ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Ne-imigrantske vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Turistička viza (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1053)

uveric 20.03.2012 15:54

Turistička viza
 
Interesuje me koliko ranije se moze aplicirati za B1 vizu, to jest turisticku devojka planira da ide za USA u Septembru, da li i koliko ranije da vadi vizu?i mi rodjaci
I jos jedno pitanje ako imam nepokretnosti u srbiji a nisam zaposlen tj nemam nikakav status kakve su sanse za vizu, poslali bi mi rodjaci pozivno pismo i to sto imam nepokretnosti jer je to dovoljan uslov.


Unapred Hvala

kaneolopa 21.03.2012 04:40

Nazovi ambasadu i lepo pitaj, uglavnom ce ti na sve dati precizan odgovor.

vuxanne 21.03.2012 16:03

Meni je za F1 vizu trebao samo jedan dan da je odobre. Predala jednog dana dobila je sledeceg. A intervju se zakazuje tako sto uplatis u banci i zoves neki automat. Za zelene karte je druga prica, treba mnogo vise koraka i papirologije.

uveric 22.03.2012 07:29

Nisam mislio na to nego da li devojka moze sad da izvadi vizu a da putuje za 3 meseca? ili mora da zna tacan datum polaska?

MarkoS 22.03.2012 08:34

Mislim da su oni naglasili da ne treba planirati put sve dok se ne dobije viza, tako da mislim da nije bas bitan precizan datum.

vuxanne 22.03.2012 14:53

Citat:

Prvobitno poslao korisnik uveric (Poruka 27722)
Nisam mislio na to nego da li devojka moze sad da izvadi vizu a da putuje za 3 meseca? ili mora da zna tacan datum polaska?

Ja mislim da treba da znaju kad neko hoce da putuje. Bar ja kad god sam isla u svaku od 17 drzava. Daju ti vizu od tad i tad do tad i tad. A posle mozes da promenis dan odlaska i povratka do god se uklapas u taj period koji ti je odobren. Ali moras da im kazes kad bi da ides i kad bi da se vratis.

Amerikanci za razliku od nas Balkanaca imaju monohromatsko poimanje vremena. Oni se organizuju mnogo unapred, putovanja planiraju mnogo ranije. Prave i detaljne planove (agende, itinerary-ije i sl.). Kod njih je vreme novac, moze se sacuvati i uvek bolje iskoristiti.

Mi za razliku od njih imamo polihromatsko poimanje vremena, gde je vreme rastegljivo kao casovnici na Dalijevim slikama, sto rece jedan Svajcarac koji boravi u Srbiji. Radimo vise stvari odjednom i ni za sta nemamo precizan vremenski plan. To njih zbunjuje. Tako da poznavajuci ove Amere oko sebe, ako oni uzimaju prijavu za vizu, da, treba da znas tacan datum povratka i tacan datum odlaska.

Pogledaj ovo: klikni

Put treba da isplaniras pre trazenja vize ali ne treba da kupujes kartu i pravis hotelske rezervacije.

shanzy 22.03.2012 18:34

nema potrebe tri meseca ranije, to je mnogo. moze da joj se desi, kao meni npr, da dobije vizu na tri meseca i sta ce onda? da putuje u okviru vize, a ne onda kad je planirala. kao sto rece vuxanne, potreban im je jedan dan (do dva) da dopreme vizu, ukoliko je dobije, a ukoliko bude odbijena to ce joj reci odmah na salteru u ambasadi. neka im kaze okviran datum polaska i vreme boravka, a karte nemojte da kupujete dok ne dobije vizu. osim ako nemate neku kombinaciju da vam vrate sve pare u slucaju povracaja. ne znam ni da li to moze uopste negde..

Milosdv 23.03.2012 01:29

Citat:

Prvobitno poslao korisnik uveric (Poruka 27712)
Interesuje me koliko ranije se moze aplicirati za B1 vizu, to jest turisticku devojka planira da ide za USA u Septembru, da li i koliko ranije da vadi vizu?i mi rodjaci
I jos jedno pitanje ako imam nepokretnosti u srbiji a nisam zaposlen tj nemam nikakav status kakve su sanse za vizu, poslali bi mi rodjaci pozivno pismo i to sto imam nepokretnosti jer je to dovoljan uslov.

JA TI PREDLAZEM DA TRAZIS STO RANIJE.

Ovo sto kazu shanzy i vuxanne jeste tacno, ali JA kad sam aplicirao za turisticku vizu (skoro je bilo) nisam dobio za 48h na kucnu adresu (dhl-om) kako je obicno pravilo a NISAM NI ODBIJEN vec su morali da rade dodatne provere (poklopili mi se neki podaci ...) i rekli mi sacekajte dve do tri nedelje nakon kojih su me pozvali ovo se vrlo retko desava. Inace od skoro je praksa da se viza daje i na rok od 10 god ako si vec bio a ako nisi 1 god. Pa nismo vise u devedesetim, mogu gde ocu po EU sto bi oni sad zatezali...

