ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vaša strana (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Auto from USA to here (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=240)

Macedonia Ohrid 14.09.2008 21:17

Auto from USA to here
 
Jel moze da se uveze auto sa Americe u vasih zemalja? Kod nas u Makedoniji ima puno auta (sa americkom registracijom) i koje isklucivo voze iseljenici sa americkom driver licence. Dali neko zna jel moze da vozi auto onaj ko ima green card ili samo one sa passportom

landlord 14.09.2008 21:54

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Macedonia Ohrid (Poruka 3634)
Jel moze da se uveze auto sa Americe u vasih zemalja? Kod nas u Makedoniji ima puno auta (sa americkom registracijom) i koje isklucivo voze iseljenici sa americkom driver licence. Dali neko zna jel moze da vozi auto onaj ko ima green card ili samo one sa passportom

Koliko je meni poznato moze i onaj sa green cardom.. poz.

Seekimo 14.09.2008 22:48

Ako bilo gde imas boravak u inostranstvu,mozes voziti auto sa stranim tablicama ako glasi na tebe.aAko neglasi na tebe onda moras imati ovlascenje od vlasnika.

xeg 16.09.2008 09:38

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Macedonia Ohrid (Poruka 3634)
Jel moze da se uveze auto sa Americe u vasih zemalja? ...

Ne znam bas koja ja isplativost toga? Nije problem kupiti auto u USA ali je veliki trosak dovuci ga ovamo.

Macedonia Ohrid 16.09.2008 10:51

Citat:

Prvobitno poslao korisnik xeg (Poruka 3673)
Ne znam bas koja ja isplativost toga? Nije problem kupiti auto u USA ali je veliki trosak dovuci ga ovamo.

Donjeti auto od Americe do Drac Albanije (od Drac do Ohrida 180km) kosta otprilike 1200-1500 $. Nije i tako skupo s obzirom da u USA mozes naci jeftiniji auto nego ovde, bar upola cjene.
Pozz

landlord 16.09.2008 12:24

Pazi jednu stvar prijatelju,

kupiti auto u USA i dovuci ga ovamo je totalno isplativo.. pogotovo ako uzimas nov auto.. Sigurno ces biti na dobitku bar 40 % i kada platis carinu i usluge prevoza.. ali to je najmanjii problem..
Cak imas i varijantu da ti neko ko zivi u USA i ima neki auto duze od 6 mjeseci u svom vlasnistvu da ga prebaci ovamo bez placanja poreza..i sl. To je nesto kao emigranti koji se vracaju u zemlju..

Medjutim, problem je sto dijelovi za Europsko trziste i za Americko nisu kompatibilni.. pogotovo ECU (komp) na autu..

Pazi ovo govorim za bolje marke vcozila..

xeg 16.09.2008 12:33

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Macedonia Ohrid (Poruka 3678)
Donjeti auto od Americe do Drac Albanije (od Drac do Ohrida 180km) kosta otprilike 1200-1500 $ ...

E to vec nisam znao, pa i nije toliko skupo koliko sam ja racunao:)
Znaci:
1975 Ford Mustang Cobra II
iii...iii...
moze GM hybrid, da isisa ceo Djerdap:D

Macedonia Ohrid 16.09.2008 17:50

Citat:

Prvobitno poslao korisnik xeg (Poruka 3681)
E to vec nisam znao, pa i nije toliko skupo koliko sam ja racunao:)
Znaci:
1975 Ford Mustang Cobra II
iii...iii...
moze GM hybrid, da isisa ceo Djerdap:D

Cuo sam da vise nece proizvoditi slavno `JUGO`, pa sta cemo onda moramo voziti Mustange (ili jahati):D
Pozz

xeg 16.09.2008 18:13

To bi onda bilo - s' magarca na konja:D


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:36.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.