ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Lokacije u USA (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Memphis, Tennessee (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=1268)

Pedja_1003 16.04.2013 03:46

Memphis, Tennessee
 
Ima li nekoga u Memphis-u? Jel zna neko nesto? Zainteresovao sam se za ovaj grad buduci da je jako lep i svrstan medju 10 najjeftinijih gradova u USA. Gledajuci craiglist, apartmani sa 2 spavace sobe lagano za 500$ a u DC-ju, VA i MD ne postoji ispod 1500$, razlika je ogromna priznacete. Tako da bih voleo da cujem iskustva ako neko ima uopste :grin:

draskoni 16.04.2013 16:24

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Pedja_1003 (Poruka 37620)
Ima li nekoga u Memphis-u? Jel zna neko nesto? Zainteresovao sam se za ovaj grad buduci da je jako lep i svrstan medju 10 najjeftinijih gradova u USA. Gledajuci craiglist, apartmani sa 2 spavace sobe lagano za 500$ a u DC-ju, VA i MD ne postoji ispod 1500$, razlika je ogromna priznacete. Tako da bih voleo da cujem iskustva ako neko ima uopste :grin:

Pedja i mene zanimaju ove info,a mozda bi mogao da postavis neke linkove za tu informaciju da je medju 10 najjeftinijih gradova!Voleo bih da pogledam!HFala! :)

landlord 16.04.2013 21:06

Ne znam nikoga da zivi u tom dijelu, ali evo ti jedan savjet:
Kad gledas na craigslist-u cijene stanova, pogledaj i sekciju sa poslovima u svojoj oblasti.
Ja kad sam dosao u USA, bio sam u gradicu koji je imao jeftine dvosobne stanove, ali poslovi u mojoj struci su se pojavljivali tipa jednom sedmicno novi posao. Tako da nemoj smao gledati troskove zivota. Iako je mozda negdjestan skuplji, ali ces lakse naci i posao.

Pedja_1003 20.04.2013 11:28

Citat:

Prvobitno poslao korisnik draskoni (Poruka 37631)
Pedja i mene zanimaju ove info,a mozda bi mogao da postavis neke linkove za tu informaciju da je medju 10 najjeftinijih gradova!Voleo bih da pogledam!HFala! :)


http://www.kiplinger.com/slideshow/r...-in/index.html

i ovo je interesantno http://www.kiplinger.com/slideshow/r...les/index.html :D

hope 22.04.2013 01:16

sećam se da sam čitao da memphis ima velik problem sa kriminalom i siromaštvom. spada u siromašnije gradove u americi i bande i lopovi haraju gradom. možda je zato tako jeftino tamo.

Magelan 22.04.2013 20:31

Citat:

Prvobitno poslao korisnik hope (Poruka 37750)
sećam se da sam čitao da memphis ima velik problem sa kriminalom i siromaštvom. spada u siromašnije gradove u americi i bande i lopovi haraju gradom. možda je zato tako jeftino tamo.

Upravo tako.

Grad je zivi raspad, leglo bandi i kriminala, jedan od najopasninijih gradova u USA. Zato stanovi i jesu dz, kao sto su dz u cikaskom Englewood-u :)

Kultura siromastva je vidljiva na svakom koraku, jednom recju neugledan grad...

Ako neko vec razmislja o Tenesiju, Nashville je neuporedivo lepsi, sigurniji, cistiji... Dosta desavanja, ekonomija znatno bolja nego u Memfisu...