Procedura je sledeca.
Odes u Rajfajzen banku i trazis da uplatis pin za USA amabasadu. Dobijes jedan papir gde pise koji broj zoves i koji je pin broj to kosta 10 dolara placas u dinarima. Sacekas 24h pa onda mozes da zoves amasadu (nasi ljudi se javljaju) i kazes oces turisticki da ides i oni ti lepo sve objasne imas 9 minuta vremena, mozes i odma da zakazes kog datuma ti odgovara, ako zakazes dobices email sa potvrdom i svim detaljima (dobro procitaj email).
Pre intervjua (24h minimum) placas taksu za vizu isto u Rajfajzen banci 140 dolara.
Oni ti nece reci "super imas nekretninu nema veze sto ne radis..." itd vec ce ti reci da doneses dokaze da ces se stvarno vratiti i dokaze ko finansira tvoje putovanje.
Imas i jedan online obrazac da popunis (popuni ga par dana ranije) koji je poveci gde ti traze dosta podataka kad ides, gde ides, jesi bio u vojsci, koliko planiras da ostanes, gde si radio, kolika ti je plata, da li si osuđivan, .... ma ima 10 strana sigurno.
Kad popunis obrazac upload-ujes sliku i odstampas barkod koji nosis u ambasadu i sliku. Ako nemas stampac odaberi opciju slanja na email pa odnesi negde drugo i odstampaj.
Kada sve te papire skupis odes u ambasadu onog dana kada si zakazao dođes tamo 15 ranije, dobijes broj, sednes malo iskuliras gledas razne folirante koji su dosli da traze vizu, kada te prozovu na neki od saltera predas sve papire, onda opet sednes malo pa te opet prozovu da ti uzmu otiske pa opet sednes pa te opet prozovu ALI sad te prozove konzul propita te malo vrlo kulturno i kaze ti dobices pasos na kucnu adresu ili si odbijen ili aj sacekaj par nedelje kao meni ali ovo je vrlo retko.

Ja nisam imao nekretninu na sebe ali sam doneo potvrdu da sam zaposlen sa prosekom primanja, radnu knjizicu na uvid, resenje o godisnjem, potvrdu iz banke, stari pasos, pozivno pismo od rodbine poslato emailom ...

Neka ti rodbina posalje pozivno pismo overeno kod notara i neka ti posalje postom.
I nemoj da se zajebes pa da zaboravis nesto od papira puci ces 140dolara i moraces opet da zakazujes...

Pozdrav i ako te interesuje jos nesto pitaj

uveric 23.03.2012 16:45

Hvala na odgovorima divni ste :D, problem je u tome sto devojka nije zaposlena a do tad ce diplomirati znaci nece imati nikakav status, sem tog sto poseduje nekretnine... I sto ce dobiti pozivno pismo od rodjaka. Kakve su sanse? Zaboravio sam da napomenem da je kao mala bila u USA verujem da to nema veze...

mikiSA 23.03.2012 17:26

Citat:

Prvobitno poslao korisnik uveric (Poruka 27745)
Hvala na odgovorima divni ste :D, problem je u tome sto devojka nije zaposlena a do tad ce diplomirati znaci nece imati nikakav status, sem tog sto poseduje nekretnine... I sto ce dobiti pozivno pismo od rodjaka. Kakve su sanse? Zaboravio sam da napomenem da je kao mala bila u USA verujem da to nema veze...

kad djevojka diplomira? Ako ima par mjeseci do diplomiranja, neka odmah ide da vadi vizu, najvjerovatnije ce je dobiti na 6 mjeseci, jer ima odlican razlog da se vrati: mora da diplomira (nije bas cesto da se neko ko je 4 godine studirao odluci da sve to napusti i ne vrati se iz Amerike je logika) Bilo bi jos bolje kad bi tacno znala datum diplomiranja, branjenja diplomskog.
Ja sam kad sam bila apsolvent i polozila sve ispite (juni) predala za vizu, CO pogledala index, pita kad ces diplomirati: moj odgovor da sam polozila sve ispite, i da mi je ostao samo diplomski koji planiram braniti u oktobru. Viza odobrena. Ali treba imati polozenu vecinu ispita ako ne sve. (a to se vidi po indexu)

serb001 08.11.2012 17:14

Turisticka - Posetilacka viza za USA?
 
