ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vodič za emigrante (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Kako naći najpovoljniji let za Ameriku (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=202)

stizeljeto 14.08.2008 11:41

Kako naći najpovoljniji let za Ameriku
 
Nadam se da mi nije promaknula ova tema. :confused: Mozda da na jednom mestu svi koji znaju i koji su istrazili proverene nacine pronalazenja najpovoljnijeg leta za Ameriku.
Znaci, dali imate neku posebnu web stranicu na kojoj vam pronalaze najpovoljniji let?
Ja planiram putovati nakon Nove godine, nadam se da se to ne ubraja u praznike vise. Znam da je u sezoni skuplje i za praznike. Jel ima jos neka caka kako naci jeftiniji let, npr. koliko unapred bukirati let i slicno.
Koje aviokompanije izbegavati. Nasi prijatelji preferiraju Deltu, s njima imaju najbolje iskustvo. Neznam detalje.
Dali ovisimo iskljucivo o buking agencijama za karte, da nam oni nadu sto je jeftinije ili postoji nacin da nademo nestso sami preko interneta. Od koga se onda kupuje karta? :o

dreamerns 14.08.2008 14:13

www.dannytravel.com tu mozes naci dosta povoljne letove.
Sto se ostalog tice, neko ovde sigurno ima vise iskustva od mene, ali ja kada sam trazio letove u maju-junu za jesen bili su dosta skuplji, nego kada sam trazio u avgustu za isti termin. U mom slucaju ono "bukiraj ranije, jeftinije je" ne vazi. Cene za septembar su u avgustu bile duplo manje nego u maju, a za novembar tek i da ne govorim...

Olivera 14.08.2008 18:55

High seson za USA je od 09Jun-03Sep i od 15Dec-08Jan.
U ovim periodima cene aviokarata su skuplje. Zato ako Vam nije hitno jeftinije cete da prodjete ukoliko putovate izvan ovih datuma.
Sto se cene tice uvek vazi praviko: Sto ranije rezervisete to jeftinije cete da prodzete. Rezervacija u aviokompanijama i turistickim agencijama je besplatna tako da ukoliko makar i odprilike znate datum polaska, moj savet vam je da rezervisete let. Postoji takozvani ticketing-time-limit, period do kada vam je cena zagarantovana. To ce vam kazati ticketing agent kada budete rezervisali. Ukoliko ne kupite kartu u ovom periodu moguc je promena cene neovisno nagore ili nadole.
Ali ako imate prijatelja on moze ubaciti fiktivni broj karte i sistem ce tretirati rezervaciju kao prodatu kartu tako da opasnost od storniranja ne postoji, ali pri kupovanju prave karte vazice aktuelna cena od tog momenta iz razloga sto su aerodromske takse promenljiva kategorija za 5-10-20EUR.
Najevtinije su special offers preko interneta, ali njih morate platiti odmah putem Credit card.
Isto tako postoje i special offers u aviokompanijama koje morate kupiti 100-90 dana ranije ovisno o aviokompaniji.
Za intercontinetal flights ja preporucijem Lufthansa, Delta, United Airlines, KLM i Austrian.

stizeljeto 15.08.2008 09:56

Za sada koliko sam mogla istraziti, najjeftinji (preko expedia.com) ispadaju letovi sa Austrian Airways (2 odrasla i 2godisnje dete - 3104 dolara) Neznam zasto mi se cini da su neki spominjali manju sumu.

Dosta ljudi po forumima preporuca druge stranice poput expedie za trazenje karata ali mnoge od njih lete iz evropskih prestolnica npr. london, ne iz bivse Juge. Tada su letovi jeftiniji ali mislim da ne vredi zivciranja sa malim detetom i pet, sest kofera, motanje po aerodromu, uzimanje prtljage i chekiranje u avion za Ameriku.

Neki kazete da nema veze kolko se unapred rezervira, neki da je bolje sto ranije. Kolko ja vidim vecina karata su zapravo iste sa istim kompanijama npr. Austrian airways, razlika u ceni je vidljiva samo oko nekih vecih praznika, Bozic npr. Cak ni 12 mesec i 1 mesec su skupi samo oko Bozica, Nove godine, vec od 1.1. cene postaju iste (npr. ta cena od 3104 dolara mi je ista i u semptembru, januaru, februaru.

To su neki moji zakljucci do sada. ako ima neko nesto da doda bilo bi super.

