ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vaša strana (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Trazim posao (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1118)

detox 14.08.2012 12:38

Trazim posao
 
Dobio sam green card i vratio se kuci. Morao sam zbog posla i male bebe. Sad planiram opet ici, al imam problem da nadem posao. Imam kredit pa bih se odmah morao zaposliti da ga mogu ovdje vracati. Imam zavrsen IT fax, al bi prihvatio i druge poslove pa bih onda kasnije ganjao struku. Et ako ima neko neke informacije bio bi zahvalan.
Hvala unaprijed!!!

vrhunski 14.08.2012 13:41

Citat:

Prvobitno poslao korisnik detox (Poruka 30942)
Dobio sam green card i vratio se kuci. Morao sam zbog posla i male bebe. Sad planiram opet ici, al imam problem da nadem posao. Imam kredit pa bih se odmah morao zaposliti da ga mogu ovdje vracati. Imam zavrsen IT fax, al bi prihvatio i druge poslove pa bih onda kasnije ganjao struku. Et ako ima neko neke informacije bio bi zahvalan.
Hvala unaprijed!!!

Za IT struku iskreno najbolje ti je da dodjes negde u SF Bay oblast. Najskuplje je po pitanju nekretnina ali iskreno receno trenutno ti je to ubedljivo najbolje mesto za posao pogotovo u IT struci. 65% stanovnistva su stranci tako da ce ti tu najlakse biti da 'utopis' nasu diplomu. Hocu reci vecina ljudi ovde ima strani fakultet. Postoji i udruzenje BAFA koje ti moze pomoci prilikom trazenja posla. Ovde ti se ne isplati "ganjati" nesto drugo vec odmah pa pravo u IT struku pa makar to bila i neka entry pozicija. Ajd ako te zanima nesto konkretnije pitaj :)

Palo Alto, Pleasenton, San Jose, Cupertino, pa potrazi malo na google :)

dreadnot 15.08.2012 15:08

dobro rece vrhunski, ne gledaj nista drugo, to ti je samo gubljenje vremena, ganjaj nesto u struci. Sama diploma ti nije nikakva garancija, znanje i iskustvo ti mogu doneti posao. Pripremi dobar rezime sa svime sto si uradio do sada, spremi se da uradis testove i provere znanja i nadaj se najboljem

MiCemoProbati 16.08.2012 10:33

Evo jednog pitanja za iskusne IT-ovce. Zavrsio sam visu skolu za racunare (za USA totalno nebitno), odprilike 4 godine sam bio u svijetu racunara, tj radio sam u jednom servisu, onda sam sve to batalio i presao na neke druge poslove van struke. E sad jedno pitanje, gledajuci neke konkurse za posao na tlu USA, vecina je trazila iskustvo u servisiranju APPLE-a, plus znanje popravljanja maticnih ploca i sta ti ja znam sve. Realno ovdje kod nas je to veoma slabo zastupljeno tako da rijetko ko ima tu priliku da servisira APPLE, bar kod nas u Crnoj Gori, a koliko sam bio upoznat tada je samo jedna firma je radila servis maticnih ploca. To generalno cini mi se predstavlja veliki problem za sve koji rede hardverski dio, i vjerovatno je veoma tesko proci na tim konkursima, znajuci kako se servisiraju racunari kod nas. Ima li ko kakva uputstva, tj ima li iko od forumasa ko je otisao preko bare, a da nije programer nego hardveras?


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:01.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.