ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Ne-imigrantske vize (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Work & Travel program & Green Card (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1477)

DaniloStoj 23.09.2014 00:30

Work & Travel program & Green Card
 
Planiram da se prijavim i za DV-2016 i W&T program 2015. Zanima me da li je neko imao slicna iskustva i moze li doci do nekih problema?
Hvala unapred.

detroitdoll 23.09.2014 15:57

I mene muci isti problem :confused:
Nadam se da ce nam neko pomoci.

TheNjegos 26.09.2014 03:56

Pozdrav, informacija iz prve ruke, nema nikakve veze, trenutno sam u USA kao WAT kandidat a ovog maja sam izvucen za green card. :)

detroitdoll 01.10.2014 15:20

Hvala ti puno :)
I kakav si ti srecnik :D Svaka cast za GC!

IvanDash 04.10.2014 23:38

Citat:

Prvobitno poslao korisnik TheNjegos (Poruka 48804)
Pozdrav, informacija iz prve ruke, nema nikakve veze, trenutno sam u USA kao WAT kandidat a ovog maja sam izvucen za green card. :)

A reci mi kako se onda salju formulari i gde se ide na intervju? Jel mozes malo detaljnije da objasnis? :)

Pozz:naughty::naughty::naughty:

milos 05.10.2014 11:03

Citat:

Prvobitno poslao korisnik DaniloStoj (Poruka 48729)
Planiram da se prijavim i za DV-2016 i W&T program 2015. Zanima me da li je neko imao slicna iskustva i moze li doci do nekih problema?
Hvala unapred.

kakvih problema?? W&T nema veze sa GC, jedini problem koji moze da natane je ako posle W&T programa ostanes na crno u USA a izvuku te za GC.. Tamo si ilegalno dobio si broj a ako se javis automatski te deportuju i naravno nema nista od GC, to je ukratko to.. Bolje idi na W&T ako vec mozes, idi tamo zivi radi da vidis dal ti odgovara USA za zivot...

Memena 05.10.2014 13:47

Sta se desava ako odes na W&T sa J1, pa onda upises skolu tamo i promenis status u F1, apliciras za GC i npr. izvuku te...kako onda ide procedura?
Da li moras da se vratis u Srbiju? (zbog intervjua)
Da li mozes tamo u USICS da ides na inervju?
Bilo bi dobro ako neko zna preceduru ili ima licno iskustvo da napise neku rec o tome ili ako ima link na tu temu da postavi...

vuxanne 05.10.2014 16:45

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Memena (Poruka 49119)
Sta se desava ako odes na W&T sa J1, pa onda upises skolu tamo i promenis status u F1, apliciras za GC i npr. izvuku te...kako onda ide procedura?
Da li moras da se vratis u Srbiju? (zbog intervjua)
Da li mozes tamo u USICS da ides na inervju?
Bilo bi dobro ako neko zna preceduru ili ima licno iskustvo da napise neku rec o tome ili ako ima link na tu temu da postavi...

Ako si na F1 mozes ovde da ides na intervju i na lekarski, znam jednu devojku da je tako dobila zelenu kartu. Link za temu nemam. Ja sam dobila zelenu preko posla u SAD i koliko sam od nje cula isla je u iste ustanove kao ja, samo sto je ulazni papir njoj bio taj sa lutrije a meni moj iz Ministarstva za rad. Postupak nam je bio isti nakon toga, samo razlike u par formulara...

Memena 05.10.2014 17:41

Citat:

Prvobitno poslao korisnik vuxanne (Poruka 49124)
Ako si na F1 mozes ovde da ides na intervju i na lekarski, znam jednu devojku da je tako dobila zelenu kartu. Link za temu nemam. Ja sam dobila zelenu preko posla u SAD i koliko sam od nje cula isla je u iste ustanove kao ja, samo sto je ulazni papir njoj bio taj sa lutrije a meni moj iz Ministarstva za rad. Postupak nam je bio isti nakon toga, samo razlike u par formulara...

Vuxanne, hvala na informaciji. Imam jos jedno pitanje. Mozda je glupavo ali ..
Mozes li mi reci da li da prilikom popunjavanja prijave za lutriju za drzavu u kojoj zivim treba da upisem USA i adresu u USA?

SRBghost 05.10.2014 19:17

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Goxymilijan (Poruka 49106)
Dali je moguce aplicirati za iseljenicku vizu sa trecim stepenom stricne spreme?

Druze moj, mrka kapa. Minimum 4 godisnja ili posao iz potrrebnekategorije, a to je jaaako tesko....


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:22.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.