Fitz 22.04.2013 20:47

Mislim da je Magelan lijepo objasnio, ja sam istu stvar čuo od frenda koji je bio tamo prošle godine. Doduše nije živio tamo, al to što je uspio vidjeti ga se nije dojmilo. ALI izuzevši sve loše strane, kaže da se grad obavezno mora posjetiti na par dana, pogotovo ako te pere glazba, naročito počeci rokenrola. Da ne bi uzimao sa sigurnošću riječi mene koji nikad nisam kročio u USA, moja preporuka je forum city-data. Nepresušan izvor itekako korisnih informacija za bilo koji grad. Sretno!

nelson 04.08.2014 20:47

Evo obzirom da niko ne zna nista o Memphisu i da nema bas nesto puno informacija ja cu objasniti u par recenica posto ovde zivim vec 3 godine. Memphis kao Memphis je trash grad (kako za koga ali za mene jeste). Ja vise volim velike i urbanije gradove. Zivot je jaaaaaaako jeftin toliko da ako imas platu oko $1500 mozes lepo da zivis. Kriminal jeste velik ali generalno kao i svuda...imas delove grada u koje se nesme ici i to je to...ja zivim u delu grada koji je skuplji i recimo placam gajbu $700 plus rezija i sve ukupno izadje oko $800-850 sto je za Memphis preskupo. Problem je sto ovde treba da imas auto i to OBAVEZNO inace si zarobljen. Gradski prevoz je jako los. Takodje sto se meni ne dopada je 80% poluplacije su crnci i automatski gde oni preovladjuju je i stopa kriminala veca. Ovo je klasican south grad i tako se ljudi i ponasaju I pricaju - bez stresa, sve je lako cemo itd...Mozda se nekome i dopada ovakav grad i mozda neko vidi sebe ovde a znam puno ljudi koji vole ovaj grad i srecni su ovde ali meni licno se ne dopada...Ako nekoga nesto vise interesuje slobodno neka pita...

Mica88 05.08.2014 19:40

Citat:

Prvobitno poslao korisnik nelson (Poruka 47873)
Evo obzirom da niko ne zna nista o Memphisu i da nema bas nesto puno informacija ja cu objasniti u par recenica posto ovde zivim vec 3 godine. Memphis kao Memphis je trash grad (kako za koga ali za mene jeste). Ja vise volim velike i urbanije gradove. Zivot je jaaaaaaako jeftin toliko da ako imas platu oko $1500 mozes lepo da zivis. Kriminal jeste velik ali generalno kao i svuda...imas delove grada u koje se nesme ici i to je to...ja zivim u delu grada koji je skuplji i recimo placam gajbu $700 plus rezija i sve ukupno izadje oko $800-850 sto je za Memphis preskupo. Problem je sto ovde treba da imas auto i to OBAVEZNO inace si zarobljen. Gradski prevoz je jako los. Takodje sto se meni ne dopada je 80% poluplacije su crnci i automatski gde oni preovladjuju je i stopa kriminala veca. Ovo je klasican south grad i tako se ljudi i ponasaju I pricaju - bez stresa, sve je lako cemo itd...Mozda se nekome i dopada ovakav grad i mozda neko vidi sebe ovde a znam puno ljudi koji vole ovaj grad i srecni su ovde ali meni licno se ne dopada...Ako nekoga nesto vise interesuje slobodno neka pita...

Pozdrav Nelsonu! Supruga (izvucena za 2015 28XXX) i ja s klincem od 6 god razmatramo razne opcije. Kakav je Memphis za pocetak, da li je lako naci pocetne poslove (iako imamo fakultetske diplome i oko 10 godina iskustva u svojim strukama - marketing/soc. rad znamo da u pocetku ne mozemo sa sigurnoscu racunati na takve poslove). Drugo, interesuje nas kvalitet public skola u vasem komsiluku ili slicnom "boljem" delu grada? Unapred hvala na odgovoru.

familly 05.08.2014 19:54

Mica88,

Obicno je pravilo da je dobra skola tamo gde je skup stan i obrnuto. Ovi sajtovi mnogo pomazu u proceni. Samo odaberite drzavu i grad.

http://www.greatschools.org/find-schools/ za skole

Npr. ako skola ima ocenu 8,9 ili 10 u tom delu grada je sigurno i kirija veca.

http://www.trulia.com/ za stan

Evo primera moje pretrage http://www.trulia.com/for_rent/Quinc...a_sort/2p_beds

Skroluj dole i videces skole u blizini tog stana koji sam odabrala. Pozdrav


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:46.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.