ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Prijava na Lutriju (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Fotografija za prijavu (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1475)

TheSashka 16.09.2014 12:26

Fotografija za prijavu
 
Pozdrav svima!
Imam jednu nedoumicu i molim za savet. Naime, želela bih da se prijavim za DV, i planiram da se fotografišem ovih dana. Pogledala sam sve linkove sa specifikacijama za fotografiju, (to ću da odštampam i da gnjavim fotografa :naughty: ) ali ja imam jedan drugi "problem" - nosim šiške. Guste šiške koje idu do obrva, ali ne pokrivaju moje oči. Npr. http://4.bp.blogspot.com/-AhOYhvvb9l.../photo+(7).JPG
Da li će mi te šiške predstavljati problem na fotografiji za DV? Ako ih sklonim šnalicama (pročitah da su traka ili rajf zabranjeni, ali za šnalice ništa nisam pronašla), opet to ne odslikava moj pravi izgled, a fotografija (valjda) treba da isti verno oslikava. Ako ih ostavim da li će mi to napraviti neki problem?
:confused:

noki 16.09.2014 13:55

Citat:

Prvobitno poslao korisnik TheSashka (Poruka 48602)
Pozdrav svima!
Imam jednu nedoumicu i molim za savet. Naime, želela bih da se prijavim za DV, i planiram da se fotografišem ovih dana. Pogledala sam sve linkove sa specifikacijama za fotografiju, (to ću da odštampam i da gnjavim fotografa :naughty: ) ali ja imam jedan drugi "problem" - nosim šiške. Guste šiške koje idu do obrva, ali ne pokrivaju moje oči. Npr. http://4.bp.blogspot.com/-AhOYhvvb9l.../photo+(7).JPG
Da li će mi te šiške predstavljati problem na fotografiji za DV? Ako ih sklonim šnalicama (pročitah da su traka ili rajf zabranjeni, ali za šnalice ništa nisam pronašla), opet to ne odslikava moj pravi izgled, a fotografija (valjda) treba da isti verno oslikava. Ako ih ostavim da li će mi to napraviti neki problem?
:confused:

Ja sam na prijavi,i na poslatim formularima imala iste siske ko tvoje,a na razgovoru u ambasadi ponela slicice gde sam sa pokupljenom kosom.Isto moj mali je imao dugu kovrdzavu kosu na prvoj slici a pre intervjua ga osisali i izgledao sasvim drugacije,pa se sluzbenik samo nasalio na njegov racun,kao kaze nam jel to isti decak.Ali nismo imali bas nikakvog problema.

TheSashka 16.09.2014 14:11

Hvala na odgovoru, puno mi znači! Baš sam se pitala da li da se šišam ili šta da radim :==D:

allenton 12.10.2014 15:53

Slika za prijavu
 
neko je naveo da pozadina slike mora biti neutralna?
znači da samo bijela dolazi u obzir? Jel tako?
ta se pozadina na slici ne smije dirati ni sredjivati u fotošopu?
jesam li u pravu?

dakiva 12.10.2014 16:10

Druže, dok nisi dobio po ušima, od nekih starijih članova koji su pogubili živce kada se pojavljuju pitanja milion puta obrađena, da ti odgovorim. U upustvu koje sam ja čitao stoji da pozadina mora biti svetlija i jednobrazna, što ne znači isključivo bela koja je verovatno najpoželjnija. Ne znam kakva ti je pozadina, ali ne igraj se previše sa fotošopom, jer ćeš verovatno imati problema ako preteraš.

Srećko 12.10.2014 16:13

Citat:

Prvobitno poslao korisnik allenton (Poruka 49418)
neko je naveo da pozadina slike mora biti neutralna?
znači da samo bijela dolazi u obzir? Jel tako?
ta se pozadina na slici ne smije dirati ni sredjivati u fotošopu?
jesam li u pravu?

Što se tiče pitanja o editovanju slike, citiraću zaključak/odgovor jedne osobe u drugoj temi koju vrlo dobro poznaješ. :naughty:

Citat:

Prvobitno poslao korisnik allenton (Poruka 49416)
znaci, fotka mora bit izvorna........................................... .....................


SRBghost 12.10.2014 19:45

For fu*k sake, koja tema po redu?!!!! Koliko je komplikovano otici kod je*enog fotografa i traziti sliku za USA vizu?

Andrija89 12.10.2014 20:02

Ljudi kod fotografa ( u Nisu) slikanje je 100 din ( bez izrade fotografije, znaci samo na flesku da prebaci), ne verujem da je nesto mngo skuplje u drugim gradovima. Idite i zavrsite to i nemate brige. Vec pocinju da se gomilaju teme, bice tesko za pretrazivanje posle. Nemojte da pravite samo nove teme, nego forum u sake i pretrazujte. :book::book:

allenton 12.10.2014 20:18

Citat:

Prvobitno poslao korisnik SRBghost (Poruka 49437)
For fu*k sake, koja tema po redu?!!!! Koliko je komplikovano otici kod je*enog fotografa i traziti sliku za USA vizu?

da. vecina ih poslije obradi sliku iako im kazes da je za vizu

koje kude 12.10.2014 22:14

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Andrija89 (Poruka 49438)
Ljudi kod fotografa ( u Nisu) slikanje je 100 din ( bez izrade fotografije, znaci samo na flesku da prebaci), ne verujem da je nesto mngo skuplje u drugim gradovima. Idite i zavrsite to i nemate brige. Vec pocinju da se gomilaju teme, bice tesko za pretrazivanje posle. Nemojte da pravite samo nove teme, nego forum u sake i pretrazujte. :book::book:

Tako je, ja sam se juče slikao u Novom Sadu u podzemnom prolazu i cena je 50 dinara, novih. Kad sam rekao devojci da mi treba samo da nabaci na flash ona pita jel to za američku ambasadu i kaže da svakodnevno ljudi dolaze iz istog razloga da se slikaju. Dakle nemojte za 50, 100 dinara da rizikujete diskvalifikaciju, dovoljno je to što nam šanse za izvlačenje nisu prevelike nema potrebe dodatno ih umanjivati eventualnim nepravilnim apliciranjem za GC.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:18.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.