponoci (gajbe rizlinga i piva se podrazumevaju) - pa lepo pozovi svu familiju i drustvo - i akcija prikupljanja novcane pomoci. Ako nista drugo, bar ces na vreme da vidis s kojim poklonima i za koga ces da punis torbe kad odavde budes isao nazad na "odmor"... :grin:

Scenario 2 - Uzmi kredit u banci za ceo iznos ili za pola, a za ostatak stedi ili pozajmljuj (trebalo je jos od prve koverte da se stedi :( )

Scenario 3 - odlozi intervju ali imaj u vidu da se izdavanje viza obustavlja onog trenutka kad izdaju onoliko viza koliko je predvidjeno za zemlju u kojoj zivis (ili u regionu). Na koliko planiras da odlozis? Ako je mesec, dva dana ne verujem da je problem... imamo clanove koji su odlagali i dobili su vize bez problema.

(za Scenario 1 se ne salim - ako nema druge, 25 clanova porodice i/ili prijatelja po $100...)

greenie 13.11.2009 17:45

Hvala ti Žana,
Scenario 1 - ideja je dobra...ali od novcane pomoci nema nista, svi su u g...... do guse.
Scenario 2 - dolazi u obzir, i razmisljao sam o tome...problem za drugi kredit je i stambeni kredit koji imamo na vratu.
Scenario 3 - to je bas ono sto sam i pitao...dakle, ako otkazemo intervju, moze da se desi da izvisimo za vizu. Idealno bi bilo odlaganje za jedno 3-4 meseca, ali izgleda da je to puno. A mozda i nije puno? Verujem da nismo jedini koji su na ivici da odustanu zbog lose finansijske situacije, kako u Srb tako i usa, i verujem da ce dosta ljudi i da odustane...na kraju krajeva, kad bacim pogled na ranije visa bulletins, ovaj nas broj je obradjivan u aprilu. Naravno, to ne mora nista da znaci, ali sve mi se nekako cini da je interesovanje za vizu znacajno opalo. Pa ako tu jos dodam dolazak srbije na belu sengen listu itd...ma mozda samo lupetam gluposti da bih se utesio :)
U svakom slucaju, ima li nekog sa iskustvom u odlaganju razgovora u ambasadi? Hvala!

kaneolopa 13.11.2009 17:59

Mozes odloziti intervju u ambasadi za koliko god hoce dana... nama je bio zakazan za 16 januar... pomeralo se na sve strane skroz na skroz do kraja maja... tj. 28. maja smo otisli na intervju i dobili vizu :)

greenie 14.11.2009 23:06

Hvala, kaneolopa. Probacemo sa odlaganjem, po cenu i da ne dobijemo vizu.

nemili 15.11.2009 19:19

Pihhh bas mi je zao, nevidjena steta bi bilo propustiti takvu sansu zbog 2500$... Juri na sve strane, a ja ako se bude desilo nesto sto ocekujem vec neko vreme, javljam ti. Nista ne zelim da obecavam unapred... Saljem ti pp.

greenie 16.11.2009 16:45

Sanse se uglavnom propustaju zbog $$$ ili neodlucnosti :) Ne vidim odlaganje kao propustanje sanse, kao sto kaneolopa rece, i sami su izveli odlaganje i sve je bilo ok. Nemamo bas puno opcija, tako da jednostavno moramo da preuzmemo rizik, za koji mislim da i nije toliko veliki.

dreadnot 17.11.2009 09:10

I ja sam u vrlo slicnoj situaciji, neprijatno me je iznenadio cut-off za januar, i mi cemo verovatno morati da pomerimo intervju za mesec - dva. Predpostavljam da nece biti frka da ga odradimo krajem marta, to bi nam mnogo vise odgovaralo...

nemili 17.11.2009 11:39

Dreadnot o kojim gradovima razmisljate za odlazak? Jel imate neki uzi izbor?

ja . 17.11.2009 12:44

Citat:

Prvobitno poslao korisnik kaneolopa (Poruka 12539)
Mozes odloziti intervju u ambasadi za koliko god hoce dana... nama je bio zakazan za 16 januar... pomeralo se na sve strane skroz na skroz do kraja maja... tj. 28. maja smo otisli na intervju i dobili vizu :)

Pozdrav,
meni je zakazan razgovor za 15. decembar , i razmisljam da ga odlozim jer jos nisam ovde zavrsila neke stvari, pa me zanima kako ste vi to uradili jer su vas pitali zasto to radite ? jel su vam trazili razlog sto odlazete? Unapred hvala


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:02.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.