ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Porodične imigrantske vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   AOS - I-130 i I-485 za roditelje (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1666)

landlord 29.07.2015 20:58

AOS - I-130 i I-485 za roditelje
 
Posto sam istrazivao sta je potrebno za promjenu statusa sa B2 vize za roditelje koji zele da ostanu u USA dok traje proces evo sta sve treba predati, pa ako neko u skorije vrijeme bude radio ovo da ima na jednom mjestu sve.

I-130
- Check $420
- Certifikat o drzavaljnstvu, ili kopija US pasosa (stranica sa biografskim podacima)
- Kopija vaseg Rodnog list i prevod
- Ako predajete za oca: vjencani list roditelja i prevod istog
- Opcionalno - G-1145 Ovo je forma da vas obavjestavaju emailom ili SMS-om o statusu aplikacije

I-485
- Check na $1070 ($985 + $85 za otiske)
- Rodni list roditelja i prevod
- Kopija pasosa (viza, prva stranica sa slikom, pecat sa zadnjim ulaskom u USA)
- Kopija I-94 (da bi sada dobili I-94 morate otici na njihovu web stranicu i isprintati)
- 2 slike od roditelja
- G325a - Ovu formu treba da ispuni roditelj i potpise.

I-693 - Ljekarski pregled. Ovo dobijete u zapecacenoj koverti od doktora. Listu doktora ovlastenih za ovaj pregled mozete naci na USCIS stranici. (Ovo kosta od $200 dollara pa navise. Sve zavisi koliko vakcina je potrebno i treba li slikati pluca)

I-864 - Affidavit of support
- Kopija zadnje federalne taxe (ovo mozete dobiti od IRS-a, besplatno je i treba 10 radnih dana da ovo stigne na kucnu adresu) sa W-2 formama
- Kopija par zadnjih platnih lista

I-131 Advanced parole - Ovo je dokumenat da mozete da putujete dok ste u procesu van USA i vracate se normalno. Kad predate sa I-485 ne placa se nista dodatno za ovu formu.
- 2 fotografije
- Kopija pasosa - (viza i stranica sa slikom)

I-765 Aplikacija da roditelj moze da radi. Ova aplikacija se takodjer ne placa dodatno kad se salje sa I-485.
- 2 fotografije
- Kopija pasosa (viza i stranica sa slikom)

landlord 10.11.2015 16:55

Nakon 3 mjeseca i 15 dana nam je stigla zelena karta za mamu.

Tikica 10.11.2015 18:02

Citat:

Prvobitno poslao korisnik landlord (Poruka 58313)
Nakon 3 mjeseca i 15 dana nam je stigla zelena karta za mamu.

ČESTITAM! :bravo:
Hvla ti puno na ovim detaljnim informacijama iz prethodnog posta.
Mi noviji članovi uživamo čitajući stare postove i žao mi je što je sve manje starih aktivnih članova.
Zbog toga hvala na svakom novom postu za koji neko od vas izdvoji vreme, to nam puno znači.

landlord 10.11.2015 19:04

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Tikica (Poruka 58319)
ČESTITAM! :bravo:
Hvla ti puno na ovim detaljnim informacijama iz prethodnog posta.
Mi noviji članovi uživamo čitajući stare postove i žao mi je što je sve manje starih aktivnih članova.
Zbog toga hvala na svakom novom postu za koji neko od vas izdvoji vreme, to nam puno znači.

Hvala na cestitkama.
Ma zasigurno ce ovo koristiti jos nekome ko bude dovodio roditelje ovde. Ja kad sam poceo sa procesom sve je izgledalo jako komplikovano i mislio sam da angazujem advokata. Ali sa svim ovim informacija ovde, bilo ko ce moci sam da ovo uradi.

Taji 22.11.2015 03:25

Svaka cast, iskrene cestitke!

Za kratko vrijeme sve odradjeno, nemam rijeci :)


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:18.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.