View Single Post
  #36  
Staro 02.12.2015, 10:19
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Evo i grabovca.....
Pisao bih i juce kada smo zavrsili ali smo bili jako umorni od silnog cekanja ispred i u ambasadi posto smo zavrsili tek u pola 4 sve tako da evo izvinjavam se na kasnjenju i sto ste me nestrpljivo cekali.
Pa cim pisem post u ovoj temi mislim da svi znate ishod naseg intervjua
Ali posto sam se druzio sa vama toliko dugo i naisao na mnogo korisnih stvari na ovom forumu mislim da vam dugujem ovo moje negativno iskustvo koje nekome moze takodje pomoci u daljim koracima.
Dakle bili smo ispred ambasade u 08.30 juce.Klasika sa prolaskom kroz kontrolnu sobu.Onda kroz dvoriste do druge zgrade,uzeli broj i seli da nas prozovu.Guzva je juce bila nenormalna jer valjda danas i sutra ne rade sa strankama.Prozvali su nas u sobu broj 10.To je privatna soba gde pozivaju obicno parove za imigraciju.Tu je nas covek trazio nasa dokumenta i sve je uredno prikupio i vratio ono sto je bilo nepotrebno tipa kopije potvrda iz suda i supa ostalo je sve bilo ok.Postavio je par osnovnih pitanja koja pitaju valjda svaki par tipa od kada ste zajedno, kad ste se vencali, sta cete raditi tamo , ko vam je kontakt osoba itd.Nakon toga platili 660$ za visa fee i slobodni do 13.30.Tada sam vam se i javio
Dosli smo ispred ambasade oko 13.00 i sacekali do 13.30 sa jos jednim parom koji je bio takodje kao i mi samo su iz Novog Sada i oni su kasnije dobili vize i ovim putem im jos jednom zelim svu srecu jer su se tresli isto kao i mi dok smo cekali na intervju i bukvalno su ispred nas zavrsili sa istom gospodjom koja je i nas odmah intervjuisala.
Dakle usli smo unutra i cekali bogami do 14.30 samo da bi nam uzeli otiske.Poziv na intervju smo dobili tek u 15.20.Prisli salteru br.4 nakon para koji je tik ispred nas zavrsio i krenuli.Dobar dan (na srpskom)..mi dobar dan, ona ja sam ta i ta i ja cu vas intervjuisati,mi drago nam je.Procitajte zakletvu prvo jedno pa drugo...to je ok....koliko se znate mi odgovor, gde ste se upoznali mi odgovor...okrece se kolegi koji je bio iza nje nas covek i pita ga zelite li vi esto da ih pitate on se nasmeja nama namignu i kaze nemam cini mi se sve u redu....mi srecni reko super nema trik pitanja...I ona kuca nesto u komp mi cekamo....i onda uze nesto da pretura po papirima nasim i oho ho....uhvati se za moju diplomu.....inace negde sam to ranije i pisao...ja sam zavrsio srednju Bogosloviju u Sremskim Karlovcima koja traje 4 godine dakle kao i svaka srednja skola i nakon nje upisao fakultet koji sam studirao do 2013 i tu sam stao na 3 ispita do kraja.E tu pocinje ses.......nije joj prvo bilo jasno sta je ta skola pa sam joj objasnio cemu sluzi, da je akademskog karaktera kao i svaka druga i da sa njom mogu upisati fax sto je takodje jako bitno...ona uze ono pa cita ocene pa joj nesto nije jasno...pita ona mene a gde ti je matematika, biologija, hemija, fizika?Ja kazem da u toj skoli te predmete nemamo i da su nam predmeti vezani za teologiju dakle filosofija, etika, logika, jezici komada 6 itd...ona uhvati da kuca nesto dobrih 3 minuta u kom i onda sledi sok....na engleskom ....na zalost ova diploma je neprihvatljiva za americki sistem skolovanja odnosno srednjeg obrazovanja jer navodno nema predmete koji ukazuju na osnovno srednje obrazovanje....jos je ona pricala mnogo toga ali ja sam samo pogledao u suprugu, blago smo se nasmejali, saslusali gospodju do kraja i seli kada nam je to rekla da sacekamo da nam vrate papire....tih 10 min cekanja bili su najveca tisina kojoj sam u zivotu prisustvovao a covek sam od crkve dakle bio sam na bas tihim mestima........Nakon vracanja papira od strane istog sluzbenika naseg koji ih je i uzeo na pocetku rekao nam je tipa pa sto mi niste rekli da ste zavrsili ovu skolu ja bih vam rekao da ne pokusavate da ustedite novac bar...sreca pa imaju oni veliki prozori debeli jako........I tako ja i moja tuzna supruga dovukli se do obezbedjenja oni kao jel sve u redu...mi kao ma jeste malo smo umorni i tako...krenusmo peske kuci koja je udaljena nekih 10 km od ambasade, sedosmo na kafu i tek onda pocesmo da se smejemo sami sebi....jer u principu i pored svega toga sto nas snaslo u celoj ovoj ekskurziji izgubili smo samo novac i nadu u neku mozda bolju buducnost koja moze da se nadje i na nekom drugom mestu ko je dovoljno jak da prezivi ovo....pa eto vec sada ja i supruga pijemo kafu, prisecamo se jucerasnjeg dana i cak se zezamo na kontu svega toga sto je jako dobro jer ipak zivot je jedan i ko zna koliko jos razocarenja i uspona nas ocekuje do kraja istog....a tek treba da ga zivimo....tako da ja sam i dalje tu sa vama za svaku vrstu pomoci koja vam treba jer sta je tu je....nekome je moralo i ovo da se desi pa eto mozda je neko bas nas izabrao......da inace sam dobio sugestiju u ambasadi da zavrsim fax do 30 septembra sledece god i da se time kvalifikujem i da ce nam dati vize tako da mozda nesto i bude ko zna...ipak je sudbina cudo.......Ostajte mi zdravo do veceras posto idem malo da lutam pa se javljam....inace ne ocajavajte jer ovo sve i jeste samo formalnost ukoliko imate sve kako treba...
P.S. Tikice ostavljam tebi da me okrecis u nasoj tabeli jer glupo je malo da sam sebe farbam....cujemo se kasnije.
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote