ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Intervju (interview) - Ambasada (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Interviews DV 2016 (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1628)

Tikica 15.05.2015 03:07

Interviews DV 2016
 
U nekoj starijoj temi pronašla sam jako lepu tabelu koju su pravili ranije izvučeni članovi, pa rekoh hajde da i za nas DV 2016 dobitnike napravim nešto slično :==D:

Stavila sam na spisak sve koji su se do sada javili, posložila po CN brojevima kako bi imali pregled kojim redom ćemo okvirno ići na intrevju.
Predlažem da u ovoj temi dalje pišemo svoja iskustva vezna za intervju, kao i pripreme za isti, a očekivano već od avgusta/septembra, kada ćete vi sa najnižim brojevima dobiti prva obaveštenja :naughty:

Budite slobodni da ispravite/dopunite listu! (sklepala sam je na brzinu, pa verovatno ima grešaka)
Bilo bi lepo da se svi novi dobitnici DV2016 upišu na listu takođe.

Lista dobitnika DV2016:

Forum name ............ Case Number - CN.......DS260 sent.........Eligibility

Danica .................... 2016EU0000xxxx ........ xx.05. ----------- SRB
Mrs.Ryan ................. 2016EUxxxx1xxx ........ xx.05. ----------- SRB
joca zvoca ............... 2016EUxxxx2xxx ........ xx.05. ----------- BiH
kdragan77 ............... 2016EUxxxx3xxx ........ xx.05. ----------- BiH
detroitdol ................ 2016EUxxxx4xxx ........ xx.05. ----------- SRB
MilosWorldwide ........ 2016EUxxxx4xxx ........ xx.05. ----------- SRB
tijana2401 ............... 2016EUxxxx7xxx ........ xx.05. ----------- SRB
cirapfc .................... 2016EUxxxx9xxx ........ xx.05. ----------- SRB
aleksn .................... 2016EU00013xxx ........ xx.05. ----------- SRB
draganp .................. 2016EUxxx15xxx ........ xx.05. ----------- BiH
dmihalj ................... 2016EUxxx17xxx ........ xx.05. ----------- MKD
Zoja ....................... 2016EUxxx19xxx ........ xx.05. ----------- SRB
Tikica...................... 2016EUxxx22xxx ........ xx.05. ----------- SRB
JanaM ..................... 2016EUxxx22xxx ........ xx.05. ----------- SRB
vvladimirr ............... 2016EUxxx23xxx ........ xx.05. ----------- SRB
jecazeca ................. 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- SRB
Srdjan014 ............... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- SRB
jelalela31 ................ 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- ?
prvoc ..................... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- ?
Stojne .................... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- MKD
Mogila .................... 2016EUxxx??xxx ......... xx.05. ----------- MKD

draganp 15.05.2015 08:54

Bas lijepo sto je sve na jednom mjestu..svaka cast Tikica.
Nisam ja jos poslao ds260, istice mi pasos krajem godine, cekam novi, pa cu onda ispuniti i poslati ds260. Poslao sam mail u KCC i pitao njih u vezi pasosa i rekli su da posaljem ds260 kad dobijem novi pasos, a datum slanja ds260 ne utice na termin intervjua, jer je isti vezan za CN....

Tikica 15.05.2015 15:44

Citat:

Prvobitno poslao korisnik draganp (Poruka 54683)
Bas lijepo sto je sve na jednom mjestu..svaka cast Tikica.
Nisam ja jos poslao ds260, istice mi pasos krajem godine, cekam novi, pa cu onda ispuniti i poslati ds260. Poslao sam mail u KCC i pitao njih u vezi pasosa i rekli su da posaljem ds260 kad dobijem novi pasos, a datum slanja ds260 ne utice na termin intervjua, jer je isti vezan za CN....

:suure:
Mislim da niko još uvek nije poslao DS260, nema ni potrebe da zurimo. Zato sam stavila xx, pa ćemo polako menjati podatke jedan za drugim kako ko bude slao.

Sale2322 15.05.2015 15:58

Citat:

Prvobitno poslao korisnik draganp (Poruka 54683)
Bas lijepo sto je sve na jednom mjestu..svaka cast Tikica.
Nisam ja jos poslao ds260, istice mi pasos krajem godine, cekam novi, pa cu onda ispuniti i poslati ds260. Poslao sam mail u KCC i pitao njih u vezi pasosa i rekli su da posaljem ds260 kad dobijem novi pasos, a datum slanja ds260 ne utice na termin intervjua, jer je isti vezan za CN....

Istina je da datum za intervju ne zavisi od DS-a vec od CN-a, ali imajte na umu da ako vas CN dodje na red, a DS vam nije do tada obradjen necete dobiti datum sve dok se ne obradi DS. Prosle godine im je trebalo do 5 meseci da obrade DS, sad su malo ubrzali pa to rade za 2-3 meseca, tako da nemojte puno cekati. Nema ni razloga brzati i odmah sad popunjavati, ali nemojte ni mnogo cekati.

Tikica 15.05.2015 15:58

Za moderatore i admine
 
Vidim da više ne postoji mogućnost da editujem prvopostavljeni spisak, dok neke nedavno poslate poruke mogu. Verujm da je taj edit vremenski ograničen.

Da li postoji mogućnost da ovaj prvi post ostane editabilan, at all times, što bi se reklo? Čisto da ne moram sa svakim novim imenom da dodajem novi post, pre svega zbog preglednosti, a i kako se tema ne bi bespotrebno zatrpavala?

Hvala puno unapred!:grin:

SEEUSAIC 15.05.2015 16:28

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Tikica (Poruka 54688)
Vidim da više ne postoji mogućnost da editujem prvopostavljeni spisak, dok neke nedavno poslate poruke mogu. Verujm da je taj edit vremenski ograničen.

Da li postoji mogućnost da ovaj prvi post ostane editabilan, at all times, što bi se reklo? Čisto da ne moram sa svakim novim imenom da dodajem novi post, pre svega zbog preglednosti, a i kako se tema ne bi bespotrebno zatrpavala?

Hvala puno unapred!:grin:

Ne, samo u prvih 15 minuta. Google Doc mozete editovati i izgleda preglednije. Link mozete staviti u svoj potpis, kako bi ga clanovi brzo pronasli.

Danica 15.05.2015 21:49

Tikice, svaka ti čast na sistematičnosti!!!

To što vidim da sam prva na ovoj listi me đavolski plaši - nadam se da ćemo prikupiti sve potrebne informacije na vreme i poslati DS do kraja maja.

Javiću čim ga pošaljemo, da utefteriš u listu :D

Tikica 16.05.2015 00:15

Citat:

Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC (Poruka 54691)
Ne, samo u prvih 15 minuta. Google Doc mozete editovati i izgleda preglednije. Link mozete staviti u svoj potpis, kako bi ga clanovi brzo pronasli.

OK, jasno.Google doc sam bas i imala u planu u ovom slucaju.
Hvala puno :suure:

Tikica 16.05.2015 00:48

UPDATE:

Obzirom da prvi post nije moguće editovati, prebacila sam sve u google dokument koji svi možete da editujete!
LINK ZA TABELU NALAZI SE U POTPISU MOJIH POSTOVA!!!
https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Danica (Poruka 54697)
Tikice, svaka ti čast na sistematičnosti!!!

To što vidim da sam prva na ovoj listi me đavolski plaši - nadam se da ćemo prikupiti sve potrebne informacije na vreme i poslati DS do kraja maja.

Javiću čim ga pošaljemo, da utefteriš u listu :D

Samo opušteno i polako, biće sve ok :suure:
Ne znam tvoj broj pa sam ti zbog toga stavila x i za hiljadu.
Sve oči uprete su u tebe, ti ćeš nam biti prvi izvor informacija za intervju :grin:

dmihalj 16.05.2015 08:12

Zvao sam KCC da se raspitam oko datuma slanja DS-260. Moram da napomenem da sam veoma prijatno iznenadjen koliko je gospodja bila ljubazna i koncizna u svakom odgovoru na moje pitanje. Valjda istraumiran i naviknut "ljubaznoscu" nasih sluzbenica/administrativnih radnika (bez uvrede, pricam o svom iskustvu), ovo me je bas lepo iznenadilo. Nego, moj CN je 17xxx i izmedju ostalog pitao sam za timeline kada bih trebao da submitujem DS-260, i gospodja mi je odgovorila da uopste ne moram da zurim. Ja sam je upitao da li je problem ako posaljem u naredna dva meseca, ona mi je rekla da to nije nikakav problem. Takodje mi je rekla (naravno ogradivsi se da to nije zvanicno) da za moj broj (ako sve bude kako treba :) ) mogu da ocekujem poziv u februraru za intervju.

