ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vodič za emigrante (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=6)
-   -   USCIS Immigrant Fee (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1231)

oskark 11.02.2013 21:49

USCIS Immigrant Fee
 
Dakle, efektivno od 1. Februara, dobitnici imigrantskih viza treba da plate USCIS Immigrant fee od $165, koja se tacnije placa posle dobijanja vize a pre dolaska u US.

Link za placanje je ova

https://www.pay.gov/paygov/forms/for...ormId=40850201

Kako ja znam(mozda I ne znam dobro) za sada jos nikog nema a da je posle 1.02 bio na intervju-u, tako da cu verovatno ja biti prvi, pa cu samim tim dobiti valjda neko obavestenje. A ako ne pitacu :grin:

Naravno, ova tema je otovrena, ako nekome I tu treba pomoc.

oskark 14.03.2013 12:20

Evo da se ja onda prvi prijavim da sam platio juce ovaj Immigrant fee. Znaci mozete platiti kreditnom karticom, prima samo Visa, Master i American kartice. Ili doznakom sa tekuceg racuna. KOnretno, ja sam platio kreditnom...

nikolateo 22.05.2013 14:04

placanje fee
 
Citat:

Prvobitno poslao korisnik oskark (Poruka 36513)
Evo da se ja onda prvi prijavim da sam platio juce ovaj Immigrant fee. Znaci mozete platiti kreditnom karticom, prima samo Visa, Master i American kartice. Ili doznakom sa tekuceg racuna. KOnretno, ja sam platio kreditnom...

e vidim da si ti ovde prvi koji je placao ovaj fee, hteo sam da te pitam
posto popunjavanja online, izgleda nemam dovoljno cifara za Case number, pored onih nasih 11 sto smo dobili od ambasade, izgleda da fale negde nule.

Unapred zahvalan

free 22.05.2013 21:28

Citat:

Prvobitno poslao korisnik nikolateo (Poruka 38901)
e vidim da si ti ovde prvi koji je placao ovaj fee, hteo sam da te pitam
posto popunjavanja online, izgleda nemam dovoljno cifara za Case number, pored onih nasih 11 sto smo dobili od ambasade, izgleda da fale negde nule.

Unapred zahvalan

Izbacis nule ispred broja i skratis ga kao sto su ti napisali ovi u ambasadi na papiru na kome te obavestavaju da treba da platis taj Fee. Znaci ako ti je broj 2013EU000026960 kao sto je moj npr pises samo 2013EU26960.

nikolateo 23.05.2013 12:14

Citat:

Prvobitno poslao korisnik free (Poruka 38919)
Izbacis nule ispred broja i skratis ga kao sto su ti napisali ovi u ambasadi na papiru na kome te obavestavaju da treba da platis taj Fee. Znaci ako ti je broj 2013EU000026960 kao sto je moj npr pises samo 2013EU26960.

Jesi li ti tako platio ovaj fee, na ovaj nacin, posto sam te poslusao i dalje nece? :)

mikiSA 23.05.2013 12:58

Citat:

Prvobitno poslao korisnik nikolateo (Poruka 38929)
Jesi li ti tako platio ovaj fee, na ovaj nacin, posto sam te poslusao i dalje nece? :)

Nisam placala ovo, ali vidi na svojoj vizi (u pasosu) kako ide visa number: znam da su meni na granici samo dodali ono A ispred onih brojeva vize i kad sam popunjavala neki I-9 formular trazio je broj, ja ukucala taj i proslo je. Mozda i kod tebe pomogne.

Vangelistexas 23.05.2013 15:43

Citat:

Prvobitno poslao korisnik mikiSA (Poruka 38931)
Nisam placala ovo, ali vidi na svojoj vizi (u pasosu) kako ide visa number: znam da su meni na granici samo dodali ono A ispred onih brojeva vize i kad sam popunjavala neki I-9 formular trazio je broj, ja ukucala taj i proslo je. Mozda i kod tebe pomogne.

Nazalost, desava se nova stvar: USCIS su uveli novi sistem placanja i registracije preko neta pod imenom ELIS, pocevsi od 19. maja, dakle od pre 4 dana. Radi se o tome da na sajtu kada treba da se prijavi za placanje takse za izdavanje GCa oni izbacuju DV format (nase case numbers) kao invalid, i pise da pravi broj ima tri slova i 10 brojeva (ovo: http://www.uscis.gov/uscis/images/na...igrantvisa.jpg). To su brojevi koje uglavnom dobiju imigranti koji idu preko sponzora, petitionera, onih I-xxx djavola, ali za DV niko nista na sajtu USCISa nije napisao. Nadam se da ce ovo ispraviti uskoro :)

holmes 23.05.2013 16:01

Samo malo: Immigrant Fee se placa za izdavanje vize ili za izdavanje GC?

