ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Uputstva za dobitnike (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   да ли по добијању њиховог држављанства морамо да се одрекнемо свог? (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2000)

Димитрије 29.04.2019 08:11

да ли по добијању њиховог држављанства морамо да се одрекнемо свог?
 
поздрав другари.
после 5 година живота у америци путем зелене карте, може да се аплицира за њихово држављанство?
да ли је истина ако добијемо њихово да морамо да се одрекнемо нашег држављанства или је могуће двојно?

damagon 29.04.2019 09:24

Nije istina, znam ljude koji imaju i americko i srpsko drzavljanstvo, ovo praktikuju neke zemlje, npr nemacka ...

jo98 29.04.2019 13:58

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Димитрије (Poruka 76278)
поздрав другари.
после 5 година живота у америци путем зелене карте, може да се аплицира за њихово држављанство?
да ли је истина ако добијемо њихово да морамо да се одрекнемо нашег држављанства или је могуће двојно?

Nije uslov odricanje trenutnog državljanstva.
Moj prijatelj poseduje tri drzavljanstva,jedno od njih je američko.

mveruovic 29.04.2019 19:40

Jedino sto treba je nakon sticanja americkog drzavljanstva, svako sledece mora da se prijavi Amerima i da se trazi odobrenje.

kreta 30.04.2019 10:16

Citat:

Prvobitno poslao korisnik damagon (Poruka 76279)
Nije istina, znam ljude koji imaju i americko i srpsko drzavljanstvo, ovo praktikuju neke zemlje, npr nemacka ...

Moja sestricina je rodjena u Beogradu i kada je imala 7 godina sa roditeljima je otisla u Nemacku da zivi. Tamo je i zavrsila skolu. Kad je postala punoletna, nemci su joj uzeli nas pasos i dali i licnu kartu i pasos nemacki. Sada je ona zvanicno nemica. Za roditelje ne znam, nije mi o tome pricala.

vuxanne 01.05.2019 01:37

Da, ako hoces da radis na drzavnom poslu. Gde treba sigurnosna provera.

uran 01.05.2019 18:44

Citat:

Prvobitno poslao korisnik kreta (Poruka 76288)
Moja sestricina je rodjena u Beogradu i kada je imala 7 godina sa roditeljima je otisla u Nemacku da zivi. Tamo je i zavrsila skolu. Kad je postala punoletna, nemci su joj uzeli nas pasos i dali i licnu kartu i pasos nemacki. Sada je ona zvanicno nemica. Za roditelje ne znam, nije mi o tome pricala.

ne znam kakve veze ima Nemacka sa USA po ovom pitanju, ali kad vec pricamo:

nisu Nemci njoj uzeli pasos nego je ona trazila nemacko drzavljanstvo dobrovoljno, pa kad joj je odobreno morala je da se odrekne srpskog jer Nemacka ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo.

USA kao i Srbija dozvoljava dvojna pa i visestruka drzavljanstva, dakle slobodno zadrzite srspki pasos i uzmite plavi.

Markonato 01.05.2019 23:11

Citat:

Prvobitno poslao korisnik damagon (Poruka 76279)
Nije istina, znam ljude koji imaju i americko i srpsko drzavljanstvo, ovo praktikuju neke zemlje, npr nemacka ...

Nemacka dozvoljava dvojna drzavljanstva samo ako predhodno posedujes pasos neke od clanica EU zemalja,bilo koji drugi pasos nedozvoljavaju zakonom.

Tako da oko neko ima Americko drzavljanstvo i hoce Nemacko onda mora da se odrekne Americkog.

A u suprotnom ako neko ima Nemacko a hoce Americko onda mora da se odrekne Nemackog ili da podnese zahtev za zadrzavanje Nemackog,tu ce traziti razloge zasto hoces da zadrzis Nemacko,mislim da taj zahtev ima rok trajanja od 2 godine cini mi se

uran 02.05.2019 01:30

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Markonato (Poruka 76314)
Nemacka dozvoljava dvojna drzavljanstva samo ako predhodno posedujes pasos neke od clanica EU zemalja,bilo koji drugi pasos nedozvoljavaju zakonom.

Tako da oko neko ima Americko drzavljanstvo i hoce Nemacko onda mora da se odrekne Americkog.

A u suprotnom ako neko ima Nemacko a hoce Americko onda mora da se odrekne Nemackog ili da podnese zahtev za zadrzavanje Nemackog,tu ce traziti razloge zasto hoces da zadrzis Nemacko,mislim da taj zahtev ima rok trajanja od 2 godine cini mi se

pa bogami ni nasi bas nisu cvece za ispis iz srpskog drzavljanstva ako nemas veze sve ispod dve godine racunaj da je uspeh.

Norveska, nemacka i Ceska su poznate srpske destinaije koje ne dozvoljavaju dvojno. Norveska ce od 2020 dozvoliti tako da ce biti moguce.

Zanimljivo je da je Nemacka sve do neke godine dozvoljavala ne samo dvojno vec je kao i USA davala drzavljanstvo svima koji se rode tamo.

I onda su jednog dana, gle cuda, osvanuli sa +4 miliona brace Turaka :1060: zbog njih su i uveli, medjutim Turci su vocka cudnovata. Tvrd orah. Digli su uzbunu, udruzenja i sta sve ne. A pritom mnogo i muvaju i sama Turska ih podrzava da izvaraju Nemce. A kako Turska nije u EU cak ni na belom sengenu nema sanse da Nemci zavire u Turske deftere i vide ko je tamo sve drzavljanin a ko ne.

Markonato 02.05.2019 10:21

Citat:

Prvobitno poslao korisnik uran (Poruka 76316)
pa bogami ni nasi bas nisu cvece za ispis iz srpskog drzavljanstva ako nemas veze sve ispod dve godine racunaj da je uspeh.

Hoces da kazes da se na ispis iz Srpskog drzavljanstva ceka 2 godine? Jel to znas neki konkretan primer? Moguce onda uz neku jaku vezu moze za par meseci.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:35.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.