ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vaša strana (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Us army (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1871)

Desertfoxxx 17.07.2017 22:42

Us army
 
Pozdrav ljudi,zanima me da li neko ima iskustva ili zna bilo sta u vezi ulaska u americku vojsku,jedno je sigurno da treba green card..Jos nesto ako znate ili ako ste deo toga dobro bi mi doslo ..Zavrsio sam vojni rok u srbiji i radio u Legiji stranaca ali sam iz nekih razloga morao sa tim da zavrsim..Pozdravim svim ljudima

markoss 18.07.2017 00:22

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Desertfoxxx (Poruka 67896)
Pozdrav ljudi,zanima me da li neko ima iskustva ili zna bilo sta u vezi ulaska u americku vojsku,jedno je sigurno da treba green card..Jos nesto ako znate ili ako ste deo toga dobro bi mi doslo ..Zavrsio sam vojni rok u srbiji i radio u Legiji stranaca ali sam iz nekih razloga morao sa tim da zavrsim..Pozdravim svim ljudima

Ti lepo napisi pismo us army sta te zanima i siguran sam da ce ti date potrebne odgovore

Sookie 18.07.2017 03:25

Pored fizičke i psihičke spremnosti, mislim da ti je potrebno i US državljanstvo.

mikiSA 18.07.2017 04:08

Dovoljna je zelena karta (*ali moras imati plasticnu kartu da im pokazes, ponistena viza u pasosu ne pije vode)
a na stranici imas sve sto ti je potrebno www.goarmy.com .
Imas test fizicke pripreme i ASVAB (google it), a ima i neki limit za godine koliko se sjecam.
Ne racunaj da ces upasti u oficire, mozda uspijes E-5-6 da dobijes odmah na pocetku. Evo link sa par informacija o tome i kriterijima za dobijanje ranka:
http://www.military.com/army/enlisted-ranks.html

Sretno!

Desertfoxxx 18.07.2017 08:58

Za godine znam mlad sam imam 23..Sto se tice psihofizicke i zdravstvene kontrole i to sam googlao,sto se tice oficirskog cina niti ga jurim niti ga zelim,poceo bi od pocetka od drila ako treba..Samo te nisam razumeo sta znaci ponistena viza u pasosu? Mislio sam tek ako dobijem green card preko lutrije da tamo idem..Hvala svima na odgovoru.

mikiSA 18.07.2017 12:45

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Desertfoxxx (Poruka 67900)
Za godine znam mlad sam imam 23..Sto se tice psihofizicke i zdravstvene kontrole i to sam googlao,sto se tice oficirskog cina niti ga jurim niti ga zelim,poceo bi od pocetka od drila ako treba..Samo te nisam razumeo sta znaci ponistena viza u pasosu? Mislio sam tek ako dobijem green card preko lutrije da tamo idem..Hvala svima na odgovoru.

DV viza dodje u pasosu, nakon ponistavanja (stavljanja pecata kad prvi put udjes u US) ona postaje privremena zelena karta dok ne dodje postom plasticna zelena karta, na to sam mislila.

Desertfoxxx 18.07.2017 13:04

Ok razumem hvala na odgovoru,imam jos 2 pitanja ako nije problem..Koliko se ceka da plasticna GC stigne od ponistavanja u pasosu? I posto se ove godine koliko vidim prijavljujemo na DV2019, znaci li to da se tek razmatra za 2019 jel je sad 2017, vidim da sve ide 2 godine unapred.? Hvala

mikiSA 18.07.2017 16:56

Meni je zelena karta dosla tacno 28 dana od dana ulaska u zemlju. Drugi su ili duze ili krace cekali, zavisno kad se uplati ona Elis fee za izradu zelene karte.
(Ja sam dosla kad je sama viza bila $660 ako se sjecam, a izrada je bila besplatna zelene karte, nakon toga se smanjila cijena DV viza, ali su uveli tu Elis fee za izradu zelene karte, pa ljudima zakomplikovali )

A 2019 je tacno, aplikacija je ove godine oktobar ili novembar (jos se ne zna tacno) 2017, izvlacenje u maju 2018, ali tek od oktobra 2018 (tj fiskalne godina 2019 kad im pocinje) se dobijaju DV vize za 2019. Dugo se cini ali proleti to.

Tebi sretno kako god.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:14.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.