Zana 23.05.2013 16:20

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Vangelistexas (Poruka 38935)
Nazalost, desava se nova stvar: USCIS su uveli novi sistem placanja i registracije preko neta pod imenom ELIS, pocevsi od 19. maja, dakle od pre 4 dana. Radi se o tome da na sajtu kada treba da se prijavi za placanje takse za izdavanje GCa oni izbacuju DV format (nase case numbers) kao invalid, i pise da pravi broj ima tri slova i 10 brojeva (ovo: http://www.uscis.gov/uscis/images/na...igrantvisa.jpg). To su brojevi koje uglavnom dobiju imigranti koji idu preko sponzora, petitionera, onih I-xxx djavola, ali za DV niko nista na sajtu USCISa nije napisao. Nadam se da ce ovo ispraviti uskoro :)

Otkud ti? Zar se ti nisi "odjavio" sa sve naznakom da ti dizemo pritisak?

Vangelistexas 23.05.2013 16:32

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Zana (Poruka 38937)
Otkud ti? Zar se ti nisi "odjavio" sa sve naznakom da ti dizemo pritisak?

Znao sam da ce se neko naci prozvanim ko ne treba. Zana, zaboga. Ti si naj, da kazem, korisniji clan ovog foruma i tvoja pomoc je svima bila dobrodosla. Valjda je to trebalo da shvate oni koji su stari aktivni clanovi foruma. Nazalost, takvih vas je malo i samim tim je lelemudima dozvoljeno da dele savete, informacije i slicno koji u vecini slucajeva NISU TACNI.

free 23.05.2013 20:39

Citat:

Prvobitno poslao korisnik nikolateo (Poruka 38929)
Jesi li ti tako platio ovaj fee, na ovaj nacin, posto sam te poslusao i dalje nece? :)


Nisam, necu jos da placam iz vise razloga.
Prvo nema sada te pare jos, drugo necu ovim nasim derikozama od banki da dajem pare koje nemam i trece dacu drugarici kod koje idem da mi ona iz US plati to a kad stignem kod nje dacu joj kes jer mi je tako najjeftinije.

Gordana07 25.05.2013 13:31

I jas probuvam da platam USCUS immigrant fee no ne mi go prifaka ID brojot. Znae li nekoj koga ke go popravat sistemot i dali moze da se plati so check ili slichno ?

ivanmilosavljevic 28.05.2013 15:52

Ja sam taxu platio dan pre ulaska u Ameriku,ako ne platiš taxu pre ulaska nije problem,ali neces dobiti GC za 2-3 nedelje vec par meseci.

Vangelistexas 28.05.2013 16:43

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Gordana07 (Poruka 38961)
I jas probuvam da platam USCUS immigrant fee no ne mi go prifaka ID brojot. Znae li nekoj koga ke go popravat sistemot i dali moze da se plati so check ili slichno ?

Popravljen je sistem. Alien number se pise u formatu AXXXXXXXXX (devet cifara, ako imas broj od 8 cifara stavljas NULU nakon slova A, dakle A0........). Case number se pise isto kao sto pise na papiru koji si dobila u ambasadi: 2013EUXXXXX, bez nula, bez icega :) sistem je proradio :)

Makovi 26.06.2013 17:17

Pozdrav, može li mi netko tko je nedavno plaćao uscis fee i vizu reći koliko plaća vizu i uscis fee dijete od 3 godine? Izvučeni smo za 2014. Koliko vidim prema dosadašnjim iskustvima, platit ćemo 3x330 i 3x146? Je li to točno ili ipak djeca plaćaju drugačije s obzirom da je i liječnički pregled za njih jeftiniji? Znam da nema veze jedno s drugim, ali možda će ipak biti nešto jeftinije?

mikiSA 26.06.2013 18:33

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Makovi (Poruka 39451)
Pozdrav, može li mi netko tko je nedavno plaćao uscis fee i vizu reći koliko plaća vizu i uscis fee dijete od 3 godine? Izvučeni smo za 2014. Koliko vidim prema dosadašnjim iskustvima, platit ćemo 3x330 i 3x146? Je li to točno ili ipak djeca plaćaju drugačije s obzirom da je i liječnički pregled za njih jeftiniji? Znam da nema veze jedno s drugim, ali možda će ipak biti nešto jeftinije?

