ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Uputstva za dobitnike (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Ds260 - 2020 (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=2004)

neus 09.05.2019 10:02

Ds260 - 2020
 
Evo da otvorim ovaj topic za ovu godinu :)

Imam malo specifican slucaj.

Trenutno sam u nekoj prici oko zapocinjanja doktorskih studija u SAD-u. Ovih dana bi trebalo da dobijem i zvanican odgovor fakulteta.
E sad, kako to obicno biva - da stvari ne mogu ici skroz jednostavno, izvukli me ove godine na lutriji i to sa prilicno visokim brojem.
Koji je najbolji put u ovoj situaciji? Da li mogu da sacekam sa popunjavanjem DS-260 do trenutka kada odem u SAD, pa da onda posaljem aplikaciju, to bi bilo negdje u septembru mjesecu? Da li postoji neki rok za slanje toga i da li imam ikakvu "prednost" ako ranije posaljem - to mi je posebno bitno zog velikog broja? Svakako bih se vratio na consular processing kad i ako dodjem na red za to.
Plasim se ako posaljem DS-260 sada da cu eliminisati sanse za dobijanje studentske vize ili ako i dobijem studentsku vizu, da bih mogao imati problema na ulazu u drzavu, sto svakako ne zelim. Koji je vas savjet?

Mirko47 10.05.2019 05:59

Pozdrav i ovde. Moje pitanje za ds260. Imam jako mali broj 1*** i što pre bih popunjavao obrazac za mene i porodicu. Kada okvirno mislite da bi mi poslali povratnu informaciju da pošaljem dokumenta i kada bih već imao intervju?
Ako sam dobro razumeo po pročitanom ukoliko se intervju radi u Bg ambasadi a radi se, ne moram prevoditi dokumenta, već doneti originale na srpskom. I skenove na srpskom i uploadujem kada mi jave??
Pasoš mi važi do marta sledeće godine. Negde sam pročitao da mora važiti makar 6 meseci nakon ulaska u USA, da li da ga menjam odmah i u ds260 upisem nov broj pasoša?
Hvala svima na pomoći.

mveruovic 10.05.2019 06:02

Zameni pasos odmah, ako nista drugo mnogo ce ti biti lakse i jeftinije nego da to radis kad odes za Ameriku, a cekaces nedelju dve maks.

Svenson 11.05.2019 01:48

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Mirko47 (Poruka 76707)
Pozdrav i ovde. Moje pitanje za ds260. Imam jako mali broj 1*** i što pre bih popunjavao obrazac za mene i porodicu. Kada okvirno mislite da bi mi poslali povratnu informaciju da pošaljem dokumenta i kada bih već imao intervju?
Ako sam dobro razumeo po pročitanom ukoliko se intervju radi u Bg ambasadi a radi se, ne moram prevoditi dokumenta, već doneti originale na srpskom. I skenove na srpskom i uploadujem kada mi jave??
Pasoš mi važi do marta sledeće godine. Negde sam pročitao da mora važiti makar 6 meseci nakon ulaska u USA, da li da ga menjam odmah i u ds260 upisem nov broj pasoša?
Hvala svima na pomoći.

Upisi stari broj pasosa, a onda pred intervju, uzmi novi, otkljucaj DS260 i zameni stari sa novim brojem pasosa.
Ja sam tako uradio.

Katarina12 11.05.2019 20:17

Dobro vece svima.
Izvucena sam za lutriju. Popunila sam DS260. Moj broj je “mali” 1***.
Treba da putujem za SAD krajem ovog meseca na J1 vizu i vracam se krajem septembra. Sta mi savetujete oko vadjenja papira (u policiji, radjenja medicinskog)? Da li to da pokusam da odradim ore nego sto odem ? Ne znam kada pocinju ti intervjui u ambasadi ..
Hvala Vam svakako

uran 11.05.2019 20:37

J1 moze biti velika opasnost za GC narocito ako ima two year home rule pridodat. U tom slucaju ne mozete dobiti GC.