Pozdrav svima, novi sam clan, zeleo bih da cujem vasa iskustva sa dobijanjem vize, pocev od sada ovog meseca ili proslog, posto nisam nasao neka novija iskustva? hvala unapred svima.

jovke 08.11.2012 18:48

Pa ako si čitao temu o turističim vizama a nema novijih iskustava, to ne znaci da zbog toga treba pokrenuti novu temu?! :no:

Mikimax 08.11.2012 23:07

Ukratko:

Glavna pitanja su: gdje radis, koliko zaradjujes, imas li porodicu i koliko djece, kod koga ides i gdje ces biti, sta ces raditi u USA.

raylucca76 24.03.2013 01:54

Pozdrav za sve forumase!!!
Najnoviji sam clan,trebao bih(ako bog da) da odem u USA u maju.
Uglavnom mi je jasno sve oko dokumentacije
ali posto sam preduzetnik interesuje me da li mi je potrebna potvrda o izmirenom porezu
za firmu????Molim za hitan odgovor

mikiSA 24.03.2013 02:43

Citat:

Prvobitno poslao korisnik raylucca76 (Poruka 36771)
Pozdrav za sve forumase!!!
Najnoviji sam clan,trebao bih(ako bog da) da odem u USA u maju.
Uglavnom mi je jasno sve oko dokumentacije
ali posto sam preduzetnik interesuje me da li mi je potrebna potvrda o izmirenom porezu
za firmu????Molim za hitan odgovor

da
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.

raylucca76 25.03.2013 16:11

da li je jos neko imao iskustva da kao preduzetnik vadi vizu??
Jer treba potvrda?

raylucca76 25.03.2013 16:12

..potvrda o izmirenom porezu???
Da li je jos neko vadio i da li su decidirano rekli da to treba???

dare_ns 26.03.2013 11:50

mislim da piše na sajtu ambasade da je jedan od dokaza - potvrda o izmirenom porezu.
U svakom slučaju - treba! Jer se i preko poreza vidi koliko si ozbiljan ili muljaš.

ZeljkoUSA 27.03.2013 14:20

Citat:

Prvobitno poslao korisnik raylucca76 (Poruka 36828)
..potvrda o izmirenom porezu???
Da li je jos neko vadio i da li su decidirano rekli da to treba???

E ovako: Ja sam preduzetnik i juce sam bio na razgovoru i dobio vizu :obrva:

Doduse, vec sam imao turisticku vizu, bio par puta i vracao se na vreme tako mozda i to ima uticaja. Razgovor mi je protekao u vrlo opustenoj atmosferi, vise je licio na caskanje. Dok sam cekao bilo je i par odbijanja, cisto da se ne stekne pogresan utisak da svako ko aplicira dobije bez problema.

Koliko sam ja citao na formularu DS-160 pise da je JEDINO OBAVEZNO poneti na intervju - pasos. Naravno da to nije dovoljno, sva ostala dokumentacija sluzi kao dokaz sluzbenicima ambasade da ih uverimo da cemo se vratiti u Srbiju. Ja sam kao preduzetnik doneo Resenje o Osnivanju iz APR-a i potvrdu iz Poreske Uprave o izmirenom porezu. Osim toga, stari pasos i potvrdu iz banke da imam novac za putovanje i boravak u USA.

Ukoliko te jos nesto zanima - pitaj slobodno...

Ilija89 27.03.2013 17:18

e ovako.. ja sam prosle godine aplicirao za turisticku vizu ... inace vlasnik sam jedne knjizare, imao sam sve moguce papire i na kraju su me odbili... e da, nisam imao izvod iz banke jer nisam ni znao da bi mi to trebalo..:::no:

Magelan 27.03.2013 17:19

Mozes da imas sve papire pa da te odbiju, a mozes da se pojavis i sa pojedinim sitnim manjkavostima pa da te odobre...

Sve zavisi od njihove procene...

vrhunski 27.03.2013 17:26

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ilija89 (Poruka 36893)
e ovako.. ja sam prosle godine aplicirao za turisticku vizu ... inace vlasnik sam jedne knjizare, imao sam sve moguce papire i na kraju su me odbili... e da, nisam imao izvod iz banke jer nisam ni znao da bi mi to trebalo..:::no:

Da je zapelo na tome da im treba tvoj izvod iz banke oni bi ti rekli da im doneses sutra. Jesi im mozda rekao da imas nekoga u USA? Posto tamo na jednom pitanju pitaju "da li imate nekoga u USA".

Ivy 27.03.2013 17:31

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vrhunski (Poruka 36895)
Jesi im mozda rekao da imas nekoga u USA? Posto tamo na jednom pitanju pitaju "da li imate nekoga u USA".

Ne mora nuzno to biti problem. Pita te za blizu obitelj onaj formular, ja sam jednom rekla NE na to pitanje, ali sam rekla da idem decku i jednom sam rekla DA i rekla da idem zarucniku, oba puta sam dobila turisticku vizu.

