ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Intervju (interview) - Ambasada (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Vencanje pred intervju (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1495)

TheNjegos 28.12.2014 17:32

Pozdrav ljudi imam slicno iskustvo sa slovom Đ ( u pasosu je tako) moje prezime ga sadrzi. Tako da je za Amere to D i kraj, dakle ne postoji Dj kod njih. Dva puta bio u USA i uvek viza bila na D. U slucaju GCa nedavno sam dodavao suprugu na DS 260 i lepo dobio pismo od nasih ljudi iz ambasade, MOLIMO VAS DA OBRATITE PAZNJU KAKO STE NAPISALI VASE PREZIME. I naravno mahinalno sam napisao DJ umesto D. I da imaju potpuno pravo da vas odbiju na intervjuu ako niste stavili D umesto DJ.

SRBghost 29.12.2014 08:11

Citat:

Prvobitno poslao korisnik srecica (Poruka 51101)
Oladi prijatelju,i ne deri se...kako bi iko mogao nekome da upropasti zivot ako to nije sam učinio?

Eto, na primer ti bi im pomogla sa svojim postovima, pa te molim da to ne radis vise, OK? Kada su se popunjavale prijave, mnogi su trazili pomoc, znas to je taj momenat kada stavis svoju sudbinu u necije ruke na momenat, ocekujuci pomoc, pa su sa takvim komentarima nekima uskratili sansu ove godine. Igrom slucaja poznajem jednog coveka koji je pre 4 godine odbijen upravo zbog toga.

P.S. Nismo prjatelji i ne zelim da "ladim" kada neko iznosi pogresne informacije potkovane sopstvenim neznanjem. Ne diskutujemo ovde o broju kostica u jabuci vec pokusavamo da nekome pomognemo.

srecica 29.12.2014 11:54

Tačno, nismo prijatelji,to se tako kaze...valjda znaš pametnjakoviću! Evo sad ću odmah da prestanem kako da ne,tebe sam čekala da mi to kazeš.Vidi ovako ja sam pozitivna osoba,pa ako negde i pogrešim šta sa tim?Ljudi nisu retardirani, svakako pročitaju SVE što ih zanima i ne oslone se na jedan post forum zato i sluzi!A ti ćeš da oladiš,jašta ćeš i nećeš se više kačiti na moje postove...da sam na tvom mestu,vreme bi utrošila na pripremu za intervju i sve šta me čeka :obrva:

SRBghost 30.12.2014 11:31

Da li cu se kaciti na neciji post ili ne, to je stvar moga izbora tako da - sorry. Kacicu se samo kada vidim da se drugima salju pogresne informacije. Sto se vasih ostalih postova tice - kompletno me ne interesuje da ih komentarisem. Ionako je cela procedura za nekoga drugog, zar ne? Pa, ako se on ne oglasava, zasto bih se ja strecao oko tudjih postova.

Hvala na brizi oko mog vremena, ali papiri su vec spremni, cekamo samo lekarski i intervju, tacno znam gde idem, gde cu da zivim prvih godinu dana, kada i gde pocinjem da radim, tako da oko toga ne treba da se brinete.

Da rezimiramo - molio sam da ne delite savete za koje niste 100% sigurni i dalje stojim iza togao. Stavljam vas na ignore listu, tako da me vasi postovi ubuduce uopste nece doticati, a vasem sinu zelim svu srecu ovog sveta i da mu se u maju, uz Boziju pomoc, ispuni zelja.

vuxanne 30.12.2014 21:14

Nemojte se svadjati, ajde malo mir brate mir, niko nije kriv. Aga aga aga niko nije krava... Dajte mali prstic pa da se pomirite...

Dakle da sumiram za sve one koji treba da popunjavaju formulare ovo nam je azbuka:

A, B, V, G, D, D, E, Z, Z, I, J, K, L, Lj, M, N, Nj, O, P, R, S, T, C, U, F, H, C, C, Dz, S (ako nisam u pravu ispravite me)

Broj karaktera koje napisete jednom na bilo koju prijavu za dokument u SAD mora UVEK da vam je jednak. Dakle: Djordjevic nije jednako Dordevic niti je Jovovich jednako Jovovic

Ako niste sigurni pogledajete u pasosu iza ovo SRB (evo vam slike dva primera)

http://i.bullfax.com/imgs/02cfe8f856...72ad20a9ee.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedi..._Serbia_ID.jpg

srecica 30.12.2014 22:55

Mnogo se potresoh oko ovog ignore :1081: a tebi W.svaka cast na savetima i vremenu:bravo:

Tomislav1970 30.12.2014 23:02

Molim admina da obrise ovu poruku jer ja ne znam kako
Hvala

dream of californication 31.12.2014 08:39

Sve prethodno sam razumela (ispravite ako nije tako :) ), pri udaji i zadrzavanju devojackog prezimena ne menja se pasos. Nego, igra li ulogu adresa prebivalista, po udaji ce biti promenjena?

Takodje, u septembru 2015. istice mi i licna karta, gde bih pri obnovi stavila i novu adresu, tu istu koja ce se po udaju promeniti :)

Pitanje je u vidu sumiranja, ispravite ako sam napravila gresku :blink:

Americano 31.12.2014 11:28

Pozdrav ljudi, imam pitanje vezano za vjenacanje prije ambasade. Moja vjerenica je izvucena na lutriju,sredinom novembra poslali smo ispunjeni formular samo za nju kao single jer nije bilo drugih opcija u formularu ali sam dobio neke informacije da je bitno samo da se vjencamo prije intervjua i da o tome obavijestimo ambasadu kako bi joj promjenii status i da nece biti problema. Poslali smo dokumenta malo kasnije ali sam ovdje na forum citao o iskustvima ljudi koji su isto tako kasnili sa slanjem dokumentacije od datuma izvlacenja i da nije bilo problema,ako neko ima slicna iskustva vezano za gore pomenutu pricu neka pise. E i da li neko moze da mi kaze s obzirom da smo poslali tek u novembar a broj joj je dosta nizak kad mozemo ocekivati neki odgovor iz kentakija? HVALA

vuxanne 31.12.2014 15:15

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dream of californication (Poruka 51166)
Sve prethodno sam razumela (ispravite ako nije tako :) ), pri udaji i zadrzavanju devojackog prezimena ne menja se pasos. Nego, igra li ulogu adresa prebivalista, po udaji ce biti promenjena?

Takodje, u septembru 2015. istice mi i licna karta, gde bih pri obnovi stavila i novu adresu, tu istu koja ce se po udaju promeniti :)

Pitanje je u vidu sumiranja, ispravite ako sam napravila gresku :blink:

Pitaj nadlezne institucije (u ambasadi i u MUP-u).

Moj primer - menjala sam pasos i nakon zadrzavanja svog prezimena i nakon ostanka na istoj adresi. Tad je u MUP-u pisalo da zena zakonski mora da vadi pasos nakon udaje i kvit. Nikakvi pod slucajevi, nikakve po varijacije. Sad sam videla na sajtu - ako za to razlog postoji i slicno.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:43.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.