ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Uputstva za dobitnike (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Odslužen vojni/civilni vojni rok i popunjavanje stavke "Previous Military Service" (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=504)

Milosdv 27.07.2009 01:51

Odslužen vojni/civilni vojni rok i popunjavanje stavke "Previous Military Service"
 
Pozdrav svima pa da se i ja javim po prvi put i da prokomentarisem nesto.

Nisam video na forumu da je bilo reci o ovome "Previous Military Service" i odsluzenom civilnom vojnom roku (ako gresim molim da me ispravite).
Ja sam pre neku nedelju zavrsio sa sluzenjem (na jednom od beogradskih fakulteta gde sam radio sve i svasta i odlicno prosao...) i gledam kako je najbolje popuniti gore pomenutu stavku.

Branch/Ogranak: ustanova gde ste sluzili i dodati "bez oruzija" (valjda)
Rank/Cin: nema cina (da li ostaviti prazno)
Dates of Service: ok...
Military Speciality/Vojna specijalnost, zanimanje: u ovoj knjizici za civilnu sluzbu tako nesto nema ali ima strana sa naslovom osposobljenost gde meni stoji "osposobljen za zastitu i spasavanje" sto koliko sam primetio kod drugih ljudi nije slucaj, jel nije svako isao na tu obuku i program sluzenja se razlikovao po ustanovama.
Meni je jasno... ali sta da napise onaj ko nema nista u tom delu, da ostavi prazno ili ?
Dajte neki komentar, sta mislite....:grin:

Da li je njima jasna i koliko ta nasa "civilna vojska" i jeli ovo uopste bitno...:wtf:

Pozdrav:;D:

dreadnot 27.07.2009 07:33

Mislim da oko toga ne treba da te boli glava, ako im bas i bude nesto nejasno uvek mozes da pojasnis na intervjuu, ali predpostavljam da konzul ima informacije o tome, pa ga nece biti briga da detaljise.
Rank - mozda da stavis private (obican vojnik)? Ja bih ostavio prazno Military Speciality, mada moze i ovo sto si naveo, kao nekakva obuka...

dmi 27.07.2009 23:07

branch je rod u vojci (npr. pesadija, artiljerija, itd)

zex 29.07.2009 08:43

ja sam stavio :

State required military service completed as a civilian. (no rank)

nije me pitao nista. cak i ne uuzima one kopije vojne knjizice i ne gleda je tj ne zanima ga.

pekka 18.10.2009 08:35

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dreadnot (Poruka 11147)
Mislim da oko toga ne treba da te boli glava, ako im bas i bude nesto nejasno uvek mozes da pojasnis na intervjuu, ali predpostavljam da konzul ima informacije o tome, pa ga nece biti briga da detaljise.
Rank - mozda da stavis private (obican vojnik)? Ja bih ostavio prazno Military Speciality, mada moze i ovo sto si naveo, kao nekakva obuka...

Drede, imam pitanje za tebe u vezi vojske jer smo veterani u odnosu na ostele sa foruma. Koji datum si naveo prilikom popunjavnja formulara za KCC, a vezano za sluzenje vojnog roka. Posto traze samo jedan datum, a ne od kada do kada se sluzio vojni rok, imam dilemu koji datum napisati???
Unapred hvala.:grin:
p.s.: imam jos nekih pitanja koje bih bas tebi postavio, pa ako nemas nista protiv obratio bih ti se na private.:grin:

dreadnot 19.10.2009 08:18

Ja mislim da sam stavio od do iz vojne knjizice, ali nisam siguran. U svakom slucaju sam stavio pocetak sluzenja, a kako je to bilo davne 1980 (pre nego sto su neki ovde i rodjeni, heh...), i to im je vise nego dovoljno, da se vidi da je bilo odavno.
Mislim da sam ti vec odgovorio da ti stojim na raspolaganju za sva pitanja, pa izvoli...

celestine 28.05.2010 14:09

Citat:

Prvobitno poslao korisnik dreadnot (Poruka 11978)
Ja mislim da sam stavio od do iz vojne knjizice, ali nisam siguran. U svakom slucaju sam stavio pocetak sluzenja, a kako je to bilo davne 1980 (pre nego sto su neki ovde i rodjeni, heh...), i to im je vise nego dovoljno, da se vidi da je bilo odavno.
Mislim da sam ti vec odgovorio da ti stojim na raspolaganju za sva pitanja, pa izvoli...

Koja je varijanta sa tim odlozenim viziranjem ili odlozenim intervjuom. Da li treba da imas neki sprecial reason za to? i da li to utice na tvoju dalju proceduru - u negativnom smislu? Da li ti umanjuje sanse da ti odobre GC?
Hvala :1072:

dreadnot 07.06.2010 12:27

Odlozio sam viziranje da bih kupio vreme do odlaska, kako bismo skupili sto vise parica za poneti. Nije imalo nikakvog uticaja jer je jos uvek bilo dovoljno viza na raspolaganju. U ovom trenutku tako nesto bi vec bilo rizicno jer se blizi kraj izdavanju, pa moze neko da ispuni sve uslove ali da izvisi jer su sve predvidjene vize vec izdate.

celestine 07.06.2010 13:46

Hvala dread, ja sam tek sad u maju dobila prvu kovertu znaci DV2011. Imam relativno visok broj 11xxx, pa sam, iz istih razloga kao ti (prikupljanje novca), zainteresovana da prolongiram intervju. Interesovalo me da li to moze i da li negativno utice na proceduru.
Bolje odloziti intervju ili viziranje?

pekka 08.06.2010 08:08

Citat:

Prvobitno poslao korisnik celestine (Poruka 16437)
Hvala dread, ja sam tek sad u maju dobila prvu kovertu znaci DV2011. Imam relativno visok broj 11xxx, pa sam, iz istih razloga kao ti (prikupljanje novca), zainteresovana da prolongiram intervju. Interesovalo me da li to moze i da li negativno utice na proceduru.
Bolje odloziti intervju ili viziranje?

Celestine, ako si za avanturu imas moj primer. Ja sam smislio da odgodim datum intervjua tako sto cu poslati formulare mnogo kasnije nego ostali normalni ljudi. Imao sam CN 20xx, a papire sam poslao polovinom novembra meseca, dakle mesec dana nakon sto sam trebao imati razgovor u ambasadi (sudeci po niskom CN-u). Napadose me svi redom sa foruma kada sam napisao sta uradih, ali je na kraju bilo sve u najboljem redu, tako da smo pocetkom aprila tekuce godine opusteno dobili vize.:grin:


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:49.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.