ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Uputstva za dobitnike (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Kako se prijaviti za intervju ako vec zivis u Americi - AOS procedure? (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1295)

plava princeza 15.06.2013 06:12

Kako se prijaviti za intervju ako vec zivis u Americi - AOS procedure?
 
Zivim u Americi vec godinu dana kao MBA student na F-1 vizi. Dobila sam na lutriji mogucnost za zelenu kartu. Informacije na vladinom sajtu su veoma konfuzne za adjust status procedure- tj. za one koji se vec nalaze u Americi a dobili su na lutriji. Da li neko ima iskustva kako se prijaviti za intervju i kako tece postupak u ovom slucaju, tj. ako je izabranik vec u Americi?

vuxanne 15.06.2013 06:28

Citat:

Prvobitno poslao korisnik plava princeza (Poruka 39377)
Zivim u Americi vec godinu dana kao MBA student na F-1 vizi. Dobila sam na lutriji mogucnost za zelenu kartu. Informacije na vladinom sajtu su veoma konfuzne za adjust status procedure- tj. za one koji se vec nalaze u Americi a dobili su na lutriji. Da li neko ima iskustva kako se prijaviti za intervju i kako tece postupak u ovom slucaju, tj. ako je izabranik vec u Americi?

Copy/paste-iram samu sebe evo


Imas ovde na njihovom zvanicnom sajtu: http://www.travel.state.gov/visa/visa_4756.html evo ceo link da vidis i odakle je izvor.

When the DV Selectee is Overseas or is Already in the U.S.- Next Steps are Different

Diversity visa selectee overseas >> Follow Steps 2 to Step 4, starting below.
Diversity visa selectee already in the United States >> When the principal (primary) diversity visa selectee is already physically present in the U.S., you may be eligible to apply to the U.S. Citizenship and Immigration Services for adjustment of status. Click Adjust Status to learn more.


i onda lepo klikni na Adjust Status pa prouci.

When the Diversity Visa Selectee is Already in the U.S.

Znam jednu devojku koja je tako. Ja cekam trenutno da mi jave iz Department of Labor-a sta su odlucili i jos I140 pa ako sve bude u redu idem i ja na Adjustement of Status. Trenutno sam ovde na H1B vizi, a u SAD sam dosla kao i ti na F1.

plava princeza 15.06.2013 10:40

Vuxanne, hvala puno na odgovoru i to brzom. Ja sam vec sve to procitala i proucila. Ali tu je napisano vrlo konfuzno sledece: da li prvo uplatiti $360 Departmant of State i poslati njima dokaz o diplomi ili popuniti i uplatiti $1070
I-485 form i poslati USCIS-u?

Dalje nije objasnjeno kako se zakazuje i kada intervju u USCIS-u.

Cula sam da je adjust status procedure veoma spora i komplikovana zbog velikog broja ljudi u opticaju te procedure pa se na kraju kada tvoja aplikacija dodje na red dodje u situaciju da su vec sve zelene karte preko lutrije razdeljene.

Znam da se ne poznajemo, ali veoma bih ti bila zahvalna, ako bi mozda mogla da kontaktiras tu devojku ukoliko ste bliske i da je pitas kako je ona postupila ili da me nekako povezes sa njom preko mail-a da je ja pitam. Ja bih ti tu uslugu uzvratila. Po zanimanju sam pravnik i ekonomista.

vuxanne 16.06.2013 15:14

Citat:

Prvobitno poslao korisnik plava princeza (Poruka 39384)
Vuxanne, hvala puno na odgovoru i to brzom. Ja sam vec sve to procitala i proucila. Ali tu je napisano vrlo konfuzno sledece: da li prvo uplatiti $360 Departmant of State i poslati njima dokaz o diplomi ili popuniti i uplatiti $1070
I-485 form i poslati USCIS-u?

Dalje nije objasnjeno kako se zakazuje i kada intervju u USCIS-u.

Cula sam da je adjust status procedure veoma spora i komplikovana zbog velikog broja ljudi u opticaju te procedure pa se na kraju kada tvoja aplikacija dodje na red dodje u situaciju da su vec sve zelene karte preko lutrije razdeljene.

Znam da se ne poznajemo, ali veoma bih ti bila zahvalna, ako bi mozda mogla da kontaktiras tu devojku ukoliko ste bliske i da je pitas kako je ona postupila ili da me nekako povezes sa njom preko mail-a da je ja pitam. Ja bih ti tu uslugu uzvratila. Po zanimanju sam pravnik i ekonomista.

Ne mogu da ti posaljem privatnu poruku jel imas jako mali broj poruka. Nadji me na fejsbuku sa ovim mojim username-om sa foruma i dodaj gmail.com.

eva 18.06.2013 11:33

Ja sam se za intervju vratila u Srbiju, jer sam cula da procedura moze da se oduzi.

Millie 04.05.2017 21:38

Dobitnik ZK, vec u Americi
 
Zdravo,

Izvucena sam za zelenu kartu i trenutno (legalno) boravim u Americi na F-1 vizi. Jel ima neko ko je u skorije vreme bio u slicnoj situaciji da mi pomogne oko daljeg procesa?

Hvala puno!

Milica

vlada33 04.05.2017 22:07

nek je sa srecom...

ima vec takvih tema na sajtu pa mozes proveriti,kolkko sam ja upucen imas dve opciije ili da zavrsis proces tamo (znam da je bila prica da je finansijski skuplje) ili da to zavrsis ovde,najbolje bi bilo da kazes za koju si opciju vise zainteresovana

Millie 04.05.2017 22:09

Znam da postoji proces bez vracanja za Srbiju, al mi nije jasno da li treba da se prijavim na sajtu za vizu prvo pa onda da radim adjustment of status ili odmah kontaktiram USCIS.

Ne bih se vracala za Srbiju, radila bih to odavde.

Hvala

vlada33 04.05.2017 22:16

Opet nqpominjem da nisam mnogo iskusan ali koliko pamtim da sam procitao ti sve radis normalno samo sto trazis da interviju obavis u USA...

Nemoj da ti je tesko,pretrazi po forumu siguran sam da postoji tema jer sam je citao...

Millie 04.05.2017 22:24

Hvala! Hocu!

Al svakako mi novije informacije ne bi skodile!


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:08.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.