ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Stare teme (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Odlazak u USA sa porodicom (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1264)

dejan.balazevic 05.04.2013 20:48

Odlazak u USA sa porodicom
 
Ukoliko dobijemo green card (supruga, dete od godinu dana i ja), da li moramo da idemo svi u isto vreme, ili mogu ja da odem prvi, a da onu dodju nakon par meseci, kada se ja malo snadjem?

american muscle 05.04.2013 21:14

ti možeš da odeš prvi i oni mogu doč kasnije, ali ako se nevaram, moraju doč unutar 6mj. od kad si ti otišao ili nešto sl.

u svakom slučaju možeš otič sam u početku

landlord 05.04.2013 21:22

Ako ti dobijes greenc ard onda ti mozes otici sam, a do 6 mjeseci od dana izdavanja vize moraju ti doci i supruga i dijete.
Ako kojim slucajemizvuku tvoju suprugu, onda ona mora ici sa tobom da vam aktivira vizu i ona se moze isti dan vratiti, a ti mozes ostati, ali u ovom slucaju ona mora otici sa tobom.

wladinho 05.04.2013 21:24

Rečeno je već nekoliko puta. Nosilac aplikacije mora prvi da uđe u USA, pa ako si ti nosilac onda možeš da odeš sam. Isto tako, od trenutka dobijanja vize u pasošu imate 6 meseci da "aktivirate" vizu inače ona propada.

Ana Zlatanovic 05.04.2013 23:01

Pomoc
 
Zdravo drugari, ja sam danas postala potencionalni clan za dobijanje zelenu kartu kao i vi :;D: .
Ne mogu da se snadjem i idem redom oko popunjavanja folmulara. Ako neko moze da mi pomogne, bila bih mu zahvalna.
Pozdrav od Ane iz Beograda :obrva:

Ana Zlatanovic 05.04.2013 23:39

Molba
 
Caos, kako je sada tamo? Ja sam bila 2011 god. preko Work& Trawel i vratila sam se. Sada bih opet malo da procunjam i vidim Ameriku. Od kada si clan za zel. kartu i kako ti ide? Molim te za pomoc..

shanzy 05.04.2013 23:45

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ana Zlatanovic (Poruka 37345)
Zdravo drugari, ja sam danas postala potencionalni clan za dobijanje zelenu kartu kao i vi :;D: .
Ne mogu da se snadjem i idem redom oko popunjavanja folmulara. Ako neko moze da mi pomogne, bila bih mu zahvalna.
Pozdrav od Ane iz Beograda :obrva:

a kako si postala potencijalni kanditat, preko cega?

aspirin 06.04.2013 13:09

Citat:

Prvobitno poslao korisnik landlord (Poruka 37339)
Ako kojim slucajemizvuku tvoju suprugu, onda ona mora ici sa tobom da vam aktivira vizu i ona se moze isti dan vratiti, a ti mozes ostati, ali u ovom slucaju ona mora otici sa tobom.

Supruga kao dobitnik uvede muza u USA a onda se vrati nazad (sa ili bez cekanja da joj stigne GC). Kada se suprug bez njih stabilizuje i pripremi teren za njihov dolazak, supruga nakon 3-4 meseca ulazi ponovo u USA i povede decu kojima bi to bio prvi ulazak.
Da li u praksi ovo funkcionise i legalno prolazi bez posledica?
Da li je neko sa foruma ucinio istu stvar?

oskark 06.04.2013 13:48

Citat:

Prvobitno poslao korisnik aspirin (Poruka 37350)
Supruga kao dobitnik uvede muza u USA a onda se vrati nazad (sa ili bez cekanja da joj stigne GC). Kada se suprug bez njih stabilizuje i pripremi teren za njihov dolazak, supruga nakon 3-4 meseca ulazi ponovo u USA i povede decu kojima bi to bio prvi ulazak.
Da li u praksi ovo funkcionise i legalno prolazi bez posledica?
Da li je neko sa foruma ucinio istu stvar?

Nije nelegalno, tako su radili I mnogi pre tebe. Sto je I normalno. Ona se vratila da "pozavrsi stvari". Samo ti moras da vidis sta I kako ti se sve isplati. Bolje da ona saceka GC jer je lakse putovati ako imas plastican dokaz za to.

ASSI 06.04.2013 14:52

Da li je tacno da u avion moraju 2 odrasla (jedan ne moze) da idu sa dva mala deteta?


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:39.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.