Ilija89 27.03.2013 17:42

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vrhunski (Poruka 36895)
Da je zapelo na tome da im treba tvoj izvod iz banke oni bi ti rekli da im doneses sutra. Jesi im mozda rekao da imas nekoga u USA? Posto tamo na jednom pitanju pitaju "da li imate nekoga u USA".

da rekao sam im da imam neku rodjaku i imao sam njihovu adresu.. samo neznam dal da ove godine pokusam ponovo.. i dalje dobro radim i imacu na uvid nekih 15hiljada eura.. ako moze neki savjet? :smrc:

Magelan 27.03.2013 17:45

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ilija89 (Poruka 36897)
da rekao sam im da imam neku rodjaku i imao sam njihovu adresu.. samo neznam dal da ove godine pokusam ponovo.. i dalje dobro radim i imacu na uvid nekih 15hiljada eura.. ako moze neki savjet? :smrc:

Pokusaj naravno. Znam bar petoro koji su turisticku dobili iz drugog. Jedna devojka je prilozila dokaz o posedovanju zemljista, druga da ima auto, dok je jedan poznanik prilozio dokaz o posedovanju nekretnine (kuce)... I naravno, izvod iz banke, potvrdu o zaposlenju itd, itd...

Ilija89 27.03.2013 17:58

ja samo mogu da prilozim da imam jedan plac na svoje ime i to da sam vlasnik knjizare nista vise... samo neznam dal da kazem da idem kod rodjake ili da ne pricam o tome...?:nene:

Magelan 27.03.2013 18:06

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ilija89 (Poruka 36899)
ja samo mogu da prilozim da imam jedan plac na svoje ime i to da sam vlasnik knjizare nista vise... samo neznam dal da kazem da idem kod rodjake ili da ne pricam o tome...?:nene:

To je vec na tebi da odlucis.

Kao sto Ivy gore napisa, ona nije imala problema.

girl_from_belgrade 27.03.2013 18:26

Savet moj ti je da poneses svu mogucu dokumentaciju koju imas. Sta god da ti onda zatrazi dodatno ti ces imati. Uzmi iz banke taj izvod o fin.sredstvima. Takodje mi kada smo bili, culi smo da pitaju ljude koji su imali firme i koliko zaposlenih imaju i koliko vec vremena posluju? Onda gde si putovao u poslednje vreme? Takodje, ako spomenes rodjaka da imas tamo, mogu da ti traze ime te osobe i da je provere u njihovom sistemu. Ako je ta osoba sredjena papiroloski onda je spomeni, ukoliko nema regulisane papire nemoj (kazi imas neke prijatelje/poznanike tamo i ides u posetu). Mi smo poslednji put cekali 4 sata u ambasadi (za drugi tip vize) i svacega smo se naslusali. Dosta ljudi je dobilo turisticke vize, a dosta je i odbijeno, nema nekog pravila spec. Najvise prolaze ljudi koji idu na raznorazne seminare,kao i ovi sto idu da cuvaju unucice. Takodje ukoliko te pitaju koliko ostajes, nemoj govoriti neki dug period, nekoliko nedelja 2-3, jer ako vec imas svoju firmu napomeni da ne mozes dugo da izostajes sa posla,da nema nikakve sumnje. Za sada mi je ovo palo na pamet. Sa srecom!

vrhunski 27.03.2013 18:54

Evo kako ja vidim proces koji funkcionise u ambasadi. Napominjem samo da sam 3 puta vadio turisticku b1/b2 vizu i uvek pozitivno. Dacu dva primera.
Primeri su hipoteticki.

Primer 1. Decko i devojka putuju zajedno na Floridu.

konzul: gde putujete?
aplikanti: Idemo u Majami

konzul: koliko zelite da ostanete
aplikant: 15 dana

konzul (razmislja) ok postavljam inicijalni rizik na 5/10

konzul: da li imate nekoga u US?
aplikanti: nemamo

konzul (razmislja) ok smanjujem rizik na 4/10

konzul: gde ste putovali do sada?
aplikant: svuda, tunis, grcka, hrvatska, crna gora

konzul: da li ste doneli stare pasose
aplikanti: jesmo

konzul (razmislja) smanjujem rizik na 3/10

konzul: gde ostajte u Majamiju
aplikant: U tom i tom hotelu na South Beachu

aplikant (nepotrebno se ubacuje): evi i dokaz uzeli smo i avio karte
konzu (iznerviran): vratite avio karte ne trebaju mi

konzul: gde radite?
aplikanti: decko ja imam privatni biznis devojka ja studiram

konzul (razmislja): ok zbog nje povecavam rizik na 4/10 a moram njega da propitam.

konzul: kakav privatan biznis?
aplikant: drzim lanac pekara zovu se "hleb i kifle"

konzul (razmislja): ok smanjujem rizik na 2/10 za oboje posto idu zajedno.

konzul: dobili ste vizu dodjite sutra po pasose


sledeci:


Primer 2:

(sam putuje 32 godine)

dok prilazi sledeci konzul (razmislja) ~aha ovaj ima do 40 godina, potencijalni imigrant na crno...hm rizicna grupa...hm morace mnogo da se dokaze.... inicijalni rizik 7/10

konzul: dobro gde putujete?
aplikant: Washington
konzul: aha a sto bas Washington....
aplikant: u posetu bratu on tamo radi za Americku vladu. .....

konzul: sta vam radi brat?
aplikant: Radi u beloj kuci sa Obamom licno.

konzul (razmislja): ovaj ima brata koji je dobro stojeci tamo sigurno ce mu pomoci da ostane da radi nesto....povecavam rizik 9/10

konzul: zasto idete da posetite brata?
aplikant: nismo se dugo videli pa idem malo u posetu

konzul: da li ste putovali jos negde?
aplikant: pa retko gde putujem. Nemam bas mnogo vremena

konzul: cime se bavite?
aplikant: radim ovde u Telenoru

konzul (razmislja) smanjujem rizik na 5/10 ipak nece niko napustiti posao u Telenoru tek tako.

konzul: da li imate neke nekretnine u Srbiji?
aplikant: da imam stan ovde na Vracaru

konzul (razmislja) nece se odreci stana tek tako pogotovo ne na Vracaru, smanjujem rizik na 3/10

konzul: Koliko planirate da ostanete
aplikant: ne vise od 10 dana

konzul (razmisljam) ok to je to smanjujem rizik na 2/10.

************************************************** *

Mislim da tako funkcionise ceo proces, takodje ima jos dodatnih nekih bodovanja tipa "drzavni rizik" procenjuje se na osnovu toga kolika je trenutno kriza u toj zemlji. Rizik na osnovu procenta ukupno odbijenih ili odobrenih viza itd..itd

Magelan 27.03.2013 19:28

Telenor :grin:

Ne znam nikog od mojih kolega iz Telenora ko je odbijen za turisticku vizu :;D:

Kad bolje razmislim, i moj intervju se zavrsio onog momenta kad sam rekao da radim u Telenoru

vrhunski 27.03.2013 20:50

Upravo tako :) Evo neke tabele cisto da steknete osecaj kako to otprilike izgleda. Ovo se odnosi na b1/b2 turisticku vizu. Naravno ovo je sve hipoteticki.

- Imate rodjaka u US -1
- Imate prijatelja u US -1
- Imate brata ili sestru u US -2
- Imate dobrostojeceg prijatelja -2 (lepo fancy napisano pozivno pismo)
- Nemate nikoga u US +1
- Imate vaucer od hotela (barem email) +1
- Uplatili ste za avio karte -1 (iz nekog razloga ne podnose kad kupite avio-karte unapred)
- Imate pozivno pismo neke firme a idete u solo reziji -2
- Imate nekretninu na vase ime u Srbiji +1
- Imate posao i radite do godinu dana +1
- Imate posao i radite vec do 3 godine +2
- Imate posao i radite 5 godina +3
- Radite u firmi eg. Telenor godinu dana +3
- Radite u firmi eg Telenor 3 godine +4
- Radite u firmi eg Telenor 5 godina +5
- Kad im kazete da ste samostalni preduzetnik -1
- Kad im kazete da ste direktor u svojoj firmi +1
- Ako Vam je firma malo veca (tipa 5 zaposlenih i vise) +3
- Redovan student -1
- Neredovan student -3
- Nezaposlen -4
- Starost 18-40 -1
- Starost 40-80 +1
- Doneli ste pasose roditelja +1
- Doneli ste radnu knjizicu na uvid +1
- Doneli ste izvod iz banke +1
- Nemate stari pasos -1
- U Vasem jedinom pasosu nema viza uopste -2
- Doneli ste stare pasose pune viza +2
- Doneli ste kopiju ugovora nekretnine na vase ime +1


itd itd :)
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite :)

Ilija89 27.03.2013 21:06

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Magelan (Poruka 36905)
Telenor :grin:

Ne znam nikog od mojih kolega iz Telenora ko je odbijen za turisticku vizu :;D:

Kad bolje razmislim, i moj intervju se zavrsio onog momenta kad sam rekao da radim u Telenoru

ee kad bi svi imali tu srecu da radimo u Telenoru:)) nego nadam se da cu docekati taj dan da podjem u ameriku... ljudi hvala vam puno, dali ste mi snage da pokusam jos jednom da dobijem tu vizu

Ivy 28.03.2013 09:55

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Ilija89 (Poruka 36899)
ja samo mogu da prilozim da imam jedan plac na svoje ime i to da sam vlasnik knjizare nista vise... samo neznam dal da kazem da idem kod rodjake ili da ne pricam o tome...?:nene:

Nikad ne lazi na tim intervjuima ili prilikom ulaska u zemlju. Slobodno odgovori sturo i kratko na pitanje, ali nemoj lagati. Mogao bi imati gadnih problema ako to poslije primjete.