Zana 15.08.2008 16:23

Cena karte
 
Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama. Za suprugovog oca smo platili u Bozicnom periodu $900 povratnu kartu za istu kombinaciju. Obe karte su preuzete u Jatovom predstavnistvu u Beogradu tako da pretpostavljam karte u jednom pravcu mogu da se nadju i povoljnije. Ja inace uvek uzimam Virgin Atlantic. Poz

stizeljeto 15.08.2008 22:08

[quote=Zana;2805]Ja sam sada u maju platila povratnu kartu za kuma Beograd-London-Los Angeles sa Virgin Atlantic $700 sa taksama.

Pogledala sam u Virgin Atlantic i ne daje mi opciju bukiranja iz Evrope za negde. Automatski me trazi polazak iz Amerike. Kako ti je uspelo rezervirati iz Beograda za Ameriku?

Zana 24.08.2008 21:53

Avionska karta
 
Evo najzad da odgovorim - izvinjenje zbog kasnjenja, preziveh nekoliko stvarno ludih nedelja :) Dakle, ja karte kupujem preko agenta ovde i zaista ne mogu da nadjem nigde povoljnije karte nego od nje. Pretpostavljam da ona dobija odredjene popuste zavisno od kolicine koju proda. Mislim da ona kupuje preko Jat-a jer su sve karte kod njih podignute u Srbiji. Naravno, ja sam uvek spremna za klizece datume jer je nekad cena drasticno povoljnija za samo dva dana razlike. Ja uvek prebacim novac sa svog racuna ovde tako da ona vidi uplatu odmah i nisam sigurna da li iko od njih prihvata uplatu iz inostranstva. Znam samo da su karte uvek povoljnije od onog sto moji posetioci nadju u Srbiji i zaista neznam sta je razlog. Virgin nema letove iz Londona za Beograd i verovatno zato i ne postoji tako nesto u upitu za trazenje leta. Mi smo putovali za Ameriku prvi put iz Budimpeste, preko Amsterdama za Los Angeles i tada smo platili 500 eura (odnos sa dolarom je bio 1:1). Putovali smo Avgusta 4-og kad je, bar tako mislim, najskuplja tarifa. Pozdrav, Zana

stizeljeto 25.08.2008 06:13

Fala Zana
Ja koja cu verojatno morati putovat iz hrvatske mogu onda zaboraviti na tako jeftin let. neznam dali se mogu osloniti na par turistickih agencija, ali kolko sam cula njima bas nije isplativo da nekome nadu najjeftiniju kartu, pa obicno ne dobijes bas najbolji ''deal''.

Ako netko bude imati jos neki predlog neka slobodno kaze! :) ;)

Zana 25.08.2008 20:27

Karte
 
http://www.adriatictours.com/

Probaj ovaj sajt i idi na Air tickets, nacices lepe cene za povratne karte - za u jednom pravcu su povoljnije. Prijateljica mi je dala ovaj sajt pa proveri. Ne znam u koji grad planiras da se doselis (dosta utice na cenu karte) ali verovatno ulazis u skuplju tarifu posto do 1-og oktobra treba da udjes u zemlju. Srecno - Zana

stizeljeto 26.08.2008 18:41

Zana, napisala mi je natrag neverovatnu cifru, 600 dolara po osobi, 485 za dete sa taksom. ZAG London Washington. Mislim to je stvarno povoljno. Jeidno sto se treba platit u 24 sata. Jel ta tvoja prijateljica kupovala nesto kod te kompanije? Ovo je predobro da bi bilo istinito :)))) kako provjeriti verodostojnost agencije?

Mislim, strah me da npr. ne izvisimo, bojim se da nam ne uzmu pare, a da ne dobijemo kartu ili da bude nekih drugih problema. Nisam nikad narucivala preko interneta kartu. Inace let je super, ima 90 minuta layover i kaze da se radi samo jedan check in u Zagrebu, ne treba i u Londonu. :)

Naime to je Virgin Atlantic i kao sto sam prije rekla preko Virgin Atlantica nisam mogla upisati da mi traze letove od npr. Zagreba ili Beograda za Ameriku. Ima samo od Londona ili nekog drugog veceg grada u Evropi. Prije sam procitala da su letovi iz Londona jeftini ali se treba doci do Londona,pa opet checkirat u Londonu preko Virgin Atlantica i onda je kao povoljno. Ali ja ne zelim dva chekiranja jer cemo putovat s djetetom sa pet kofera.

Jel neko upoznat sa ovom agencijom (http://www.adriatictours.com/)?


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:20.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.