Tacno toliko cete placati, ljekarski nema veze sa ovom USCIS fee.

petrojka1980 26.06.2013 21:00

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Makovi (Poruka 39451)
Pozdrav, može li mi netko tko je nedavno plaćao uscis fee i vizu reći koliko plaća vizu i uscis fee dijete od 3 godine? Izvučeni smo za 2014. Koliko vidim prema dosadašnjim iskustvima, platit ćemo 3x330 i 3x146? Je li to točno ili ipak djeca plaćaju drugačije s obzirom da je i liječnički pregled za njih jeftiniji? Znam da nema veze jedno s drugim, ali možda će ipak biti nešto jeftinije?

Samo mala ispravka da je USCIS fee 165€, ukoliko se nesto nije promenilo. Svi placaju sve... Takva su pravila igre :grin:

ivanmilosavljevic 28.06.2013 01:53

.
 
Citat:

Prvobitno poslao korisnik petrojka1980 (Poruka 39455)
Samo mala ispravka da je USCIS fee 165€, ukoliko se nesto nije promenilo. Svi placaju sve... Takva su pravila igre :grin:

Nije 165 eura vec dolara.Placa se pre dolaska u Ameriku,meni je green card stigao posle mesec dana verovatno jer je duza provera.Jer je skoro svima stigla posle 3 nedelje...

petrojka1980 28.06.2013 12:18

Citat:

Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic (Poruka 39474)
Nije 165 eura vec dolara.Placa se pre dolaska u Ameriku,meni je green card stigao posle mesec dana verovatno jer je duza provera.Jer je skoro svima stigla posle 3 nedelje...

Da, dolari su u pitanju. Po inerciji sam napisala evro. Sve tarife su u dolarima kad je Amerika u pitanju. Hvala na ispravci!

LoLa Galland 04.07.2013 20:58

platila sam ali nigdje sluzbene potvrde.. isla sam preko Elisa na USCIS stranicama.. kako bi trebao izgledati racun? vidim da su mi u banci skinuli novce

Fridex 14.08.2013 13:45

Citat:

Prvobitno poslao korisnik LoLa Galland (Poruka 39582)
platila sam ali nigdje sluzbene potvrde.. isla sam preko Elisa na USCIS stranicama.. kako bi trebao izgledati racun? vidim da su mi u banci skinuli novce

I ja imam isti problem. platio sam 30.jula... i nikakva podvrda do sada..

oskark 18.08.2013 03:49

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Fridex (Poruka 40111)
I ja imam isti problem. platio sam 30.jula... i nikakva podvrda do sada..

Ono sto ste mogli da uradite pre nego sto ste zavrsili, da upisete mail adresu pa da vam posalju potvrdu na vas mail. Tako je bilo kada sam ja pacao. Plus je bila opcija da se stampa, sto sam ja i uradio samo sto sam ja odstampao u pdf format. :obrva:

A druga stvar je da vam to ovde uospte nece traziti. I ja sam se brinuo da imam sav dokaz da je placen, umnozio sam u par primeraka ali niko to ne trazi ovde. Eventualno mozda, MOZDA ako izadje neki konkretan problem oko toga, ali to verujem da neko treba biti baksuz

milan63 19.08.2013 21:56

fee placanje
 
Citat:

Prvobitno poslao korisnik LoLa Galland (Poruka 39582)
platila sam ali nigdje sluzbene potvrde.. isla sam preko Elisa na USCIS stranicama.. kako bi trebao izgledati racun? vidim da su mi u banci skinuli novce

Pozdrav svima.da li mozda neko ima informaciju na koji nacin je moguce platiti ovaj fee jer evo danima ne mogu da pristupim sajtu.ako neko ima slicno iskustvo neka pise cisto da znam da li ja pravim neku gresku.hvala

Fridex 20.08.2013 08:40

Evo ove se napravi novi account.
https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/...L=&OLDSESSION=

Meni sajt radi. Jeste malo glupav al takav je...

milan63 20.08.2013 14:25

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Fridex (Poruka 40255)
Evo ove se napravi novi account.
https://elis.uscis.dhs.gov/cislogin/...L=&OLDSESSION=

Meni sajt radi. Jeste malo glupav al takav je...

prijavio sam se ali opet kada dodjem do placanja izbacuje da postoji neka greska.zvao sam ambasadu i kazu da postoji sansa da im sajt bude blokiran i da se to desava vrlo cesto.

milan63 26.08.2013 17:54

Citat:

Prvobitno poslao korisnik milan63 (Poruka 40261)
prijavio sam se ali opet kada dodjem do placanja izbacuje da postoji neka greska.zvao sam ambasadu i kazu da postoji sansa da im sajt bude blokiran i da se to desava vrlo cesto.

