ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vaša strana (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   ZELENI KONTEJNER - rok trajanja 30 dana, ciscenje poslednjeg petka u mesecu! (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=751)

xeg 19.08.2008 19:43

ZELENI KONTEJNER - rok trajanja 30 dana, ciscenje poslednjeg petka u mesecu!
 
Pa dobro dosao u Senior Members Club:p
Svaka cast za odlican Thread, ja se sada iskljucujem da ne zajebemo i ovo.
Stvarno bih zeleo da sva iskustva sa ovogodisnjih intervjua budu pozitivna:)

lavex 22.09.2010 13:41

@ Score

Hvala! :beer:

Isabelle 26.09.2010 14:38

Moze li mi sad neko ovo razjasniti, malko sam zabrinuta sad??:smrc:

pericp 26.09.2010 16:56

Nego, ljudi, dal' da se prijavljujemo za dv2012 dok cekamo drugu kovertu?

Score 26.09.2010 17:06

Citat:

Prvobitno poslao korisnik pericp (Poruka 18295)
Nego, ljudi, dal' da se prijavljujemo za dv2012 dok cekamo drugu kovertu?

E, bre, pazi ga sad i ovaj...pa ne moras stvarno da citas ceo forum, ko ce to sazvakati, al bar prethodnu stranicu..

Rodjo, doci ce, batali se corava posla, jos se nije desilo da nekom ne dodje druga ako je dobio prvu...samo maaaalko strpljenja, znam da je frka, al bice, samo spremaj papire i pare i bice ok...

Zana 27.09.2010 15:57

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ninovranje (Poruka 18317)
Diploma za cetvrti stepen? Zana od kad to postoji? Ja za to nisam do sad cuo. Da razgranicimo jednom, a za sva vremena:

Redovno obrazovanje - Po nastavnom planu i programu predmeti se dele u dve grupe: Obavezni odnosno opšte-obrazovni predmeti i stručni predmeti. Ucenik pohadja nastavu po planu i programu skole kao redovan ucenik, bez opravdanih izostanaka i ocenjuje se vladanje ucenika.


Oblici vanrednog obrazovanja su:

STICANJE
Nakon završene osnovne škole. Za upis je potrebno svedočanstvo o završenoj osnovnoj školi i izvod iz matične knjige rođenih. Prilikom sticanja polažu se svi predmeti za 3 ili 4 godine školovanja predviđeni nastavnim planom i programom Ministarstva prosvete Srbije.

PREKVALIFIKACIJA
Promena zanimanja (obrazovnog profila) posle završene bilo koje stručne škole u četvorogodišnjem trajanju. Za upis su potrebna svedočanstva sva 4 razreda i diploma o položenom maturskom ispitu, kao i izvod iz matične knjige rođenih. Prilikom prekvalifikacije se polažu stručni predmeti kao razlika za sve četiri godine i stručni deo maturskog ispita. Vanredni učenik dobija svedočanstva za sva četiri razreda i diplomu.

DOKVALIFIKACIJA
Promena zanimanja (obrazovnog profila) posle završene bilo koje stručne škole u trogodišnjem trajanju (bravar, trgovac, kuvar, mesar...). Za upis su potrebna svedočanstva sva tri razreda i diploma o položenom završenom ispitu, kao i izvod iz matične knjige rođenih. Prilikom dokvalifikacije se polaže razlika stručnih predmeta za završena tri razreda i ceo četvrti razred kao i maturski ispit.

SPECIJALIZACIJA
Nakon završene bilo koje četvorogodišnje srednje škole - kandidat polaže razliku ispita a zatim i ispite previđene za odgovarajući obrazovni profil.


Tako da Zana ti si pomesala Specijalizaciju sa Dokvalifikacijom,

III stepen (trogodišnje školovanje)
IV stepen (četvorogodišnje školovanje)
V stepen - specijalizacija (jednogodišnje školovanje)

Kod Specijalizacije se dobija samo Uverenje o zavrsenom specijalistickom ispitu koje se odnosi samo na to jednogodisnje skolovanje, dok kod Dokvalifikacije se dobijaju sva cetri svedocanstva i diploma o polozenom Maturskom ispitu, i nema sanse da neko provali da je zavrsena vanredno, sem ako ne pozove skolu i raspita se jer se vanredni ucenici vode u posebnu evidenciju.

Redovan učenik koji iz nekih razloga želi da pređe na vanredno školovanje može to uraditi u toku školske godine uz saglasnost roditelja i odobrenje direktora - nastavnickog veca škole.

Takođe, redovan učenik koji zbog lošeg uspeha (dva puta ponovljen razred) izgubi pravo na redovno školovanje, može nastaviti školovanje kao vanredan učenik.

