ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vodič za emigrante (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   COVID-19 u USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2044)

vuxanne 24.03.2020 05:10

COVID-19 u USA
 
Gde ste, sta se radi? Sta se desava u vasoj drzavi sto se tice COVID-a? Zelim svima dobro zdravlje.
Coronavirus COVID-19 Global Cases by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University

SRBghost 24.03.2020 05:29

NY/NJ - Oooooooooo ooo, isto ludiloooo :)

Ono sto nikako nisam ocekivao od "najmocnije nacije na svetu" je da bude ovako nespremna. Ono sto se desilo/desava u Italiji ce biti zaboravljeno kada ovde pocne. U NY je vec svima (normalnima) jasno da je katastrofa samo par dana daleko. Bolnice nece biti u stanju da primaju pacijente. To vec sada znaju, a nista ne preuzimaju. Juce je zabelezen prvi slucaj samoubistva zbog izolacije na Menhetnu. Daj Boze da ovi lekici za malariju stvarno rade...

U NJ je malo bolje, ali kada se uzme u obzir koliko ljudi svaki dan dodje u NY i vrati se kuci, nece ni tamo biti bas mnogo bolje. Po meni, zakasnili su sa ovim merama dobrih mesec dana...

And than again, tu smo mi, Balkanci. Zabole nas mnogo. Mi smo vec toliko toga preziveli, da nam ovo dodje kao mali odmor. Svi ameri koje vidim smrknuti, prestravljeni... Naseg sada poznas iz daleka, po nasmejanom licu. Nije da nas nije briga, samo smo davno oguglali na "katastrofe".

Ko je bio u ratu ili cuo kako bombe i rakete zvizde preko glave, njemu svaki dan poklon.

neus 24.03.2020 05:56

Isto je jezivo gledati grad (NYC) ovako prazan :D

Prosetah do lokalnog Trade Faira negdje oko 23h veceras, nigdje ni zive duse.....cak sam i 21.street na Astoriji koji je obicno fuliran kolima presao van pjesackog na crveno :D

Mislim da ljudi nisu svjesni sta nas ceka. A opet, meni je sve preslo na remote tako da i nemam neke brige, javni prevoz ne koristim, procunjam svakodnevno malo po kraju, bez kontakta sa drugima.

Mene mnogo vise ubija to sto nam vjerovatno propada lutrija ove godine zbog ovog sranja :(

Futbalista 24.03.2020 22:07

Ja vozim kamion za COSTCO stores, Wisconsin, ilinois, Indiana.....gradovi, putevi su pusti, 80% saobracaja kamioni. Jako retko vidjam ljude da nose maske i rukavice...

mveruovic 25.03.2020 04:00

Tramp se izgleda pravi lud i po cenu zivota ljudi hoce da pokrene sve opet a ovo tek pocelo u Americi.

Futbalista 25.03.2020 19:18

Citat:

Prvobitno poslao korisnik mveruovic (Poruka 79681)
Tramp se izgleda pravi lud i po cenu zivota ljudi hoce da pokrene sve opet a ovo tek pocelo u Americi.

Kapitalizam i ekonomija ispred svega, zdr sistem najgori, hiljade inficitanih nema pare za lecenje....

Svenson 25.03.2020 20:01

U Teksasu se drzimo. Ako virus pridje, vadimo oruzje.

Salu na stranu, za sad se sve postuje. Ogranicenja kretanja, rad od kuce, zatvorene su sve "nepotrebne" prodavnice i lokali. Nadam se da necemo doziveti italijanski scenario.

Cuvajte se. Ne dajte da vas mrski neprijatelj pobedi. :==D:

ikac89 25.03.2020 20:57

Organizovan je za sutra (26. mart) čarter let Beograd - LA za sve USA državljane i LPR, tako da ako znate nekoga ko bi se vratio u USA, a trenutno je u Srbiji...


Više detalja na https://rs.usembassy.gov/urgent-trav...march-26-2020/

neus 25.03.2020 22:37

NY/NJ/CT area danas kombinovano preko 40k rekao bih.
NYC od toga nekih 18k. Do kraja dana ce vjv i to da poraste.

Dobro se zakuvava.

gorasheen 26.03.2020 23:58

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Futbalista (Poruka 79685)
Kapitalizam i ekonomija ispred svega, zdr sistem najgori, hiljade inficitanih nema pare za lecenje....

Odgovoricu na tvom postu, jer si ti uspeo u samo nekoliko reci da veoma sadrzajno opises trenutno stanje u usa. Ovde kod nas se naravno prati sve sta se tamo desava i hteo bih ovo sto si ti napisao samo malo da dopunim svojim vidjenjem.

Cini se da niko ne brine kako ce u usa ekonomija proci u narednom periodu, jer sta god da se desi ameri ce posle toga izaci jos jaci.Trenutno ima otpustanja radnika, brojne kompanije se zatvaraju, nazalost te slike niko ne voli da vidi, ali kad sve ovo prodje zar neko moze da pomisli da te iste kompanije nece nastaviti opet da rade isti posao i da zgrcu ogroman profit? Sad je stvarno mnogo teska situacija, ali ako gledamo dugorocno tj kad prodje ova situacija, za obnovu ekonomije ce trebati jos vise radne snage, pa eto jedne dobre vesti za one bez posla i one koji do 30.09. uspeju da dobiju gc.

Ono sto vise zabrinjava od ekonomije u usa je zdravstvo, koje je sad na ozbiljnom testu, a ne moze po definiciji da funkcionise u situaciji gde se prvenstveno ocekuje humanost i pomoc ljudima u nesreci. Epidemija je drustveni problem cele zajednice i u borbi protiv nje je sustina u solidarnosti, koju americko zdravstvo nazalost nema ni u recniku. Zdravstveni sistem je kapitalisticki, nema teoritisanja sa hipokratom, sve usluge se prodaju za veliki novac i onda je tesko ocekivati od njih da se angazuju 24/7 u korist drustva, pa se zbog toga lako moze desiti jos gori scenario nego u italiji ili spaniji, sto naravno niko ne zeli.

Btw da ti odgovorim opet ovde.. mazda ti je extra izbor, svojevremeno sam vozio rx-8 wankel, a vec dugo mi je zelja mx-3.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:53.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.