Ima li jos ko ovakav problem.pokusavam danima I nista.stalno izbacuje error.da li postoji mogucnost placanja money orderom ili cekom, ili je on line iskljucivi metod?

Makovi 26.08.2013 20:47

Ne znam je li netko ovo predložio, ali možda je greška u tvom računalu. Pokušaj ocistiti privremenu memoriju internet explorera pritiskom na ctrl+shift+delete. Onda nanovo otvoriti internet pretraživač i probati ponovno. Ne znam da li možda ja to nekom IT-ovcu pametujem, eto, samo pokušavam pomoći.

milan63 26.08.2013 22:39

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Makovi (Poruka 40376)
Ne znam je li netko ovo predložio, ali možda je greška u tvom računalu. Pokušaj ocistiti privremenu memoriju internet explorera pritiskom na ctrl+shift+delete. Onda nanovo otvoriti internet pretraživač i probati ponovno. Ne znam da li možda ja to nekom IT-ovcu pametujem, eto, samo pokušavam pomoći.

Probao sam preko mobilnog I kompa I nikako ne ide.za mene sam platio bez ikakvih problema pre 4mes a sad za suprugu I cerkicu nikako.

zvercica 30.08.2013 12:16

Uplatila ali nisam dobila nikakvu potvrdu o plaćanju, tj dobila sam samo "USCIS has taken action on your application/petition and updated your account". U dnu mail-a piše da se ovaj mail ne može iskoristiti kao dokaz o plaćanju. Novac su mi skinuli sa računa. Jel zna neko kako se može doći do ovog dokaza?

johnny_nyc 30.08.2013 13:09

Citat:

Prvobitno poslao korisnik zvercica (Poruka 40426)
Uplatila ali nisam dobila nikakvu potvrdu o plaćanju, tj dobila sam samo "USCIS has taken action on your application/petition and updated your account". U dnu mail-a piše da se ovaj mail ne može iskoristiti kao dokaz o plaćanju. Novac su mi skinuli sa računa. Jel zna neko kako se može doći do ovog dokaza?

ako ne možeš doći do potvrde plaćanja sigurno na netbankingu možeš izvući dokaz da su sredstva skinuta sa računa (pod uvjetom da koristiš netbanking), ako ne možda kakva potvrda od banke.

Маче 31.08.2013 15:04

Imao je skoro neko problem sa placanju? meni kaze da mi je kartica odbijena a ne znam zasto. kartica je u redu pare ima na nju ali kaze da je odbijena i da ne mogu platiti :nene:

milan63 17.09.2013 16:22

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Маче (Poruka 40437)
Imao je skoro neko problem sa placanju? meni kaze da mi je kartica odbijena a ne znam zasto. kartica je u redu pare ima na nju ali kaze da je odbijena i da ne mogu platiti :nene:

Ja ne mogu ni pristupiti sajtu.mozes li mi pustiti link na kome je izvrsena uplata? Definitivno nesto ne funkcionise

petrojka1980 17.09.2013 20:22

Evo ja da prijavim da sam taksu uspesno platila u petak i juce su skinute pare sa racuna. Nije bilo nikakvih problema. Otvorila sam nalog preko elis-a i platila ocevom karticom.

Маче 20.09.2013 05:49

Citat:

Prvobitno poslao korisnik milan63 (Poruka 40817)
Ja ne mogu ni pristupiti sajtu.mozes li mi pustiti link na kome je izvrsena uplata? Definitivno nesto ne funkcionise

ja sam uplatila 2-og septembar ne znam sta je bio problem ali kad sam pokusala naredni dan sve je bilo u redu sa karticom. a sad je problem sa sajtom i ja ne mogu pristupiti ali ne brini to je njihovi problem resit ce ga oni tokom ovih dana. ne mogu ti pustiti link posto ne funkcionise ali probacu ovako mozda kad proraboti ce da ti ga otvori: https://elis.uscis.dhs.gov/

ivanmilosavljevic 13.02.2014 05:30

.
 
