ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Poslovne imigrantske vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   EB-1 viza (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2055)

pablo 22.08.2020 09:10

EB-1 viza
 
Svi znamo sta je korona prouzrokovala, DV2020 se blizi kraju pa tako sam krenuo da istrazujem druge vrste viza. Naime bio sam clan reprezentacije Srbije u atletici. Imam pregrst zlatnih medalja na drzavnim prvenstvima. Nastupao sam u Turskoj za nacionalni tim 2011 godine, i takodje sam nastupao na mitinzima(citaj takmicenjima) u inostranstvu. Naravno i dalje sam clan kluba. Da li neko zna ili ima neku informaciju da je neko isao preko ove varijante? Hvala puno za svaku info.:srbinprv::srbinprv:

jovjelen 11.09.2020 08:53

Ja sam isla na tu varijantu i dobila. Treba da se u tri od deset kategorija dokazes i da ti to prihvate. Samo treba da proveris da li ih trenutno daju ili su i one stopirane. 🤗

nea4 15.09.2020 13:23

Da li mozete da mi kazete koliko je tesko “izganjati” takvu vrstu vize, odnosno da li je pri apliciranju iste potrebno angazovanje advokata? Lijep pozdrav

SoonInUS 15.09.2020 19:07

Vise zvanicnih informacija mozes naci ovde:
https://www.uscis.gov/working-in-the...reference-eb-1
Kao sto je pomenuto, uglavnom bi trebao da zadovoljis tri uslova od 10 navedenih na sajtu. Ocekuju da ces nastaviti da se bavis istim/slicnim poslom kao sto si i do sada radio, tj u cemu si extraordinary.
Ja bih svakoga ko moze da se prijavi savetovao da za ovo angazuje advokata (oko 5000$) iako nije zvanicno potrebno, ali oni znaju sta tacno treba da se napise da bi uscis prihvatio prijavu i sta poboljsava sanse da ista bude prihvacena. Pisanje dobre prijave ne traje manje od par meseci, dodatno kada se posalje prijava postoji vreme koje im treba da obrade i donesu resenje koje je takodje bar par meseci (za neke vize moze da se uplati premium processing pa bude reseno za 2 nedelje).

vluka021 29.10.2020 08:11

Citat:

Prvobitno poslao korisnik jovjelen (Poruka 80985)
Ja sam isla na tu varijantu i dobila. Treba da se u tri od deset kategorija dokazes i da ti to prihvate. Samo treba da proveris da li ih trenutno daju ili su i one stopirane. 🤗

Kako si otisla? Moja supruga bi mogla preko nauke? Ako bi mogla da objasniš malo? Hvala unapred, pozdrav!

SoonInUS 01.11.2020 20:21

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vluka021 (Poruka 81422)
Kako si otisla? Moja supruga bi mogla preko nauke? Ako bi mogla da objasniš malo? Hvala unapred, pozdrav!

Nije meni upuceno pitanje, ali da pokusam da dam odgovor.
Kao prvo, pogledajte link koji sam postavio u prethodnom postu, i vidite pod koju grupu vasa supruga potpada.
Inace, ja sam u procesu prijavljivanja i pokusavamo extraordinary ability (doduse O-1 ali slicni su uslovi), i treba da zadovoljim 3 od 10 navedenih uslova na linku. Konkretno: da sam autor radova, da sam bio pitan da ocenjujem radove i da sam ih ocenjivao (peer-review), i dokaz da su ti radovi znacajno doprineli oblasti kojom se bavim i da su korisceni).
Ukupna prijava ima 22 dokaza (exhibits) i petition letter (ukljucujuci i dokumenta vezana za posao jer je O-1 viza), od toga su 9 preporuke: 4 nezavisne (cenjeni ljudi u oblasti koje ne poznaje supruge), 2 zavisne (ljudi koji me poznaju) i 3 ljudi iz industrije (klinike u ovom slucaju) koji direktno koriste moje/nase rezultate istrazivanja u praksi (posto je vec proizvod koji prodajemo).
Ako vas nesto jos interesuje pokusacu da odgovorim, iako, bar zvanicno, nisam vise u nauci :).
E da, vuxanne je postavila dobre linkove ovde.

vluka021 02.11.2020 18:23

Hvala puno na odgovoru.

Upoznati smo u načelu sa uslovima, supruga je doktor nauka, i imamo prijatelje kod kojih bi trebalo da odemo i da direktno u Americi odemo i kod advokata, jer koliko sam uspeo da vidim, to je najsigurnije. A što se viza tiče, nadam se da sam dobro prostudirao i da je najbolje uporedo aplicirati za EB 1 A i EB 2 NIW.

SoonInUS 04.11.2020 18:18

Posaljite upit na https://www.wegreened.com/ besplatna je procena (pitace vas sta je njima potrebano i predlozice koju vizu da pokusate).

vuxanne 14.11.2020 06:39

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vluka021 (Poruka 81492)
Hvala puno na odgovoru.

Upoznati smo u načelu sa uslovima, supruga je doktor nauka, i imamo prijatelje kod kojih bi trebalo da odemo i da direktno u Americi odemo i kod advokata, jer koliko sam uspeo da vidim, to je najsigurnije. A što se viza tiče, nadam se da sam dobro prostudirao i da je najbolje uporedo aplicirati za EB 1 A i EB 2 NIW.

Koja struka? Imas post doc poslova koliko hoces. I na mnogim poslovima uvoze strance jer Amerima se ne isplati da potrose silne godine kad sa B.S. mogu da zarade isto i bolje nego njihovi profesori strejndzeri.

Flying_man 16.01.2023 19:10

datebest.net - visit website and win smartphone!
 
https://datebest.net - visit website and win smartphone!


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:22.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.