draganp 16.05.2015 08:59

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dmihalj (Poruka 54714)
Zvao sam KCC da se raspitam oko datuma slanja DS-260. Moram da napomenem da sam veoma prijatno iznenadjen koliko je gospodja bila ljubazna i koncizna u svakom odgovoru na moje pitanje. Valjda istraumiran i naviknut "ljubaznoscu" nasih sluzbenica/administrativnih radnika (bez uvrede, pricam o svom iskustvu), ovo me je bas lepo iznenadilo. Nego, moj CN je 17xxx i izmedju ostalog pitao sam za timeline kada bih trebao da submitujem DS-260, i gospodja mi je odgovorila da uopste ne moram da zurim. Ja sam je upitao da li je problem ako posaljem u naredna dva meseca, ona mi je rekla da to nije nikakav problem. Takodje mi je rekla (naravno ogradivsi se da to nije zvanicno) da za moj broj (ako sve bude kako treba :) ) mogu da ocekujem poziv u februraru za intervju.

Ja sam ih konktaktirao emailom (istice mi pasos u oktobru, pa sam se dvoumio da li da prijavim tekuci, pa da naknadno mijenjam podatke ili da sacekam novi) i dobio sam isti odgovor.

Kao sto je vec spominjano na forumu, misljenja sam da ipak ne treba s tim odugovlaciti i treba poslati sto prije. Ako bi bilo eventualnih problema/zastoja u procesuiranju ds260, mozda bi se moglo desiti da bi intervju, po CN-u, vec trebao biti zakazan, ali ds260 nije obradjen...

Tikica 18.05.2015 06:30

Ne znam da li je namerno ili iz neznanja, ali neko je uspeo da obriše celu tabelu. :wtf:
Zbog toga sam svako dalje editovanje onemogućila, ali opcija komentara je ostavljena! Sve update koje želite da unesete u tabelu molim vas ostavite u vidu komentara, a ja ću u skladu sa tim editovati tabelu!

Mrs.Ryan 18.05.2015 10:51

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dmihalj (Poruka 54716)
Slazem se da ne treba odugovlaciti, ali ne treba ni zuriti. Pogotovo ne oni koji imaju CN za koji mogu ocekivati intervju tek od januara. Dok naravno oni koji imaju CN 1xxx i sl. valjalo bi da su vec pri kraju da submituju formu. Dakle, stvar je relativna i zavisi od CN.

Srecno!

Ovi sa CN 1xxx :==D: sredjuju deci pasose, a to kod nas trajeeeeee...
Ne verujem da cemo poslati obrazac u maju, ali prvih dana juna bi svakako trebali...
Bas mi je frka kad pomislim da smo medju prvima... Nadam se da je Danica manji broj pa da ona probija led ove godine!

GreenM 18.05.2015 12:06

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Sale2322 (Poruka 54703)
Realno ko god moze bi trebalo da popuni DS-260. Ne treba zuriti ali u toku jednog dana se moze polako popuniti jer je vazno da ga oni obrade da biste imali intervju. Ako slucajno nesto pogresite ili kasnije uvidite, mozete kontaktirati KCC da vam otkljucaju DS i da izmenite pogresno. Samo bez nervoze i ko god moze, moj savet je da popuni DS-260 narocito ljudi sa niskim brojem koji bi mogli da imaju intervju vec u oktobru i novembru. Srecno svima!

Slažem se sa Saletom, mislim da vam osim važećeg pasoša i adrese u US ništa od dokumenata nije potrebno da biste popunili DS, tako da bi bilo idealno da ga popunite što prije... Moj broj je relativno visok, 34***, ali sam svejedno DS popunila 19. maja (prvi dan kada je bio dostupan prošle godine), i spasila sebe nepotrebnog razmišljanja da li će KCC uspjeti da ga obradi do intervjua :grin:

Jelence13 21.05.2015 09:49

Ljekarsi pregled
 
Pozdrav svima
Molim da mi neko kaze kako izgleda ljekarski pregled,koji nalazi se rade da li moras biti uredno vakcinisan? Da li se na ljekarsi ide ide poslije dobijanja vize ili prije? Gdje se obavlja ljekarski za ljude iz BiH? Postoji li mogucnost da ne udjes u USA zbog ljekarskog? Koliko se placa? Nisam ovdje na forumu uspjela naci nista na tu temu pa vas molim za odgovor ili da me uputite gdje da nadjem ove informacije. Ja nisam imala tu srecu da me izvuku al rodjena sestra jest :)
__________________________________________________ _____

DV 2015 - HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

johnywalker 21.05.2015 10:15

Ljekarski se radi u Sarajevu. Mora se obaviti prije intervjua, ali ne previše rano, nego kada ti zakažu intervju, pa onda 1-2 sedmice prije termina, jer viza počinje da vrijedi 6 mjeseci od datuma ljekarskog.

Poliklinika Eurofarm Sarajevo
033/773-048
Troškovi: 160 KM

Kada nazoveš, objasnit će sve. Treba samo reći da je ljekarski za američku ambasadu.

Više informacija i adresa na:

http://travel.state.gov/content/dam/...20-%20Sarajevo

Jelence13 21.05.2015 10:20

Ljekarski pregled
 
Ipak sam nasla neke informacije. Izgleda da se ljekarski treba zakazati dan prije intervijua, jel to znaci da se potvda o obavljenom ljekarskom nosi na interviju??Da li se potvrda o ljekarskom dobije odma taj dan kad obavljas pregled? Sta ako doktor utvrdi da je potrebno primiti neke vakcine, jer sestra sigurno niije isprimala sve vakcine. Sta se od dokumenata nosi na ljekarsi osim pasosa i slike? Kakva slika treba i zasto?? Da li se nosi i karton vakcinisanja??Ma nista mi nije jasno..ljudi pomoziteee :wtf: :wtf:
________________________________________
DV 2015- HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

johnywalker 21.05.2015 10:23

sve će ti objasniti kada nazoveš da zakažeš termin. Samo bez panike. Ako trebaju neke vakcine, prmit ćeš tamo na licu mjesta ( i platiti). Dobiješ sve potrebne papire u klinici i te papire nosiš na razgovor u ambasadu.
Nosiš pasoš, 4 slike (moraju staviti na formulare), adresu gdje planiraš biti u americi i pare. Ako imaš karton vakcinisanja obavezno ponesi, inače neće znati šta imaš od vakcina a šta ne.

Jelence13 21.05.2015 10:38

Ljekarsi pregled
 
Citat:

Prvobitno poslao korisnik johnywalker (Poruka 54819)
Ljekarski se radi u Sarajevu. Mora se obaviti prije intervjua, ali ne previše rano, nego kada ti zakažu intervju, pa onda 1-2 sedmice prije termina, jer viza počinje da vrijedi 6 mjeseci od datuma ljekarskog.

Poliklinika Eurofarm Sarajevo
033/773-048
Troškovi: 160 KM

Kada nazoveš, objasnit će sve. Treba samo reći da je ljekarski za američku ambasadu.

Više informacija i adresa na:

http://travel.state.gov/content/dam/...20-%20Sarajevo

HVALA PUNO na informaciji, nazvacemo da vidimo sta sve treba od dokumenata. I jos samo jedno pitanje na koji mail javljaju termin intervijua, na onaj u obrazcu ds 260 ili onaj koje je ostavila prilikom prijave na na DV 2016? Posto ona nema pojma koji je mail stravila prilikom prijave :D :D :grin::grin:

________________________________

DV 2015 - HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

Jelence13 21.05.2015 11:24

Citat:

Prvobitno poslao korisnik johnywalker (Poruka 54821)
sve će ti objasniti kada nazoveš da zakažeš termin. Samo bez panike. Ako trebaju neke vakcine, prmit ćeš tamo na licu mjesta ( i platiti). Dobiješ sve potrebne papire u klinici i te papire nosiš na razgovor u ambasadu.
Nosiš pasoš, 4 slike (moraju staviti na formulare), adresu gdje planiraš biti u americi i pare. Ako imaš karton vakcinisanja obavezno ponesi, inače neće znati šta imaš od vakcina a šta ne.