Najbezobraznija stvar koju sam doziveo u Americi USCIS FEE.
Zasto?
Pre dolaska u U.S zamolio sam druga da mi uplati tu taxu koji zive ovde u iznosu 165 dolara.Sve je odradjeno kako treba,dobio sam confirmation number kompletne podatke o transkaciji.
Znaci dosao ovde 23 maja 2013,drugar koji mi je platio taxu odselio se u drugi stan i sasvim slucajno otisao da proveri postu.
Nasao je pisma sa opomenama od strane USCIS-a,sa naznakom da sto pre platim taxu plus taxe.Iznos je skocio na 218 dolara.
Istog dana sam pozvao taj department i otisao do banke da uzmem izvod da sam platio.Sve u svemu zakljucak je bio,posaljite dokaz da ste platili i nece biti problema.Poslao sam pismo,dokaz o uplati iz banke gde se jasno vidi da je svrha placanja fee za imigracionu vizu,kopiju kartice,notice i objasnjenje da je sve placeno na vreme.
Sta se dalje desava,ja sam njih posle nedelju dana poceo da zovem da vidims ta se desava.Njihov komentar dobili smo pismo i prosledili smo department of threasury... Budite strpljivi.
Za to vreme dok sam cekao odgvor,podilgi su mi penale na iznos od 283 dolara.
Uzeo sam karticu i platio sam im iznos.Kao mislio sam se da se opet zalim,ali skontao da se radi o cistoj otimacini.

IgorMAD 13.02.2014 11:07

Ja sam taj fee platio iz Srbije, pre puta u USA. Posle tacno dva meseca mi je stigla zelena karta. Ali zvao sam ih u medjuvremenu nekoliko puta da vidim sta se desava, plasio sam se da nije prosla uplata ili ko zna sta jos.

ivanmilosavljevic 13.02.2014 15:56

Citat:

Prvobitno poslao korisnik IgorMAD (Poruka 44142)
Ja sam taj fee platio iz Srbije, pre puta u USA. Posle tacno dva meseca mi je stigla zelena karta. Ali zvao sam ih u medjuvremenu nekoliko puta da vidim sta se desava, plasio sam se da nije prosla uplata ili ko zna sta jos.

I ja sam platio prr ulaska u zemlju I zelenu dobio 3 nedelje nakon ulaska.

ivanmilosavljevic 13.02.2014 15:56

re
 
Citat:

Prvobitno poslao korisnik IgorMAD (Poruka 44142)
Ja sam taj fee platio iz Srbije, pre puta u USA. Posle tacno dva meseca mi je stigla zelena karta. Ali zvao sam ih u medjuvremenu nekoliko puta da vidim sta se desava, plasio sam se da nije prosla uplata ili ko zna sta jos.

I ja sam platio prr ulaska u zemlju I zelenu dobio 3 nedelje nakon ulaska.

Zana 13.02.2014 17:14

Citat:

Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic (Poruka 44140)
Najbezobraznija stvar koju sam doziveo u Americi USCIS FEE.
Zasto?
Pre dolaska u U.S zamolio sam druga da mi uplati tu taxu koji zive ovde u iznosu 165 dolara.Sve je odradjeno kako treba,dobio sam confirmation number kompletne podatke o transkaciji.
Znaci dosao ovde 23 maja 2013,drugar koji mi je platio taxu odselio se u drugi stan i sasvim slucajno otisao da proveri postu.
Nasao je pisma sa opomenama od strane USCIS-a,sa naznakom da sto pre platim taxu plus taxe.Iznos je skocio na 218 dolara.
Istog dana sam pozvao taj department i otisao do banke da uzmem izvod da sam platio.Sve u svemu zakljucak je bio,posaljite dokaz da ste platili i nece biti problema.Poslao sam pismo,dokaz o uplati iz banke gde se jasno vidi da je svrha placanja fee za imigracionu vizu,kopiju kartice,notice i objasnjenje da je sve placeno na vreme.
Sta se dalje desava,ja sam njih posle nedelju dana poceo da zovem da vidims ta se desava.Njihov komentar dobili smo pismo i prosledili smo department of threasury... Budite strpljivi.
Za to vreme dok sam cekao odgvor,podilgi su mi penale na iznos od 283 dolara.
Uzeo sam karticu i platio sam im iznos.Kao mislio sam se da se opet zalim,ali skontao da se radi o cistoj otimacini.

Ako smem da pitam sta je konkretno bio problem: ja koliko znam oni (USCIS) nemaju nikakve penalties za kad ne platis ono sto si duzan, osim kad se bounce check ili kartica declined. Pise na njihovom sajtu da immigrant mora da otvori nalog i plati sa svog racuna, nije dozvoljeno da placa advokat ili zastupnici. Stvarno bih volela da znam sta se desilo, jer za sve sto smo mi placali njima (a ima toga), ne postoji nikakav penalty ni za sta (ako ne platis jednostavno ti ne processuju slucaj i to je to), osim za insufficient funds. Pogledacu im ponovo FAQ, mozda su prikrili informaciju negde.

free 13.02.2014 17:16

Ja nisam mogao da platim iz Srbije nikako, pa su mi platili iz US, naravno pre puta istigle GC tacno 4 nedelje od ulaska.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:11.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.