Primjer:

OK je biti kratak i direktan:
- Gdje idete?
- U New York. (Ne moras reci kod koga ideš, odnosno da ideš kod rođaka, to te nisu pitali.)

Nije ok lagati pa onda odgovoriti ovako:
- Poznajete li nekoga u US?
- Ne. (A imaš prijatelje, rođake i sl.)

Za nekoga tko ide cesto u US ili se tamo zeli preseliti, laganje moze imati gadne posljedice:
Citat:

It is possible to be found inadmissible to the US under INA 212(a)(6)(C)(i) for lying in a US visa application or in trying to procure any US immigration benefit; an inadmissibility under (6)(C)(i) is permanent, meaning the individual cannot ever get a US visa unless they apply for and receive from US Citizenship and Immigration Services (USCIS) a waiver of the inadmissibility. The immigration waiver is applied for using Form I-601 – it is difficult to get.
U prijevodu, ako si im vec rekao da imas rodake, oni to znaju. Zapisuju sto si rekao na intervjuima. Ne mozes doci drugi put i reci da nemas nikoga u US. Meni je frajer na aerodromu na ulazu u zemlju znao tocno sto sam rekla zeni u ambasadi i nije me pitao skoro nista jer "sve tu pise, zna on da ja imam sve papire".

Na trecoj sam turistickoj vizi. Ovu zadnju dobila sam kad sam rekla da se udajem za USC. Ljudi su mi rekli da ne govorim nista o svadbi, ja sam zeni sve ispricala i o svadbi i o tome kako se mislim preseliti, ona je rekla ok i dala mi vizu na 10 godina. :D Prve dvije bile su na 6 i 3 mj.




Prijatelj, student, mlad, nezaposlen (redovan student) ide u US na dodjelu nagrade za najbolji studentski video. Nema zenu, nekretnine, kredite, nista. Prva mu je prijava za vizu, dali su mu na 10 godina.

vrhunski 28.03.2013 17:19

Ovo za laganje je 100% tacno. Nemoj naravno nista lagati. Pogotovo ne ako jednom kazes nesto pa da menjas pricu :) Jednom kad imas rodjaka svaki put pokusavas tako isto.

dreamerns 28.03.2013 18:09

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vrhunski (Poruka 36908)
Ja da radim u ambasadi odbijao bih svakoga ko ima nekoga bilo koga u US jer je to za mene upozorenje da taj neko mozda moze da mu pomogne da ostane. Cim neko donese pozivno pismo bio bi za mene potencijalno rizican. Pokusajte da skupite 3-4 poena i vidite da li prolazite :)

Na osnovu cega bi ti odbijao? Kakvo upozorenje?
Na zalost, ljudi koji rade u ambasadi ocigledno razmisljaju isto kao i ti. Ja radim u ovoj Americi vec godinama i placam uredno svoj porez i dadzbine. Sa svojim primanjima ja itekako privredjujem ovoj zemlji. Zeleo sam ovo leto da svom kumu (sa kojim sam drugar od malena) pokazem gde zivim, radim i kako sam se snasao u ovom dalekom svetu. Da odemo malo da se provedemo po Vegasu i zezamo (i time jos vise privredjujem ovoj zemlji jer ce on svoje pare stecene u Srbiji i ja svoje da potrosimo ovde). Jeste, poslao sam mu pismo....kao sto sam poslao jos nekima pre njega i SVI su se vratili nazad. Da li stvarno mislis da bi moj kum meni ugrozavao status da pokusa nesto ilegalno? Covek je imao i nekretninu i redovan posao i pare na racunu i sva ta sranja koji oni traze i bio je odbijen jer nema zenu i decu (to njima ne dokazuje dovoljnu vezanost za zemlju). Kakve su to gluposti? Na osnovu cega ide razmisljanje da ljudi u srbiji samo cekaju da odu negde ilegalno. Pa imaju svi pasos, mogu sutra u Nemacku, Francusku, Svedsku....gde je zivot daleko laksi nego ovde (sto se tice skolovanja, zdravstva itd). Ujedno, koga god da sam ikada upoznao da je hteo ovde da dodje i ostane ilegalno je u tome i uspeo. Sve koji znam da su odbijeni su samo hteli da dodju u posetu. To samo pokazuje koliko su oni glupavi tamo sa svojom procenom. U svakom slucaju, ja cu da uzmem pare koje sam hteo da potrosim i da odem negde, bilo gde van amerike i da ih ostavim tamo gde su pozeljne.
A sto se tice upozorenja i sl.....eto ti Work And Travel program....glavni uvoznih ilegalnih imigranata....ali i dalje postoji.