svaka cast na blogu...puno dobrih informacija i iskustva iz prve ruke :bravo::bravo::bravo:

johnywalker 21.05.2015 11:29

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Jelence13 (Poruka 54822)
HVALA PUNO na informaciji, nazvacemo da vidimo sta sve treba od dokumenata. I jos samo jedno pitanje na koji mail javljaju termin intervijua, na onaj u obrazcu ds 260 ili onaj koje je ostavila prilikom prijave na na DV 2016? Posto ona nema pojma koji je mail stravila prilikom prijave :D :D :grin::grin:

________________________________

DV 2015 - HAS NOT BE SELECTED
DV 2016 - HAS NOT BE SELECTED

informaciju za intervju dobiješ na e-mail koji si ostavila kada si se prijavila na lutriju. Međutim ako i ne zna koju je adresu koristila nije problem. Pratiš visa bulletin i vidjet ćeš kada će njen broj doći na red. Onda ode na stranicu gdje je provjerila da li je izvučena i tamo se promijeni poruka i umjesto što je pisalo da je izvučena sada će pisati kada i gdje joj je zakazan intervju.

Jelence13 21.05.2015 22:04

Citat:

Prvobitno poslao korisnik johnywalker (Poruka 54824)
informaciju za intervju dobiješ na e-mail koji si ostavila kada si se prijavila na lutriju. Međutim ako i ne zna koju je adresu koristila nije problem. Pratiš visa bulletin i vidjet ćeš kada će njen broj doći na red. Onda ode na stranicu gdje je provjerila da li je izvučena i tamo se promijeni poruka i umjesto što je pisalo da je izvučena sada će pisati kada i gdje joj je zakazan intervju.

Molim te mozes li mi jos samo objasniti kako da pratimo visa bulletin? Isla sam na ovaj link http://travel.state.gov/content/visa.../bulletin.html medjutim pojma nemam gdje i kako se taj broj prati
:==D::==D::==D:

Hvala i izvini na smaranju :1072:

johnywalker 21.05.2015 22:08

koji je case number od sestre pod kojim je izvučena? 2016EUxxxx koja su prva dva broja pa ti mogu reći kada može očekivati intervju.

Jelence13 21.05.2015 22:43

Citat:

Prvobitno poslao korisnik johnywalker (Poruka 54847)
koji je case number od sestre pod kojim je izvučena? 2016EUxxxx koja su prva dva broja pa ti mogu reći kada može očekivati intervju.

case number je 2016EU00016XXX

:==D::==D::==D::==D:

:1072:

maki90 21.05.2015 23:08

Treba samo malo da se procita forum i naci ces bruku ali bruku odgovora na svoja pitanja ili barem vecinu. Ovako samo postavljas neka osnovna pitanja na kojima ima milion odgovora i zatrpavas temu. Uzmi fino procitaj sve tj sto vise pa ces se upoznati, ima dovoljno vremena pa onda poslije pitanja postavljaj kad negdje zapnes. Pitas za ljekarski i vakcine a nisi jos ni DS sredila (ili moyda jesi) polahko bre djevojko imas vremena na pretek. Bolje ti je da ti sama iscitas i nadjes odgovore, bolje ces znati i razumijeti a ne da slusas sta ti je rekao neki maki90 ili johnywalker i ne mozes reci da ne mozes naci, kad su to teme koje je skoro najlakse naci. Cak na drugoj strani ove teme jedan clan koji je kontaktirao odgovorne ljude je rekao koji je broj i oni su mu rekli kad bi mogao da ima intervju. Samo treba malo citat.

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=205

http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=162

http://www.zelenalutrija.com/forum/s...t=1464&page=76

johnywalker 21.05.2015 23:16

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Jelence13 (Poruka 54848)
case number je 2016EU00016XXX

:==D::==D::==D::==D:

:1072:

Ocekuj termin za intervju tamo nekada oko Januara. Visa bulletin za 2016 pocinje tek za koji mjesec da izlazi, pa pratis koji su brojevi objavljeni. Ali kao sto vec maki90 rece, sce ti je ovdje vec objasnjeno, samo malo prelistaj i potrazi.

Jelence13 21.05.2015 23:29

Citat:

Prvobitno poslao korisnik johnywalker (Poruka 54851)
Ocekuj termin za intervju tamo nekada oko Januara. Visa bulletin za 2016 pocinje tek za koji mjesec da izlazi, pa pratis koji su brojevi objavljeni. Ali kao sto vec maki90 rece, sce ti je ovdje vec objasnjeno, samo malo prelistaj i potrazi.