Najbolje je sto hitnije kontaktirati sluzbu fakulteta i reci im kako jeste.

Ja bih radije zboravio na vizu, lepo izvadio DV i GC i posle studirao komotno kao Amerikanac.

Katarina12 11.05.2019 21:13

Citat:

Prvobitno poslao korisnik uran (Poruka 76814)
J1 moze biti velika opasnost za GC narocito ako ima two year home rule pridodat. U tom slucaju ne mozete dobiti GC.

Najbolje je sto hitnije kontaktirati sluzbu fakulteta i reci im kako jeste.

Ja bih radije zboravio na vizu, lepo izvadio DV i GC i posle studirao komotno kao Amerikanac.

Mislim sa ste pomesali tip vize. J1 nije viza preko koje se studira u USA, vec je u pitanju u mom slucaju work and travel program (4meseca rada pa zatim mesec dana putovanja)

uran 11.05.2019 21:24

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Katarina12 (Poruka 76815)
Mislim sa ste pomesali tip vize. J1 nije viza preko koje se studira u USA, vec je u pitanju u mom slucaju work and travel program (4meseca rada pa zatim mesec dana putovanja)

rekao sam MOZE, a ja ne znam koji Vi tip imate....

Katleja Liki 11.05.2019 21:27

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Katarina12 (Poruka 76813)
Dobro vece svima.
Izvucena sam za lutriju. Popunila sam DS260. Moj broj je “mali” 1***.
Treba da putujem za SAD krajem ovog meseca na J1 vizu i vracam se krajem septembra. Sta mi savetujete oko vadjenja papira (u policiji, radjenja medicinskog)? Da li to da pokusam da odradim ore nego sto odem ? Ne znam kada pocinju ti intervjui u ambasadi ..
Hvala Vam svakako

Intervjui pocinju od 01.10.2019. kada pocinje nova fiskalna godina. Posto imas mali broj, najvjerovatnije tvoj broj ce biti aktuelan vec za oktobar mjesec. Ljekarski pregled moras obaviti prije intervjua, a od dana ljekarskog ti tece 6 mjeseci roka u kojem moras uci u USA, da aktiviras gc.

Ako ti odg da ti je intervju u novembru, decembru ili nekom drugom mjesecu, onda sacekaj sa slanjem obrasca DS-260, a njima treba otprilike 4-6 nedelja da obrade tvoj obrazac.

Posto imas mali broj, ti sve to mozes uraditi kada se vratis sa "W&T"-a.

Imas jedinstvenu priliku da zaradis ljetos i da se vratis da zavrsis proceduru dobijanja GC. Lijepo i uspjesno ljeto ti zelim!

uran 11.05.2019 21:37

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Katleja Liki (Poruka 76819)
Intervjui pocinju od 01.10.2019. kada pocinje nova fiskalna godina. Posto imas mali broj, najvjerovatnije tvoj broj ce biti aktuelan vec za oktobar mjesec. Ljekarski pregled moras obaviti prije intervjua, a od dana ljekarskog ti tece 6 mjeseci roka u kojem moras uci u USA, da aktiviras gc.

Ako ti odg da ti je intervju u novembru, decembru ili nekom drugom mjesecu, onda sacekaj sa slanjem obrasca DS-260, a njima treba otprilike 4-6 nedelja da obrade tvoj obrazac.

Posto imas mali broj, ti sve to mozes uraditi kada se vratis sa "W&T"-a.

Imas jedinstvenu priliku da zaradis ljetos i da se vratis da zavrsis proceduru dobijanja GC. Lijepo i uspjesno ljeto ti zelim!

ne kazem da to ne moze tako da se uradi, ali pomeni totalno totalno bespotrebna komplikacija. Ljudi, shvatite Amerika nije Evropa da mozes da ides odlazis dolazis ulazis izlazis kako hoces. Svasta moze da se zakomplikuje.

Kakav WT kad je dobila DV ? Sredi lepo DV i posle radi i putuj do mile volje.

Keep it simple stupid, sto bi rekli Amerikanci.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:07.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.