ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Vaša strana (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Najstariji srpski DV lottery winner (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=461)

zex 09.05.2009 11:53

Najstariji srpski DV lottery winner
 
Danas 8.5.09. sam ishao u amabasadu dok sam chekao lika da mi da viziran pasos tu je bio i jedan deka pored mene(mislim ono chovek mozda ima drzavljanstvo...) kad ono proziva ga sahlterusha i daje mu pasos i zutu kovertu i objashnjava mu sta da radi kada ode i dokle mora da ode:) znachi deda ima oko 75-85 leta i pali brate on za US. pozeleneo deda(ali ne od kamena u zuci )

malasestra 09.05.2009 14:43

Šta će deda tamo, jbt, zbog njega neko mlad nemože da ide a kome bi to baš trebalo. Sa 80g. on neće doživeti ni da aplicira za državljanstvo :==D: .

landlord 09.05.2009 15:12

Pa vjerovatno covjek aplicirao jer mu porodica zivi tamo..tj. djeca. Moj prijatelj je jedne godine isao u posjetu u USA i te godine je igrao lutriju jer je mislio ako dobije bilo bi super da tamo radi 2-3 mjeseca.. dok je tamo.. A nije mu padalo na pamet da ide i zivi tamo..

Ima raznih slucajeva...

petar.world 10.05.2009 10:32

bas me interesuje kako su mu odobrili green kartu kad tamo on vec pada na teret Social Security-ja?? zar uvjek ne pitaju u ambasadi sta planirate da radite, a opet zna li on uopste engleski (posto imam i ja dva ,,seniora,, koja bih prijavio :naughty:)

landlord 10.05.2009 16:35

Znanje engleskog nije uopste mut za ucestvovanje na lutriji.

Lucky 10.05.2009 20:20

Za njega neko garantuje, tako da su se Ameri obezbedili da ne trazi nikakvu pomoc od drzave. Nisu ni oni naivni.

petar.world 11.05.2009 18:56

Citat:

Prvobitno poslao korisnik landlord (Poruka 9876)
Znanje engleskog nije uopste mut za ucestvovanje na lutriji.

pa kako ce da nadju posao i da se snadju bez engleskog? cak mislim da sam procitao negdje na forumu jedno iskustvo da su sa konzulom razgovarali na engleskom.

A za affidavit of support znam, predavao sam ga za turisticku vizu prosle godine.

Moja tetka ima oko 60 god, i ona bi se prijavila, pa pitam samo kolike bi joj bile sanse, znanje engleskog nije bas njabolje, i ima zavrsen fakultet.

dreamerns 11.05.2009 20:26

Sanse su svima iste...ako tetka ispunjava uslove za prijavu....sto da ne.
Sto se engleskog tice, u ovom gradu zivi velika kolicina nasih ljudi, koji su vecinu zivota tu...i niti su naucili engleski, niti zele da ga nauce.
Ljudi ovde i penziju dozive, bez ijedne reci engleskog jezika.
Tako da.....engleski nije neophodan za rad u Americi.

steficacvek 11.05.2009 20:47

Uz sve sto je dreamer napisao, jos da dodam da je ipak malo vjerovatno da ce ljudi sa 60+ godina traziti posao. Uglavnom imaju nekoga u USA ko ih zove i ko je spreman da se brine za njih. I ja podrzavam tetku da se prijavi :D
Sto se tice razgovora sa konzulom, moj slucaj je da je razgovor bio na (losem) bosanskom, iako je konzul vidio i cuo da znam engleski.

Taji 12.05.2009 09:36

Citat:

Prvobitno poslao korisnik petar.world (Poruka 9875)
bas me interesuje kako su mu odobrili green kartu kad tamo on vec pada na teret Social Security-ja?? zar uvjek ne pitaju u ambasadi sta planirate da radite, a opet zna li on uopste engleski (posto imam i ja dva ,,seniora,, koja bih prijavio :naughty:)

Mozda i nece spasti na terete drzave???? Da ide na teret drzave nebi mu ni odobrili GC. Neznamo mi kakve su njegove materijalne mogucnosti, znanje, poznanstva i da li on zna engleski ili nezna.
Tako se razmislja kod nas na Balkanu gdje je 25-30 godina gornja starosna granica za zene za kancelarijski posao a 35 za cistacicu ili kuvaricu. Ostalo...mars u smece :gun:(licno iskustvo - 47 godina starosti)
Ameri ne gledaju na godine starosti nego na sposobnost da se radi. Ovdje gdje ja radim ima amera koji su dosli (znaci prosli WOBI test i ljekarski bez problema) a stari su i do 75 godina. Cice su vesele naravi, vrijedni i stvarno da im covjek pozavidi na vitalnosti i energiji. Najstariju zenu koju sam licno upoznala je 1943 godiste i jos uvijek radi u finasijama da sve sve pusi:grin:
Ocito da je ipak sve individualno, zar ne?
Nego, prijavi ti ipak te tvoje seniore i neka u medjuvremenu odrade kurseve engleskog....svako ima svoju nafaku...mozda budu sretne ruke, a i zasto da ne? Nista ne mogu izgubiti a ako ne probaju nece ni znati da li su ikad mogli proci.

Ima i ona dobra stara izreka:
Nista gore nego kad covjek "umre" sa 30 a sahrane ga sa 80 godina starosti!


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:15.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.