Hvala vam puno i izvinjavam se sto zatrpavam temu al znas kako je euforija ne znam gdje gonim :grin::grin::grin:

Danica 22.05.2015 13:59

@ Tikica:
mi smo danas popunili DS-260 za sva tri clana porodice (muz, dete, ja) i poslali, mozes da me utefteris u dokument: datum slanja obrasca 22.maj 2015

Tikica 23.05.2015 13:33

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Danica (Poruka 54863)
@ Tikica:
mi smo danas popunili DS-260 za sva tri clana porodice (muz, dete, ja) i poslali, mozes da me utefteris u dokument: datum slanja obrasca 22.maj 2015

:bravo::bravo::bravo:
Upisala :grin:

Sad si mirna do septembra, a onda polako prikupljanje dokumentacije, lekarski...iiiii :1081:
Ja evo polako već prvim planove. Piši obavezno kako sve prolazi, tvoje iskustvo će nam svima puno značiti!

miga 25.05.2015 16:33

Juce sam zaboravila da upisem moj CN broj: 2016EU4XXX SKOPJE,MKD

Pozdrav

nidal 25.05.2015 19:37

Tikica, ispravi u tabeli , mi smo iz srb, ali ja sam se prijavila po zemlji rođenja -Hrvatska.

Tikica 25.05.2015 20:25

Hvala puno na informacijama. Ispravljeno i dopunjeno. :==D:

mariomariomario 25.05.2015 22:56

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Tikica (Poruka 54872)
:bravo::bravo::bravo:
Upisala :grin:

Sad si mirna do septembra, a onda polako prikupljanje dokumentacije, lekarski...iiiii :1081:
Ja evo polako već prvim planove. Piši obavezno kako sve prolazi, tvoje iskustvo će nam svima puno značiti!

tikice aj utefterisi i mene u excel...

2016xxxxPaNestoManjiOd5000 :), intervju jos u ovoj godini nadam se

DS-260 poslat oko 20. maja :)

Inace ja sam jedan od onih sto se par godina prijavljivao, ovo mi je mozda 4 ili 5 sreca, ne znam tacno...

jelalela31 26.05.2015 12:51

Evo i mene 2016EUxxx18xxx BiH
Hvala za ulozeni trud! Veliki pozdrav!

Danica 26.05.2015 13:15

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Tikica (Poruka 54872)
:bravo::bravo::bravo:
Upisala :grin:

Sad si mirna do septembra, a onda polako prikupljanje dokumentacije, lekarski...iiiii :1081:
Ja evo polako već prvim planove. Piši obavezno kako sve prolazi, tvoje iskustvo će nam svima puno značiti!

ništa od tog mirovanja za sada.
pogrešili smo u DS-260, pa sad proces otključavanja.

koliko to može vremenski da promeni/uspori stvari re datum intervjua - nemam pojma (ako neko zna, neka kaže!)

SRBghost 26.05.2015 14:15

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Danica (Poruka 54930)
ništa od tog mirovanja za sada.
pogrešili smo u DS-260, pa sad proces otključavanja.

koliko to može vremenski da promeni/uspori stvari re datum intervjua - nemam pojma (ako neko zna, neka kaže!)

U ovoj fazi - potpuno nebitno. Nema nikakvog uticaja na dalju proceduru. Opusteno i dobro pregledajte sledeci put pre potvrde.

Danica 27.05.2015 18:33

Evo, učinjeno - otključali su danas, ispravili smo, i poslali. Amin i aleluja, sada zvanično možemo da uđemo u "letnji san" tj. fazu mirovanja do sledećeg koraka.

Dakle, za evidenciju ako nešto znači: 27. maja učinjen re-submit formulara za muža (to smo tražili da otključaju i samo to su nam i otključali).

mariomariomario 27.05.2015 22:57

Ljudi imama pitanje

na mejl koji sam poslao nasoj ambasadi dobio sam ovaj ovaj odgovor:

Ne morate da prepravljate nista u formularu. Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju, na samom intervjuu imacete prilike sve da pojasnite.

U mejlu koji sam im POSLAO PITANJE JE BILO da li je za sve obrazovane ustanove koje sam pohadjao ok da u DS-260 one gde sam dobio svedocanstva samo stavim CERTIFICATE RECEIVED a ne NO DIPLOAMA?
Pitao sam ih jos obzirom da sam DS260 submitovao da li treba da zovem KCC da mi otkljuca formu i da prepravim to CERTIFICATE u NO DIPLOMA.
nisam im rekao koji mi je CN samo sam rekao da sam izvucen.