Ukoliko je učenik završio trogodišnju školu a želi četvorogodišnju školu, mora da polaže razliku ispita za prvu,drugu i treću godinu. Posle položenih ispita polažu se svi ispiti četvrte godine. I kako po tebi ovde dobija samo diplomu o zavrsenom cetvrtom stepenu, a ne diplomu o cetvorogodisnjem skolovanju?

Koga interesuju detalji polaganja:
Матурски
Поправни
Разредни
Допунски
Испит за проверу знања ( у жалбеном поступку )
Ванредни испити

evo link pa pogledajte sami:
http://skolazadizajnkoze.edu.rs/pdf/...o_ispitima.pdf

Ne znam zaista u cemu je tvoj problem - a iskreno me i ne interesuje. Diplomu o zavrsenom cetvrtom razredu srednje skole imam kod kuce i izdata je mom suprugu 2002-ge godine od srednje tehnicke skole u Vojvodini. Samo ako ne pocnem sad da se ubedjujem oko necega sto vidim svojim ocima... ali stvarno. Ovo je stvarno za dizanje ruku - covece, nije dosta sto neko deli informacije, vec bi i da napadas na sta stignes? Iskreno bas me zaista vise i briga - sve pise i na sajtu DV lottery i na forumu. Dakle, Ninovranje - dok ne prodjes kroz izvlacenje, intervju i sve ostalo skini se smoje glave i nemoj da se kacis za svaku moju rec a usput i da dovodis u pitanje nesto u sta se vrlo razumem (pogotovo ne oko dokumenata koja imam ispred sebe). Ili treba valjda da pocnem da skeniram?! Svasta stvarno.

Ninovranje 27.09.2010 21:32

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Žana (Poruka 18325)
Ne znam zaista u cemu je tvoj problem - a iskreno me i ne interesuje. Diplomu o zavrsenom cetvrtom razredu srednje skole imam kod kuce i izdata je mom suprugu 2002-ge godine od srednje tehnicke skole u Vojvodini. Samo ako ne pocnem sad da se ubedjujem oko necega sto vidim svojim ocima... ali stvarno. Ovo je stvarno za dizanje ruku - covece, nije dosta sto neko deli informacije, vec bi i da napadas na sta stignes? Iskreno bas me zaista vise i briga - sve pise i na sajtu DV lottery i na forumu. Dakle, Ninovranje - dok ne prodjes kroz izvlacenje, intervju i sve ostalo skini se smoje glave i nemoj da se kacis za svaku moju rec a usput i da dovodis u pitanje nesto u sta se vrlo razumem (pogotovo ne oko dokumenata koja imam ispred sebe). Ili treba valjda da pocnem da skeniram?! Svasta stvarno.

Ok dizem ruke, posto si ti najpametnija. Nisam imao nameru, niti sam zeleo da te necim uvredim, a vidim da se ti vredjas i primas sve licno bilo sta ko da prokomentarise ili da kaze suprotno od tvog misljenja, tako da mislim da imas neki kompleks.

Javno ti se izvinjavam ako sam te uvredio ili bilo sta lose rekao o tebi, postujem tebe i sve tvoje postove,jer ti si ovde mozda i najstarija sto se tice vremena provedenog na forumu sa velikim iskustvom. Sve najbolje, a ja se povlacim iz diskusije sve dok, kao sto si rekla ne prodjem komletnu proceduru i dobijem GC. Pozz

Vuvuzela 27.09.2010 22:49

Citat:

Ne znam zaista u cemu je tvoj problem - a iskreno me i ne interesuje. Diplomu o zavrsenom cetvrtom razredu srednje skole imam kod kuce i izdata je mom suprugu 2002-ge godine od srednje tehnicke skole u Vojvodini. Samo ako ne pocnem sad da se ubedjujem oko necega sto vidim svojim ocima... ali stvarno. Ovo je stvarno za dizanje ruku - covece, nije dosta sto neko deli informacije, vec bi i da napadas na sta stignes? Iskreno bas me zaista vise i briga - sve pise i na sajtu DV lottery i na forumu. Dakle, Ninovranje - dok ne prodjes kroz izvlacenje, intervju i sve ostalo skini se smoje glave i nemoj da se kacis za svaku moju rec a usput i da dovodis u pitanje nesto u sta se vrlo razumem (pogotovo ne oko dokumenata koja imam ispred sebe). Ili treba valjda da pocnem da skeniram?! Svasta stvarno.
hehehehe! Zvuči kao PMS!? lol

Ninovranje 27.09.2010 22:53

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Vuvuzela (Poruka 18336)
hehehehe! Zvuči kao PMS!? lol

Samo se ti smej, i ti ces doci na red. :1060::wee: Jer tako Score? :smrc:

Score 27.09.2010 23:06

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ninovranje (Poruka 18337)
Samo se ti smej, i ti ces doci na red. :1060::wee: Jer tako Score? :smrc:

Ma pustite mene braco, ja sam jedva zivu glavu izvuk'o...bestraga ti...:nene:


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:23.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.