ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Stare teme (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Srecan Nesrecan (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1493)

Kris 12.10.2014 17:29

DS 260 još uvek nisam popunio ni poslao.
Obzirom da bih moj broj bio vazeci u Maju, još imam vremena.
Samim tim i da saznam da li ću da radim AOS ili CP...ili da li uopšte da saljem.

johnywalker 12.10.2014 17:34

Kris, poslao sam ti poruku sa svojom email adresom pa kada dobiješ javi mi se emailom.

Kris 12.10.2014 18:37

Hej Johny...ne mogu da vidim gde,kako si mi poslao poruku.

johnywalker 12.10.2014 18:40

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Kris (Poruka 49431)
Hej Johny...ne mogu da vidim gde,kako si mi poslao poruku.

tamo pise da sam ti poslao na email (valjda tvoju adresu koju si upisao kada si se registrovao).

Kris 12.10.2014 18:52

Oh pardon...da sada vidim.
Mislio sam sa je neki private message, pa pokusavam da nadjem neki inbox.

anakin 12.10.2014 19:26

Kris,

Niko nije rekao da si ti u zemlji ilegalno, van statusa bez boravka ili slicno.
Ali da skratimo pricu, u Ambasadi u Beogradu ti u principu vise nikada nece izdati vizu, u Americi neces prilagoditi status. Ili ovako zar ces stvarno poslusati nas totalne strance sa interneta za ovako nesto bitno, konsultovao si vise imigracionih advokata i svi su ti rekli nista od AOS ili CP. Jel bi isao kod mehanicara da popravljas zub, znaci receno ti je. Ti mozes da otezes i odrzavas legalan status/boravak narednih 20 godina, promenices tip vize vise puta, trazices azil i tako u nedogled. Ali sta ces za posao posle skole, vozacka ti verovatno vazi jos maksimum godinu dana, Real ID Act je u punom zamahu i uskoro ces se jako tesko zaposliti bez obzira na cinjenicu da imas SSN. Skrati sebi muke i ozeni se to ti je jedini izlaz. Ako imas jos neko pitanje slobodno mi pisi u privat ili na mail ali mislim da je sve receno.

Srdacno,
Anakin

johnywalker 12.10.2014 21:33

Cao Kris, provjeri email - poslao sam ti poruku pa eto...

Kris 12.10.2014 21:37

Anakin, hvala na informacijama.
Zvuce nekako grubo i samouvereno.
Ne znam odakle ti toliko znanje,tj. vidim da si u DC, pa bi mi bilo mnogo jasnije kad bi mi rekao u kom si ti statusu.
Ne bih od ovoga da pravim polemiku, jer će to da se pretvori u rupu bez dna.
Ja sam,ovde,samo izlozio svoj problem i nadam se da će neko ko jeste ili bio u slicnoj situaciji,da mi izlozi svoje iskustvo. Ako neko takav i postoji,nadam se.

anakin 12.10.2014 22:22

Kris,

Zao mi je ako sam zvucao grubo i preponentno ili sam te uvredio, to mi nije bila namera.
Moje "znanje" je iz licnog primera zatim od advokata i iz ambasada SAD u Beogradu i Sofiji, ziveo sam i radio u DC-u tri godine, produzavao H-2B vizu, propustio priliku da se ozenim jer sam "terao postenje", bio sponzorisan od strane kompanije u kojoj sam radio i cekao 7 godina da bi na kraju bio odbijen i ostao u Srbiji.
Bio sam "veci" Amerikanac od 99.9% Amerikanaca, volontirao u vatrogasnoj brigadi, sluzio beskucnike za bozic, placao porez, donirao u dobrotvorne svrhe i slicno ma svih devet jardi sto bi oni rekli.
U krajnjem slucaju probaj, ja trenutno trazim nekog za domine i sah. :-)
Moj ti je savet bio od srca.

Pozdrav,
Anakin

Kris 12.10.2014 23:42

Anakin...ne znam šta da kažem.
Jako mi je zao za to sto ti se desilo,najiskrenije.
Onda znaš i ja znam kakav je život ovde i koliko surovo može da bude.
Cestitam ti na snazi i preživljavanju svega toga.
Nadam se da si uspeo u nečemu ili se trudis da nešto uradiš.
Verovatno imaš perspektivnije zanimanje,obzirom da si bi na H vizi.
Ja nisam u toj situaciji i znam da sa svojih 40 god nemam više šta da tražim u Srbiji, ali nemam više ni snage da živim ovako ovde. I sve mislim da je ovo neki prst sudbine koji mi pokazuje pravac kojim da idem. Samo pokusavam da saznam da li je neko već prošao tim putem, da vidim da li ću moći i ja.
Sa poslovima koje radim i plaćanjem škole i troskove, ja živim od nule do nule svaki mesec. Da ustedim za zenidbu, teško da će to moći da se desi.
Ovo mi je neka šansa i pokusavam da utvrdim kolike su joj verovatnoće.
Hvala ti na iskrenosti i informacijama.


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:17.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.