MOJE PITANJE SAD ZA VAS FORUMASI JE:
Zasto su rekli Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju? mislite da je to zbog toga sto nisu znali koji mi je CN pa da se ograde ukoliko je visok broj ili zbog toga sto ako sam naveo da imam certificate a imam samo svedocanstva pa te zbog toga diskvalifikuju ovi iz KCC-a i ne zakazuju ti vreme za intervju?

INACE DIPLOMU SREDNJE SKOLE IMAM. STIM STO SAM SE IZ JEDNE OBRAZOVANE INSTITUCIJE IZ MANJEG GRADA PREBACIO U OBRAZOVANU INSTITUCIJU IZ ISTE BRANSE SAMO U DRUGOM GRADU, BG-U. Pa nisam mogao da kazem da imam diplomu srednje skole iz ovog manjeg grada kad sam skolovanje nastavio i dobio diplomu srednje skole u Bg-u. I to sam sve naveo u DS260 formularu. Naravno ne ovako opsirno kao i ovde. :)

hvala jos jednom na odgovoru i izvinite ako sam promasio temu ali tice se i intervjua i DS-260

Danica 28.05.2015 00:08

Mario, ljudi u našoj ambasada dok je ovaj početni proces u toku umeju da budu dosta neprijatni i odbojni prema aplikantima - ne znam zašto, ali tako je.
Meni je, npr., između ostalog telefonom rekao - kad sam zvala ubrzo po saznanju da smo izvučeni, da bih dobila pojašnjenje nećega što mi nije bilo jasno a njih sam smatrala kao najverodostojniji izvor za tu info - čovek koji mi se javio (žao mi je što ga ne pitah za ime... bila presretna što se napokon neko javio, pa sasvim to zaboravila) rekao da za popunjavanje DS-260 ne treba uopšte nikakve papire da sakupljam, sve se to radi bez papira, o papirima da ne tazmišljam sve dok ako i kada uopšte budemo pozvani na intervju, to što smo izvučeni apsolutno ništa ne znači, i sve u tom stilu, sve sa veoma neprijatnim tonom.
Ista ta osoba se juče javila mom mužu kad je pozvao, i dala informacije suprotne onima koje smo potom dobili iz KCC-a!, isto sa veoma neprijatnim tonom.

Sve u svemu, mislim da: kada je u pitanju popunjavanje DS-260, primarni izvor informacija je KCC (jer formular se šalje njima na dalje procesuiranje) - kontaktiraj njih i saznaj kod njih konkretno za svoju situaciju šta treba a šta ne. A kada su u pitanju dokumenta, u daljoj fazi, dakle pošto ti stigne mail vezano za zakazani termin intervjua, e onda je ambasada naša mesto gde se treba obratiti za nedoumice.

Danica 28.05.2015 00:17

Citat:

Prvobitno poslao korisnik mariomariomario (Poruka 54961)
Ljudi imama pitanje

na mejl koji sam poslao nasoj ambasadi dobio sam ovaj ovaj odgovor:

Ne morate da prepravljate nista u formularu. Ukoliko budete bili zakazni za finalni intervju, na samom intervjuu imacete prilike sve da pojasnite.

U mejlu koji sam im POSLAO PITANJE JE BILO da li je za sve obrazovane ustanove koje sam pohadjao ok da u DS-260 one gde sam dobio svedocanstva samo stavim CERTIFICATE RECEIVED a ne NO DIPLOAMA?
Pitao sam ih jos obzirom da sam DS260 submitovao da li treba da zovem KCC da mi otkljuca formu i da prepravim to CERTIFICATE u NO DIPLOMA.
nisam im rekao koji mi je CN samo sam rekao da sam izvucen.

ako si neku školu završio, mislim da nema smisla da u polje za tu školu stavljaš "no diploma".
dakle, za tu konkretnu instituciju gde si samo pohađao, ali nisi završio, "no degree" (ili "no diploma"), a za tu ustanovu gde si i završio "certificate received".

ako jesi završio srednju, ne možeš staviti svuda "no diploma" - tj. možeš, ali oni će skontati da nisi završio i to te diskvalifikuje.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:11.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.