vrhunski 28.03.2013 20:31

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dreamerns (Poruka 36934)
Na osnovu cega bi ti odbijao? Kakvo upozorenje?
Na zalost, ljudi koji rade u ambasadi ocigledno razmisljaju isto kao i ti. Ja radim u ovoj Americi vec godinama i placam uredno svoj porez i dadzbine. Sa svojim primanjima ja itekako privredjujem ovoj zemlji. Zeleo sam ovo leto da svom kumu (sa kojim sam drugar od malena) pokazem gde zivim, radim i kako sam se snasao u ovom dalekom svetu. Da odemo malo da se provedemo po Vegasu i zezamo (i time jos vise privredjujem ovoj zemlji jer ce on svoje pare stecene u Srbiji i ja svoje da potrosimo ovde). Jeste, poslao sam mu pismo....kao sto sam poslao jos nekima pre njega i SVI su se vratili nazad. Da li stvarno mislis da bi moj kum meni ugrozavao status da pokusa nesto ilegalno? Covek je imao i nekretninu i redovan posao i pare na racunu i sva ta sranja koji oni traze i bio je odbijen jer nema zenu i decu (to njima ne dokazuje dovoljnu vezanost za zemlju). Kakve su to gluposti? Na osnovu cega ide razmisljanje da ljudi u srbiji samo cekaju da odu negde ilegalno. Pa imaju svi pasos, mogu sutra u Nemacku, Francusku, Svedsku....gde je zivot daleko laksi nego ovde (sto se tice skolovanja, zdravstva itd). Ujedno, koga god da sam ikada upoznao da je hteo ovde da dodje i ostane ilegalno je u tome i uspeo. Sve koji znam da su odbijeni su samo hteli da dodju u posetu. To samo pokazuje koliko su oni glupavi tamo sa svojom procenom. U svakom slucaju, ja cu da uzmem pare koje sam hteo da potrosim i da odem negde, bilo gde van amerike i da ih ostavim tamo gde su pozeljne.
A sto se tice upozorenja i sl.....eto ti Work And Travel program....glavni uvoznih ilegalnih imigranata....ali i dalje postoji.

Zakon je takav. Jednostavno oni se drze zakona do poslednjeg slova. Za koga god se posumnja da ima bilo kakve namere da ostane u US ili da ima bilo kakve veze sa US (prijateljske, rodbinske) koje mu mogu pomoci da ostane na crno odbijaju. Vrlo je prosto. Imas masu nasih ljudi koji ni nemaju nikoga u US ali se "trude" da nadju nekoga da bi im poslao garantno pismo?? pa gde je logika u tome?? Garantno pismo otezava stvar zato sto to pokazuje da imate nekoga u US ko Vam moze pomoci da ostanete i da radite nesto. Ja razumem i tvoju stranu nemoj pogresno da me shvatis ali jednostavno samo kazem kako sam ja to doziveo tamo. A ono sam napisao u vise u afektu nego sto sam stvarno mislio jer ne mogu da verujem da ljudi i dan danas nose 'pozivna pisma'. LOL.

B1/B2 je za turisticka putovanja ili za posete seminarima i uglavnom se izdaje za te namene. Naravno tu i tamo odobre neki izuzetak (tipa jedan poznati gamer je skoro dobio b1/b2 turisticku vizu da bi igrao igrice 3 meseca u US i otvoreno im rekao da ce po 15 sati dnevno da igra igrice).
Sve sto treba jeste da se pokazu cvrste veze sa Srbijom i nikakve veze sa US. Nego cisto turizam i viza se prilicno lako dobija. Kad sam isao za moju vizu za zelenu kartu bio sam ceo dan u ambasadi i naslusao sam se svega i svacega.
Neverovatno je da ljudi MASOVNO donose garantna i pozivna pisma a ne shvataju da je upravo to razlog sto ih odbijaju. Bilo je tu i crnjak slucajeva tipa jednom coveku (stariji covek) umro sin i odbiju ga. Covek se raspravljao sa njima jedno 20 minuta i na kraju su morali da ga izvedu napolje sa obezbedjenjem. Ja sam sedeo blizu i sve pazljivo slusao :)
Vrlo je prosto studenti, nezaposleni i slicno imaju mnogo manje sanse da im odobre vizu. Zaposleni u dobrim (mislim poznatim) firmama gotovo uvek dobijaju. Najvise vrednuju stalno zaposlenje pa onda pasos pun viza, nekretninu i recimo pasose roditelja ako je do 30god. Novac na racunu im nije toliko bitan jer to ne shvataju kao cvrstu vezu sa Srbijom (osim ako nisu orocene na dug period i neki veci iznos). Novac na racunu cisto da pokazete da ste stvarno turista-burzuj je isto ok. Jos jedna stvar isto mislim da gledaju ko je kako obucen jer ako si obucen nesto jadno a hoces da ides da se zezas po Americi ....
Oni i da hoce da te odbiju ne bi mogli kad bi im pokazao stalno zaposlenje i vaucer hotela samo da nemas nikoga u US. Naravno i pasos da si vec negde putovao a ne prvo pa US :)

