ZELENA KARTA - LUTRIJA

ZELENA KARTA - LUTRIJA (http://www.zelenalutrija.com/forum/index.php)
-   Prva koverta (http://www.zelenalutrija.com/forum/forumdisplay.php?f=3)
-   -   2012 prijave - Pitanja u vezi sa obrazovanjem i popunjavanje formi (http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=909)

IvanS 03.05.2011 16:20

2012 prijave - Pitanja u vezi sa obrazovanjem i popunjavanje formi
 
u novim dokumentima pod Names and addresses of school attended i all educational institutions attended dalim moze dase upise ako is isao na fakultet pa cak i apsolvirao (a nisi zavrsio) - a u daljnjem diploma/ degreee upisemo NA i onda na interview-u predocimo samo diplomu srednje skole

Bockyman 03.05.2011 16:32

Citat:

Prvobitno poslao korisnik IvanS (Poruka 22671)
u novim dokumentima pod Names and addresses of school attended i all educational institutions attended dalim moze dase upise ako is isao na fakultet pa cak i apsolvirao (a nisi zavrsio) - a u daljnjem diploma/ degreee upisemo NA i onda na interview-u predocimo samo diplomu srednje skole

Нема потрбе да за свако питање отвараш нову тему.

Наравно да може, и напишеш No degree.

Тако смо и ја и супруга написали и није било никаквих проблема...
Њих не занима твоје образовање, осим у случају да не испуњаваш минимални услов, а то је 12 година школовања (основна школа + 4 разреда средње).

Ако си и доктор наука, то је супер ствар за тебе, али не утиче на интервју и добитак визе...

lukau13 03.05.2011 16:35

Mislim da se to polje moze ostavit prazno bez da se pise N/A, ali nisam siguran!
P.S. Ja sam isao po ovom primjeru, ako prodje prodje. http://www.zelenalutrija.com/prva-ko...dsp-122-p1.jpg

Isabelle 03.05.2011 16:43

Hitno hitno!!
 
Molim vas popunjavam formulare i u formularu DS122-prva strana, moram navesti sve skole..e sad ja sam prva tri razreda isla u jednu osnovnu, pa ostatak u drugu..Hocu li ja staviti obadvije po godinama, ili mogu sve staviti pod ovu zadnju sto sam isla....jer sam osnovnu pocela u jednoj a zavrsila u drugoj.:nene::nene:

MrDax 03.05.2011 17:17

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Isabelle (Poruka 22678)
Molim vas popunjavam formulare i u formularu DS122-prva strana, moram navesti sve skole..e sad ja sam prva tri razreda isla u jednu osnovnu, pa ostatak u drugu..Hocu li ja staviti obadvije po godinama, ili mogu sve staviti pod ovu zadnju sto sam isla....jer sam osnovnu pocela u jednoj a zavrsila u drugoj.:nene::nene:

Cao Isabelle,

imas primer formulara ovde na Forumu , potrazi na naslovnoj strani "Prva koverta" podforuma. Mislim da je tamo.

Uglavnom ako mene pitas ja bih napisao kako je bilo , ne mozes pogresiti ako das visak informacija vec ako das manjak.

Evo i ja cu ovih dana poslati kovertu za mene i zenu pa se nadam brzom odgovoru iz Kentucky-a i onda idemo dalje. :grin:

Isabelle 03.05.2011 17:34

Nista onda cu upisati i jednu i drugu osnovnu skolu...samo cu kod druge gdje sam i zavrsila staviti Diplomma....i to je to,,nije neka greska ako stavim oboje. ..nadam se..

A ovaj dole potpis..jel se rukom potpisemo kako se i potpisuje na drugim dokumentima, ili cemo i tu iskucati na racunaru ime??

Bockyman 03.05.2011 17:36

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Isabelle (Poruka 22678)
Molim vas popunjavam formulare i u formularu DS122-prva strana, moram navesti sve skole..e sad ja sam prva tri razreda isla u jednu osnovnu, pa ostatak u drugu..Hocu li ja staviti obadvije po godinama, ili mogu sve staviti pod ovu zadnju sto sam isla....jer sam osnovnu pocela u jednoj a zavrsila u drugoj.:nene::nene:

Mислим да треба да напишеш обе школе, с тим да за прву напишеш Degree, a тамо где си завршила опет Degree или Diploma.
Наведеш тачне године када си их похађала, мада мислим да они не иду баш толико у ситна цревца.

Немој без потребе да пишеш неистине, јер се на интервјуу заклињеш да све што пише на формуларима,као и све што кажеш на интервјуу, да је истина...

Ja сам имао сличан случај, јер сам прве две године средње школе ишао у једној а друге две (3. и 4. разред) у другој школи...

Isabelle 03.05.2011 17:55

I sta si napisao kod prve pod rubrikom Degreee??? Jer diplomu sam dobila tek kad sam zavrsila osnovnu u drugoj skoli...Da li za prvu onda da stavim degree?? A ovu u kojoj sam zavrsila osmi razred Diplomma??

Ej sta je za potpis, jel rukom svojerucno kako ja nasvrljam ili kucati?? Kako si ti?

Bockyman 03.05.2011 20:20

Citat:

Prvobitno poslao korisnik Isabelle (Poruka 22687)
I sta si napisao kod prve pod rubrikom Degreee??? Jer diplomu sam dobila tek kad sam zavrsila osnovnu u drugoj skoli...Da li za prvu onda da stavim degree?? A ovu u kojoj sam zavrsila osmi razred Diplomma??

Ej sta je za potpis, jel rukom svojerucno kako ja nasvrljam ili kucati?? Kako si ti?

Ја сам овако написао: High school (I,II year) Degree а за трећу и четврту годину само High school Diploma.
Нешто слично напиши и за основну школу.

Што се тиче потписа на ДРУГОЈ страни само сам написао име и презиме (касније одштампано, значи не својеручно) а мислим да смо се на ЧЕТВРТОЈ страни потписали лично, на интервјуу у амбасади, онако како се иначе потписујемо (ја ћирилично, са почетним словом имена и пуним презименом)

ivanmilosavljevic 20.05.2012 12:34

?
 
Da li je neko imao problema oko adrese iz pasosa i adrese koju je upisao?.U formularima sam upisao adresu roditelja,inace se ne vodim kod njih vec 4 godine.Ali iz prethodnog pasosa mogu da dokazem da sam se vodio kod njih


Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:08.

Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.