Tako je barem za B1/B2 vizu a ovo za J1 vizu si potpuno u pravu pa 99% ilegalnih imigranata sa ovih prostora su na J1 vizi, zaista neverovatno.

dreamerns 28.03.2013 20:53

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vrhunski (Poruka 36939)
Oni i da hoce da te odbiju ne bi mogli kad bi im pokazao stalno zaposlenje i vaucer hotela samo da nemas nikoga u US. Naravno i pasos da si vec negde putovao a ne prvo pa US :)

Osoba koju sam pomenuo radi 15 godina u nasem dobrom javnom preduzecu i ima nekretninu na svoje ime....no, opet su ga odbili jer nema zenu i decu. Tako da je kanda od nedavno i porodica koja ostaje iza jako bitna stavka uz sve ovo :-( U svakom slucaju, slozicemo se da oni sve tretiraju kao kriminlace (znaci kriv si odmah...tako valjda radi americki zakon), pa onda ti dokazujes da nisi kriminalac, da nemas kriminalne namere i da ces se vratiti :-(
Ja nisam slao "garantno pismo", nego cistu potvrdu da ce covek biti kod mene i da ce se vratiti. Ne vidim sta je u tome lose, ali mozda si u pravu....ocigledno to otezava situaciju, jer ocigledno i mene smatraju za kriminalca....

vrhunski 28.03.2013 21:07

lol ajde de nemoj takav da si. Nije bas sve tako crno, daleko si od kriminalca :) Sta da se radi pokusao si, probali ste nije do tebe i to je to.
Uglavnom oni tako rade jer imas masu ljudi koji zloupotrebljavaju i procenat zloupotreba je jako visok. Negde sam citao kada zemlja ima manje od x procenta odbijenih viza da onda toj zemlji ukinu vize (Hrvatska je negde jakoo blizu te granice). Srbija je verovatno jako daleko i zato je i tako u ambasadi.

Ovo za 15 god radnog iskustva si me bas sad zabrinuo onda si u pravu i za porodicu, nisam mislio na to sigurno da u sistemu ima negde ako je preko tipa 34god onda da zena igra vaznu ulogu a recimo deca od preko 37god lupam naravno. Hocu reci treba sve te stavke uzeti u obzir pre apliciranja da bi bilo manje odbijenih :grin: :grin:

To je prosto jedan veliki sistem gde ti kad stanes na salter on sve popunjava i stiklira i sta mu ispadne ispadne a posto je sad gotovo sad sve automatizovano (popunjava se preko interneta) onda je verovatno rezultat pre-definisan. Mislim da onaj sluzbenik samo radi po tom sistemu jer kad god stanes oni cukaju po kompjuteru ko ludi.

Evo ovde
http://www.travel.state.gov/pdf/FY11.pdf

shanzy 28.03.2013 22:31

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vrhunski (Poruka 36908)
...
- Doneli ste pasose roditelja +1

...

ne razumem ovaj deo, sta ce njima pasosi mojih roditelja?

olivera77 28.03.2013 22:38

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vrhunski (Poruka 36932)
Ovo za laganje je 100% tacno. Nemoj naravno nista lagati. Pogotovo ne ako jednom kazes nesto pa da menjas pricu :) Jednom kad imas rodjaka svaki put pokusavas tako isto.

Ovaj dreamerov kum nije nista lagao,slagao bi da je otisao i rekao nemam nikoga,idem malo da se prosetam po Americi.
Jednostavno decko nije hteo bilo sta da krije jer se nikada ne zna kada ce koja istina izaci na videlo i sigurno da nije hteo da ugrozi ni sebe i svoje mogucnosti da nekada kasnije ponovo putuje u US niti status u US svog kuma.

Hajde Vrhunski,ali iskreno,recimo treba tebi da dodje kum,drugkomsija,bilo ko od rodjaka.Sta bi mu savetovao da kaze na intervjuu-da nema nikoga ili da ide kod tebe.

Ja sam za to da se ne treba lagati pogotovu kada su tako ozbiljne stvari u pitanju koje mogu dovesti do nekih penala.
I isto tako mislim da su neka pravila (ne)izdavanja viza jako losa.
Moja prijateljica,udata,dvoje dece,htela da ode kod sestre od tetke u US sama,znaci ostavlja muza i maloletnu decu u Srb na dve nedelje.Odbijena.Pritom radi vise od 10 godina u istoj firmi.
I koja je poenta da ona bude odbijena,a da masovno studenti od kojih veliki broj ostane na crno tamo dobiju vizu.
A ovaj slucaj da coveku nisu dali vizu,a sin mu je umro necu ni da komentarisem.Zalosno.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:40.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.